Mikrogruczolak

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. Mikrogruczolak to termin odnoszący się do guza przysadki mózgowej, zawierający informację na temat jego wielkości. Mikrogruczolakami nazywamy guzy, których średnica jest mniejsza niż 1 cm. Przysadka mózgowa jest gruczołem wewnątrzwydzielniczym nadrzędnym w stosunku do pozostałych tego typu gruczołów naszego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 617

.. ...Anka,Anka.Nie to jakis guz mikrogruczolak. Słuchajcie, byłam u psychiatry na kontrolnej wizycie. Mam dalej brać ten lek. Pani powiedziała, że on nie uzależnia. Po ustąpieniu objawów ( a u mnie ustąpiły ) zaleca się stosowanie ok. 6 miesięcy w celu utrwalenia dobrego stanu. Jeśli lęki..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1043

.. ...musi skonsultowac .mam mikrogruczolakowatosc nadnerczy prawdopodobnie tak czy siak ...moje objawy sa hormonalne .doktor mi powiedzial ze polowe nerwic jest wlsnie wybudowanych na innych chorobach glownie na zaburzeniach metaolicznych lub alergiach pokarmowych .tyle ze nikomu sie nie..

Choroba serca czy panika?

.. ...ablacje mialam rozpoznany mikrogruczolak przysadki nie operowany tylko leczony w lipcu przeszlam operacje nastepna kwadrat piersi usuniety i co mam sie rozczulac i caly czas myslec o chorobach o nie nawet po ostatniej nie bylam na zwolnieniu wzielam tylko za pobyt w szpitalu i do pracy..

Dodatkowe skurcze - Str. 111

.. ...piersi mialam rowniez mikrogruczolaka przysadki leczony lekami to i u mnie bylo podejzenie ze tarczyca moze dawac sygnal ale mam tarczyce unormowana a dodatkowe i inne gady dalej sa staram sie nie myslec i jutro znow ruszam do Kolobrzegu bo upal uffff przepraszam najmocniej za mą..

Płyn z piersi

.. ...okazalo sie ze jest maly mikrogruczolak i bylam duzymi dawkami bromergonu leczona obecnie poziom w normie i sladu po mkrogruczolaku Witaj - miałam także rezonans, magnet. ale gruczolaka przysadki nie stwierdzono.A wydzieline miałam badaną - raz stwierdzono obecność erytrocytów i komórek..

Interpretacja MR okolicy podwzgórzowo-przysadkowej

.. ...ok 7mm, odpowiadające mikrogruczolakowi. Wysokość przysadki w tym miejscu jest zwiększona w porównaniu ze stroną prawą( ok8mm ), ale mieści się w granicach normy. Skrzyżowanie wzrokowe wolne. W wykonanym badaniu MR głowy( flair ) stwierdza sięprawidłowy obraz mózgowia i..