Naczynia mózgowe

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...zaburzeniami przepływu przez naczynia mózgowe, albo w wyniku zmian zakrzepowo - zatorowych, albo pęknięcia naczynia. Aby rozpoznać udar mózgu zmiany ogniskowe powinny wystąpić nagle i utrzymywać się dłużej niż 24 godziny. Definicja ta jest wspólna dla ostrego niedokrwienia, krwotoków..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...strony układu sercowo - naczyniowego ( tachykardia i zaburzenia rytmu, nadciśnienie tętnicze itp ). Ponieważ średnica mikrogruczolaków może być znacznie mniejsze niż 1 cm ( poniżej 3 mm są niewykrywalne w badaniach obrazowych np. MR - rezonans magnetyczny ) o obecności guza często..

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. ...u osób ze zwężonymi naczyniami szyjnymi, zaburzenia rytmu, lub miażdżycowe zmiany samych naczyń mózgowych. Objawem zespołu TIA jest chwilowy, odwracalny deficyt neurologiczny. Jednym z możliwych, i chyba najczęstszych objawów są: uczucie drętwienia połowy twarzy lub ciała, przejściowe..

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. ...mózgu, objętości krwi w naczyniach oraz płynu mózgowo rdzeniowego w komorach ośrodkowego układu nerwowego. Niekontrolowany wzrost dowolnej z tych objętości prowadzi do wzrostu ciśnienia wewnątrzczaskowego i jest stanem zagrożenia życia. Dotyczy to jednak raczej krwawień i krwiaków, niż..

Zaniki pamięci (zaburzenia pamięci)

.. ...Alzheimera, otępienie naczyniopochodne ( głównie związane z miażdżycą ) oraz otępienie z ciałami Lowy - ego. Dość często u jednej osoby współistnieją zmiany charakterystyczne dla choroby Alzheimera oraz ogniska mikroudarów lub uszkodzenia naczyń mózgowych związane z nadciśnieniem..

Alveo faktycznie pomaga?

.. ...Alveo ? 1. Mocne serce i naczynia krwionośne: # Wzmacnia pracę serca # Reguluje ciśnienie # Przywraca sprężystość ścian naczyń krwionośnych # Obniża poziom negatywnych frakcji cholesterolu we krwi. 2. Jasny umysł, mocne nerwy: # Zapewnia lepsze dotlenienie komórek mózgowych, a tym samym..

Tętniak tętnic mózgowych

.. ...Nieinwazyjna tj. wewnątrznaczyniowa - wprowadza się cewnik do naczyń i wprowadza nim do tętniaka spiralę, która wypełnia tętniaka od środka i go zamyka wyłączając go z krwiobiegu. Obie metody zastosowano w 97 roku u mojej mamy - jedną dla jednego a drugą dla drugiego tętniaka, choć..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej z nieistotnym przeciekiem lewo-prawym

.. ...zaburzenia układ sercowo - naczyniowego. Wada ta jest uważana za czynnik ryzyka powikłań zakrzepowo - zatorowych w układzie krążenia systemowego, w tym krążenia mózgowego Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej może towarzyszyć ubytkowi przegrody międzyprzedsionkowej, często współistnieje..

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu

.. ...przepływ krwi przez naczynia mózgowe, budzę się wtedy z bólem głowy. Niestety mam jakieś dziwne dolegliwości w ciągu dnia, tętniący szum w lewym uchu, raz głosniejszy raz cichszy, czasem go wogóle nie słyszę, zawroty głowy, uczucie ucisku w gardle, drżenia włókienek męśniowych, ból szyi..

Ból głowy, ciągnący do tego wysokie cisnienie, ból w klatce piersiowej

.. ...ciśnienie obwodowe krwi a naczynia mózgowe są roszerzone. Osobiście bardzo radziłabym Ci odstawić Ranigast natychmiast.Bo to co Ci się dzieje to nie żarty.Zamiast tego radziłabym zażywanie w razie zgagi sody oczyszczonej, która nie daje żadnych ubocznych sensacji. Pozdrawiam. Zapomniałam..

Ból skroni, mrowienie, co to mogło być?

.. ...stąd zimno.No i jak naczynia mózgowe równocześnie też się skurczyły, to ból przeszedł.Tym skurczem organizm sam się obronił.Tak właśnie kończy się napad migreny, nagle i niespodziewanie ból ustepuje. To, ze na drugi dzień czujesz sie dziwnie, świadczy również o tym, że mógł to być napad..

Częste zasłąbnięcia

.. ...do omdleń od chorób naczyniowych po neurologiczne. może masz nawet gdzieś ucisk cukier ew hormony głównie badania przyzsadki mózgowej trudno gdybać tym bardziej ze masz nadcisnienie ono też potrafi namiszać a leki na nadciśnienie też mogą powodwać omdlenia ( nie muszą ale mogą zwłąszcza..

Lampka wina i straszny bul głowy

.. ...alkohol. Alkohol rozszerza naczynia, między innymi mózgowe, co może być przyczyną bólu głowy. Podobny mechanizm występuje w bólach migrenowych. ja tak reagowałam i musiałam zrezygnować z wina. Wystrczyło parę łyków a dostawałam tak strasznej migreny, że stwierdziłam , że nie warto pić..

Czy to może być objaw nerwicy?

.. ...tego wizyta u chiruga naczyniowego, wszystko ok. Teraz neurolog, na pierwszy rzut oka stwierdził nerwicę, zlecił rtg kręgosłupa ( nie ma ucisku na nerwy ) i badanie przepływów w tętnicach mózgowych. W tym ostatnim wyszło, że jestem nerwus pierwsza klasa, bo wszedzie przepływy turbulentne..

Nerwica -mój wątek:) Jak z nią żyć? Jak oswoić?

.. ...wyszło że mam malformację naczyniową w prawym płacie mózgowym - musze unikać skoków ciśnienia.Masakra a do tego odczuwam ciągle mrowienia lewa ręka i noga i mnóstwo innych równie fajnych objawów co z tym robić co robić aby nie zwariować,moje życie odwróciło się całkowicie kiedyś było..

Zmęczenie i ból głowy po przebudzeniu

.. ...nadciśnienia,a nawet może się w naczyniach mózgowych toczyć jakiś proces chorobowy.Na przykład jakaś choroba naczyń - tętniak,uszkodzenie ścian naczyń od cholesterolu,palenia papierosów itp.Nie straszę cię,ale lepiej zawczasu sprawdzić.Branie tabletek p.bólowych to nie leczenie lecz..