Mostek po operacji serca

Sztuczne zastawki serca

.. ...piersiowej po przecięciu mostka w linii środkowej ciała ). Podczas operacji stosowane jest krążenie pozaustrojowe. Krew pacjenta jest przetaczana do specjalnej maszyny gdzie ulega utlenowaniu i oczyszczeniu z dwutlenku węgla i metabolitów. Zastawka może być naprawiona lub wymieniona na..

Pęknięcie przegrody międzykomorowej

.. ...brzegu mostka. Diagnostyka pęknięcia przegrody międzykomorowej. ECHO serca Leczenie pęknięcia przegrody międzykomorowej. nitroprusydek sodu, kontrpulsacja wewnątrzaortalna; operacja kardiochirurgiczna...

Metody operacyjne by-passów

.. ...operacja wszczepienia pomostów aortalno - wieńcowych, operacja pomostowania aortalno - wieńcowego ). Klasyczne metody operacyjne by - passów. Klasyczne zabiegi wykonywane są z zastosowaniem torakotomii ( otwarcie klatki piersiowej poprzez rozcięcie mostka ), zatrzymaniem serca i..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...narzeka tylko na bol mosta, ale to musi potrwac.Serdzuszko sobie odpoczywa i nie bije juz jak szalone. w marcu skończę 25 lat. Moja wada oczywiscie jest wrodzona, wykryta po urodzeniu, ale byłam za mała na leczenie. Oczywiscie byłam pod stałą opieką kardiologa ( Poradnia w Katowicach -..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...zastawki. Po operacji bule mostka to normalna sprawa ( tak jak złamanie kości ) trzeba to przetrzymać i już . Rehabilitacja to indywidualna sprawa wszystko zależy od podejścia przede wszystkim nie należy się poddawać. Trzymać się z dala od ludzi przeziębionych, kaszlających itp aby nie..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 4

.. ...mama miała rozcinany mostek czy operacja była przez koniuszek serca ( małoinwazyjna ). Czy po pobycie w szpitalu od razu pojechała do sanatorium czy chodzi na ćwiczenia w swoim szpitalu rejonowym. Cieszę się, że teraz już twoja mama czuje się dobrze. Jeszcze jedno - wszczepiono zastawke..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...do 70 % za zwęzeniem mostek mięśniowy Diag 1 istotne zwężenie w odcinku środkowym, LCX w w segm. proksymalnym zwężenie 60 %, RCA w segm. dystalnym zwężenie 95 % ( miejsce zawału ), - do świąt wielkanocnych 2006 roku miałem być już po operacji wszczepienia By - passów. Szczęśliwym..

Ruchomy mostek po operacji serca

.. ...nie mam zrośniętego mostka. Jak sprawić, żeby kardiochirurdzy zechcieli ustabilizować go powtórnym rozcięciem i porządnym zadrutowaniem? Nie mogę żyć jak inwalida i uważać na wszystko co robię. Chcę być tak aktywny jak przed operacją ( pływanie, rower , windsurfing, siatkówka. Wymiana..

Niezrośnięty mostek po operacji serca

.. ...nie mam zrośniętego mostka. Chcę poddać się powtórnie operacji celem stabilizacji mostka, poprzez włożenie nowych drutów ( chyba to tak się robi?. Lekarze bagatelizują to i twierdzą, że nie warto, bo to nie zagraża życiu. Ja mam jednak dyskomfort, bo chcę wrócić do poprzedniego,..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...mają bóle jeszcze za mostkiem i czy długo sie utrzymywały jeśli wystepowały. Prosze o odpowiedż. Ja nie mam co prawda ubytku międzyprzedsionkowego, ale miałam międzykomorowy, a do tego inne nieprawidłowości, zwane tetralogią Fallota ze zrośnięciem ( atrezją ) zastawki tętnicy płucnej...

Jaki jest czas wybudzania się po operacji by-pass?

.. ...poskręcanego na druty mostka, nie czułem odciętej i przyszytej do serca tętnicy , a czułem ten tyłek. To pod koniec drugiej doby niemalże doprowadziło mnie do zerwania się spod tej aparatury, przestawiłem się dziwić temu spod okien, a jeszcze bardziej podziwiałem blondynkę. Przestałem..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...jest slad przeciecia mostka na okolo 20cm Ula, ja jestem z Koszalina, bardzo blisko Ciebie: - ) W Słupsku studiowałam : - ) Odezwij się do mnie na gg: 5839861. Z powodu cięzkiej wrodzonej wady serca przeszłam do tej pory 3 operacje, Przy ostatniej ( w 1998 r ) m. in. wszczepiono mi..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport - Str. 2

.. ...problem. Wykryto u mnie 2cm mostek mięśniowy nad tętnicą LAD. Mam spore dolegliwości głównie związane z brakiem tolerancji wysiłku, tachykardią, bólami w klatce piersiowej oraz uciskiem. Nie wiem czy poddawać się operacji usunięcia mostka ( jest 4 lata po zapaleniu mięśnia serca, mam 34..

Dziura w sercu

.. ...operacja z nacięciem mostka. Jesli ktoś ma wadę serca, zwłaszcza wrodzoną, to zawały, nadciśnienie czy inne powikłania nie są czymś niezwykłym. Wiek nie gra tu roli. Sama mam 28 lat, złożoną wrodzoną wadę serca, jestem po 3 operacjach. Skończyłam studia, pracuję od trzech lat. Działam w..

Rehabilitacja po operacji zastawki aortalnej

.. ...klatki piersiowej ( mostek jest zespolony metalem ! ) ultradźwięków diatermii którkofalowej,mikrofalowej ciepłolecznictwa ( sauny,śwaitłolecznictwa ) w przypadku niewydolności krążenia, przebytego zawału serca lub miażdżycy tętnic prezbiegających ze znacznym nadciśnieniem W poradniku..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 2

.. ...spowodować rozszczepienie się mostka, sporty ekstremalne odpadają, chodzenie i leżenie wg upodobań, rehabilitacja tak naprawde to normalne życie i ewentualnie w przypadku problemów z oddechem dmuchanie w butelke. To tyle. pozdrawiam Powyżej w dniu 23.02.2008 opisałem swoją ciężką..

Drutowanie mostka po operacji serca a rezonans magnetyczny

.. Czym drutuje się mostek po operacji serca? Czy po takim drutowaniu można robić rezonans magnetyczny? Jeżeli nie to czy jest jakaś inna metoda? Proszę pomóżcie! Najlepiej zadzwonic do pracowni. Po zabiegu kości mostak łaczone są na stałe drutrm, a tkanki leżące powyżej są zszywane. Tyel z poradnika. Ale :..

Moja przygoda z zawałem serca cz. V

.. ...do 70 % za zwęzeniem mostek mięśniowy Diag 1 istotne zwężenie w odcinku środkowym, LCX w w segm. proksymalnym zwężenie 60 %, RCA w segm. dystalnym zwężenie 95 % ( miejsce zawału ), - do świąt wielkanocnych 2006 roku miałem być już po operacji wszczepienia By - passów. Szczęśliwym..

Model sztucznej zastawki serca

.. ...operacji - rozcinanie mostka itd.. )szczerze to strasznie sie tego boje..a jak było w waszym przypadku? ile czasu spedzieliscie w szpitalu? i po jakim czasie doszliscie do siebie?czy zycie z tym rózni sie od tego wczesniejszego? Witaj Michale. Tak się zastanawiam czy pisać o przeżyciach..

Bajpasy metodą MIDCAB

.. ...małoinwazyjna operacja pomostowania naczyń wieńcowych, to operacja serca bez użycia krążenia pozaustrojowego - podczas operacji serca cały czas bije. Wykonuje się ją u osób, które mają zwężenie 1 tętnicy wieńcowej - tętnicy przedniej zstępującej serca. Dostęp do serca uzyskuje się przez..

Wybór zastawki serca

.. ...zycie???czy ciecie masz na mostku,czy zebrach???z gory dziekuje za twoja pomoc...pozdrawiam Ina, wielkie dzięki za wyjasnienia. Zcy czułas się źle czy tylko wyniki na to wskazywały ? Co sie stało z zastawkami po zapaleniu wsierdzia ? Kurowałam się przez trzy tygodnie od dnia operacji...

Zdejmowanie klamer po operacji na sercu - na czym polega?

.. ...cale zycie. Spinaja one mostek piersiowy. Wiem to bo w 2001 r. mialem wszczepiona sztuczna zastawke serca i po dzien dzisiejszy klamry mam w sobie. Wychodza nawet jak mialem przeswietlenie klatki piersiowej. Tak ze jezeli mostek byl przeciety to klamry juz zostaja w/g Mnie. pozdr...

Jak złącza się mostek po operacji serca?

.. ...podczas operacji serca mostka? Jestem 7 tyg. po operacji wymiany zastawek aortalnych i gdy się zginam, pochylam a później prostuję, czuję jakbym musiał wykonać dodatkową pracę aby wyprostować jakiś drut w środku mostka. Dziś odkryłem, że na środku rany - blizny po kroju wystaje mi 5 mm..

Niedomykalność zastawek serca III st. i tętniak 5,5cm

.. ...pieczenie w przełyku powyżej mostka, Osobiście radzę Pani nie czekać i załatwić sobie skierowanie np. do CK w Aninie. O ile wiem tam musi Pani czekać w kolejce około roku. Pozdrawiam Panią serdecznie, życzę Pani udanej operacji i szybkiego powrotu do pelni zdrowia. do Szczerbiec.Witaj..

Bóle serca i duszności 3 tyg po operacji ;(

.. ...mnie bóle w okolicy mostka ,miałam wrażenie że mi rozsadza wszystko, już sama nie wiem czy były to bóle żołądka czy raczej klatki piersiowej..Jestem trzeci tydzień po cholecystektomi laparoskopowej - miałam usuwany pęcherzyk żółciowy z kamieniami.Zabieg ten odbywał się w znieczuleniu..

Nierówna praca serca po operacji zastawki

.. ...przeszedł zawak ma wycienty mostek ma zastawke rozrusznik z miesiaca na miesiac jest coraz gorzej juz nawet nie chodzi prosze pomużcie mi i poradzcie dobra klinike gdzie moze miec jakie kolwiek sznse Nie wiem skąd jesteście.Ja miałam w Poznaniu na Szkolnej.Jestem zadowolona. zastawka..

Nierówna praca serca po operacji zastawki - Str. 2

.. ...operacje już za sobą - mostek zrobił sie stabilny i już nie boli,serce bije równiutko i tyka jak mały zegarek - czytałam że to tykanie może przeszkadzać - na początku dziwne uczucie,ale teraz jest częścią mnie i mam wrażenie że zawsze tak było.Jeśli mogłabym komuś służyć radą - napisz...

Po operacji zastawki

.. ...takimi sportami, co najwyżej spacer. Trzeba uważać na mostek, który łatwo uszkodzić. Wiem, że osobom po operacji serca należy się turnus rehabilitacyjny, a tam pokażą, jakie ćwiczenia można wykonywać...

Dziury w sercu

.. ...tragicznego. Usypiają Cię, tną mostek, rozcinają serca, zaszywają ubytki specjalną łatą i zszywają wszystko. Dochodzisz do sibie kilka tygodni, ale warto podjąć takie trudności dla swojego zdrowia. Ja jestem po 3 operacjach z powodu złożonej wady serca. Miałam m. in.duży ubytek..

PFO Z PRZECIEKIEM ZAGRAZA ŻYCIU?

.. ...się przez rozcięcie mostka. Operacja wykonywana jest z zatrzymaniem akcji serca. To czy leczenie kardiologiczne jest możliwe, zależy od lokalizacji ubytku, tego, czy ubytek otoczony jest rąbkiem tkanki ( do czegoś tą parasolkę trzeba przyczepić ). Nie piszesz, czy miałaś już badanie echo..