Morfologia a hemoglobina

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

.. ...to jeden z parametrów morfologii krwi obwodowej odnoszący się do opisu krwinek czerwonych ( erytrocytów ). MCHC to skrót od angielskiego: Mean Corpuscular Hemoglobin Concentration, czyli: średnie komórkowe stężenie hemoglobiny. Parametr ten powinien zawierać się w granicach od 32 do 36..

Echo serca - Str. 2

.. ...graniczna LK , nic nie ma o morfologii i bez gradientow zastawkowych ( moze echo bez dopplera ),ale bez rażacych patologii. To Ef mogl automatycznie wpisac koputer i np. czy niemiarowości mogło byc zaniżone no wlasnie ja bardzo lubie sobie pojesc i niczego sobie nie zaluje a morfologie..

Echo serca - Str. 58

.. ...norma do 150 ).Poza tym morfologia w normie - przy czym hemoglobina przy górnej granicy normy. Zastanawiam się na dzrobieniem poziomu b12 i kwasu foliowego - może to jest powodem problemów z sercem - interniści nic nie mówią, poza tym że powinnam pobyc na obserwacji w szpitalu ale mam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 190

.. ...badania krwi, pełna morfologia - ok, cukier - ok, ob, hemoglobina, etc. - ok, crp - ok, profil lipidowy - ok, tarczyca - ok, badanie u neurologa, neurochirurga ( nie wymaga leczenia medycznego na rozpoznaniu ) , psychiatry ( zdrowy fizycznie i psychicznie ) , okulisty ( dno oka ),..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...Dzięki za odpowiedź. Morfologie zrobiłam sobie właśnie prywatnie, mam troche za mało czerwonych krwinek i hemoglobiny, czyli coś żelaza będę musiała pozażywać. Te kropelki to się nazywają Milocardin. Jutro jeszcze pójdę do lekarza, bo ból się cały czas utrzymuje :( A co Tobie dolega?..

Hemoglobina 106% w badaniu morfologii krwi

.. ...chodzi w moim wyniku morfologii tzn hemoglobina wyszla mi 106% i nie wiem o co chodzi. To dobrze czy zle ?? Aha obok tych 106% jest napisane 17 g/dl. Prosze o objasnienie tych 106%. Z góry dziekuje !! Wszystko jak najbardziej ok: ) 17 g/dl to gramy na decylitry szescienne: ) Wynik jak..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 651

.. ...4 godzinach. Zrobili morfologię, jakieś biochemie i inne oraz mocz. Wyniki prawie książkowe. Żadnej anemii, sepsy czy cokolwiek. Wszystko ok. Z hemoglobiny piątkowej - 8.2 nagle po dwóch dniach zrobiła się 13.2. Dziwne. Więc jeszcze dwukrotnie powtórzyli badania i to samo. Więc maluch..

Morfologia krwi - wyniki

.. ...zmęczenie i senność. Morfologia: - krwinki białe WBC - 10,04 [ 10^3 / ?l ] ( podwyższone ) - krwiniki czerwone RBC - 5,50 [ 10^6 / ?l ] ( górna granica normy ) - hemoglobina HGB - 16,00 [ g / dl ] - hematokryt HCT - 48,10 [ % ] - MCV - 87,8 [ f ] - MCHC - 33,3 [ g / dl ] - MCH - 29,2 [..

Czy to naprawde nerwica? aj z lekarzami

.. ...mniejsze. Miałam robioną morfologie i dużo rzeczy było zaniżonych, hemoglobinę dużo, zrobiłam żelazo i miałam zaniżone około 20 w dół więc nie chce wiedzieć ile miałam w wakacje... Miałam robione Ekg i tam jakieś małe niepoprawności jak stwierdziła lekarka, EEG wskazywało na Epi, Emg..

Nerwica w ciąży - Str. 47

.. ...zaraz odebrać wyniki z morfologii,które musiałam robić na własną rękę,ciekawa jestem hemoglobiny,bo gdyby się poprawiła to z miejsca odstawiam żelazo,które mi przepisał lekarz,bo mam okropne zaparcia i apetyt troszkę straciłam. Hej,odebrałam już wyniki,niestety nie są dobre.Hemoglobina..

Nerwica w ciąży - Str. 67

.. ...tez odbieram wyniki z morfologii,ale jestem ciekawa,mam takie przeczucie ze chyba mi hemoglobina podrosła ale to się okaze.Jestem dziś taka happy!teraz już wiem co słychać u mnie w brzuszku,noi że syncio podrósł.Mówiła że więcej niż 3500 ważyć nie będzie,czyli tyle ile ważyli jego..

Nerwica w ciąży - Str. 234

.. ...dzis bylam na badaniach morfologia i mocz i ok nawet hemoglobina poszla do góry teraz popoludniu jadę do lekarza.Pogoda nie zaciekawa więc najchętniej poleniuchowalabym sobie a ciekawe ile znowu będzie kobitek bo moja gin nie ma rejestracji tylko się czeka najczęsciej jest to tak do 2..

Niska hemoglobina i wysoki cholesterol

.. ...ja myśle że podstawa morfologia, cholestyerol z robiciem na frakcje, trójglicerydy, ciśnienei jest w normie ( 110 - 120 góne, 60 - 70 dolne ), EKG? Poporszę o sugestię Nie ma nikt pomysłu??? Skąd wiesz że ma blasze miażdżycową - miała jakieś badanie na żyły? Ja mam to samo tzn duszności..

By-passy - zapalenie płuc i woda w płucu - Str. 2

.. ...Mój Ojciec też jest po bajpasach i ma zapalenie płuc oraz wodę w płucu przy tym ma wg mnie złe wyniki morfologii np hemoglobina 9. Czy wiecie co można Ojcu podawać do picia i jedzenia żeby go wzmocnić..

Bajpasy - złe wyniki morfologii

.. ...ma wg mnie złe wyniki morfologii np hemoglobina 9. Czy wiecie co można Ojcu podawać do picia i jedzenia żeby go wzmocnić Witam Zenek! A kiedy ojciec miał tę operację. Jest w domu czy w szpitalu. W jakich jednostkach ma 9 tej hemoglobiny? Co na to wszystko lekarze? hemoglobina u mezczyzny..

Częstoskurcz, kłucie, lęk oraz silne mdłości i kłopoty z oddechem

.. ...ciśnie pod mostkiem. Morfologia ok - tylko hemoglobina niewiele ponad poziomem anemii. Nie palę niczego, piję piwo do dwóch raz w tygodniu. Nie lubię kawy. Często mam zawroty głowy, ciśnienie zazwyczaj w normie. Myśle że potrzebne byłyby echo i spirometria.Nieraz przy dusznościach robi..

Wyniki badania krwi morfologii, tsh i cukrzycy

.. ...Otrzymałam wyniki badania morfologii, tsh i cukrzycy( kobieta lat 23, waga 45, wzrost 165 ) proszę o interpretację: krwinki czerwone ( ERY ) 3,76 hemoglobina ( HGB ) 11,7 hematokryt ( HCT ) 34,6 MCV 92 MCH 31,1 MCHC 33,8 RDW 9,6 płytki krwi 257000 rozmaz krwi obwodowej: pałeczkowate 3..

Drżenie rąk, ból głowy, wege - nerwica?

.. ...wyjasni wszystko, po morfologii itp.. oby faktycznie nie była anemia, bo ja wlasnie teraz sie z nia borykam takze mam full serwis : nerwica serca, zoladka + anemia... no masakra.. Z nerwica i anemia w trakcie jest ciezko, naprawdę.. no ale 3mam kciuki, oby żelazo , hemoglobina były w..

Ból serca, duszności, uczucie zimna, zmęczenie.

.. ...może być związana z morfologią - jaka jest hemoglobina, może masz anemię, uczucie zimna i obniżenie temp.ciała może mieć związek jak to nazwałaś słabym krążeniem - jakie masz ciśnienie( pewnie niskie ), do tego sprawdź tarczycę i powinnaś mieć zrobione echo serca z Doplerem. Echo serca i..

Morfologia

.. ...178,82 ... osttania morfologia: HGB - 9,4 HCT - 30,5 MCV - 72,6 MCH - 22,4 MCHC - 30,8 Z takimi wynikami, bez problemu zrobią mi operacje kolana ? Mam ją za 2 tyg. musisz szybko działać.Hemoglobina jest za niska.Mój mąż przed operacją miał Hb - 16,5,a po operacji 9,4.Sama widzisz ile..

Moje wyniki krwi.

.. ...ze mam guza mózgu. :( Morfologia krwi: Hematokryt hct 48.5 Krwinki czerw. rbc 5.78 hemoglobina hgb 17.5 krwiniki białe wbc 6.0 Wskażniki czerwonokrwinkowe: MCV 83.9 MCHC 36.1 MCH 30.3 RDW - CV 13.8 Płytki krwi PLT 149 MPV 11.0 PDW 12.8 P - LCR 33.7 Rozmaz ( pomiar automatyczny ) Wart.b...

Przewlekla niedokrwistosc malego stopnia

.. ...rok odbieram wyniki morfologii, gdzie hemoglobina jest zawsze na dolnej granicy normy lub teraz np. zanizona do 11 ( norma od 12 - 16 ), a zelazo skaczace ale tez zawsze na dolnej granicy lub ponizej, dzis 35 przy normie od 60 - 150, pol roku temu bylo 50, kiedys 33, jeszcze kiedys..

Dam Nobla jak ktoś mi pomoże !! - Str. 5

.. ...kompleksowe badania( morfologia ,która bardzo dużo mówi o stanie zdrowia człowieka ,OB, serce ) i za bardzo stresem się nie przejmować bo zdrowemu człowiekowi nic nie zrobi , na razie kończę dzisiaj - życzę spokojnej nocy. dziekuje : ) myslisz, ze morfologia tak duzo mowi o stanie..

Interpretacja wyników badań. Czy lekarka miała rację?

.. ...wypowiedzieć tylko o morfologii, bo robiłam ostatnio kilka razy. W zasadzie nie wygląda tak źle, za niski poziom hemoglobiny podobno świadczy o niedokrwistości, masz też dość niski poziom żelaza chociaż w normie się mieści - być może powinnaś skonsultować się z hematologiem. OB jest..

Anemia niedokrwistosc, wyniki krwi

.. Odebralam wyniki morfologii, hemoglobina 10,4 przy normie od 12 - 16, natomiast poziom zelaza idealny jak na mnie 67 przy normie od 50 - 150, jeszcze miesiac temu hemoglobina byla 11, a zelazo 32. Czy moze mi ktos powiedziec o co tu chodzi? : ) Hemoglobina spadla przez miesaic, a poziom zelaza podniosl sie..

Badania morfologii O CO CHODZI ?

.. ...zrobiłam podstawowe badania morfologii - * trochę mnie zaniepokoiły niestety lekarza mam dopiero za 3 tygodnie... mam 22 lata leukocyty 3,9 erytrocyty 4,78 hemoglobina 11,3 hematok * ryt % 36,8 MCV 77,0 MCH 23,6 MCHC 30,7 płytki krwi 226 anizocytoza erytrocytów 16,4 LYM % 39,1 MXD % 11,8..