Mięśnie szyi

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 60

.. ...stres nie tylko spina mięśnie kręgosłupa i szyi, ale także blokuje tylną część mózgu, która jest odpowiedzialna właśnie za odczuwanie lęku. Chyba troszkę się zapętliliśmy w poszukiwaniu przyczyn psychicznych. Zapomnieliśmy o naszych ciałach. Pani doktor kazała mi dużo pić, powiedziała,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 615

.. ...się że mam zaciśnięte mięśnie szyi. I tak jakby zupełnie odruchowo, bo wydawało się że się rozluźniłam, ale jednak miałam napięte. Nie mogłam rozluźnić. No to pamiętając co nieco z technik relaksacyjnych, napięłam mieśnie ile mogłam, a potem puściłam. I jeszcze raz. Za którymś razem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 976

.. ...).Masz strasznie napięte mięśnie w okolicach karku,szyi, ramion,pleców.Jeżeli masz atak paniki bądź lęku,serducho zaczyna bardzo szybko pracować.Jeżeli byłaś w szpitalu i miałaś EKG,a tam nic nie wyszło tzn że serduszko jest zdrowe.Spójrz też na swoje ciśnienie.W nerwicy skacze puls i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 987

.. ...mam jakby * omdlałe * mięśnie lewej nogi, jest słabsza, czuję uciski w głowie - na czole, w skroniach, na twarzy. Mam płytki oddech i silny ucisk w szyi, jakby obroża. Ciśnienie w uszach, oczach. Ciągle czuję ogromny stres...Panikuję, myśli krązą tylko wokół objawów. Byłam u neurologa -..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...kręgosłupa i zaczepy mięśni na czaszce i szyi, wtedy dowiesz się że to tutaj leży problem. 1 - 3 lata rehabilitacji i będziesz w formie. nie czekaj żeby nie niszczyć dalej tego układu szyi. bóle są zaskakująco silne i mogą być bardzo różne. skroń, łuk brwiowy, okolice czubka głowy, pod..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 25

.. ...mnie kręgosłup albo mięśnie przykręgosłupowe, sam nie wiem. Oprócz tego czuje pulsowanie za uszami, ucisk z tyłu głowy ( szczególnie z prawej strony ) i czuję jakbym miał na szyi i głowie mocno naciągniętą skórę. Mam lęki, cały czas boję się, że jestem ciężko chory: rak, tętniaki i inne..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 37

.. ...twarzy prawej części,mięśnie szyi jakieś odrętwiałe,ramie też i połowa tułowia.Poszedłem do lekarki dała tabletki i może trochę lepiej było ale nie do końca i nie zadowoliło mnie to.Siadłem do neta i się zaczęło.Nie wiedziałem że taki wrazliwy jestem.Od razu koszmary mi weszły w głowe..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 137

.. ...drżenie rąk - drżenie mięśni: szyi, rąk i nóg przy zginaniu - bóle stawów ( nadgarstki, stawy szczękowe ) - bóle z tyłu głowy, w okolicy karku i wzdłuż kręgosłupa - oblewanie się potami - uczucie zimna - ataki przyspieszonego bicia serca - bóle i kołatanie serca - uderzenia gorąca do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 135

.. ...bólów ) to : NAPIĘCIE MIęśNI KRęGOSłUPA, obręczy barkowej i szyi - na skutek ich przeziębienia lub naciągnięcia. Takie mięśnie sztywnieją i uciskają na nerwy ( co odczuwamy jako promieniujący ból ) i naczynia krwionośne ( co skutkuje niedokrwieniem mięśni i zawrotami głowy ). Dlatego to,..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 37

.. ...zawrotów głowy, drżenia mięśni w nogach, rękach a potem na całym ciele. Mam to do dziś a do tego zachwianaia równowagi, czasem czuje tak słabe nogi jakbym miała upaść. Mam uczucie jakby nie łączyło mi coś w kręgosłupie dolnym i uczucie, że jestm pijana w głowie !!! Miałam robione setki..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 41

.. ...spokojna i jak mam bóle mięśni, duszności, ścisk w klatce piersiowej, ból szyi, uszu, ból pod obojczykami, karku ramion to myślę,że chyba jestem chora na jakąś straszną chorobę. A jak mi nic nie dolega to nie mam złych myśli. Skąd masz pewność, że to tylko nerwica ? Marzena Przestancie..

Ucisk, gula w gardle - Str. 3

.. ...puchnięcia szyi, napięcia mięśni szyi. Przeczytałem wasze opowiadania no i trochę mi lepiej. Już myślałem że coś mi jest ( jak większość mam kancerofobię ) a to być może poprostu nerwowe. Uważam się za osobę odporną psychicznie - potrafiłem sobie radzić w b.trudnych sytuacjach i nigdy..

Ucisk, gula w gardle - Str. 5

.. ...podejrzewasz skurcze mięśni, to raczej nie szyi lecz któryś z mięśni gardła. Objawy * duszenia * dotyczą wiekszości * kulkowców * . Ja doradzę Ci nieco więcej spokoju. Nerwy spotęgują jedynie odczucia - w strsie mięśnie potrafią szaleć i stwarzać najdziwniejsze odczucia. Postaraj się..

Zero koncentracji i sztywnienie szyi i rąk

.. ...szyjnych - z jednego boku. Mięśnie muszą sie zajmować stabilnością ( przejmować troche obowiązki kręgów ) no więc sie trochę głowa trzęsie a jak sie zdenerwuję to napięcie nerwowe powoduje że mięśnie są wyprowadzane z równowagi i nie zapewniają już takiej stabilności - wtedy więc trzęsie..

Napięcie mieśni w okolicach barkow, szyi i klatki piersiowej

.. ...mam strasznie napięte mięśnie, głównie w okolicy szyi, tj ramiona i klatka piersiowa. Sa twarde jak kamień, żaden masaż i żele nie pomagają. Do tego doszły jeszcze bóle dość silne w górnej klatce po obu stronach. Ból jest promieniujący i wydaje sie jakby ktoś mi mięśnie rozrywał w..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 11

.. ...drżenie rąk - drżenie mięśni: szyi, rąk i nóg przy zginaniu - ataki przyspieszonego bicia serca - bóle i kołatania serca - ucisk i duszenie w gardle - oblewanie się potami - płaczliwość - ataki paniki, lęku o życie - uczucie bycia poza swoim ciałem, stania * obok * - zaburzenia widzenia..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1280

.. ...mózgu i naciągnięcie mięśni i czegoś tam w szyi. No i ręce mnie bolą bo przywaliłam o kierownicę i pościerałam je trochę i klatka piersiowa od ucisku pasa. I głowa boli. A do tego ten upał. Jak coś by się pogorszyło to lekarz kazał przyjechać do neurologa. I to na tyle. Jutro czeka mnie..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 20

.. ...odczuwałaś słabośc w mięśniach do tego wszystkiego. Rozedrganie odczuwam nawet teraz takie zimno w nosie, lekki ból uszu i po bokahc szyi,no i ból ramion. oddycha mi się już lżej. Stale jakieś objawy czuję ból w lędźwiach, mrowienie w łopatce. Może ta moja neurolog powinna dać mi na..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 158

.. ...osłabiona, bolą mnie mięśnie szyi, jakby serducho takie lekko bolące, dziwne bardzo uczucie, bałam się że wyląduję dziś na pogotowiu z tego osłabienia i lęku. Kurcze czy na mnie wszystkie leki źle działają czy ja sobie wmawiam wszystkie objawy z ulotki mimo że ich nie czytam?????? A tak..

Sztywność szyi

.. ...szyi.jakbym miał naciągnięte mięśnie z obu stron szyi.do tego czuję dziwny ucisk w gardle przy przełykaniu śliny.byłem u lekarza, przepisał mi antybiotyk ale nie pomógł.brałem myopam na rozluźnienie mięśni.jedynie to przynosiło mi ulgę.nie wiem co mam już robić.proszę o pomoc a może to..

Przeskakiwanie chrząstki w gardle

.. ...były za krótkie,bąż jakby mnie złapał skurcz.Jak podnoszę do góry głowę,to mam wrażenie ,że coś mnie ciągnie na środku szyi ,między obojczykami i w głąb klatki.Pytałam lekarza,ale nic mi nie odpowiedział...

Ostra kłucie w mostku ??

.. ...szyjny - Może zapalenie mięśni żebrowych - Może wreszcie sprawa serduszka Przejdź się babo do lekarza : ) nerwobóle? w nocy podczas snu ? - rzaczej dziwne jeżeli chodzi o żołądek, to rzeczywiście ostatnio lekko mnie boli - nie znam przyczyny, również mam ból szyi, co związane jest..

Dziwne uczucie podczas ziewania

.. ...trudności z oddychaniem gdy przerwe ziew wszystko przechodzi lecz pieczenie zostaje ;/ Wie może ktoś co to może być? przedchwilą wywnioskowałem że także drętwieje mi prawa strona szyi prosze o pomoc .;/..

Bóle mięśni rąk i nóg -nerwica?

.. ...mięśnie przyobojczykowe, mięśnie szyi całej z boku, ztyłu, z przodu. Acha, ja jeszcze czułam takie jakby ciśnienie, przyśpieszenie w szyi i przy oddychaniu to czułam taki zacisk w szyi lub 100kg na kl piersiowej i było też tak, że nabierałam powietrza a ono nie trafiało do płuc. Od..