Minimalny

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...postępu choroby oraz minimalizowanie czynników sprzyjających jej rozwojowi. Istotną rolę odgrywają więc leki o działaniu przeciwmiażdżycowym jak np. inhibitory enzymu konwertującego czy antagonisty receptora dla angiotensyny, leki hipolipemizujące - statyny, fibraty oraz leki..

Metody operacyjne by-passów

.. ...nacinania mostka; MIDCAB ( minimal invasive direct coronary artery bypass ) wykonuje się niewielkie okienko w ścianie klatki piersiowej, przez które można osiągnąć jedynie przednią ścianę serca. Operację wykonuje się na bijącym sercu bez użycia krążenia pozaustrojowego. PACB ( port..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...w spoczynku lub przy minimalnym wysiłku fizycznym; dławica piersiowa, która występuje od niedawna - pojawiła się w okresie ostatniego miesiąca. Dławica niestabilna dotyczy bardzo różnorodnej grupy chorych, ze zmianami miażdżycowymi w jednej lub kilku tętnicach wieńcowych, po przebytym..

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...zwrotnego serotoniny mają minimalny wpływ na stężenie pozostałych neurotransmiterów ( noradrenaliny, serotoniny, acetylocholiny, itp. ) przez co posiadają mniejszy wachlarz możliwych działań niepożądanych niż leki niewybiórcze. Pierwsze działanie antydepresyjne fluwoksaminy pacjent..

Betaksolol (Locren, Betabion, Betoptic, Optibetol)

.. ...zaaplikowany betaksolol ma minimalny wpływ na układ sercowo - naczyniowy, obniża natomiast ciśnienie wewnątrz gałki ocznej, stąd jest wykorzystywany w okulistyce w leczeniu jaskry. Działania niepożądane: bradykardia i bloki przewodzenia, hipotonia ortostatyczna, ewentualne objawy..

Preekscytacja

Preekscytacja

.. ...przewodzonym bodźcu. Minimalny czas, jaki musi minąć miedzy dwoma kolejnymi pobudzeniami, nazywany jest refrakcją bezwzględną. Pobudzenie elektryczne komór ( depolaryzacja ) następuje więc najwcześniej po 120 ms od pobudzenia przedsionków. Na wydruku badania EKG zależność ta jest..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...parametry fizjologiczne, minimalizować objawy niewydolności serca oraz odczuwalnie zwiększyć sprawność w codziennym funkcjonowaniu. Specjaliści zdecydowali, że bezpieczną formą rehabilitacji ruchowej pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi będzie właśnie Nordic Walking. Dr Ryszard..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...tradycyjnej diecie miały minimalne zmiany miażdżycowe w porównaniu z dwiema pozostałymi grupami. Miażdżyca jest uznana za wiodącą przyczynę zawałów serca i udaru mózgu, a te z kolei stanowią główne powody zgonów w krajach rozwiniętych. Co więcej, badacze zaobserwowali też, że myszy na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...pierwsze pietro ) a minimalne 65 podczas snu. Nie mam opisanego holtera ale porownujac go do wczesniejszych i wyniki sa gorsze. w tej chwili szukam jakiegoś dobrego kardiologa w okolicy bo do jedynego jakiego mam dostęp jest w Ochojcu a tam zdecydowanie nie chce iść. Czym są zespoły QRS?..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...rytmu serca ( 1/min ), minimalna:62, średnia:91, maksymalna:142. Podsumowanie arytmii: Pobudzenia komorowe - ogólna liczba 19 Pobudzenia nadkomorowe - 5 Tachykardie utrwalone - 44 Bradykardie 40 - 60: 135 Podsmowanie pomiarów ST: Obniżenie ST Kanał A Kanał B Liczba epizodów: 0 0 Czas..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...częstością rytmu 85/min Minimalna częstość rytmu: 57/min o godz. 04:37 Maksymalna częstość rytmu: 161/min o godz. 08:03 po dwukrotnym wejściu na 4 piętro. Ponadto zarejestrowano: SVE: 12 Średnie odchylenie ST:0.00mV Maksymalne odchylenie ST 0.12mV zarejestrowano o 04:09 Podsumowanie:..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 44

.. ...przygotowywania sie do pracy ) minimalny podczas snu. Poziom ST zmieniał sie w zakresie od - 2.92 wkanale 1 o godzinie 16.o7 do +2.44 mm w kanale 3 o godzinie 16.06. Arytmie komorowe nie występowały. Arytmie nadkomorowe składały sie z : 79 pojedyńczych pobudzeń nadkomorowych, 8 pauz lub..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 66

.. ...częstoskurcz.Ból jest minimalny przy kłuciu w żyłę.Owszem w moim przypadku w czasie wypalania w komorze czułem prąd na barkach i żuchwie.Podano mi wtedy środki przeciwbólowe i było OK.Doktor prosił bym powoiedział jak tylko będzie bolało.W dalszej części zabiegu nie czułem żadnego..

Echo serca - Str. 22

.. ...maksymalna 148/min u minimalna w nocy 41/min. ARTYMIA KOMOROWA: nie występowała ARTYMIE NADKOMOROWE skałdały się z: 79 pojedyńczych pobudzeń nadkomorowych, 8 pauz lub wypadnietych pobudzeń w nocy i nad ranem czestość trwania max 3 sekundy, jeden okres bradykardi, 225 tachykardii..

Echo serca - Str. 28

.. ...zawsze mam 116/67 i minimalne różnice. pani izabelo niech pani będzie tak dobra i powie mi jeszcze czy jeżeli coś dzieje się z sercem to ciśnienie też jest innei czy te bezdechy mogą wywołać u mnie zawał albo uduszenie się. Bardzo prosze mnie uspokoić tym postem. Z góry dziękuje. Ma pani..

Echo serca - Str. 29

.. ...prawidłowe wyniki jednak minimalnie różnią się od moich. Czy to ma jakieś znaczenie? Choruję na nadciśnienie ( 170/90 ) i niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam, Aga. Witam, mam pytanie jakie sa prawidłowe wymiary aorty i pnia płucnego dla kobiety w wieku 25 lat ważącej ok 65 kg przy..

Echo serca - Str. 53

.. ...),Widziałem to na monitorze i minimalne cofanie się krwi. Grubość m. sercowego prawidłowa. PMK w rozk 8,5 mm ( jakie są normy?? ). Osierdzie bez patologicznej ilości płynu. Ekg wysiłkowe ok. komentarz lekarza: W czasie próby: bez dolegliwości wieńcowych, bez zaburzeń rytmu serca, bez..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...i wczasie zazywania minimalnej dawki leku czulem sie bdb ale gdy zaprzestalme leczenie psychotropami po pewnym czasie niektore objawy wrocily ale powoli udaje mi sie znimi walczyc ale niektore chwile sa niedozniesienia ;] tobie ewa tez zycze durzo zdrowka i innym nerwowcom ;] Ja osobiści..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...nie bierz leków, albo minimalne ilości. To dla twojego dobra.Ja się w nie wpakowałam z czystego lenistwa, braku należytych informacji na temat tej choroby i poprostu było mi z nimi dobrze i łatwo. Teraz one już prawie nie działają a swoje zrobiły.Pozdrawiam. Emilio poszukaj na goglach..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...wyszło, że mam jakieś minimalne wypadanie płatka zastawki mitralnej. Poczytałam troszkę i już wiem na czym ten mechanizm polega. Każdej z nas puka to serce, ale dlaczego, jak, co się wówczas dzieje? - tego nie wiedziałam...Otóż, moje drogie panie, płatek zostaje wessany do środka komory,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 37

.. ...tam mam, z pewnościa minimalną w stosunku do tego, co można wiedzieć: ) Nie mam za to za grosz wiedzy=inteligencji emocjonalnej, w tej mierze naprawdę mam rozumek Kubusia Puchatka hahahaha... Mam nadzieję, że wreszcie znalazłam się w odpowiednim miejscu... W odpowiednim, czyli takim, w..

Tachykardia i metacord 50

.. ...Jest bezpieczny tzn ma minimalne niepożadane działania uboczne. Oczywiście jak wszystkie leki nasercowe wydawany jest ścisle na receptę. Nie muszę chyba pisać że jakiekolwiek przedawkowanie może się źle skończyć. Ja miewam napady szybkiego tętna, niemniej bywa że spada mi ono poniżej 60..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...są wydłużone przez co minimalnie się niedomyka ) ma ją około 40% Polaków i w 90% wada przebiega bezobjawowo, zwykle problem dotyczy szczupłych i wysokich kobiet ale jak widac nie tylko. Mozna z tym normalnie żyć nie ograniczając szczególnie ani wysiłku fizycznego ani planu dnia. jeśli..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...nerwami to objawy ma minimalne albo zerowe a u osób takich jak ja objawy te nasilają się może sie myle. pozdrawiam Witam wszystkich * płatkowców * . Mam 40lat, z tą wadą żyję już około 20 - tu jeżeli to Was pocieszy lub coś pomorze to przeczytajcie. Na początku było bardzo ciężko to samo..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...uderzenia na minute a minimalne 90.Dodatkowych skurczów nad komorowych miałam ponad 300 i jeszcze jakiś skurczów miałam ponad 200.Lekarz powiedziała że nic się nie dzieje i że przesadzam.I że wiele ludzi z tym żyje i nie ma się czym przejmować.Jak jej słucham to mi się w środku aż gotuje..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 22

.. ...najważniejszy. Jest to bardzo minimalna wada i wiele ludzi ją ma nie wiedząc o tym przez całe życie. Zdarza sie jednak że można odczuwać różne tam dolegliwości, ale nie maja one znaczenia dla serca. Gorzej jak dają ostro w kość wtedy można stosować leki z grupy beta - blokerów. moj..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...lek na nadcisnienie w minimalnej dawce...i od dwóch lat mam dodatkowe skurcze komorowe( robiłam wszystkie badania co do tych surczy...wyszły ok,czyli ,że niczego w moim organizmie nie brakuje ) Czy to mozliwe ,ze miałam jakiś częstoskurcz i po nim mój organizm zareagował tym..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...110p/min o godz 9:01, i z minimalną częstotliwościa 30p/min 3:31 Arytmie komorowe nie występowały Arytmie nadkomorowe składały się z : 61 pojedyńczych pobudzeń nadkomorowych, W czasie bradykardii do 28 - 30/ min w czasie snu i 37/min w czasie aktywności dziennej rejestruje sie pauzy..

Silny ból w okolicach serca

.. ...spozyciu alkocholu ( nawert minimalnego np max 2 piwa ) nie moge zasnac,a przy wejsciu w sen nagle sie budze z pieczeniem w sercu Cesc. wszedlem na to forum poniewaz od wczoraj czuje podobny bol. ja wiem ze jestem nerwowym czlowiekiem. uwazam ze Wy tak jak i ja ostani mieliscie nerwowa..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 28

.. ...zabiegu . Ryzyko jest minimalne - potencjalny zysk - bardzo duży. A z jakiego powodu i w którym ośrodku, jeśli można wiedzieć ? pozdro Uzupełniając wypowiedź staszka: - ja po ablacji miałam zastrzyk w brzuch z heparyny - chyba 2 razy - zupełnie bezbolesne - nie masz się czego bać, - Nie..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 2

.. ...kawałek za kazda choc minimalna pomoc z góry dziekuje a wczoraj w Krakowie u mamy byłam ok godz16 byc moze ze stalismy obok nie mam pojecia staram sie myslec pozytywnie a wasza otucha dodaje mi sił jeszcze raz dziekuje wszystkim serdecznie za miłe słowa Beata Beatko głowa do góry, będzie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...dziennie a on po tej minimalnej czuje sie slabo.Probowali mu zwiekszyc ale poczul sie gorzej i znowu wrocili do najmniejszej. Czy jest szansa ze organizm sie przyzwyczai i uda sie zwiekszyc dawke? Maz zawsze mial niskie cisnienie, z reguly 105/70 wiec moze dlatego tak sie slabo czuje..

Szybkie tętno

.. ...Biorę tabletki ale one w minimalnym stopniu mi to tetno obnizaja. juz nie wiem co robic bo zle sie czuje. Zmieniam lekarza! Witam .Ja właśnie od dłuższego czasu mam puls tak 94 - 103. Czuję się wtedy senna ,kręci mi się w głowie.Cały czas myślałam że to za niskie ciśnienie i jeszcze..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...wynosił 595 ms o 05:59. Minimalny interwał QT wynosił 490 ms o 10:55, minimalny interwał QTc wynosił 504 ms przy 03:40. Po oddaniu Holtera ponownie wykonano mi EKG i echo serca. Wyniki zbliżone do poprzednich. Później lekarz znowu mnie osłuchał - nadal zaburzenia rytmu serca, szmery..

Niedoczynność tarczycy - Str. 12

.. ...ta dawka jest podobno minimalna bo to połowka z 25 niema mniejszej tak powiedział mój lekarz wczoraj u niego byłam i pomimo dobrego wyniku kazal brac ile dam rade wytrzymac,ale ja niemoge wytrzymac bo mnie strasznie dławi w gardle i ta arytmia mnie zabija ponadto niespałam dzisiaj w nocy..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...na 2 zastawkach mam minimalne nieszczelnosci, nie kazal sie przejmowac, nie podal lekow itp. mam jedynie dbac o siebie i nie dopuszczac do nie wyleczonych chorob typu grypa, zapalenie ploc... Szmery mogą być przyczyną pewnej patologi ale także struny rzekomej która nie jest niczym złym,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...drętwienia i drżenia ciała. W minimalnym stopniu zostały mi jeszcze zawroty głowy ( w sumie może z 5 minuty dziennie )i klucha w gardle. Z piciem też jakby lepiej ( nie to, że dobrze jak ktoś pije, ale... ). Ostatnio miałem wieczór kawalerski kolegi i nie dało się ominąc tematu alkoholu..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 18

.. ...Siedząc z głową w dół minimalnie ruszam głową, co powoduje trzaski w głowie, konkretnie w okolicy karku ale trochę wyżej. Dopiero po tych 2 godz. łapię znów kontakt z otoczeniem, mogę w miarę normalnie funkcjonować. Zaraz po obudzeniu potrzebuję dużo ciszy. Chciałem się dowiedzieć czy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 100

.. ...ANAPRAN ) i troszkę minimalnie bóle głowy są mniejsze ale są cały czs bardzo dokuczliwe.Byłem niedawno w Polsce u lekarzy, i tradycyjnie badania krwi,neurolog itd, Znowu stanęło na niczym.Wyprosiłem od lekarki MYOLASTAN na rozluznienie mięśni aby lepiej móc spać w nocy ale nie bardzo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 120

.. ...wyniki sa idealne po za minimalnym obnizeniem cukru( raczej nieszkodliwe ) wiec jestem zdrowy. To dla mnie dziwna sprawa bo czuje jakby mocniejsze bicie serca te objawy sie wtedy nasilaja ostatnio dopadł mnie ucisk brzucha pod mostkiem i caly czas mnie ściska i nie ustepuje . Biore teraz..

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...łykam jakieś prochy, w minimalnej ilosci, ale zawsze. Niestety psychotropy i alkohol nie bardzo idą w parze więc jezeli łykam piguły - sam sobie stawiam szlaban tego dnia na jakikolwiek alkohol. Chociaż mój lekarz twierdzi że o ile nie będę popijał pigułek piwem to jedno piwko wieczorem,..

Wynik echa serca i interpretacja

.. ...mowa o śladowej a więc minimalnej w granicach norm fizjologicznych niedomykalności zastawki mitralnej. Zapewne w powiazaniu z tym wypadającym płatkiem następuje cofanie się krwi na zastawce w przeciwnym kierunku. Także śladowa fala zwrotna krwi prawdopodbnie chodzi tu o zastawkę..

Nerwica? serce mam zdrowe

.. ...ten lek na ciśnienie w minimalnej dawce i koniec. Powiem szczerze że jak od niego wyszełem to nawet lepiej się poczułem i jakby mi przeszło. teraz już jest praktycznie normalnie ale np jak jestem na imprezie to mnie łapie to szybkie bicie serca, tak samo jak gdzieś daleko od domu jestem...

Bóle w klatace piersiowej

.. ...cały czas czuje jakis minimalny prawie znikomy ból. Może to nerwoból wiem ze nikt mi diagnozy nie postawi ale moze chociaz rady. przede wszystkim rzuć palenie 15 lat !!!!!!!!!!!! nie warto zapewniam Cię !!!!!!!!!!! Witam! Mam ostatnio częste bóle w klatce piersiowej odczuwane jako..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...w mózgu. Tabletki w minimalnym stopniu zmnijeszały ból. Dodam, iz wcześniej nie mialam problemów z bolem głowy. Czasami mam zawroty głowy i nudności, oraz efekt jakby naciągania skóry na twarzy, choc nie wiem czy nie są one wynikiem mojego leku oraz nieustannego myslenia o bolu, guzie i..

Cloranxen i sulpiryd

.. ...leciutko działa ale to minimalnie. Witam ,uważaj na cloranxen uzależnia bieże się go 4 tygodnie a sulpiryt jest łagodny musisz go pobrać parę miesięcy np.6 żeby były efekty,też to brałam.Pozdrawiam Na mnie a mam schizofrenię paranoidalną dobrze podziałała dawka sulpirydu w wysokości..

Koronografia - ryzyko i strach?

.. ...doswiadczeni lekarze i istnieje minimalne niebezpieczenstwo wywolania zawalu /zwykle zreszta u starszych i ciezko chorych ludzi/. Gdyby sie nawet wydarzyl to i tak zostaje natychmiast opanowany i nie pozostawia trwalego sladu na miesniu sercowym. Przed pierwsza koronarografia balam sie..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 5

.. ...Ryzyko powiklan jest minimalne. W szpitalu codziennie wykonuje sie kilka, o ile nie kilkanascie tego typu zabiebow. W czasie mojego 5 - dniowego pobytu nie slyszalem o ani jednym przypadku powiklan. Czasem troche krwawi noga. Zapewne zdarzaja sie jakies komplikacje, ale dotyczy to przede..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...częstoskurczom Propranololem w minimalnej dawce ( 10 mg. ) dwa razy dziennie. Później brałem Biosotal 40, ale po nim branym dwa razy dziennie akcja serca wieczorami spadała mi poniżej 50. Od prawie miesiąca biorę Betaloc 50 raz dziennie, rano, tętno utrzymuje mi się przez cały dzień w..

Dodatkowe skurcze - Str. 8

.. ...mam estazolam , biorę minimalną dawkę - 1/4 tab.2x dz na początku a teraz tylko 1 raz dz.Wcześniej brałam rudotel ! Teraz może być tylko lepiej ! Musi być ! Niedługo kilka dni wolnego - relaks i odpoczynek ( w miarę moliwości , oczywiście ! ) zamierzam wyjechać na trochęi naprawdę..

Dodatkowe skurcze - Str. 17

.. ...niedomykac w takim procencie minimalnym i to nie jest wada, a rok temu jak robilem usg serca ale w innym miejscu to tego niby minimalnego niedomkniecia zastawki nie wykryli wiec zastanawiam sie czy jest teraz gorzej czy poprostu wtedy moze tego lekarz nie zauwazyl albo rzeczywiscie jest..

Dodatkowe skurcze - Str. 37

.. ...moje max tetno to 148 a minimalne 41 ( w nocy ). Kardioog mnie wystrszaył bo powiedział ze jakbym była osoba starsza z takimi wynikami to juz bym musiała być zapisana na wstawienie rozrusznika. Nigdy nie miałam zadnych kłopotów ze sercem od jezdzenia po tyk lekarzach zaczeły mi si..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...wypadaniu jej platka oraz o minimalnym niedomykaniu zastawki mitralnej.O mojej chorobie dowiedzialam sie w 2002 roku po smierci mojej mamy na zawal serca.Mam 39 lat i nie moge dac sobie z tymi zastawkami rady.Od momentu diagnozy mam od czasu do czasu bole w klatce oiersiowejktore..

Posiłek a bicie serca

.. ...sytuacjach propranolol w minimalnej dawce co przy mojej masie powinno zadziałać jak placebo. Po pewnym czasie daje się nerwicę wykiwać i nie miewam już częstoskurczy po posiłkach. Powodzenia Wielkie dzięki za napisanie porad przez arrrtura i nerwu liściowego.Mam pytanie - ile tego..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 5

.. ...godzinie 12:07:21 i minimalną częstością 44 p/min o godzinie 04:26:10 * Wyżej * Przeanalizowano 132313 pobudzeń QRS * EKG trwał zapis 24 godziny Pomoże mi ktoś?? Trzeba z tym iść do lekarza Dodam że żadnych tabletek nie brałam ani na nic sie nie leczyłam Ps Pytam bo ostatnio gorzej sie..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...komory. Dopuszczalna jest minimalna nieszczelność zastawki u zdrowych ludzi, dość często lekarz wykonujący badanie echokardiograficzne mówi o niewielkiej niedomykalności zastawki płucnej. Nie jest to choroba i nie powinno wzbudzać Państwa niepokoju. Zwężenie zastawki może dotyczyć samych..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...domyka się, jedna z nich minimalnie zwisa ku dołowi, a druga jakby jednym końcem była przymocowanado ściany komory. Prawa komora serca jest powiększona o 1 cm. Jest to bardzo skomplikowana operacja, i jest niewielu kardiochirurgów / na świecie /, którzy by się jej podjęli. Bardzo proszę..

Widzę bicie serca na skórze

.. ...,że przy przybliżeniu minimalnie ale widze bicie mojego serca poprzez poruszanie sie skóry,oczywiście na mojej wychudzonej klatce piersiowej .Czy to normalne? ja tez tak mam widze jak moje serce bije chociaz mam 180 i 85kg napisz na gg 10697891 To chyba normalne, skoro klatka piersiowa..

Tetralogia fallota

.. ...od razu, zrobił się minimalny przeciek. Poza tym wciąż mam niedomykalne zastwaki: aortalną, mitralną, płucną i trójdzielną, a ponoć one powiny zostać wymienione. Na razie mam, poza łatą, wszczepiony homograft płucny, czyli część czyheś tętnicy płucnej, bo moja była bardzo zwężona. Dwa..

Bóle serca w ciąży

.. ...serca i wyszło mi iz mam minimalne dysfunkcję przedniego płatka zastawki mitralnej. Ale czy bóle naprawdę musza byc takie silne i czy mozna to jakoś leczyc a najwazniejsze czy moze to byc szkodliwe dla kobiety w ciąży wITAJ!!! u MNIE PROBLEMY Z SERCEM ROWNIEZ pojawiły sie w ciąży i to..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...mnie jest to jednak minimalne. Zawsze uprawiałam sport i dodam że kondycje miałam i mam jedną z lepszych, nigdy nie miałam problemów z wysiłkiem fizycznym np. wysoko w górach, na słońcu. A tu się nagle okazuje że coś jest nie tak... Na początku też byłam przerażona, ale z czasem zdałam..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...że ryzyko zawału jest minimalne. Podobnie nie ma wciąż przetestowanych metod “leczenia” poziomu CRP, to jest takiego oddziaływania na mechanizmy fizjologiczne zapalenia, aby przez oddziaływanie na nie przy pomocy właściwego zestawu leków uzyskać pewne obniżenie ryzyka..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...częstością 148 p/min, minimalna częsość 55 p/min. Arytmie komorowe: 9 pobudzeń, maksymalna liczba pobudzeń komorowych na godzinę wynosiła 4 . W sumie wystąpiło 9 pobudzeń komorowych, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pobudzeń gromadnych, bez epizodów tachykardii komorowej. Arytmie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 4

.. ...napięty i nerwowy. Gdyby zminimalizować to napięcie to w zasadzie moznaby spokojnie sobie gwizdać na te skurcze, a jednak nie jest to takie proste... Znajoma kardiolog, u której się leczę powiedziała, że obecnie takie dolegliwości są bardzo częste i dobrze się je leczy lekami..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 26

.. ...Nauczulam sie zyc z lekami, minimalizowac je, szukalam przyjaciol i to oni byli mi pomocni, bo dla nich bylam wazna, i akceptowali moja wrazliwosc i niodpornosc na rozne zachowania, na ktore maz reagowal tylko zniecierpliwieniem. Oddalilismy sie od siebie, ja w poczuciu krzywdy, on bo mu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 28

.. ...przed zażywaniem.przy minimalnych dawkach puls spadal mi na 45 i wtedy wydawało mi się, że umieram.Prosiłam kardiologa o zmianę leku, ale mówił, że nie ma innego leku na tą chorobę.W końcu zmieniłam kardiologa zrobił mi dokładne badania:ukg,Holter,ekg i inne, okazało się, że mam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 29

.. ...magda ja mam to samo mam minimalna niedomykalnosc zastawki i tez ciagle myslałam ze mam zawał.Słuchaj a masz czasami uczucie ze potyka Ci sie serce???Pozdrawiam ja wiem ze nie jestem w stanie mu wiele pomoc. chcialabym zeby wszyscy chorzy na nerwice, tak bardzo wierzacy w swoja chorobe..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...częstością 209p/min. i z minimalną częstością :23p/min.Poziom ST zmieniał sie w zakresie od - 4.96mm w kanale 3 do+4.96 wkanale 3.Arytmie komorowe nie występowały. Arytmie nadkomorowe składały się :z 5 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych, bez pauz lub wypadniętych pobudzeń , bez..

Różna interpretacja EKG

.. ...niedotlenienia serca w w 3 doprowadzeniach. ok dr kardiolog ( te same ekg ) - z punktu widzenia kardiologicznego jest pan zdrowy. wykonał echo - minimalna nieszczelnoŚc zastawki( nie pamietam jakiej )...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...jesteś. Jeżeli chodzi o minimalną profilaktykę IZW, to faktycznie jest to podanie amoksycyliny 1 h przed zabiegiem, ale z tego co pamiętam to brałam i przed i po. nie jestem lekarzem, więc mogę bazować jedynie na własnych doświadczeniach. pozdrawiam i życzę powodzenia. Witam Państwa..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 36

.. ...operacji , niezbędna jest minimalna doza zwykłego ... SZCZĘŚCIA . Bywa ,że osoby za których na papierze i w badaniach nikt nie postawił by złamanego grosza żyją długie lata , a pacjenci z którymi nie powinno być kłopotów np : udar obustronny :( . Ile ja takich historii widziałem i..

Badanie Holtera

.. ...częstością 148 p/min, minimalna częsość 55 p/min. Arytmie komorowe: 9 pobudzeń, maksymalna liczba pobudzeń komorowych na godzinę wynosiła 4 . W sumie wystąpiło 9 pobudzeń komorowych, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pobudzeń gromadnych, bez epizodów tachykardii komorowej. Arytmie..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...takich objawow ( lub sa w minimalnym stopniu ). a wracajac tez do glownego zapytania w temacie co robic po takim zapaleniu? czy sa jakies specjalne zalecenia, badania, wskazowki, co moge robic, czego nie moge, a co powinienem? moze wogole musze ograniczyc sport? prosze o jakiekolwiek..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 18

.. ...mam drżeń a jak są to minimalne bardzo mnie to cieszy mam ciekaw jestem tylko przez ile bede musiał je brac mam nadzieje ze nie do końca zycia hehe;d pozdrawiam; ) cześć marcin będzie jeszcze lepiej muśisz zaczać myśleć nad komunikowaniem sie z osobami zaufanymi co do twoich dolegliwości..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...humor, autyzm ( ! ), minimalne uszkodzenie mózgu, nadpobudliwość, niepokój, depresję i inne zaburzenia umysłowe, choroby psychiczne, astmę i inne schorzenia układu oddechowego – oraz wiele innych. Co więcej, następstwem uszkodzenia przez toksyny Candidy mogą być i takie choroby..

Ucisk, gula w gardle - Str. 12

.. ...mnie dopiero bolec ale minimalnie, ojawy juz mineły prawie..., mysle ze po 7 dniach leczenia bedzie juz wszystko w normie, a jesli znowu zaczzna sie takie bóle, to odrazu udam sie do laryngologa, bo momentami bolał mnie cały przełyk az do żołądka najgozej rano, wiec mysle ze to gardło to..

Nadkomorowe dodatkowe skurcze pojedyncze

.. ...dodam ze biore XANAX w minimalnych dawkach bo juz go odstawiam i nigdy nie mozna wylapac umnie tych trzepotan w klatce jak i potkniec dopiero holter cos pokazal ale to byl okres w ktorym czulem sie dobrze jak go mialem ( taki czas oczekiwania ) i z dnia na dzien jest coraz to gozej nawet..

Uczucia przewracania serca

.. ...dodam ze biore XANAX w minimalnych dawkach bo juz go odstawiam i nigdy nie mozna wylapac umnie tych trzepotan w klatce jak i potkniec dopiero holter cos pokazal ale to byl okres w ktorym czulem sie dobrze jak go mialem ( taki czas oczekiwania ) i z dnia na dzien jest coraz to gozej nawet..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...akcji serca wynosiła 75, minimalna częstość wynosiła 47, a maksymalna 148. W trakcie badania wystąpiło 6 ektopowych pobudzeń komorowych, w tym 1 sekwencji ektopowych pobudzeń komorowych. Najdłuższa sekwencja obejmowała 3 pobudzeń, a najszybsza sekwencja z HR = 174. Z góry dziękuje za..

Kłucie w sercu - Str. 4

.. ...wysokosci piersi * moze minimalnie pod * dzieje sie tak coraz czesciej..nie moge nabrac wiekszej ilosci powietrza kiedy mam ten bol trwajacy kilka sekund..moze 1 min. poniewaz bol sie nasila..musze oddychac bardzo plytko xFF mialam robione usg ekg i nic mi podobno nie jest..bardzo szybko..

Obniżony hematokryt

.. ...masz wątpliwości idź do lekarza to są minimalne zmiany po przecinku : ). gdyby były znazcnie większe to byłoby czym się tak zamartwiać. ale idź do lekarza i niech ci wszystko wyjaśni. główka do góry : )..

Wypis z badania EKG ze szpitala

.. ...przepisuja mi bisoard ale tak minimalne dawki ze dalam sobie z tym spokoj tymbardziej ze ja mam niskie cisnienie a te leki tylko je dodatkowe obnizaja, lub jakis concorcor czy jakos tak, nic nie biore poprostu trezba sie samemu uspokoic i wyciszyc, pozdrowienia Bardzo dzękuję za..

Wynik Holtera i tendencja do tachykardii

.. ...141pmin o godz 15.20 i z minimalną częstością 53pmin o godz03.00.. Poziom ST zmieniał sie w zakresie od - 0.16 mm w kanale 2 o godz 01.21 do +1.00 mm w kanale 1 o godz 16.51 ARYTMIE KOMOROWE wystąpiły i składały sie z 1 pobudzeń maksymalna liczba pobudzeń komorowych na godzinę wyniosła 1..

Czy to nerwica, czy coś innego?

.. ...omdlenia dosc czeste mój minimalny puls po przebudzeniu wynosi 160 cisnienie mam zazwyczaj 110/70 Myslałam zeby skorzystac z porady psychologa albo zacząc brac jakiesz tabletki na uspokojenie Kiedys w wieku 18 lat mialam bardzo cięzką depresje ( przez pewien czas korzystałam z wizyt u..

Dziesięcioletnie baypasy i jaka pomoc po tym?

.. ...mój stan zdrowia. Przy minimalnym wysiłku pojawia się ból w klatce piersiowej. Od maja do września nieco poprawiła się moja możliwość obciążenia organizmu. Dzisiaj mogę wolno udać się na spacer z pieskiem. Poprzednio mogłem przejść nie więcej niż 20 kroków a wejście na I piętro było *..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 25

.. ...ustalenie dla siebie dawki minimalnej jeszcze skutecznej - po co się truć. Im mniej leków tym lepiej, a najlepiej wcale jako że nie ma leków bez działań ubocznych.Nie dotyczy to oczywiście antybiotyków, a tylko leków które mają coś blokować lub wspomagać. Pamiętam jak ustalałem kiedyś..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 31

.. ...każdego przyniesie chociaż minimalną ale jednak poprawę stanu zdrowia. Minia, ty naprawdę musisz się wykazać siłą woli ale mam nadzieję, że następne badanie obowiązkowo będzie negatywne. Życzę ci aby promyk słońca uśmiechnął się i do ciebie i dodał ci sił w walce ze złym. Markobe. Ty to..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 32

.. ...na leki, doprowadż do minimalnej dawki podtrzymującej. A jeśli chodzi o Prof. to * zbył mnie * , bo jak się dowiedziałam po jednym sympozjum kardiologicznym, w swoich publikacjach przedstawia tylko przypadki sukcesu, porażek nie. Jednakże w listopadzie zapisałam się na wizytę, ale to..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 48

.. ...jest wymagalny jakiś ( minimalny ) okres pomiędzy ablacjami ? Pozdrawiam serdecznie. Do Mini. Nie można mi wyrównać ciśnienia. Bardzo szybko przyzwyczajam się do leków. Dwa, trzy tygodnie skutkują a potem ciśnienie wraca do magicznej wysokości minimalnej 140/95 Dzisiaj dostałam znów nową..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...jest można powiedzieć minimalne, może 3%, - Zabrze: prof. Zembala – na pewno wymiana aorty, a jeśli chodzi o zastawki to jest bardzo duża szansa ich plastyki, bo nie są takie złe, jedynie dwa płatki są ze sobą częściowo sklejone ( w porównaniu np. prof. Biedermann odrzucił..

Narkotyki z problemami serca

.. ...wsprawie z tymi myslami minimalnymi teraz drganiami rąk nóg.Prosze was doradzcie MI czekam. niepewniak brak ci magnesu i potasu mialem tak samo a nawwet gorzej mnie bolalo serce skakalo cisnienie ledwo zylem Cześc ja mam ten sam problem ;/ jak zapale zielsko albo walne sobie anfe..czuje..

Wyniki badań EKG Holtera

.. ...zatokowego wynosiła 88, minimalna częstość wynosiła 42 o 06:01:44( 2 ), a maksymalna 161 o 08:01:20( 2 ) ( wysiłek ). W czuwaniu w spoczynku dominuje rytm zatokowy przyśpieszony średnio do około 95/min, we śnie średnio 62/min. Bez istotnego obniżenia odcinka ST nad lewą komorą, kanał..

Omdlenia i osłabienia

.. ...magnez - pomaga, ale minimalnie. Miałaś badanie wykonane holterem? dzięki niemu wykryto u mnie także ekstrasystolie komorową :/ Ale niestety nie trafiłam jeszcze na dobrego lekarza ktory szczerze wszystko by mi wyjaśnił. Strasznie uciążliwe są te omdlenia - wielu rzeczy nie da się robić..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...narazie poprawa jast minimalna to ja ci powiem ze wyladowalam z tym w szpitalu od dluzszego czasu mialam bol w mostku...jak cos dzwigalam to mnie bolalo, i to tak ze oddychac nie moglam a jednego razu tak porzdnie - plus - jak sie potem okazalo - nakrcilam sie ze to serce i wnet nie..

Nagły ból prawej strony klatki piersiowej i pocenie się

.. ...w miare dobre, tylko minimalna niedoczynnosc tarczycy. Jeszcze jedno, bardzo mocne pocenie sie w nocy. Witaj: ) zrób dokładne badania w kierunku tarczycy, czasem norma tylko trochę przekroczona, bo aktualnie tarczyca nie wyrzuca, a ona lubi zimno, więc okres jesienno - zimowy to jej..

Co to znaczy? czy muszę sie leczyć? wynik Holter EKG

.. ...trachykardia zatokowa, i z minimalną częstością 45p/min w nocy bradykardia zatokowa w trakcie snu. Pomost ST zmienił sie w zakresie od - 0.08 mm w kanale 1 w czasie jazdy sam. do +0.84 mm w kanale 2 12 godz. po. Arytmie komorowe występowały i składały sie z : 9 pobudzeń. Maksymalna..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...nadciśnienia. Było ono jednak minimalne. Powiększenie komory i zwiększenie przedsionka - to już wynik zatorowości. Dzięki za mile słowa. Nie wolno sie jednak poddawać kiepskiemu nastrojowi. Jeden z moich lekarzy twierdzi, że swoją chorobę trzeba polubic. Ja jej nigdy nie polubię, ale..

Duszenie się - Str. 34

.. ...zastanawiam czy nie brać minimalnej dawki dla poprawy nastroju, tym bardziej , że on nie uzależnia.Od przyszłego tyg. idę na akupunkturę. Tonący brzytwy się chwyta, ale nie wiem już co mam robić. Czasami tak się duszę że nie mogę nic robić i wtedy najlepiej jest mi siedzieć w pozycji..

Duszenie się - Str. 39

.. ...fluxotide i serevent i jest minimalnie lepiej. Ale raz jest lepiej a raz gorzej. Do tego zarzywam rexetin i xaxan sr. A ty jak się czujesz ? Witaj Fashoin! U mnie jak zwykle różnie, są dni lepsze i gorsze. U mnie duszności nasilają sie zaraz po wstaniu z łóżka ( rano ). Dopóki śpię..