Nadbrzusze

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...u kobiet - bólami w nadbrzuszu, dusznością, nudnościami i uczuciem słabości bądź zmęczenia. Kobiety na ogół później trafiają do szpitala. W elektrokardiogramie mężczyzn częściej wyraźne jest uniesienie ST, a objaw ten stanowi nieraz podstawowy wskaźnik do intensywnego leczenia..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...thoracic outlet syndrome ); Nadbrzusze: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, ból w chorobach przełyku, ból żołądkowy/dwunastniczy, ból trzustkowy, ból pęcherzyka żółciowego, zapalenie opłucnej przeponowej, zapalenie płuc; Prawa okolica podżebrowa: ból pęcherzyka..

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...lokalizuje się w obszarze nadbrzusza, w miejscu zwanym potocznie dołkiem sercowym . Może mieć różne nasilenie, charakter i przyczyny. Ostry, kłujący ból ( jak dźgnięcie nożem ) występujący na czczo, ustępujący po posiłku jest charakterystyczny dla choroby wrzodowej żołądka. Podobne..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...Czasami ból promieniuje do nadbrzusza lub ból w nadbrzuszu występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy maską brzuszną zawału serca. Masce brzuszna zawału serca mogą towarzyszyć mdłości i wymioty. Ból może lokalizować się w środkowym nadbrzuszy lub w okolicy prawego łuku..

Nadżerki żołądka

.. ...kłujące bóle w okolicy nadbrzusza środkowego ( tzw. dołek sercowy ). Pojawienie się bólu jest związane z cyklem i rodzajem posiłków. Zwykle ból jest większy na czczo, gdy gromadzący się w żołądku, kwas solny drażni odsłonięte przez nadżerkę zakończenia nerwowe. Posiłek neutralizuje kwas,..

Przepuklina przełykowa (przepuklina rozworu przełykowego)

.. ...uczucie pieczenia w nadbrzuszu. Diagnozę stawia się na podstawie objawów klinicznych oraz wyników badań obrazowych ( gastroskopia, pasaż ). Leczenie polega na przyjmowaniu inhibitorów pompy protonowej. Duże przepukliny mogą uciskać serce i płuca, stanowią wtedy poważne zagrożenie dla..

Refluks

.. ...zgaga i pieczenia w nadbrzuszu, nasilające się po jedzeniu. Refluks pęcherzowo - moczowodowy. Refluks pęcherzowo - moczowodowy, czyli cofanie się moczu z pęcherza do moczowodów, jest zwykle spowodowany niedojrzałością lub wadę ujść moczowodu. Refluks ten może być przyczyną nawracających..

Stłuszczenie wątroby

.. ...prawym podżebrzu lub nadbrzuszu. Podstawą rozpoznania są badania biochemiczne, badanie USG oraz ewentualna biopsja. Konieczne jest wykluczenie wszelkich innych przyczyn przewlekłego zapalenia wątroby, przede wszystkim etiologii wirusowej. Leczenie stłuszczenia wątroby. Podstawą leczenia..

Ból trzustki

.. ...odczuwalne głównie w lewym nadbrzuszu. Ostre zapalenie trzustki. Ostre zapalenie trzustki jest przyczyną niezwykle silnych dolegliwości bólowych. Choroba często przebiega z podrażnieniem otrzewnej i porażeniem perystaltyki jelit. Ostry ból jest szczególnie silnie odczuwalny w lewym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 689

.. ...zjawisko obecności tętna w nadbrzuszu podczas silnych emocji ( okropność ). Będąc na którymś z tych 2 leków tego nie miałem. Leki te zapobiegają również przyspieszeniom akcji serca spowodowanym przez stres ( są to tzw. beta blokery ). Atenolol przepisał mi lekarz dyżurny w przychodni na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 836

.. ...Dosłownie boli mnie nadbrzusze , piecze cholernie, nie mogę na niczym się skupić, objawy odwrotne do poprzednich. Zjadłam 2 kromki, jeśc nie mogę , uczucie wielkoego balona w brzuchu. Matko i córko,, po co ja tam lazłam. Żybym prznajmniej zrobiła byłoby wiadomo - a teraz nie wiem co jest..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 982

.. ...w okolicy żeber i w nadbrzuszu, mam zawroty głowy i już sama nie wiem czy to jakaś choroba czy ta nerwica...robiłam morfologie krwii na krótej wyszło ok wszystko jedynie lekko podwyższone neutrocyty i przy dolnej granicy limfocyty...dostałam skierowanie do neurologa z podejrzeniem..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...klatce za mostkiem i w nadbrzuszy przy wypadaniu płatka? Od tygodnia mam bardzo silny ból za mostkeim - nie wiem czy przy płatku moze aż tak boleć... Oj wierz mi..może tak boleć przez płatek..przynajmniej ja tak mam.chociaż oczywiście lepiej niech Ci to powie lekarz i poprze może jakimś..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie - Str. 2

.. ...po lewej stronie i w nadbrzuszu, nad pępkiem czasami ( rzadziej ). Wcześniej ( 2 tygodnie temu ) stwierdzono u mnie neuralgię międzyżebrową która objawiała się bolem po lewej i prawej stronie brzucha i promieniował do pleców i łopatki. Lekarz od razu stwierdził tą chorobę i dał leki..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 186

.. ...tzn. bolało mnie lekko nadbrzusze i miałem uczucie nadkwasoty, odstawiłem to, stąd myolastan przepisany przez lekarza, u którego byłem ostatnio, ale i to odstawiłem po 2 dniach brania, ponieważ później przez cały dzień miałem jesień średniowiecza, po prostu byłem słaby na maksa. Teraz..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 233

.. ...objawy powróciły: ból w nadbrzuszu, wrażenie co - kilkusekundowych skurczów w całym układzie pokarmowym, zmienne ciśnienie, lekkie duszności, zawroty głowy, szczególnie mocne przed samym zaśnięciem, w nocy - tak, że ciężko zasnąć, ale jak już sie uda to śpi się całkiem nieźle, najwyżej z..

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...pod prawym żebrem i w nadbrzuszu. Stwierdzono u mnie : 1. nerwicę jelit 2. helikobakter Jednak pomaga mi cynarex. Odkąd go zażywam poprawiła się prestylaktyka jelit, zmniejszyły wzdęcia, ustąpiły bóle w nadbrzuszu i lewym boku. Oczywiście uważam z surowizną a szczególnie z owocami,..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...komorowe odczuwa się w nadbrzuszu. Słyszałem że komorowe są groźne - a mnie cholera coś przeskakuje ostatnio poniżej mostka. Może mnie ktoś uspokoi albo przeciwnie - załamie? Czesc,skad masz takie wiadomosci?Ja tez czuje i w przelyku i pod mostkiem.Zaczynam sie do tego pomalu..

Kłucia z lewej strony klatki piersiowej

.. ...- boląca lewa strona nadbrzusza : - badania : - amylaza we krwi ( wynik w normie ) - amylaza w moczu ( wynik podwyższony ) Po wynikach lekarz stwierdził : podrażnienie trzustki ( w bardzo wysokich podwyższeniach amylazy występuje zapalenie trzustki ) Dostałem skierowanie na badania : -..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 114

.. ...jakbym mial jakis balon w nadbrzuszu pod mostkiem potem zaczelo mi burczec w tym brzuchu mialem rozne objawy mam je do dzisiaj oprocz tego czasami boli mnie glowa czesto mam zimne rece i zimne nogi rece mam do tego rece ciagle spocone mialem pare razy problemy ze snem pamietam jak chyba..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 256

.. ...siedzialam i nagle wysoko w nadbrzuszu zaczelo mnie cholernie piec przy tym jezyk tez po chwili przeszlo pojechalam na pogotowie akurat na izbie przyjec byl chirurg stwierdzil ze to od refluksu tak sie dzieje ale ja i tak nie wierze jakos ...niemam juz na to wszystko sił pozdrawiam...

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 32

.. ...zgagi i pieczenia w nadbrzuszu, doszły ciarki na całym ciele takie uczucie przeszycia dreszczem, oraz wzdryganie się nogi, ręki, objawy te pojawiały się tylko wtedy gdy zamykałam oczy i próbowałam. zasnąć. na dolegliwośći gastryczne dostałam controloc i wszystko ustąpiło.za kilka dni..

Choroba wieńcowa naczynioskurczowa

.. ...klatce piersiowej,bóle w nadbrzuszu ,wszystko to występowało najczęściej nocą lub nad ranem. ).Mimo wspomnianego poszerzenia RCA stosowania leków ,rechabilitacji,bóle nie ustąpiły.W lutym znalazłem się ponownie w szpitalu tym razem w SCCS w Zabrzu.Miałem ponowną koronarografię w której..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała - Str. 3

.. ...niestrawność ( nudności, bóle w nadbrzuszu ) i zaczęłam sobie wkręcać raka, białaczke... wszystko co tylko możliwe.To wkręcanie okazało się najgorsze i zapoczątkowało u mnie nerwice. Badania krwi i USG brzucha wyszły mi dobrze, ale znerwicowanego człowieka nic nie pocieszy... Z każdym..

Bóle i kłucie serca

.. ...ją boli w okolicach nadbrzusza. Co się może dziać? POMOCY!!! Zapewne przekrzywienie w kręgosłupie. spokojnie to nie jest choroba lekarza glupoty mowi jak bys mial takie cos to jzu wczesniej bys mial obiawy to poprostu nerwowe jest dziwicie sie ze was kluje serce a czy bierzecie magnez..

Moje boje, czy to na pewno nerwica?

.. ...brzuch, a dokładnie nadbrzusze po lewej i prawej stronie, tak na wysokości jelita grubego i końca żeber poszedłem też do gastrologa. Wszystkie wyniki badań w normie oprócz podwyższonego cholesterolu, ( jestem otyły, mam jakieś 20 kg nadwagi ). U gastrologa stwierdzono zespół jelita..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 777

.. ...to pieczenie i ból w nadbrzuszu,coś okropnego no i na dodatek strach przed zawalem jak zwykle ,,,,,,,, Boże użycz mi pogody ducha, abym godziła się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniała to, co mogę zmienić Hej Kobietki i Mężczyzno : ) hehe A ja już wstałam, jakoś dość..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 18

.. ...jedzeniu miałem lekki kaszelek. w gardle jakby mi coś stałó - uczyłem się połykać ! Sidi, Najczęściej w nadbrzuszu po bokach i dół brzucha też różnie no i odbijania po jedzeniu. Można szału dostać. Marzena..

Śmierć po bajpasach - Str. 3

.. ...operacji nastąpił ból w nadbrzuszu i okazało się ,że jest stan zapalny woreczka.Na drugi dzień tato poddał się operacji woreczka żółciowego.Była to juz druga narkoza w tak krótkim czasie.Dostawał leki przeciwzapalne,przeciwbólowe, antybiotyki itd.Najprawdopodobniej woreczek żółciowy nie..

Nerwica w ciąży - Str. 63

.. ...cisnienie nie jest wysokie i nadbrzusze nie boli to najwazniejsze.... moze to byc albo od kregoslupa( w nocy plecy strasznie bolaly i teraz znow bola ) albo taka dolegliwosc ktora czesto wystepuje w 3 trymestrze ciazy. Andzia mnie podbrzusze rwie bardzo, ale to raczej powod 1 cesarki. w..

Delikatny ucisk w klatce piersiowej

.. ...przepuklina rozworu przelykowego a nasila sie ona po wysilku na silowni Przepuklina rozwory przelukowego to pierwsza diagnoza jaka uslyszalam, pozniej byla kolejna, kolejna i kolejna....zasrana nerwica..

Ból w klatce, który trzyma od miesiąca

.. ...ponadto, pojawił się ból w nadbrzuszu, no właśnie nie wiem, czy to na tle nerwowym czy jakieś inne podłoże. Obecnie biorę jedynie magnez i potas...odstawiłem inne leki, nie pomagały mi. pozdrawiam Witam wszystkich, ja mam takie bole z lewej strony klatki piersiowej i za mostkiem czasem..

Dyskomfort w klatce na wysokści splotu trzewnego w lewą stronę

.. ...krótkotrwałe skurcze w nadbrzuszu które nasilają się przy chodzeniu czy innych czynnościach w pozycji spoczynku praktycznie są nieodczuwalne. Chciałabym wiedzieć czy u kogoś dodatkowo występowały problemy z brzuchem???? a no tak i ta opcja z tym czymś leżącym na klatce piersiowej po..

Wrzody zoladka

.. ...lewej i środkowej części nadbrzusza,. Zoladek boli mnie w srodkowej czesci ,po prawej i lewej stronie.Bylam u lekarza a on skierowal mnie na usg jamy brzusznej.Stwierdzil ze to jelito drazliwe.A czuje ze to zoladek bo jak piszesz rozpiera mnie po posilkach.Wymiotuje kwasem.Rok temu..

Głupia nerwica - Str. 4

.. ...pod samym mostkiem w nadbrzuszu lekarz opowiedzial ze to moze byc wrzod mam skierowanie na gastroskopie bozeee juz nie moge normalnie zyc mam mala coreczke pracuje i nie chcem umrzec blagam jak by ktos chcial pogadac to moje gg 2781339 Nie masz pojecia ile ja chorob przerabialam przez 20..

Ból w nadbrzuszu nad pępkiem i pod piersią po lewej stronie

.. ...Czasem piecze mnie w nadbrzuszu ( nad pępkiem ). Ból trwa bardzo krótko, ale powraca co jakiś czas. Wiem że leki przecizapalne mogą być tego przyczyną, ale czy ktoś miał podobne dolegliwości?? Dodam że 3 razy zdarzyło się, że ww trakcie jedzenia miałam to kłucie po lewej stronie. Bardzo..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 20

.. ...ogólnie podbrzusze i nadbrzusze. Badania nic nie wykazały / na szczęście / Ogolnie skurcze mięśni na tle nerwowym powoduja takie stany. Od jakiegoś też czasu miewam wzdęcia. Czuję się jak balon - wieczny dyskomfort. Słynny espumisan na mnie nie działa poprosty nerwy i tyle. Ja po takim..

Liczne dolegliwości i stan podgorączkowy

.. ...boleć, czasami kłuje w nadbrzuszu, ale leczenie tym lekiem ma trwać 4 tygodnie, a dopiero minął tydzień. Aktualnie mam miesiączkę, ale za 4 dni kończę i idę na USG piersi, muszę koniecznie zbadać * to coś * co jest w mojej piersi ( mam ogromną nadzieje, że to tylko jakiś włókniak, jest..

Biegunka i wymioty jednocześnie

.. ...cienkiego. Ból pochodził z nadbrzusza ale potem rozlewał się po całym brzuchu. Do tego doszło zapalenie śluzówki. Brzmi może niezbyt poważnie ale jak się okazuje taki skurcz jest bardzo niebezpieczny i rudny do zdiagnozowania. Dopiero ostatnio w trakcie ostrego napdu zrobiono mamie rtg z..

Dziwny tępy, lekki ból w żołądku

.. ...miałam robione badania na helikobakter, wynik dobry. pij dziurawiec z melisa [expresowe herbatki]. dieta lekkostrawna,5 posiłków dziennie ,małych .Nie najadac sie do syta.Badanie krwi w kier. watroby...

Bul nadbrzusza

.. ...mnie bardzo ostry ból w nadbrzuszu w części centralnej tj dokładnie pod mostkiem max 2 cm. Ból tak jakby opasający z dużym nasileniem na centralny przód nadbrzusza w w/w miejscu. Był tak mocny że nie potrafiłem się wyprostować, Nie pomagała zmiana pozycji ani żadnego rodzaju przeprosty..

Przy przełykaniu uczucie dodatkowego skurczu serca

.. ...komora. Odczuwam ból w nadbrzuszu, dokładnie jak nacisnę lekko wyrostek mieczykowaty ( dolne zakończenie mostka ) oraz podczas przełykania dużych kęsów dodatkowe skurcze serca? Czy ktoś ma podobne objawy bo podobno wg kardiologów nie powinny one występować w przebiegu tej choroby Proszę..

Bóle w okolicach serca, duszności, kłucia

.. ...również mogą zacząć się w nadbrzuszu ) Że to kłucie pojawiło się w okolicach śledziony/trzustki poszłam na usg brzucha, które wyszło poprawnie, żadnych patologii ( morfologia i ob w normie ) Pobolało i minęło i nie mam tego do dziś Ale od tego czasu kłuje mnie serce po jego prawej..

Ostry ból w okolicy serca

.. ...mi jest.Wiem na pewno ze większość objawów występuje na tlnerwowym.Czuję ze słabnę,dobrze sie czuję przez pierwsze ilkagodzin dnia..pozniej odbieram moją córkę z przedszkola i juz nie mam na nic siły....

Ból w niedomykalności aortalnej

.. ...macie ból w okolicach nadbrzusza ( dokładnie w okolicach wyrostka mieczykowatego - dolne zakończenie mostka ). Ból jest praktycznie pernamentny i dziwne jest to, że lekarze twierdzą, że ta wada nie wiąże się z jaikmkolwiek bólem. Sprawdzałem już żołądek i wszystko podobno jest ok...