Nadciśnienie a stres

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...kobiet, występowanie nadciśnienia tętniczego, cukrzycy i stresu oraz zwiększona potrzeba realizacji ambicji zawodowych. Wymienione czynniki zazwyczaj wiążą się ze sobą. U 35 proc. kobiet po menopauzie stwierdza się w badaniu tomograficznym obecność zmian miażdżycowych w naczyniach..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...chorego tzw. dzienniczka nadciśnieniowego, w którym notowane są wyniki pomiarów ciśnienia z dodatkowymi informacjami. Oprócz wyniku pomiaru powinna zapisana być data i godzina pomiaru a także czynniki, które według Ciebie mogły wpłynąć na wartość ciśnienia krwi ( stres, wypita kawa lub..

Światowy Dzień Serca 2008

.. ...zdrowia: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, otyłość, cukrzyca, stres i depresja, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu. W Polsce centralne obchody Światowego Dnia Serca zorganizuje w Zamościu Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. W niedzielę odbędzie się piknik rodzinny. Na rynku głównym..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...świecie zachodnim jest nadciśnienie tętnicze ( dotyczy około miliarda ludzi ), kolejne miejsca zajmują palenie tytoniu i hipercholesterolemia. Jednym z głównych czynników sprzyjających nadciśnieniu jest spożycie soli. Wbrew temu, co często się słyszy, sól jest dla naszego zdrowia..

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...prowadzi do rozwoju nadciśnienia, uważanego za najważniejszy czynnik ryzyka chorób sercowo - naczyniowych i zgonów na świecie. Dowiodły tego badania prowadzone wśród studentów medycyny i japońskich pracowników biurowych. Rozpoczęty w 1986 roku amerykański program badawczy CARDIA, który..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...przepisał mi leki na nadciśnienie i Lokren 20 ( narazie 1/4 tabletki ) Ale widze,ze mało to pomaga. Może za krótko biorę.Niestyety miałam przez kilka tygodni stresujące sytuacje i teraz chyba to wychodzi. Opiekowałam się mamą przez 10 lat. Była sparaliżowana. Umarła rok temu. Po pół roku..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 265

.. ...byc wcześniej bo mam nadciśnienie i te cholerne stresy, lęki, więc muszę byc przygotowana. Oby nie wcześniej niż w 37tc. Wiesz ja też coraz częściej myslę że nie będę malucha karmiła piersią jak będzie źle ze mną. Chociaż bardzo chcę, bo z poprzednim tylko miesiąc karmiłam piersia, ale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 690

.. ...choroba. Walczyłam z nadciśnieniem, które zostało już opanowane odpowiednim lekiem. Ale niestety borykam się z nerwicą, nad którą nie potrafię zapanować. Cieszę się, że na tej stronie znalazłam Celestynę, stała się dla mnie osobą na której sie z pewnością będę wzorcować. Ćwiczenia ze..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...wypadanie płatka zastawki do nadciśnienia? Od kilkunastu lat mam wypadanie płatka ale przy niskim ciśnieniu. Dolegliwości podobne jak u Was zdarzają się u mnie tylko przy silnym stresie. Przez lata brałam Metohexal, było ok. Ostatnio po kilku stresujących sytuacjach zaczęło mi rosnąć..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 124

.. ...nasileniem. mam również nadciśnienie //// Nauczyłem się na tym panować i drobny ból nie sprawia mi juz takich problemów, ale w okresie sesji egzaminacyjnej , jest więcej stresó i ból sie nasila. Od jakiegoś czasu zacząłem czuć się osłabiony, czasami czuję, że mógłbym zemdleć. Chodzenie..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...wszystko Ok. Wykrył też nadciśnienie 150/100 i kazał skontrolować. Podczas drugiej wizyty ciśnienie wciąż było wysokie zleci więc badanie dna oka i ekg. Dno oka jest bez zmian natomiast ekg już nie jest idealne. Zaznaczam że podczas badania byłem zestresowany i niewyspany ( serce waliło..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 5

.. ...do dotyczy hipotonii, nadciśnienia, kręgów szyjnych, migren. Tylko 10% pacjentów miewa obiawy mogące świadczyć o guzie. Pozdrawiam. jestes kochany izenek!!!!!!!!!! : ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) bardzo mnie uspokoiles : ) ) ) bardzo ci dziekuje : ) ) ) ) ) odezwij sie jeszcze : ) moze..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 3

.. ...nie pomogło leczenie nadciśnienia ( po lekach standardowo 150/100, jeden raz dziennie Tritace 10 ). Okazało się, że cierpię na depresję i miewam reakcje nerwicowe. Leczenie skończyłem przed rokiem ( trwało również rok ). Wysoki puls co pewien czas wraca, szczególnie w chwilach wzmożonego..

Choroba niedokrwienna przy cukrzycy, nadciśnieniu i wstawieniu stenta

.. ...cukrzycę, po drugie nadciśnienie no i jeszce ta miażdżyca tętnicy udowej. Musi sie pan na pewno teraz oszczędzać. Proste zasady: zero papierosów, mniej stresów, więcej ruchu i zdrowe odżywianie. Wiem,że łatwo sie mówi ale to są jedyne rzeczy które naprawde mogą tu pomóc. Radze..

Ból serca i nadciśnienie

.. mam 26lat od roku odczuwam ból serca.po wszystkich badaniach ekg,cholter,usg stwierdzono ze jest wszystko dobrze.czesto robi mi słabo lekarz stwierdził ze to nadcisnienie moja wartosc cisnienia to od 125 - 140: 70 - 95 w porywach stresu miałem 150 - 100 a tak na codzien około 13090 po lekach których mi..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 4

.. ...dalej się zwęża, jest nadciśnienie płucne lekkie ) - też żyję normalnie. Pracuję i to dużo - ( podobno jestem pracoholikiem ), wychodzę na spoktania, specer, * ganiam * jak szalona - ale przyznam, że przy naszej wadzie - dużo daje odpoczynek. Mniej stresu, dieta, INR 2,5 - 3,00 - to..

Nadciśnienie a bieganie

.. ...niefarmakologicznego leczenia nadciśnienia obejmuje: * walkę z otyłością i nadwagą; * odpowiednią dietę z obniżoną zawartością soli; * podjęcie aktywności fizycznej; * zaprzestanie palenia tytoniu; * zmniejszenie spożycia alkoholu; * walkę ze stresem. Zbędne kilogramy próbuję zrzucać...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 19

.. ...jeżeli nie masz znacznego nadciśnienia i nie palisz papierosów to możesz je wyleczyć. Niestety wszelkie sprawy nerwowe stres,przeżycia bardzo się odbijają na sercu i zakłócają jego prawidłową czynność.A to za przyczyną adrenaliny,noradrenaliny i angiotensyny II,czyli enzymów,które się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 264

.. ...Wyczytałam, że to na nadciśnienie, lęki i stres niby też, ale ja mam niskie ciśnienie tak 102/72 czy 105/65, puls najczęściej 60 - 65. Zaraz biorę pierwszy raz...mam nadzieję że nie obniży mi jeszcze bardziej ciśnienia... Tłusty czwartek? Hehe...1 szarlotka, 3 pączki, parę ciasteczek...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 270

.. ...od 2 lat choruje na nadciśnienie. do tego w zwiazku z wielkimi stresami dopadła mnie nerwica. Jest to chyba też troche podatność dziedziczna bo mama ma cieżka nerwice o róznym nasileniu od 15 lat, z jej powodu brała clomazepamum * ? * od około roku nasilaja sie u mnie objawy: kołatanie..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 9

.. ...tętniczego krwi, bo nadciśnienie może spowodowac pęknięcie tętniaka. Bianka powinna byc pod stałą opieką kardiologów i kardiochirurgów, ale nie może panikowac, bo stres tez jest niebezpieczny w naszym stanie. Ja normalnie pracuję, jestem dziennikarką. Działam też w Fundacji Serce Dziecka..

nadciśnienie a drganie powieki

.. Witam Czy objawem nadciśnienia może być drganie ( uczucie ściągania ) powieki , w moim przypadku dolnej ? Wiem ,że mam nadciśnienie. Ostatnio przechodzę duży stres z czym powiązane jes podwyzszenie cisnienia ( do 160/107 ). Zauważyłem że przez dużą część dnia drga mi powieka. Czy jedno z drugim jest..

Kłucie serca przy wdechu - Str. 2

.. ...wadliwości serca lub nadciśnieniu, dopiero niedawno pani doktor odkryła prawdziwą chorobę. Niestety, nie zostały mi przypisane żadne leki, jedynie zostałam poinstruowana, by odpoczywać, unikać stresu i używek. Tylko jak w dzisiejszych czasach unikać stresu? używaj zioła..

Kłucie w sercu - Str. 3

.. ...że mam tendencję do nadciśnienia. Ból pojawia mi się już od dwóch lat, ale niedawno się dopiero nasilił. Boli przy różnych pozycjach ciała. Nie wiem od czego to zależy i co to w ogóle jest. W szpitalu powiedzieli, że to nerwowy tryb życia. Wątpię żeby to było to, nie jestem nerwowym..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 26

.. ...mg, bo ciągle walczę z nadciśnieniem.Generalnie żyję na pełnych obrotach i zawsze ze smutkiem czytam o Waszych problemach, stresach i niepewności zwiazanych z migotaniem przedsionków. W zupełności zgadzam sie z teza, iż leczenie farmakologiczne( nota bene bardzo toksyczne )nie leczy FA,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 45

.. ...większość lekarzy uważa nadciśnienie za powód migotania. Stąd leczenie betablokerami. Dopiero kiedy brak efektów stosuje się leki p/arytmiczne. Ja przez trzy lata pięknie szłam na Rytmonormie, ale póżniej dłuższy okres pełen silnych stresów i już było gorzej i gorzej, aż ablacja. Należy..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 61

.. ...mojego rozumowania ,jeżeli arytmia jest na tle nerwowym to jak ją można zlikwidować obawiam się ,że ona może wrócić w czasie sytuacji stresogennych ,ale i tak życzę Wam aby już nigdy nie było migotań...

Podwyższone ciśnienie w młodym wieku

.. ...ciocia i wujek chorują na nadciśnienie. Nie wiem, czy to jest przejściowe, czy już teraz choruję na nadciśnienie. Bardzo proszę o pomoc. Boję się,że moje życie się przez to zmieni :( Witaj Kinga Jeżeli do tej pory było dobrze to nie oznacza, że tak będzie cały czas mając taką wadę.Stres..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 12

.. ...concor cor i vivace na nadciśnienie, acard i doraźnie Alprox. Biorę od 2006. Mam unikać stresów. A tymczasem - przeżyłam depresję pooperacyjną ( endo ), zdradę męża i jego ciężki wypadek samochodowy, śmierć przyjaciela po tymże wypadku, żmudną rehabilitację męża, wyrzucenie z domu przez..

Problemy z sercem i nadciśnieniem a lot samolotem

.. ...samolotem? Pacjent z nadciśnieniem tętniczym czy choroba wieńcową, które jest leczone systematycznie, może podróżować samolotem. Ważne jest posiadanie leków stale zażywanych w bagażu podręcznym, wygodne i luźne ubranie na podróż, w miarę możliwości spokojne podejście do procedur..

Niskie ciśnienie tętnicze i wysoki puls

.. ...Sama też mam kłopoty z nadciśnieniem i męża po obszernym zawale serca dlatego oboje dobrze Pana rozumiemy. Pozdrawiam Pana i będziemy myślami z Panem chociaż Pana nie znamy. Jeśli lekarze twierdzą że serce jestzdrowe i nie ma wad organicznych, ani zaburzeń przewodzenia to nie wykluczone..

Ból pleców a serce

.. ...mam ok, ale czy one( nadciśnienie ) może powodować takie dolegliwości to nie wiem. no lekarz mi przepisal seronil na te nerwobole Lekarze pewnie sprawdzili czy to nie nerki? Witam Mnie bolą plecy w okolicy korzonków mam częste mocne bicie serca kucie i cięrzko mi sie oddycha lekarze..

Częste omdlenia w wieku 17 lat?

.. ...to można mówić tu o nadciśnieniu, które nie leczone potrafi z czasem doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Lepiej nie podchodzić do tego w ten sposób, że teraz jestem młody to nic mi nie grozi. Ból głowy i w klatce piersiowej są to częste objawy nadciśnienia, a że się..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...Czytam wpisy ponieważ, nadciśnienie , stresy dopadają nas wszystkich i czasem lepiej wiedzieć na co zwracać uwagę ,aby choć próbować ustrzec się pomyłkom, złym diagnozom lub po prostu wiedzieć o co zapytać. Pozdrawiam. moj ojciec ma miec robiona koronografie w poniedzilek i prawda jest..

Nadciśnienie po jednorazowym badaniu?

.. Witam mam na imie Bartek i mam 21 lat. od pewnego czasu nurtuje mnie pewne pytanie. otoz 9 miesiecy temu. lekarz rodzinny, a raczej pierszego kontyaktu. przepisal mi lekki na nadcisnienie vivacet 2,5mg reaz dziennie rano. Po jednym pomiarze ktore wynosilo 150/89 z czego zylem w strasznym stresie, palilem..

Bóle serca i walenie w klatce

.. ...Nie stwierdzono u mnie nadciśnienia, chociaż tętno mam po prostu strasznie wysokie - zwłaszcza rano, wieczorem i po jedzeniu ( ale to chyba normalne ). Badania krwi i moczu wypadły w porządku - jedynie spadek żelaza. Domyślam się, że powodowany stresem. Rzeczami, które niepokoją mnie..

WITAM DIETA PO ZAWALE

.. ...dusznica bolesna czy nadciśnienie oraz wiele innych dolegliwości niemal zawsze są wynikiem nadmiaru cholesterolu i trójglicerydów we krwi ( niezdrowej diety ), stresu, braku ruchu, picia niedostatecznych ilości wody czy stosowania używek. Powody chorób układu krążenia w ogromnej..

Stres

.. ...masz po masturbacji. Nadciśnienie czy przyspieszone tętno? Ja mam objawy nerwicowe. W różnych sytuacjach niekoniecznie stresowych, w których wcześniej nic mi się nie działo teraz moje serca przyspiesza nawet do 100 uderzeń na minutę w spoczynku. Byłem u lekarza, EKG wyszło w granicach..

Ból głowy, drżenie rąk, zmęczenie, smutek, lekliwość

.. ...mam np. tarczycę czy nadciśnienie. Ale to tylko stres i nerwy powodują zwiększoną wrażliwość i wyższe ciśnienie oraz tętno. Ale TheJoker, niech twoja dziewczyna nie rezygnuje z badań i konsultacji lekarskich, a jeżeli wszystko będzie dobrze, to proponuje poradzić się wtedy psychologa lub..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...widok aparatu juz mam nadciśnienie , mam taki syndrom tzw białego fartucha Całe życie tak reaguje na widok aparatu a jak idę do lekarza i będzie mi mierzył ciśnienie to bioręlek na uspokojenie i jest wtedy dobrze Może to smieszne ale tak mam Mnie ciśnienie podnosi silny stres i wtedy..

Zbyt wysokie ciśnienie

.. ...też jemioła.Przyczyną nadciśnienia może być też stres,palenie papierosów,siłownia.Ćwiczenia siłowe tez mogą je podnosic.Mierz ciśnienie 2 x dziennie i zapisuj.Tylko nie nakręcaj sie jak jest trochę podwyższone,bo ci bardziej skoczy.Podchodż do tego spokojnie.Oto mieszanka ziołowa na..

życie z osobą chorą

.. ...wpędzać w chorobę ( nadciśnienie ) - każdy telefon do niego jest dla mnie stresem. Proszę poradzcie jak temu zaradzić . Brak mu innych zainteresowań poza swoim zdrowiem , zawsze rozmowa zawraca do tego tematu. Wiem ,ze to cięzkie sama to przechodziłam ze swoja mama ale niestety taka jest..

Brać czy nie brac?

.. ...jest to bardzo wysokie nadciśnienie.I trzeba sie starać nie stresować.Mamie jak się zdenerwowała - skakało.Poza tym normalne. Pamiętaj że leki jak Concor Cor odkładają się w organiźmie i nawet po jego odstawieniu jeszcze przez jaki czas bedzie on odziaływał na twoje serce. Brałeś bardzo..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 5

.. ...niedokrwiennej serca, łagodzi nadciśnienie tętnicze krwi, spowalnia utlenianie odkładających się w tętnicach lipidów i obniża stężenie hormonu stresu. TM to proste ćwiczenie umysłowe, praktykowane codziennie, 20 minut , rano i wieczorem.Okazuje się łatwe do nauczenia , a uprawianie TM..

NIEWIEM CO MI DOLEGA :((((

.. ...to był tylko chwilowy wzrost ciśnienia spowodowany stresem i trzeba było raczej cos uspokajającego zastosować.....Kto wie....Kup sobie też len mielony i pij rozmieszany w ciepłej przegotowanej wodzie...

Morfologia

.. ...cukier, cholesterol, nadciśnienie...ale wybór należy od nas Na początku lekarz wykluczy poważniejsze schorzenia niż stres i złe odżywianie .Zleci dokładniejsze badania a potem zamiast łykac leki można sobie parzyć ziółka i inne .Dietą prędzej podgonisz braki w erytrocytach niż..