Mięśnie szyjne

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...niedokrwienna i zawał mięśnia sercowego; udar mózgu ( Insultus cerebri ); retinopatia - uszkodzenie siatkówki w wyniku nadciśnienia; przyspieszenie rozwoju zmian miażdżycowych w tętnicach wieńcowych, tętnicach szyjnych, nerkowych, oraz w obrębie tętnic kończyn dolnych; niewydolność..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...Zamostkowy: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, rozwarstwienie aorty, zmiany w śródpiersiu, zator płucny; Bark: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, zapalenie osierdzia, ropień podprzeponowy, zapalenie opłucnej przeponowej, choroby odcinka szyjnego kręgosłupa, ostry ból..

Miododryna (Gutron)

.. ...one zlokalizowane w mięśniach gładkich naczyń krwionośnych oraz w pęcherzu moczowym. Pobudzenie receptorów alfa przez miododrynę powoduje skurcz naczyń oraz skurcz szyjki pęcherza moczowego, czyli zatrzymanie opływu moczu. Z mechanizmu działania wynika zastosowanie leku. Miododryna jest..

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...chorobowymi jak zawał mięśnia sercowego i pęknięcie tętniaka rozwarstwiającego aorty ( bóle w okolicy międzyłopatkowej schodzące coraz niżej w miarę jak rozwarstwia się ściana tętnicy ). W przypadku ucisku na szyjne nerwy rdzeniowe ( zespół korzeniowy ) pojawiają się zaburzenia czucia (..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...naciągnie się ścięgna lub mięśnie. A moze to kręgosłup - stres ukochał sobie to miejsce, tam siedzi, spina mięśnie, a ból promieniuje wszędzie - do ręki, głowy, szyji, biodra, gdzie tylko chce...Wiecie, co mi się kiedyś zdarzyło. Miałam wrażenie, ze sparaliżowało mi chwilowo prawą..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 157

.. ...kawki w pracy. EFEKT: mięśnie ruchowe ( zwłaszcza kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego, nóg, obręczy barkowej ) są poprzeziębiane, ponapinane, robią się sztywne i uciskają na nerwy ( w kręgosłupie tudzież inne ) i dlatego boli głowa, żebra i czego tam jeszcze dusza zapragnie, dlatego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 868

.. ...bolały prawie wszystkie mięśnie, czasem łapały skurcze okolic szyjnych, bardzo bolesne. No, gehenna. Badania EEG głowy i inne, nie wykazały nic niepokojącego. Kiedy była huśtawka pogodowa czułam się jeszcze gorzej. Jeżdziłam samochodem i nie raz musiałam zjeżdżać na pobocze bo lęk się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...czy bolesnych skurczy mięśni nie widać ; ). Jak myślicie: nerwica czy raczej ucisk kręgów szyjnych? Witajcie. Chcialbym sie podzielic swoimi dolegliwosciami. Otoz moj problem zaczal sie niemal dokladnie rok temu. Wszystko zaczelo się od mrowienia po lewej stronei glowy, w okolicy skroni..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 22

.. ...karku itd ) mam drgawki mięśni rąk ,palców ,powiek .mam też wadę kręgosłupa szyjnego , może ty tez masz sprawdź to. Nerwica - mam ją po raz drugi, narazie trzymam się ( staram ) bez leczenia. W tej chorobie trzeba prowadzic bezstresowe życie, bez zmartwień, trosk itp. Pocieszam, że w..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 2

.. ...kawki w pracy. EFEKT: mięśnie ruchowe ( zwłaszcza kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego, nóg, obręczy barkowej ) są poprzeziębiane, ponapinane, robią się sztywne i uciskają na nerwy ( w kręgosłupie tudzież inne ) i dlatego boli głowa, żebra i czego tam jeszcze dusza zapragnie, dlatego..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...czy bolesnych skurczy mięśni nie widać ; ). Jak myślicie: nerwica czy raczej ucisk kręgów szyjnych? Dodam jeszcze, że trochę nadmiernie produkuje mi się ślina. Wszystkie te objawy znikają chyba, gdy jestem czymś bardzo zajęty. Niestety myślę o tym za często, więc znikają rzadko czesc..

Ucisk, gula w gardle - Str. 10

.. ...) Ten lek rozluźnia mięśnie zwieracza przełyku, założę się, że choć część z was ( zwłaszcza ci którzy mieli objawy jakiekolwiek z odbijaniem się np śliną ) to pomoże od ręki. w nazwie miało być Meto - Metoclopramidum. Kręgosłup szyjny jest siedliskiem wszelkich dolegliwości, tak jak..

Ucisk, gula w gardle - Str. 11

.. ...płucu,drobne skurcze mięśni jakby mi bąbelki powietrza pod skórą puszczały.Duszności,sporadyczne zawroty głowy,osłabienie.I tak to do dziś wygląda.Klucha jest irytująca,bo nie mogę się jej pozbyć a przecież trwa ona nieustannie już około 6 miesięcy !!! Jak próbuje ją przełknąć to jakby..

Drętwienie lewego policzka i lewej nogi

.. ...odczuwam bolesne kurcze mięśni i trwa to już ponad rok , do tego dochodzi też dziwne mrowienie , wszystkie stawy mnie też bolą , byłam już u wszytkich możliwych lekarzy , czuję że wizyta u psychiatry by mi się przydała i raczej skorzystam , pozdrawiam gorąco dretwienia pochodza z..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 6

.. ...każdym posiłku napięte mięśnie szyji czuje sie jakby mnie dusiły czasem brak oddechu, znowumi powraca czasem jedzenie do buzi.Ale każdy poisłek przezuwam wolno śledze każdy kęs jedzenia jak go połykam dotykam się do szyji... CZasem mówie do mamy * mamo mnie dusi szyja mam uczucie że te..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...( masaż leczniczy ). Mięśnie ruchowe ( zwłaszcza kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego, nóg, obręczy barkowej ) są poprzeziębiane, ponapinane, robią się sztywne i uciskają na nerwy ( w kręgosłupie tudzież inne ) i dlatego boli głowa, mostek, żebra, plecy i czego tam jeszcze dusza zapragnie,..

Drętwienie palców u rąk

.. ...się do tyłu,co wzmocni mięśnie karku.Gdy w pracy jesteśmy długo pochyleni[np. pisząc na kompie] - co godzine 3 - 5 minut poćwiczmy.Trza dbać o kręgosłup szyjny,by dać radę do emerytury. LUDZIE z drętwieniem rąk!!A może siedzita godzinami przy kompie i kręgosłup szyjny wam wysiada.Ruszta..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 369

.. ...Tak to jest Krysiu, mięśnie przez zimę poleniuchowały więc teraz trudno je rozruszać.Cierpliwości - - pobiegasz w parku jeszcze kilka dni i będzie fruwać jak szesnastka.Buziaczki: ) haha Dorotko jak sie będę mogla ruszać nawet szyja i ręce mnie bolą ledwo co siedzę Chyba masz zakwasy..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 431

.. ...sztywnieniem czy skurczem mięśni nie tylko w szyjce, ale też rączek, nóżek, całego ciałka. Jak go dzisiaj powyginali to aż łzy mi leciały co oni robią z moim maleństwem. Ale tak trzeba. Rehabilitantka powiedziała, że raczej długo nie trzeba będzie ćwiczyć, bo dość wcześnie zaczęliśmy i u..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 567

.. ...tym. Bolą go wszystkie mięśnie, głowa, szyja. Od samego rana gorączka. Kurcze ale jazda. Maluszkowi te zęby też dokuczają. Już dwie godziny ryczy. A mój kręgosłup jak na złość gorzej. Padnę dzisiaj, a cały dzień sama w domku. Pogoda do dupy. Wieje, 10st. Krysiu wszystkiego naj, naj.: ):..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1115

.. ...łopatkami uczucie napiętych mięśni szyji, ramion i pleców i przez to dziwny ból, taki ucisk jakby, a i jeszcze to dziwne uczucie ciężkości jakbym miała zapać się w ziemię. Błagam napiszcie, czy ktoś z Was tak miał. Ja już od kilku dni się z tym męczę. Psycholog powiedziała, że to nic, że..

Amfetamina spowodowała problemy z przełykiem i całym układem pokarmowym

.. ...każdym posiłku napięte mięśnie szyji czuje sie jakby mnie dusiły czasem brak oddechu, znowumi powraca czasem jedzenie do buzi.Ale każdy poisłek przezuwam wolno śledze każdy kęs jedzenia jak go połykam dotykam się do szyji... CZasem mówie do mamy * mamo mnie dusi szyja mam uczucie że te..

Bóle w klatce piersiowej i plecach od 2 miesięcy

.. ...Odczuwam też skurcze mięśni łopatek i klatki piersiowej, karku, szyji dochodzące do szczęki.To jest dziwny ból coś jakby ktoś mocno ścisnął mnie ręką i tak trzymał.Takie skurcze mocne. Oczywiście byłam u lekarzy ; kardiolog, neurolog, badania, prześwietlenia, usg piersi. Wyniki są dobre...

Ciągłe zmęczenie i senność - Str. 2

.. ...przy kompie osłabia mięśnie klatki piersiowej oraz kręgosłup szyjny i piersiowy prowadzi prosto do zwyrodnienia.Rozciąganie spręzyny [ekspander] - ćwiczenie wykonujemy trzymając oburącz przed sobą na wysokości klatki i rrozciągamy sprężynę na boki w poziomie,a następnie na skos - lewa..

Prawidłowe tsh a objawy tarczycy

.. ...brak sił, osłabienie mięśni, napadowe samoistne napinanie różnych mięśni , wzrost masy, uczucie * szorstkiego * i podrażnionego gardła pod krtanią przy pochylaniu głowy do mostka badania: rezonans głowy, echo serca, 2x holter ekg, morfologia, mocz, usg tętnic nóg i szyjnych, ciśnienie..

Bolące mięśnie

.. ...zacząłem mieć problemy z mięśniami. Pojawiło się uczucie, że mięśnie są bardzo ciepłe, były bardzo napięte, sztywne. W pewnym momencie doszło takie pulsowanie mięśni występujące na ogół w nogach od kostek do kolan, ale z czasem przeniosło się też na inne miejsca, między innymi dolna..

Nerwica

.. ...fizykoterapię aby rozluźnić mięśnie które tak mnie napinaj w okolocach kregosłupa szyjnego ( zrobiła również prześwietlenie kregosłupa szyjnego - OK ) wiecie jak jestem zadowolona z tego badania o 80% zmniejszył moja nerwica lękową bo taką diagnoze postawiła pani psychatra. Wiem że muszę..

Czy to nerwica?

.. ...robic przerwy i ćwiczyć mięśnie grzbietu.Ruch na pewno ci pomoże.A co lekarz powiedział na temat odcinka szyjnego kręgosłupa.? Może rehabilitacja? Laser,solux czy ,,cóś * * ?Porozmawiaj o tym z lekarzem,co on sądzi na ten temat.Dużo ruchu w każdym razie na pewno ci nie zaszkodzi,a wprost..

Bóle mięśni rąk i nóg -nerwica? - Str. 2

.. ...ty Marzenko te bóle mięśni i kręgosłupa miałaś też w nocy?Odpisz mi koniecznie na to pytanie .Pozdrawiam .Ania Tak, w nocy czasem czuję przez sen - takie mam wrażenie i dziś obudziłam się o 6 rano to bolał mnie kark i szyja i ciężko mi było złapać wdech ( a już tak dobrze było ) a bolała..

silny, ciągły ból głowy

.. ...bóle głowy od napiętych mięśni karku .Jak mnie zacznie boleć to trwa to kilka dni i żadne ale to żadne tabletki ani zastrzyki nie pomagają .Jest to taki ból żę czasem myslę żę lepiej by bylo skończyć żywot .Wyłącza po prostu z życia .Miałaś rezonans szyjnego ?Jeśli nie to może warto..