Morfologia OB 6

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...Wszystkie te zmiany w morfologii serca prowadzić mogą do zawału serca, niewydolności zastoinowej ( spadek kurczliwości lewej komory ) i upośledzenie jej napełniania, zaburzeń rytmu serca ( najczęściej zaburzenia komorowe ). Odchylenia w badaniach dodatkowych w przeroście nadciśnieniowym..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...Spowodowana jest zmianami morfologicznymi w naczyniach wieńcowych lub naczyniach ich odgałęzień. Choroba niedokrwienna serca to ostre lub długotrwałe pogorszenie czynności serca wywołane zaburzeniem równowagi między aktualnym zapotrzebowaniem na tlen i związki energetyczne a ich dostawą...

Hibernacja mięśnia sercowego w chorobie wieńcowej

.. ...obrazowania radioizotopowego. Morfologia mięśni hibernowanego. W rejonach objętych hibernacją dochodzi do zmian wstecznych komórek mięśnia sercowego i uwstecznieniu ich struktury do postaci embrionalnej. Liczba sarkomerów zmniejsza się a ich przestrzenny układ ulega zaburzeniu. Liczba i..

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

.. ...to jeden z parametrów morfologii krwi obwodowej odnoszący się do opisu krwinek czerwonych ( erytrocytów ). MCHC to skrót od angielskiego: Mean Corpuscular Hemoglobin Concentration, czyli: średnie komórkowe stężenie hemoglobiny. Parametr ten powinien zawierać się w granicach od 32 do 36..

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

.. Morfologia krwi obwodowej to badanie dostarczające podstawowych danych na temat trzech grup komórek znajdujących się we krwi: erytrocytów, czyli czerwonych krwinek ( tzw. strona czerwona ), leukocytów, czyli białych krwinek ( strona biała ) oraz trombocytów, czyli płytek krwi. Erytrocyty ( RBC - red blood..

Hematokryt

Hematokryt

.. ...standardowym badani krwi - morfologi. W typowym wydruku badania hematokryt jest skrótowo zapisywany jako Ht . Dostarcza on informacji, jaki procent krwi stanowią elementy upostaciowane, konkretnie erytrocyty czyli czerwone krwinki. Normy są różne w zależności od płci i wieku badanej..

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...długości odcinka QT, morfologia ( kształt ) załamka T mogą świadczyć o zaburzeniach repolaryzacji układu bodźcoprzeodzącego w obrębie komór serca. Repolaryzacja jest procesem wygaszania pobudzenia, swego rodzaju przygotowywaniem się komórek do przyjęcia i przekazania kolejnego impulsu..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...morfologi wykonanej zwykle w przeciągu 10 dni od początku terapii jest wskazaniem do przerwania leczenia. Preparaty zawierające nodraparynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Fraxodi, Fraxiparine...

Objawy ze strony serca w twardzinie układowej

.. ...postępującego uszkodzenia, zmian morfologicznych i niewydolności. Twardzina układowa ma wiele postaci, zajmuje w różnym stopniu i czasie niemal każdy układ w ludzkim organizmie. Zmiany dotyczące serca mogą się przejawiać jako zaburzenia rytmu i przewodzenia odczuwane przez chorego jako..

Glimepiryd (Amaryl)

.. ...Polsce ( za Indexem Leków MP 2007 ): Amaryl, Amyx, Avaron, Betaglid, Diaril, Glemid, Glibetic, Glibezid, Glidiamid, GlimeHexal, Glimepiryd - radiopharm, Glimesan, Glipid, Limeral, Oltar, Pemidal, Symglic...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...tarczycy w normie , morfologia b.z., rtg kl.piersiowej o sylwetce serca prawidł., Raz EKG z zapisem częstoskurczu nadkomorowego . Częstoskurcz ustępuje po dmuchaniu w woreczek albo samoistnie . Poza magnezem nie są stosowane żadne leki kardiologiczne . Ataki występują różnie - czasami..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...jeśli są pojedyncze, o morfologii zespołów QRS w ekg ( a pewnie tak jest ) - LBBB z prawogramem ( wiem , bełkot, ale nie ma tego jak inaczej powiedzieć )to prawdopodobnie nic strasznego. Ale bezwzględnie wskazana jest konsultacja kardiologiczna, a w tym: zwykłe ekg - czy prawidłowe m.in..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...coś wspólnego z moją morfologią - krew mi wyszła zagęszczona i musiałem obiecać, że będę pił 2 l. mineralnej codziennie. Teraz już wiem, że trzeba było iść na medycynę : ) A jeśli chodzi o siatkówkę, to mój kolega też jest specjalistą - oglądał wszystkie mecze naszej reprezentacji, zna..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 17

.. ...zrobić dla uspokojenia morfologię OB CRP Witaj!!! Kasiu proszę uwierz mi i nie bój się ablacji to wielka szansa na normalne życie bez bomby w sercu. Ja do 05.03. byłam w takiej samej sytuacji jak ty. Mam 29 lat z całego serca pragnę mieć słodkiego zdrowego dzidziusia i zdecydowałam sie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 38

.. ...badania krwi ( pelna gama, morfologia, HIV, mocz, etc. ), rentgen klatki piersiowej, EKG, USG. Jesli nie masz niepanstwowej opieki medycznej wykupionej z pracy to polecalbym zapisac sie do jakiejs placowki typu Medicover lub Centrum Damiana. W ciagu miesiaca zrobia Ci wszystkie badania a..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...zrobić: grupę krwi, morfologię ogólną, glukozę naczczo, K, Na, Kreatyninę, Aspat, TSH, APIT, INR, przeciwciała HCV, Hbc, oraz HBs, antygen HBs, HIV, oraz badanie ogólne moczu. Odnośnie ablacji - to prof. Walczak nie wykonuje już raczej tych zabiegów, jak dowiedziałam się ablować mnie..

Echo serca - Str. 2

.. ...graniczna LK , nic nie ma o morfologii i bez gradientow zastawkowych ( moze echo bez dopplera ),ale bez rażacych patologii. To Ef mogl automatycznie wpisac koputer i np. czy niemiarowości mogło byc zaniżone no wlasnie ja bardzo lubie sobie pojesc i niczego sobie nie zaluje a morfologie..

Echo serca - Str. 7

.. ...mitralnej ( nie ma opisu morfologii platków ,a pole powierzchni nie wskazuje na ciężka stenoze , z kolei gradient może być podwyższony dodatkowo z powodu niedomykalności. Umiarkowanie powiekszony LP9zapewne mama ma migotanie przedsionkow ) , frakcja wyrzutowa nieco obnizona i cechy..

Echo serca - Str. 11

.. ...- płatki prawidłowej morfologi,ślad fali zwrotnej;aorta - płatki oprawidłowej morfologi i ruhomości;trujdzielna - płatki oprawidłowej morfologi,fala zwrotna1;płuca - płatki oprawidłowej morfolofi i ruhomości.Osierdzie;Bez cech płynu w worku osierdzowym.Kurczliwość;hipokineza seg.śćiany..

Echo serca - Str. 13

.. ...szkoda ,ze brak opisu morfologii zastawki oraz gradientów. Niewielka fala zwrotna trójdzielna Pani Izabelo a co z moim wcześmiejszym pytaniem bardzo bym chciał znać odpowiedz Rozpoznanie wypadania płatka jako zespolu Barlowa bywa obecnie mocno naduzywane , bo kryteria są bardziej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...badania krwi cukier morfologia wszystko ok. a ja ciagle sie zle czuje.tylko podwyzszone cisnienie.lekarz stwierdzil ze to nerwica.niestety trudno mi z tego wyjsc! Ja też robiłam wiele badań i wszystko jest w porządku.Czasem jak odbierałam kolejne wyniki,to miałam nadzieję,że może..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...serca, EKG, echo, całą morfologię. Mam mały problem z zastawką mitralną, ale prawie niezauważalny - lekka niedomykalność ( poza tym wszystko było ok ). Czy to właśnie z tego powodu odczuwam te przeskoki serca właśnie podczas wysiłku? Troszkę mnie to niepokoi, bo tyle się teraz mówi o..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 40

.. ...te badania to tylko morfologia, mocz i gospodarka hormonalna, cukier, coś tam jeszcze. A tego propanololu nie biorę czyli kolejnego ekg chyba nie zrobię. Cóż z tego, że zaczęłam chodzić do lekarza i tak sprawy nie dociągnę do końca, tak mi się zdaje... Nie martwcie się tym dzisiejszym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 45

.. ...bo wstepne )badania. Morfologia wyszła dobrze ( odrobinkę mam za niski hematokryt ), pani doktor osłuchała moje serduszko i też niczego nie wysłuchała ( choć powiedzialam jej, że mam wypadanie płatka zastawki mitralnej ). Przezyłam te proste ( ! ) badania bardzo emocjonalnie. Wczoraj..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 27

.. ...ustawionego holtera i morfologię i badanie na tarczycę. Ta lekarka jest jakaś dziwna zachowuje się tak jakby wogóle nie wierzyła w moje dolegliwości cały czas mi mówi coś o stresie a przecież co ma:kołatanie serca,bezsenność,przyśpieszone tętno,zawroty głowy,duszności i itd. do stresu??..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...mam zlecone badania: - morfologia - CRP - aspat,alat i - nc ic ng ( chyba ) Totalnie nie wiem co to znaczy ; ) Moje samopoczucie wogóle się nie poprawiło. Następna wizyta w czerwcu jeszcze muszę troche poczekać. Coraz częściej boję się że będe miała ten zabieg :/ Jezcze nie wspomnialam..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...zrobić takie badania jak morfologia, ob, transaminazy, mocz, cholesterol ( 3 rodzaje ) HBS, elektrolity, CPK, glukozę oraz rentgen klatki piersiowej i przynieść do Pani Dr. Na wizycie Pani Dr. Poradzi jakie badania należy zrobić ( jak niektóre robią w rejonie to tam też można robić nie..

Chelatacja - Str. 16

.. ...Przeciwwskazania: zaburzenia w morfologii krwi, głównie leukopenia, ostra niewydolność nerek białkomocz, czynna gruźlica, częstoskurcz komorowy, hypomagnezemia. Objawy niepożądane: Uszkodzenie nerek o obrazie klinicznym do zespołu nerczycowego, krwiomocz, zaburzenia ze strony przewodu..

Chelatacja - Str. 19

.. ...monitorując wagę ciała oraz morfologię.Najważniejszym bodaj mankamentem jest fakt że zupełnie nie daje spodziewanych rezultatów przy 100% zapchaniu jakiejś tętnicy a o czym dr Krasicki wogóle nie wspomina.Tak czy inaczej to jest zabieg nie dla każdego. Sławku - ...ale dlaczego Ty nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...liczne SVEBs o różnych morfologiach i sprzężeniach( minimum 4 morfologie ). Wykonano 2 nakłucia transseptalne dla elektrod CARTO ThermoCool i Lasso. Wykonano mapę potencjałową CARTO - bez obszarów z ubytkiem potencjału. Nie udało się zidentyfikować poduszeczek układu anatomicznego..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...ich u siebie takie jak morfologia krwi, chemia, ob, transaminazy, badanie na obecnosc antygenu HBS, HIV1 i HIV2, HCV, Grupa Krwi, RTG Klatki piersiowej, Echo Serca. Placi sie jedynie za konsultacje u lekarzy i za badania drobne takie jak EKG przed wizyta, ewentualnie Holter - pajaczek -..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...przedwczesnych komorowych o morfologii LBBB, 180 Par : - ) z czego to ostatnie nie wiem co oznacza. ? To dwa razy wiecej pobudzeń niż w poprezdnich zapisach , a podczas monitorowania Mateuszek był spokojny . Pozdrawiam wszystkich ! wiesz Myniu, zadałas pytanie, gdzie sie podziali, wiesz..

Po ablacji - Str. 20

.. ...słabo, ale mam słabą morfologię i moz dlatego. Teraz dużo leżę, serducho jakby tochę zbuntowane, obudziło mnie w nocy niepokojem ale mierzyłam ciśnienie i było ok puls tez.Troche pobolewa ale lekarz mówił, że może. Ja częstoskurcze miałam od 13 - ego roku życia ale dopiero teraz się..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...zupełnie co to moze byc :( morfologia i hormony taczycy w normie. czesc wszystkim wysokie tetno tak bylo bynajmiej w moim przypadku dochodzilodo150 uderzen okazalo sie napadami leku stresu i depresji mialam podobne objawy bole glowy kregoslupa kucia serca a do tego te napady drgawek..

Szybkie tętno - Str. 14

.. ...też zrobić badanie: morfologia i zdjęcie klatki piersiowej pozdrawiam Dorota choruję na częstoskurcz nadkomorowy 3 lata temu miałam najgorszy atak w moim życiu bicie serca miałam 250/min. trwał ok. 2 godz.drętwiała mi klatka piersiowa i miałam problem z oddychaniem lekarz przerwał..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 5

.. ...niedomykalność mitralna ( morfologiczne cechy rozszczepienia płatka przedniego zastawki ), cechy obturacji ciężkiego stpnia, zastój krążenia płucnego, nadciśnienie w tętnicy płucnej - ot, takie tam drobnostki. Bardzo ziekuje ci za rade a możesz mi powiedziec co może byc przyczna jego..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...tym częstoskurczem, morfologia - nic, czeka na wynik boleriozy i chlamydii, po dwóch pierwszych * atakach * doszła niechęc do jedzenia, kłopoty z żołądkiem - jakby był z gumy, budzenie się nad ranem i niemożnosc zaśnięcia, i olbrzymi strach, lęk, który mnie nachodzi ot tak bez przyczyny,..

Niedoczynność tarczycy - Str. 13

.. ...przredewszystkim znowu mi spadła morfologia jak brałam hormon było okej i krew tez ja mam taki rodzaj anemi megaloblastycznej to jest tez objawem miedzy innymi chorej terczycy. trasznie tez mam suchą skóre ale włosy okej i paznokcie tez tylko to zmeczenie. KIKA tez oczuwam takie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 16

.. ...), to niestety wyniki morfologii niestety są gorsze ( nie mam pojęcia czy hormony, które przyjmuję w zw. z tarczycą moga mieć wplyw na liczebnosć bialych ciałek - to kwestia do wyjasnienia z hematologiem podczas zbliżajacej sie wizyty kontrolnej ). Sama nie wiem co o tym myśleć...

Niedoczynność tarczycy - Str. 18

.. ...włosy. Miałam też robioną morfologie, poziom żelaza i cukru - wszystkie wyniki dobre. Dwa lata temu badałam prolaktynę. Wyszła mi trochę zawyżona, bo 25,25, gdzie norma to 1,39 - 24,20. Może to coś z przysadką? Ustyncia, to nie musi być wcale błąd laboratorium, ale możesz zrobić badanie..

Po bajpasach

.. ...się rany, słabość ( morfologia umarlaka ), zwątpienie w słuszność podjętej decyzji. Wyjechałem na 24 dni do GŁuchołaz na Opolszczyźnie, tam znajduje sie Centrum Prewencji Kardiologicznej, górzysty teren ładny dla oka krajobraz, ostre świeże powietrze. Zaczynałem od nieśmiało..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...podstawowe badania, morfologię robiłam co 2 miesiące, byłam u laryngologa, neurologa, kardiologa, 2 razy miałam robione EKG, raz USG serca, czasami szczególnie moje objawy nasilają sie w nocy myślę,że umieram, mam wiec lęki przed położeniem się do łóżka, trafiłam w końcu do irydologa..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...dobre, cisnienie dobre. Morfologia, zelazo - ok. Zatoki czyste - jedynie skrzywienie nosa. Notorycznie mierza mi cisnienie - bo slabe. Wychodza mi siniaki na całym ciele - po byle drasnieciu olbrzymy. Dali na krazenie leki - takie tam tableteczki... Najgorsze jest to otepienie. Nawet..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...badania, EKG w normie morfologia też poza jonogramem. Okazało się że potas mi spadł ekstremalnie do poziomu 3,00 i wszytko było jasne...do następnego razu. Nie była to duża przerwa 3 dni i znów to samo i znów izba przyjęć, znów zastrzyk, kroplówka i spokój. Byłem u kardiologa..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...holtery, badania hormonów, morfologia, ekg i całe mnóstwo innych badań... Kilka razy wylądowałam ze strachu w szpitalu w środku nocy i leżałam na obserwacji do rana. Stwierdzono, że nic mi nie jest. Wszystkie badania okazały się w porządku. Lekarze powiedzieli, ze to, co się ze mną..

Bypassy i co dalej?

.. ...operacji.Ja miałam słabą morfologię, bo to ubytek krwi, wiec miałam ochotę na wszelkiego rodzaju owoce i warzywa , które mogłam jeść kilogramami do pewnego czasu, nie miałam ochoty na inne potrawy,Jeśli chodzi o leki, to każdy pacjent musi ich brać i jest ich dużo, ale stopniowo są one..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 4

.. ...badania poziomu hormonów, morfologia, itp. Wszystko ze mną OK. Jestem hipochondrykiem. Wymyślałam, sobie co chwilę nowe choroby, nowotwory, mało tego zaczęłam to przekładać na swoje córki. Badam, macam, obserwuję i sama się nakręcam. Na szczęście mam wspaniałego, wyrozumiałego męża. Moje..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...prześwietlenie klatki piersiowej, morfologie. Podobno nic mi nie jest, lekarze stwierdzili ze to może mieć podłoze emocjonalne. Brałam już tyle psychotropów że nazw nie moge spamiętać m. in Pramolan, który przepisali mi w szpitalu i który niewiele pomógł i propranolol, który mi w..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca - Str. 2

.. ...spac do 4 rano ekg ok morfologia ok lekarz badal mnie wielokrotnie i mowil ze nie wie co mi jest bo wygladam zdrowo,gdy wstaje rano jestem słaby,dzien spedzam jako tako ale gdy wejde w cieple pomieszczenie to czuje sie jakbym mial pasc na podloge,w nocy czuje mrowienie w nogach,uczucie..

Zbyt szybki puls

.. ...leczy? Internista zlecił morfologie,tsh ,ekg - wszystko ok ...nie wiem czy to dobre dla serca,bije o wiele za szybko... Nadmiar produkcji ktoregos z hormonow - nie pamietam, ktorego. Albo stres, po prostu. własnie nie,stres odpada,nie mam zadnych zmartwien,dzis to dolne cisnienie..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...badań jak ekg zwykłe, morfologia krwi, tsh, usg serca i żadnej poważnej choroby lekarze nie zdiagnozowali. Wyniki w normie. Skonsultowawszy się z kardiologiem ( który uznał, że mój problem jest niegroźny i nie ma powodu do niepokoju ) stosuję się do jego wskazań odnośnie regularnego..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...czest. ok.ok. 100/min. morfologia - niewielka leukocytoza, markert miesnia sercowego w normie. niewielka hipotermia Witam wszystkich!!!! ja również mam niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa!!! nie mam zielonego pojęcia co to jest???????????? czy ktoś może mi wyjaśnić tą dolegliwość???..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...mnie na różne badania: morfologia, OB, mocz, próby wątrobowe - wszystko Ok. Wykrył też nadciśnienie 150/100 i kazał skontrolować. Podczas drugiej wizyty ciśnienie wciąż było wysokie zleci więc badanie dna oka i ekg. Dno oka jest bez zmian natomiast ekg już nie jest idealne. Zaznaczam że..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...Dzięki za odpowiedź. Morfologie zrobiłam sobie właśnie prywatnie, mam troche za mało czerwonych krwinek i hemoglobiny, czyli coś żelaza będę musiała pozażywać. Te kropelki to się nazywają Milocardin. Jutro jeszcze pójdę do lekarza, bo ból się cały czas utrzymuje :( A co Tobie dolega?..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 3

.. ...badania[lekarz skierował mnie na morfologię,glukozę i TSH]wiec pewnie podejrzewa coś z tarczycą...ale co ma tarczyca do pulsowania w brzuchu??Pozdrawiam; ) ) Nie wiem. Ale przy niedoczynności tarczycy podobno często występuje stłuszczenie wątroby ( przez to, że źle ona wtedy metabolizuje..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...neurologa a nawet OB i morfologia / markery ), trzy: często są przerzutami innych ognisk nowotworowych. Wiele z Was mówi, że głowa nie może boleć bez powodu... MOŻE. W nerwicach zawsze boli bez powodu ( bez pat. zmian czy bez zaistnienia choroby ). Podobnie jak wyżej wymienione serce,..

Analiza biopsji serca

.. ...mięśniowych z umiarkowaną morfologia kardiomiopatyczną w części widoczne wyraźne zubożenie sarkoplazmy. Śladowe włóknienie. brak jakiegokolwiek nacieku zapalnego. Wskazane rozważenie uszkodzenia toksycznego lub metabolicznego. A więc proszę o opinie osób które miały już biopsje lub znaja..

Niedobór potasu - Str. 2

.. ...potasu i wykonali ekg. Morfologia - OK. Natomiast potas - 3,78. Na ekg wyszły jakieś dodatkowe skurcze. Stwierdzili, że to właśnie obniżony poziom potasu spowodował te zaburzenia rytmu serca i trudności w oddychaniu. A już dłuższy czas ( od ok. 2 tygodni ) miałam problemy z oddychaniem...

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...się zastanawiać nad morfologią tych skurczy tylko starac się do nich przywyknąc i zapomnieć. Prawidłowej analizy powinni dokonać lekarze na podstawie ekg. Wszyscy, którzy maja ta przypadłość większą cześć życia skupieni są na swoim sercu - efek to drastyczne obniżenie jakości życia. Ja..

Dodatkowe skurcze - Str. 16

.. ...tygodniu. Zrobili mi ECHO , morfologie, sprawdzili tarczycę i jonogram . Wszystko jest ok. a skurcze są nadal. Czekam na Holtera. Co może być przyczyną skurczów? Czy Wy taż na początku nie czuliście że coś się dzieje? Przy jakiej ilości dodatkowych skurczów włączają farmakologię? Może te..

Dodatkowe skurcze - Str. 70

.. ...sobie wyniki z krwi - morfologię i jonogram. Bo jeżeli serce jest Ok. to na pewno jest jakaś inna przyczyna.. Pozdrawiam. Jowita. Do Bezinteresownego. Jak już wcześniej pisałam do Dawida ja tez mam tak jak Ty , np. kilka lepszych dni względnego spokoju ,po czym całe salwy dodatkowych..

Dodatkowe skurcze - Str. 82

.. ...Badania krwi w porządku morfologia i enzymy serca ( które miałem badane później ) w porządku ale podwyższone TSH wyszło wynik 10 czyli niedoczynność tarczycy - skierowanie do endokrynologa. Wiadomo na specjalistów jak endo czy kardio trzeba czekać, ale myślę ostatnio czy nie iść..

Czy można wyleczyć skurcze dodatkowe?

.. ...jakas inna przyczyna morfologiczna, ze reaguje własnie serce a nie inne narządy. Jaka jest na to metoda - po pierwsze nie szukaj kogos kto cię z tego wyleczy ale zdiagnozuj dokladnie czy jest to dla ciebie bezpieczne czy nie. Tak samo z częstoskurczem, który równiez się czasem pojawia...

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 2

.. ...EKG i zlecił zrobienie morfologii, poziomu żelaza, potasu, magnezu i tarczycy. Czekam na wyniki... Moje objawy wyglądają tak opisywane przez większość z Was a żadnej konkretnej diagnozy nie ma. Po wynikach i diagnozie okaże się co powie lekarz. Odezwę się. Pozdrawiam W stanie spoczynku..

Pomoc kardiochirurga

.. ...Pozostałe zastawki morfologicznie i czynnościowo prawidłowe. A to z ostatniego badania 14.02.06r OPIS: Obraz serca bez istotnych zmianw porównaniu z badaniem z 6.06.04r. Ciasne zwężenie zastawki aortalnej z bardzo dużym koncentrycznym przerostem lewej komory i znacznie powiększonym..

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...dodatkowe badania takie jak morfologia, kreatynina, poziom cholesterolu, poziom elektrolitów a przede wszystkim zrobic echo serca czyli jego USG. Takie nagłe skoki wysokiego ciśnienia są bardzo niebezpieczne, napisz mi czy tylko wtedy mama ma taki niski puls? czy normalnie tez ma nizszy?..

Zaburzenia rytmu serca u 21 latka

.. ...sercem oraz robiono mi Morfologie, OB i TSH, które także nic nie wykazały. Jeśli ktoś spotkał się z takim przypadkiem albo cokolwiek obiło mu sie o uszy na ten temat, PROSZĘ o kontakt na mój e - mail: lobuzzz@buziaczek.pl ojjjjjj widze, ze masz takie same objawy jak ja tylko ze u mnie po..

Krew i mocz - co oznaczają te wartości?

.. ...http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/morfologia.html lekarz ci lepij powie!! lekarz ci lepij powie!! ale moim zdaniem to masz złe wyniki pozdro negative - znaczy ,że w badanej próbece moczu nie wykryto obecności badanych substancji - a więc mocz jest w miarę dobry - natomiast w..

Napady lęku panicznego

.. ...badań : miałam robioną morfologię ( glukoza , kreatynina ,cholesterol, elektrolity , CK - MB ), USG jamy brzusznej , USG serca ( wyszła śladowa niedomykalność ), kilkanaście razy w czasie ataku EKG , badanie wysiłkowe , badanie dna oka i wszystkie badania wyszły ok - czy jest jeszcze..

Jakie badania przed wizytą u kardiologa?

.. ...dziękuję za odpowiedź. OB, morfologia krwi, mocznik, cukier, cholesterol, mocz - badanie ogólne,wszystkie wykonane EKG, RTG klatki piersiowej - klisze ważne rok, USG serca i próba wysiłkowa jeśli były robione, karty informacyjne ze szpitali oraz dowód osobisty i skierowanie. To wszystko...

Poziom potasu we krwi

.. ...badania skierował : morfologia, potas, glukoza, sód wyniki będą w środe może mam niedobory potasu ????? pomocy! Ja przy niedoborze potasu mam salwy skurczy serca i tachykardię, dodatkowo trzęsą mi się mięśnie. Potas łatwo można zbadać z krwi - w każdym labolatorium. Nie wystarczy jednak..

Uczucie bólu w okolicach serca oraz duszności

.. ...ale wyszlo wporzadku, morfologia i elektrolity tez wporzadku...lekarze mowia ze wszystko w normie ze to jest jakiegos rodzaju przeziebienie albo infekcja wirusowa. Ale nigdy nie mialem takich sytuacji. Jestem mlody mam dopiero 21 lat i taka sytuacja strasznie mnie martwi. Zle..

Kucie w sercu

.. ...szojk.badania ekg echo morfologia ok.wyladowalam raz w szpitalu zrobili ekg pobrali krew dali zastrzyk chydroksyzyne i do domu.a ja ciagle jak opetana .kazde uklucie serca to panika strach ze to zawal.tak se wbilam do glowy.najgorzej jak sie sama nakrece to wtedy wszystko mnie boli.mam..

Bóle głowy a ciśnienie - Str. 2

.. ...zniesioną kifozę piersiowego i skoliozę lędźwiowego. Moja morfologia była w porządku. Badanie dna oka również nic nie wykazało. Chciałabym się poradzić czym może to być spowodowane i jak sobie z tym radzić...

Drętwienia mięśni twarzy

.. ...sobie ekg, usg serca, morfologie, magnez ,wapno, fosfor, potas. Prawdopodobnie to obiaw terzyczkowy czyli brak wapna we krwi. Mysle ze to moze byc z powodu nerwicy. Jesli masz duzo stresowych sytuacji zrelaksuj sie jakos. Proponuje tez terapie u psychologa : ) ps. dretwienia tez mialem i..

Na podstawie EKG można stwierdzić chorobę wieńcową?

.. ...podstawowe badania: morfologia, OB, badanie ogólne moczu i sprawdzić funkcję tarczycy ( TSH ); potem można powędrować do kardiologa ( myślę, że wykona badanie usg serca ). A papierosy szanowana pani pali?, a jak z kawą ? - i jedno i drugie może być przyczyną kołatania serca. do acardu i..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...musiała powtarzać wyniki morfologiczne, bo Panie z laboratorium myślały, że się pomyliły ( mimo, że mama ma 70 lat wyniki były jak u 30 - 40 - latki ), a według nich to niemożliwe. Moja żona ma wyniki wzorcowe. Ja też ostatnio zrobiłem wszystkie badania i...lekarz pogratulował mi..

Wysokie tętno u 28 latka

.. ...( polecam zrobienie morfologi, cukru itp, moze wyjdzie cos innego ) Nalezy pamietac ze pozornie dobre TSH, tuz przy dolnej granicy wcale nie swiadczy ze tarczyca jest OK. Badania... to moze by wszystko - od tachykardii zatokowej zaczynajac przez nerwicę wegetatywna i choroby organiczne..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...sobie zrobic badania. Morfologię, cukier, lipidogram, hormony tarczycy. Aha - jestem z okolic Lublina i będę wdzięczny za namiar do dobrego specjalisty ( o ile oczywiście mieszkasz w moich stronach ) Pozdrawiam i dziękuję o holender! ale Ci namieszali. coś Ci powiem Jacek. jakoś mi nie..

Dziwne bóle w środku mostka

.. ...się, ponieważ to może być choroba zatorowo - zakrzepowa. Pamiętaj również, że często lekarze bagatelizują problem lub o nim zapominają. NiGor te objawy ktore opisujesz sa charakterystyczne dla arytmii...

Ugięcie płatka przedniego do lewego przedsionka

.. ...jest konsekwencją zmian morfologicznych płatków i nici ścięgnistych . Wypadanie płatka mitralnego towarzyszy często wypadanie płatka zastawki trójdzielnej, a niekiedy także aortalnej lub tętniak przegrody międzyprzedsionkowej. Pierwtone wypadanie moze występować rodzinnie. Rozróżnia się..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...pogorszenia parametrow morfologicznych krwi chemoglobina 6gr a ht 21proc . po wszczepieniu stymulatora moj stan zdrowia ulegal systematycznej poprawie wykazywalo to w kolejnych badaniach lab. w czsie pobytu w szpitalu zostalam napadu dny moczanowej podano mi kalchinine teraz jestem w..

Płyn w osierdziu

.. ...Zastawka trójdzielna: morfologicznie prawidłowa Fala zwrotna: ślad Zastawka płucna: morfologicznie prawidłowa Funkcja rozk.: Typ 1 wg Appletona Osierdzie: płyn w worku osierdziowym przy ścianie tylnej i wolnej ściany PK - do 6.0 mm w rozkurczu Kurczliwość: bez zaburzeń kurczliwoścvi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 12

.. ...prześwietlenie klatki piersiowej, morfologie. Podobno nic mi nie jest, lekarze stwierdzili ze to może mieć podłoze emocjonalne. Brałam już tyle psychotropów że nazw nie moge spamiętać m. in Pramolan, który przepisali mi w szpitalu i który niewiele pomógł i propranolol, który mi w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...teraz. Jeli chodzi o morfologie to nie moge znalesc tego w badaniu to oco pytasz w kazdym razie badania sa bardzo dobre wszystkow normie jak i bad na tarczyce. Jeli chodzi o slodycze to oczywiscie sa momenty kiedy mam na nie ochote, ale nie zauwazylam jakies rozniczy kiedy jem cos..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 20

.. ...bez istotnych zmian morfologicznych - przepływ przez zastawki prawidłowy - ciągłość przegród zachowana - grubość mięśnia w normie - kurczliwość mięśnia LK bez odcinkowych zaburzeń - funkcja rozkurczowa LK w normie - separacja blaszek osierdzia w normie Oto opis mojego * echa serca * ...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 27

.. ...badań jak ekg zwykłe, morfologia krwi, tsh, usg serca i żadnej poważnej choroby lekarze nie zdiagnozowali. Wyniki w normie. Skonsultowawszy się z kardiologiem ( który uznał, że mój problem jest niegroźny i nie ma powodu do niepokoju ) stosuję się do jego wskazań odnośnie regularnego..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...,potem były badania morfologia i TSH niby wyszło dobrze a jednak dostałam skierowanie do kardiologa. miałam szczęście bo trafiłam na bardzo dobrego lekarza bo juz na pierwszej wizycie podejrzewał co mi jest. zrobił jeszcze tylko dodatkowe EKG i echo serca i potwierdził diagnoze. zalecił..

Przegroda międzyprzedsionkowa jest scieńczala i uwypuklona

.. ...mitralna,aortalna,trójdzielna i płucna morfologicznie bez zmian. 2.Śladowa niedomykalność zastwaki mitralnej. 3.Tętniak IAS o długości 31mm i głębokości 8.5mm,bez przecieku. 4.Prawidłowa funkcja skurczowa LV. 5.IVS ciągła. 6.Uszko lewego przedsionka wolne. 7.Tętnica płucna nadzastawkowo..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 9

.. ...grupę krwi, a także morfologię i badania tarczycy bo miałam straszną arytmię. Najważniejsze żeby nie było stanów zapalnych i grupa krwi. Musi być na to dokument . Pozostałe wyniki miałam kiepskie, ale nikt nia to nie zwracał uwagi. Nie martw się, czuję że Ty przy mnie jesteś okazem..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...moja anemia ... hmmm... morfologia krwi już jest w normie tylko poziom żelaza jest jeszcze dużo poniżej, ale z dnia na dzień czuję się coraz lepiej. Pozdrawiam ze sztormowej dzisiaj Gdyni Witam Marku prawie pół roku temu przeszłam to co jest przed tobą.Wydaje mi się, że wszystko zależy..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...jamy brzusznej, krew na morfologie, OB, CRP, cholesterol, glicerydy, cukier, bakterie boreliozy, chelicobacter itd itp wszystko w normie ( badania krwi robie sobie co 1/2 roku - to mnie troche uspokaja ). Kupiłem ciśnieniomierz do domu - w domu 140/90. To wszystko co opisujesz to..

Dodatkowe skurcze komorowe - przyczyny, leczenie, prognozy

.. ...Dotychczasowa diagnostyka to: morfologia, mocz, elektrolity, TSH, ECHO. Wszystko to jest w normie.Czekam na Holtera. W końcu ktoś pisze o komorowych : ), bo większosć cierpi na nadkomorowe. Ja mam dodatkowe skurcze komorowe, Holter wykazał ok 3000 na dobę. Mam 33 lata, moje problemy..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 3

.. ...robię sobie badania morfologiczne krwi i też wszystko jest ok.aha i dzięki za pozdrowienia i buziaki i wzajemnie. Staram się też chodzić dużo na spacery i przebywać na świeżym powietrzu. witam cie gosiu też brałam sirdalud aie nic mi nie pomógł mam na mśli inne leki które wyciszać będą..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 21

.. ...ekg wyszlo ok mialam morfologietez bez rewalacyjnych zmian jest ok bylam u kardiologa skierowal mnie na rng i holtera choc lekarz uwarza ze to raczej nie serce pomozcie ja juz nie mam sily tych boli i niedomagan organizmu nie daje rady bralalam magnez potas mydcdocalm hydroxyzyne i..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 24

.. ...sód też są w normie , morfologia też okej...to ja juz tego nie rozumiem , dlaczego tak się dzieje , mam ochotę zapaść się pod ziemię ...ostanio doszły bolesne kłucia w nogach , od dwóch dni nieustannie czuję mrowienie w lewej łydce a zaraz potem łapie mnie bolesny skurcz aż do samej..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 25

.. ...głowy OK, EKG - ok, morfologia, elektrolity, białko, glukozę - OK, okulista 3 razy - badanie z dna oka, pole widzenia - OK, rtg kegosłupa szyjnego - tu lekkie skrzywienie, ale bez zwyrodnień, TSH - to jedyny wynik , który wyszedł źle 0,05.( nadczynność tarczycy ). Udałam się do..