Mierzenie ciśnienie

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...skonstruował aparat do mierzenia ciśnienia ). 120 - oznacza wartość ciśnienia skurczowego. 80 - oznacza wartość ciśnienia rozkurczowego. mmHg - jednostka pomiaru ciśnienia - milimetry słupa rtęci. Tętno. Tętnem nazywamy faliste odkształcenie tętnicy podczas skurczu serca. Skurcz komór..

Całodobowy monitoring ciśnienia tętniczego

.. ...automatyczny aparat do mierzenia ciśnienia. Przez cały okres kontroli nie wolno zdejmować mankietu ciśnieniomierza. Pomiar jest wykonywany co kilkanaście lub kilkadziesiąt minut ( zwykle raz na 15 minut w ciągu dnia i raz na 20 - 30 minut w nocy ). Wyniki są zapisywane w pamięci małego..

Pomiar ciśnienie w tętnicy udowej

.. ...pomiarów, ale długotrwałe mierzenie ciśnienia tętniczego bywa próbą cierpliwości zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Trzeba robić pomiary odpowiednim aparatem wiele razy w ciągu doby albo nosić ze sobą automatyczne, brzęczące urządzenie, które co pewien czas ściska ramię mankietem. To..

Ściskanie ramienia w czasie zawału może ratować serce

.. ...pneumatyczny mankiet aparatu do mierzenia ciśnienia. Ucisk był stosowany kilkakrotnie, w odstępach pięciominutowych, za każdym razem mankiet zakładano na pięć minut. Zdaniem autorów badań, niedokrwienie mięśni ramienia wyzwala naturalną reakcję organizmu, która chroni komórki mięśnia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 45

.. ...domu.W domu oczywiście mierzenie ciśnienia( 90/50 )cardiol c i meliska.Oczywiście po półgodzinie wszystko minęło,ale podświadomie jakies głupie myśli męcza. Myslałam,ze mam to za soba, ale jednak chyba nie. Moze trochę, bo kiedys leciałabym prosto do lekarza ale to żadne pocieszenie...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 52

.. ...majom.ostatnio mam manie mierzenia pulsu i ciśnienia. Witaj tom - mnie serce ze strachu tez wali jak szalone,a co mierzenia ciśnienia i tętno to już mi trochę przeszło,był czas że mierzyłam jak tylko zle się poczułam jak bolała glowa.Teraz ograniczam się do 2 razy.Na razie bo muszę już..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 154

.. ...oraz dwa aparaty do mierzenia ciśnienia i domowy holter który pokazywał mi pracę serca. Tak zaopatrzona skradałam się tam gdzie musiałam, lecz myślałam tylko o tym żeby wrócić do domu , nakryć się kocem i choć na chwilę nie cierpieć. Kochałam swoich bliskich ( też mam wspaniałą rodzinę )..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 155

.. ...staje się horrorem. Mierzenie ciśnienia w nocy nad ranem, po kilkanaście, kilkadziesiąt razy dziennie. Podwyższony puls - piguła, podwyższone ciśnienie - piguła ( wcześniej natychmiast wizyta w szpitalu, ale wstyd już było po tych szpitalach jeździć - trzymałam za rączkę, mierzyłam to..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...w tym przypadku jest mierzenie ciśnienia w domu i pokazywanie wyników lekarzowi. Ważne jest także zrozumienie przyczyn takiego stanu, proszę porozmawiać z córką dlaczego tak sie dzieję. To co prawda nie jest groźne ale do końca normalne także nie, może w konsekwencji prowadzić do stresu..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...skurczach nie stosujemy do mierzenia ciśnienia ciśnieniomierzy automatycznych - wskazania nie są miarodajne , zwłaszcza jeśli podczas mierzenia masz dodatkowe skurcze ! Pozdrawiam ! hej Ewka dzisiaj byłam u lekarza ( chodze do endokrynologa ) bo lekarz pierwszego kontaktu mnie tam..

Dodatkowe skurcze - Str. 218

.. ...elektroniczny aparat do mierzenia ciśnienia. Pokaże wszystkie podstawowe parametry ( ciśnienie ) ale również tętno i np. kiedy pompka FAKTYCZNIE wpada w arytmie ( na podstawie zaprogramowanego, pewnie bardzo mądrego algorytmu ). I ma tą zaletę że NIE czujecie pod palcami waszej * czkawki..

Dodatkowe skurcze - Str. 258

.. ...Jedno wiem na pewno, mierzenie ciśnienia i tętna to sprawa ważna ale jednocześnie jest to jednak podprogowy stres wywołany podświadomym strachem czy aby będzie dobrze ? Tak więc Holter to faktycznie obiektywne żródło informacji. Gdy mierzę ciśnienie to: mam wyłączoną funkcję głosu, nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 305

.. ...ciśnieniowy lub regularne mierzenie samemu w domu( jeśli są kłopoty z ciśnieniem ), holter ekg, czasem rtg klatki - to taka rutyna. I około sercowe: hormony( np. tarczycy ), bolerioza, itp. Które i czy - niech powie dobry kardiolog, to są tylko przykłady. Wytrawny kardiolog po holterze..

Nadciśnienie a kawa

.. ...( piłem ze 3 h przed mierzeniem ), a lekarz powiedział że faktycznie zawsz występuje wzrost ciśnienia, ale jest on chwilowy. I dodał, że moje wielkie ciśnienie na pewno nie powstało od kawy : ) a ja wyczytałam w ksiazce o nadciśnieniu ze picie kawy w umiarkowanych ilościach nie ma..

Szukam dobrego ciśnieniomierza

.. ...nadgarstkowe z funkcją mierzenia ciśnienia przy arytmii, ale dla starszych osób jednak nie polecam. Ja również posiadam ciśnieniomierz firmy Mescomp AC 201 , chociaż nie mierzy przy arytmi i ma czarno - biały wyświetlacz, to dodatkowo posiada zasilacz , nie trzeba wymieniać baterii i..

Ciśnienie 106/67 i 93 puls

.. ...Najgorszą sprawą jest ciągłe mierzenie ciśnienia.Sama myśl o mierzeniu ciśnienia podbija ciśnienie.Szczególnie u tych osób przewrażliwionych na tym tle.Ciśnienie należy zmierzyć raz a po 20 minutach 2 raz i na tym koniec. Można się zapędzić w kozi róg.W ciągu kilku minut ciśnienie może..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 2

.. ...jest druga osoba do mierzenia. Jeśli jej nie ma pozostaje automat, ale tylko naramienny, nadgarstkowe znacznie przekłamują. Firma wiodąca to omron. Kupiłem dzisiaj tj.15 - 12 - 2009r.ciśnieniomierz nadgarstkowy firmy Omron R7,potrzebny mi jest na wyjazdy,mam migotanie przedsionków.W domu..

Jak zmierzyc ciśnienie tętna na nodze?

.. ...jest druga osoba do mierzenia )wtedy nie powinno być takich różnic ponieważ nie bedzie sie dokładać ciśnienie hydrostatyczne krwi.: ) Pozdrawiam Witam.Czy moze ktoś wytłumaczyc czy można zmierzyc cisnienie na nodze zwykłym aparatem do mierzenia cisnienia( elektroniczny z mankietem i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 64

.. ...często tych aparatów do mierzenia ciśnienia bo to one też powodują jego wzrost. Takie chwilowy skok ciśnienia 180/140 to może zagrozić jak się ma 90 lat. Powiem ci, że jak uprawiałem biegi na 100 m ,400 to skoki dochodziły do 230/130 to normalne z tym, że po czasie wracało do normalnego...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 241

.. ...Może kilka razy przy mierzeniu ciśnienia tętno było w granicach 80, ale nawet w spoczynku zdarza mi się mieć ponad 100 nie mówiąc juz jak coś robię. ja zawsze to bagatelizowałam, ale miałam obowiązkowy wyjazd narciarski, ze szkoły i się załamałam.po każdym wejściu pod górę drżały mi..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 47

.. ...się w głowie. Więc bez mierzenia ciśnienia - bo niby jak - połknąłem w czasie jazdy metocard i captopril i jakoś dotarłem do domu. Tu zmierzyłem ciśnienie i okazało się, że jest ono w miarę normalne, ale tętno wynosi tylko 47, a serce chodzi nieregularnie. Samopoczucie bardzo złe i..

Bisocard

.. ...zażywaniu mam tętno podczas mierzenia ciśnienia na poziomie 60 ud/min ( pewnie rozrusznik utrzymuje ten poziom ) ciśnienie najniższe jakie zanotowałem to 90/60, podczas gwałtownych ruchów robi mi się ciemno w oczach i lekko kręci w głowie, mam lekkie duszności... pytanie... co mi może..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...będziesz mieć holtera do mierzenia ciśnienia to założą ci zwykły mankiet na rękę jak przy mierzeniu ciśnienia i też tak jak z tym holterem będziesz chodzić pzrez 24 godz. potem oddajesz im to urządzenie. a potem odbierazsz wynik głowa do góry i dbaj o siebie : ) pozdrawiam abisynka..

Związek z nadciśnieniowcem

.. ...czy wprowadzcie rytual mierzenia cisnienia. wtedy zobaczy, ze dbanie o swoje zdrowie to nic strasznego!! powodzenia! Impotencja go nie przekonasz - to jeden ze skutków ubocznych leków na nadciśnienie : )..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 24

.. ...kupilam sobie aparat do mierzenia INR. A w czwartek ide na wizyte kontrolna – dobrze sie czuje tak wiec mysle, ze zostane dalej na tych samych lekach. Pozdrawiam. Cześć, i jak sprawdza się aparat do mierzenia INR, Który klupiłaś, i ile kosztował, jeśli można. I najważniejsze,..

Co mi dolega? Może ktoś ma takie objawy?

.. ...zauważyłem to dzisiaj przy mierzeniu tak bez sensu ciśnienia. Ogólnie to czuje się dobrze tylko trochę mnie to nie zaniepokoiło. To chyba przez problemy z układem krążenia.A ciemno przed oczami często się robi z powodu niedotlenienia.To może być miażdżyca albo zakrzepica. zapomniales..

Problem z ciśnieniem, czy ciśnienie zależy od tętna (pulsu)?

.. ...Postaraj się przed zmierzeniem cisnienia wyciszyć się i pamiętaj aby nie pić kawy około godziny przed pomiarem.Nie stresuj się przecież to nic strasznego.POZDRAWIAM! Witaj!!! Ja mam ten sam problem co Ty jak idę do lekarza mam strasznie wysokie ciśnienie. We wtorek byłam u lekarza i..

Problemy z babcią, ospała i ociężała po lekach

.. ...naramienny aparat do mierzenia ciśnienia, żeby być pewnym i móc szybko zareagować jeśli coś jest nie tak. Na przykład rano może ciśnienie być dosyć niskie a wieczorem podwyższać się do niebezpiecznych wartości...

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach

.. ...Twojego.Ciągłe lęki, mierzenie tętna, ciśnienia,ogromny strach, lęk przed śmiercią.Mimo wszystko przeżyłam tyle lat za co dziękuję codziennie Bogu,dużo modliłam się ,było mi łatwiej to wszystko znieść. Do dziś mam zab.rytmu, jak dobrze się czuję sercowo to i psychicznie dobrze,jak mam..

Jaki lekarz? zanim wątroba mi wysiądzie od leków przeciwbólowych

.. ...w sumie przez 4 dni mierzenie ciśnienie max jakie miałem to 131/89 przy czym objawy nadal występują. Podstawowe objawy jakie mam to: - ból ( a raczej jednostajny upirdliwy ucisk w okolicach potylicy/karku ) przechodzacy w ból pulsujący 1puls na 1/2 sek. * ciężki * - jakby ktoś mi..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 773

.. ...cofnęłabym się do domu.Potem mierzenie ciśnienia,duszności i pogotowie. Zuch dziewczyna jesteś!Brawo! Miłego biegania. Uważaj na tempo ,żeby mandatu za przekroczenie prędkości nie dostać haha Witaj Justynko! Ciężko będzie Ci cokolwiek doradzić ,ponieważ objawy opisane przez Ciebie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 895

.. ...swoim ,,,,,,,,,,,,,,,a z mierzeniem cośnienia masz racje ,ja przez rok to mierzyłam nie 5 jak ty tylko chyba z 10 razy byle coś lekko strzyknelo albo zabolalo sekunde to ja z duszą na ramieniu mierzyłam ciśnienie no i zawsze podwyzszone w koncu odpuscila bo sama stwiedzilam ze to oblęd i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1067

.. ...wypisała mi skierowanie na mierzenie ciśnienia w przychodni dwa razy w tygodniu. Kochana jestem z Tobą całym sercem bo wiem co przeżywasz miałam dokładnie dokładnie to samo, a i też wypluwałam cały czas flegmę, żeby zobaczyć, czy nie mam krwi. Głowa do góry i śmigaj do lekarza uspokoisz..

Nadciśnienie? a może coś innego?

.. ...przeszli krótki kurs mierzenia ciśnienia u pielęgniarki - jak mierzyć, normy, podstawowe informacje, konsekwencje itp. No i pielęgniarka kazała nam mierzyć ciśnienie sobie codziennie. Ja jako posłuszna dziewczynka zakupiłam tego samego dnia aparat do mierzenia ciśnienia. I sobie..

Prawidłowe ciśnienie

.. ...metody prawidłowego mierzenia czyli nie odpoczywam przed mierzeniem te kilka minut po prostu gdy czuję że sie źle czuję to mierzę obojętnie co wtedy wykonuję .Czy idę czy wchodzę po schodach bach z marszu mierzę. I taki jest wynik. Co wy na to? Poza tym dlaczego tylko ten pierwszy pomiar..

Wysokie ciśnienie dochodzące czasami do 160/90

.. ...lekarza? Teraz jest moda na mierzenie ciśnienia i prawie wszyscy mają nadciśnienie.To się nie da mieć ciągle tego książkowego 120/80. Łukasz masz dobre ciśnienie nie jestem lekarzem ...ale wiem że kiedy pielęgniarka mierzyła w szkole licealistom ciśnienie to mówiła że 120/ 80 to dla..

Nerwica w ciąży - Str. 29

.. ...wyobrażnia.A od ciągłego mierzenia sobie ciśnienia oczywiście za każdym razem w strachu,do dziś mam uraz przed tym urządzeniem,ostatnio zapisywałam się do szkoły rodzenia i na koniec babka mi wyciągnęła mi ciśnieniomierz,a ja na jego widok dostałam palpitacji serca i wiecie jaki puls..

Nerwica w ciąży - Str. 33

.. ...zestresowana,po ostatnim mierzeniu mi ciśnienia.Opowiem wszystko jak wrócę! Dziewczyny ze mna moze nie jest tak zle jak nie biore validolu ale dobrze tez nie jest dzisiaj pogoda deszczowa wczoraj niic nie napisalam bo mialam duzo zajec a wieczorem malutka w brzuszku sie tak wiercila ze..

Nerwica w ciąży - Str. 42

.. ...zapraszam panie na zmierzenie ciśnienia * mi serce skoczyło do gardła,w głowie pojawił się napis * ewakuacja * wyszłam z tamtąd,poszłam do toalety za potrzebą i już miałam iść do domu,ale mówię:NIE,na darmo taki kawał nie jechałam,pójdę już na te zajęcia i wchodzę nieśmiało do..

Nerwica w ciąży - Str. 62

.. ...napisałam jak ja mam z mierzeniem ciśnienia u lekarza,jak mi mierzą elektronicznym to mam zawsze puls 150 - 160 a więc i ciśnienie podwyższone ale nie wiele bo nie zdąży się aż tak podnieść,ale u Ciebie może jest inaczej,jeśli masz w domu ok,to powiedz o tym lekarzom i nie bierz tych..

Ciśnienie i tętno

.. ...mam obsesje na punkcie mierzenia cisnienia moje objawy to kołacze mi serce ,mam kule w gardle dusi mnie nie moge oddychac ,uderzenia gorąca do głowy az sie spoce, zawroty głowy ,bole głowy ,,słabo mi sie robi ze bałam sie wyjsc na ulice bo myslałam ze sie przewrocew srodku w zołądku mam..

Skaczące ciśnienie

.. ...problemów z ciśnieniem. Przy mierzeniach w szkole zawsze mialem w granicach 125/80. Normalne przy wysiłku nieznaczenie wzrastało. Od niedawna jestem narażony na stres czyli przebyta maturka. Pojawiło sie trochę nerwów. Probłemy z rodzicami to kolejna przyczyna stresu i nerwów. Od..

Czy to nerwica? czy to poważna choroba? nie mogę już sobie z tym poradzić

.. ...sie zaczęło, ciągłe mierzenie tętna, ciśnienia, ciągłe * wczuwanie * się w bicie serca, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji i świadomości w tłocznych miejsacach. Postanowiłem isć do innego lekarza - zrobili mi echo opisali, że mam podejrzenie Zespołu Barlowa( wypadania przedniego..

Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy

.. ...kupić leki i była kartka mierzenie ciśnienia gratis, mówie czemu nie ciśnieniomierz automatyczny zonk 156/90 puls 111, oczywiście przed pomiarem 5 minut poczekałem, po 5 minutach znowu pomiar 162/86 puls 121. Tak jak bym się ostro stresował. To było koło 14. Następnego dnia poszedłem..

Bardzo silne i bardzo szybkie bicie serca

.. ...aktywności fizycznej i mierzeniu postępów ( pulsometry ) - regularna aktywność fizyczna ( np. energiczny marsz ) jest również zalecana przy nerwicy, więc tak czy owak... P.S. Twoje wysokie tętno może mieć także związek z nadczynnością taryczycy. Dziękuję za odpowiedzi! Z moją tarczycą..

Nadciśnienie i prestarium

.. ...wiem, ze mam niskie bez mierzenia ; ) a no to super : ) ) oby tak dalej!! : ) ) ) Witajcie mam pytanko.Mój mąż też choruje na nadcisnienie,teraz gdy bierze tabletki jego cisnienie wynosi 145/70/60 czy to dobrze?czekam na odpowiedz. A ja miałem z nadciśnienia się wyleczyłem bo lekarze..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...Jeżeli masz aparat do mierzenia to mierz pare razy na dobę( 4razy ) bo tylko tak można sprawdzić czy masz nadciśnienie jeden pomiar niczego nie dowodzi i tak przez parę dni, a następnie pokazać lekarzowi. Operacja u twojej siostry przy małych niedomykalnościach zastawek może się nigdy..

Prawidłowe ciśnienie u osoby starszej?

.. ...powiedzieć. Czy aparat do mierzenia jest sprawny( najlepiej zawsze sprawdzić w gabinecie lekarskim z takim profesjonalnym ). Zmierz babci ciśnienie na siedząco i na stojąco bo czasami różnice mogą być znaczne lub też mniej. ,,,,czy jeśli mój 90 letni dziadek ma ciśnienie 175/75 a przy..

Szmery sercowe i wysokie ciśnienie

.. ...kupiłam sobie aparat do mierzenia ciśnienia i mierzę sobie codziennie, rano i wieczorem - jak zalecił lekarz. Rano ciśnienie jes niższe, ale nie spada poniżej 130/70. Natomiast wieczorem jest już wyższe i nie spada poniżej 140/75, w stresujące dni dochodzi nawet do 170/115. Co o tym..

Młody wiek a bardzo wysokie ciśnienie

.. ...wczoraj przy okazji mierzenia cisnienia odkrylam ze mam puls 102. mierzylam cisnienie poniewaz leciala mi krew z nosa juz 2 raz w tym tygodniu a NIGDY wczesniej mi sie to nie zdarzylo . i gdyby ktos mi powiedzial od czego by to moglo byc to bylabym wdzieczna . bo nie chce isc narazie do..

Ciśnienie krwi po posiłku maleje?

.. ...odczekać po jedzeniu z mierzeniem cisnienia ale poprostu poszukuje takiej informacji wiec moze jeśli ktoś zauważył czy mu zaraz po posiłku maleje albo wzrasta i mógłby napisać? Pozdrawiam bzdety wypisujesz nie masz lepszego pomyslu co ma jedzenie do cisnienia. koles wpisz sobie w..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...karygodnym błędem jest mierzenia sobie ciśnienia zaraz po wysiłku gdyż pomiar nie będzie miarodajny i wiarygodny. Ciśnienie tętnicze ma zakres dużych skoków fizjologicznych w czasie wykonywania różnych czynnośc, tak samo jest z pulsem który po wysiłku jest rzedu 160 czasami co na pewnoe..

Czy to nerwica czy choroba?

.. ...aparacie elektrycznym do mierzenia ćiśnienia mam 133 - 84 puls 73 czasem 70 a jak nie ćwiczę np 2 czy tam 3 dni to puls z 63 albo 60 a ciśnienie 120 na 78.Często się skupiam np w nocy nad sercem i powstają takie jak by duszności podczas np leżenia w łużku,Bardzo bym prosił o pomoc dla..

Pozycja ciała podczas pomiaru ciśnienia

.. ...mieć obsesje na punkcie mierzenia ciśnienia. Robię to kilka razy dziennie. Wyniki wciąż w obu pozycjach jest różny. Pewnie trzeba będzie sie przespacerować do lekarza. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam Rzeczywiście, leżąc bardziej sie rozluźniam i to chyba wpływa na wynik. Tylko czy taki..

Wiarygodność pomariów ciśnieniomierzy

.. ...130/82. No i zaczelo sie mierzenie w nieskonczonosc :/. Jednak ze nie jestem w stanie zweryfikowac ktory pamiar jest wlasciwy. Mam pytanie czy ktos mial kiedys do czynienia z modelem hartmanna, ktory posiadam i jesli tak to prosilbym o pomoc w weryfikacji. Moge dodac jeszcze, ze kiedys..

Nadciśnienie 220/160 przy regularnym braniu leków

.. ...irytuje.pozatym jak kiedys miał wysokie cisnienie 160 - 220 nic nie odczuwał ani szumu w uszach bulu głowy nic zwyczajne samopoczucie i gdyby nie aparat do mierzenia cisnienia nawet by nie wiedział.pozdrawiam...

Tachykardia. Szybki puls i mocne, wyczuwalne bicie serca. Nerwica.

.. ...mam w domu aparat do mierzenia ciśnienia naramienny, bo nadgarstkowy,że podobno daje mało wiarygodne wyniki jeśli ktoś ma choroby krążenia i jak tylko czuje,że się zaczyna to sobie mierze. Ale jak to jest możliwe to wszystko zaczyna się zaraz po lub tuż przed wyjściem z domu. Po powrocie..

Pytanie o ciśnienie na tle nerwicowym

.. ...a po chwili kolejnym mierzeniu 140/80 albo za którymś kolejnym razem. W ogóle zacząłem sam często mierzyć i sam się nakręcać bojąc się wyniku i już widząc ciśnieniomierz dostawać schizy. W ogóle to miałem badanie EKG, Echa serca, dna oka, nie wykryto śladów nadciśnienia miałem też..

Problem z Ciśnieniem nietypowe

.. ...przerwami po każdym mierzeniu ok 15min. Ciśnieniomierz pokazał mi : 153/51 p. 93 146/49 p. 89 150/47 p. 89 Czy to coś poważniejszego ?? Całymi dniami czuje się śpiący i zmęczony, co może być tego powodem ??..

POMOCY,TAK SIE NIE DA ŻYĆ...

.. ...czuję,powiedział że on nie jest od mierzenia ciśnienia i trzasnął mi drzwiami przed nosem choć nigdy wcześniej mnie nie widział na oczy. przeciez ty nie masz wypisanego zyciorysu na czole,nie sprowadzj wszystkich do jednego poziomu,lekarz lekarzowi nie rowny,mowiac zebys zaczal od nowa..

Nadciśnienie i nerwica

.. ...moze miec skoki podczas mierzenia, tzw zespol bialego fartucha...a lekarzowi sie wydaje ze ma ciagle takie cisnienie. Bo rzeczywiscie jest to dziwny przypadek, skoro mimo lekow ma nadal problemy. ja napisze ci o sobie ,miałem 160 na 100.Obni zyłem bez leków.Przeczytałem artykuł na tan..

Lęk przed mierzeniem ciśnienia

.. ...Witam. Otóż mam problem z mierzeniem ciśnienia. Po prostu boję się usiąść przy aparacie. Serce bije wtedy znacznie szybciej, mam stres jakby przed jakimś egzaminem. W związku z tym wyniki są nie taki jak powinny być. Problem dotyczy wszystkich czynności związanych z badaniem serca...

Lęk przed mierzeniem ciśnienia - Str. 2

.. ...widziec tej opaski ;p przy mierzeniu cisnienia tez odwracam i staram sie myslec o czyms innym, ogladam tv lub gadam z kims kto siedzi w pomieszczeniu. I jakos leci : ) pozdrawiam Kochana to chyba slabe masz te lęki przed mierzeniem , bo mi nie pomaga odwrócenie uwagi na cos innego . A..

Alkohol a napad bicia serca

.. ...ciśnienia i zrobieniem badania krwi, a potem obskocze do lekarza... Dziekuje wam ślicznie i pozdrawiam... Ps dla * soso * wybacz jeśłi Ci urazilem... W każdym bądź razie jesteś dla mnie prostakiem i tyle!..

Vivacor a alkohol

.. ...nadciśnienie po jednorazowym zmierzeniu?Niesłychane.Chyba ,że miałeś wcześniejsze pomiary.A czy próbowałeś zbic ziołami,dietą i codzienną dawkką ruchu? Nie było to jednorazowe badanie juz rok temu odkryłem ze mam predyspozycje do nadciśnienia a poza tym mój ojciec był nadciśnieniowcem..

Brak tchu

.. ...cholesterol,elektrolity,codzienne mierzenie ciśnienia i zapisywanie ciśnienia i pulsu.Rano i póżnym popołudniem.Oczywiscie natychmiast do lekarza - internista,neurolog.Wprowadzenie diety obniżającej cholesterol.Ta dieta jest bardzo korzystna dla ogólnego stanu zdrowia.W miarę możliwości..

W-f a nadciśnienie

.. ...mam wysokie ciśnienie i potrafię określić czy jest wysokie, czy bardzo wysokie czy normalne bez mierzenia, nie wiem czy osoby, które mają nadciśnienie wynikające z jakichś fizycznych wad też tak mają?..

Nadciśnienie ?

.. ...głowy. Lekarz zlecił mierzenie ciśnienia. Wyszło, ze jest za wysokie, więc kolej na kardiologa, który zlecił załozenie holtera. W wyniku wyszły * skoki cisnienia * typu:211/133 103, godzinę [pozniej 76/46 puls 81. średnia ocena dnia : 137,2, nocy: 105,6 . MBPS 9,1 % SYS 23,1 % nocny..

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI ZDIAGNOZOWAĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI..

.. ...mi sie powstrzymac od mierzenia tego pulsu... Idź do lekarza. Na początek po prostu EKG. Test wysiłkowy. Dodatkowe uderzenia to nic nadzwyczajnego, zdarzają się wielu zdrowym ludziom. I te pomiary: tętno jest parametrem labilnym, w dodatku mam wątpliwości co do metody. Czy masz..

Czy to nadciśnienie ?

.. ...okreslic po trzech wynikach mierzenia, trzeba dluzszej obserwacji. Cisnienie wzrasta przy wysilku ale nie powinno sie odczuwac takich dolegliwosci jakie ty masz. Ale jezeli masz problemy z za wysokim cisnieniem to te dolegliwosci mozesz odczuwac t z zawroty glowy i ucisk w tylnej czesci..

Czy to faktycznie nerwica serca ?

.. ...niepokój - dziś w trakcie mierzenia sobie ciśnienia zrobiło mi się słąbo - pisząc tego posta poczułem jakiś blok / a może bardziej tak jakby coś dotknęło serca i nagle jego akcja przyspieszyła ( może to od kręgosłupa ( ? ) bo wydaje mi się, że byłem przygarbiony ) P.S Gdyby ktoś znał..

Cisnieniomierz wariuje czy serce chore ?

.. ...stresu spowodowanego tym mierzeniem : ) ) 11 - 14 uderzeń na 10 sek. Czuje się dobrze, na nic nie narzekam, chorób u mnie nie stwierdzono. Moja Mama zakłada ciśnieniomierz po mnie i tętno w okolicach 80 ja zakladam pozniej i tetno znow swiruje. wiek: 22 lata waga: 80 kg wzrost: 174 cm..