Nadciśnienie i zawroty głowy

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

.. ...niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, nadkomorowe zaburzenia rytmu serca, kardiomiopatia przerostowa. Działania niepożądane Ca - blokerów. niedociśnienie, bóle i zawroty głowy, zaparcia, uczucie zmęczenia, bradykardia - zwolnienie rytmu serca poniżej 60 uderzeń na minutę...

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...receptorów angiotensyny II. nadciśnienie tętnicze, terapia pacjentów po zawale serca w przypadku gdy inhibitory konwertazy dają działania niepożądane, niewydolność serca, nefropatia cukrzycowa, kardiomiopatia. Działania niepożądane antagonistów receptorów angiotensyny II. niedociśnienie..

Niedociśnienie

.. ...osób leczonych z powodu nadciśnienia tętniczego, zbyt gwałtowne obniżenie do bardzo niskich wartości, może być dla pacjenta nie tylko nieprzyjemne ( zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenie ) ale także niebezpieczne ( utrata przytomności ). Podobnie ostrożnie postępuje się w udarach..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...przyjmowanych z powodu nadciśnienia tętniczego. W takim wypadku charakterystyczne jest występowanie skoków ciśnienia po kilku godzinach od przyjęcia ostatniej dawki leku. Nagły wzrost ciśnienie może objawiać się bólem i zawrotami głowy, mdłościami, bólem w klatce piersiowej. W zależności..

Kryza nadciśnieniowa

.. Kryza nadciśnieniowa to stan, w którym wartości ciśnienia przekraczają 220/120 mmHg. Jest to stan wymagający pilnej i umiejętnej interwencji lekarza. Kryza jest stanem zagrożenia życia. Kryzie zwykle towarzyszy ból głowy o znacznym nasileniu, zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Mogą pojawić się wymioty i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 704

.. ...,dostalam wtedy przelomu nadciśnieniowego i wyladowalam w szpitalu ( ciśnienie 230/130 ) jedyny objaw tego były silne zawroty głowy teraz biore tabletki i cisnienie jest okey.,ale mam problem bo ciągle mam wrażenie że zaraz dostane zawrotów glowy ,...... ( tylko nie w mojej glowie )jak..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...w klatce piersiowej, nadciśnienie i zawroty głowy. Ogólnie mówiąc która powoduje dolegliwości. U mnie dzisiaj wykryto zespół Barlova. Objawy jakie mi towarzyszą to niekiedy zdarzające się bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca ( mam wrażenie że uderza, aż czuć to na krtani, duszności..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 251

.. ...,dostalam wtedy przelomu nadciśnieniowego i wyladowalam w szpitalu ( ciśnienie 230/130 ) jedyny objaw tego były silne zawroty głowy teraz biore tabletki i cisnienie jest okey.,ale mam problem bo ciągle mam wrażenie że zaraz dostane zawrotów glowy ,...... ( tylko nie w mojej glowie )jak..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 281

.. ...podpowiedzi co mi jest. Mam nadciśnienie ale dzięki lekom jest ono trzymane w ryzach i powinno byc ok. No własnie powinno a nie jest. Od pół roku mam różne * sensacje * , to osłabienie, to dziwne lęki, łomotanie serca to znów zawroty głowy i towarzyszące temu uczucie że * odpływam * ...

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...miażdżyca, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, zawał serca, stany zapalne ), które są zazwyczaj spowodowane nieodpowiednim trybem życia i okolicznościami zewnętrznymi oraz - w pewnej mierze - uwarunkowaniami genetycznymi. Zbyt wolny rytm serca nazywamy bradykardią. Najczęściej jako..

Koszmary, głupie myśli, zawroty głowy, boję się wyjść z domu

.. ...miałem już coś takiego. Nadciśnienie Twoje jest spowodowane prawdopodobnie depresją albo jeszcze czymś gorszym. Postaraj się dobrać odpowiednie leki w leczeniu depresji ( mi się udało, bo trafiłem na lek o nazwie Efektin R w leczeniu depresji ), a nadciśnienie powinno ustąpić. Też brałem..

Epizody ST z EKG

.. ...6 - 7 lat rozpoznane nadciśnienie, oraz niedomykalność zastawki, od 4 lat nasilające się zawroty głowy, oraz zasłabnięcia, dodatkowo czuję ból w klatce po lewej stronie, ale co najciekawsze to ten ból występuje nie w czasie wysiłku, ale po nim. Lekarz zlecił wykonanie 24 EKG. Poniżej..

Skaczące cisnienie i nerwica - Str. 2

.. ...15 lat biorę leki na nadciśnienie tętnicze. Moje ciśnienie nie przekracza 150/70 puls 60. Przy tym objawami są silne bóle tyłu głowy, zawroty, szumy. Przy braniu leków ciśnienie spada mi do 115/60, ale wszystkie leki które brałam przyczyniły się do obrzęku śluzówki nosa i gardła...

Obniżenie i uniesienie odcinka ST

.. ...6 - 7 lat rozpoznane nadciśnienie, oraz niedomykalność zastawki, od 4 lat nasilające się zawroty głowy, oraz zasłabnięcia, dodatkowo czuję ból w klatce po lewej stronie, ale co najciekawsze to ten ból występuje nie w czasie wysiłku, ale po nim. Lekarz zlecił wykonanie 24h EKG. Poniżej..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 8

.. ...kiedyś. W grudniu miałem nadciśnienie i wszystkie badania wyszły dobrze typu: Holter, EKG,UKG,USG, badania krwi, badania krwi na tarczycę, test wysiłkowy jak najbardziej OK. Nadciśnienie zniknęło i czułem się dobrze, ale teraz pojawiło się coś nowego co opisałem powyżej. Mam zamiar..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 652

.. ...,dostalam wtedy przelomu nadciśnieniowego i wyladowalam w szpitalu ( ciśnienie 230/130 ) jedyny objaw tego były silne zawroty głowy teraz boiore tabletki i cisnienie jest okey...... ( tylko nie w mojej glowie )jak tylko zaczyna mi sie cos dziać zaraz musze zmierzyć cisnienie ktore..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1230

.. ...Przypisała mi leki na nadciśnienie Betaloc ZOK 50 pół tabletki na wieczór i Bellergot na uspokojenie. Przez dwa dni było ok. Potem znów wieczorem, zaraz przed snem, miałem * atak * , do tego doszły zawroty głowy i ogarniający lęk przed śmiercią. Po tym bałem się zasnąć, bo się mogę nie..

Lekkie zawroty głowy

.. ...zażywam tritace 2,5 na nadciśnienie. Może to od tabletek Witam U mnie też zaczęło się od lekkich zawrotów głowy, ale potem było coraz gorzej. Silne zawroty, kołatanie serca, ból, nadwrazliwość na dźwięki, ucisk w czasce. Trafiałem kilka razy na pogotowie ale zawsze mnie wypisywali..

Ból głowy, zawroty głowy, biegunka i mdłości

.. ...zaczną dobrze leczyć na nadciśnienie lepiej wykonać badania bo może coś je powodować w twoim organizmie np. tarczyca, nadnercza itp. Jeśli to ciąża to ci nie mogę pomóc ,ale może jakaś dziewczyna z forum się wypowie czy na początku występują takie dolegliwości. Na dzień dzisiejszy chyba..

Interpretacja wyników echo serca

.. ...jakaś inna choroba np. nadciśnienie. Na pewno pod obserwacje Poszedłem do lekarza ponieważ miałem wysokie ćiśnienie 170/110 i coraz cześćiej w pracy przy wysiłku miałem zawroty głowy,kołatanie serca oraz cierpła mi ręka ogólnie po wysiłku jakby mnie sparaliżowało.Teraz tak do tego..

Leki w nadciśnieniu

.. ...przyswajalny,( sądzę,że chodzi o nadciśnienie )nie wiem jakie jest ,oczywiście mogą wystąpić skutki uboczne/jak przy każdym leku,np;osłabienia,ból głowy,problemy w spaniu,depresja, zawroty głowy/Może lepiej zmienić leki na:Gopten,Concor COR,czy Diuresin SR .Są lepiej przyswajalne...

Czy kilka dodatkowych skurczy naraz to już arytmia?

.. ...podobny problem dostałam nadciśnienia w wieku 35 lat i miałam moment że brakło mi tchu zawroty głowy i myślałam że to koniec mojego życia,i dlatego zrobiłam echo miałam powiększone serce i falę zwrotną jak dobrze pamiętam.I teraz po roku powtórzyłam echo,serce wróciło do normy biorę leki..

Zawroty głowy, ból serca, duszności, wysokie ciśnienie

.. ...ze nigdy nie miałam nadciśnienia, zawsze było ono zbyt niskie, puls w granicach 55 - 65 się utrzymywał. Po powrocie do Polski to nie ustąpiło, wręcz się nasila. Gdy siedzę lub stoję w bezruchu dłużej niż minutę, kręci mi się w głowie, mam wrażenie, że zemdleję, a czasem tracę kontakt z..

Nadciśnienie i zawroty głowy

.. Mam 38 lat i nadcisnienie w granicach od 150/100 do 160/100 od 9 miesiecy lecze sie. Wczesniej brałem Perindropil zaczynałem od 2.5 mg do 8 mg . Od 4 tygodni zmieniono mi leki na Bundroflumethiazide 2.5 mg. Około Tygodnia temu pojawił sie nastepny problem iż kiedy kłade sie do łóżka lub kiedy wstaje z niego..

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...Obserwacja w kierunku nadciśnienia tętniczego Badania Dodatkowe: OB.4 RR140/80, 125/75, 135/75, 155/100, 135/90 Waga: 74 kg Morfologia: Ht48,9 , Hb15,6 Er 5,17 , Lk 7,2 MCHC 31,9 Plt 141 K )uL Analiza moczu: C.wł.1.025 , pH.5,0, B( - ), C ( - ), Acet( - ), Urob. w/n, N.wiel.poj.w, L.1 -..

Problemy z sercem, nadciśnienie, zawroty głowy i omdlenia

.. ...mnie, a mojego ojca. Ma nadciśnienie, w ciągu ostatnich 2 miesięcy zdarzyło się już cztery razy że podczas robienia obiadu, jedzenia, przed komputerem po prostu bezsilnie padł na podłogę. Od bardzo długiego czasu ( 2 lata? ) ma intensywny kaszel, w szczególności gdy przebywa wśród osób..

Interpretacja wyników echokardiogramu

.. ...mężczyzna ) i problemy z nadciśnieniem...najczęściej 180/110 tętno 54 - 58. W nocy występuje czasami bezdech. Częste zawroty głowy i kołatanie serca. Raz w roku zatrzymanie akcji serca na około 20s. Bywają czasami skoki ciśnienia dochodzące do 230/140. Leczę się już około 20 lat...

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone

.. ...głowie. Biorę proszki na nadciśnienie , teoretycznie ciśnienie mi obniżają, ale bóle głowy, zawroty pozostają. czasem kuję mnie w okolicy serca , ale podobno to nerwobóle. Nie pamiętam dokładnie, ale to dolegliwości zaczęły się albo od momentu kiedy przytyłem ( ok 15kg po rzuceniu..

Dziwne zawroty głowy po jedzeniu

.. ...że odstawiłem leki na nadciśnienie. z tymi lekarzami to masakra, nikt się konkretnie nie chce zdecydować i określić , co to może byc. a może faktycznie sobie szukam. sam już nie wiem. mam nadzieje że ta męczarnia się niedługo skończy i będe normalnie funkcjonował. pozdrawiam jak na..

Niedociśnienie – czy jest groźne???

.. ...dopiero gdy pojawia się nadciśnienie to jest problem. Jak widać nie no końca... Ludzie leczcie się!!! też się zastanawiam czy mam ten problem bo ostatnio mam ciągle zawroty głowy jak wstaję rano z łóżka albo jak siedzę i wstanę i ogólnie jestem taka jakby słaba i cały czas śpiąca...

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 4

.. ...nerwicę czy już jest to np nadciśnienie .A i jeszcze jedno nie przedstawiłam się ......mam na imię Gosia , mam 37 lat , mam męża i dwie córki 13 i 9 lat , pracuję . ale czytania ???????? 3 posty ( gdybyście napisały 30 no to miałbym czytania : ): ): ) ) wcześniej przed zawałem bywałam..

Radamir- aparat który Ci pomoże; leczy *nieuleczalne*

.. ...przed i pozawałowe, nadciśnienie i problemy krążenia, poprawa parametrów pracy serca w ciągu kilku minut! rozrzedza krew! - bóle serca, arytmia serca, wysokie tętno, duszność, zawroty głowy, - nerwice serca - wszelkie infekcje wirusowe i bakteryjne, niektóre usuwane w ciągu kilku godzin!..

EEG?

.. ...w klatce piersiowej, nadciśnienia RT, zawrotów głowy, duszności Opis badania: Badanie wykonano w czuwaniusenności i śnie spontanicznym ( Video EEG - czas trwania badania 1:00:03 ) Czynność podstawowa alfa 11 - 12 Hz o ampl. do 20 uV nieregularna, z udziałem niskowoltażowej czynności..

Nerwica ??? Skoki ciśnienia...Ból i zawroty głowy...

.. ...i zapisał mi leki na nadciśnienie lecz wydaje mi się że gdy biorę te tabletki to gorzej się czuję. Mam skierowanie do kardiologa. Czuję tak jak by mi coś w środku klatki piersiowej latało czyżby to były nerwy ??? Zauważyłem też że gdy zabiorę tabletkę na uspokojenie to lepiej się czuję ,..

Dętwienie kończyn, zawroty i bóle głowy, zmęczenie...

.. ...obserwacji i padła diagnoza - nadciśnienie. Do dzisiaj przyjmuję leki. Bóle głowy utrzymują się do dzisiaj, ale nie są one ciągle takie same. Czasami czuję tylko lekkie * ćmienie * ale niekliedy bóle są tak silne, że nie mogę normalnie funkcjonować. Nawet oderwanie głowy od poduszki..

Zawroty głowy po spamilanie ...

.. ...w klatce piersiowej, nadciśnienie, niedociśnienie, napady padaczkowe, mlekotok, zaburzenia cyklu miesiączkowego, czynności tarczycy, zaburzenia w oddawaniu moczu, kurcze mięśniowe. Lek nie powoduje zależności fizycznej i psychicznej, ale nagłe odstawienie może czasem spowodować zawroty i..