Mimowolne skurcze

Dystonia (ruchy dystoniczne)

.. ...dystoniczne ) to rodzaj ruchów mimowolnych. Ich przyczyną jest pojawianie się niezależnie od naszej woli skurczów pewnych partii mięśni. Zaburzenie może dotyczyć całego ciała, kilku lub tylko jednej grupy mięśnie. Dystonia może występować jako zaburzenie uwarunkowane genetycznie, może..

Drżenia

.. ...Drżenia są odmianą ruchów mimowolnych. Bezpośrednią przyczyną ich wystąpienia są naprzemienne, niepodlegające woli, skurcze mięśni o przeciwstawnej funkcji ( np. zginacze i prostowniki ). Jest to jednak zwykle efekt choroby toczącej się znacznie wyżej - w układzie nerwowym człowieka...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 787

.. ...nerwice, to może nastąpić mimowolny skurcz mięsni ( nawet nie musimy o tym wiedzieć ) i stąd te bóle. Wzięłam polopiryne na noc, nasmarowałam sie amolem( piekło jak diabli ) i dzisij jest troche lepiej. Ja wiem,ze jestem * pospinana * , niedługo wybieram sie na masaże, ale tez musze..

Marznący palec i inne dziwne objawy

.. ...jak nogi z waty, czy mimowolne skurcze mięsni, do tego brak koncentracji i uczucie bezsilności. bez przesady jeden mały palec nie moze byc przyczyną obsesji. a właśnie co do tego palca to nie pomyslałes o tym, ze to moze od klawiatury od komputera.ja tak mialam, kiedy nagminnie po kilka..

Skurcze, drętwienie i plamy na dekolcie i kolanach

.. ...tak mi się wydaje : mimowolne ruchy prawej ręki, a raczej dłoni, delikatne, ale są. Bywa że nogi, ale raczej w fazie zasypiania. Drętwienie nóg, rąk, kilka razy dziennie. Czasami silny skurcz karku ( uczucie, jakby ktos wylewał wrzątek, zawsze tylko po jednej stronie ), I coś, co mnie..

Drganie mięśni i mimowolne skurcze

.. ...jak to nazwać ale mam mimowolne skurcze mięśni taki skurcz pojawia mi się na nogach rękach taki skurcz przebiega w ten sposób że jest chwilowy trwa tak jakby setną sekundy i za pół minuty lub za kilka minut znowu to samo... Biorę od kilku dni tabletki MgB6 czyli magnez i witamina B6..