Mięśnie karku

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...jeszcze temat spiętych mięśni - mowię tu głównie o mięsniach grzbietu - choć wiem ze wiele osób uskarza sie na spięcia w nogach czy sztywnienie karku. jak opisywalam wczesniej za mna szpital i ciezkie chwile zwiazane z obawa o swoje zycie. teraz niedawno wrocilam do pracy - ktorej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 704

.. ...napięcie wszystkich mięśni, bez względu na sytuację.. ogromny lęk,potężne trzaski w głowie,trzaski kiedy przełykam ślinę w jamie ustnej..kiedy chodzę..brak wewnętrznego napędu tak jakby moja motoryka nie istniała,uczucie nierealności całego świata,wielkie trudności z koordynacją..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 788

.. ...odczuwam też jakieś bóle mięśni w lewym udzie i na plecach przy karku.. już mi się nie chce wymyślać chorób bo ciągle myślę, że i tak mam raka więc jedna choroba w tą czy w tą nie zrobi różnicy... do tego wszystkiego wydaje mi się, że boli mnie z boku obu piersi, a zwłaszcza jak wstanę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 806

.. ...zalecił masaże na spięte mięśnie karku przy tym głowa przestała mnie boleć. paulka tos szczesliwy człowiek jest ja za to jestem taka wybuchwa że czasam syn mi zwraca uwage że moze troche bym wyluzowała bo za glosno mówie ,ale niezawsze tak było teraz tak mam że jak wstapi wemnie diabeł..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...wytrzymałości spinając mięśnie karku, brzucha, pleców itd. Do tego dochodzi zwiększone zuzycie przez mięśnie gładkie ( wszystkie ) i oczywiście na normalną motorykę. Tez miałem ciągle niskie stęzenia potasu, które nagle zniknęły jak się uspokoiłem i rozluźiłem na dłużej. JA niestety mam..

Propranolol - Str. 4

.. ...całego ciała, sztywnienie mięśni, karku, stany lękowe i nieustające kołatanie serca, problemy z oddychaniem ( co chwila ziewałam ), bardzo niskie ciśnienie i wysokie tętno, szarpanie w klatce piersiowej, nierówne bicie serca i te ciągłe napięcie... Trafiłam do kardiologa, odstawiłam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...straszne i ciągłe bóle mięśni i stawów, drętwienie karku, bóle głowy, strach przed śmiercią itd. Wszystko dodatkowo nasiliło się po tym jak urodziła mi się córeczka. Teraz wciąż boję się, że nie pozna tatusia, że nie doczekam jej szkoły, matury itd. To chyba najgorszy rodzaj strachu. Na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 39

.. ...ogólnie żle się czuję,bóle mięśni karku kręgosłupa i czuję się ogólne bardzo osłabiona że ostatnio nie mogłam normalnie funkcjonować i bóle głowy.napiszcie czy to nerwica aż tak rozwala organizm//??????bo juz się martwię że to może coś innego a jak o tym myśle to wtedy mam te ataki..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 137

.. ...drżenie rąk - drżenie mięśni: szyi, rąk i nóg przy zginaniu - bóle stawów ( nadgarstki, stawy szczękowe ) - bóle z tyłu głowy, w okolicy karku i wzdłuż kręgosłupa - oblewanie się potami - uczucie zimna - ataki przyspieszonego bicia serca - bóle i kołatanie serca - uderzenia gorąca do..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 215

.. ...jak bardzo mam spięte mięśnie karku i te mnie przy tych ćwiczeniach bolały. Będę to robiła codziennie przed zaśnieciem przy relaksacyjnej muzyce w tle. Gosienka jestes bardzo romantyczna i bardzo wyjątkowa. Pola.nka mam nadzieje, że wszystko poszło dobrze i jestes zadowolona u juz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 282

.. ...podgorączkowy, bóle mięśni, szybsze bicie serca, zmiany skórne., czasami bóle żołądka, uczucie zimna czy uścisk na karku. Badania zrobiłem, właśnie dziś odbieram. Wiem , że powinienem na nie poczekać, ale strasznie się denerwuję, że coś mi jest. Ten stan trwa dopiero od miesiąca, ale..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 297

.. ...zmarnowane. Ciągłe napięcie mięśni karku, pieczenia w klatce piersiowej, uczucie krwi wpływającej i wypływającej z serca. Teraz jest trochę lepiej, ale i tak mnie męczy. Chcialbym, żeby juz był 4 styczeń. Zaczną się znowu zajęcia na uczeli i będę tym pochłonięty, dzięki czemu nie będzie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 14

.. ...do tego sztywnienie mięśni karku i twarzy do kowalsi.Dobrze,że w taki sposób podchodzisz do życia.Nic nie da użalanie się nad sobą.Ja mam te objawy,ale wiem , że są ludzie na świecie, którzy bardziej cierpią.Postanowiłam wziąć się w garść mnie martwi najbardziej ból karku i sztywnienie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 16

.. ...ale wrazie z chorobami mięśni nie ma żartów i zgadzam się z pojke tarczyca też może dawać takie objawy pozdrawiam Do Wiki - jeszcze nie byłam z tym problemem u lekarza, ale zamierzam się wybrać ponieważ ten ból karku jest bardzo uciążliwy. Przez jakiś okres czasu masowała mnie znajoma..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 41

.. ...spokojna i jak mam bóle mięśni, duszności, ścisk w klatce piersiowej, ból szyi, uszu, ból pod obojczykami, karku ramion to myślę,że chyba jestem chora na jakąś straszną chorobę. A jak mi nic nie dolega to nie mam złych myśli. Skąd masz pewność, że to tylko nerwica ? Marzena Przestancie..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...drżenie rąk - drżenie mięśni - nadmierna potliwość - uderzenia gorąca do głowy - bóle i kołatania serca - ucisk, * klucha * w gardle - napady duszności - nudności, brak apetytu - bóle karku - bóle stawów - płaczliwość, rozbicie psychiczne - depersonalizacja ( uczucie bycia poza ciałem )..

Interpretacja EKG

.. ...Do tego doszły bóle mięśni i kości kończyn oraz ich osłabienie. Trwało to kilka dni po czym nastąpił ból głowy po lewej stronie u góry, ból promieniujący od ucha i ból karku. Co gorsza zacząłem czuć lekki niedowład prawej strony ciała ( głowa, ręka i noga ). Potem ( ok 1 tydzień po..

Drętwienie palców u rąk

.. ...się do tyłu,co wzmocni mięśnie karku.Gdy w pracy jesteśmy długo pochyleni[np. pisząc na kompie] - co godzine 3 - 5 minut poćwiczmy.Trza dbać o kręgosłup szyjny,by dać radę do emerytury. LUDZIE z drętwieniem rąk!!A może siedzita godzinami przy kompie i kręgosłup szyjny wam wysiada.Ruszta..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...objawy: drżenie rąk i mięśni, uderzenia gorąca do głowy, oblewanie się potami, kołatania serca, napady paniki i lęku o życie, bóle karku i kręgosłupa, płaczliwość i rozbicie psychiczne, zaburzenia widzenia, napady duszności, ucisk w gardle, uczucie * bycia * poza swoim ciałem, nudności...

Silne kłucie i bóle pod prawą łopatką

.. ...Odczuwam też skurcze mięśni łopatek i klatki piersiowej, karku to jest dziwny ból coś jakby ktoś mocno ścisnął mnie ręką i tak trzymał. Oczywiście latam po lekarzach ; kardiolog, neurolog, badania prześwietlenia, usg. Biorę leki przeciwzapalne smaruję maściami. Jest niewielka poprawa...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1179

.. ...,dzisiaj mam tak napięte mięśni karku że aż mnie bolą .Zbyt długa chodziłam z tym bólem kręgosłupa i teraz mam efekty. Molly gdy jestem zdenerwowana też nic nie jem a wczoraj przy ciężkim dniu brało mi się na wymioty jak nigdy przedtem nie wspomnę o wybuchach gorąca .Ale udało mi się to..

Ścisk w gardle, płaczliwość, senność, panika i lęk

.. ...Ścisk w gardle i bóle mięśni karku, często przechodzące do klatki piersiowej i na przestrzał przy łopatkach. Ja już doszłam do tego, że to bolą mięśnie, które najpierw są napięte na maksa, a potem odpuszczają i stąd ten ból. W trakcie - nazwijmy to - ataku myślę o rozluźnieniu tych..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 9

.. ...naszej duszności odczuwał także: ból pleców, kręgosłupa, mrowienie, uczucie dziwnego gorąca, kłucie, silne napięcie mięśni pleców i karku? Jeśli tak, gorąco polecam wizytę u ortopedy!!! Trzymajcie się, Aga..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 4

.. ...zapalenie prostaty, bóle mięśni i stawów, bóle karku, czy jeszcze czegoś nie wymieniłem?? Wszystko zaczęło się jakieś 3 lata temu, ból żołądka. Dwie gastroskopie i prześwietlenie wykazało helicobacter pylori oraz przepuklinę rozworu przełykowego. Wziąłem serię leków w tym antybiotyków (..

Potrzeba zwierzeń :) problem z nerwicą i depresją

.. ...objawy: drżenie rąk i mięśni, bóle stawów, kołatania serca, ataki duszności, uderzenia gorąca do głowy, bóle karku, napady paniki i lęku o życie, płaczliwość i rozbicie psychiczne, ucisk i * klucha * w gardle, nudności, pieczenie skóry, zaburzenia widzenia, uczucie * bycia * poza swoim..

Widoczne bicie serca !

.. ...spowodowana jest napięciem mięśni, polecam masaże pleców i karku troche rozluźniają: ) powaznie nie martw się bo nic złego sie nie dzieje, mam nadzieje, że Cie to troche uspokoi? Naprawde dodałaś mi troche wiary bo już sobie wyobrażałem że mam powiększone serce i mi że tak powiem pęknie..

Samoistne drgawki (napięcia mięśnia) nogi

.. ...dyskomfotr psychiczny i ta myśl że się rozpadam 30stka na karku a tu zdrowie siada mozliwe że są to obiawy jakiegos rodzaju padaczki a są ich dziesiątki od niedawna mrowi mnie ostro twarz załamka totalna..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 86

.. ...się zaczyna. Napięcie mięśni karku, kręgosłupa i głowy, bóle głowy, kołatania serca, lęk...To wszystko jest moją codziennością. Kiedy wychodzę z pracy dopada mnie paniczna myśl - jesteś sama, jesteś sama...Gdybym zemdlała to nikt mi nie pomoże, mogę liczyć tylko na siebie, a wiem, ze mi..

Bóle w klatce piersiowej i plecach od 2 miesięcy

.. ...Odczuwam też skurcze mięśni łopatek i klatki piersiowej, karku, szyji dochodzące do szczęki.To jest dziwny ból coś jakby ktoś mocno ścisnął mnie ręką i tak trzymał.Takie skurcze mocne. Oczywiście byłam u lekarzy ; kardiolog, neurolog, badania, prześwietlenia, usg piersi. Wyniki są dobre...

Rożnica miedzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym

.. ...ćwiczenia wzmacniające mięśnie karku i grzbietu.A najlepiej jeszcze na basen sie zapisz.A ciśnienie masz dobre i nie panikuj,bo nic sie nie dzieje.Może w pracy siedzisz lub stoisz w wymuszonej pozycji.TYlko ruch moze cie uratować. Witam Ja też mam to samo i chyba zastosuje sie do rady..

Ból rąk, opuchlizna pomiędzy kciukiem i palcem II, ból karku i barków

.. ...od dziwnych skurczów mięśni pomiędzy kciukiem i palcem II ( zwłaszcza przy tzw łapaniu szczypcowym przemdiotów ) Następnie w tym miejscu zaczęła się robić jakaś opuchlizna, czy coś urosło w środku - nie wiem Najpierw prawa ręka póxniej druga Z czasem doszły bóle barków i karku, zwłaszcza..

Objawy neurologiczne

.. ...mięśni.łucznictwo nadwyręża mięśnie na karku,które miałes wcześniej nie wyćwiczone.Może pod okiem doswiadczonego fizjoterapeuty jakbyś wykonywał odpowiednie ćwiczenia,to by ci przeszło.Tylko musisz zachować spokój.Pij melisę. mnie się natomiast wydaje,że twój problem może mieć charakter..

Borelioza czy nerwica?

.. ...jakbym miał napięte mięśnie, w karku coś mi strzyka, odczuwam zdezorientację, otępienie, ciężko mi się na czymkolwiek skoncentrować. Zauważyłem, że gorzej zacząłem widzieć, jakby był rozmazany obraz, czuję też jakby zęby mi się psuły. Byłem u lekarza rodzinnego, zrobiłem badania krwi i..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy?

.. ...bóle.być może masz napięte mięśnie karku,kłopoty ze wzrokiem,zmienne nastroje,szum w uszach,osłabienie kończy,kurcze mięśni a to wszystko medycyna chińska uważa jako objawy,skutki n i e d o b o r u k r w i.Natomiast to co Ci siedzi w gardle wg tej filozofii określane jest jako /gula/kula..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 7

.. ...z potwornymi bólami mięśni szczególnie karku i barków które męczą mnie już 3 rok i są spowodowane ( lekarze tak twierdzą )stresem i napięciem psychicznym ?Pracuje jako pielęgniarka i nie mam za dużo czasu na grzebanie w necie i szukanie sposobów jak z tego wyjść .Dodam tylko że film..

Bóle mięśni rąk i nóg -nerwica?

.. ...tego osłabienie siły w mięśniach, bóle szyi, karku, rąk, nóg i uczucie duszności okropność. też nie miałam nanic siły a swyprowadzenie psa na dwór było ponad ludzkim wysiłkiem. W domu siedziałam i nie miałam sił nic robić. Dostałam beto zk 50 na dodatkowe skurcze ale Holter wykszedł..

NAPIĘCIOWE BÓLE MIĘSNI

.. ...napięciowymi bólami mięśni karku ,nóg ?Proszę o pomoc .Czy leki typu afobam ,spamilan w tym przypadku przynosza jakąs ulgę ?........ na napięcie najlepsze rozlużnienie.Może więc gimnastyka,pływanie,fizjoterapia. HM .....ale jak fizjoterapia nie pomaga a pływać się nie umie.......to..

silny, ciągły ból głowy

.. ...bóle głowy od napiętych mięśni karku .Jak mnie zacznie boleć to trwa to kilka dni i żadne ale to żadne tabletki ani zastrzyki nie pomagają .Jest to taki ból żę czasem myslę żę lepiej by bylo skończyć żywot .Wyłącza po prostu z życia .Miałaś rezonans szyjnego ?Jeśli nie to może warto..

Zawroty głowy po spamilanie ...

.. ...biore go na napięte mięśnie karku ( wynik nerwicy wegetatywnej )...a 15 min .po połknieciu czuję jakbym zapadała się pod ziemię ...Mam dawkę 10 ( na noc ). Wystarczy zajrzeć do encyklopedii leków w necie i oto co piszą o skutkach ubocznych spamilanu: zawroty głowy, nudności, zaburzenia..

Czy to może być nerwica?

.. ...Mydocalm na rozkurcz mięśni, witaminę B12 i maść rozgrzewającą. Na 5 dni. Potem wszystko było dobrze przez ok 3 tygodnie. Lekkie uciski na karku były, ale nie myślałam o nich. Pod koniec maja powtórka z rozrywki. Pojechałam do lekarza z kartą ze szpitala. W badaniach miałam robiony też..