Morfologia krwi OB

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...Spowodowana jest zmianami morfologicznymi w naczyniach wieńcowych lub naczyniach ich odgałęzień. Choroba niedokrwienna serca to ostre lub długotrwałe pogorszenie czynności serca wywołane zaburzeniem równowagi między aktualnym zapotrzebowaniem na tlen i związki energetyczne a ich dostawą...

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

.. ...to jeden z parametrów morfologii krwi obwodowej odnoszący się do opisu krwinek czerwonych ( erytrocytów ). MCHC to skrót od angielskiego: Mean Corpuscular Hemoglobin Concentration, czyli: średnie komórkowe stężenie hemoglobiny. Parametr ten powinien zawierać się w granicach od 32 do 36..

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

.. Morfologia krwi obwodowej to badanie dostarczające podstawowych danych na temat trzech grup komórek znajdujących się we krwi: erytrocytów, czyli czerwonych krwinek ( tzw. strona czerwona ), leukocytów, czyli białych krwinek ( strona biała ) oraz trombocytów, czyli płytek krwi. Erytrocyty ( RBC - red blood..

Hematokryt

Hematokryt

.. ...standardowym badani krwi - morfologi. W typowym wydruku badania hematokryt jest skrótowo zapisywany jako Ht . Dostarcza on informacji, jaki procent krwi stanowią elementy upostaciowane, konkretnie erytrocyty czyli czerwone krwinki. Normy są różne w zależności od płci i wieku badanej..

Glimepiryd (Amaryl)

.. ...Polsce ( za Indexem Leków MP 2007 ): Amaryl, Amyx, Avaron, Betaglid, Diaril, Glemid, Glibetic, Glibezid, Glidiamid, GlimeHexal, Glimepiryd - radiopharm, Glimesan, Glipid, Limeral, Oltar, Pemidal, Symglic...

Echo serca - Str. 18

.. ...mitralna ( MV ) - o morfologii prawidłowej, widoczna umiarkowana fala zwrotna ( +++ ) Zastawka aortalna ( AV ) - niewielkie brzeżne zwłóknienia płatków z dobrą ruchomością, graniczne prędkości przepływu krwi, widoczna umiarkowana fala zwrotna ( +/+++ ) Zastawka trójdzielna ( TV ) o..

Echo serca - Str. 53

.. ...prawidłowe. EF 65%. Zastawki morfologicznie bez patologicznych zmian, otwierają się dobrze. Niewielka fala zwrotna przez ZM( +/++ ),.podobno bardzo mała. Wypadanie przedniego płatka ZM. NT( + ),Widziałem to na monitorze i minimalne cofanie się krwi. Grubość m. sercowego prawidłowa. PMK w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 75

.. ...w normie: tarczyca, morfologia krwi, ekg serca, usg jamy brzusznej , rentgen klatki piersiowej, nawet mocz. Przebadałam się od stóp po czubek głowy, bo jak wiadomo nerwica daje szereg dziwnych objawów: przeróżne bóle , drętwienie kończyn , zawroty głowy, mdłości, omdlenia, ogólne..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 209

.. ...Potem jeszcze zrobiłem morfologię, lipidogram ( troszkę cholesterol za wysoki ale bez szaleństw ). Z biegiem czasu objawy się nasilały aż jadąc autem dostałem skurczu lewej ręki, bóle zamostkowe się nasiliły i sam podjechałem do szpitala. Ciśienie wysokie ale ekg i badanie krwi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 982

.. ...ta nerwica...robiłam morfologie krwii na krótej wyszło ok wszystko jedynie lekko podwyższone neutrocyty i przy dolnej granicy limfocyty...dostałam skierowanie do neurologa z podejrzeniem nerwicy lękowej ale ciągle czekam na termin...Co o tym myślicie??? Czy to mogą być objawy nerwicy???..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 999

.. ...końcu zdiagnozowana... Morfologia krwi - w normie. Glukoza we krwi - w normie. CRP, OB - norma. TSH także. Magnez trochę poniżej normy we krwi, wapń w normie. Sód, potas - ok. Byłam w szpitalu...Tomografia głowy nie wykazała nic niepokojącego. Badanie płynu mózgowo - rdzeniowego wykazało..

Chelatacja - Str. 16

.. ...Przeciwwskazania: zaburzenia w morfologii krwi, głównie leukopenia, ostra niewydolność nerek białkomocz, czynna gruźlica, częstoskurcz komorowy, hypomagnezemia. Objawy niepożądane: Uszkodzenie nerek o obrazie klinicznym do zespołu nerczycowego, krwiomocz, zaburzenia ze strony przewodu..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...ich u siebie takie jak morfologia krwi, chemia, ob, transaminazy, badanie na obecnosc antygenu HBS, HIV1 i HIV2, HCV, Grupa Krwi, RTG Klatki piersiowej, Echo Serca. Placi sie jedynie za konsultacje u lekarzy i za badania drobne takie jak EKG przed wizyta, ewentualnie Holter - pajaczek -..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 42

.. ...mialam badania ekg, morfologia krwi, wyszly dobrze.Bylma u kardiologa bo myslalam ze to wypadanie zastawki mi tak dokucza ale kardilog powiedzial ze to nie mozlwie , wyslsl mnie do neurologa a neurolog po swoich badanich i wywiadze stwierdzil ze to nerwica.Przepial mi hydroxyzyne. Nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 128

.. ...miesięcy robiłam sobie 3x morfologię, tsh, wątrobowe, rozmaz krwi i 2x prześwietlałam jamę brzuszną, bo coś tam czułam. Miałam jeszce wielką ochotę prześwietlić sobie głowę, ale nikt nie chciał mi dać skierowania......... istny koszmar Witajcie! Kachna ja mam nerwice od czerwca..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 151

.. ...serca Zrobiłem sobie morfologie krwi wszystko wyszło ok.Miałem Ekg tez ok Usg jamy brzurznej Rentgen klatki piersiwej wszystko wyszło dobrze.Niedawno byłem u lekarz i badała mi płuca powiedziała ze jestem zdrowy Czy ktos wie co to moze byc????? dodam jeszcze ze często mi sie obija po..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 193

.. ...podwyzszony puls. A robilas morfologie? Bo jak ma sie raka to wyniki krwi nie sa idealne. Witam wszystkich, Ja również zmagam się na co dzień z podobnymi dolegliwościami. Miałam je również w tamtym roku, ale zaczęło się na wyjeździe za granicę. Dopiero teraz lekarze stwierdzili nerwicę,..

Bypassy i co dalej?

.. ...operacji.Ja miałam słabą morfologię, bo to ubytek krwi, wiec miałam ochotę na wszelkiego rodzaju owoce i warzywa , które mogłam jeść kilogramami do pewnego czasu, nie miałam ochoty na inne potrawy,Jeśli chodzi o leki, to każdy pacjent musi ich brać i jest ich dużo, ale stopniowo są one..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...badań jak ekg zwykłe, morfologia krwi, tsh, usg serca i żadnej poważnej choroby lekarze nie zdiagnozowali. Wyniki w normie. Skonsultowawszy się z kardiologiem ( który uznał, że mój problem jest niegroźny i nie ma powodu do niepokoju ) stosuję się do jego wskazań odnośnie regularnego..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...Dzięki za odpowiedź. Morfologie zrobiłam sobie właśnie prywatnie, mam troche za mało czerwonych krwinek i hemoglobiny, czyli coś żelaza będę musiała pozażywać. Te kropelki to się nazywają Milocardin. Jutro jeszcze pójdę do lekarza, bo ból się cały czas utrzymuje :( A co Tobie dolega?..

Dodatkowe skurcze - Str. 86

.. ...codziennie mnie badali, morfologia krwi, holter non stop itp żeby sprawdzić wszystkie zależności, próba wysiłkowa, ale takie rzeczy to tylko w Erze :( Generalnie każcie swoim lekarzom robić wam wszystkie możliwe badania, bo mimo że oni na pewno się znają to podchodzą czasem zbyt..

Dodatkowe skurcze - Str. 88

.. ...potknięcia. Miałem robioną morfologię krwi, TSH i glukozę - wszystko wyszło dobrze. Miałem robionego Holtera - wyszło mi 500 arytmii komorowych. Niedługo idę na Echo Serca. Biorę ASPARGIN - nic nie pomaga. Lekarz mówi żeby się tym nie przejmować bo zdrowi ludzie mogą mieć do 300 takich..

Dodatkowe skurcze - Str. 117

.. ...sumie. Odebralem tez morfologie krwi dzisiaj, wszystko w normie chociaz zdziwil mnie troche wynik potasu 3,6 a jak wiemy norma to 3,6 - 4,5 wiec mam dolna granice normy a juz z poltora miesiaca biore codziennie tabletke kalipozu. A tu widze ze biuro matrymonialne powstaje, i dobrze w..

Jakie badania przed wizytą u kardiologa?

.. ...dziękuję za odpowiedź. OB, morfologia krwi, mocznik, cukier, cholesterol, mocz - badanie ogólne,wszystkie wykonane EKG, RTG klatki piersiowej - klisze ważne rok, USG serca i próba wysiłkowa jeśli były robione, karty informacyjne ze szpitali oraz dowód osobisty i skierowanie. To wszystko...

Poziom potasu we krwi

.. ...badania skierował : morfologia, potas, glukoza, sód wyniki będą w środe może mam niedobory potasu ????? pomocy! Ja przy niedoborze potasu mam salwy skurczy serca i tachykardię, dodatkowo trzęsą mi się mięśnie. Potas łatwo można zbadać z krwi - w każdym labolatorium. Nie wystarczy jednak..

Drętwienia mięśni twarzy

.. ...sobie ekg, usg serca, morfologie, magnez ,wapno, fosfor, potas. Prawdopodobnie to obiaw terzyczkowy czyli brak wapna we krwi. Mysle ze to moze byc z powodu nerwicy. Jesli masz duzo stresowych sytuacji zrelaksuj sie jakos. Proponuje tez terapie u psychologa : ) ps. dretwienia tez mialem i..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...pogorszenia parametrow morfologicznych krwi chemoglobina 6gr a ht 21proc . po wszczepieniu stymulatora moj stan zdrowia ulegal systematycznej poprawie wykazywalo to w kolejnych badaniach lab. w czsie pobytu w szpitalu zostalam napadu dny moczanowej podano mi kalchinine teraz jestem w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 27

.. ...badań jak ekg zwykłe, morfologia krwi, tsh, usg serca i żadnej poważnej choroby lekarze nie zdiagnozowali. Wyniki w normie. Skonsultowawszy się z kardiologiem ( który uznał, że mój problem jest niegroźny i nie ma powodu do niepokoju ) stosuję się do jego wskazań odnośnie regularnego..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 294

.. ...ataku leku zrobilem morfologie krwi , wyszedl mi niedobor magnezu ) i to nie w takich dawkach jak mowi lekarz czy ulotka. Zapotrzebowanie na magnez u doroslej osoby jest ok 300mg dziennie a w niektorych zrodlach jest napisane o 4 mg na kg ciala. W standardowym magnezie w jednej tabletce..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 9

.. ...grupę krwi, a także morfologię i badania tarczycy bo miałam straszną arytmię. Najważniejsze żeby nie było stanów zapalnych i grupa krwi. Musi być na to dokument . Pozostałe wyniki miałam kiepskie, ale nikt nia to nie zwracał uwagi. Nie martw się, czuję że Ty przy mnie jesteś okazem..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...moja anemia ... hmmm... morfologia krwi już jest w normie tylko poziom żelaza jest jeszcze dużo poniżej, ale z dnia na dzień czuję się coraz lepiej. Pozdrawiam ze sztormowej dzisiaj Gdyni Witam Marku prawie pół roku temu przeszłam to co jest przed tobą.Wydaje mi się, że wszystko zależy..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...jamy brzusznej, krew na morfologie, OB, CRP, cholesterol, glicerydy, cukier, bakterie boreliozy, chelicobacter itd itp wszystko w normie ( badania krwi robie sobie co 1/2 roku - to mnie troche uspokaja ). Kupiłem ciśnieniomierz do domu - w domu 140/90. To wszystko co opisujesz to..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 3

.. ...robię sobie badania morfologiczne krwi i też wszystko jest ok.aha i dzięki za pozdrowienia i buziaki i wzajemnie. Staram się też chodzić dużo na spacery i przebywać na świeżym powietrzu. witam cie gosiu też brałam sirdalud aie nic mi nie pomógł mam na mśli inne leki które wyciszać będą..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 3

.. ...poczatku zrobili mi morfologie dostalam jedynie propanolol, ale za duzo mi nie pomogl. Jak poszlam odebrac wyniki krwi ( przyjmowala mnie inna lekarka ) okazalo sie, ze mam nadczynnosc tarczycy. Jakos bardzo sie nie zdziwilam, bo moja mama to miala, siostra mamy i dziadek rowniez, takze..

Ucisk, gula w gardle - Str. 13

.. ...został. Zrobiono mi morfologię krwi + rozmaz OB ( badano mnie pod kątem chorób rozrostowych ) i wszystko ok. Badania tarczycy miałem robione ok 5 miesięcy temu gdy leżałem w szpitalu z powodu tachykardii i omdleń i wszystko ok zarówno z tarczycą jak i omdleniami i serducho biło już..

Ucisk, gula w gardle - Str. 14

.. ...badanie TSH to zrob i morfologie tez Jedno i drugie badanie polega na pobraniu krwi ale jesli chcesz sobie pomoc to nie masz wyjscia MUSISZ stawic czolo problemowi bo nikt inny tego za Ciebie nie zrobi ; - ) Glowa do gory! Witam Mam takie samo uczucie uscisk w gardle,uscisk na glowe..

Ucisk, gula w gardle - Str. 15

.. ...Właśnie niedawno byłam na morfologicznych badaniach krwi, w związku z tarczycą, ale nic nie wykazało, więc zaczynam sie coraz bardziej martwić. Niemal płaczę, bo przez panikę, która mnie ogarnia, czuję się jeszcze gorzej. Boję się zasnąć i ciągle głęboko oddycham w obawie, że zacznę się..

Zapalenie mięśnia sercowego - dolegliwości po

.. ...nazywa, zawsze robię morfologie i OB ) chodzi Ci o tzw pobranie krwi na posiew czy jakos tak? jesli tak sam tego nie mozesz zrobic. Mnie rozwniez robiono w szpitalu to badanie i wiem ze pobierono mi krew kilka razy. Ewentualnie mozesz zaciagnac rady innego specjalisty. Ja bylam prywatnie..

Mroczki przed oczami

.. ...dolegliwościach. pewnie zleci ci morfologię krwi, ekg . nie wiem co jeszcze. to zależy jakie masz jeszcze inne objawy jak to ci się dzieje? właśnie nic innego nie mam, tylko te mroczki, hm a może mam za niskie ciśnienie? mój ojciec często ma nawet poniżej 100/60. Gdy mierzę ciśnienie nie..

Obniżony hematokryt

.. ...moje ostatnie wyniki morfologi krwi. Myślę że na wstępie powinienem zaznaczyć iż jestem sportowcem wyczynowym i wspomagam sie farmakologicznie. Dokładnie wit.B12 Wyniki przed cyklem: Wyniki po cyklu: WBC - 4.5 WBC - 4.4 RBC - 4.99 RBC - 4.82 HGB - 14.2 HGB - 13.7 HCT - 41.8 HCT - 40.3..

Norma TSH

.. ...dni temu robiłem pełna morfologie krwi, w tym TSH. Morfologia jest bardzo dobra, natomiast TSh wyniosło u mnie 4,3 przy normie od 0,3 do 6,2. Mam pewne obawy czy aby ta norma nie jest zbyt wysoka. Ktos z Was wie dlaczego jest taka, a nie inna? Proszę o interpretację wyniku. no i nie jest..

Interpretacja wyników morfologi krwi

.. Otrzymałem wyniki morfologii krwi: Podwyższony poziom limfocytów - 52,7% ( dopuszczalne 28 - 38 ) Obniżony poziom granulocytów - 32,1% ( dopuszczalne 49 - 60 ) Niski poziom płytek krwi - 113 K/ul.( dopuszczalne 140 - 440 ) a także inne nieznaczne odchylenia od dopuszczalnych norm: Erytrocyty we krwi - 5,51..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...ponownie EKG,ECHO,DNO OKA,MORFOLOGIA itp. Okazało sie z morfologii ,że mam za mało elektrolitów które regulują prace serca oraz ciśnienie krwi - brak sosu,potasu i czegos jeszcze. Po 2 kroplówkach mogłem juz siedzieć a po nastepnych dwóch mogłem chodzić i tak jest az do dziś. Ból w..

Hemoglobina 106% w badaniu morfologii krwi

.. ...chodzi w moim wyniku morfologii tzn hemoglobina wyszla mi 106% i nie wiem o co chodzi. To dobrze czy zle ?? Aha obok tych 106% jest napisane 17 g/dl. Prosze o objasnienie tych 106%. Z góry dziekuje !! Wszystko jak najbardziej ok: ) 17 g/dl to gramy na decylitry szescienne: ) Wynik jak..

Ból po prawej stronie i *przeskakujące* żebro - Str. 2

.. ...powinnaś zrobić sobie morfologię krwi i sprawdzić jej gęstość. Gęsta krew wolniej przepływa przez śledzionę i dlatego pojawia się ból po stronie pleców. Wrzody raczej wykluczam, pasożyty również, lambrie niekoniecznie... Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia mnie czasem też boli po..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...Oczywiście zalecam pełną morfologie krwi, jonogram i kontrolne EKG To jest sprawa dla MASAŻYSTY ( masaż leczniczy ) a nie dla kardiologa. Mięśnie ruchowe są poprzeziębiane, sztywne, ponapinane - uciskają na nerwy w kręgosłupie tudzież inne i dlatego boli, dlatego ograniczona sprawność..

Dziwne dolegliwości w lewym boku

.. ...przeskakuje. Robilem ostatnio morfologie krwi i wszystko ok. OB=8. Jutro ide z kompletem badan do jeszcze jednego lekarza i jak bede wiedzial to napisze co i jak : ) jesli jestes niespokojny to polecam zrobienie mofologii i OB. Jesli OB bedzie bardzo wysokie tzn ze to cos powaznego. Ja..

Interpretacja badania krwi

.. ...interpetacje badań: Morfologia LYM% 19,4% ( norma 20,0 - 50,0 ) NEU% 75,3% ( norma 30,0 - 70,0 ) MPV 12,3 fl ( norma 6,0 - 10,0 ) Mocz Triglicerydy 171,7 mg/dl ( norma 35 - 160 ) dziekuje hej! mam problem z: mpv ( 10,2 a dopuszczalna norma 11.5 - 16.0... mxd ( 16.2% a dop. 0 - 15.0 )..

Kłucie w sercu po stosunku

.. ...być.? dodam ze robiłem morfologie krwi i mialem b.dobre,zawsze gorzej sie czuje w nocy dopadają mnie lęki,tętno wzrasta i nie mogę zasnąć.pomóżcie My nie pomozemy - musisz iść do internisty - kłócie w sercu nie świadczy o jego chorobie - pewnie skończy się na psychologu, ale najlepiej..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 646

.. ...zdenerwowałam. Rzeczywiście w morfologii wszystkie wyniki były złe. A czerwonych krwinek ma połowę najniższej normy. No i ma ciężką anemię. Na izbie przyjęć w szpitalu pani doktor tak na spokojnie skonsultowała się z hematologiem i onkologiem i powiedzieli żebyśmy w poniedziałek na..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 673

.. ...do lekarza i w sumie Morfologia - OK ( MCH jedynie wyzsze bo 34 ) , OB - 1 , cholesterol - OK , glukoza OK , jedynie mam za duży poziom Potasu bo 5,62 Wysłali mnie za 2 tyg na badanie krwii pod kątem profilu nerkowego . I teraz tak , nic mi nie było do tej soboty - w piątek przyjechał..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1190

.. ...),usg serducha,wiadomo morfologię,ob krwi, wiele razy EKG serca a teraz czekam na wynik holtera. Poza holterem( bo nie znam jeszcze wyników ) wszystkie badania raczej ok...jakie inne badania mogę jeszcze zrobić żeby wykluczyć inne * choróbska * bo jakoś nie potrafię uwierzyć,że sama..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1230

.. ...prywatnie na usg brzucha i morfologie krwi. Wszystko w normie. Bóle nie przeszły. Po tygodniu poszedłem z tym do lekarza rodzinnego i wypisał skierowanie do szpitala. Tam mi zrobili komplet badań. Krew, mocz, kał, holter, usg brzucha, prostaty, RTG szyji i płuc, a nawet kolonoskopie...

Morfologia krwi - wyniki

.. ...zmęczenie i senność. Morfologia: - krwinki białe WBC - 10,04 [ 10^3 / ?l ] ( podwyższone ) - krwiniki czerwone RBC - 5,50 [ 10^6 / ?l ] ( górna granica normy ) - hemoglobina HGB - 16,00 [ g / dl ] - hematokryt HCT - 48,10 [ % ] - MCV - 87,8 [ f ] - MCHC - 33,3 [ g / dl ] - MCH - 29,2 [..

Antybiotyki a wyniki badań krwi

.. ...badania krwi tj ogólna morfologia plus magnez potas i te wszystkie inne od których serce tłucze. Problem polega na tym, że właśnie biorę antybiotyk. Czy antybiotyk na prawdę może zmienić wyniki badań krwi jak twierdzi moja pani doktor? Bardzo proszę o odpowiedz może może - ja po każdym..

Mocny ból głowy i dętwienie lewej strony ciała

.. ...wypróbować, ponieważ od przepisania mi tych tabletek na szczęście nie miałam jeszcze ataku migreny. jak duże są płytki krwi PLT na zwykłym badaniu morfologii krwii ? Jeżeli przekraczją 500 zgłoś się hematologa..

Mroczki, uczucie omdlenia i bicie serca

.. ...zrobił badanie EKG, morfologię krwi ( m.in w celu wykluczenia anemii lub innych nieprawidłowości ). Może to też po prostu wycieńczenie organizmu. Albo może masz wypłukane ( Sylwester = pewnie alkohol, do tego wspominasz o kawie ) elektrolity. Justa, też tego nie bagatelizuj. I pamiętaj,..

Nerwica w ciąży - Str. 187

.. ...najwazniejsze to dobra morfologia i mocz . Hej Lina.Napisze Ci jeszcze wynik z moczu dla porównania z innymi: Ciezar Własciwy 1025, Krwinki białe 1 - 2 w pw, Krwinki czerwone - swieze 2 - 3+ drobne zlepy( to jest chyba nieciekawy wynik ) Wałeczki - bakterie liczne. Ma któras z Was cos..

Interpretacja wyników: Trójglicerydy, Alat, ASPT

.. ...oznaczaja? Lucyna wyniki morfologii krwi sugerują leukopenię, GG468295 bedeę jeszcze chwilę na GG halo halo ginekol... liczylam na twa odp. a ty juz uciekasz prosze o interpretacje wyniku ekg srednia QRS - lewogram zespol QRS poszerzony amplituda zespoluQRS obnizona w iii avl..

Ból po prawej stronie pod żebrem, promieniujący do pleców

.. ...rozczytac:| napewno mocz: ) morfologia OB do tego jeszcze jonogram - badanie z krwi i pielegniarka cos drugiej mowila ze tez i biochemia krwi.. Znajoma pielegniarka powiedziala zebym zrobila sobie te badania bo są dobre i kom[lekswe. Zobaczymy.. : ) plecy nie bola ale mam potworny..

Interpretacji wyników badania krwi

.. ...wszystko jest dobrze. MORFOLOGIA KRWI WBC - 5,0tys/ul RBC - 4,16 mln/ul HGB - 13,2 g/dl HCT - 38,1 % MCV - 91,5 fl MCH - 31,7 pg MCHC - 34,7 g/dl RDW - 12,2 % PLT - 267 tys/ul MPV - 10,2 fl PDW - 17,8 % WZóR ODSETKOWY LEUKOCYTóW - Neutrofile % 48,90 % - limfocyty % 35,70% - Monocyty %..

Hematologia - interpretacja

.. ...ostatnimi czasy dość częste. Morfologia krwi prawidłowa. Wole tarczycy należy diagnozować w poradni endokrynologii. a mam pytanie co to jest MXD bo mam 13,2% a granica jest do 10% czy to ma jakies znaczenie.?..

Sine usta i bardzo długo znikające siniaki

.. ...pomorze pozdrawiam http://portalwiedzy.onet.pl/26727,,,,sinica,haslo.html Idz koniecznie zrobić morfologie , ponieważ u mnie w rodzinie był taki sam przypadek , i płytek krwi może mieć bardzo mało.....

Dziwne uczucie w obrębie głowy i klatki piersiowej

.. ...nawet podstawowych, jak morfologia krwi ). A gdy zaczynam się domagać ich, to śmieją się ze mnie i wychodzi na to, że jestem hipochondryczką :/ Nie rozumiem tych ludzi... Nie wiem, czy to może mieć jakiś związek, ale 4 miesiące temu działo się coś niedobrego z moją lewą ręką. Czułam taki..

Przeciek tętnicy u dziecka

.. ...V max w PA 1 m/sek. Morfologia zastawek prawidłowa. Zawirowania krwi przy FO. V max AoAbd 0,5 m/sek tętniczy. Wnioski PDA I/II o. FOA * . Bardzo proszę aby ktoś wyjaśnił mi wynik. Z góry dziękuję. Przetrwały przewód tętniczy botalla i przetrwały otwór owalny ( z zaburzeniami rytmu? )...

Czy to nerwica? kłucia w sercu

.. ...swoje zdrowie. Zrób morfologię krwi, sprawdź serce i tarczycę. Jak nie uda się wydębić skierowań od rodzinnego, to zrób je prywatnie. Pozdrawiam. Do WIKTORII podobne pytanie, czy robiłaś jakieś badania? Hej,jestem tu pierwszy raz ,właściwie niewiem od czego zaczać kurcze ,nawet nie..

Puls a wysokie fT4

.. ...I zalecila badania morfologia , itp. W sumie propranolol zmniejszyl puls ale cala reszta typu oslabienie ,zawroty glowy ( no nie byly przyjemne jak ma sie uczucie ze człowiek zaraz zemdleje ) nie ustepowaly. W badaniach wyszlo 26/05 TSH 3.96 Cholersterol calkowity 220 HDL 30..

Do XY i nie tylko :) widze, ze sie niezle znasz na tej wrednej nerwicy

.. ...ekg, echo w porzadku, morfologia krwi tez, tarczyca i cisnienie ok, tachykardia stwierdzona przy badaniu ale bylam mocno zdenerwowana, 26 lat mam, wiec cos jest ze mna nie tak jak tak serce przyspiesza czasem? mialam robione ekg i echo ale po tych badaniach mnie juz na holtera nie..

Beznadziejne wymęczenie

.. ...wykonane do tej pory to: morfologia krwi, badanie moczu,rentgen klatki, ekg i echo serca - wszystkie w porzadku ( jedynie stwierdzona tachykardia ale przy badaniu bylo duże zdenerwowanie ), tarczyca, watroba, nerki, zoladek , zatoki - zdrowe. A ja mimo, ze wszystkie te badania wyszły..

Interpretacja wyników morfologii krwi

.. ...przedstawionych poniżej wyników morfologii krwi WBC 13,3 10^3/MM3 ( 4,5 - 11,5 ) RBC 4,92 10^6MM ( 4,10 - 5,80 ) HGB 16,2 G/DL ( 14,0 - 17,5 ) HCT 46,4 % ( 40,0 - 52,0 ) PLT 286 10^3/MM ( 140 - 392 ) PCT 0,214 % ( 0,100 - 0,500 ) LYMPH% 11,8 % ( 17 - 48 ) LYMPH 1,5 10^3/MM ( 1,2 - 3,2 )..

Czy to nerwica? brak tchu, niepokój, szybkie bicie serca

.. ...brzusznej, ekg , kompleksowa morfologia krwi, echo serca. Badania nic nie wykazały wyszlo ze jestem zdrów oprocz tego iz mam podwyzszone triglicydy we krwi, ulrzyło potrzeba dietki! nie mialem napadow niepokoju, ani strachu, a jak mierzylem cisnienie to zawsze maksymalnie bylo 115 na 66,..

Nadciśnienie, leki nie obniżają mi już ciśnienia, wypadają mi włosy

.. ...) i badanie moczu i morfologie krwi( 2 tygodnie temu ). Wszystkie wyniki miałem w normie i były konsultowane z lekarzem i nie miał do nich zastrzeżeń podaje wyniki : ( BADANIE KRWI WBC 5.5 K/uL , LYM 2.0 37.2%L , MID 0.4 7.8 %M , GRAN 3.0 R3 55.0% , RBC 4.91 M/uL , HGB 15.5 g/dL , HCT..

Wyniki badań krwi, niski cholesterol

.. ...nieznacznie, aspat, alat, morfologia wszystko ok. natomiast co mnie zaniepokoilo cholesterol wyszedl niski poniewaz jedyne 104mg/dll, poczytalem troche o tym i przyszlo mi do glowy, ze moze nadczynnosc tarczycy, bo sporo objawow wlasnie z tym zwiazanym u mnie wystepuje, glownie to..

Arytmia, gorączka, kołatanie serca

.. ...zwrócić uwagę? Może ktoś umie mi coś pomóc? dziś odebrane wyniki krwi to: obniżony o 15 pkt hdl ( dla normy laboratoryjnej min.65 ) obniżone mch i mchc podyższone rbc o 1pkt. pomoże ktoś?? Wyniki są dobre...

Ból w klatce piersiowej bez badań i kontroli lekarza

.. ...kardiologa na echo serca, holtera, zrobić morfologię, badania biochemiczne krwi i poziom elektrolitów to przyspieszanie pulsu, zwalnianie i zamieranie - może ale nie musi być bigeminią, ona bywa tak odczuwana..

Szybko się męczę, cięgle chce mi się spać i kręci mi sie w głowie

.. ...podstawowe badania krwi: morfologia, ob, hormony tarczycy ( tsh, ft3 i ft4 ), glukoza, kreatynina, potas, żelazo, także badanie moczu. Pozdrawiam. witaj tzn mialem robione tsh badanie krwi itd i wszystko jest w porzadku z tego co wynika.lekarz twierdzi ze jest ok.wczoraj bylem na usg..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 30

.. ...glukozę, holesterol, cała morfologie, elektrolity, jakies badania na serce z krwi, czy to nie zawał jak mnie tak w piersi bolało, Ekg wielokrotnie, Holtera miałam przez 24 godziny z pomiarem ciśnienia i Ekg24 godz, tylko u neurologa z Tą głową nie byłam. Więc nie wiem co jeszcze zrobić.?..

Zapalenie wsierdzia - objawy i przebieg

.. ...przychodni. A przy okazji na morfologii krwi też coś było widać? jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź więc tak: 1. trwało jakiś czas = w sumie chyba około 2 miesięcy, ponieważ podawane leki na chwile zmniejszały moje dolegliwości, następnie po zaprzestaniu brania leku wracały. Później..

Morfologia krwi i badanie moczu - jestem zaniepokojona

.. ...Dziś odebrałam wyniki z morfologii i moczu i jestem zaniepokojona. Proszę o pomoc w ich interpretacji wiec: morfologia WBC - 10,2 [4,0 - 10] H RBC - 4,43 [4,0 - 5,2] HGB - 13,4 [12 - 16] HCT - 39,0 [36 - 46] MCV - 88,0 [80 - 99] MCH - 30,2 [28 - 34] MCHC - 34,4[32 - 36] PLT - 218,0..

Morfologia krwi i co dalej?

.. Witam! Od jakiegoś czasu niezbyt dobrze sie czułam, więc zrobilam badanie krwi. Oto nastepujące wyiki; HCT 39.3 RBC 4,21 HGB 13,2 WBC 6,7 MCV 93 MCHC 33,7 MCH 31,4 N:27,0 - 31,0 RDW - CV 12,2 N:12,7 - 20,7 PLT 264 MPV 8,2 NEUT 4,02 LYMPH 2,13 MONO 2,25 EO 0,29 BASOO 0,02 OB po1h 5 GLUKOZA w surowicy 101..

Nerwica, chroniczny strach czy choroba serca?

.. ...piersiowej, chemię wątroby, morfologia krwi i moczu, kał. Również nic nie znaleziono więc zalecono mi wybrać się do neurologa sugerując, że * możliwe, że choruję na nerwicę wegetatywną * . Neurolog, po przeprowadzenu kilku testów z * młoteczkiem * stwierdził u mnie, brak jakichkolwiek..

Zadyszka, drętwienie oraz chrapanie i kichanie

.. ...odwiedzic lekarza, rtg, morfologia to podstawa: wysoki poziom płytek krwi może wskazywać na przewlekłe stany zapalne czające się w organizmie, także na zmiany nowotworowe.Twoje dzieci beda mialy wieksza szanse cie zapamietac jak jednak udasz sie do lekarza. Tylko wczesne rozpoznanie daje..

Uciążliwe nadciśnienie u 20 latka

.. ...hormony tarczycy, pełna morfologia krwi i badanie moczu? U mnie nadciśnienie też wieczorem skakało do góry, dopiero jak obniżyli mi tętno ( zawsze było w granicach 120 - 130 ) to ciśnienie też się ładnie uregulowało. Biorę rano bisocard 5 i wieczorem ipres long. no miałem robione na..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...komorowymi o jednakowej morfologii zespołów QRS. Rytm parasystoliczny często jest obserwowany w ciężkich schorzeniach serca. W przypadku zawału serca lub niedokrwieniu mięśnia sercowego wystąpienie rytmu parasystolicznego może powodować częstoskurcz komorowe ( VT ) lub migotanie komór (..

Częste zasłąbnięcia

.. ...badania EKG ( 3 razy ), morfologię krwi, poziom elektrolitów, TSH, kreatynina, cholesterol, cukier oraz badania osłuchowe. Wszystkie wyniki są w normie, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Stwierdzono u mnie natomiast nadciśnienie tętnicze - podczas badania miałem 170/80. Zawsze..

Bol przelyku... lek

.. ...wykonaną serię badań ( morfologia krwi, moczu, gastroskopia, sigmo, kilka razy USG ). Lekarze nic nie stwierdzili. Nic nie znaleźli. Gdy wyszedłem ze szpitala, czułem się inaczej, byłem innym człowiekiem. Bałem się życia, bałem się ludzi i śmierci się bałem. Zaczęły się problemy z..

DUŻY Problem z pamięcią, koncentracją, myśleniem, itp.

.. ...Spirometria, Immunoglobuliny, morfologia krwi obwodowej, OB, TSH. Teraz czekam na USG Tarczycy oraz wizytę u Laryngologa - ocena krtani w związku z problemami z wdechem. Miałem niedawno badania okresowe i było też wszystko OK. nie popalales jakiejs Marychy lub czegos innego, bo w tak..

Infekcja dróg oddechowych??

.. ...odpowiedzi, pozdrawiam. ..c.d. morfologia krwi wyszła ok, nie stwierdzono, rzadnego stanu zapalnego ( ob: 2, cpt - 0,8 ). Torbiele i inne różności w zatokach zwiekszają podatność na infekcje, ale zwykle nie powodują takich dolegliwości same w sobie. Ja mam w zatoce kostniaka co = częste..

Potrzebuje pomocy. Nie umiem żyć normalnie ...

.. ...ma racje - zrob tsh, morfologie, pojdz moze do lekarza - niech on cos zleci. I trzymaj sie, to tylko nerwy. Ja biore leki na serce i na uspokojenie, bo po co sie meczyc. Moze lekrz tez ci cos zapisze, bedzie ci choc troche lepiej. I moze jakas psychoterapia by ci sie przydala, moze joga?..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 2

.. ...czyste zatoki, ekg i morfologia ok. Mam duze niedokrwienie konczyn i dretwienie nosa zebow, na dodatek bardzo wypadly mi wlosy... tez nie co robic, nie moga mnie zdiagnozowac... Neurolog odsyla mnie do kariologa, kardiolog do ortopedy, masakra... Zrob sobie rtg kregoslupa, a najlepszy..

Bóle serca , duszności

.. ...jeszcze raz ASO I OB i morfologie krwi oraz CRP i wybierz się do dobrego kardiologa!!!!...... Może masz chorobę reumatyczną z zajęciem serca, albo zapalenie mięśnia sercowego????? Ale to musi stwierdzić lekarz, bo na forum nikt nie udzieli Ci porady. Pozdrawiam Robiła Cpk CkMb crp i..

Uczucie leku w brzuchu i koltania serca

.. ...niedokrwistosc widac w morfologii krwi, ale warto czasem zrobic dodatkowo jony zelaza ) Co do lekow - nie przejda same, musisz im pomoc zmiana trybu zycia - duzo spij i odpoczywaj, spaceruj, rozmawiaj z ludzmi bez emocji ( tych zlych i dobrych ). Musisz zadbac o diete ( raczej warzywa..

Wyniki badania krwi morfologii, tsh i cukrzycy

.. ...Otrzymałam wyniki badania morfologii, tsh i cukrzycy( kobieta lat 23, waga 45, wzrost 165 ) proszę o interpretację: krwinki czerwone ( ERY ) 3,76 hemoglobina ( HGB ) 11,7 hematokryt ( HCT ) 34,6 MCV 92 MCH 31,1 MCHC 33,8 RDW 9,6 płytki krwi 257000 rozmaz krwi obwodowej: pałeczkowate 3..