Mikro zawał

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...Pęknięcie i wytworzenie mikrozakrzepu. Mikrozakrzep może ulegać powiększeniu, wcieleniu do ściany tętnicy i obrośnięciu przez śródbłonek lub fibrynolizie. 6. W przypadku gdy skrzeplina zamknie światło tętnicy wieńcowej następuje zawał serca. Przyczyny powstawania blaszki nie są do końca..

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...bólowego lub zmianami w mikrokrążeniu wieńcowym, które obrazowanie jest niemożliwe. Zespół dotyczy zwykle kobiet w okresie pomenopauzalnym. Nie ma niebezpieczeństwa wystąpienia zawału serca czy rozwiniecie się niewydolności mięśnia sercowego. Leczenie ukierunkowane jest przede wszystkim..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...przechodzimy na poziom kilkuset mikrometrów, a więc widzimy z dokładnością jednej dziesiątej milimetra. W momencie, gdy użyjemy u tego samego pacjenta OCT, to dochodzimy do rozdzielczości dziesięciu mikronów. Widzimy wtedy z dokładnością jednej setnej milimetra. Dzięki temu kardiolog..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 581

.. ...może tak być ,że miałem mikro zawał albo co ale ona powiedziała,że nie pozbierałbym się tak szybko nawet po mikrozawale i w takim czasie w jakim przyjechało pogotowie z pewnością badanie cos by wykazało.To ona mi wytłumaczyła,ze zawał ,wylew kończy się utratą świadomości a panika przy..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...tzw ciche ( nieme ) mikro zawały gdy nagle robi się nam słabo, która to słabość mija po kilkunastu - kilkudziesięciu minutach i pozostajemy nieświadomi przebytego właśnie zawału. Jakkolwiek taki mikro( i nie tylko mikro ) zawał może nastąpić nagle, choćby pod wpływem mocnych emocji, to..

Choroba Kawasaki u osoby dorosłej

.. ...podobno miał jakieś mikro zawały. Niby mojego taty tetnice mają około 15 cm czy mm objętości. a u ludzi zdrowych normalnych od 5 - 7 cm czy mm. nie wiem jaka miara. Proszę o jaką kol wiek pomoc,. Choroba Kawasaki jest ostrą chorobą gorączkową o nieznanej przyczynie, występującą w 80%..