Mitralne

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...niedomykalności zastawki mitralnej ( dwudzielnej i dolegliwości ). Przyczyny występowania zespołu Barlowa. wada wrodzona, często jako wynik zespołu Marfana; wada nabyta, np. powstała w wyniku dysfunkcji mięśnia brodawkowatego po zawale mięśnia sercowego lub niejasnego pochodzenia zmiana..

Zastawki serca

.. ...( dwupłatkowa, łac. mitralis ). W ujściu aorty z lewej komory serca znajduje się zastawka aortalna, natomiast w ujściu pnia płucnego z prawej komory znajduje się zastawka pnia płucnego. Funkcja zastawek serca polega na ukierunkowaniu przepływu krwi pomiędzy poszczególnymi jamami serca...

Powikłania zawału serca

.. ...niedomykalność zastawki mitralnej ( dwudzielnej ), perforacja ( pęknięcie przegrody międzykomorowej ) oraz pęknięcie ściany serca. Obraz kliniczny zawału mięśnia sercowego może być powikłany poszerzeniem obszaru martwicy, odczynem osierdziowym, powikłaniami zakrzepowo - zatorowymi. Do..

Niewydolność serca

.. ...nadciśnienie tętnicze, wada mitralna, aortalna czy choroba niedokrwienna serca. Niewydolność prawokomorowa bardzo często pojawia się jako powikłanie niewydolności lewokomorowej. Niewydolność prawokomorowa może też występować jako postać izolowana w przebiegu pierwotnego przeciążenia..

Migotanie przedsionków

.. ...zatokowego reumatyczna wada mitralna kardiomiopatia otwór w przegrodzie międzyprzedsionkowej zatorowość płucna operacje kardiochirurgiczne idiopatyczne migotanie przedsionków ( niewiadome pochodzenie ). Migotanie przedsionków spowodowane jest przez organiczną chorobę, która prowadzi z..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...zastawki dwudzielnej ( mitralnej, czasami jako zawał mięśnia sercowego u noworodków! Kilka procent pacjentów z tą wadą przeżywa dzięki uruchomieniu mechanizmów kompensacyjnych jednak jest to tak poważne zaburzenie, że z reguły cierpią oni na dolegliwości bólowe za mostkiem, zaburzenia..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...np. zwężenie zastawki mitralnej powodujące zastój krwi w płucach; udar mózgu ( Insultus cerebri ). płucne. zapalenie płuc; zachłyśnięcie płynami; reakcje alergiczne, choroba wysokościowa, drenaż opłucnej. inne. przewodnienie pacjenta; zbyt niska podaż białka powodująca spadek ciśnienia..

Sztuczne zastawki serca

.. ...zastawki: dwudzielna ( mitralna ) i trójdzielna. W ujściu aorty i pnia płucnego są zastawki: aortalna i pnia płucnego. Wymiana zastawek na sztuczne może być zalecana w przypadku ich nadmiernego zwężenia ( stenozy ) lub niedomykalności, które powodują zaburzenia hemodynamiczne...

Przewlekła niewydolność serca

.. ...względnej niedomykalności mitralnej, obecność III tonu serca, ewentualnie rytm cwałowy. Natomiast przy braku powiększenia serca i prawidłowo umiejscowionym uderzeniu koniuszkowym z obecnością IV tonu serca możemy podejrzewać niewydolność rozkurczową. Jednak o ostatecznym rozpoznaniu..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...wapnienie w obrębie zastawki mitralnej. Badanie EKG - zapis jest prawie zawsze nieprawidłowy ( 97% ) u pacjentów ze znaczną objawową HCM i mniej więcej w 90% nieprawidłowy u pacjentów bez objawów; może być nieprawidłowy, gdy echokardiogram nie wykazuje przerostu lewej komory. Badanie..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...aorty wypadanie płatka mitralnego nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz przełyku ból ściany klatki piersiowej choroba wrzodowa zapalenie trzustki. Podział lokalizacyjny bólów. Zamostkowy: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, rozwarstwienie aorty, zmiany w..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...powikłaniem niedomykalności mitralnej jest nadciśnienie płucne. Zdarzają się również nagłe zgony sercowe. Podstawa diagnostyki jest badanie ECHO. Kardiochirurgiczne operacje naprawcze wykonuje się w konkretnych grupach pacjentów z uwzględnieniem stopnia niedomykalności, przyczyn choroby..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...szczególnie zastawki mitralnej ( dwudzielnej ). Czynnościowa niedomykalność zastawki trójdzielnej rozwija się także na tle nadciśnienia płucnego lub stenozy pnia płucnego. Duża sześć osób z przypadkowo wykrytą śladową niedomykalnością trójdzielną, nie prezentuje żadnych objawów..

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...złożona ) i wady zastawki mitralnej. Dolegliwości w przebiegu stenozy zastawki przedsionkowo - komorowej prawej wynikają z przepełnienia układu żylnego krwią. Fizjologicznie, krew wraca do serca właśnie przez prawy przedsionek. W sytuacji, gdy zastawka trójdzielna jest zwężona, znaczna..

Choroba reumatyczna (gorączka reumatyczna)

.. ...szczególnie w obrębie zastawki mitralnej i aortalnej. Możliwe jest też wystąpienie bloków przewodzenia przedsionkowo - komorowego. Choroba dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. Leczenie odbywa się w warunkach szpitalnych. Po wyleczenie, z uwagi na możliwość wystąpienie nawrotów..

Objawy ze strony serca w twardzinie układowej

.. ...powikłaniem uogólnionej postaci twardziny jest nadciśnienie płucne, dotyczy około 1/3 chorych. U części chorych obserwuje się niedomykalność zastawki mitralnej oraz objawy ostrego zapalenia osierdzia...

Plastyka serca

.. ...komorowej ( zastawki mitralnej ), z czasem prowadzi do śmierci. Liczba wykonywanych przeszczepów serca jest wciąż zbyt mała, aby można było uznać transplantację tego narządu za realną metodę leczenia dla większości chorych. W środowisku lekarskim istnieje opinia, że transplantacja serca..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...zastawkowe ( głównie zastawka mitralna ), wady wrodzone ( na przykład dodatkowe, zbędne szlaki elektryczne w sercu, które zakłócają jego miarową pracę ), operacje serca, choroby mięśnia sercowego, nadciśnienie, choroba niedokrwienna serca, zawał. Jest też cały zestaw tzw. przyczyn..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...np. w przypadku wykrycia wrodzonych wad. Także to dotyczy wyłącznie pacjentów z grupy bardzo wysokiego ryzyka. Ponadto wkrótce w Zabrzu, Warszawie i Poznaniu ruszy program dotyczący zastawki mitralnej...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...zastawki płucnej śladowa i mitralnej 1+.. z kolei holter odnotowywal od 180 do 3200 skurczów dodatkowych nadkomorowych oraz kilka kilkanascie komorowych. dominowal rytm zatokowy. w nocy bradykardia 35 - 40 na minute. dodam iz od 3 lat uprawiam bieganie.lekarze podejrzewaja ze to wszystko..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...1stopnia wiotką zastawkę mitralną, jakąs nerwicę serca, wpw( to chyba częstoskurcz? już się pogubiłam ). Szukac w razie czego położniczego z kardiologiem? W ciąży nie jestem jeszcze, ale wolałabym się upewnic. Serdecznie pozdrawiam i... ma pan niezwykłe poczucie humoru, doktorze! P.M:..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...niedomykalność zastawki mitralnej 0/1 st. Przez 10 lat był spokój, ale ostatnio po imprezie z kolegą, który wrócił z Anglii miałem na kacu częstoskurcz - ok. 150 na minutę, byłem na pogotowiu i dostałem propranolol. Później poszedłem do kardiologa, ale ten zupełnie nic mi nie powiedział..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...zwrotnej pod zastawka mitralną ). Jeśli chodzi o arytmie ( te wstrętne skurcze, przewalania i trzepotania serca ) to też mam o tym nie myśleć, jeść dużo magnezu ( ktory niestety nie pomaga ) i wierzyc, że jestem zdrowa. Jeden z lekarzy ostatnio wspomniał o ablacji, ale dodał, że może te..

Zastawka trójdzielna i nerwica wegetatyna

.. ...fale zwrotne w zastawce mitralnej i trojdzielnej ale nie I stopnia!!!!, mam rowniez ugiecie przedniego platka zastawki mitralnej ale nie wypada mi tylko sie ugina, zastawka natomiast jest szczelna, wiec ciekawe jak to jest na jednym ukg tak a na drugim tak zalezy kto robi te badanie no..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 46

.. ...niedomykalność zastawki mitralnej. Muszę wykonać jeszcze parę badań i wtedy będę miała pewność ( dr O. Kowalski przepowiedział mi * u pani to będą trzy ablacje * ( każda na co innego ) no i sprawdza się Pozdrawiam. Byłem u lekarza bo mój stan ciągle się pogarszał a tam powiedzieli mi że..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 47

.. ...niedomykalności zastawki mitralnej, ale jak pójdę z wynikiem HOLTERA ( założony będzie we wtorek ) do mojego doktora to wypytam się szczegółowo i nie omieszkam o tym napisać. Do wszystkich przed ablacją: podzielam zdanie Beaty - bądźcie dzielni i chciejcie sobie pomóc by cieszyć się..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 50

.. ...wypadanie płatka zastawki mitralnej. Zabieg trwał 2,5 godziny. Jest ok, wyleżeć można bez problemu. Jak ktoś ma kłopoty z szyjnym odcinkiem kręgosłupa to niech poprosi o coś pod szyję. Nie ma co się bać. Nic nie boli, dostaje się zastrzyk znieczulający w pachwinę, prawie bezbolesny, jak..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 53

.. ...przedniego płatka zastawki mitralnej z małą falą zwrotną w CD ( podobno ma tak bardzo dużo ludzi ). Ogólnie w momentach stresu i zmęczenia moja arytmia daje mi się we znaki, troche kręci mi się wtedy w głowie, jest mi słabo i czuję straszny dyskomfort na sercu, raz jakby mi tam cos na..

Echo serca i pogrubialy płatek przedni zastawki mitralnej

.. ...platek przedni zastawki mitralnej do 6,2 mm, zwloknialy, reszta w normie teraz doppler zastawka mitralna VE max 1,0m/s, VA 0,42m/s fala zwrotna slad/I stopnia aortalna bez fali zwrotnej zastawla trojdzielna vmax 0,70m/s fala zwrotna slad I stopnia o Vmax 2,7 m/s RVSP 28mmhg zastawka..

Echo serca

.. ...takiego: Obraz zastawki mitralnej w normie: EF=N ( 80 - 150 )mm ( s ), a ja mam EF= 51mm/s???????????co to oznacza? Skrotem EF najogolniej rzecz biorąc oznacza się frakcje wyrzutowa lewej komory ,ale nie mierzy sie jej w mm/s , tylko w procentach. ten parametr byl wpisany przy zastawce..

Echo serca - Str. 2

.. ...czy zwężeniu zastawki mitralnej na 100% jest to wpisane przy obrazie zastawki mitralnej i jest to EF, mam teraz wynik przed saba, a moze to kat nachylenia, przez ktore przepływa krew czy cos takiego? A sa inne parametry ewentualnej uposledzonej funkcji rozkurczowej , czli E/A czy IVRT?..

Echo serca - Str. 3

.. ...Niedomykalność zastawki mitralnej - I st. Mam pytanie co oznacza tr ++ i EF 66%. czy te wyniki sa w normie czy jest cos nie tak co oznacza ze u nasady platka widoczne dodatkowe echo ok 1,5 zerwana nic, wegetacje? To znaczy ,ze w sercu na zastawce jest dodatkowa , nieprawidlowa struktura..

Echo serca - Str. 4

.. ...E>A ). Zastawka mitralna:zwłóknienia przedniego płatka,Vmax0.9/0,8m/sek,IM( + ) Zastawka aortalna:drobne brzeżne zwłóknienia płatków,Vmax 1,3m/sek,f.zw nb Zastawka trójdzielna:Vmax 0,6m/sek,IT( + ) Zastawka pnia płucnego:Vmax 0,85 m/sek,f.zw.nb Bez skrzeplin w jamach serca...

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1 Graniczna wartosc cisnienia koncowoskurczowego w prawej komorze( 30 - 35% mmHg ) z czynnoscia niedomykalnosci zastawki trojdzielnej 1. Pozostale przeplywy w normie. czy ktos moze mi cos na ten temat powiedziec tak prosto z mostu bo mnie te ataki..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...Wypadanie Płatka Zastawki Mitralnej ( MVP ) Witajcie!! dzis odebralam wynik trzeciego juz holtera, 27 lipca mam miec robiony test wysilkowy. Nawracajac do tych wynikow a wiec wyszly mi tak w ciagu doby, 16 tachycardi, 4 bradycardie 4 skurcze komorowe i uwaga 215 skurczy nadkomorowych a..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...niedomykanie płatków zastawki mitralnej,to wada wrodzona,a dziś mam 23 lata!Podobnie jak reszta nie mogę spac po nocach,kiedy przychodzą skórcze,robi mi się gorąco,drętwieja mi ręce i nogi,a po tym robi mi się zimno.Cały czas jade na lekach ziołowych uspokajających,bo nie chcę uzależniac..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...wypadanie płatka zastawki mitralnej.Są dni że jest całkiem nieżle ale są i takie że wpadam w panike podczas napadów .Jestem słaba psychicznie ,i bardzo emocjonalnie wszystko przeżywam ,czasem nie mam siły na nic a mam 38 lat ,jak sie temu nie poddać.Rozumiem wszystkich z ta przypadłościa..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...Hisa i wypadanie płatka mitralnej oraz I st. fali zwrotnej na trójdzielnej i niemiarowość oddechową i skurcze dodatkowe, oraz częstoskurcze - jakie nie wiem. Jestem po zabiegu zamknięcia PFO. Na wysiłkowym wyszły mi obnizenia ST. Mam płaskie załamki T w odprowadzeniach kończynowch. :( (..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...moze wypadanie platka mitralnego lub tez inaczej zespol Barlowa? Zauwazylem ze objawy przy nerwicy lekowej jak i przy wypadaniu platka sa podobne z tym ze owo wypadanie platka jest w zasadzie ignorowane przez wielu lekarzy.A wystepuja przy nim objawy rzekomonerwicowe.Mi wyszlo wypadanie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...mały problem z zastawką mitralną, ale prawie niezauważalny - lekka niedomykalność ( poza tym wszystko było ok ). Czy to właśnie z tego powodu odczuwam te przeskoki serca właśnie podczas wysiłku? Troszkę mnie to niepokoi, bo tyle się teraz mówi o młodych ludziach, którzy umierają w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...- wypadanie zastawki mitralnej - zaburzenia rytmu serca pod postacią pojedyńczej extrasyptolii nadkomorowej, komorowej i SV - Tach Pobudzeń komorowych zarejestrowano 1966, a nadkomorowych 245. Troche zaczynam się denerwować czytając wasze posty i nie tyle sie denerwuję jakąś chorobą..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...wypadania płatka zastawki mitralnej czy od wielu innych czynników. Dlatego trzeba zrobić kompleksowe badania w tym na tarczycę TSH, FT3 i FT4 poprosić lekarza. No mówie o tym zeby wykluczyć wiele czynników a wiemy że wszystkie objawy sercowe są do siebie podobne. Dlatego nie panikować...

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...wszczepieniu protezy zastawki mitralnej, systematycznie kontroluję wskaźnik INR wskaźnik kształtuje się w granicach...1.53... 1.37..były okresy że wynosiło INR 2.04. Zawsze słyszę, że złą stosuję dietę. Ja natomiast unikam spożywania wszelkiego rodzaju kapusty, ogórków, bigosu. Sama już..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...ze sztuczną zastawką mitralną..i jakoś nie możemy ustalić dawki acenocumarolu dla mnie. Pozdrawiam i zyczę dużo zdrowia. Szanowny Panie ..sorrry zaczynam 11 rok ze sztuczną zastawką mitralną... Pozdrawiam mam nadzieje ,ze w tym roku uda nam sie wydac taka pozycję ,a niedlugo będzie nowe..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...wszczepienia zastawki mitralnej trochę sie boje samego zabiegu jak i calej rekonwalenstencji. Mam wielka prosbe, czy moze mi ktos przyblizy jak to wszystko bedzie wygladalo? Niewiele wiem na ten temat, probuje cos odszukac w necie, ile np lezy sie w szpitalu, jak dlugo bede na zwolnieniu..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...zainstalowaną zastawkę mitralną i rzeczywiście utrzymanie INR jest problemem. Aktualnie rozpocząłem intensywne badania nad zastąpieniem acenokumarolu i podobnych substancją działającą podobnie czyli alkocholem. Jak narazie wyniki są zadawalające. Myślę, że sukces mich badań może..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...wypadanie płatka zastawki mitralnej jest równoznaczne z jej niedomykalnoscią? Ja mam to schorzenie od urodzenia - cecha dziedziczna - ma to także moja matka i siostra. Mam teraz 27 lat i jakoś żyję - nie mam potrzeby wizytować kardiologa. Raz ma jakiś czas boli mnie pod mostkiem - ale..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...Wypadanie płatka zastawki mitralnej( dwudzielnej ) jest jedną z najczęściej spotykanych zmian w budowie serca, to nie jest wada, tylko taka cecha jej budowy, która powoduje zwykle niewielkie cofanie się krwi do lewego przedsionka ( płatki zastawki są wydłużone przez co minimalnie się..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...ugięcie płatka zastawki mitralnej z IM I st. IP I st.IT I st O ile sie nie myle chodzi o niedomykalnośc I stopnia w przypadku zastawek serca : mitralnej IM , płucnej IP i trójdzielnej IT. Pozdrawiam i zyczę zdrowia. Witam wszystkich. Niestety też mam tą wadę. Jest to bardzo dokuczliwe,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...wypadanie płatka zastawki mitralnej 3 lata temu objawy mam takie jak wszyscy kołatanie serca przyśpieszone tętno czasem silny skurcz i wtedy wysiadam myślę że ju ż koniec. od czasu wykrycia wady urodziłan córeczkę siłami natury. Moim zdaniem wszystko zalęży od psychiki. Trzy miesiące..

Ślad fali zwrotnej do lewego przedsionka

.. ...lewego przedsionka. Ślad fali zwrotnej do lewego przedsionka. Czy ktos mi moze powiedziec, co te wyniki tak na prawdę oznaczają?? Tak naprawdę oznaczają serce bez większych problemów( przynajmniej w echo )..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...wypadanie płatka zastawki mitralnej. W niedzielę będę miałą kolene echo. I ostatnie pytanie. Znalazłam wypowiedzi, że po ablacji u wielu osób mimo iż znikają czestoskurcze, pojawiają się później, przynajmniej przez jakiś czas, inne rodzaje arytmii, skurcze dodatkowe, choć wiem że mogą..

Mam WPW i jestem uczulony na punkcie serca

.. ...prawidlowa. Zastawka mitralna - fala zwrotna 1 stopnia Zastawka aortalna - delikatne brzezne zwapnienia platkow, obecna fala zwrotna 2 stopnia. Pozostale zastawki i przeplywy przez nie bez istotnych klinicznie odchylen. Osierdzie prawidlowe. Wnioski: niedomykalnosc aortalna 2 stopnia,..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...pogrubialy platek zastawki mitralnej i niedomykalnosc w trzech zastawkach I stopnia podobno nie ma to wplywu na moja arytmie. Ale z tym to akurat udam sie jesz cze do innego kardiologa. Ja niestety nawet jak biore duzo potasu w tabletkach mam go ciagle malo. Napisz mi czy slyszales o..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...Podejrzenie uszkodzenia mitralnej. Czek ago operacja - plastyka zastawki własnej bądż wymiana zastawki. Bardzo się boję. proszę o informacje na temat takiej operacji. witam. ciesze sie z e wkońcu znalazłam kogos kto ma ten sam problem co ja. mój synek tez był operowany przez doc. molla...

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...mnie wymiana zastawki mitralnej.Bardzo sie boje.Odezwijcie sie prosze i powiedzcie cos o tej wymianie i dalszym samopoczuciu i oczywiscie mozliwosciach fizycznych po operacji.Pozdrawiam serdecznie i zycze duzo, duzo zdrowka i szczescia. Moj tata wlasnie przeszedl operacje na zawstawki...

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...zastawek: aortalnej i mitralnej.Czuję się dobrze. Obecnie nawet lekarze ZUS - u orzekli,że nadaje się częściowo zdolny do pracy.Pracuje też fizycznie i mam 56 lat.Mieszkam w Polsce ,a tu nie ma zmiłuj się, albo pracujesz albo spadaj. Renta taka ,że nie wiadomo czy .... Ale do..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...uszkodzenia zastawki mitralnej oraz ściany prawego przedsionka, a niekiedy same się łamały. W implancie pokazanym na s. 14 ( po prawej u dołu ) pomiędzy dyskami znajduje się walec zamykający o średnicy odpowiadającej wielkości ubytku. Aby zwiększyć szczelność, parasolki są wzmocnione..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...zastawek i wypadanie płatka mitralnego z zastawki. Od pół roku hipotensja zmieniła mi się w nadciśnienie. Za tydzień mam wyznaczony termin ablacji - przeprowadzą ją dr Kułakowski i dr Stec - fantastyczni ludzie. Mam najprostszą odmianę częstoskurczu - dodatkowa droga przewodzenia jest w..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki

.. ...passów i wymiany zastawki mitralnej.Moja mama ,miała wymienioną zastawkę mitralną oraz trzy by - passy.Stan po operacji był stabilny, nie było komplikacji podczas operacji,ale problemy zaczeły sie w trzeciej dobie po operacji.Raz było lepiej a raz gorzej i tak na zmiane.A w szustej dobie..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...na wymianę zastawki mitralnej do Gdańska .Jestem przerażona to co przeczytałam.Bardzo się boję bo mąż ma 61 lat ana zastawkę powinien być operowany już 12 lat temu alę ciągle odkładał .Teraz ma mocno przerośnięte serceCzy ktos był operowany w Gdańsku? i czy mąż będzie miał duże problemy..

Nieistotne nieszczelności zastawkowe

.. ...osobne sprawy? Hej, ta fala zwrotna to normalne z przy WPW, ja mam WPW i też to mam, to nic takiego. Też mam lekką niedomykalność zastawki mitralnej ( nieszczelność ). Bez obaw. Pozdrawiam serdecznie...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 3

.. ...nidomykalnosc zastawki mitralnej3 stopnia i zastawki ksiezycowej sladowa i padaczke modle sie za niego moj konradek choruje juz prawie dwa lata bierze L - karnityne ,captpril,acessan,qenzym Q 10 i depakine poniewaz ma jeszcze epilepsje leczymy sie w lodzi na ulic spornej u prof Stanczyka..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...oddechową oraz zastawek mitralnej i aortalnej i niewydolność nerek. Dopiero w jedenastej dobie odłaczono mnie od respiratora. W czasie śpiączki farmakologicznej miałem frakcję 15%. Po powrocie do odychania spontanicznego moja frakcja podniosła sie do 28% Zostałem przewieziony do Katowic..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 6

.. ...25%,niedomykalność zastawki mitralnej Ii/III w przebiegu zmian wstecznych i relatywna,niedomykalność zastawki trójdzielnej I st czynnościowa.La - 4,21cm ,EDDLV - 7,31 cm( EDV - 303 ml ),ESDLV - 6,37cm( ESV - 227 ml ),E/A - 5,43.Po roku stosowania lekó(..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...niedomykalność zastawki mitralnej III/IV st.Frakcja niby 23% ale już dwóch lekarzy mu powiedziało że jak jest niedomykalność zastawki to frakcja nie jest miarodajna bo ta krew cześciowo wraca przez te zastawki i rzeczywista frakcja by wynosiła u niego ok 15%.Dzisiaj był u innego..

Po ablacji - Str. 20

.. ...wypada mi płatek zastawki mitralnej oraz nerwy i stres... To co wcześniej napisałam, że długo dochodziłam do siebie raczej było/jest związane z psychiką człowieka, że potrzeba czasu żeby o tym przestać myśleć, odsunąć od siebie lęk przed nawrotem choroby * . Niestety, sama wiem to ze..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej Lekarz stwierdził, że musi mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V2...

Szybkie tętno - Str. 15

.. ...wypadaniem platka zastawki mitralnej nic nie stwierdzona lekarz powiedzial ze to nic groznego i moge uprowiac sport. Ale teraz jest tragedia dwie przebiezki i tetno ponad 200 i zaczynam sie dusica a ciagle jestem w cyklu treningowym . od tygodnia nie trenuje poszlem do rodzinego wyniki w..

Operacja na otwartym sercu

.. ...prosze o pilny kontakt ze mna obecnie oczekuje na operacje moj nr na tel komurkowy 510 688 653 bardzo dziekuje mam 40 lat nic nie wiem na temat tego schorzenia i wogole bardzo sie boje tego wszystkiego..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...wypadaniem zastawki mitralnej. Myślę że może pani normalnie zajść w ciążę i nie powinno być z tym żadnych problemów jednak lepiej jesli skonsultuje to pani z lekarzem kardiologiem. A na marginesie - kryteria zespolu Barlowa sa mocno zaostrzone - to juz nie samo - wypadanie platka! Witam!..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...płatka - ów zastawki mitralnej jest Zespołem Barlowa. Zespołem Barlowa nazywamy taka taką wadę wiotkich płatków zastawki dwudzielnej, której towarzyszą inne dolegliwości jak np bóle w klatce piersiowej, nadciśnienie i zawroty głowy. Ogólnie mówiąc która powoduje dolegliwości. U mnie..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...zastawki trójdzielniej i mitralnej, stąd moje pytanie czy ta arytmia była powodem uszkodzenia zastawek czy odwrotnie. Dziękuję za odpowiedż. Dziękuję za odpowredż, mama miała przed zabigiem koronarografię, z której wyszło zwężenie tętnic, ale zawał zdarzył się najlepszą tętnicą. Przeciek..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...wymieniana zastawke mitralna jest jeszcze w szpitalu ale z kazdym dniem powoli wraca do sil.Chociaz bardzo sie ciesze ze jest juz po zabiegu to i tak gdzies w srodku mnie jest ten lek o jej zdrowie.czytajac waszych wypowiedzi podnosze sie na duchu i wierze ze wszystko bedzie..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 4

.. ...operacjach wymiany zastawki mitralnej i pracuję. Owszem, nie pracuję fizycznie - ale siedzenie w domu to największa głupota. Kiedy mija czas rehabilitacji warto wrócić do pracy - zawsze można się przekwalifikować. Nie róbmy z siebie kalek bo nimi nie jesteśmy! Mam kolegę , który ponad 20..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 5

.. ...mi plastykę zastawki mitralnej. Oczywiście podczas tych dwóch zabiegów były powikłania. Nigdy kardiolodzy nie ukrywali faktu, że trzeba będzie wykonać reoperację i tak też się stało w 2006 r. Na obecną chwilę - proteza działa super ( St. Jude 25 ). Monika - dziekuje za wyjasnienia -..

Coś w rodzaju epilepsji? trzesienie się ciała

.. ...wypadanie płatka zastawki mitralnej ze sladową niedomykalnościa ( zespół Barlowa ). Ale do tego czesto mam tępy ból głowy za uchem i to mnie martwi( choc jest lekki ) Witam moje córka ma 3latka prawie codzienne jak wstaj strasznie sie cala trzęsie. Co to moze byc? Mam to samo przed..

Zespół chorej zatoki

.. ...wypadanie płatka zastawki mitralnej i spore niedociśnienie. Od roku mam postawioną diagnoże - zespól chorej zatoki. Objawy to przede wszystkim tachy - brady i bigeminia, no i oczywiście niskie ciśnienie. A moje życie ostatnio to już horror omdlenia, stany przedomdleniowe,zerowa..

Potas i magnez a skurcze dodatkowe

.. ...wypadanie płatka zastawki mitralnej co jest podobno wadą kosmetyczna s skurcze choc nieprzyjemne ale można z nimi życ. a ty aneta jak sobie dajesz rade ze skurczami Witam Miałem częstoskurcze; stwierdone było WPW. Odkąd zaczołem używać Magvit B6 - rano 2t wieczorem 2t po posiłkach,..

Ablacja - Str. 5

.. ...przedniego płatka zastawki mitralnej z falą zwrotną do lewego przedsionka na( + ). Co do zabiegu. Można dostać się przez żyłę lub tętnicę. U mnie się udało przez żyłę i bez problemu dostali się do serducha. Ale była w tym czasie ze mną na sali dziewczyna,gdzie dostawali sie niestety..

Ablacja - Str. 9

.. ...niedomykalność zastawki mitralnej ( termin bliżej jeszcze nieznany, bo trzeba wykonać szereg badań ). Jestem dobrej myśli. Pozdrawiam wszystkich życząc dobrego zdrowia. Ewa z Zabrza.Fajnie że masz takie podejście,oby było wszystko jak trzeba. Ja czuję się coraz gorzej. Szczepangawron3 -..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 2

.. ...PRZEDNIEGO PŁATKA ZASTAWKI MITRALNEJ chyba II STOPNIA... pozdrowionka: - DD A i nie napisałam że nie ćwiczę na W - F bo zbyt szybko się męcze. Gdy np. szybko idę czuję że bardzo szybko bije mi serce, a także go słyszę. Życze wszystkim zdrówka... nie wkręcajcie jej kurwa bzdur. jakie tam..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...najpewniej zastawki mitralnej ). Przez to właśnie krew może sie cofać i powodować omdlenia, spadek ciśnienia, przejściowe oslabienie i inne objawy. Faktycznie, nie jest to bardzo groźne. nie powoduje tez istotnej zmiany trybu zycia. Mimo wsystko jednak należy od czasu do czasu..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...niedomykalnosc zastawki mitralnej, nieprawidlowe odejscie tetnic szyjnych, zwezone tetnice mozgowe, odmiane rozwojowa kola willisa oraz tylko jedna nerke. Ale zyje i daje sobie swietnie rade nie odstajac w niczym od zdrowych osob, czesto jak komus powiem o swoich problemach to mi nie..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...wypadającego płatka mitralnego, stwierdził, że to może być przyczyna, choć nie jest pewien. Oprócz badań tarczycy zostaje już tylko nerwica. Ale czy to nerwica?Dodam, że dawniej bałam się z powodu zawrotów głowy. Nie wychodziłam z domu bo bałam się upaść przy obcych. Wszedzie chodziłam z..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...wypadanie płatka zastawki mitralnej serca, co podobno też powoduje zwiększoną utratę MG. Jeśli chodzi o Potas, Sód, Wapń to wszystko jest w normie. Tak czy siak, alkohol powoduje u mnie następnego dnia wzmożone objawy. Ponieważ jest też u mnie podejrzenie o nieprawidłowe działanie ukladu..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...niedomykalność zastawki mitralnej, ale podobno da się z tym żyć. I zupełnie przypadkiem ( kiedy już myślałam że oszaleję ) trafiłam na pogotowiu na jednego lekarza. Ten nawet bez badania, tylko kiedy opisałam mu objawy, od razu stwierdził co mi jest. Powiedział, że to nerwica, przepisal..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...wypadanie platka zastawki mitralnej. innymi slowy, moja osoba to klasyka nerwicowca ( no moze o dziwo nie mam przypadlosci od serca zadnych ) jestem co prawda mlody stazem, ale spokojenie czekam na rozwoj wypadkow, mam w koncu tylko 32 lata. cale zycie nerwicowca przede mna : ) ps. kac..

Ablacja i ciąża

.. ...żadnej wady. Zwężenie mitralne również zniknęło. Bądz dobrej myśli. Poinformuj o swoich planach Kardiologa. Ustawi Ci leki. Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze: ) Jesli masz jakies pytania to pisz na maila: ) olutek_m@gazeta.pl Pozdrawiam! Ola witam jestem po 3 ablacjach i niespełna 3..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...niedomykalnośc zastawki mitralnej III/IV stopień, płatki są silnie wysycone, pogrubiałe i wypadają. Mam tak od lat ( miałam operację serca w dzieciństwie ) i właściwie poza kontrolnym echo raz na rok nic nie muszę z tym jak na razie robić. Do tej pory czułam się bardzo dobrze, od..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem - Str. 2

.. ...wypadanie płatka zastawki mitralnej I stopnia. Lekarze powiedzieli, że to nic groźnego, nawet jeśli powoduje czasem gorsze samopoczucie, kołatanie serca itp. A najśmieszniejsze jest to, że kilka miesięcy temu ponownie zrobiłem sobie echo mówiąc o tym wypadaniu lekarzowi i tym razem....

Solarium a choroby serca

.. ...niedomylanosc zastawki mitralnej i/ii stopnia, czestoskurcze nadkomorowe, skurcze dodatkowe, 3 lata temu mialam infekcyjne zapalenie wsierdzia i przyspieszone tetno zazwyczaj.biore propranolol 10 - 20mg dziennie lub wiecej jesli zlapie mnie czestoskurcz oraz magnez. zastanawiam sie czy..

Solarium a choroby serca - Str. 2

.. ...w sercu wszczepioną mitralną ,pytałam mojego kardiologa czy mogę chodzic na solarium .Lekarz powiedział że nie wolno bo to serce pogarsza.Ja chodziłam na solarium 2 lata bo nie wiedziałam czy mogę .Okazało się że będe miała drugą operację serca zastawki aortalnej.Więc teraz nie..

Śladowa fala zwrotna do prawego przedsionka

.. ...wypadanie płatka zastawki mitralnej - nie jest to zupełnie nic groźnego, ale czasem zdarza się, że może być dokuczliwe - tak jak u mnie:( podobno nie ma na to lekarstwa i do tych dolegliwości trzeba się przyzwyczaić poprostu:( zagadką jest tylko to dlaczego miewam tak silne bóle serca,..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...EF 48 - 50 %, Doppler mitralny E=A niedomykalność II st., Doppler aortalny V max 1,5 m/s, Doppler trójdzielny - niedomykalność II st. RVSP 26 ms, Doppler płucny ACT 90 ms, Kurczliwość : Akineza segmentu podstawowego ściany dolnej i przegrody międzykomorowej. W ocenie lekarza moja..

Bóle serca i i szmer na sercu

.. ...interpretacje: zastawka mitralna - płatki bez zmian de - 19mm - ef - 127mm/s Pierscien aortalny - nieposzerzony 27 mm Lewy przed. - niepowiekszony 38 mm lewa komora niep - d 52mm - s - 29mm - ef - 70% tylna sciana - niepogrubiała przegroda miedzykomorowa - niepogrubiała - d - 8mm - s -..

Niedomykalność aortalna +++

.. ...sztuczne - aortalna i mitralną. Znam osobiście, słuchałam odgłosów zastawki, dotykałam śladów na klatce piersiowej ... Jest żywym przykładem na to , że po operacji można świetnie aktywnie funkcjonować bez problemów. bardzo liczę na kontakt z Tobą. Zyczę zdrowia i pozdraiwam serdecznie...

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...obydwu płatków zastawki mitralnej.Zacząłęm brać pramolan na sen : ), wkrótce potem bisocard no i oczywiście magnez - doleliwości powoli ustępowały dzieki tym lekarstwom w tej chwili niemam już żadnych dolegliwości a mineło już 1,5 roku.Gdy byłem młodszy trenowałem lekkoatletykę czasem..