Mierzy ciśnienie

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...porównaniu do wartości mierzonych przed ciążą lub w pierwszym trymestrze ciąży. Uważa się że nadciśnienie występujące przed 20 tygodniem ma charakter pierwotny , a po 20 jest indukowane ciążą. U kobiet w stanie przedrzucawkowym nadciśnieniu tętniczemu towarzyszy białkomocz, obrzęki,..

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...skonstruował aparat do mierzenia ciśnienia ). 120 - oznacza wartość ciśnienia skurczowego. 80 - oznacza wartość ciśnienia rozkurczowego. mmHg - jednostka pomiaru ciśnienia - milimetry słupa rtęci. Tętno. Tętnem nazywamy faliste odkształcenie tętnicy podczas skurczu serca. Skurcz komór..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...pewien czy prawidłowo mierzysz ciśnienie poproś swojego lekarza aby sprawdził czy poprawnie wykonujesz pomiar. Bardzo istotną sprawą jest prowadzenie przez chorego tzw. dzienniczka nadciśnieniowego, w którym notowane są wyniki pomiarów ciśnienia z dodatkowymi informacjami. Oprócz wyniku..

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...przez pacjenta. Lekarz mierząc ciśnienie na ramieniu i na podudzi chorego stwierdza wartość tak zwanego indeksu kostka - ramie poniżej 0,4. Stosunek ciśnienia mierzonego w tych dwóch okolicach powinien zawierać się pomiędzy 0,9 a 1,3. Im niższy, tym znaczniejszego stopnia są zwężenia..

Migotanie przedsionków u ciężarnych

Migotanie przedsionków u ciężarnych

.. ...uzależnione w dużej mierze od tego, jak arytmia jest tolerowana. Jeśli chora jest niestabilna hemodynamicznie ( spadek ciśnienia, omdlenia, zaburzenia świadomości ) postępowaniem z wybory jest natychmiastowe przerwanie arytmii za pomocą kardiowersji elektrycznej. Przedłużający się spadek..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...mankiet, urządzenie mierzy ciśnienie w ustalonych odstępach czasu, od 1/15min do 1/godzinę przez cała dobę, również w nocy. W czasie badania pacjent przebywa w domu i wykonuje zwykłe, codzienne zajęcia...

Całodobowy monitoring ciśnienia tętniczego

.. ...automatyczny aparat do mierzenia ciśnienia. Przez cały okres kontroli nie wolno zdejmować mankietu ciśnieniomierza. Pomiar jest wykonywany co kilkanaście lub kilkadziesiąt minut ( zwykle raz na 15 minut w ciągu dnia i raz na 20 - 30 minut w nocy ). Wyniki są zapisywane w pamięci małego..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...i glukozy we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze, częstość akcji serca, obliczyć wskaźnik masy ciała i uzyskać poradę kardiologa. Do tej pory, u ponad 90 proc. przebadanych w kadiobusie osób stwierdzono występowanie przynajmniej jednego z czynników ryzyka chorób układu krążenia, podkreślił..

Pomiar ciśnienie w tętnicy udowej

.. ...udowej mały czujnik może mierzyć ciśnienie krwi przez całą dobę - informuje serwis EurekAlert . Podwyższone ciśnienie krwi może uszkodzić serce, naczynia krwionośne i wiele narządów - na przykład nerki czy mózg. Skuteczne leczenie nadciśnienia wymaga przeprowadzenia dokładnych pomiarów,..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...nadciśnienie zwiększa śmiertelność wśród mężczyzn ponad dziewięć razy, a wśród kobiet ponad 19 razy. Zdaniem specjalisty, wszystkie osoby dorosłe powinny mierzyć poziom ciśnienia tętniczego przynajmniej raz w roku, niezależnie od wcześniej uzyskiwanych wartości. Natomiast osoby zagrożone..

Ściskanie ramienia w czasie zawału może ratować serce

.. ...pneumatyczny mankiet aparatu do mierzenia ciśnienia. Ucisk był stosowany kilkakrotnie, w odstępach pięciominutowych, za każdym razem mankiet zakładano na pięć minut. Zdaniem autorów badań, niedokrwienie mięśni ramienia wyzwala naturalną reakcję organizmu, która chroni komórki mięśnia..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 17

.. ...akurat pielęgniarka, mierzyła ciśnienie i okazało sie, że jest w normie 120 / 70 POddac się czy nie? Proszę o radę. Kasia Natalka... ja mam puls srednio 95 - 100 codziennie, moje ataki trwają nawet do 8 godzin ( !!! )zdarzalo sie ze byly nawet 2 razy dziennie, cisnienie mam takze w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...po kilkanascie razy mierzyłam ciśnienie. Szok za tydzień jade znów do Zabrza na kontrole. Przestałam palic dzis juz 28 dzien huraaaaaaaaaaaa!!! W momencie rzucenia tetno spadło mi ze 100 do 80 a nawet 75 czyli ok. Najgorzej jest rano i w pracy to pewnie przez to jak jestem poddenerwowana..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...Dodam że codziennie mierze sobie ciśnienie i od czwartku 8.11 mam takie 130/90, 130/82, 110/80, 115/85, 120/90. Dziś po około 10 minutowym spacerku miałam 141/83 puls 122, po 10 minutach odpoczynku ciśnienie 123/75 puls 108. Przy tym strasznie boli mnie klatka piersiowa w okolicy serca i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 62

.. ...mam takich problemów mierzr sobie tętno3 razy dziennie łącznie z ciśnieniem i nie miałam pulsu większegoniż 80 i serduszko lepiej bije tak spokojniej nawet jak sie denerwuje. Mi poleciłpotas i magnez lekarz w szpitalu po ostanim ataku wywołanym stresem też wszyscy mówili ze to bicie..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...bardziej oczodoły. Zmierzyłam ciśnienie i zmartwiłam się - 111/55/95 po kilkugodzinnym leżeniu/spaniu. Nie jestem pewna jak to odczytać, bo jest to 12 - latek, lecz 65kg/165cm. I martwię się tym stanem, bo dawno nie miał już bóli migrenowych. Teraz te ciśnienie. Często ma bardzo szybkie..

Echo serca - Str. 28

.. ...normy dlatego często mierze ciśnienie i zawsze mam 116/67 i minimalne różnice. pani izabelo niech pani będzie tak dobra i powie mi jeszcze czy jeżeli coś dzieje się z sercem to ciśnienie też jest innei czy te bezdechy mogą wywołać u mnie zawał albo uduszenie się. Bardzo prosze mnie..

Echo serca - Str. 33

.. ...jednak wartości nigdy nie mierzone holterem ciśnieniowym lecz sporadycznymi pomiarami .Sporadycznie - żadko piję alkochol( na kacu wysokie ciśnienie mimo leków ),uprawiam sport siłowy - stateczny - siłownia waga 90kg wzrost 181cm. Echo ,które wykonałem 2 dni temu wykazało: lewa komora..

Echo serca - Str. 35

.. ...oddychać, żeby przeszło. Mierzę sobie ciśnienie i tętno, mam normalne. Ale w czasie jak serce mi tak szybko bije to tętno gwałtownie wzrasta. Raz miałam nawet 170! Co to może być? Witam!!! Mam 39 lat. Wczoraj robiłam badanie echa serca. Oto jego wyniki: Ao - 32mm LA - 31mm RV - 15mm IVS..

Echo serca - Str. 46

.. ...echokardiograficzne.Fala zwrotna to jest mierzona by uzyskać wynik ciśnienia w tętnicy płucnej.Ja mam np.32mmHg dodaje się jeszcze zawsze 10( tego to już nie wiem dlaczego,tak mi lekarz powiedział )i wychodzi całkowite ciśnie nie w tętnicy płucnej.A czy ja mogę wiedzieć jaka jest u Pani..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...dobrze czuje. A! i zmierz sobie ciśnienie, może masz za niskie, stad te mroczki, oczopląsy... Pozdrawiam i nie wkręcaj sobie, bo wiesz, że nic Ci nie jest: ) Renia, jak tam mija dzien z rodzinką w komplecie? Mój mąż własnie pojechał do brata, a ja po całodziennym słodkim leniuchowaniu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...w normie. Lekarz mi mierzył i było takie jak powinno. Coś mi się zdaje, że nie warto było kupować ciśnieniomierza w tesco: ) Po przyjściu od lekarza mierzyłyśmy sobie z mamą i... ja miałam 100/68, a u lekarza 120/80: ) W dodatku za każdym razem mierzy inaczej. Może też czuję się gorzej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 45

.. ...domu.W domu oczywiście mierzenie ciśnienia( 90/50 )cardiol c i meliska.Oczywiście po półgodzinie wszystko minęło,ale podświadomie jakies głupie myśli męcza. Myslałam,ze mam to za soba, ale jednak chyba nie. Moze trochę, bo kiedys leciałabym prosto do lekarza ale to żadne pocieszenie...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 144

.. ...kardiologa, kiedy ten mierzył mi ciśnienie mój puls dochodził nawet do 160. Lekarz powiedział, że zabierze mnie na badania do szpitala. Już w nocy, zacząłem mieć drgawki, a mama podała mi jakiś mocny lek uspokajający. W szpitalu, robiono mi wiele badań na tarczycę i nic szczególnego nie..

Duży puls

.. ...wysportowany ma 56 - raz sobie mierzyliśmy : ) ja mam nadcisnienie tetnicze i przy tym puls od80 do 120 prawie codziennie czym moze byc spowodowany ten wysoki puls prosze o porade jak najszybciej wysoki puls spowodowany może byc nadciśnieniem tętniczym które z kolei jeszcze czymś innym...

Bradykardia jak leczyć? - Str. 2

.. ...normalnie ). Dzisiaj mierzyłam ciśnienie o 17:30 i miałam ciśnienie 169/89 i puls 31 oraz wykryło arytmię. Ciśnienie ponownie zmierzyłam o 21:30 i było 139/91 i puls 58 a na dodatek o godzinie 22 straciłam przytomność. Czy to może oznaczać bradykardię? możliwie ze to od bradykardii albo..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 12

.. ...sytuacji - do znudzenia mierzyć ciśnienie - walczyć z nadciśnieniem i gnębić lekarza o włąściwy dobór leków co trwa czasem tygodniami zanim się unormuje - robić badania krwi z lipidogramem ,elektrolitami i TSH ( tak szczerze to kto zna poziom swoich trójglicerydów ? ) - Chodzic na..

Po ablacji - Str. 4

.. ...seraca ( tętno było nie mierzalne ) i skoku ciśnienia. Zabrało mnie pogotowie, szkoda że jak wykonali EKG to już serce się troszkę uspokoiło. Nie wiem co to mogło być może jakiś częstoskurcz, trudno powiedzieć. Po tym icydencie troszkę się przestraszyłem inie czułem się najlepiej...

Po ablacji - Str. 20

.. ...nocy niepokojem ale mierzyłam ciśnienie i było ok puls tez.Troche pobolewa ale lekarz mówił, że może. Ja częstoskurcze miałam od 13 - ego roku życia ale dopiero teraz się zdecydowałam - nie mogłam potańczyć, ostatnio ciągle mnie lapały i via szpital e.t.c. Może ktoś sie podzielize mną..

Szybkie tętno - Str. 4

.. ...do częstoskurczu? Czy mierzycie tętno? Ja np. noszę przy sobie ciśnieniomierz nadgarstkowy i jak czuje jakies wachania albo mam chętkę na kolejna kawę to mierzę tętno. Jak podsumowałam ostatni miesiąc to okazuje się, że ciągle mam tętno w granicach 90 - 110 - może dlatego prawie non stop..

Szybkie tętno - Str. 7

.. ...zasypiam na stojąco, mierzyłam ciśnienie: 109/78 i tętno 93. Zaparzyłam kawę bo oczy mi się nie otwierają i szczęka boli od ziewania, ale nie jestem pewno czy serduszko będziędzie zadowolone ... Ja też piję drugą kawę i na razie jest OK.Kurczę,jak ja bym chciała normalnie żyć i..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...dzisiaj obserwować tzn.mierzyć ciśnienie i tętno, ponieważ od jakichś 3 m - cy mam takie dziwne objawy:kręci mi się w głowie ( nawet jak siedzę ), trzęsą mi się ręce( zawsze mi się trzęsły,a zwłaszcza pod wpływem stresu,emocji ) ale ostatnio właśnie bardziej.Poza tym dzisiaj czułam *..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...poszli, a mi pielęgniarka zmierzyła ciśnienie - bardzo wysokie i puls - bardzo wysoki. Później znowu przyszła ta kobieta od brzucha, zrobiła mi taki jakby masaż brzucha, a później przyszli lekarze. Zapytali się jak ciśnienie i puls. I podali mi wyniki stwierdzając, że są one złe i że mam..

Propranolol - Str. 2

.. ...tr dwa i przypadkiem zmierzyłam to ciśnienie i się trochę wystraszyłam. Podobno arytmii nie mam, tylko jestem zbyt nerwowa. Aga to dziwne ze neurolog dał tobie taki lek z powodu trzęsących się rąk i że jesteś nerwowa. a nie ma na to innego leku np magnez? przecież propranolol ma swoje..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 38

.. ...jestem wyleczona, ciągle mierze gorączkę, mam sztywne łydki ból pleców, zawroty głowy, stan podgorączkowy, co jakiś czas tzn tak 2 razy dziennie strasznie podnosi sie ciśnienie i wydaje mi sie ze sie wykończę potem ból z tyłu głowy, po jakimś czasie objawy ustają jak gdyby nigdy nic no..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 154

.. ...do dziś, lubię sobie zmierzyć ciśnienie, temperaturę i oczywiście jak tylko cos mi dolega to tracę humor; zaczynam się nakręcać i wtedy już jest ze mną kiepsko, uświadomienie sobie, że coś nie gra w moim organizmie pociąga za sobą wyższe ciśnienie, mrowienie w ciele, lekkie zawroty w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 155

.. ...zawołałem teściową, zmierzyła mi ciśnienie - było w normie, podobnie z cukrem. Teraz co jakiś czas strzyka mnie w głowie, tak jakby tuż pod skórą, zaraz pojawia mi się wizja, że będę miał jakiś wylew jak u ojca. Co jakiś czas wracają mi również zapachy ze szpitala, a dokładnie ojca,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 167

.. ...poczuję,badam puls, mierzę ciśnienie. Moje zycie towarzyskie praktycznie nie istanieje, bo boje się gdzies pojechać, pójśc do kina...gdziekolwiek...nie stosuje leków bo prowadzę samochód ale mam je cały czas przy sobie ...zreszta po zażyciu miłam wszystkie mozliwe objawy uboczne,..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...pobytach w szpitalu mierzono mi ciśnienie średnia 70/130 ( obecnie średnio mierzę, ciśnienie 65/107, puls 65 ) czyli wynik bardzo dobry, jedynym symptomem rozwijającego sie zagrożenia - choroba wieńcowa, była bladość mojej skóry na twarzy i nie tylko. W/g mojej oceny głównymi czynnikami..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...stresuje sie gdy ktoś mi mierzy ciśnienie. W szkole, u lekarza czy tez w aptece. Po prostu boję sie ze będzie za wysokie i takie właśnie jest. Mam dopiero 18 lat, przeraziłam się gdy lekarz powiedział że jeśli takie ciśnienie się utrzyma to będę musiała się leczyć. Gdy mierze w domu to..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza - Str. 2

.. ...lekarza 150/100 a jak mierze w domu 130/80 co robic??? pozdrawiam, Radek Ja mam 19 lat i panicznie boje się lekarzy i tam mam zawsze wysokie ciśnienie np 160/80 180/70 a jak mierze w domu to mam w normie 110/70 cos kolo tego. Niestety nie umiem dac sobie z tym strachem rady unikam..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...i Bisocard, jednak z miernym skutkiem. Ciśnienie skakało jak chciało ; ) Od ponad pół roku przyjmuję Prenessę 4 mg /dobę ( odpowiednik Prestarium ) i musze powiedzieć, że czuję się wyśmienicie, a cisnienie kiedy bym nie zmieżył wynosi 120/70. Objawów opisywanych powyżej..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...dobrano tak, ze musze mierzyć i decydowac czy brac dawke czy nie. Najczęsciej nie, bo mam znów drugie jak dla mnie niskie. Ale najważniejsze, że nie jest juz wysokie. Koniecznie wybierz sie do lekarza, bo wiem po sobie, że w Twoim wieku lekceważyłam sparwę, czego teraz żałuję. Pozdrawiam..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...skurczach nie stosujemy do mierzenia ciśnienia ciśnieniomierzy automatycznych - wskazania nie są miarodajne , zwłaszcza jeśli podczas mierzenia masz dodatkowe skurcze ! Pozdrawiam ! hej Ewka dzisiaj byłam u lekarza ( chodze do endokrynologa ) bo lekarz pierwszego kontaktu mnie tam..

Dodatkowe skurcze - Str. 64

.. ...poszli, a mi pielęgniarka zmierzyła ciśnienie - bardzo wysokie i puls - bardzo wysoki. Później znowu przyszła ta kobieta od brzucha, zrobiła mi taki jakby masaż brzucha, a później przyszli lekarze. Zapytali się jak ciśnienie i puls. I podali mi wyniki stwierdzając, że są one złe i że mam..

Dodatkowe skurcze - Str. 191

.. ...sobie. Sprawdzam tętno, mierzę ciśnienie... Koszmar. Lęk, strach, obawa i oczekiwanie na kolejne. Boję się iść do pracy, rozpoczęłam studia podyplomowe na dodatkowym fakultecie i ostatnio nie pojechałam na zjazd, bo bałam się o serce... Przpepraszam, że tak marudzę, ale muszę to z siebie..

Dodatkowe skurcze - Str. 193

.. Witam. Ostatnio mierzę sobie ciśnienie i puls serca. Cisnienie zawsze 120/ niecałe 80. a puls od 50 do 60. Czasami 48... Czy to normalne ? Dodam, ze uprawiam sport. Codziennie jeżdzę na rowerze. Nic mnie nie boli. Czuję się bardzo dobrze i rozpiera mnie energia czasem. Naczytalem sie troche o bradykardii i..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...wraca do normy. Dziś mierzłam sobie ciśnienie i miałam 110/64 i puls 89. Przy takim pulsie czuję lekkie bóle w okolicy serca. Proszę o poradę cz to coś normalnego?? Czy nie?? do Agnieszki ,ja tez mam podobną sytuację .szybko się męczę czasami mam wrażenie że się przewrócę lekkie..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 2

.. ...poczułam, że mam serce. Zmierzyłam ciśnienie miałam 130/98, zwykle moje ciśnienie wynosiło90 - 100/60 - 70 ( przy takim ciśnieniu czuję się najlepiej ), natomiast tętno 103 uderzenia na minutę. Ręce mi się trzęsły, a serce tak łomotało, że aż bolało.Po dniach poszłam do kardiologa,..

Nadciśnienie a kawa

.. ...( piłem ze 3 h przed mierzeniem ), a lekarz powiedział że faktycznie zawsz występuje wzrost ciśnienia, ale jest on chwilowy. I dodał, że moje wielkie ciśnienie na pewno nie powstało od kawy : ) a ja wyczytałam w ksiazce o nadciśnieniu ze picie kawy w umiarkowanych ilościach nie ma..

Ciśnienie i tętno chyba wysokie

.. ...od jakiegos juz czasu mierze sobie cisnienie i puls, wydaje mi sie ze mam troche za wysokie cisnienie a w szczegolnosci puls czy mogłby ktos sprawdzic moje wyniki pomiarow i napisac czy jest tak faktycznie i czy konieczna jest wizyta u lekarza. data - cisnienie - puls 03.12.05r. -..

Pomiar ciśnienia

.. Witam. Ciśnienie mierzę zestawem standardowym, pompka i słuchawka.Przy pomiarze dolnego ciśnienia, w okolicach 95 sygnał ( uderzenie )zanika, albo jest ledwo słyszalny, a po spadku ciśnienia o 2,3 kreski sygnał się wzmacnia i gdzię w okolicach 84 zanika. Jak to zinterpretować? Czy mam ciśnienie 95 czy 84. Za..

Lekarza do *** a znachorowi pomnik

.. ...odpowiedzialności za mierne efekty u innych. Poniekąd życzę wszystkim końskiego zdrowia. dobrze napisane : ) - sam wiele dobrego slyszalem na temat wlasciwosci czosnku : ) kiedys na wsi mieszkal czlowiek ktory podobno zyl 100 kilka lat - ludzie gadali ze on codziennie jadal czosnek : )..

Szukam dobrego ciśnieniomierza

.. ...szukam dobrego ciśnieniomierza, chodzi o to żeby przy częstoskurczu nie wariował. Możecie coś polecić. NAJLEPSZE SA CISNIENIOMIERZE rteciowe, ale jak kupisz sobie cisnieniomierz pol automat lub automat,to bardzo wazne jest to aby mankiet znajdowal sie na przed ramieniu a nie na..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...dużo dłużej. Kilka razy mierzę ciśnienie i tętno, żeby mieć jakieś dane do tego odstawiania leku i wychodzi na to, że mam bardzo niskie ciśnienie ( w porównaniu z tym co było zawsze ) - średnio 100/70 ale i 92/48. Strasznie się cieszę, że u Ciebie już lepiej. A jak tam Kika? Kika powinna..

Szybkie tetno II - Str. 7

.. ...działąją pozdrwiam Wczoraj mierzyłam sobie ciśnienie i tętno. Obie wysokie! Mierzyłam w spoczynku i ciśnienie wyszło 165/117 a tętno 101. To naprawdę tak duzo? Czesc! Ja mam bardzo podobne problemy: w maju trafilem do szpitala z czestoskurczem 160uderzen/min. Pozniej podczas sesji..

Oporne nadciśnienie

.. ...pogotowie tam lekarz zmierzył mi ciśnienie i było ok ale jak sie dowiedział ile leków biore na nadciśnienie to sie zdziwił a mnie to przeraziło!pozdr tez mam synka ma 4 latka chce zyc dla niego i teraz ta nerwica wciaz mysle ze młodo umre ,te myśli przerażaja mnie...( ( ( ( 4 leki na..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...to mam niskie a jak mierze po chodzneiu to za duze..i sama nie wiem czy powinnam brac leki czy nie... Mój mąż dostał skierowanie do Kl;iniki Nadciśnienia Tętniczego w Aninie, ale czemamy juz prawie 2 miesiące na przyjęcie. Czy ktoś wie, gdzie i kiedy profesor Januszewicz przyjmuje..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...takie mam. Ja np jak mierze ciśnienie elektronicznym ciśnieniomierzem na rękę to nie pokazuje mi nigdy pulsu, a jak u Ciebie?To że wada jest nabyta to znaczy ze mosialas miec stany zapalne w organizmie najczęściej ta zastawka siada po anginach ropnych przewleklych( paciorkowce )lub..

Wysiłek i spadek ciśnienia

.. ...mianowicie moje ciśnienie mierzone w spoczynku wynosi 118/78 a puls 68 uderzeń a po przejechaniu 8 kilometrów na Orbitku spalając jednoczenie ok.180 kalorii w ciągu 22 - 25 min. moje ciśnienie spada do wartości 114/74 a puls 90. Czy jest to problem?, czy wymaga on leczenia? Bardzo proszę..

Ciśnienie 106/67 i 93 puls

.. ...mi sie w głowie więc zmierzyłam ciśnienie i miałam 110/69, puls 91.Nie wiem czy to normalne.Na internecie jest pełno artykułów na temat nadcisnienia.O niedocisnieniu nie ma nic. Ja dziś miałem 106 na 90 i nie wiem czy to dobrze czy źle... Kochani! Nie wiem ile macie lat? Nie trzeba się..

Nadciśnienie pierwszego stopnia u 19 latka

.. ...to zdrowia.Waze 94 kg mierze 184 cm i nie rozumiem dlaczego mam nadcisnienie skoro pale moze 3,4 papieroski dziennie, pije % naprawde sporadycznie.Jedyne co mam na sumieniu to ,ze bywając czesto na dyskotekach namawiano mnie na ...... i sprobowalem..niestety bawilem sie w to okolo 5..

Ciśnieniowmierz nadgarstkowy

.. Czy cisnieniomierz nadgarstkowy to dobre rozwiązanie dla osób z nadcisnieniem? Mam 27 lat i od 16 lat wiem ze takowe nadcisnienie u mnie występuje. Męczą mnie codzienne pomiary na zwykłym aparacie , o wiele wygodniejszy byłby ciśnieniomierz nadgarstkowy, ale słyszałam rózne opinie na jego temat i stąd to..

Jaki ciśnieniomierz kupić?

.. ...Chcialbym kupic ciśnieniomierz dla matki, ma ok.50 lat i ostatnio bardzo wysokie cisnienie. Mam pytanie jaki najlepiej kupic cisnieniomierz? interesuje mnie nadgarstkowy, tylko nie wiem czy on jest wystarczajaco dokladny, wiem, ze mozna taki kupic na allegro do 100zl. a moze lepiej..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 2

.. ...kliniczne na ciśnieniomierz i zalecenia z instytutu kardiologi. Co do nadgarstkowych czy naramiennych powiem tak. Ja mam w domu dwa: nadgarstkowy ( kupiony dla żony jak była w ciąży z zalecenia lekarza do tej pory nie wiem poco ) to jest tensowal mobil i dla niej jest dobry szwagierka..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 3

.. ...Sporo prawd o ciśnieniomierzach zostało już w tym wątku powiedzianych, ale ja skupię się na innym aspekcie. Dokładność uzyskiwanych pomiarów zależy wg mnie w tym samym stopniu od jakości ciśnieniomierza, jak i tzw. * warunków pomiaru * . Dlatego ważne jest aby: pomiaru dokonywać mniej..

Jak zmierzyc ciśnienie tętna na nodze?

.. ...idzie na niej jeszcze zmierzyć. na lewej rece mam nowa przetoke i na szczescie działa i na niej nie moge zmierzyc. można podobno na nodze ale jak próbowalam to wartości były sporo zawyżone. prosze o jakies wskazówki. dziekuje. Przy badaniu ciśnienia na nogach najlepiej jest to robić w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 35

.. ...wystąpienia silnego lęku nie mierzyć sobie ciśnienia bo świadomość tego, że ono znacznie podskoczyło powoduje jeszcze wiekszy atak paniki, że coś sie nam może stać. Proponuje odczekać , powiedzieć sobie * jest dobrze , to tylko ta cholerna nerwica, nic sie nie stanie * . Poproście..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 46

.. ...przeczytałam, żeby nie mierzyć sobie ciśnienia ani pulsu, bo świadomość, że mamy wysoki luz za niski jeszcze gorzej nas w to wkręca. Wcześniej mierzyłam sobie przez cały dzień co jakiś czas puls, a wczoraj ani razu nie zmierzyłam, nawet jak wieczorem się położyłam i slyszałam bicie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 64

.. ...pewnie zdażają ale nie mierze już tak często. Ja np. jak ide do lekarza i mi mierzy to zawsze mam wyskokie bo myśle o tym i wychodzi 150/100, a w domu 120/70. Sam lekarz stwierdził że po prostu tak mam, ale nie jest to chorba nadciśnieniowa, ale skoro takie mam u kardiologa to jakie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 77

.. ...lekarza, zrobił mi EKG, zmierzył ciśnienie, osłuchał - wszystko w normie; dał skierowanie do kardiologa i na wszelki wypadek na oddział do szpitala, gdyby coś się działo przez weekend. Dzwoniłam po kardiologach - zapisy na styczeń. W sobotę dopiekło mi tak bardzo, że pojechaliśmy na izbę..

Jakby atak serca, uczucie silnego bólu w mostku

.. ...puls miałam w normie bo mierzyłam, miałam 98/65 a tętno 75. Ja jestem osobą która ma zawsze niskie ciśnienie, to u mnie normalne. Nie wiem co to jest? Czy to moze byc nerwica serca? czy objawy choroby wieńcowej ( dusznica bolesna ) boje sie, bo w mojej rodzinie wszyscy choruja na serce...

Niskie ciśnienie, wysoki puls serca a operacja plastyczna

.. ...operacji? Nie wiem...dzisiaj mierzyłam ciśnienie, dalej niskie, ale puls był w normie... Poradźcie proszę! Nikt nic nie wie na ten temat...??? : - ( nie Jednorazowe EKG o niczym nie świadczy - mogłaś się zdenerwować. Pomierz sobie puls sama w domu, a ciśnienie duzo ludzi ma niskie -..

Skoki ciśnienia z którymi nie mogę sobie poradzić

.. ...lewej rece cisnieniomierz pokazywal 117/71 a na prawej rece aż 160/120. Dla pewnosci wykonalem kilka pomiarów i róznice dalej były takie duze. Nie mam pojecia dlaczego tak moze byc...wiem ze pomiary na obu rekach moga sie róznic, ale zeby az tak znacząco???....Może ktos wie o co..

Czy nie zadużo leków na nadciśnienie na raz?

.. ...brałabym lek, codziennie mierzyła ciśnienie i obserwowała swój organizm bacznie.Uwaga: leki rzeczywiście nie koniecznie za pierwszym razem sprawdzaja się.Lepiej jak lekarz przepisze miejsze ilości, bo jak masz wydać na leki, które okażą się nieskuteczne, to trochę szkodza pieniedzy. A..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem?

.. ...chodziłem do kardiologa, nie mierzyłem dawno ciśnienia. Mój ojciec ma ( chyba ) nadciśnienie. Czy to może być związane z sercem, czy np. mogło mnie poprostu przewiać? Albo zwykłe sprawy mięśniowe? Z góry dziękuje za pomoc Rozmawiałem ze znajomym kardiologiem, temat uważam za zamknięty..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...miesiąc, ewentualnie zmierzenia ciśnienia,rzadko zrobienia EKG. Tu mam na myśli lek rodzinnego,bo z kardiologiem spotykam się co pół roku.a nawet rok.Przyznam,że do tej pory swoją chorobę traktowałam jak katar,bardzo pobłażliwie,nie przejmowałam się.Ale na forum KARDIOLO naczytałam się..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 24

.. ...odwadniające i pomogło. Mierzysz sobie ciśnienie i tętno, napisz jakie masz wskazania. Dużo zdrowia. Pozdrawiam. JacekG. Bardzo proszę o pomoc, moja babcia trzy lata temu miała wymienioną zastawkę. Wszystko jak do tej pory szło dobrze. Ale tylko do tej pory. Nastąpiło bowiem skrzywienie..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...połówki oraz piramil,gdy mierzę w domu najczęściej mam między 135 - 140 do 86 - 90 ale kiedy mierzę poza domem dochodzi do 150 na 92 w moim wypadku zawsze się denerwuję bo tętno dochodzi do 110.Sam nie wiem czy tabletki mi tak bardzo pomagają ale skoro zdecydowałem się to będę..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...napiszcie jak prawidłowo mierzyć ciśnienie,rano od razu jak sie wstanie,czy odpoczywacie 15 minut po jakiejś czynnosci i dopiero mierzycie,czy jak sie żle czujecie.Ja jak siedze spokojnie w domu to mam 110/68/55.a jak ide do lekarza i mi mierzy to mam 160/85/65 i niby sie nie denerwuje.w..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...bol byl barzo mocny zmierzylem cisnienie 3 razy i pokazalo 236/136 wezwalem pogotoeir. Zabrano mnie do szpitala podano mi leki obnizajace cisnienie. Zrobiono echo serca ktore wykazalo ze lewa komora o 2mm jest powiekszona. Przypisano mi lek Captopril ktory mam brac rano 1 tabletke. Po..

Zbyt niskie cośnienie przy stosowaniu leków na nadciśnienie

.. ...niskie, ale postaraj się mierzyć, je kilka razy dziennie, nie tylko rano. Ciśnienie tętnicze krwi zmienia się w ciągu dnia i rano tuż po obudzeniu jest ono zazwyczaj niższe niż w ciągu dnia. Jeśli w kilku pomiarach w ciągu doby będzie utrzymywało się poniżej wartości 110/60, to proponuję..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...Do Eluzyny! Spróbuj zmierzyć ciśnienie przy pojawieniu się skurczy dodatkowych. Jeśli będzie podwyższone, spróbuj je obniżyć. Polfenon nie pomoże na przyspieszenie tętna. Moja Pani dr zaleciła mi wtedy 25mg metokardu. Działa faktycznie bardzo szybko. Ja normalnie przy braniu betaloku mam..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 47

.. ...dotarłem do domu. Tu zmierzyłem ciśnienie i okazało się, że jest ono w miarę normalne, ale tętno wynosi tylko 47, a serce chodzi nieregularnie. Samopoczucie bardzo złe i miałem wrażenie, że za chwilę mogę stracić przytomność. Jak sądzę teraz po zastanowieniu - miałem chyba migotanie w..

Skoki ciśnienia

.. ...d=3&t=21&p1=0&id=295&forum=1615&akcja=view Mierzyłem dziś pod tym kątem i miałem odchyły od 57 do nawet 70 , stąd moje obawy :( Dodam że najbardziej zaciekawił mnie ten fragment a jednoczesne załąmał bo przy moim mierzonym ciśnieniu tętna własnie oscyluje wokół tych..

Bisocard

.. ...zażywaniu mam tętno podczas mierzenia ciśnienia na poziomie 60 ud/min ( pewnie rozrusznik utrzymuje ten poziom ) ciśnienie najniższe jakie zanotowałem to 90/60, podczas gwałtownych ruchów robi mi się ciemno w oczach i lekko kręci w głowie, mam lekkie duszności... pytanie... co mi może..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...i była maszyna która mierzyła ciśnienie mówie czemu nie można spróbować ( sam w domu mam ciśnieniomierz ) Mierzy mi mierzy mi i nagle wynik 178/98 puls 82 i pani z apteki pyta się czy się dobrze czuję a ja mówię nie narzekam bo dobrze się czułem. Mam lat 16 i z tego co się dowiedziałem..

Bardzo niskie ciśnienie i wysokie tętno

.. ...tętno 220 na minutę. smiertelnych chorob jest tak naprawde niewiele! o smierci sie woogole nie mowi! to co macie nie będzie nic az do starosci wy sie cieszcie to jest niskie cisnienie! prawidlowo nazywa sie to hipotonią patrzyliscie woogole co to jest nadcisnienie? 180 * i więcej i tez..

Działanie uboczne clexane

.. ...pomiarów ciśnienia bo mierzyć ciśnienie trzeba umieć, a nie założyc opaske na nadgarstek i czekac az sie napompuje... Witam. Brałem 30 szt po 120 ml. i 90szt po 100 ml. nie mam żadnych objawów jakie wystąpiły u Ciebie. Musiały się nałożyć leki z którymi nie wolno podawać clexane...

Związek z nadciśnieniowcem

.. ...histerię. Nie będzie mierzył ciśnienia! Nie pójdzie do lekarza! Może łykać pigułki, ale powiesi się jak nie będzie mógł wypić piwa! Zachowuje się jak rozkapryszony trzylatek. Należałoby mu wprowadzić * karnego jeżyka * ale z pewnością tupiąc nogami wyrzuci go przez okno. Może ktoś ma..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...PFO - przy tej okazji mierzono mi ciśnienie na zastawce trójdzielnej i mam 30mmHg podobno lekko podwyższone. Czytałam w wikipedii ze przyczyną podwyższonego cisnenia mogą być wady serca m.in. ubytek przegrody międzyprzedsionkowej ( jak u mnie PFO ) Czy po wyeliminowaniu tej wady może się..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 19

.. ...Pisałam już, że u mnie wymierzono 30mmHg i nikt nie kazał się przejmować - ani powtarzać badania... echo miałam kawał czasu temu i teraz mam pietra iść a zapisałam się ( własna inicjatywa ) na 15.09. Falę zwrotna miałam raz I a raz II stopień i za pierwszym razem też było 30mmHg - więc..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 20

.. ...nadciśnienie jest różnie mierzone. W zależności od lekarza od 85 - 105. Miałam robione cewnikowanie serca ale nie potrafię go zinterpretować. Klasyfikują mnie III/IV klasa ( wydolnościowa ? ). Ostatnie kilka miesięcy jest coraz gorzej i lekarze coraz częściej mówią o przeszczepie...

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 24

.. ...ok.Myśle,że wiadomość o śmierci Dolores wszystkich Nas wstrząsneła,przecież jeszcze niedawno pisała na forum.Już póżniej nikt nie pisał,nie opowiedział o swoich odczuciach a przecież to forum zostało stworzone by mówić o tym co Nas boli.Dlatego uważam,że powinniśmy pisać nadal - myśle,że..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...wybadać tętno,ciśnienie mierzył 3 krotnie ostatnie 75 - 40 pomyślałem sobie,że jest ze mna nieciekawie ) Szybko przewiezli mnie do szpitala i tam ponownie EKG,ECHO,DNO OKA,MORFOLOGIA itp. Okazało sie z morfologii ,że mam za mało elektrolitów które regulują prace serca oraz ciśnienie krwi..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 2

.. ...rejestrującego pracę serca i mierzą ci ciśnienie. masz załóżóny wenflon - to jedyna nie miła * przyjemnoeść * . potem to łóżko razem z tobą stawiają do pionu - nie spadniesz bo jesteś przypięta - pomyśl sobie że to jak w wesołym miasteczku ; ). jak cię już postawią to pytaja cię czy..

Dziwnie niskie ciśnienie rozkurczowe po wysiłku

.. ...pracuję i przy okazji mierzyłem ciśnienie z ciekawości ) To, że jak wstajesz serce Ci mocniej bije i robi sie ciemno przed oczami na pare sekund to jest zupelnie normalne. Zwiazane ze zmiana cisnienia hydrostatycznego po zmianie pozycji. Jak wstajesz to krew w glowie jest duzo wyzej niz..

Mam problem z ciśnieniem

.. ...szpitalu codziennie mierzyli mi cisnienie, mialem skoki: 1.dzien 140/80 2. 160/100 3.110/75 4. 120/80. Dzisiaj wybralem sie do mojej lekarki, sprawdzila mi cisnienie i mialem 110/70, zrobila mi EKG w przychodni i okazalo sie ze jest wszystko ok, ale dalej czuje sie osłabiony i mam..

Podwyższone ciśnienie i niski puls

.. Witam! mierze od kilku dni cisnienie i wychodzi zawsze w granichach 150/80 przy czym mam niski puls ok. 50 ? czym moze to być spowodowane ? ( mam 18 lat ) Proszę o pomoc : ) Serdedznie pozdrawiam! niema problemu do stresu. tętno * nie puls * 50 wg medycyny to rewelacyjny wynik ja jednak poszłabym do..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała

.. ...ciagle mogła spac Witam mierzyłaś sobie ciśnienie podczas ataku ? Wszystkie objawy jakie posiadasz są normalnymi objawami nerwicy. Ja osobiście uczucie osłabienia to mam dość często do tego senność zawroty głowy tak samo. hej! byłam własnie u neurolaga i stwierdził, ze mam stany lękowe..