Naczynia płuc

Anatomia serca

Anatomia serca

.. ...narządem ośrodkowym układu naczyniowego określanym przez anatomów jako mięsień wydrążony, odgrywający rolę pompy. Serce pobiera krew krążącą w organizmie z obu żył głównych, górnej i dolnej ( vena cava superior et inferior ), oraz z żył płucnych. Krew z komór serca tłoczona jest do aorty..

Zespół Eisenmengera

.. ...który jest następstwem naczyniowej choroby płucnej. W zespole Eisenmengera dochodzi do rozwoju mięśniówki w ścianach naczyń krążenia płucnego. Wszystkie te zaburzenia powodują spadek wysycenia krwi tętniczej tlenem, co prowadzi do sinicy. Badania wykonywane przy podejrzeniu zespołu..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...nagłego wzrostu oporu w naczyniach płucnych. Prawa komora serca zostaje przeciążona ciśnieniowo, co może doprowadzić do niewydolności serca prawokomorowej. Jeśli mechanizmy wyrównawcze w krążeniu płucnym są niewystarczające może dojść do zawału płuca. Objawy zatoru płuc. Zator płucny to..

Izolowany ubytek przegrody międzykomorowej

.. ...wzrostu ciśnienia w naczyniach płucnych. Duże ubytki mogą także dawać przeciążenie objętościowe lewej komory i lewego przedsionka. Rozpoznanie opiera się na wynikach badań: ECHO serca EKG zdjęcie RTG klatki piersiowej Leczenie ubytku przegrody międzykomorowej. Pacjenci z małym..

Nieprawidłowy spływ żył płucnych

.. ...płucne łączą się w jedno naczynie i uchodzą do żyły głównej górnej. W typie śródsercowym żyły płucne uchodzą bezpośrednio do prawego przedsionka. W typie podsercowym żyły płucne łączą się w jedno naczynie i uchodzą do systemu żyły głównej dolnej. Objawy pojawiają się około trzeciego..

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...także przepływ przez naczynia krążenia płucne. Patologiczne połączenie pomiędzy szeroką zatoką wieńcową a lewym przedsionkiem powoduje obniżenie utlenowania krwi tętniczej. Badania diagnostyczne wykonywane w diagnostyce ubytku typu zatoki wieńcowej: badanie ECHO serca; EKG; zdjęcie..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...zwiększenia przepływu w naczyniach krążenia płucnego. Duże przecieki mogą doprowadzić do rozwoju nadciśnienia płucnego. Obciążenie prawej komory prowadzi do niedomykalności zastawki trójdzielnej ( zastawka między prawym przedsionkiem i prawą komorą ). Badania wykonywane w diagnostyce..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...włośniczek płucnych ( drobne naczynia do tkanki śródmiąższowej ) i pęcherzyków płucnych. Zjawisko to spowodowane jest wzrostem ciśnienia w łożysku naczyniowym płuc. Przyczyny obrzęku płuc. sercowo - naczyniowe. nagłe pogorszenie funkcji mięśnia sercowego u pacjentów z niewydolnością..

Przezskórna walwuloplastyka zastawki pnia płucnego

.. ...uzyskaniu dostępu do naczynia igła jest usuwana, a wprowadzany jest specjalny cewnik z balonikiem. Średnica balonu jest większa od pierścienia zastawki o około 30 - 40%. Zabieg przezskórnej walwuloplastyki płucnej charakteryzuje się wysoką skutecznością. Ryzyko powikłań jest niewielkie...

Amiodaron (Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin)

.. ...z układem sercowo - naczyniowym ( po za możliwością reakcji alergicznych i dolegliwości ze strony układu pokarmowego, co dotyczyć może każdego leku ) należy wspomnieć o zaburzeniach ze strony tarczycy ( amiodaron zawiera jod ) i płuc. Możliwe jest także wystąpienie nadwrażliwości na..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...również bezpośrednio na naczynia krwionośne - rozszerzając je, dodatkowo obniża ciśnienie krwi. Leki moczopędne są także stosowane w niewydolności serca - w celu eliminacji lub zapobiegania obrzękom obwodowym oraz obrzękowi płuc. Preparaty zawierające torasemid dostępne w Polsce ( za..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...wzrostu ciśnienia w naczyniach płucnych mogą być różne choroby: choroby serca, wady zastawkowe ( niedomykalność zastawki trójdzielnej ) lub zespół Eisenmengera w wadach wrodzonych; choroby płuc takie jak pylice, przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP ), zespół bezdechu sennego;..

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...wypadku zaciśnięte są naczynia doprowadzające krew do serca. W drugim, serce nie ma przestrzeni do pracy. Wydajna praca serca jest też niemożliwa przy masywnym zatorze tętnicy płucnej. Do nagłego zatrzymania krążenia może także dojść z powodu zatrucia lekami czy chemikaliami. Przy NZK..

Krążenie w życiu płodowym

Krążenie w życiu płodowym

.. ...płodowym układ sercowo - naczyniowy człowieka nie tylko funkcjonuje inaczej niż po urodzeniu, ale jest także inaczej zbudowany. Serce płodu ma kształt w przybliżeniu kulisty, lewe komora jest podobnej grubości co prawa. Przedsionki serca są połączone przez otwór w przegrodzie..

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...wzrostu ciśnienia w naczyniach krwionośnych płuc, płyn przesącza się do pęcherzyków. Ma to miejsce przy niewydolności lewej komory serca. W skrajnych przypadkach niewydolności serca może dojść do obrzęku płuc. O wysięku mówimy, gdy płyn jest czynnie wydzielany do światła pęcherzyków...

Nowotwory serca

.. ...mięśniowych lub mięsaki naczyniokowate. Innym nowotworem złośliwym serca jest chłoniak. Przerzuty nowotworowe do serca. Nowotwory wtórne to takie, których ognisko pierwotne znajduje się poza danym narządem. Do serca przerzutu mogą dawać następujące nowotwory: rak płuc ( w sytuacji, gdy w..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...krzykiem, otwierają się naczynia płucne. Otwór międzyprzedsionkowy jest już zbędny. Zmiana gradientów ciśnień w jamach serca powoduje jego funkcjonalne zamknięcie. Otwór międzyprzedsionkowy jest wyposażony w rodzaj zastawki, która przepuszcza krew tylko z prawego do lewego przedsionka...

RTG klatki piersiowej

RTG klatki piersiowej

.. ...oceny układu sercowo - naczyniowego. Sylwetka serca, jego rozmiar, położenie oraz rysunek naczyniowy płuc pozwalają nam wyciągnąć wnioski na temat wydolności mięśnia sercowego. Kształt, długość i wysycenie aorty na zdjęcie rentgenowskim pozwala w sposób pośredni wnioskować na temat..

Echo serca

.. ...międzykomorowa - 8mm duże naczynia szerokość Ao 28mm Przepływ płucny 108 cm/s 2 wynik: lewa komora 41mm lewy przedsionek - 29mm prawa komora - 28mm Grubość ścian lewa komora 8mm przegroda międzykomorowa 8 mm duże naczynia szerokość Ao - 26mm Badanie w granicach normy. Pozdrawiam Nie wiem..

Echo serca - Str. 18

.. ...nadciśnienie płucne z dużym naczyniowym oporem płucnym. Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu wtórnego ( ang. atrial septum defect – ASD II ) jest drugą pod względem częstości rozpoznawania wrodzoną wadą serca u dorosłych ( 22% ) [1]. Obecnie są stosowane 2 metody..

Echo serca - Str. 60

.. ...leczenia chorob serca i naczyn obok szpitala JANA PAWLA II w KRAKOWIE Prosze o interpretację wyników maż wczoraj był u lekarza i to ci usłyszał jest straszne. Aorat w opuszce 28 mm Pień płucny 24 mm Lewy przedsionek AP 32mm Powierzchnia z 4CH 18 cm2 Prawa komora 27 mm Lewa komora 27 mm..

Dodatkowe skurcze - Str. 173

.. ...arytmia, mam zmiany w naczyniach nóg, czy nie, mam nadciśnienie płucne czy nie. shitttttt. ja np gdy mam skurcze nie spie, nie żyje, nie wyobrażam sobie pracy....nie wiem, nie wiem... Niby racja staszek tylko zawsze jest ale i chyba moge posluzyc jako przyklad. Na pierwszym holterze..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...liczyć. Wprowadzając do naczynia cokolwiek musimy sie liczyć z możliwościa oderwania sie częsci blaszki miażdżycowej, która dostając sie do mózgu lub płuca powoduje zator. A zaczopowanie naczynia właśnie prowadzi do udaru niedokrwiennego. Objawy, które pan podaje są niespecyficzne( ból..

Poszerzona aorta u starszych ludzi

.. ...lekko wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy płuc. Opis ten dotyczy mojego Taty, który w tym roku skończy 70 lat. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział,że są to zmiany starcze. I że nie może Tacie dać żadnych leków bo Tata ma zbyt niskie ciśnienie. Chciałabym się dowiedzieć o czym..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...że mięsień sercowy i naczynia wieńcowe są bez zmian, ale etiologia AF jest zupełnie inna.Polega to na wyzwalaniu dodatkowych, nieprawidłowych impulsów z okolic ujść żył płucnych,które powodują nieprawidłowe skurcze przedsionków. Teoretycznie można z tym żyć, ale każdy atak AF zmniejsza..

Pierwotne nadciśnienie płucne

.. ...odksztuszać krwią pękło mi naczynie na płucu.Ja czekam teraz na telefon z Zabrza ale nie tak długo dopiero 2 tydzień SZczerze mówiąc mam już szpitali dość ale co zrobić tak w życiu bywa trzeba go brać takim jakie jest niezależnie od tego co sie dzieje.Myśle że Bóg wie co robi.Ciesze sie..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 20

.. ...słyszałaś ), rozszerza naczynia krwionośnie, żeby węcej krwi mogło przepłynąc między sercem a płucami. Przeciwzakrzepowe - raczej wszyscy tylko ja nie polecam osobiście Accenocumarol, skacze bardzo przy tym INR, jestem na Warfin. Nie mam takich innych dolegliwości jak ty. A do..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...skutek wtórnych zmian w naczyniach płucnych dojdzie do znacznego wzrostu ciśnienia w tętnicy płucnej ( nadciśnienie płucne ) i w prawej komorze do odwrócenia przecieku krwi przez ubytek. Krew z prawej komory pozbawiona tlenu będzie przepływała do lewej. Będzie się z tym wiązało..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...podłożu niż sercowo - naczyniowe: nowotworów lub chorób płuc. Jako przyczyny zbyt niskiego ciśnienia uznaje się kłopoty psychiczne - wyczerpanie. Także wystawianie organizmu na działanie upału, choroby serca i naczyń, chorób zakaźnych lub leków, chorób neurologicznych i chorób..

Kłucie, uczucie dyskomfortu pod lewa łopatką

.. ...na stojaco np. zmywam naczynia pojawia się ból miedzy łopatkami.jak na razie nie byłam z tym u lekarza ,może ktos spotkał sie z czymć takim.z góry dziekuje za odpowiedz Rak płuc... raczej nie... poza tym możesz sobie prześwietlenie klatki piersiowej. Monika ja też miewam podbny..

RTG klatki piersiowej zmiany zapalne

.. ...szersza. Wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy. Serce niepowiększone. Wynik raczej dobry. Nie jestem lekarzem ale kilka zdjęc mialam robionych z powodów częstych stanów zapalnych. Pewnie tylko zmiany oskrzelowe,płuca czyste,serce bez zmian.Zmiany zapalne po prawej stronie oskrzeli...

Podejrzenie ubytku przegrody międzyprzedsionkowej 16 lat

.. ...możliwość, że mogą mi się naczynia wewnętrzne zniszczyć czy coś ponieważ za dużo krwi może dochodzić do płuc. Najbardziej co mnie dobiło w tym to, że gdy będę miał to założone nie będę mógł dalej być bramkarzem( uderzenia w klatkę itp. ) Jest to ogromny cios dla mnie ponieważ od 8 lat..

Echo serca 2,5 latka

.. ...powiązania sercowo - naczyniowe. Przepływy w aorcie brzusznej, łuku aorty, pniu i tętnicach płucnych prawidłowe. Przepływy przez zastawki przedsionkowo - komorowe i komorowo - naczyniowe prawidłowe ( niewielka fala zwrotna z zastawki trójdzielnej, śladowa z zastawki t.płucnej - bez..

RTG klatki piersiowej w diagnozowaniu chorób układu krążenia

.. ...interpretację RTG : szeroki cień naczyniowy w rzucie pnia płucnego,serce kuliste,poszerzona( lub powiększona ) RV Dodam,że jest to wynik dziecka po korekcji ToF. rtg jest potrzebne do tego żeby sprawdzić czy wielkość Twojego serca jest prawidłowa. chodzi takze o jego położenie. wydaje mi..

Przepływ lewo-prawy przez IAS u niemowlęcia

.. ...okresie życia płodowego - naczynie łąćzące tętnicę płucną z aortą. Stanowi jedną z najczęstszych wrodzonych wad serca. W nastepstwie zmian okołoporodowych w kilkadziesiat godzin po urodzeniu dzicka dochodzic powino do fizjologicznego zamknięcia sie przewodu tętniczego. U wczesniaków..

Zator płucny

.. ...kochana leczyć się u naczyniowca i absolutnie ie przetswać brać leków nie potrafie ci nic konkretengo napisac na ten temat ale moja koleżanka miała zator płucny i też chodiz taka jak by była pijana ale cóż każdy chce żyć napisz jaka była przyczyna tego zatoru jak to się zaczeło..

Nerwica serca

.. ...rejestrujące ciśnienie w naczyniach płucnych ( u mnie występuje nadciśnienie płucne ). Na zdjęciach rtg klatki piersiowej zwłaszcza bocznych widać u mnie duże zrosty na osierdziu, które ograniczaja pracę serca, zwłaszcza rozkurczanie. Moje serce jest uwięzione w wapiennej skorupie, którą..

USG serduszka mojego synka wcześniaczka

.. ...komorowe i komorowo - naczyniowe. Prawidłowe spływy żylne. Przegroda VS szczelna. W AS - widoczny PFo ( 0,38cm ) z żywym L - P przeciekiem. Kurczliwość dobra EF 80%, SF 43%. LV - 1,06cm, RV - 1,19cm. Przepływy przez obie zastawki przedsionkowo - komorowe są prawidłowe. Ist IT. Przepływ w..

Kto zna dobrą Klinikę Kardiochirurgiczną?

.. ...Klinika chirurgii serca naczyn i przeszczepow pod kierunkiem prof. Sadowskiego. Poza tym Krakow jest piekny... szczerze polecam z pelna odpowiedzialnoscia! to oni wszczepili pierwsza w swoecie zastawke bezszwowa z wielkim sukcesem swiatowym. No, a w Aninie wszczepili przezskórnie..

Dziwna choroba, słabnięcie, nocne poty, bóle, nadcisnienie

.. ...płuc wykazało obraz naczyniowy płuc lekko wzmożony, nic poza tym, morfologia i ob wszystko w normie. 1 seria antybiotyków, poprawa na 2 - 3 dni i znowu to samo, druga seria amoksiklaw, nieco pomógł, ale nie na długo, początek listopada, następna morfologia, wyniki super, białko crp w..

PDA u noworodka

.. ...tętniczy Botalla jest to naczynie łączące u płodu, przed jego narodzeniem, tętnicę płucną bezpośrednio z aortą. Dzięki temu krew przedostaje się bezpośrednio do aorty z tętnicy płucnej, omijając płuca, które w tym czasie jeszcze nie funkcjonują. Z reguły, w ciągu pierwszych dni życia..