Na medycynę

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

.. ...reprezentowane są także medycyna i socjologia. Autorami są zarówno osoby doświadczone, których prace znane są w kraju i za granicą, jak i przedstawiciele młodszego pokolenia. Warto także odnotować, że są to zarówno przedstawiciele praktyki, jak i środowisk akademickich, z wiodących..

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...co dzień styczności z medycyną ratunkową. Algorytmy postępowania dla laików różnią się trochę od algorytmów stosowanych przez wykwalifikowanych ratowników. Resuscytację krążeniowo - oddechową prowadzi się według schematu określanego jako ABC: A - Airway - udrożnienie górnych dróg..

Migotanie komór

.. ...świadek nie związany z medycyną powinien być w stanie rozpocząć zewnętrzny masaż serca. Należy klęknąć obok nieprzytomnego, ułożyć obie dłonie jedna na drugiej ( można spleść palce ) na środku mostka reanimowanego i rytmicznie uciskać klatkę piersiową. Ręce ratownika muszą być..

Nadczynność tarczycy

.. ...tarczycy ) lub po techniki medycyny nuklearnej ( radiojod ). Nadczynność tarczycy a choroby serca. Z punktu widzenia kardiologi istotne są zaburzenia rytmu serca i nadciśnienie tętnicze. Zaburzenia rytmu mają charakter częstoskurczu nadkomorowego, skurczów dodatkowych, często występuje..

Wenflon (cewnik naczyniowy, kaniula dożylna)

Wenflon (cewnik naczyniowy, kaniula dożylna)

.. ...narzędzie dzisiejszej medycynie. Wenflon można zakładać do żył ( najczęstsze zastosowanie ), ale także do naczyń tętniczych. Pozwala na stały dostęp do danego naczynia krwionośnego, bez konieczności wielokrotnego nakłuwania przy pomocy igły. Wenflon umożliwia przede wszystkim podawanie..

RTG klatki piersiowej

RTG klatki piersiowej

.. ...wrażenie przeżytku diagnostycznego. Jest jednak szerzej dostępne, tańsze, może mniej dokładne, ale często pozwala szybko zdiagnozować ostre stany w medycynie wymagające natychmiastowej interwencji lekarza...

Leczenie przeciwkrzepliwe

.. ...w wielu dziedzinach medycyny. Zdolność krwi do krzepnięcia zależy od chwiejnej równowagi pomiędzy dwoma układami - układem krzepnięcia i układem trombolizy, czyli naturalnego rozpuszczania skrzeplin. Przy pomocy odpowiednich farmaceutyków możemy modyfikować aktywność oby układów, a..

Nadciśnienie - dobre leki, złe leczenie

.. ...reklamowo - edukacyjne. Medycyna naprawcza jest na dłuższą metę mniej skuteczna i znacznie droższa niż zapobieganie chorobom. Jednak Polakom wciąż się wydaje, że zdrowie im się należy i wystarczą jakieś cudowne pigułki. Co gorsza, wiele osób nie przyjmuje do wiadomości, że nadciśnienie..

Nowe kanony rehabilitacji kardiologicznej

.. ...XX wieku był rozwój medycyny, a przede wszystkim dokonania w zakresie kardiologii i kardiochirurgii. Współcześni lekarze są w stanie leczyć wiele chorób kardiologicznych dzięki dokładniejszym metodom diagnostycznym, specyficznym lekom, rekonstruującej kardiochirurgii oraz znajomości..

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej prof. Stefan Grajek z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Kiedy z powodu miażdżycy dojdzie do zablokowania naczyń wieńcowych, w niedokrwionym obszarze dochodzi do martwicy - stopniowo obumiera coraz więcej komórek mięśniowych. Po trzech godzinach..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...wielu różnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologów, internistów, diabetologów, pediatrów czy neurologów. Jej celem jest wymiana informacji oraz ujednolicenie wytycznych profilaktyki w Polsce, dostosowanie zasad profilaktyki europejskiej do warunków i specyfiki naszego kraju, opracowanie..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...dzięki postępowi nauki medycyna dysponuje obecnie wieloma lekami, które są skuteczne w leczeniu nadciśnienia i obniżają związane z nim ryzyko powikłań. Są poza tym mało uciążliwe dla pacjenta. Dzięki prawidłowemu leczeniu nadciśnienia można np. obniżyć ryzyko udaru mózgu o 40 proc., a..

Kardiomiocyty z ludzkich zarodkowych komórek macierzystych

.. ...obiecujące źródło komórek dla medycyny regeneracyjnej. Teoretycznie komórki ES można w warunkach laboratoryjnych skłonić do zróżnicowania w dowolny rodzaj wyspecjalizowanych komórek ludzkiego organizmu i podać pacjentowi wspomagając leczenie uszkodzonych organów. Niestety jeszcze wiele..

Pierwsza udana transplantacja serca w Polsce przeprowadzona była 20 lat temu

.. ...ze względu na lepszą medycynę, lepsze samochody, to, że ludzie lepiej żyją, liczba dawców będzie musiała ulec zmniejszeniu. Za kilka lat musimy mieć alternatywę dla transplantacji - to oczywiście sztuczne serce - podkreśla prof. Religa. W piątek 5 listopada 2005 r. z tej okazji prof...

Przeszczepiono serce 9-miesięcznej dziewczynce

.. ...oddać do dyspozycji medycyny. Trzeba mieć świadomość, że można jeszcze komuś pomóc. Dlatego moja córka żyje - podkreśliła. Dodała, że przez pierwsze cztery miesiące życia nic nie wskazywało na to, że jej córeczka ma wadę serca. Potem zaczęła m.in. pocić się i ulewać jedzenie. Pediatra..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...obrazowania stosowanymi w medycynie, USG jest metodą tanią i dostępną - aparaty do ultrasonografii to właściwie tylko odpowiednio przystosowane komputery z kilkoma przetwornikami - sondami. Specjaliści z Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu zbadali tętnice szyjne 1268 pacjentów, u których..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...Jenerowicz z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Kossakowskiego PAN. Na migotanie przedsionków cierpi ponad 2,3 mln osób w Ameryce Północnej oraz 4,5 mln w krajach Unii Europejskiej. Migotanie ma 1/3 osób hospitalizowanych z powodu arytmii serca. W grupie wiekowej 50 -..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...wyzwaniem dla współczesnej medycyny - mówi prof. Tomasz Grodzicki, kierownik Katedry Chorób Wewnętrznych i Gerontologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego oraz krajowy specjalista w dziedzinie geriatrii. - Tym bardziej, że..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji było: Aterotromboza - zalecenie i kontrowersje. Jak poprawić rokowanie pacjentów? . Mamy bardzo rozbudowane plany dotyczące upowszechniania wiedzy na temat aterotrombozy. Bardzo zależy nam, aby dotrzeć do..

Polski robot kardiochirurgiczny

.. ...przeprowadzono w Centrum Medycyny Doświadczalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zoperowano dwie świnie domowe. Dla mnie to fascynujący dzień, na który czekaliśmy bardzo długo. Wiem na pewno, że tym robotem będzie można operować serce. Jest przyjazny dla chirurga...

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...chorych. Współczesna medycyna w każdej dziedzinie wymaga postępu i nowych technologii po to, by zminimalizować ryzyko i zwiększyć sukces. Ale jednocześnie wymaga analizy medyczno - ekonomicznej, a więc kosztów i bezpieczeństwa dla chorego. Z tego względu ta metoda jest tak starannie..

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...prowadzone wśród studentów medycyny i japońskich pracowników biurowych. Rozpoczęty w 1986 roku amerykański program badawczy CARDIA, który dotyczy czynników ryzyka choroby wieńcowej u osób młodych - między 18. a 30. rokiem życia - wykazał, że ryzyko nadciśnienia tętniczego jest dwa razy..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...centrum szkoleniowego medycyny ratunkowej umożliwiający jednoczesne prowadzenie zajęć ze 120 ratownikami. Zabrzańscy specjaliści zakładają, że w utworzonym w nowym budynku oddziale chorób serca i naczyń będzie można leczyć ok. 3 tys. chorych rocznie, w oddziale kardiochirurgii i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...Przecież nie studiwałam medycyny do jasnej ch... Panie doktorze, ( dr=lekarz w moim rozumieniu, pomijam tytuły naukowe, ponieważ nie wiem, jaki jest pański, proszę się nie gniewać )czy można się umówić do pana na prywatną wizytę??? Pytam, bo już jestem zdesperowana. Do Pain Agnieszki:..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...niemal 100% ( niemal bo w medycynie nie ma 100% ) :( ( Panie doktorze, jestem mamą piętnastolatki z rozpoznanym częstoskurczem nawrotny przedsionkowo - komorowy węzłowym. Napady częstoskurczu trwające ok.2 godz. bez utrat przytomności [ok.180 - 190/min, niskie ciśnienie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...chcą nic wiedzieć. Z medycyny amerykańskiej ( adowkaci, procesy ) przeszedł do nas zwyczaj informowania o wszystkich mozliwych powikłaniach czy ktoś chce czy nie. I nie ma co deliberować, taki jest wymóg naszych czasów ... W moim ośrodku tak właśnie jest. Pan Mikelek: O jej, prawie nic..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...wiem, że trzeba było iść na medycynę : ) A jeśli chodzi o siatkówkę, to mój kolega też jest specjalistą - oglądał wszystkie mecze naszej reprezentacji, zna cały skład włącznie z rezerwą na pamięć. Raz jeszcze dzięki. Do Edyty. Jesli istotnie jest to WPW, to radzilbym sie oszczedzac, choc..

Częstoskurcz - ablacja

.. ...farta w kwestii postepu medycyny, bo istnieje metoda zwana ablacja - kiedys osobom z WPW robiono operacje na otwartym sercu ( znam kogos, kto mial ). Wiec teraz jest to zdecydowanie mniejsza inwazja. Nikogo nie chce namawiac, ale ja, majac WPW, nie wahalam sie. W dodatku masz szybki..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 16

.. ...silniejszy od osiągnięć medycyny. Natalia: No tak. To rzeczywiście nieciekawa sytuacja z tymi omdleniami. Większość ludzi z wpw nie mdleje. Mam nadzieję, że Twoja kolejna ablacja zakończy sie sukcesem. Trzymaj się. Natalia: ) rzeczywiście skoro co drugi dzień mdlejesz nie jest fajnie,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 20

.. ...poddajcie się ablacji medycyna tak poszła na przód że trzeba z tego korzystać. Beza - bardzo dużo i fajnie na ten temat pisze Oskar Kowalski - w swoim temacie - kołatania okiem dochtora - to super fajny lekarz zajmujący się leczeniem arytmii. Beza..Syn opisywał nadchodzący częstoskurcz..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 24

.. ...poczekac kilka lat az medycyna sie poszezy ;] straszycie tu ludzi ktorzy naparwde potrzeboja wsparacia np tak jak ja ;] :/ !! Lekarka mnie zapewniala ze nie ma sie czego bac ! Idziemy do szpitala aby nam pomogli jesli bedzie ryzyko rozrusznika nie tkna tego za cholere !! :/ ja ide w..

Echo serca - Str. 6

.. ...uzytek z punktu widzenia medycyny i pracy serca nie wiele mi to mowi : ) podaje w orginale zeby nie zaciemniac: ) Acha Frakcja wyrzutowa lewej komory 61% * Mild impairment of left venticular diastolic relaxation. Mild mitral regurgitation and pulmonary insufficiency. triial to mild..

Echo serca - Str. 13

.. ...mitralnej lekarz orzecznik medycyny pracy powiedział że wypadanie dyskfalfikuje mnie z pracy p.s. jestem strażakiem PSP Izabeilo, bede wdzieczna za interpretacje mojego wyniku - badania echokardiologicznego: lewa kom. - 29mm/47mm lewy przeds. - 37mm aorta - 29mm miesien IVS( r ) - 8mm..

Echo serca - Str. 48

.. ...osobe ktora ma pojecie o medycynie to i tu mozna zauwarzyc! A pisac to mozna wszedzie tak jak pisalas no nie? a do Pani Izy pisałam juz. ale zapewne nie ma czasu, zresztą zadna porada przez net nie zapewni dobrego kontaku z lekarzem w realu. problem jest tylko ze znalezieniem lekarza, do..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...drudzy ze w nerwach sorry medycyna idzie do przodu ale wersji jest za duzo zeby jej zaufac ... tylko zastanawia mnie jedno jesli to na tle nerwowym to dla czego nie dzieje sie to jak sie denerwuje czy niepokoje fakt nie jest to wtedy normalne bicie ale dzis rano stalem na dworze z psami..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...fizycznym tylko miesiac( medycyna sie rozwija, wprowadzaja nowe techniki... ale mam watpliwosci, bo poprzednio trwalo to 7 godzin!!! ) < - jakis oryginalny przypadek ze mnie byl, bo mi wszystkie ekg pozabierali i teraz musze ich szukac po szpitalach przed tym najblizszym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 13

.. ...oczywiście w łączności z medycyną konwencjonalną ( ona sama była pielęgniarką, a to, co robi nie jest jakąś tam szarlatanerią ). Trafiła do szkoły reiki, zrobiła mnóstwo certyfikatów - nie powiem, że uleczyła siebie, bo przy tym mnie nie było, ale dziś jest w pełni sprawną osobą, pełną..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 16

.. ...chem,a potem zdawałam na medycynę. Także, jak tylko coś mi się dzieje, zaglądam do mądrych książek i oczywiście ile chorób, tyle mam objawów. Wiem, że to głupie, ale tak to jest jak ma się szmergla na punkcie własnego zdrowia: ) Zastanawiam się jak tam wstałaś o tej 4:30, ale na pewno..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 18

.. ...uzalezniaja.Wspolczesna medycyna poszla tak do przodu ze sa leki ktore nie uzalezniaja i nie maja efektow ubocznych,a to ze tak jest napisane w ulotce to nic dziwnego bo jesli nawet u jednej osoby na tysiac wystapi jakis efekt uboczny to musza to opisac.Ja na przyklad bralem juz z 10..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 22

.. ...liceum, marzyłam by pójść na medycynę. Bardzo chciałam być ginekologiem - położnikiem. Miałam znajomego ordynatora oddziału położniczego w naszym szpitalu, który zgodził się, abym poszła na dyżur i zobaczyła pracę lekarza od podszewki. Byłam z nim, powiedzmy * asystując * ; ), przez cały..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...prania mózgu. Spróbowałam medycyny ,,od przyczyn * . Działa. I to bardzo dobrze! mam dużo znajomych, którzy ją stosuja i u nich też DZIAŁA. Jestem uratowana i uradowana. Żeby nie wiem jak przekonywali mnie teraz ci od leczenia objawów, wyśmiewali, przestrzegali, straszyli - NIE DADZĄ..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...wrażenie że współczesna medycyna bagatelizuje ten problem.Przeszedlem serie badań po gwałtownych objawach jakie u mnie wystąpiły całkiem niedawno. zaczęło się od duszności podczas zasypiania i dyskomfortu w klatce. Potem pojawiły się znienacka uczucie osłabienia, zawroty głowy,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...niepamiętnych interesowała mnie medycyna. Posiadane przeze mnie info są prawdziwe aczkolwiek powierzchowne. Kiedyś miałam studiować medycyne ale rozsądek pokierował mną inaczej. pozdrawiam s. Wojtku przestałam wierzyć troszkę lekarzom.Bo oni często tylko sobie gdybają a nie daj Boże..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...i gdzie tu postępy w medycynie??? Prawda jest taka że oni tylko umieją mówić pięknie o tym w telewizji jakie to odkrycia mają, ale jak człowiek zle się czuje to nie wiele da sie zrobić. Może zamiast klonować małpy zajeli by się problemami z którymi człowiek ma naprawde problemy. To tak..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 27

.. ...masz dolegliwości?? Medycyna nie dysponuje środkami które mogą wyleczyć to schorzenie bez otwarcia klatki piersiowej. Jak się ma objawy, a brak jest wyraznej fali zwrotnej to trzeba z tym żyć. @ agnes Ja tez mam cos podobnego,takie pobolewanie ,po lewej stronie ,również pod pachą i z..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...chemii: wpadamy w łapki medycyny i już jesteśmy w trybikach maszyny wyciskającej mamonkę. A zdrowia.. i nie ma, i w perspektywie nie widać. Najnowsze wieści /sprzed roku - ale w sumie nowe/: syntetyczne witaminy powodują zwiększoną zachorowalność na nowotwory! To są wyniki metaanaliz po..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...ciele ( Zobacz Kuchnia i medycyna ). Jesli brakuje w zoladku skladnikow odzywczych to brakuje ich w poszczegolnych organach ciala: skorze, watrobie, zylach, ... i na koncu sercu. Jesli bowiem serce szwankuje i sie uszkadza coraz bardziej to znaczy brak skladnikow odzywczych lub pewnych..

Chelatacja

.. ...kwalifikuja na wlewy lekarze medycyny a nie szarlatani.aha...pan Kusznierewicz mowil w TV sam ze korzysta z zabiegow chelatacji. Tak,wiem ze moga kierowac na taki wlew lekarze medycyny ( osobiscie znam jednego po studiach medycznych ).W takim razie prosze mi podac jeden wiarygodny..

Chelatacja - Str. 3

.. ...szczerze mówiąc powszechnej medycyny lepiej nie odstawiac na bok , próbowac warto zawsze i wszystkiego : ) pzodro moj tato ma miazdzyce obecnie lezy w szpitalu i dostaje jakies wlewy ktore kosztowaly 2000 zl mam pytanie gzie mozna nabyc wlewy EDTA panie Krzysztofie nie jestem lekarzem..

Chelatacja - Str. 4

.. ...lekarki która prowadzi medycynę rodzinną,ma uprawnienia do wydawania zaświadczeń dla starających się o zezwolenie na broń, zaświadczenia dla kierowców i wiele wiele innych w tym jednocześnie prowadzi i chelatację.Nie dziwcie się ale jestem ponownie w szoku aby taka osoba zajmowała się..

Chelatacja - Str. 5

.. ...naukowością jakiejś metody. Medycyna tylko w części przeznaczonej dla * lekarzy - rzemieślników * jest nauką. Dla prawdziwych lekarzy przez duże * L * jest czymś znacznie większym, jest sztuką. Owszem, nauka za jakiś czas do tego dojdzie, ale tymczasem wiele drogocennych istnień ludzkich..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...przynajmniej kilku co znają na medycynie się spytać bo nie każdy wie a niektórzy wręcz mogą kłamać.I jeszcze się spytam - czy krew bez zażywania tych medykamentów ma zbyt dużą lepkość czy gęstość czy z powodu tej zastawki musi mieć mniejszą ? * Kiepska sprawa * ! Jak Ty jesteś zdrowy, to..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...w tym serca. Jest to medycyna niekonwencjonalna - podobno bardzo skuteczna - polega na lezniu przez 12 dni na materacu tzn 8 godzin na dobe a ten materac ma takie dzialanie ze uruchamia w organizmie procesy odnowy na zasadzie komorek macierzystych. juz tam dzwonilam w 12 dni moja..

Bajpas i praca

.. ...pracę zawodową. Lekarze medycyny pracy bardzo niechętnie dają zdolność do pracy chyba że to będzie praca związana z obsługą komputera. Na każdą inną pracę w której będą elementy pracy fizycznej w zasadzie zdolności do niej się nie otrzymuje. A uzyskanie zdolności do pracy na wysokości..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...paręlat wstecz.Dzisiaj medycyna działa cuda. Pozdrawiam dużo zdrowia i optymizmu, bo tylko dzięki optymizmowi można przetrwać niektóre chwile. Oj przepraszam, ten tekstmiał być do innego wątku witam wszystkich bardzo serdecznie,jestem tu nowy ale nie przypadkiem,od 19 - go roku zycia..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...nieprawdopodobne, jak medycyna rozwikłała nasz problem. Naciskają jakieś klawisze na komputerze i wraca rytm zatokowy... Pójdźmy jednak dalej. Po znalezieniu miejsca w którym przewodzenie jest niewskazane następuje tzw. aplikacja rf. Jest to przypalenie tego miejsca prądem o..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 5

.. ...masz coś wspólnego z medycyną?bo jak na laika to masz bardzo opanowaną terminologoie medyczną : - )jestem pod wrażeniem : - ) podzielam zdanie choć przypuszczam ( niestety )że to efekt osobistego uczestnictwa w zabiegach itp. Macie racje, to efekt urobionej glowy z powodu choroby....

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 17

.. ...przypadku widac postęp medycy: 1991 - nie bylo ablacji przeskórnej.Operowano - mnie.Badanie elektrofizjologiczne trwało b. długo ( 1 badanie około 11h a po operacji 8h ) 1993 - ablacja ( zabieg trwał 9h łącznie z badaniem elektrofizjologicznym które trwało najdłużej ) 1999 - druga..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 18

.. ...to chyba za granicą medycyna jest na wiele wyższym poziomie i chyba tam by mi nie zaszkodzili...? Monisia, ja mysle, ze spokojnie mozesz jechac. Wazne zebys miala przy sobie wypisy ze szpitala i ewentualne wyniki badan. Te wszystkie symbole sa miedzynarodowe, wiec lekarze w razie czego..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki

.. ...tetnice a innym nie.Miazdzyca to choroba złożona i dość zagadkowa we współczesnej medycynie. moja 76 letnia matka była poddana zabiegowi wszczepieniu 2 by - passów i po 7 dniach wyszła do domu ze szpitala...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...kardiomiopatie leczy się łatwiej medycyna jest bardziej doświadczona w tej kwestii ponieważ występuje dużo częściej niż genetyczna i w moim przypadku nigdy nie wiadomo co się wydaży mojemu mężowi lekami zmniejszono serce do prawie normalnego rozmiaru dopiero po 1.5 leczenia pozdrawiam..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...masz wiele wspólnego z medycyną - zdiagnozowano u mnie ponad 2 lata temu kardiomiopatę rozstrzeniową,zastawki :mitralna - platki pogrubiale o ograniczonej ruchomosci - E/A 1,6, - fala zwrotna II/III,;aortalna:pogrubienie platków - śladowa fala zwrotna.Wymiary jam serca:lewa..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 22

.. ...serca.Pociesz się,dzisiejsza medycyna czyni cuda,leki a szczególnie Carvedilol znacznie poprawia EF.Darku nie spiesz się do pracy,rentę dostaniesz na pewno.Ja mam II stopnia - całkowicie niezdolna do pracy,na razie na 2 lata.Mój kardiolog twierdzi,ze do pracy nie wrócę - nie podpisze..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...się oszukać lekarza medycyny pracy ).Przepracowałem dwa lata i dalej już się nie dało.Od 2 lat jestem na rencie( oczywiście całkowita niezdolność do pracy ).Obecnie czekam na kolejną komisję w ZUS - ie.Leczę się z powodu ;Kardiomiopati rozstrzeniowej EF35%,niewydolności serca II,AV III,..

Po ablacji - Str. 4

.. ...gorszy. ALe uszy do góry, medycyna cały czas się rozwija i na to znajdzie się rozwiązanie.. pozdrawiam: ) Witaj, no więc ja mam 31 lat i 5 lat temu miałem zrobioną ablację z powodu WPW ( dodatkowa droga przewodzenia ). Objawy jakie u mnie wtedy występowały to przedewszystkim, kołatania..

Po ablacji - Str. 6

.. ...ponieważ ta dziedzina medycyny jest już bardzo rozwinięta. Lekarze mają dużo większe doświadczenie niż kilkanaście lat temu, a opisywane przypadki powikłań dotyczą całego okresu przeprowadzania ablacji ( głównie początków, które jak wiesz, zawsze są najtrudniejsze ). Natala głowa do..

Po ablacji - Str. 12

.. ...bardzo trudnej, dziedziny medycyny. Z podłużnego podziału łącza, który był u mnie przyczyną częstoskurczy się nie ,,wyrasta * , tego się nie da wyleczyć. Tu trzeba było zrobić ablację, bo to jedyna w tej chwili skuteczna i radykalna metoda. Czy w moim wypadku będzie ok do końca życia?..

Po ablacji - Str. 13

.. ...fakt, że z roku na rok medycyna idzie do przodu w galopującym tempie. A to działa na naszą korzyść. Pozdrawiam. Witam Wiktorze! Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Miałam okazję konsultować się już z różnymi lekarzami ( niekoniecznie specjalistami ) , ale zdania są podzielone. Masz rację,..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...onkologicznych gdzie medycyna rozłożyła już ręce, pomogli ludziom po czerwonej hemi która nie przyniosła rezultatów.Oprucz raka leczą równierz choroby wieńcowe, miarzdzyce itp.Jeżeli szukacie pomocy a nie oszustwa czy naciągaczy możecie się z nimi skontaktować przez strone www.pg.home.pl..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...tym teraz generalnie w medycynie sa coraz silniejsze tendencje do niefarmakologicznego leczenia arytmii ( czyli inwazyjnego ). W necie jest troche publikacji na ten temat. Wynika z nich ( z wielu ), ze bardziej sie oplaca zrobic taki zabieg, niz leczyc chorego do konca zycia prochami,..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...ten zespół. Studiuję medycynę więc miałam dostęp do matriałów by co nieco więcej się o tym dowiedzieć. Najprościej mówiąc: jest to bardzo częsta wada serca, najczęściej niegroźna. Polega na tym że zastawka mitralna ( dwudzielna czyli ta znajdująca się między lewym przedsionkie a lewą..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...myśli to, ze studentka medycyny pomyliła pojęcia. Otóż nie zawsze wypadanie płatka - ów zastawki mitralnej jest Zespołem Barlowa. Zespołem Barlowa nazywamy taka taką wadę wiotkich płatków zastawki dwudzielnej, której towarzyszą inne dolegliwości jak np bóle w klatce piersiowej,..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...przypadku jak mój postępuje medycyna zagraniczna? Bardzo proszę o odp . No a ja za kilka dni kończę 28 lat. I już dwa miesiące po drugiej operacji. Wymieniono mi tę zastawkę mitralną na sztuczną. A do postu nikt się nie przyłączył. Szukam ludzi którzy mają wszczepioną sztuczną zastawkę...

Woda w płucach - Str. 2

.. ...kardiolog powiedział,że medycyna w wielu przypadkach jest bezsilna.Zaczęliśmy leczenie niekonwencjonalne tj.zielarstwo itp.Gdyby ktoś mógł pomóc i doradzić byłabym bardzo wdzięczna. Mój e - mail: el.wu@wp.pl Krystyno, dowiedzieliscie się czegos wiecej, skad ta woda? Witam, Mam do Was..

Niedoczynność tarczycy - Str. 2

.. ...z niej wyjść dzięki medycynie rozumnej, nie akademickiej. Minia - wydaje Ci się to takie proste radząc koleżance:,,weźmiesz tylko jedną tabletkę...: * a potem ,,będziesz chodzić na kontrolę, czy radiojod był dobrze dobrany * . A co będzie potem...? witaj Basiu!troche masz racji przyznam..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...pokonać... mimo że wg medycyny jest to raczej niemożliwe...Myślę że warto się zapoznać z innym punktem widzenia... to poszerza horyzonty a kazdy swoj roum ma więc nie bardzo wiem skąd te spieci w powyższych wypowiedziach? no tak to pomylilam ale ten gruczol wytwarza hormony ktore..

Niedoczynność tarczycy - Str. 7

.. ...korzystać z wiedzy lekarzy medycyny konwencjonalnej - ogólnie przyjętej objawowej lub z wiedzy lekarzy eliminujących przyczyny chorób. Ja wybrałam to drugie! I nie piszę tu po to, aby kogokolwiek wprowadzać w błąd, tylko po to, aby, jeśli chce, zainteresował się swoim zdrowiem, bo ono..

Niedoczynność tarczycy - Str. 10

.. ...kazdy student 3 roku medycyny.. Pozdrawiam wszystkich tarczycowcow! Missjj ja tez mam chora tarczyce teraz niedoczynnosc biore obecnie cytomel,a ostatnio armur,ale to nie dla mnie ja strasznie zle sie czuje po lewotyroxynie.Ostatnio tez mam leki,boje sie sadze ze to wszystko przez..

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...wszystkim głowa do góry!!! Medycyna zrobiła w dziedzinie kardiologii taki postęp, ze dla nich takie łatanie serduszek, to pikuś. Jeszcze raz całuje Oleńkę, jej braciszka i Was. Zyczę Wam dużo sił i pozytywnego myslenia. Otwór owalny ( foramen ovale ) jest to otwór w przegrodzie..

Ablacja - Str. 2

.. ...życzę więcej wiary w medycynę. Masz racje Agnieszka Dzięki Rafał za poparcie ale to szczera prawda Czy ktoś miał zabieg ablacji wykonywany w Akademii Medycznej w Gdańsku. Jak się dostać na listę oczekujących? Czekam półtora roku i lekarz mnie cały czas zwodzi. Co do pytania o..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 2

.. ...byłam dziś u lekarza medycyny pracy. Pani lekarz badała mnie i powiedziała, ze mam szmer w sercu... polecila bym poszla do swojego lekarza aby bardziej sie temu przyjrzał... a od pewnego czasu czuje, ze boli mnie serce.. i przyznam, ze po srodu troche blozej pluca, kiedy wemze glebszy..

Po bajpasach - Str. 6

.. ...lekarz domowy a potem medycyny pracy uznali ze się nadaje . Kończył mi się ten 6 miesięczny okres zasiłkowy. Można wytrzymać, trochę jeszcze mostek pobolewa i noga ta z wyrwaną żyłą puchnie ale ujdzie . Kto idzie na bajpasy niech myśli pozytywnie , będzie dobrze . Mój Tato w 1991..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...kropce..nie znam się na medycynie, nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem. Teraz dzień bez uczucia słabości i lęku, że zaraz zasłabnę ( kołatanie serca nie zawsze towarzyszy temu, choć tętno jest wysokie ) właściwie nie wystęuje. To straszny dyskomfort, już właściwie przestałam myśleć o..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 177

.. ...mam chorobę studentów medycyny 3 roku bo to o czym się uczą zazwyczaj zaraz mają u siebie więc już też nie szukam i staram się nie wymyślać ale czasami to przychodzi bezwiednie i dopada myśl a co jeżeli to ja mam rację a nie oni wyniki dobre ale może jestem fenomenem i mimo dobrych..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 224

.. ...walczyc, bo choruje cialo i medycyna jest bezsilna...wiec nasza przypadlosc, mimo iz taka meczaca i potrafiaca niszczyc zycie nie jest jeszcze wcale taka najgorsza. Pola.nka - zgadzam sie, czasem leki sa nieodzowne, ale tylko po to, zeby wyciszyc sie i miec sily do podjecia leczenia,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 243

.. ...Udałem się do lekarza medycyny w Mikołowie, który posiadał aparat Pentapuls do zadawania prądów selektywnych poprzez elektrody, które przykłada się miejscowo na chore partie ciala. Nerwice związane są z centralnym układem nerwowym, więc przykłada się je: jedną do czoła a drugą na tył..

Jestem już po ablacji

.. ...określil alacje słowem * operacja * do ewy 357. w medycynie juz od kilku lat slowo ,,operacja * * nie ma zastosowania. slowo operacja ustapilo miejsca ,,zabieg * * ,i poki co takie nazewnictwo obowiazuje,..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 2

.. ...zamierzam zwiazac z medycyna to juz jest moja pasja od dziecinstwa. Ja defika posiadam juz 7 rok poczatki byly trudne w dostosowaniu sie do zycia z stymulatorem. Nie zauwazylam jednak by w tamtym okresie koledzy z klasy patrzyli na mnie przez pryzmat choroby a wrecz przeciwnie bardzo mi..

Bardzo płytki oddech i płatek zastawkowy

.. ...zdaniem studenta 6 roku medycyny trzeba zrewidować dawkę B - blokera ( propranolol )Nie wiem jaką ma pani akcję na tym leku( moze po prostu dla pani organizmu zbyt wolną ). W tym przypadku może pomóc zwyczajne zmniejszenie dawki lub zmiana leku. Kiedy wiemy że B - bloker jest zbyt silny..

Dziwne ataki serca

.. ...przydały..nie mam pojęcia o medycynie, a tym bardziej o tym, co mam teraz - cokolwiek to by nie było.. Witam Agnieszko! Wszystkie przez Ciebie objawy są do szybkiego wyregulowania, ale konieczne są do tego naturalne preparaty uzupełniające, poniewaz one sa przyswajalne w 83 % a nie jak..

Zbyt szybki puls

.. ...przytoczyc jedno prawo z medycyny chinskiej,mowi ono,ze * serce choruje ostatnie * Serce jest cesarzem,a jego ministrowie/inne organy wewnetrzne/ maja za zadanie jego ochrone.Dopiero wtedy gdy ,ktorys organ - minister choruje,otwiera droge choroby do serca.Zla praca zoladka rowniez..

CK-MB - Str. 4

.. ...Pamietajmy, że badanie kliniczne jest o wiele ważniejsze niż badania dodatkowe! MOJE CK - MB wynosiło 32000 i jakoś nic mi nie było ekg wszystko w porządku no ale ja to jestem ZAGADKĄ DLA MEDYCYNY : ) POZDRAWIAM..

Chelatacja na niedrożne tętnice?

.. ...jest nieskuteczna - medycyna niekonwencjonalna, bez naukowych potwierdzen. Nadzieja poszla w dal. Czy jest ktos kto mial taki zabieg? Prosze o pilny kontakt lub wiadomosc. Nie daj sie nabrać na oszustwo chelatacyjne.Ja po 20 zabiegach dostałem drugiego zawału a na dodatek zarażono min.51..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...świecie nie znają się na medycynie, nie poznali się na Prestarium. Nie można się godzić z tym, że my się nie znamy na ekonomii. Płacimy nonszalancko za Prestarium zł 31,48/30 tabl 4 mg, to jest zł 1,049/DDD ( 4 mg ), mając obfitość renomowanego enalaprilu po zł 0,162/DDD ( 10 mg ). Za..

Matura - jakie przedmioty wymagane na kardiologię?

.. ...jest trudno dostać się na medycynę - w każdym razie w porównaniu z tym,żeby się na niej utrzymać W Poznaniu( poki co ) rowniez fizyka nie ejst wymagana. Rozszerzona biologia i chemia. Z tym ze jesli chodzi o Poznan wlasnie to progi sa kossssmiczne!!!! Tylko dla orlow:D:D biologia, chemia..

Zioła na arytmię serca

.. ...kupionych na targach medycyny naturalnej od lekarki z Mongolii. Zioła piłem przez 2 m - ce. Odczułem wzmocnienie organizmu - mniejszą PODATNOść na zmęczenie. a czy to byla lekarka Jak można ziołami wyleczyć przepukline, przeprzszam ale to dziwne? podzielam twoja wypowiedz ale nieraz..

Chelatacja na plus

.. ...współczesnym świecie, ośrodki medycyny niekonwencjonalnej propagują tę metodę jako bardzo skuteczną, aby zarobić spore pieniądze, nie zważając na bezsensowność takiego leczenia i nie licząc się z możliwością groźnych powikłań. Podsumowując, obecnie nie zaleca się tej metody w leczeniu..

Leki na nerwice - Str. 3

.. ...pomóc. mnie wyleczyła medycyna naturalna. Kompletnie nic mi nie jest od czterech lat. Mało tego że nie mam nerwicy to zniknęła moja przeklęta alergia i w ogóle nie choruję. Teraz pomagam innym o ile tej pomocy chcą. Piszcie na mojego e - maila. annag1983@interia.pl witam Dano! Jeśli..

Śluzak w prawej komorze serca

.. ...tez gdzie dany twor sie znajduje czy w komorze czy w przedsionku. Moja operacja byla interwencyjan gdyz sluzakb byl w stanie rozpadu. Prosze sie nie martwic babcia napewno wroci do zdrowia: ) Do widzenia..