Nabłonki

Krew w moczu (krwiomocz)

.. ...miedniczkę nerkową, potem nabłonek moczowodu i wreszcie ściany pęcherze i cewki. Wędrówce kamienia towarzyszy zwykle bardzo silny ból, może także wystąpić gorączka. Poważną potencjalną przyczyną krwiomoczu są nowotwory układu moczowego, zwłaszcza pęcherza. Obecność krwi w moczu może być..

Nadżerki żołądka

.. ...najbardziej powierzchownej - nabłonka błony śluzowej. Charakterystycznie występują kłujące bóle w okolicy nadbrzusza środkowego ( tzw. dołek sercowy ). Pojawienie się bólu jest związane z cyklem i rodzajem posiłków. Zwykle ból jest większy na czczo, gdy gromadzący się w żołądku, kwas..

Rak płuc

Rak płuc

.. ...złośliwy wywodzący się z nabłonka dróg oddechowych - jest chorobą ciężką, rokowania jest zwykle niepomyślne. Istnieje kilka typów histologicznych tego raka, jednak najistotniejszy jest podziała na raka drobnokomórkowego i niedrobnokomórkowego. Durgi typ jest we wczesnym stadium zmianą..

Owrzodzenia podudzi

Owrzodzenia podudzi

.. ...szkodzenia śródbłonka ( nabłonek wyścielający naczynia od wewnątrz, zapewniający im szczelność )i wysięku krwi poza żyły. Przyczyny owrzodzenia podudzi. Istnieje kilka teorii tłumaczących powstawanie tzw. zmian troficznych skóry golenia. Ostatecznie jednak, skóra staje się cienka, ciemna..

Wsierdzie

.. ...wysłane pojedynczą warstwą nabłonka. Nabłonek ten nazywamy śródbłonkiem, wyściela on również wnętrze wszystkich naczyń krwionośnych ( tętnic, żył i naczyń włosowatych ). Głębsza część wsierdzia jest zbudowana głównie z tkanki łącznej. W jego skład wchodzą komórki zwane fibroblastami oraz..

Budowa naczyń krwionośnych

.. ...wewnętrzne wysłanej nabłonkiem ( śródbłonkiem ), warstwy środkowej składającej się głównie z komórek mięśni gładkich oraz warstwy łącznotkankowej zewnętrznej. Trzy typy tętnic różnią się grubością poszczególnych warstw ściany oraz wzajemnym stosunkiem ilości komórek mięśniowych, włókien..

Refluks

.. ...przyczyną zmian w obrębie nabłonka przełyku. Leczenie polega zwykle na podawaniu preparatów inhibitorów pompy protonowej ( omeprazol ). Typowe dolegliwość to zgaga i pieczenia w nadbrzuszu, nasilające się po jedzeniu. Refluks pęcherzowo - moczowodowy. Refluks pęcherzowo - moczowodowy,..

Torbiel (cysta)

.. ...patologiczna struktura wysłana nabłonkiem. Umiejscowienie zmian o charakterze torbieli jest rozmaite, poczynając od narządów takich jak wątroba czy nerka, przez tarczycę, jajniki ( np. zespół policystycznych jajników ), oskrzela ( torbiel bronchogena ), itd. Torbiel może być zmianą..

Przełyk Barretta

.. ...narząd ten jest wysłany nabłonkiem płaskim ( nazwa odnosi się do kształtu komórek powierzchownej warstwy ). W przypadku opisywanego schorzenia dochodzi do zastąpienie prawidłowego nabłonka płaskiego nabłonkiem walcowatym, który jest z kolei charakterystyczny dla dalszych odcinków..

Badanie moczu

.. ...erytrocytów i komórek nabłonkowych. Zestawienie wyników tego prostego i taniego badania z objawami prezentowanymi przez pacjenta pozwala na trafne rozpoznanie choroby lub ukierunkowanie dalszego toku diagnostycznego. Posiew moczu. Posiew moczu nie tylko pozwala potwierdzić etiologię..

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

.. ...degeneracja fotoreceptorów i nabłonka barwnikowego oraz drobnych naczynek. Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem pojawia się zwykle miedzy 50 a 60 rokiem życia, częściej dotyka ludzi z niebieskimi tęczówkami, zauważalne są pewne uwarunkowania genetyczne, czynnikiem ryzyka jest też..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 705

.. ...różnicowanie się komórek nabłonka jelitowego i dojrzewanie systemu immunologicznego. Pomiędzy mikroflorą jelitową a gospodarzem zachodzi „reakcja symbiotyczna”, której efektem jest prawidłowy stan zdrowia człowieka i to nie tylko w obrębie przewodu pokarmowego ale..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 59

.. ...zagoić i pokryć właściwym nabłonkiem. Trwa to pół roku nawet do roku. W tym czasie trzeba brać środki rozrzedzające krew np acenokumarol, które zapobiegają powstawaniu skrzepów w okolicy blizn. Zarówno ja jak i Dana - ja na pewno mniej - mieliśmy rozległe wypalanie a co za tym idzie dużo..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 75

.. ...Niestety nieprawidłowy nabłonek usunięty w trakcie zabiegu czasem się regeneruje i problem wraca. To tyle w dużym uproszczeniu na ten temat. Pomoże to mniej wtajemniczonym zrozumieć dlaczego jedni po zabiegu są od razu jak nowo narodzeni, a inni męczą się dalej. Pozdrawiam. Dzięki..

Plamy na języku

.. ...stwierdzono że jest to język geograficzny. Napisz mi jeżeli możesz jakie Ty masz dokładnie dolegliwości u jakich lekarzy byłaś i jakie masz wyniki. Będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam Laura...

Echo serca, interpretacja wyników

.. ...urobilinogen - norma nabłonki - pł.poj. leukocyty:2 śluz ++ BADANIE TARCZYCY: TSH 3,09 fT4 1,21 fT3 2,53 lekarz powiedział, ze generalnie nie ma się co przejmować, biore wczesniej wspomniany betaloc zok50 oraz asoargin ( sód+magnez ).Sport kazał uprawiać jak dotychczas, nie ma..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...ani obecności komórek nabłonka lub chrząstki. Torbiele mogą być jedno - lub wielokomorowe [3]. Diagnostyka Rozpoznanie stawia się zazwyczaj na podstawie charakterystycznego wywiadu oraz badania fizykalnego. U wielu pacjentów można stwierdzić występowanie niebolesnego zgrubienia w okolicy..

Płyn z piersi

.. ...erytrocytów i komórek nabłonkowych - a za drugim razem nic niepokojącego.Pozdrawiam to idz na zabieg i bedzie po klopocie a tak szybko nie odrastaja brodawczaki jezeli wynik byl dobry to i po zabiegu bedzie dobrze zycze wesolych spokojnych Swiat Wielkanocnych ja o sobie wiecej bede..

Wynik badania moczu

.. ...Mikroskopowa analiza osadu: Nabłonki wielokątne : liczne Nabłonki okrągłe: pojedyncze Krwinki białe: 4 - 5 w polu widzenia Składniki mineralne: szczawian wapniowy śluz - liczne pasma flora bakteryjna - pojedyncza mała pomyłka w tym co napisałam wcześniej urobilinogen : + -..

Nadciśnienie, leki nie obniżają mi już ciśnienia, wypadają mi włosy

.. ...Pasma Śluzu poj pasma , Nabłonki wielokątne poj w polu widzenia , Leukocyty 1 - 3 w polu widzenia ) Jestem osobą aktywna fizycznie chodzę na siłownie, staram się również zmniejszyć ciśnienie odpowiednią dietą. Mam 19 lat 186 cm wzrostu i ważę 94 kg ( nie palę papierosów , rzadko piję..

Rak płuc a naturoterapia

.. ...ma 73 lata . Ma raka nabłonkowego. Nie dostał żadnych leków. Stwierdzono, że jego stan jest tak zły , że chemia nie pomoże, a wręcz zabije. Tata ma nieczynną jedną nerkę.Jest załamany. Chudnie w zastraszającym tempie.Dostał lek o nazwie MEGACE . jeszcze nie wykupiłam. Ale z tego co..

Ból pod żebrami z lewej strony

.. ...ciężar właściwy - 1012, nabłonki i składniki mineralne - pojedyńcze bakterie. Po tej wizycie zacząłem brać loriste na nadciśnienie po około 3 lub 4 dniach zaczą się ten ból po lewej stronie , po 1,5 tygodnia odstawiłem lek, a ból nie przechodził. Poszedłem do lekarz powiedział o..

Wyniki badań krwi i moczu

.. ...polu widzenia w ilości 1 - 3 Kryształy ( 1 ) szczawiany wapnia ... pojedyncze w preparacie BIOCHEMIA Glukoza: 5.03 Potas: 4.19 Sód: 144.90 Magnez: 1.13 IMMUNOCHEMIA TSH - III: 3.490 ASO ilościowo: 23.0..

Na co może wskazywać podwyższone WBC i PDW?

.. ...Mikroskopowy osad moczu Nabłonki płaskie pojedyncze w preparacie nieliczne w preparacie Leukocyty 0 - 2 w polu widzenia * =5 wpw Kryształy minerałów obfite moczany, dosc liczne kryształy kwasu moczowego Bakterie mierna flora bakteryjna będę wdzięczna za pomoc odnośnie mojego postu -..

Wyniki Ana1 i wyniki moczu i eeg

.. ...leukocyty - ok.2 - 4 nabłonki płaskie - b.liczne wpw bakterie - liczne wpw fosforany bezpostaciowe - liczne w prep. bardzo proszę o odpowiedż bo jest dla mnie bardzo ważna a jeszcze mam mieć wyniki ana2 ale dopiero 5 lutego i bardzo się boję bo mnie nogi bolą i drętwieją i mam skurcze i..

Badania krwi i moczu

.. ...leukocyty ok.2 - 4, nabłonki płaskie - b.liczne wpw, bakterie - liczne wpw, fosforany bezpostaciowe - liczne w prep. BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ , BĘDĘ WDZIĘCZNA. PS. POMOŻCIE BO SIE BOJĘ. Szczerze mówiąc trudno dla laika określić, o co chodzi, bo bardzo medycznie napisane. Ja tylko mogę..

Nadciśnienie

.. ...Billirubina negatywny Nabłonki płaskie pojedyncze w prep. Leukocyty 0 - 2 wpw Erytrocyty świeże: pojedyncze w prep. Bakterie nieliczne Śluz pojedyncze pasma witam, podobne objawy do mnie - moze to nerwica u ciebie mam wplyw na podwyzszone nadcisnienie. ja zawsze w pracy tez mam lekko..

Nadczynność tarczycy

.. ...Billirubina negatywny Nabłonki płaskie pojedyncze w prep. Leukocyty 0 - 2 wpw Erytrocyty świeże: pojedyncze w prep. Bakterie nieliczne Śluz pojedyncze pasma Mógłby ktoś odpowiedzieć? Miałam TSH ok.1 ale to nie ma znaczenia. Internista może zlecić tylko TSH, jeżeli wynik jest w normie nie..

Proszę o interpretacje moich wyników

.. ...Billirubina negatywny Nabłonki płaskie pojedyncze w prep. Leukocyty 0 - 2 wpw Erytrocyty świeże: pojedyncze w prep. Bakterie nieliczne Śluz pojedyncze pasma Proponuję spytać lekarza. W końcu te wyniki i tak trzeba jemu pokazać. Lekarz powiedział, że jestem zdrowy jak zobaczył te wyniki...