Mikro

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE-I)

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE-I)

.. ...działają u pacjentów z mikroalbuminurią w przebiegu nefropatii cukrzycowej ( zmniejszają ilość białka, które przesącza się przez kłębuszki nerkowe uszkodzone w przebiegu cukrzycy ). Do korzystnych działań inhibitorów konwertazy zalicza się także zapobieganie proliferacji ( rozrostowi..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...). Badanie ogólne ( obecność mikroalbuminurii ) i posiew moczu. U wszystkich chorych zaleca się wykonanie badania EKG. Kontrola poziomu cholesterolu całkowitego i frakcji: LDL, HDL, oraz trójglicerydów...

No reflow phenomenom

.. ...miocytów ( komórki mięśniowe serca ). Obrzęk miocytów powoduje ich ucisk na naczynia włosowate. Badania dowodzą, że w patogenezie zjawiska no reflow biorą także udział leukocyty, płytki krwi i włóknik...

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...Pęknięcie i wytworzenie mikrozakrzepu. Mikrozakrzep może ulegać powiększeniu, wcieleniu do ściany tętnicy i obrośnięciu przez śródbłonek lub fibrynolizie. 6. W przypadku gdy skrzeplina zamknie światło tętnicy wieńcowej następuje zawał serca. Przyczyny powstawania blaszki nie są do końca..

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...naczyniach i nerwach ( mikro i makro angiopatia oraz polineuropatia cukrzycowa ). Neuropatia rozwijająca się w nerwach kończyn dolnych daje, po za parestezjami, charakterystyczne skarpetkowe zaburzenia czucia. Chory znacznie gorzej odbiera wrażenie dotyku z niższych partii swojej..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. Mikrogruczolak to termin odnoszący się do guza przysadki mózgowej, zawierający informację na temat jego wielkości. Mikrogruczolakami nazywamy guzy, których średnica jest mniejsza niż 1 cm. Przysadka mózgowa jest gruczołem wewnątrzwydzielniczym nadrzędnym w stosunku do pozostałych tego typu gruczołów naszego..

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...bólowego lub zmianami w mikrokrążeniu wieńcowym, które obrazowanie jest niemożliwe. Zespół dotyczy zwykle kobiet w okresie pomenopauzalnym. Nie ma niebezpieczeństwa wystąpienia zawału serca czy rozwiniecie się niewydolności mięśnia sercowego. Leczenie ukierunkowane jest przede wszystkim..

Budowa naczyń krwionośnych

.. ...Naczynia włosowate. Sieć mikroskopijnych naczyń włosowatych tworzy 99% masy całego układu naczyniowego. Kapilary są zbudowane z warstwy śródbłonka, błony postawnej i warstwy komórek tkanki łącznej. Taka budowa umożliwia sprawną wymianę składników odżywczych, tlenu i dwutlenku węgla oraz..

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

.. ...miażdżycowych ( prewencja mikrozatorowości ). Kwas acetylosalicylowy ma ponadto, podobnie jak wszystkie leki z grupy NLPZ, działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Działanie leku jest zależne od dawki. Leku nie wolno stosować w okresie okołoporodowym, w I i III..

Homocysteina

.. ...w przedziale 5 - 15 mikro - mol/ml. Stężenie homocysteiny zmniejsza przyjmowanie kwasy foliowego i preparatów witaminy B. Podwyższony poziom tego aminokwasu obserwuje się w przepadku niewydolności nerek, niedoczynności tarczycy oraz podczas przyjmowania niektórych leków ( np...

D-dimery

.. ...zakresie kilka - kilkaset mikrogram/ml. Przekroczenie poziomu 500 mikrogram/ml przy klinicznym podejrzeniu żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej ( zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna ) stanowi dowód na trafność diagnozy. Niski poziom tego parametru w podobnej sytuacji pozwala..

Biopsja tarczycy (BAC)

.. ...barwiony na szkiełku mikroskopowym. Patomorfolog ocenia charakter, kształt oraz inne istotne cechy komórek. W niektórych przypadkach, poza standardowymi barwieniami, wykonuje się także badania immunohistochemiczne ukierunkowane na konkretne patologie ( np. chłoniaka ). Wynik BAC pozwala..

Otępienie naczyniopochodne

.. ...hipokampa ), rozsiane mikroudary, czasem zmiany o charakterze krwotocznym. U chorego dominują zaburzenia umiejętności przetwarzania informacji, planowania działania, znaczne upośledzenie pamięci oraz zaburzenia zachowania. Charakterystyczne jest występowania nagłych, skokowych pogorszeń...

Rozsiane krzepnięcie wewnątrznaczyniowe (zespół DIC)

.. ...nerek, wątroby, mózgu. Mikrozatory w obrębie drobnych naczyń skórnych charakterystyczne krwawe wybroczyny. Uogólniona aktywacja kaskady krzepnięcia i powikłania zatorowe są pierwszym etapem zespołu DIC. Organizm, aby się bronić, uruchamia mechanizmy fibrynolityczne, mające przeciwstawić..

Zaniki pamięci (zaburzenia pamięci)

.. ...Alzheimera oraz ogniska mikroudarów lub uszkodzenia naczyń mózgowych związane z nadciśnieniem tętniczym albo wieloletnią cukrzycą ( zmiany wskazujące na otępienie naczyniopochodne ). W przypadku zespołu z ciałami Lowy - ego zaburzeniom charakterystycznym dla otępienia towarzyszą objawy..

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...patologiczna przebudowa naczyń mikrokrążenia zaopatrującego nerwy w krew ) oraz czynniki metaboliczne związane z nadmiarem i nieprawidłowym przetwarzaniem glukozy. Za słusznością tych hipotez przemawia związek występowania polineuropatii z nieprawidłową kontrolę glikemii u diabetyków...

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa

.. ...cukrzycowa jest odmianą mikroangiopatii ( uszkodzenia drobnych naczyń ) dotykającej naczyń siatkówki oka. Postępujące zmiany prowadzą do zaniku perycytów, powstawania mikrotętniaków, pogrubienia błony postawnej naczyń krwionośnych i w końcu do uszkodzenia bariery krew - siatkówka. Na..

Nefropatia cukrzycowa

.. ...zapobiegania i leczenie mikroalbuminurii zaleca się odpowiednią dietę, prawidłowe leczenie cukrzycy oraz stosowanie leków z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny ( ACE - I ) i antagonistów receptorów dla angiotensyny II. U każdego chorego na cukrzycę należy okresowo kontrolować..

Buraki obniżają ciśnienie krwi

.. ...magnezu, sodu i potasu. Picie surowego soku z buraków pomaga w wydalaniu kwasu moczowego z organizmu, pobudza krążenie i ułatwia przemianę materii. Buraki pomagają też leczyć anginę, grypę i przeziębienia...

Zanieczyszczone powietrze niszczy serce

.. ...pokazują, że toksyczne mikrocząsteczki z powietrza mogą przeniknąć nawet do serca. Smog i spaliny, którymi oddycha większość mieszkańców miast na naszej planecie, uruchamiają w naszym organizmie kaskadę szkodliwych procesów, czytamy w serwisie Eurekalert. Prowadzą one do uszkodzenia..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...przechodzimy na poziom kilkuset mikrometrów, a więc widzimy z dokładnością jednej dziesiątej milimetra. W momencie, gdy użyjemy u tego samego pacjenta OCT, to dochodzimy do rozdzielczości dziesięciu mikronów. Widzimy wtedy z dokładnością jednej setnej milimetra. Dzięki temu kardiolog..

Rozrusznik serca zasilany sercem?

.. ...udało się uzyskać 4,3 mikrodżula energii z każdego uderzenia serca, co odpowiada jednej szóstej zapotrzebowania rozrusznika. Zastosowanie lepszego polimeru do budowy balonów może zdaniem specjalistów nawet dwukrotnie zwiększyć wydajność kolejnych modeli generatora. Dzięki doładowywaniu..

Lepszy monitoring pracy serca

.. ...zajęć. Zespół Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej ( PŁ ) zaprojektował i uruchomił zmodyfikowany system akwizycji danych. Innowacyjne modyfikacje polegają na dostosowaniu urządzenia do nowych typów badań, niemożliwych do wykonania z wykorzystaniem..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 51

.. ...płucach pojawiły się mikrozatory ( stąd u niej trudności w oddychaniu, które na szczęście minęły – późniejsze badania wykazały, że sytuacja się stabilizuje ). Moja mama jest bardzo aktywną osobą , bardzo chciałaby wrócić do normalnego życia, gdyby nie jedna dolegliwość..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 7

.. ...kożystać z kuchenki mikrofalowej Jestem po trzech ablacjach w Instytucie Kardiologii w Aninie ostatnią miałem po koniec października. Nie warto sie bać każdy inaczej to przeżywa. chcecie wiedzieć coś wiecej to gg 8330129. Przede wszystkim z ortografią u CIebie cienko. druga sprawa..

Echo serca - Str. 50

.. ...jeśli to miałyby byc mikro udary ( np. TIA ), jeśli są częste zostawiają ślad.U mnie w jednym szpitalu powiedzieli że miałam TIA w innym ze nie, ale diagnoza za tak podyktowana była wyłącznie znalezieniem PFO. Poza tym wszystkie badania w normie. Jestem po zabiegu. Nie miałam wiecej..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...organizmowi trzeba dostarczyc mikroelementów i witamin żeby dobrze funkcjonował a nie leczyc objawy,co w naszym przypadku nic nie dają.Dodatkowo tylko zatruwamy sie toksynami.Ja osobiście polecam odpowiedni dobór suplementów oczywiście tych naturalnych,ziołowych które w żaden sposób nam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 61

.. ...naturalne zrodla witamin i mikroelementow sa lepsze niz syntetyczne srodki. ja np. mam obnizona od nerwicy zdolnosc przyswajania substancji odzywczych i w tym sensie wszystko co naturalne jest dla mnie lepsze. praktycznie nie lykam zadnych sztucznych suplementow bo i tak ich..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 228

.. ...dobrą kucharkę jest mikroskopijny:P Uwielbiam jeść a wcale nie tyję nie mam pojęcia gdzie mi to ucieka:P ale żeby zaraz za gotowanie to nie bardzo:P Współczuję mojemu przyszłemu mężowi będzie jadł na obiad rozgotowane ziemniaki z niedoprawioną surówką i przypalonym kotletem...hhihi Ale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 402

.. ...dostalismy kuchenke mikrofalową to włożyłam jajko do środka bez wody Bo nie wiedziałam i właczyłam huk był niesamowity a kuchenke czysciłam ponad godzine ale był ubaw Czesc Skarby - sorry,ze dopiero się odzywam ale goraczka mi nie spada i tak mi strasznie kosci i mięśnie bolą ze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 553

.. ...pierwiastki ( suplementacje mikroelementami ) i badanie wlosow ( salvenet.pl ). Moj email creteam86@gmail.com Hej - ma pytanko - czy nerwica moze sie objawiac w postaci problemow ze skora - wysypki, pokrzywki itp, itd???mileiscie cos takiego?... A użalaj się, mam to w okolicy tylniej..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 19

.. ...jest brakiem witamin i mikroelementow po zimie..Musimy rownież dbać o odpowiednią gospodarkę potasowo magnezową.Rozumiem wszystkich ,jak trudno zapanować nad sobą podczas dolegliwości,jak często emocje biorą górę.Opanowanie ich to juz polowa sukcesu.Lekarz powiedział mi.że w miarę uplywu..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...ósmym dniu od zabiegu, mikrobusem zbiorczym Kliniki, o własnych siłach w ubraniu własnym. Organizację i pobyt w Klinice mogę tylko chwalić, żadnych zastrzeżeń !! Ostatnie świadome wrażenie mam z czwartku godz. 7, sufit w sali operacyjnej, następne z soboty przed południem, pielęgniarka..

Chelatacja - Str. 3

.. ...ale też tak potrzebne mikro - i makroelementy. Powoduje odwapnienie koścca i inne powikłania, o których dowiecie się po latach. I może wcale nie skojarzycie z tym cudownym leczeniem. Panie Rafale ta informacja jest między innymi dla Pana, a także dla tych osób, które były zachwycone tym..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...się one nawet w wyniku mikrourazów. Czasem rano mam w ustach krew z powodu np. przygryzienia sobie języka we śnie. Pozdrawiam! Acenocumarol nie wpływa wprost na stawy a pośrednio. Na skutek rzadkiej krwi latwo powstają wylewy podskórne. Od 13 lat w związku z tym towarzyszą mi siniaki...

Niedoczynność tarczycy - Str. 7

.. ...sie pogodzic.Jedynie mikroelementy,ktore brakuja mi w organizmie wyrownaja moje braki i powinno zniknac wiele objawow np.silny bol glowy.Ale brak roznych pierwiastkow nie jest spowodowane zazywaniem roznych lekow,tryb zycia,skazone srodowisko ma wysoki wplyw na nasze zdrowie. Takze jak..

Niedoczynność tarczycy - Str. 8

.. ...brac leki LEVAXIN 50 mikrogram zaznaczam że 7 kwietnia wziełam tabletke jodowa! Jak narazie nie przytyłam ale juz zaczełam odstawiać słodycze lepiej dmuchac na zimne - zreszta zobaczymy póżniej co sie będzie działo.Mam jakies dziwne nastroje raz jestem trąche śpiąca a za chwilkę wściekam..

Ablacja - Str. 7

.. ...super, naklejono mi mikro plasterek i już mogłam chodzić. Jak wróciłam do domku córka koleżanki była zawiedziona – ciociu co to za operacja na serce jak nawet żadnego śladu nie ma. Noga sprawna od razu, lekki ból w miejscu wkucia może do trzech dni po ablacji . Przez pierwsze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...właśnie Aspargin - być może w nim te pierwiastki są bardziej przyswajalne, bo ja wcześniej brałam jakieś prepraty z witaminami i mikroelementami, ale pomógł mi właśnie ASPARGIN. Życzę zdrowia i powodzenia...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 5

.. ...prostu pomógł tu potas. Mikroelementy na pewno sprawiły że poczułaś się lepiej - zwłaszcza magnez. Z tym potasem, nie przesadzaj. czesc wam wszystkim mam na imie beata tez dopadła mnie nerwica raz miałam 8lat temu typowy napad lekowy a teraz to wrociło przez stresy utrata pracy choroby..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...magnezu ( badania na mikroelementy dopiero planuję ). Jeśli mam na codzień zbyt mało magnezu ( jak zresztą wielu z was; ) to po alkoholu będzie go jeszcze mniej. Jeśli dołączyć do tego duszności to dochodzi dodatkowo tzw. kwasica oddechowa która jeszcze bardziej obniża poziom magnezu i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 15

.. ...sobie badania na poziom mikroelementów we krwi? fenix: No dosłownie mam dokładnie tak jak Ty! A chorujesz na astmę? Jak u Ciebie elektrolity? A tak z ciekawości spytam, jak myślisz? Czy zaburzenie gosp. elektrolitowej u człowieka nie mającego nerwicy mogło by taki atak jak nasze wywołać?..

Aspiryna po zamknięciu przeskórnym ubytku między przedsionkami

.. ...krwiaczków, czy raczej mikrokrwiaczków, i pojawia się ich więcej kiedy skórę potrzesz - ale przy tak małych dawkach raczej nie grozi Twojemu synowi. Rośnie jak na drożdżach! : - )Dla mężczyzn rozstępy nie są takim dramatem jak dla nas - na nich przemysł kosmetyczny nie zarobiłby wiele -..

Choroba serca czy panika?

.. ...ablacje mialam rozpoznany mikrogruczolak przysadki nie operowany tylko leczony w lipcu przeszlam operacje nastepna kwadrat piersi usuniety i co mam sie rozczulac i caly czas myslec o chorobach o nie nawet po ostatniej nie bylam na zwolnieniu wzielam tylko za pobyt w szpitalu i do pracy..

Niedobór potasu - Str. 2

.. ...poziom potasu i innych mikroelementów. Pozdrawiam. Dzięki za to, że trochę podniosłaś mnie na duchu oraz za pomysł wykonania dodatkowych badań. Ale przepraszam, że zapytam: skąd wiesz, że objawy chorób tarczycy są właśnie takie? Skąd wiem? Z własnego doświadczenia, niestety:( Zresztą..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...wycinka żołądka do badania mikroskopowego. TAGI: inhibitor żołądek zaparcia wzdęcia wymioty pepsyna owrzodzenie kwas solny komórki okładzinowe Helicobacter pylori gastryna endoskopia dwunastnica choroba wrodzona brzuch pompa protonowa Komentarzy: ( 0 ) skomentuj Helicobacter pylori. to..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...tak samo? Uzupełnij mikro i makroelementy - magnez, wapń, witaminę C. Najlepiej jest uzupełniać wszystkie w zestawach, oczywiscie naturalne. Witam wszystkich! jak tam wasze serducha?.Ja sie tak bardzo cieszyłam ze jest znacznie lepiej - a tu dupa!znów się męczę!.pomału przestaję wierzyć..

Dodatkowe skurcze - Str. 54

.. ...prawdopodobnie jakieś mikroskopijne uszkodzenie. Jak bym mogła sie czuć tak jak dzić ( czyli około 4.000 dodatkowych na dobę ), to byłabym szczęśliwa, bo nie jest źle. Choć czasmi przy mniejszej ilości czuję sie gorzej - zawroty głowy, kamień w klatce dławienie w gardle, niepokój BRR...

Dodatkowe skurcze - Str. 105

.. ...tkanki zastepujace w mikro skali zdrowa tkanke miokardium moga byc idealnym siedlikim do powstania nowych drog, a nawet na poziomie komorkowym ich rozrost( jak w zapaleniu olbrzymiokomorkowym )moze zdzialac to samo, trudno robic sobie profilaktycznie biopsje co roku, ale tak to jest..

Dodatkowe skurcze - Str. 111

.. ...piersi mialam rowniez mikrogruczolaka przysadki leczony lekami to i u mnie bylo podejzenie ze tarczyca moze dawac sygnal ale mam tarczyce unormowana a dodatkowe i inne gady dalej sa staram sie nie myslec i jutro znow ruszam do Kolobrzegu bo upal uffff przepraszam najmocniej za mą..

Serce bije jak oszalałe a ciało pulsuje w jego rytmie

.. ...brakuje Ci witamin, mikro,makroelementów. Oczyść organizm z toksyn i odrobacz. Trochę to potrwa, ale zapewniam - opłaca się być cierpliwą. co do odrobaczania to nie potrzebne nic mnie nie zjada : ) dzieki za odpowiedz! brak witamin; czy to moze byc przyczyną takich ataków czekam na echo..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne? - Str. 2

.. ...Agnieszka Uzupełnij mikro i makroelementy. Konieczny jest magnez, wapń, witamina C. Pozdrawiam. Może niech pan doktor uprzejmie Panu zechce powiedzieć , że potrzebuje Pan magnezu, wapnia i innych minerałów oraz witamin. Od 2 lat mam spokój z sercem i nie biorę żadnych chemicznych leków...

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...tylko że pobiera się mikroskopijny wycinek.Miałem częstoskurcze po badaniu ale to pewnie dlatego że ja mam jeszcze taką popiepszoną wadę serca - więc bez obaw.To badanie daje 100% pewnośći czy jest zapalenie czy nie.Ja w każdym razie unikam tego badania - raz starczy.Po kuracji..

Krew i mocz - co oznaczają te wartości?

.. ...wpw leukocyty 5 - 10wpw bakerie liczne krysz. szczawiu wapnia liczne no ,,niestety * * nic ci nie dolega,wyniki ksiazkowe oby tak dalej. powodzenia O ile mi wiadomo Wapń nie powinien byc obecny w moczu..

Tydzień po ablacji

.. ...chętnie dowiedział bym sie na co powinna uważać osoba ze stymulatorem. Tel. kom, mikrofalówki, bramki markietowe, to oczywiste i o tym piszą książkach, ale czy jest coś jeszcze i jakie są tego obiawy ?..

Śladowa fala zwrotna do lewego przedsionka

.. ...jest to u mnie naprawde mikroskopijne i niczym nie grozi. Oczywiscie pytalam z 10 razy, czy na pewno nic mi nie grozi, i czy to sie jakos nie rozwinie - lejkarz powiedzial, ze jezeli cokolwiek kiedykolwiek i jezeli w ogole, to moze za jakies 20, 30 lat : ) I rowniez od kazdego lekarza, z..

Wszystko o operacji by-pass

.. ...elektryczne, kuchenki mikrofalowe pralki, zmywarki, lodówki, zamrażarki, odkurzacze sprzęt biurowy ( komputery, fax. itp. ) W przypadku, gdy w pobliżu urządzenia elektrycznego wystąpią takie objawy jak szybkie lub nierówne bicie serca, zawroty głowy należy natychmiast odsunąć się od..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 4

.. ...podstawowe badania EKG wraz z mikroelementami... Warto sie badac i za wiele nie rpzejmowac a gdy bole sa czeste nalezy zglosic sie do lekarza i nalegac o usg czy choroba nie bedzie komplikowala w dalszym stopniu naszego zycia. Najwazniejsza jednak sprawa jest przymus spokojnego trybu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 96

.. ...pojecia ile w nich makro i mikroelementow. Wiem co mowie. kilku dni codziennie zjadam woreczek kaszy i wiele sie zmienilo, tak jakby organizm sie nasycil. pamietajcie, zaden lek nie zastapi witamin i mineralow. czasami lekarz przepisuje lekarstwo na dana dolegliwosc, a wystarszy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 101

.. ...nerwica, a moze brak mikroelementow. Dzis nioslam tylko jedna siatke, i tez kreci mi sie w glowie i czuje sie slabo.Pozdrawiam. Czesc wszystkim, tez mam nerwice serca a powiedzcie jak u was z wysilkiem i meczeniem sie. Ja mecze sie bardzo szybko wejscie na 3 pietro i serce wali na maxa..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 138

.. ...problem z gospodarką mikroelementami. okazało się np. że wylatuje ze mnie cynku na dobę kilka razy więcej niż norma przewiduje, a w całym organiźmie mam go nie wiele. a powiem tylko , że cynk ustawia ok 70 enzymów w ograniźmie, ciśnienie krwi i puls, zapobiega rozwojowi chorób..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 139

.. ...jesli chodzi o bilans mikroelementow to warto to zrobic dobrze. lekarz mi powiedzial, ze winiki z surowicy to nie wszystko. np. magnez ulega pod wplywem stresu bardzo duzym wahaniom w surowicy co nie znaczy ze generalnie go brakuje w organizmie. warto zrobic badanie wlosa + calodobowa..

nadciśnienie a drganie powieki - Str. 2

.. ...miesiąca uzupełniam mikroelementy i witaminy w organizmie w tym rzecz jasna magnez i potas więc to mit że drganie powieki = brak magnezu. Zapewne w części przypadków tak jest ale nie we wszystkich. Zobaczymy czy przejdzie samo czy coś trzeba będzie z tym robić. Witam. Mi od 2 tygodni..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 5

.. ...miałem dwa może trzy mikro - sekundowe ataki, ale wytłumaczyłem sobie, że jeszcze jest to świństwo we mnie. Może to zresztą była prawda. Potem zapomniałem. I to nie jest koniec jego historii.Jakie były dalsze nastepstwa jego przygody z trawka, przeczyta kto zechce na w )w..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 28

.. ...rozmazem, enzymami i mikroelem? Co z cukrem i cholesterolem? Jak ze sprawami kobiecymi?( to do PAŃ ) Siuśki też trzeba zbadać. Zanim ktoś stwierdzi u Was nerwicę powinien wykluczyć inne choroby. Co z ciśnieniem? Jaki puls w spoczynku? Ja teraz tak do tego podchodze. AHA Odwiedzić..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 35

.. ...miesnie, to sa takie mikrodrgania, jakbym miala to z czyms skojarzyc to skojarzylabym z robakiem, ktory chodzi we mnie w srodku na jakiejs malej powierzni. a to w lydce, a to w rece, a to w brzuchu, to znowu na karku. Czesciej zdarza mi sie jakac, zapominac slowa, czasem trace rownowage,..

Ucisk, gula w gardle - Str. 15

.. ...wróciłam do swoich dawnych mikrogynon 21 ale mam tą kluskę nadal pomocy bo ja mam wrażenie jak by mnie to dusiło ja tez mam to cos w krtani, juz od poczatku wrzesnia - czyli prawie dwa miesiace. na poczatku laryngolog stwierdzila niezyt krtani i tchawicy ( bylam w koszmarnym stanie zero..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...przewlekle zaostrzonego. Mikrokardiopatia w stadium niewydolności serca NYHA II. Niedomykalność zastawki dwudzielnej 2 st. Komorowe zaburzenia rytmu Lovn Ii . Nerwica neurosteniczna. Czuje się źle mam częste bicie serca i boli mnie głowa w skroniach. Proszę o poradę Witaj Lusia 1.1!..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...Acard, czyż nie? Nie sądzę, żeby wpływał na twoje spowolnienie i problemy z sercem, bo to zdaje się chodzi o rozrzedzenie krwi, żeby po ablacji nie tworzyły żadne mikroskrzepy. Tak myślę, ale może się mylę?..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...tzw ciche ( nieme ) mikro zawały gdy nagle robi się nam słabo, która to słabość mija po kilkunastu - kilkudziesięciu minutach i pozostajemy nieświadomi przebytego właśnie zawału. Jakkolwiek taki mikro( i nie tylko mikro ) zawał może nastąpić nagle, choćby pod wpływem mocnych emocji, to..

Problem ze stabilnością czyli zachwianie równowagi - Str. 2

.. ...niedoborem jakiegoś mikroelementu lub witaminy. Dlatego warto najpierw to sprawdzić, a potem ewentualnie zrobić dalsze badania. Kiedy miałam niski poziom B12 chodziłam * zygzakiem * i ledwo ruszałam nogami, bolały mnie również mięśnie. Życzę powrotu do zdrowia. Pozdrawiam. ~mandra?? co..

Bradykardia a betablokery i nerwica

.. ...efekcie nie biore tych mikrodawek blokerow bo moim zdaniem to nie wiele daje a jak wiadomo jesli stale przyjmuje sie blokery to raczej nie mozna ich od tak odstawic z dnia na dzien po co Ci leki na serce jak trezba wyciszyc swoja dusze to juz lepiej cos na uspokojenie pozdrawiam dziękuję..

Nietypowe migotanie przedsionkow - czy raczej nerwica?

.. ...silne * bum * ! i potem mikroprzerwa w rytmie. Chodzi mi o to, czy to mozliwe, ze sam niejako generuje te dodatkowe pobudzenia? Czy ktos moze ma cos podobnego? Czy mozliwe, ze moje ataki ( taz na kilka lat ) sa faktyczna choroba a nie jakas sprawa nerwicy?... Pozdrawiam, Pawel Drogi..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...na stany zapalne lub mikrourazy [2] Torbiele zlokalizowane są zwykle w okolicach stawów lub ścięgien. Najczęstszym miejscem występowania jest okolica grzbietowa nadgarstka. Ściana torbieli zbudowana jest z włókien kolagenowych, bez cech martwicy ani obecności komórek nabłonka lub..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości

.. ...podłogowego ?/ bo o mikrofali i komórze to juz coś wiem. Serdecznie pozdrawiam Czesc Pralinko: ) Oj dawno mnie tu nie bylo!! Odpowiedzi na Twoje pytania: sauna - ja korzystam solarium - nie wiem,nie chodze,bo nie mam potrzeby pasy - zapinam. Dopoki mi sie pozadnie nie wygoilo to nie..

Stymulator serca - co wolno a czego nie?

.. ...magnetycznego przebywac blisko mikrofali ale przede wszystkim uzywac Zepsutych urzadzen elektrycznych moze to spowodowac rozłaowanie baterii trzeba tez uwazac aby nie uszkodzic mechanicznie stymulatora czyli spotry walki odpadaja a takze wszystkie sporty gdzie jest kontakt fizyczny..

Czy mam nerwicę?

.. ...jest wspomaganie się mikroelementami: Magnez, potas, cynk, oraz witaminami szczególnie z grupy B i E !!! Czasami tak bywa, ze lekarze nie zajmują się tym specjalnie a tu dochodzi do wypłukania wszystkich tych substancji z organizmu - czasami nawet zwykłe badania krwi tego nie..

Superkomensacja w sporcie

.. ...robiony jest na koniec mikrocyklu ( co niedzielę ) - czy bradykardia jest korzystnym efektem wytrenowania? który z przerostów serca jest niebezpieczny dla sportowca? Koncetryczny czy ekscentryczny? - zakładam, że wartość ciśnienia powinna mieć tendencje zniżkowe po każdym zakończonym..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 290

.. ...foliowego i setki innych mikro, makroelementów i witamin może zadziałać lepiej niż jakikolwiek psychotrop i lek ziołowy ( bo przecież ile w ziołach może być tych składników.. ).. Bo to one regulują pracę naszego organizmu.. nic innego. autosugestia???? a co powiesz jak sie malym dzieciom..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 404

.. ...w 100%.To prawda,że mikroelementy są nam niezbędne.Dziękuję Ci za dobrą radę i pozdrawiam serdecznie: ) Witam wszystkich gorąco U mnie katastroficznie ,ataki wróciły przez ostatnie trzy dni było strasznie czuję się jakbym była piana coś na mnie hydroksyzyna cienko działa i chyba po niej..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 411

.. ...regularnie wciągam makro i mikroelementy czyli magnez ,b6 potas itp: Systematycznie uczestniczę w psychoterapii, najpierw zbiorowej ,potem indywidualnej.Uważam ,że prowadzę zdrowy i higieniczny tryb życia.Odżywiam sie regularnie i dietetycznie .Poprzez ćwiczenia spalam zbędne kalorie,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 417

.. ...wszelkiego rodzaju makro i mikroelementów.Powinnaś zażywać magnez i widamine b,b6,b12. Nie wiem czy się leczysz na nerwicę i czy chodzisz do psychologa ale z całą pewnością taka wizyta u psychoterapeuty wiele by pomogła w tych trudnych chwilach. Nie można się załamywać z powodu..

Morfologia krwi - wyniki

.. ...Przepraszam ale w miejsce u ( mikro ) wkleiły się znaki zapytania. a jak z badaniem moczu?Jak na glukoze na czczo to ma za wysoki poziom..norma do 110,reszte wyników dobra..przydaloby sie powtorzyc wyniki cukru na czczo i po podaniu glukozy * obciazenie * moze to poczatki..

Płyn z piersi

.. ...badany na szkielku pod mikroskopem tak jak Ci pisalam wewnatrzprzewodowy jest trudny do wychwycenia, bo moze byc w roznych czesciach piersi, a calej piersi nie usuna z tego powodu, no chyba jak byloby podejrzenie o nowotwor, ale najpierw wyniki, a pozniej decyzja jakie ciecie wykonuja,..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 2

.. ...średnio co drugie badanie mikrobiologiczne pokazuje coraz to wredniejszą bakterię odporną na większość antybiotyków. Ale głównym problemem jest osłabienie, poty i spadek temperatury, wszystko świadczy o osłabieniu systemu odpornościowego. TYLKO DLACZEGO! Może to świadczyć o chorobie..

Bardzo wysokie tętno o 13 latki! nawet 150

.. ...dodatek kilka starych mikro udarów możliwe że czasów dzieciństwa tsh w górnej granicy normy a miałem chorobę g basadowa wytrzeszcz oka szukaj neurologa który przyjmuje prywatnie a pracuje w centrum zdrowia dziecka zapłacisz za wizyte ale z dużym prawdopodobieństwem przyspieszy ci badania..

Swędzenie skóry na całym ciele

.. ...zauwazyl u niego na pizamie mikroskopijna kropeczke, ktora sie poruszala. Bardzo to syna zaciekawilo,wzial kropeczke pod mikroskop, okazalo sie, ze kropeczka ma nozki, wiec zaczal szukac na internecie porownania i znalazl, kropeczka to nic innego jak tzw. bed bug ( mieszkam w Kanadzie i..

Bezurazowo opuchnięty palec prawej dłoni - czy to może być zakrzepica?

.. ...porodzie w 2005 miałam mikro zatorowość płucną leczoną przez rok, wcześniej w 2000 roku też miałam problem z żyłami - ni stąd ni zowąd spuchła mi noga, a dokładniej duży palec prawej stopy... po 2 miesiącach leczenia ortopedycznego nieprzynoszącego skutku okazało się, że to jednak skrzep..

Interpretacji wyników badania krwi

.. ...mnie niedokrwistość mikrocytarną z niedoboru żelaza ( Fe 14, MCV 71, MCH 24, MCHC 34, OB 50, reszta wyników łącznie z HGB i RBC w normie. Po leczeniu dozylnym żelazem poziom FE wzrósł, ale po 3 tyg znów spadł do 24. Wczorajsze wyniki: HGB 12,1 RBC 5,54 HCT 36,7 czyli jak najbardziej..

Gronkowiec a bypassy

.. ...unieczynniają tzw.pozytywne mikroorganizmy. Sama również je stosuję. Zadzwoń do mnie 0501 232804 - powiem Ci o nich więcej, oraz gdzie możesz je nabyć( receptura prof.T. Higa )i jak je stosować. Pozdrawiam. Skontaktuj się z lekarzami jak najszybciej. Witam wszystkich. Właśnie minęły 2..

Odżywki białkowe a zdrowe serce

.. ...byc tak, że masz jakąś mikrowadę, ale jej nie odczuwasz. Wszystko może zaś wyjść z wiekiem. Pozdrowienia. Odżywki białkowe są zdrowe o ile nie masz problemow z nerkami i wątrobą; ) Czytam wasze komentarze i padam. Odżywki to sterydy. A białko to uzupełnienie diety, a nie coś co zjemy i..