Migotanie komór serca

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...( mogą prowadzić do migotania komór, zaburzenia równowagi, omdlenia. Zwężenie nadzastawkowe w większości przypadków występuje w zespole Williamsa. Izolowane zwężenie nadzastawkowe jest niezwykle rzadkie. Na zespół Williamsa składają się: opóźnienie umysłowe, nieprawidłowości w budowie..

Zaburzenia rytmu serca

.. ...Trzepotanie przedsionków Migotanie przedsionków Częstoskurcz przedsionkowy Rytmy z łącza przedsionkowo - komorowego. Częstoskurcze przedsionkowo - komorowe nawrotne. Rytmy komorowe. Częstoskurcz komorowy Przyspieszony rytm komorowy idiowentrykularny Torsades de pointes Migotanie komór..

Powikłania zawału serca

.. ...najczęściej w mechanizmie migotania komór ). U ponad 92% pacjentów ze świeżym zawałem ( AMI ) występują komorowe skurcze przedwczesne, u 8% migotanie komór ( VF ), u blisko 50% zaburzenia nadkomorowe, zaś u 20 - 35% zaburzenia przewodzenia przedsionkowo - komorowego. Ponad połowa..

Arytmia serca

.. ...komorowego. Są to na przykład: migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków, częstoskurcze przedsionkowe. Węzeł przedsionkowo - komorowy stanowi swego rodzaju wentyl bezpieczeństwa. W warunkach fizjologicznych jest to jedyna droga, którą impuls elektryczny może przedostać się z..

Migotanie komór

.. Migotanie komór jest jednym z mechanizmów zatrzymania krążenia i przyczyną nagłego zgonu sercowego ( NZK ). W przebiegu migotania komór w mięśniach i układzie bodźcoprzewodzącym serca panuje elektryczny chaos. Wynikiem tego jest desynchronizacja kardiomiocytów - komory serca jako całość nie kurczą się i nie..

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. ...przekształcić się z migotanie komór ) i ludzie z już przebytym nagłym zatrzymaniem krążenia. Od kilku lat wskazania do wszczepienie ICD rozszerzona również na pacjentów po zawale serca i z obniżeniem frakcji wyrzutowej ( dysfunkcją lewej komory serca ). Wszczepienie kardiowertera -..

Zespół Brugadów

.. ...częstoskurczu komorowego lub migotania komór. W niektórych sytuacjach rytm serca samoistnie wraca do normy. Chory cierpi wtedy z powodu omdleń lub krótkotrwałych utrat przytomności. Niestety, u około 1/3 chorych z zespołem Brugadów pierwszym objawem choroby jest nagły zgon sercowy...

Kardiomiopatia tachyarytmiczna (tachykardiomiopatia)

.. ...długotrwale utrzymujące się migotanie przedsionków prowadzi początkowo do rozstrzeni przedsionków ( poszerzenia jamy na skutek rozciągnięcia jej duża ilością krwi ), a następnie do podobnych zmian w obrębie komór, zwłaszcza lewej. Towarzyszy temu spadek frakcji wyrzutowej serca i objawy..

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. Z definicji, migotanie przedsionków jest arytmią nadkomorową, charakteryzującą się niemiarową i przyspieszoną czynnością komór oraz brakiem hemodynamicznej czynności przedsionków. Chory może dobrze tolerować arytmię, może nie odczuwać kołatania serca, zawrotów głowy ani innych objawów związanych z niemiarową..

Laserowy rozrusznik serca

.. ...się w sposób nieskoordynowany. Natomiast nie zanosi się na razie, by laserowy rozrusznik znalazł zastosowanie w klinice - z czasem działanie lasera może prowadzić do uszkodzenia naświetlanych komórek...

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...zaburzenia rytmu serca - migotanie komór i częstoskurcz komorowy. Szczególnie zagrożone są osoby z uszkodzeniem serca po zawale lub te, które już wcześniej przebyły napady takich arytmii serca. Szanse na uratowanie osoby, u której dojdzie do zatrzymania akcji serca poza szpitalem,..

Wszczepiono sztuczną komorę serca 13-miesięcznej dziewczynce

.. ...piersiowej, bo obawialiśmy się migotania komór - mówił PAP prof. Skalski. Według lekarzy, 13 - miesięczna Zuzia jest teraz w dobrym stanie: dobrze funkcjonuje jej krążenie oraz narządy wewnętrzne. Dzięki sztucznej komorze serca dziewczynka, u której stwierdzono ciężką niewydolność serca,..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...krążenia w mechanizmie migotania komór. Jestem po dwóch ablacjach w Lublinie. Niestety one nie dały pozytywnego rezultatu. Nadal mam zaburzenia rytmu. Bardzo szybko się męczę. Biorę na stałe concor10,i suplementację potasu i magnezu, kaldyum 6 kapsułek, spironol200, magneb6. Pomimo tego..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...dlatego,że w mechanizmie migotania komór dochodzi do zatrzymania i defibrylator tj.taka osobista reanimacja.Zatrzymanie miałam w lipcu2007.Zaczęło się bardzo niewinnie.Serce pracowało raz wolno raz szybko przy czym odczuwałam silny lęk.Gdyby mąż się nie uparł jechać na pogotowie i nie..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...mnie trzeci zawał z migotaniem komór i znów wspaniały lekarz stanął na wysokości zadania ,potraktował mnie strzałem i serduszko się uspokoiło choć nie odwracalnie uszodziło.Zostałem zakwalifikowany do wszczepienia kardiowertera,zabieg wykonono w Kaliszu w czerwcu zeszłego roku, zrobiła..

Arytmia serca, jak z nią sobie radzić?

.. ...mi wypadanie płatka,migotanie komór..i jeszce pare innych podobnych rzeczy..Od tej pory moje życie uległo zmianie..nie potrafie sie cieszyć,szybko sie męcze,słoneczne dni to dla mnie udręka, boje sie wychodzić z domu bo cały czas myśle o tym kiedy znów serce da o sobie znać.Ponadto ma..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...minutę. Czytałam, że migotanie komór prowadzi do nagłej śmierci sercowej. Czy grozi mi coś takiego? Dodam, że miałam robione EKG kilkanaście razy i nic złego nie wylazało ( ECHO serca wykzało wypadanie płatka ). Odczuwam też skurcze dodatkowe. Czy coś grozi mi z tego tytułu? Czy grozi mi..

Dodatkowe skurcze - Str. 269

.. ...skurcze??? i podejrzenie migotania komór?? ;/ wrrrrrrrrrrrrrrr :( Prosze o jakis komentaz na temat tych moich wyników holtera co sadzicie w koncu najlepiej sie na tym znacie: ) Do Adama. Wydaje mi się że nie ma tu jakiejś szczegulnej tragedji. W nocy podczas snu zazwyczaj akcja serca..

Dodatkowe skurcze - Str. 308

.. ...interna.pl * Przyczyną migotania lub trzepotania komór jest najczęściej niedotlenienie ( zawał serca, zwężenie lewego ujścia tętniczego, kiła tętnicy głównej i in. ). toksyczne działanie leków ( naparstnica, rtęciowe środki moczopędne, niektóre środki znieczulające, chinidyną i in. )..

Arytmia nadkomorowa serca

.. ...niebezpieczna, może dojść do migotania przedsionków a potem komór i klops. Ja nie chcę siać paniki , ale sama długo to lekceważyłam bez sensu. Dziś jestem po ablacji wolna od arytmi, a co za tym idzie zdrowa i szczęśliwa. Wniosek lecz się ,a zobaczysz jakie życie potrafi być piękne i nie..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...rytmu mogą przechodzić w migotanie komór, które grozi śmiercią jeżeli nie zostanie przerwane defibrylacją. Migotanie przedsionków tak groźne nie jest. Pozdrawiam. Dziekuję za odpowiedź i mam nadzieję, że arytmia komorowa nie jest, aż tak groźna. Ja mam właśnie arytmie komorową i lecze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 106

.. ...moga sie zamienic w migotanie komór a to oznacza wiadomo co...no i od wczoraj o niczym innym nie potrafie myslec tylko o tym tym bradziej że ja te * dodatkowe * mam prawie codziennie.i już czuje lęk ze cos mi sie stanie tym bardziej teraz kiedy siedze sama w domu Witaj ~m To że chodzimy..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem - Str. 2

.. ...ciągu ok 5 minut miał migotanie komór ale wkońcu po ok 10 min zawiezli go do szpitala na ojom. był w śpiączce farmakologicznej 3 dni. wybudzili go bez problemu, ale strasznie bredzi. na drugi dzień po przebudzeniu zawiezli go do szpitala miejskiego na kardiochirurgię. był bardzo..

Migotanie komór przyczyną wada serca? czy nerwica

.. ...echa serca są przyczyną migotania a w szczególności w nocy co przejawia sie w objawach duszności,dławienia podaje wyniki zastawka mitralna - fala zwrotna slad,płatki silnie wysycone zastawka aortalna,aorta wystepujaca 38,gradient max 25,fala zwrotna 2 st,płatki prawy wydaje sie..

Zatrzymanie akcji serca u zdrowego młodego mężczyzny

.. ...zatrzymaniem. Czesto migotanie komor wystaepuje u zdrowcyh silnych sporotowcow i niestety przyczyny nie sa znane. Pasuje przeprowadzić badanie elektrofizjologiczne serca ( EPS ) - programowaną stymulację komór w celu oceny ryzyka. Ta młoda osoba to mój syn.Przeżywamy koszmar.Wraz z..

Arytmia serca czy kardiowerter i rokowania

.. ...częstoskurczu komorowego czy migotania komór urządzenie to wyładowuje wewnątrz serca impuls, który przerywa arytmię. Naprawde nic strasznego. to chroni.nie ma sie czego bac.Bedzie dobrze,pozdrawiam Ale prawdopodobnie komfort życia jest dużo mniejszy niż przy stymulatorze tzn trudno się..

Zawał serca przy wykrwawieniu?

.. ...zawał jest możliwy, migotanie komór bardziej prawdopodobne witaminy wpływają pozytywnie na wzrost i regenarację większości narządów człowieka dobra zawal jest mozliwy ale po tym juz jak sie straci przytomnosc od straty duzej ilosci krwii? chodzi Ci o to czy osoba nieprzytomna może ulec..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...komorowe ( VT ) lub migotanie komór ( VF ). Ekstasystolia to nieprawidłowe, dodatkowe skurcze serca zaburzające jego rytm, powstające właśnie w prawej lub lewej komorze serca. Powstają na skutek zaburzenia „elektrycznych mechanizmów” w komórkach mięśnia sercowego na..

Nerwica serca,depresja czy naprawde jestem chory??

.. ...migotania komór i zgon nastapi w ciągu kilku minut.. mozliwe ze wszystko przekreciłem zeby tylko myslec ze mnie to czeka :[ nigdy bym nie powiedział ze mnie to spotka i nie wiem jak sie skończy.... pzdr..

Arytmia serca - napadowe migotanie przedsionków

.. ...gdzie stwierdzono w ekg migotanie przedsionków z akcją komór ( 100/m ). Po kilkunastu godzinach uzyskano powrót rytmu zatokowego na Amiodaronie. Stosowano: KIG 100ml, Fraxiparyna 0,6 ml, Polocard 150 mg, Amiodaron 300 mg. Po niecałych 4 latach ( 14.09.2009 ) o 3:30 w nocy dostałem ataku..

Choroba wieńcowa naczynio-skurczowa

.. ...zatrzymanie krażenia w wyniku migotania komór.Wiem z relacji ,ze byłam wielokrotnie defibrylowana.Przewieziono mnie do Kliniki Chorób Serca w Zabrzu i tam miałam zrobioną koronografię.Podczas koronografii znowu odczuwałam silny ból i wtedy udało się lekarzowi postawi diagnoze .Podano mi..

Wymiana diod w rozruszniku serca

.. ...ICD,z powodu arytmi i migotania komór.mąż ma 35 lat.dla syna dostałam skierowanie do kardiologa,tyle tylko, że musimy czekać 3 tygodnie na wizytę.do tego czasu nie wiem jak mam się zachowywać,jeśli synek znów się żle poczuje.i czego mogę się spodziewać?martwię się też,że już dwa razy żle..

Szybko się meczę, czasami piecze mnie w mostku a badania nic nie wykazują

.. ...staneło mi serca w wyniku migotania komór serce mam wszczepiony defibrylator. Moge Ci tyle tylko powiedziec ,że często niestety lekarze podsumowują różne stany , które odczuwa pacjent jako nerwice . Czasem nawet nie staraja sie wykluczyc choroby serca i nawet nie posyłają na badania .Nie..

Sport po wszczepieniu stymulatora

.. ...częstoskurcze które powodowały migotanie komór serca... W tej chwili mam 15% stymulacji serca a 5% to Moja praca ; ) ) kurcze ja też mam częstoskurcze aż teraz sie boje!!! a jaki rodzaj czestoskurczu miałeś i jak wygląda teraz twoje zycie !!!jesteś bardzo młody i już tyle sie..

Szybsze bicie serca po smartszopie

.. ...mężczyzny powikłany migotaniem komór po zażyciu metylenodioksymetamfetaminy ( ecstasy ) – opis przypadku * - artykuł w czasopiśmie dla kardiologów ( na stronie Termedia.pl ) stary nie pisz na forum takich rzeczy bo widzisz co sie dzieje...nikt Cie nie zrozumie tu siedza ludzie..

Wyjazd w Góry

.. ...stymulator ponieważ miałem migotania komór serca..Mam okazje wyjechać w góry i tutaj jest skierowane moje pytanie.. Czy góry sa odpowiednim miejscem dla chorego na serce ? Jestem także po Ablacj. O to koniecznie zapytaj kardiologa. Mnie kardiolodzy mówili, że w polskie góry można..

Cwiczenia

.. ...serca ,upał itd... a czy migotanie komór mozna dostac od cwiczen? tak,jeśli długo i intensywnie się ćwiczy może nastąpić przerost np. lewej komory,ściana komory staje sie ,,twardsza,a w związku z tym ma mniejszą kurczliwość i żle pracuje.Poczytaj na temat ;Przyczyny zawału serca oraz..