Nadciśnienie oka

Betaksolol (Locren, Betabion, Betoptic, Optibetol)

.. ...zastosowanie leku to terapia nadciśnienia tętniczego. Betaksolol można podawać w kroplach do worka spojówkowego oka. Tak zaaplikowany betaksolol ma minimalny wpływ na układ sercowo - naczyniowy, obniża natomiast ciśnienie wewnątrz gałki ocznej, stąd jest wykorzystywany w okulistyce w..

Całodobowy monitoring ciśnienia tętniczego

.. ...białego fartucha . Wykonanie badania jest także wskazane, gdy stosowane leczenie nie przynosi efektów, lub gdy mimo prawidłowych wartości ciśnienia obserwowane są zmiany w nerkach lub w siatkówce oka...

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. Złośliwe nadciśnienie tętnicze to najcięższa postać nadciśnienia tętniczego. Charakteryzuje się przede wszystkim wysokimi wartościami ciśnienia rozkurczowego ( powyżej 120 - 140 mm słupa rtęci ). Bardzo szybko dochodzi także to zmian narządowych. Uszkodzona jest siatkówka oka ( retinopatia nadciśnieniowa )...

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...najskuteczniej leczą nadciśnienie tanie i dostępne leki moczopędne - informuje pismo Archives of Internal Medicine Amerykańskie badania o nazwie ALLHAT, największe z dotychczas przeprowadzonych, trwały od lutego 1994 do marca 2002 r. i porównywały metody leczenia wysokiego nadciśnienia w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...niestety mam jeszzce nadciśnienie tętnicze i zespół wazowagalny. za często tracę przytomność. były podejrzenia że to od zaburzeń rytmu ale po wykonaniu próby wysiłkowej okazało się że trace przytomność z powodu spadku ciśnienia i nawet niezłą mam kondycję pomimo tej tachykardii. jakiś..

Echo serca - Str. 22

.. ...troche widac ,ze bylo nadciśnienie płucne. Silnie wysycony worek osierdziony moze być pozostaloscią po zabiegu9po zespole pokardiotomijnym ),albo efektem infekcji Pani Izabello!! Przed wczoraj odebrałam wyniki holtera 24 h i bardzo proszę o jakiś komentarz, oczywiście wybieram sie do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 541

.. ...się 5 - 6 lat temu od nadciśnienia - wmówiłem sobie, że mam nadciśnienie i 5 miesiecy chodziłem badałem się itd. aż po bardzo dokładnych badaniach okazało się że wszytsko jest ok i w ciągu miesiąca poradziłem sobie z ciśnieniem. Potem miałem bóle głowy - jakieś dwa lata oczywiście..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 747

.. ...jestem głównie lekami na nadciśnienie ( było już ich ok.20 o różnych nazwach ) i lekami uspokajającymi. Przeszłam też różne terapie psychologiczne indywidualne i grupowe, różne badania: EEg, holtery, bad. tarczycy,próby wysiłkowe, EGK,różne badania krwi. Niektóre badania powtarzane są co..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1032

.. ...wiem, że muszę walczyć z nadciśnieniem więc biorę stosowne leki i czuje lekką poprawę. Powiedziałem lekarce o swoich dolegliwościach - stwierdziła na 90% nerwice ale na razie czeka na wyniki badań. Nie chcę za bardzo brać leków uspokajających codziennie bo np. nie można po nich prowadzić..

Po bajpasach - Str. 4

.. ...bok zostały tylko na nadciśnienie.Też mam pietra przed taką operacją i zanosi się na to że nie będą musieli mnie kroic .Powodzenia. Do Wirki 29! Właśnie wróciłam po badaniach. Przeszłam 5 koronarografie i okazało się ,że mój drugi by - pass zamknął się. Zabezpieczają mnie tyko stenty, a..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...wszystko Ok. Wykrył też nadciśnienie 150/100 i kazał skontrolować. Podczas drugiej wizyty ciśnienie wciąż było wysokie zleci więc badanie dna oka i ekg. Dno oka jest bez zmian natomiast ekg już nie jest idealne. Zaznaczam że podczas badania byłem zestresowany i niewyspany ( serce waliło..

Interpretacja koronarografii

.. ...chorobą wieńcową oraz nadciśnieniem tętniczym w drugiej godzinie bólu stenokardialnego został zakwalifikowany do pilnej koronarografii w ramach ostrego dyżuru hemodynamicznego, gdzie stwierdzono istotnie zwężoną gałąź przednią zstępującą, amputowaną, wypełniającą się od obwodu GPZ gałąź..

Alveo faktycznie pomaga? - Str. 2

.. ...podwyższony cukier i nadciśnienie to dlaczego mam tego preparatu nie polecać a przy okazji nie zarabiać ? Czy widzicie w tym coś nieetycznego ? Przez przeszło rok lekarze przepisali mi wiele lekarstw i maści na ból mięśni . Wydałem na nie dużo więcej niż na Alveo. Czy w takim razie..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 3

.. ...nie pomogło leczenie nadciśnienia ( po lekach standardowo 150/100, jeden raz dziennie Tritace 10 ). Okazało się, że cierpię na depresję i miewam reakcje nerwicowe. Leczenie skończyłem przed rokiem ( trwało również rok ). Wysoki puls co pewien czas wraca, szczególnie w chwilach wzmożonego..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...zaawansowany wiek, nadwaga i nadciśnienie. Chorzy bezobjawowi, bez obecności istotnej niedomykalności mitralnej, moga być poddawani badaniom kontrolnym co 3 - 5 lat. Seryjne powtarzanie badań echokardiograficznych nie ejst wtedy konieczne, z wyjątkiem osób z grupy większego ryzyka oraz w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 106

.. ...Przez pierwsze dwa lata nadciśnienia moje ciśnienie wahało się pomiędzy 140/100 a 160 - 180/110 - 130. Potem trafiłam na super lekarkę i po zmianie leków na nadciśnienie + bisocard + ortanol ( mam bakterię w żołądku i przewlekły stan zapalny przewodu pokarmowego ) czułam się super -..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 116

.. ...lekarze raczej wykluczyli nadciśnienie, choć wiem, że wiek nie ma większego znaczenia. Mierzę ciśnienie 2 razy dziennie. Takie skoki są napadowe. Biorę Propranolol 3 * dziennie 10mg i ciśnienie ostatnio mam w normie. Jeśli chodzi o fobie, też mam parę; )i nie wiem jak sobie z nimi..

Migotanie przedsiomków - Str. 2

.. ...to znowym lekiem na nadciśnienie, który zacząłem zażywać. Lek przy okazji zmniejsza ilość napadów AF.Ściągnąłem go z UK, bo w Polsce nie jest jeszcze zarejestrowany. Nazywa się Olmesartan 10 mg( cena 32 funty ), polecił mi gomój kolega lekarz, który obecnie mieszka w Niemczech, gdzie..

Ablacja w CK Anin - Str. 4

.. ...troszkę; ) cierpię też na nadciśnienie ... no i okazało się, że leki na odwodnienie, które brałam przy tej okazji solidnie wypłukują potas, uzupełniałam go oczywiście, ale niestety kiepsko się wchłaniał i w efekcie miałam go wiele za mało: ) co wywołało salwy dodatkowych pobudzeń..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 41

.. ...sytuacja jest z lekami na nadciśnienie, główny składnik ten sam lecz różna jest * massa tabulete:. A tak przy okazji , może ma ktoś doświaczenie z lekiem na nadciśnienie * Votun plus * - Niemcy. Dostałam jedno opak. gratis od kardiolożki celem wypróbowania. Pozdrawiam serdecznie. witam o..

Udar mózgu - Str. 5

.. ...zdrowie nie dbała. Miała nadciśnienie, migotanie przedsionków serca oraz średnią nadwagę. Nam na początku powiedzieli, ze stan mamy jest bardzo ciężki i poważny, że trzeba czekać najpierw krytyczne 3 doby, potem 7 dni, które miały mieć decydujący wpływ... W drugim badaniu TK okazało się,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 4

.. ...miesięce temu wykryto nadciśnienie płucne u mojej żony - 27 lat...jesteśmy załamani..żona leży teraz w Klinice Chorób Płuc u prof. Torbickiego w W - wie..Zrobiono jej cewnikowanie i okazało się że nadciśnienie nie jest duże ( 50 ) - II grupa i nie za bardzo chcą jej włączyć jakieś..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 6

.. ...powtarzać ponieważ u mnie nadciśnienie płucne cały czas ( pomimo leczenia ) rośnie. Pozdrawiam. Życzę zdrowia dzięki za info przy najblizszej okazji zapytam sie lekarza czy moge sie do septostomii zakwalifikować Do Dolores ! Mam pytanie do Ciebie .Gdzie się leczysz z powodu nadciśnienia..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 6

.. ...współistniejących a ja mam do tego nadciśnienie i ciężko coś wykombinować bo leki na nadciśnienie nasilają mi omdlenia. no on kombinuje razem z moim specem od nadciśneinia co ze mną zrobić. jest podejrzenie że mogę jeszcze mieć nadwrażliowśc zatoki szyjnej - to by wyjaśniło spadki RR..

Nikt nie wie co się dzieje, badania są OK

.. ...lat mam zdiagnozowanie nadciśnienie, badanie holterem potwierdziło teze /160/100/. Wszystkie inne badania krew lipidogram holter serca, usg jamy , badanie dna oka są ok. W czym jest problem lek jaki biorę to ConCor Cor 2,5. 3 miesiace temu lekarz zmniejszył dawkę do 1,25. Cisnienie w tym..

Powiększenie sylwetki serca

.. ...,,ale z lekami bo mam nadciśnienie ,,,i niewielką bo 1 stopnia ,niedomykalnośc zastawki trójdzielnej i mitralnej,nie znam sie na echo serca,ale podobno nie było żle ,ale po wizycie u kardiologa okazało sie ze nie wykluczy choroby wieńcowej ///nie mam na co liczyć //.Dostałam dodatkowe..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 519

.. ...nerwicowiec czy tak jak ja nadciśnieniowiec. Po powrocie się odezwę: ) Buziaczki dla wszystkich: ) A u mnie w dalszym ciągu pada i nadal net rozłącza się co chwilkę. Nawet nie miałam okazji porozmawiać z Krystynką na gg ale na szczęście są telefony i mogę się dowiedzieć co u niej słychać..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1086

.. ...serca i on też jest na nadciśnienie Oczywiście u niego miałam ciśnienie 130 na 80 a na drugiej rence bo tez sprawdzał 125 na 80 noi oczywiście troche skrytykował te ciśnienomierze elekroniczne bo pokazują zawsze wyzsze ciśnienie i wprowadzają ludzi w panike Ale ja i tak jestem panikara..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1133

.. ...rodzinnego, który potwierdził nadciśnienie. Po zrobionym ekg okazało sie jednak że nie ma żadnego zagrożenia oraz że serce pracuje normalnie. Dostałem propranolol oraz fosfor. Na drugi dzień miałem dziwny atak z bólem w okolicy serca. zona wezwała pogotowie. Zabrano mnie na izbę przyjęć..

Nerwica powrót

.. ...- ścisk jest oznaką nadciśnienia ? Ale może być jedno i drugie. A może jedno nakręca drugie ? Leki nadciśnieniowe nie działają, choć średnia jest 140/90 i to są górne granice normy. Ale jak mnie głowa mocniej ściska i zmierzę sobie ciśnienie, a pokarze się 155/100 to natychmiast panika i..

Interpretacja wyników pomiaru tętna

.. ...ile odpocząłeś przed pomiarem. Wyniki drugiego pomiaru wskazują jednak na tendencję do nadciśnienia tętniczego - niezbędna okresowa kontrola, dieta, badanie dna oka itp - pozdrawiam : ) staszek0121@wp.pl..

Mam 30 lat a moje serce 70

.. Od dawna lecze nadciśnienie 150/110,zrobiłem sobie szczególowe badania, okazało sie,że moje serce pracuje jak serce 60 - 70 latka pomimo tego że mam 32 lata .Nadciśnienie,powiększenie lewej komory,nie domykające sie zastawki .Czy ktoś usłyszal coś podobnego ,przeraził mnie( wiek serca )co robić ? Mysle zebys..

Silny atak nadkomorowy serca

.. ...chorób. stawy, nerki, nadciśnienie, ciągłe anemie, coś z tą skórą, oczka coraz słabsze, uczulenia na leki i nie tylko, cały ukł pokarmowy bolązy itp, zmiany w piersiach :( , gardło zrypane no i najważneijsze na koniec :D , mam zespół wazowagalny - czyli mdleje non toper jak tylko postoję..

Sezonowe nadciśnienie?

.. Dzień Dobry, Czy nadciśnienie może być sezonowe? Późną jesienią 2007 przy okazji o podejrzenie nadciśnienia u mojej żony ( wtedy w ciąży ) zmierzyłem sobie również ciśnienie ( od jakiegoś czasu źle się czułem - duszności, kilkusekundowe zaburzenia rytmu serca ) pokazało 170/110 i takie utrzymywało się przez..

Ból ręki i dretwiejące palce

.. ...musi mieć powiązanie z nadciśnieniem - może to być tzw. zespół cieśni nadgarstka. Miałem podobne objawy i tak zostało to zdiagnozowane. Jest to ucisk na nerw pośrodkowy dłoni właśnie w okolicach nadgarstka. Załatwia się to albo blokadą albo zabiegiem chirurgicznym przez uwolnienie nerwu..

Uciążliwe nadciśnienie u 20 latka

.. ...stwierdzono u Ciebie nadciśnienie - dno oka, usg nerek, prześwietlenie płuc, usg i hormony tarczycy, pełna morfologia krwi i badanie moczu? U mnie nadciśnienie też wieczorem skakało do góry, dopiero jak obniżyli mi tętno ( zawsze było w granicach 120 - 130 ) to ciśnienie też się ładnie..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 6

.. ...od 2,5lat męczę się z nadciśnieniem;/ po raz pierwszy raz ujawniło się to na oddziale neurologii gdzie leżałam żeby wykluczyć guza mózgu, na szczęście okazało się wtedy, że to tylko epi: ) na oddziale ciśnienie wahało się od 160 - 180/90 - 110. Wtedy też trafiłam do kardiologa, który..

Kto pokonał nerwice

.. ...nad sobą przypłacam nadciśnienim Aty jesteś młody tak sądze i dopiero życie okaże jak reagujesz natrudne sutuacje Nigdy nie uwierze że można wyjść ztego bo widzisz młody wiek inaczej reaguje na pewne sytuacje i ja mając troche lat też inaczej z racji swoich przeżyć i przyznasz chyba..

Nastoletnia nerwica - Str. 7

.. ...wzrokowego.Pomaga też rozpoznać nadciśnienie tętnicze, miażdżycę, czy cukrzycę. A co Ci lekarz powiedział??Może masz problemy z ciśnieniem. Zulka wiesz mialam badanie dna oka bo niepokoila mnie ta plamka ja ja widze jak patrze na biale pola albo na dwozu jak jest jasno.NA wyniku wyszlo..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia - Str. 2

.. ...przyjmuję tabletki na nadciśnienie Vivace 2,5mg, po których bardzo źle się czuję i raczej nie pomagają, muszę zmienić. Mnie wydaje się, że to od wątroby, lub żołądka - wg badań jestem okazem zdrowia. Codziennie dokucza mi żołądek, z gastroskopii wyszło, że mam przekrwioną błonę śluzową i..

Czy to arytmia?

.. ...padaczka. Oczywiście nadciśnienie. Spore. I dzisiaj wrócił z pogotowia, bo poszedł, gdyz miał nadciśnienie, zbadali mu serce i okazało się - migotanie przedsionków ! Od razu wiedziałam z lekcji biologii, że arytmia serca, to moja teoria, ale tak sądze. Mój tata jest cudownym człowiekiem..

Złe samopoczucie

.. ...cholesterol,cukrzyca,brak ruchu,nadciśnienie.Wasze objawy wskazują na nerwicę. Witajcie ja rowniez mam ataki paniki ten lek jest straSZny .mam pytanie czy ktos moze mi pomoc i odpowiedziec mi na pytanie. Od jakiegos czasu mam czarna plamke na oku ale tylko ja to widze .Bylam u okulisty..

Wypadanie płatka, nadciśnienie, co jeszcze?

.. ...myslalem ze nie mam nadciśnienia że na ciśnieniomierzu to co mi pokazuje tyle mam ( do tej pory mierzylem ciśnieniomierzem nadgarstkowym Brauna ) wychodziły wartości 120 - 80 i 130 - na 85 . Kupiłem sobie ciśnieniomierz naramienny bo taki jest podobno bardziej dokładny firmy MIKROLIFE i..

Nerwica

.. ...cholesterol.Poczytać o przyczynach nadciśnienia. a nie masz nadwagi? Schudnięcie 5 - 7% wagi ciała skutecznie obniży ciśnienie.Nawet jak jest mała nadwaga,to schudnięcie 5 kilo obniży. Ja polecam codzienny jooging( wiedomo,że na początku,ędą to krutkie trasy ),a przy joogingu..

Badanie dna oka na czym polega

.. ...miażdżycą, długotrwałym nadciśnieniem,stanami zapalnymi w narządzie wzroku i in.Idąc na to badanie należy wziąć okulary przeciwsłoneczne,bo rozszerzone żrenice są nadwrażliwe na światło słoneczne.Teraz jest śnieg na dworze,więc jest biało i po wyjściu przez jakieś 2 godziny nie można..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 5

.. ...niedokrwiennej serca, łagodzi nadciśnienie tętnicze krwi, spowalnia utlenianie odkładających się w tętnicach lipidów i obniża stężenie hormonu stresu. TM to proste ćwiczenie umysłowe, praktykowane codziennie, 20 minut , rano i wieczorem.Okazuje się łatwe do nauczenia , a uprawianie TM..

Cześć,jak nauczyć się z tym żyć?

.. ...dodatkowe skurcze serca i nadciśnienie a raczej skoki ciśnienia.Kazali iść do neurologa.Stwierdził że to objawy nerwicowo - depresyjne.Przepisał pramolan 3 razy dziennie rano poł.,wiecz.do tego biorę xartan rano w południe połówkę bisokardu i wieczorem poł.tritaced.Dodam że nerki mam ok..

Czy to jest nerwica?

.. ...biore bisocard 5 bo mam nadciśnienie, ale podobno na tle nerwowym - mialam robione EKG, test wysiłkowy ( ale to ze 2 lata temu jak mnie serce pobolewało ), badanie dna oka ( tez ze 2 lata temu ), usg tarczycy, usg serca, wszystko wyszło ok. Mam takie pomysły: - albo to nerwica - albo cos..

LeenLife - czyli moja wygrana walka z nadciśnieniem i otyłością

.. ...dietozależnych, jak: nadciśnienie tętnicze, zawał serca, udar mózgu, cukrzyca czy otyłość postanowiłam go wypróbować i okazało się, że to był strzał w 10! Zażywam go regularnie od kilku miesięcy i nie dość, że schudłam, to mam zdecydowanie lepsze badania. Nie chcę w tym miejscu pisać o..