Na przeponie

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...w naczyniach poniżej przepony gromadzi się nawet 1, 5 litra krwi. W warunkach fizjologicznych zmiany ciśnienia tętniczego i objętości krwi w naczyniach analizowane są przez baroreceptory ( receptory odpowiedzialne za kontrolowanie ciśnienia krwi ). Baroreceptory przekazują impulsy do..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...osierdzia, ropień podprzeponowy, zapalenie opłucnej przeponowej, choroby odcinka szyjnego kręgosłupa, ostry ból mięśniowo - szkieletowy, zespół mięśni pochyłych ( thoracic outlet syndrome ); Nadbrzusze: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, ból w chorobach przełyku, ból..

Aorta

Aorta

.. ...która przebija mięsień przepony i przechodzi do jamy brzusznej ( aorta brzuszna ). Na całym swoim przebiegu aorta oddaje liczne gałęzie. Od części wstępującej odchodzą tętnice wieńcowe, zaopatrujące mięsień sercowy. Od łuku aorty odchodzą przed wszystkim lewa tętnica szyjna wspólna i..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...Ból w klatce piersiowej mogą wywoływać choroby odcinka przewodu pokarmowego znajdującego się w klatce piersiowej: uchyłki przełyku, ciało obce w przełyku czy przepuklina rozworu przełykowego przepony...

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...rozworu przełykowego przepony. W takiej sytuacji zwykle obecna jest również zgaga. Wszelkie tego typu dolegliwości mogą być wskazaniem do wykonania diagnostycznej gastroskopii. Badanie pozwala na dokładne obejrzenie stanu przełyku i żołądka od wewnątrz, umożliwia także wykonanie badania..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...ściany dolnej serca. Ta część mięśnia sercowego spoczywa na przeponie, mięśniu oddzielającym klatkę piersiową od jamy brzusznej. Właśnie podrażnieniem przepony tłumaczy się występowanie bólów w nadbrzuszu...

Przepuklina przełykowa (przepuklina rozworu przełykowego)

.. ...rozdzielone są mięśniem przepony. W przeponie znajduje się kilka otworów, przez które biegną narządy takie jak aorta, żyła główna czy przełyk. Przełyk ciągnie się przez cała klatkę piersiową, w jej części zwanej śródpiersiem tylnym, za tchawicą, potem za sercem i aortą. Przebija przeponę..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 27

.. ...częstoskurczu przez parcie na przeponę, tylko występuje samo. Czy to jest dobry znak i oznacza, że serce po prostu samo sie * kieruje na właściwy tor * ? Pewnie moje problemy reszcie forumowiczów, którzy maja poważniejsze kłopoty mogą sie wydać śmieszne. Ja sama, przyzwyczajona do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...powodowane sa uciskiem na przepone przepukliny czy moze to sercowa sprawa. Do profesora Walczaka jestem zapisany na połowe kwietnia. Dodam ze przy pierwszym ataku potas był niski 3.3, teraz mam 4,4 i też kołacze i nie mogę tego uspokoić....wrrrrr Mam pytania do Ciebie jeśli można: 1...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 77

.. ...gębokie oddechy, takie na przeponę, mnie to czasem pomaga. Spróbuj też pobuczić nerw błędnikowy: nabierz powietrza, zatkaj nos i usta, a następnie napnij mięśnie jakbyś chciał wyrzucić z siebie powietrze, ale tego nie rób! Potem spokojnie wypuść i wolno oddychaj, serducho powinno się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 199

.. ...stara się Pani oddychać przeponą - pomaga,uspokaja i nie czuje się po tym tego balona. Cześć Jamcion. Twoje symptomy badzo przypominają mi moje pierwsze objawy. Nie łączyłem tego z nerwicą, ale teraz coraz bardziej wiąze mi się to w całość. U mnie lęk powoduje silne pocenie się a co za..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 202

.. ...głębokie oddychanie przeponą,wychodzę też chociaż na chwilkę na świeże powietrze,i jeszcze jedno - telefon do kogoś bliskiego. Jak zadzwonię do mamy lub do chłopaka to szybko zapominam o lęku - a wiadomo,ze najważniejsze jest myślenie o czymś innym,sama na pewno wiesz ,że im dłuzej myśli..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 230

.. ...Iwona! Pamiętaj oddychaj przeponowo tak jak niemowlak to uspakaja : - ) POWODZENIA! iwona dasz radę, ja tez na 1 wywiadówce, a szczególnie jak pani zapytała( bo pytała wszystkich rodziców ) czym sie zajmuję, to myślałam, że serce mi wyskoczy i dostałam trzęsiawki, juz sobie wyobrażam jak..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...niedoczynnosc oraz przepuchlinę przeponową ,gdzie po posiłku większym zdarzają się uciski na koniuszek serca i walenie wtedy występuje.Jednak najbardziej mi dokuczają kołatania serca oraz zawroty głowy ,ze popadłam w tak silna nerwicę .Boję się tez i wychodzic z domu i rano jak wstaje..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...spokojne oddychanie przeponowe, chociaz to jest czasem ciezkie, bo czestoskurcz bywa, ze wywoluje uczucie paniki, a wtedy trudno zmusic sie do regularnego oddechu. Dodatkowo wiem, ze napary z glogu, hibiskusa, dzikiej rozy, wplywaja korzystnie na miesien sercowy, zmniejszaja jego..

Po ablacji - Str. 12

.. ...robi , albo napinam przeponę.To przewaznie pomaga. Owszem były sugestie , aby wykonać jeszcze jedna ablację , ale mój stary lekarz pierwszego kontaktu do którego mam zaufanie powiedział wprost * Zaryzykował Pan raz i starczy * .To coś daje do myslenia na temat tej metody. Obecnie biorę..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...jelitach podbijają mi przeponę a ta serce. zawsze mam te skurcze po jedzeniu - gdzies z pół godzinki. lekarze jednak tę moją diagnozę ,,olewająNo cóż? Obecnie leczę się od czerwca Biosotalem 40.Troche pomaga, ale nie do końca.Musiałam też zacząć leczyć nerwicę bo leki mnie dobijały,..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...przede wszystkim mięśnie przepony i klatki piersiowej ( bo czuję, że mam je prawie zawsze zbyt mocno napięte ) i głęboko i równomiernie oddychać. To w moim przypadku jest pomocne.Dobrze jest nauczyć się * olewać * większość mało ważnych spraw w życiu, którymi zazwyczaj bardzo się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 207

.. ...oddychanie. Glebokie, z przepony, nalezy sie na tym oddychaniu skupic, nie wymuszac rytmu jesli oddech jest przyspieszony tylko powoli starac sie go odrobine zwolnic jesli to mozliwe. Skupic mysli na tej czynnosci - najlepiej jesli to mozliwe znalezc ciche spokojne miejsce gdzie bedzie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 212

.. ...minut gleboko oddychac z przepony, przed snem powtorze 20 razy afirmacje typu * bede spala zdrowym, regulujacym snem, obudze sie wypoczeta i jutro bedzie dobry dzien * . Ale pamietaj prosze, ze to wszystko to osobisty wybor i mozna do pod kadzym wzgledem do siebie dostosowac - moze to..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 216

.. ...kontrolowac oddech, gleboko z przepony oddychac powatarzajac sobie w myslach, ze z kazdym oddechem jestes spokojniejsza i czujesz sie lepiej. Sprobuj, prosze, musisz znalezc ta chwilke! rozejrzyc sie naokolo, popatrz na rosliny, ptaki, sprobuj za wszelka cene odwrocic na chwilke mysli od..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 234

.. ...głębokie wdechy i wydechy przeponą jak jesteś zdenerwowany, powtarzanie sobie : nic się nie dzieje, nie umrę, to tylko moje złe myśli, moje negatywne myślenie, jestem zdrowy, bardzo często pomogą odgonić lęk. Życzę Ci powodzenia i owocnej wizyty w Polsce i daj koniecznie znać co..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...skłon do przodu i ucisk przepony. Wysiadałem wtedy z autobusu do szkoły. Jak się położyłem po kilku minutach minął. Ataki powtarzały się co jakiś czas. Czasami co kilka dni. Przeważnie kiedy byłem u lekarza albo przyjeżdżało pogotowie to już było po wszystkim i nikt nie wiedział o co..

Koszmarne dodatkowe skurcze a u lekarza wszystko OK, to nerwica?

.. ...przypadku jest podbijanie przepony przez nagromadzone gazy w jelitach.Zawsze po wiekszym posiłku po godzince zaczynam mieć podskoki serducha.Piszę o tym, poniewaz jest to jedna z mozliwości, którą trzeba zbadać, a nie każdy lekarz o tym powie.Ja właśnie teraz chce się zbadać pod tym..

Arytmia serca a jelita

.. ...powoduja podbijanie przepony i serca - co wprawia je w arytmie. czy ktoś z Was ma podobne wrażenie? Jak to leczycie? Czy badaliscie sobie pod tym kątem jelita - czy powinnam to zrobić? Dodam, że od maja na to cierpie - mam zbadane Holterem serce - sa tam pobudzenia dodatkowe komorowe i..

Zespół jelita drażliwego - Str. 2

.. ...kiedy gazy cisna na przepone a tym samym na serce,organizm dostaje strasznych palpipatcji, straszne uczucie, ale coraz bardziej przekonuje sie iz jest to wynik stresow i niestety papierochow, lecz nadal nie moge trafic psychiatre ktory by dobrze dobral leki dwutorowo i na psyche i na..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...urazu, łączy mostek i przeponę za pomocą włóknistych połączeń, poprzez połączenia ze ścianami tętnic, które przechodzą przez osierdzie włókniste pozwala * zakotwiczyć * serce w otaczających tkankach, osierdzie włókniste nie dopuszcza do rozszerzenia serca ponad bezpieczne dla niego..

Dodatkowe skurcze - Str. 67

.. ...jelita naciskajac na przepone powoduja dodatkowe ewoluje sercowe,biore nadal leki ktore przepisal mi kardiolog,18 mam wizyte w klinice chinskiej medycyny i chyba przejde na ziolowe leki,czytalam dzisiaj artykul o szkodliwosci mleka http://www.noni.com.pl/pacjent_nalogi3.html i jestem w..

Dodatkowe skurcze - Str. 87

.. ...piwa naciskał mi na przeponę. Pozdrawiam Jacek84 dokladnie mam prawie tak samo jak ty.A pogotowie tez sie wystraszylem pare razy pojechalem ze 2 razy i nic mi nie daja nawet cos na uspokojenie i do domu i mówią ze nic mi nie jest.Na pogotowiu i tak nic nie zrobią lepiej wez cos na..

Dodatkowe skurcze - Str. 88

.. ...trawieniu,ponoc ucisk na przepone,ja takie salwy dostaje tez po wysilku aerobowym,zrezygnowalam juz z takich cwiczen,czuje sie jak jakas staruszka,kawy nie,piwka nie,gazowanych nie,zjesc nic wiecej tez nie...masakra:( ciagle sie boje ze mi sie kiedys serce zatrzyma na amen:( duzo arytmii..

Dodatkowe skurcze - Str. 89

.. ...jelitowych,rozdete jelita podbijaja przepone a ta sece,od dzisiaj jestem na diecie,bede jadla tylko ryz i gotowane warzywa,wybiore sie do gastrologa,jestem wyczerpana i oslabiona,pozdrowionka Do gabi : Ja już byłem w takiej samej sytuacji jak Ty i wyobraź sobie że w szpitalu byłem 5dni..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...stymulowała u mnie nerw przeponowy i prawdopodobnie międzyżebrowe, co objawiało się tym, że podskakiwałem sobie na stole co jakiś czas... ; ) Taki miły przerywnik... Później mapowanie pierścienia mitralnego, drogi dodatkowej - chwila stymulacji, droga znaleziona. Podchodzi lekarz i..

Serce o uwypuklonym obrycie prawego przedsionka

.. ...Pola płuc bez zmian. Przepona i kąty wolne. Serce o uwypuklonym obrycie prawego przedsionka, bez innych cech wady serca Ostanie zdanie dotyczace serca jest dla mnie troche niepokojace. Moze mi ktos wyjasnic co moze oznaczac i jak to sprawdzic/leczyc ? hmmmm..., nikt nic nie napisze ?..

Poziome położenie serca

.. ...widac uniesienie w góre przepony * - powiedziała doktor; * zrobiło sie ciasno i serce zmieniło połozenie * - dodała powchwaliła też że odchudzam się - trzeba robic to powoli, najlepiej przestac jeśc chleb i tłuste mieso. Dobre sa soki i jarzyny i chude mięso raz w tygodniu. No i tak nie..

Wypadanie płaków zastawki mitralnej i co dalej?

.. ...wcisniete pudełkowato nad przepone. Arytmia..bradykardia na zmiane z tachykardią. Niedocisnienie i to spore 90/60 albo i mniej. Ostatni Holter to liczne skurcze dodatkowe w salwach..pochodzenia komorowego i nadkomorowego. Nie dostaje zadnych leków..bo te na arytmie obnizaja cisnienie. No..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...klatce, ewentualnie przepona??? Nie wiem, w każym razie jestem pewna że przez to właśnie nieprawidłowe oddychanie pojawiła sie u mnie ta cholerna nerwica. EKG miałam wprzeciągu tych 5 czy 6 lat ze dwadzieścia razy robione, ale prawie nigdy nic nie wyszło, raz miałam holtera i kardiolog..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 215

.. ...powietrza i parcie na przeponę - stolec ) naprawdę pomaga.W dzieciństwie byłam na propranolu i pramolanie i w razie ataków miałam clonazepan.Nie uzalezniłam się od leków starałam sie radzic bez nich jednak jak atakowały mnie lęki panika poty dławienie omdlenia dodatkowe skurcze kołatania..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 231

.. ...Sróbuj oddychać, glęboko przeponą i powoli równo wydychać powietrze skupiając się na przeplywie powietrza a nie na dusznościach to zawsze pomaga w chwilowym oderwaniu mysli. no i jeszcze dobrze robi rozmowa ze swoim organizmem. Pozdrawiam AdamP, Dzieki za odpowiedz.Masz racje bałam sie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 247

.. ...leżąc równo, oddychać przeponą tak żeby aż brzuch się unosił. Wdech nosem, a wydech ustami. Powoli i miarowo. To trochę relaksuje i wycisza. Pozdrawiam. Daniel, przebadaj się porządnie. Często objawy, które przypominają nerwicę, są spowodowane zupełnie czym innym. Jeżeli dotąd tego nie..

padaczka, problemy kardio, a może jeszcze coś innego?

.. ...piersiowej zamiast z przepony ), lub odwrotnie: przesadnie głębokiego. Polega na wypłukaniu dwutlenku węgla z krwi i daje całą serię objawów ( poczytaj w necie ) z brakiem tchu na czele i omdleniem w skrajnych przypadkach. Zrób WSZYSTKIE badania zanim zdecydujesz się szukać pomocy..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 60

.. ...skurczy dodatkowych od przepony czyli jak jestem bardzo głodna bądź przejedzona. Jeszcze raz chcę wszystkim podziękować za namiary i wsparcie, bo właśnie na tym forum wskazano mi inne, gdzie udzielał się dr Koźluk, który po zapoznaniu się z moją dokumentacją ( chorobową ) po niecałych..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...pojawily sie skurcze przepony wynikajace ( podejrzewam ) z funkcjonowania stymulatora.Nikt nie potrafi mi pomóc, mimo zmniejszenia mocy stymulacji :( kurcze przeraż mnie twoja sytuacja. a w którym miejscu masz wszczepiny stymulator i z jakiego powodu? moźe gdzieś przy okazji elektroda..

Problem ze stabilnością czyli zachwianie równowagi - Str. 2

.. ...żołądkiem i śledzioną oraz przeponą, gdyż w tych okolicach przechodzi nerw błędny i blokada na którymś z tych meridianów, obrzęknięty żołądek uciskają na nerw i są zachwiania równowagi. Poza tym stany lękowe biorą się z osłabionych energetycznie nerek i zaburzeń tarczycy. Lekarstwa..

Czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem?

.. ...RTG klatki piersiowej: Przepona wolna. Płuca bez czynnych zmian ogniskowych. Odcinkowo widoczna blaszka osierdzia na lewym zarysie serca. Serce i aorta w normie Opis badania: Wymiary jam serca, grubość ścian lewej komory w normie. Zastawki bez zmian organicznych.Ślad IT. Funkcja..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu - Str. 3

.. ...miesni, miedzy innymi przepony - miesnie które sluza do nabierznia powietrza w pluca. Sa one w klatce piersiowej i przeponie. Ponadto jak jestem bardzo oslabiony, moje miesnie sa tak bezwladne ze ledwo chodze. Próbuje znalezc przyczyne i szukam caly czas. Znalazlem chorobe która sie ALS..

Bóle w klatce piersiowej, zawroty głowy, dziwne kłucie

.. ...mi tak uciska mocno przepone, ale mi sie wydaje że to troche za mocno i że to napewno nerwica!! Może jest jakaś dziewczyna która ma takie objawy i da mi jakąś radę na czekający mnie poród!! Proszę o wsparcie!! Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie HEJ MONIA powiem ci ze miałam takie same..

Nieznacznie powiększone serce

.. ...klatki piersiowej. Aorta, przepona w normie. Co to może oznaczać? Badac temat dalej czy nie jest to nic nadzwyczajnego? pozdrawiam Nie wiem w jakim kierunku ale ostatnio kiedy leżałam na nefrologii było tam sporo pacjentów leczonych w kierunku nadciśnienia. I jednej pani tłumaczono, ze..

Ból w okolicach przepony przy głębokim wdechu

.. ...czuje bol w okolicach przepony przy glebokim wdechu, nie wiem skad sie ten bol bierze, a zaczelo sie jak zwykle przeziebienie - bol gardla, goraczka 38°C, i kaszel. - goraczka ustala, przestalem kaszlec, lecz bol pod klatka piersiowa nie ustaje? co robic? A u lekarza byłeś? Może być to..

Nerwica powoduje straszne duszności i szybkie męczenie się?

.. ...oddychanie brzuszne, * przeponowe * - opis treningu właściwego oddychania znajdziesz choćby w wydanym niedawno po polsku klasycznym poradniku * Jak zwalczyć stres i osiągnąć pełen relaks? * ( wydawnictwo * Sensus * ) lub w internecie ( wpisz do wyszukiwarki np. * oddychanie brzuszne * )...

Duszenie się - Str. 15

.. ...jest,naucz oddychac sie przepona,i nie hipowentyluj bo to gorzej,jak juz cie dopada to wez papierowa torebke i zacznij przez nia oddychac,tak jakbys chciala ja nadmuchac,do tego polecam fajna muze na uszy jak idziesz i skierowanie mysli na cos milego.Ja mialam to 7 lat i wiem jak sie..

Duszenie się - Str. 30

.. ...momencie więc zamyka mi przepone, próbuje zrobić głębszy wdech to mi się udaje, na moment jest lepiej po czym znowu zaczyna i wtedy zaczynam panikować bo nie mogę nabrać tchu. Nikt kto wcześniej tego niemiał niemoże sobie nawet wyobrazić jakie to jest uczucie. Dolegliwości nasilały się..

Duszenie się - Str. 31

.. ...( to sprawka naszej przepony ) Wczoraj mialam gości i zapomniałam o tym i tak sie zdrowo usmialam, i w nocy nie mogłam tchu zlapac i sobie o tym przypomniałam, wstalam zrobilam gimnastyke, kilka glebokich oddechow i przeszlo. A czlowiek nieswiadomy tego, juz by caly dom na nogi postawił...

Duszenie się - Str. 33

.. ...doszły taki jakby zacisk przepony i blokada połykania. Nawet mały kęs jest dla mnie bardzo trudną przeprawą, wydaje mi się że zaraz się udusze. Już nawet z napojami i woda mam problem. Niewiem ale zaczyna mnie to już na maxa denerwować. Nie mogę nic na to poradzić, do tego dostałem jakiś..

Przełożenie wielkich naczyń

.. ...dobie życia. Relaksacja przepony po stronie lewej. Pooperacyjne zaburzenia rytmu serca częstoskurcz peczka Hisa. Asymetria przepływu płucnego na niekorzyść strony lewej i częste zapalenia płuc. Po półrocznej walce z zapaleniem płuc na bronchoskopi i tomografie komputerowym wykryto wadę..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 2

.. ...oddychanie brzuszno - przeponowe ( obniża tętno/ciśnienie, zapobiega hyperwentylacji, uspokaja ), a nie * piersiowe * , zamiast siedzenia przed komputerem - energiczny spacer ( 30 - 60 minut dziennie ), przyswojenie/systematyczne stosowanie technik relaksacyjnych, lektura dobrego..

Bóle i dziwne zachowanie serca

.. ...jeszcze innego? Mogą też to być nerwobóle poprostu ; ) . Życie na ciągłych obrotach, stresowanie sie itp. Chociaż w danej chwili jesteś totalnie wyluzowany, to i tak te wszystkie nerwy w organizmie pracują...

By-passy i uszkodzenie nerwu przepony

.. ...że uszkodzono mi nerw przepony - nie funkcjonuje mi jej prawa strona. czy znajduje się ktoŚ w podobnej sytuacji? może przybliży mi problemy jakie niesie za sobĄ * błĄd w sztuce * w dalszym egzystowaniu?..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...powoduje to ucisk na przeponę pod sercem i to może być przyczyną problemów. Nie bez echa pozostaje fakt, że od kilku lat żyję w dużym stresie i bardzo się denerwuję różnymi sprawami ale problem pojawił się jeszcze przed tym. To chyba wszystko co pamiętam , jeśli coś sobie przypomnę to..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...zastawki lub wykształcenia przepony z centralnie umieszczonym otworem. Zrośniete płatki tworzą zazwyczaj kopułę , która może przyrastać do ściany pnia tętnicy płucnej, powodując nadzastawkowe zwężenie. Płatki zastawki bywaja niekiedy dysplastyczne ( zniekształcone, grube, nieruchome ), a..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...podstawa bo chodzi mi o PRZEPONE ktora swiadczy o dobrym oddechu zastepujac chwilami pluca.pozatym bez * dobrego * brzuszka napinanie innych miesni nie łatwo przychodzi - mam na mysli sporty tutaj,niz jak wczesniej sugerowalem czwiczenie z silowni zywcem wyjete.pozdro. Ja też mam ten..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 3

.. ...prawidlowym oddychaniu ( przepona, a nie klatka piersiowa ). Niemoznosc zlapania glebokiego oddechu i ziewanie, to wlasnie oznaka hiperwentylacji. to prawda ewusia to hiperwentylacja.pomaga oddychanie przepona ale tylko pomaga.Kitty,mam nadzieje ze sie odedzwiesz witaj Too Sensitive:..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 4

.. ...wspominał tu o oddychaniu przeponą. Czy to pomaga? I jeśli tak - jak nauczyć się takiego oddychania? witajcie. kiedys trafiłam na jedną wizytę [na więcej nie było mnie stać] do psychoterapeuty, byl chyba dosyc dobry, bo moj oddech byl już taki,że nie mogłam mowić i cała się trzęsłam...

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 11

.. ...wyprostować, żeby nie uciskać przepony i masować brzuch w okolicy splotu słonecznego. Kilka beknięć u niektórych załatwia zwykle sprawę i można ziewnąć do pełna. Ziewanie to objaw niedotlenienia. Niekoniecznie z powodów sercowych, ale np. nadmiernego połykania powietrza podczas..

RTG - cień we wnęce prawej

.. ...prawej, może odpowiadać powiększonemu węzłowi chłonnemu. poszerzenie aorty stępującej. Serce podparte przez wyżej ustawioną przeponę. Przepona wolna. co może oznaczać taki opis, bo mama twierdzi że to rak...

Nerwica w ciąży - Str. 64

.. ...lub dziecko naciska na przepone ). Tylko ze my nerwuski sobie zaraz przybieramy do glowy, nakrecamy sie i atak gotowy. Ja juz od dawna przestalam i naprawde czuje sie super. Mimo iz fizycznie nie jest najlepiej, to jednak psychicznie bardzo dobrze. A podejrzewam, ze przy tych..

Nerwica w ciąży - Str. 137

.. ...spokojnie i oddychać przeponą ( jak przy porodzie ) wdech nosem i wydech ustami i tak 5 razy.Potem przerwa i jesli jeszcze trzeba to powtarzam.Oddechy muszą być spokojne i głebokie. Pozdrowionka. Tak Agunia sama( mąż w niemczech ),wizyta w poniedziałek,wiec nie było powodu do płaczu..

Nerwica w ciąży - Str. 141

.. ...cwiczylam oddychanie przeponowo - brzuszne, i dzieki temu mogę twierdzic,ze poród to tylko ciężka praca a nie bol, w żadnym wypadku. polecam ćwiczenia , bo one budzą to, co mamy w naturze, umiejętnosć rodzenia. wiekszosć kobiet umie to instynktownie, ale ja bym nie wiedziala co mam robic..

Nerwica w ciąży - Str. 153

.. ...żeby ucisnięta była przepona. witajcie. byłam dziś u lekarza i powiedzial,ze mam mało wód płodowych i kazal duzo pic. naczytalam się o tych wodach i tewraz sę martwie. moze on zapomniał [ a ja tez i nie powiedziałam],ze na poprzednie wizycie kazal mi brać żurawinę , a ona odwadnia, chyba..

Poszerzenie aorty stępującej co może oznaczać?

.. ...węzłowi chłonnemu. Poszerzenie aorty stępującej. Serce podparte przez wyżej ustawioną przeponę. przepona wolna. co może oznaczać taki opis bo mama mówi że to rak niech mama idzie do kardiologa!!!!!!!!!!!..

Jestem rozkojarzony, nie potrafię siś na niczym skupić, źle sie czuję

.. ...drgawki, bole w szyji i przeponie od prawie roku leci mi lepka wydzielinna z tylnich dróg oddechowych i miewałem skurcze miesni. Pozatym jestem osłabiony czasem czuje sie jakbyj nie miał konczyn, senny i bez perspektyw do życia nic mnie nie cieszy totalny zanik emocji. lekarz rodzinny..

EKG a lek uspokajający

.. ...oddychanie brzuszne ( * przeponowe * ) z wydłużoną fazą wydechu również z reguły pozwala obniżyć tętno. W grę wchodzą oczywiście także preparaty ziołowe i łagodne leki uspokajające ( hydroxizina ), które w rozsądnych dawkach z pewnością nie spowodują jakichś osobliwości w zapisie EKG...

Złe samopoczucie, zawroty głowy, mdłości i kołatania serca

.. ...cos mnie kuje jakby w przepone jak leze nie przyjemne uczucie mam stymulator od 2004 r. Czy jest jakas mozliwosc ponownej diagnozy i usuniecia jezeli stymulator jest nie potrzebny?? pomocy!!:( mam dopiero 20 lat a juz moje zycie jest przesaądzone... Witam Moj tata miał wczoraj wszepiony..

Ciężki oddech, 18 latek

.. ...Dlatego popracujcie przeponą. Od dawna wiadomo, że prawidłowe oddychanie uwalnia od napięcia. Weźcie oddech inaczej niż zwykle, tzn. wdychajcie powietrze wydymając brzuch i przeponę, aż do granic możliwości, następnie przytrzymajcie parę sekund i wypuśćcie powietrze. To działa, ale..

Silne bicie serca, pocenie się i uczucie lęku - Str. 2

.. ...kluciem ,czulem jakby przepona ( splot sloneczny ) byla napompowana powietrzem, nie moglem sie absolutnie skupic, mialem ogromne problemy z mowieniem, staralem sie zachowac spokoj, zmagania trwaly dlugo, skonczylo sie to duza dawka stresu, nie moglem spac, strasznie dziwnie sie czulem bo..

Męczące odkaszliwanie

.. ...ogniskowych, aorta i przepona w normie * . Znajomi twierdzą, że po prostu * fajki ze mnie wychodzą * i mięli podobne objawy. Może koś z was miał również podobna dolegliwość i powie mi co mam robić: ) Pozdrawiam ja także rzuciłem palenie - ale to mialem takie objawy podczas palenia fajek...

Drżenie brzucha

.. ..., może , że to coś z przeponą. Czytałam różne informacje na jej temat ale nie doszukałam się, jak prawidłowo ma funkcjonować.W ogóle to mam nadwagę brzuszną, przy ogólnie szczupłej wysokiej sylwetce, ten brzuch wygląda jak kolejna ciąża - gdy byłam wcześniej w ciąży, to co niektórzy..

Prolaps ciagla dusznosc

.. ...mi sie oddycha ciezko to opisac najgorzej jak wchodze po schodach .Mam tez problemy z zoladkiem z przepona dotego mam miekkie nogi i ogolne oslabienie ide z tym do gastrologa moze on pomorze.pozdrawiam..

Czy to nerwica serca?

.. ...cała klatka piersiowa, przepona, żebra, plecy od tych wdechów ( napinanie mięsni ). Jak o tym nie myślę to jest w miarę ok. Potrafię się obudzić w nocy zlany potem z napadem lęku. Panicznie boję się śmierci i nowotworów. Parę lat temu zmarł na raka mój kolega i długo sie nie mogłem z..

Zatrzymywanie serca na moment i gorąco w przeponie

.. ...uczucie gorąca w okolicach przepony i wrażenie jakbym miała odbić( czasami się to zdażało ) a potem bardzo dziwnie skakanie pod żebrami z lewej strony, i nogi robią się jak z waty. Nie dam rady chodzić i nic robić, najlepiej jak położe się do łużka lecz nie zawsze pomaga. Lekarz w czasie..

Nerwica czy serce?

.. ...wtedy czuje i napiecie przepony .nigdy mi nic nie stwierdzili ale mialm guzy na tarczycy ,wycielam teraz mam kikuty i badania w normie i wlsnie tez tak mysle ze napady koltan sa zwiazane z czyms poza nerwica .moze i nerwica to nasila ale cos mi tu nie pasuje .co do sciagania na lewa..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 18

.. ...miare poruszania miesni przepony - wyobrazamy sobie ze wdychajac powietrze przemieszczamy je od palcow nog do czubka glowy - gdy wypuszczamy powietrze zatrzymujemy je na chwilke i wypuszczamy calkowicie - poczuj jak podloga utrzymuje ciezar twojego ciala - powtarzamy kilkakrotnie taka..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 56

.. ...okazało sie ze ma przebitą przeponę i jelita przemiescily mu sie do klatki piersiowej, nie myslę na razie o najgorszym - będzie dobrze bardzo go lubimy, jest taki spokojny. dzisiaj poza tym duzo czasu spedzilam z synkiem ukladalismy klocki lego. Beti nowy psychiatra to nowe spojrzenie,..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 149

.. ...całego ciała,ściśnieta przepona,silne męczenie,słabość,uczucie UMIERANIA,i wiele wiele innych.Borykałam się z tym parę lat biorąc leki...ale nigdy w miedzyczasie nie czułam sie tak naprawde normalnie.Ciężko było mi funkcjonować ale pracowałam i ukrywałam na zewnątrz to co sie ze mna..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 156

.. ...wszystko o oddychaniu przepona i jaK to na nasz organizm wplywa.Mam miesiac zeby nauczyc sie tak rozluzniac ,hehe az niemizliwe bo nie umiem ,heh. Drugie zadanie domowe to przeczytac ksiazke Lazarusa tylko zapomnialam tytul i tu problem bo moja psycholog ma urlop i kicha. Znacie jego..

Nerwica, chroniczny strach czy choroba serca?

.. ...za żołądkiem poniżej przepony i podobno może dawać objawy bólowe. A co do samego bólu za mostkiem to wygląda trochę na dusznicę bolesną ( nerwicowe zwężenie naczyń wieńcowych ). Polecam Ci swobodne bieganie ( lekki truchcik ), bo wiem z autopsji, że bardzo pomaga się wyluzować i..

Czy serce w ciąży się powiększa?

.. ...wynikają z przesunięcia przepony i ucisku rozwijającej się ciąży na narządy wewnętrzne, w tym serce. W okresie ciąży dochodzi do wielu zmian w funkcjonowaniu układu krwionośnego. Przede wszystkim o 40 - 50 proc. zwiększa się ilość krwi krążącej w organizmie. By ją przepompować, serce..

Czy ja przesadzam? musze uwierzyć w siebie, że nic mi nie jest?

.. ...masz uciska na żoładek przeponę i gwarantoany ból w klatce. i to nie od serca tylko złej pozycji. zacznij braćten apsargin. a czy ty w ogóle zdrowo się odzywiasz i sypiasz? skoro po tyle godzin przed kompem to sory - sam sobie szkodzisz - po kazdej godzinie przy kopie chociaż 5 minut..

Wynik rtg klatki piersiowej

.. ...w luku aorty.zatoka przeponowo - zebrowa prawa splycona - slad plynu. masz jednym slowem: PRZEJEBANE! Do lekarza! a nie na forum! dzieki za slowa otuchy Ja mam taki wynik badanie rtg klatki piersiowej: Zgrubienie opłucnej w szczycie płuca lewego. Poza tym pola płucne bez zmian..

Nerwica, przepona, żołądek?

.. ...skurcze zołodka lub przepona? dodam ze od jakiegos czasu mam biały nalot na języku, biore leki antygrzybiczne jak narazie nie pomagaja tak wiec może to cos nie tak z żołądkiem?. miałem robione echo, badanie krwi, ekg które nic nie wykazały. Takie nagłe ataki zdarzają mi sie jak narazie..

Wystajace zyly

.. ...pomaga oddychanie przez przepone...trzeba sie nauczyc tylko i sama zobaczysz jaka poczujesz ulge...poczytaj ksiązke RELAKS W 90 sekund...mam 31 lat a czasem czue sie jak 80 letnia staruszka...pozdrawiam cie A mozna zapytac z kad pochodzisz?Ja tez mam 31 .Pochodze z Wadowic ale na stale..

Leczenie : Arytmia, Niemiarowość Serca, Nerwowość, Nerwica - Str. 3

.. ...oddechowe, żeby pracując przeponą wpłynąc na serce, ale niestety nie pokazała jakie. Muszę się do niej wybrac i dopytac. Moja teściowa też ma to samo i ma często za szybkie tętno. Kardiolog powiedziała mi, że to nie jest u mnie przypadłośc na całe życie, że z wiekiem człowiek robi się..