Mononukleoza

Ciągłe zmęczenie

Ciągłe zmęczenie

.. ...zmęczenia po przebyciu mononukleozy. Z zakresu endokrynologi trzeba pomyśleć o niedoczynności tarczycy, z punktu widzenia hematologa - o białaczce, psychiatry - o depresji. Jest więc niebywale wiele stanów chorobowych, którym towarzyszyć może uczucie ciągłego zmęczenia. Aby postawić..

Angina paciorkowcowa

.. ...w takiej sytuacji jest oznaczenie poziomu ASO. Choroba o obrazie przypominającym anginę jest czasami mononukleoza zakaźna. Jest to choroba wirusowa, stąd nie należy leczyć jej przy pomocy antybiotyków...

Neurastenia

.. ...obserwuje się po przejściu mononukleozy zakaźnej. Możliwe są także psychologiczne lub psychiczne podłoża tego zaburzenia jak na przykład ciężka, wykończająca praca, stres, złe warunki bytowe, częste choroby, niewłaściwe odżywianie się, itp. Neurastenia przebiega zwykle w dwóch etapach:..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej a sport i treningi

.. ...syn właśnie przebył mononukleozę,większość organów wróciła do normy,wyniki ma w porządku ,mimo ,iż przechodził chorobę bardzo ciężko - z wyjątkiem serca - wyniki wykazały niedomykalność zastawki dwudzielnej, syn trenuje, życie bez sportu jest dla niego bardzo ciężkie.Czy ktoś potrafi coś..

Pozioma pozycja serca i zaburzenia przewodnictwa śródkomorowego

.. ...sie to po przebyciu mononukleozy kilka tygodni temu. teraz objawy te trwaja kilkakrotnie dluzej, ok.5 minut, moze i dluzej, wystepuja prawie codziennie, nawet przy niewielkim wysilku i za kazdym razem przy zdenerwowaniu. mam tez silne kolatania serca. mialam robione 2 razy w ciagu..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 22

.. ...miedzyczasie wyszło ze mam mononukleoze. Oczywiscie lekarze nie byli przekonani. W koncu mnie wypisali, i faktycznie ten stan podgorączkowy ustał, czułem sie lepiej. I teraz te objawy niby nerwicowe. Sam nie wiem. Dodam tylko, ze nigdy nie zauwazylem w swoim ciele kleszcza. Olo,to ze..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 2

.. ...przeciwciała: boreliozy, mononukleozy, toxoplazmozy, p.p. jądrowe ( ANA ). Stwierdziła że choroba jest i trzeba ja namierzyć. Okazała się że jedyna nie zbagatelizowała objawów bo właśnie uczyła się do egzaminu i miała wszystko na świeżo. Mam wrażenie że niektórzy lekarze uznają tylko..

Kłopoty z sercem, pauza pomiędzy biciem

.. ...powazniejszych chorob - oprocz, mononukleozy, ktora dorwala mnie okol 3,5 roku temu. Mialem wtedy powiekszona watrobe, sledzione i zoltaczke. Wiem, za mam nadwage i caly czas zamierzam zaczac sobie amatorsko biegac lub delikatnie jakis sporcik sobie trenowac no i zarzucic sobie jakas..

Analiza echo serca młodego typ sportowca

.. ...odpornosc organizmu... . Powiekszenie lewej komory to temat rzeka... . Moze byc chwilowe, nie na stale. Lekarz zapewne nie wykryl cech charakterystycznych dla kardiomopatii. Zacznij sie ruszac : ). Pozdrawiam...

Ciezko chory?

.. ...chlonne i to choroba * mononukleosis * - teraz jestem zdrowa. moze to byc to Michale. zrezygnuj z siłowni.Pływanie ci pomoże wrócić do formy.Przy okazji relaks dla nerwów.Często tu piszą chłopaki,że mają jakieś sensacje typu zawroty głowy,ból z tyłu głowy. walenie serca czy inne..