Nadciśnienie a sport

Echo serca - Str. 33

.. ...+,trójdzielna+, . Od 6lat lecze nadciśnienie lekami betalok zok 50, gopten 2mg, indapres 2,5mg - ciśnienie utrzymuje się w granicach 130 - 140 /70 - 80, to są jednak wartości nigdy nie mierzone holterem ciśnieniowym lecz sporadycznymi pomiarami .Sporadycznie - żadko piję alkochol( na..

Echo serca - Str. 36

.. ...sugerować o pierwotnym nadciśnieniu płucnym. Można jak najbardziej uprawiać sport p. helhaim P. ADi - średniego stopnia podwyższone ciśnienie plucne , reszta parametrów prawego serca w granicach normy , na podstawie tych parametrow raczej trudno postawić takie rozpoznanie Pani Izo ,..

Echo serca - Str. 45

.. ...przecieku. Bez cech nadciśnienia płucnego. Osierdzie bez zmian. Pani która wykonywała mi badanie pytała się czy nie choruje na nadciśnienie. Jednak moje ciśnienie jest w normie. Dodam, że przez wiele lat uprawiałem sport. Wojtek naprawde jest wszystko w porządku ( wg wyników ). To, że..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...ta wada plus jeszcze nadciśnienie ( emocjonalne ) i teraz lekarz mówi, że sportu uprawiać nie moge absolutnie a gdzie indziej czytam, że normalnie z tym żyją. Dla porządku dodam, iż jest jak to lekarz okreslił na górnej granicy normy Witam! Ja mam prawie 20 lat i mija właśnie rok odkąd..

Niski puls i nadciśnienie

.. ...i od ponad roku mam nadciśnienie. ale w ostatnim czasie zauważyłem że mam niski puls od 48 do 60.moje ciśnienie to 140/90 150/100. co to moze oznaczać ?? Bartku,jeśli uprawisz jakiś sport,to Twoj puls jest prawidłowy. Jeśli jednak tak sie nie dzieje,masz bradykardię ( zwolnioną czynność..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 217

.. ...ochoty do życia. Mam nadciśnienie trudne do uregulowania lekami i kłopoty ze snem. Lekarze nie wiedzą jak mi pomóc. Dlatego tu napisałem. Nie użalam się nad sobą. Nie mam lęków. Nie lubię siedzieć w domu. Lubię podróże i nowe miejsca, szybką jazdę samochodem. Lubię wyjść do kawiarni,..

Załamek P w EKG i nieprawidłowość

.. ...robić??? Prawdopodobnie mam nadciśnienie wiec możliwe że z tego powodu mam przeciążoną prawa komorę?? Czasami czuje kłucie w sercu Dodam że intensywnie uprawiam sport Cześc Li.. Zmiany w załamku P mogą świadczyć o migotaniu przedsionków. Arytmia ta jest często wystepującą u sportowców a..

Ciśnienie, wczoraj Holter

.. ...najczęstyszych powodów nadciśnienia tętniczego. Podczas dnia wartości są bardzo zawyżone, a rano - jak to najczęściej bywa jest najwyższe, a co się z tym wiąże najniebezpieczniejsze. Napewno dostaniesz leki, ale nie zdziałają tyle, co zrzucenie kilogramów. Zdrowy tryb życia, sport i..

Powiększony lewy przedsionek serca

.. ...+,trójdzielna+, . Od 6lat lecze nadciśnienie lekami betalok zok 50, gopten 2mg, indapres 2,5mg - ciśnienie utrzymuje się w granicach 130 - 140 /70 - 80, to są jednak wartości nigdy nie mierzone holterem ciśnieniowym lecz sporadycznymi pomiarami .Sporadycznie - żadko piję alkochol( na..

Nadciśnienie a sport

.. ...było napisane że przy nadciśnieniu nie można grać w piłkę i chodzić na siłownię To nie jest do końca w ten sposób. Przy nadciśnieniu sport jest nawet wskazany, głównie jeśli są to ćwiczenia tzw aerobowe, czyli wykonywane na powietrzu ( typu spacer, trucht, itp. ). Kamilu,z tych wartości..

Odżywki dla sportowców przy nadcośnieniu tętniczym i dziurce w zastawce

.. ...wykryto u mnie lekkie nadciśnienie tętnicze i małą dziurke w zastawce. Czy mogę chodzić na siłownie, ćwicząc małymi ciężarami, małe tzn ok 30 kilo, i do tego wspomagać się odżywkami ( nie sterydami ) ???? Odżywki??? co masz na myśli. Obecnie jest taki wysyp na rynku, że trudno powiedzieć..

Wysportowany i problem z nadciśnieniem

.. Ostatnio po siłowni miałem duzy skok cisnienia do 180 na 95. teraz ciśnienie utrrzymuje sie , od paru dniu, w granicach 145 / 80 . wyczytałem kiedys ze osoby którwe cwiczą z cięzarami mają mniejsze ciśnienie statyczne... mam 187 cm wzrostu waze 79 kg . uprawiam sport jestem dobrze zudowany. tzn mam tzw..

Bol z lewej strony serca przy bieganiu.

.. ...kardiowersję potem leczenie nadciśnienia. Od marca tego roku przeszedłem 2 kardiowersje i w końcu w czerwcu wszczepiono mi rozrusznik. Nie wiem u Ciebie dodatkowo jest ból szyi więc może to jakaś inna przyczyna ale ja ból w klatce miałem wtedy pierwszy raz a również uprawiałem sporty..

Podwyższone ciśnienie płucne a ciąża i sport

.. ...wyczytałam iż w badaniu echo nadciśnienie łagodne rozpoznaje się przy wartościach RVSP 36 - 50mmHg. Czy przy takiej granicznej wysokości ciśnienia można spokojnie zajść w ciąże bez obaw że się pogłębi i przejdzie w nadciśnienie? Co może być przyczyną że jest wyższe niż przy zeszłym..

Nadciśnienie tętnicze a suplementy diety

.. ...Witam forumowiczów. Mam nadciśnienie tętnicze, leczone najpierw lekiem Accupro, co nie przynosiło efektów, a teraz stosuję Micardis, który chyba też nie daje rady, ale nie o to chodzi. Moje pytanie brzmi: jaki wpływ na ciśnienie krwi mogą mieć odżywki dla sportowców które * rozszerzają..