Nadciśnienie płucne u dzieci

Echo serca - Str. 8

.. ...prawda,ale to w związku z nadciśnieniem płucnym, choć tu jest podana tylko niedomykalnośc trojdzielna III ) Umiarkowana niedomykalnosc mitralna i to ona powiększa lewy przedsionek. ZAburzenia kurczliwości odcinkowej i obniżenie kurczliwości globalnej - czy tata w oststnich latach nie..

Echo serca - Str. 24

.. ...wspominali między sobą o nadciśnieniu płucnym, ja tak bardziej technicznie/czynnościowo interesuje sie tym na jakiej zasadzie ono może powstać w momencie gdy wada jest po korekcji, oczywiście fakt iż było przed korekcją jest logicznym wyjaśnieniem jego ewentualnego istnienia, ale czy..

Echo serca - Str. 29

.. ...znaczenie? Choruję na nadciśnienie ( 170/90 ) i niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam, Aga. Witam, mam pytanie jakie sa prawidłowe wymiary aorty i pnia płucnego dla kobiety w wieku 25 lat ważącej ok 65 kg przy wzroście 170cm? W zasadzie to jeszcze jedno pytanie co to jest paradoksalny ruch..

Echo serca - Str. 36

.. ...sugerować o pierwotnym nadciśnieniu płucnym. Można jak najbardziej uprawiać sport p. helhaim P. ADi - średniego stopnia podwyższone ciśnienie plucne , reszta parametrów prawego serca w granicach normy , na podstawie tych parametrow raczej trudno postawić takie rozpoznanie Pani Izo ,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...niedoczynnością , nerwicy, astmy, nadciśnienie płucne trafiłam do któregoś z kolei kardiologa w Chorzowie , który zdiagnozował myślę poprawnie moją przypadlość! Właśnie dzis po kolejnej nieprzespanej nocy , pelnej bólu klatki piersiowej, duszności ,zimnych potów , lęków, strachu przed..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 5

.. ...zastój krążenia płucnego, nadciśnienie w tętnicy płucnej - ot, takie tam drobnostki. Bardzo ziekuje ci za rade a możesz mi powiedziec co może byc przyczna jego bólu serca i to tak czestego ?? strasznie sie o niego martwie ( mojego chlpaka ) on zabardzo nie slucha sie lekarzy i nie chce..

Nadciśnienie płucne a ciąża

.. Czy ktoś ma może nadciśnienie jak z tym życ a moze ktos był w ciąży i moze mi doradzić!!! Prosze pomóżcie ja mam 20 lat i tnp w III klasie czynnościowej. Z tego co wiem kobieta z tnp nie powinna zachodzić w ciąże Nie piszesz czym jest ono spowodowane i czy ma charakter pierwotny czy wtórny. Wiem, że dzieci..

Syndynafil na nadciśnienie płucne

.. ...Revatio ) aby zmniejszyć nadciśnienie. A wszytko po to aby urodzić kiedys choć mi to odradzaja?? Napiszcie o tej chorobie coś????? Dzień dobry. Moja wada to atrezja zstawki trójdzielnej z wspólistnieniem ubytku międzykomorowego oraz wspólnego przedsionka. W wyniku operacji dokonano..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...moze doprowadzić do nadciśnienia płucnego i niedomykalności zastawki trójdzielnej i niewydolności prawokomorowej. Nie bój się - badanie nie powoduje żadnych istotnych skutków ubocznych - to jak gastroskopia - do przeżycia : ) Może się zdarzyc oczywiscie jakaś drobna perforacja przełyku,..

Drożny otwór owalny i otwarty przewód Bottala

.. ...głównie trójdzielnej i nadciśnienia płucnego - ale o tym decyduje lekarz - bo też nie u każdego. 25 - 30% ludzi ma ten otwór niezamknięty i żyje z tym nawet nie wiedząc - zwykłe echo tego nie potwierdzi w 100% tylko przezprzełykowe - a tego się standardowo nie robi. Nigdzie nie..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 4

.. ...dalej się zwęża, jest nadciśnienie płucne lekkie ) - też żyję normalnie. Pracuję i to dużo - ( podobno jestem pracoholikiem ), wychodzę na spoktania, specer, * ganiam * jak szalona - ale przyznam, że przy naszej wadzie - dużo daje odpoczynek. Mniej stresu, dieta, INR 2,5 - 3,00 - to..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...powikłania w postaci nadciśnienia płucnego. Często dzieci z tą wadą mają charakterystyczną, bardzo smukła budowe ciała, niedobór wagi ciala, skłonnośc do infekcji dróg odedechowych. W niektorych odmianach tej wady istnieje nieprawidłowosc w budowie płatka zastawki dwudzielnej ( daje..

Pierwotne nadciśnienie płucne

.. Witam mam pytanie czy ktos choruje na tą chorobe. Mam chorego męża i chciałabym się o tej chorobie coś dowiedzieć. Gdzie sie leczyć , gdzie ą w polsce specjaliści którzy leczą tą wadę. Dziękuje za informacje.. Nie wiem czy to Pani pomoże, ale wklajam link do informacji zawartej na stronie naszego Funduszu...

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 3

.. ...Eisenmengera ( Sinica,nadciśnienie płócne ) Lecze się w Śląskim Centrum Chorób Serca - Zabrze . Mieszkam w Łaziskach Górnych więc mam blisko. Lek Maxigra podano mi po pobycie w szpitalu na 3 dni kontrolne. Wyniki były bardzo zaskakujące .( Pozytyw ). Lecz jak wiadomo 1x1 tabletka..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 6

.. ...powtarzać ponieważ u mnie nadciśnienie płucne cały czas ( pomimo leczenia ) rośnie. Pozdrawiam. Życzę zdrowia dzięki za info przy najblizszej okazji zapytam sie lekarza czy moge sie do septostomii zakwalifikować Do Dolores ! Mam pytanie do Ciebie .Gdzie się leczysz z powodu nadciśnienia..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 12

.. ...przełyk pewnie to przeez nadciśnienie no ale i te nasze tabletki revatio , jeszcze jedno zauważyłam równiez że mam powiekszony brzuszek , ostatnio sie tym zainteresowałam i znalazłam artykuł o wodobrzuszu podobno dzieje sie tak przy nadcisnieniu płucnym może to moja fanaberia ale przy..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...do zapalenia płuc i nadciśnienia płucnego. Serce wykonujące nadmierną pracę przerasta. Jeżleli dziecko nie zostanie w odpowienim czasie zoperowane , istnieje niebezpieczeństwo, że na skutek wtórnych zmian w naczyniach płucnych dojdzie do znacznego wzrostu ciśnienia w tętnicy płucnej (..

Przeciek międzyprzedsionkowy

.. ...niekorzystny - może powodować nadciśnienie płucne, dlatego wtedy się robi zabieg. Forum dotyczące wad serca u dzieci znajdziesz na stronie: www.sercedziecka.org.pl Witaj, nie piszesz w jakim ośrodku było wykonywane badanie i dlaczego. Przeciek międzyprzedsionkowy to ubytek typu ASD. U..

Silne bicie serca, pocenie się i uczucie lęku

.. ...komora serca z początkami nadciśnienia płucnego,nie wiem co dalej będzie mam nadzieję że wszystko ok. Chce teraz wyjść za mąż i urodzić jeszcze jedno dziecko.Jedno wiem napewno chcę żyć i jestem pełna nadzieji że wszystko dobrze się skończy i Wam życzę tego samego!uszy do góry! Odpowiedz..

Powiększona prawa komora - wada czy fizjologia?

.. ...badania brak jest cech nadciśnienia płucnego. napisał jeszcze że w badaniu TTE nie mozna wykazać ubytku w przegrodzie ( że on takiego nie widzi ). i dlatego zastanaiwa sie nad skierowaniem mnie na badanie TEE w celu pelniejszej diagnostyki i wykrycia ewentualnej wady. powiedzial tez ze..

ASD2 u noworodka

.. ...rytmu. Nieodwracsalne nadciśnienie płucne wystepuje niezwykle rzadko. ASD rzadko daje objawy kliniczne we wczesnym dzieciństwie. U młodszych dzieci nawet z istotnym przeciekiem lewo - prawym jako jedyne objawy moga wystepowac częste zakazenia układu oddechowego oraz dusznośc w trakcie..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...rytmu. Nieodwracsalne nadciśnienie płucne wystepuje niezwykle rzadko. ASD rzadko daje objawy kliniczne we wczesnym dzieciństwie. U młodszych dzieci nawet z istotnym przeciekiem lewo - prawym jako jedyne objawy moga wystepowac częste zakazenia układu oddechowego oraz dusznośc w trakcie..

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...– myślnik nadciśnienie płucne ) tętniak przegrody międzyprzedsionkowej 1,4 na 1,8 cm z przeciekiem lewo - prawy …średnica ubytku 1,1 na 1,4 cm z powiększeniem prawego serca ( w projekcji 4 CH prawe serce większe niż lewe ) osierdzie bez zmian Mogę Ci tylko powiedzieć..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 44

.. ...do szpitala - leży na nadciśnienie, bo mimo leków ostatnio strasznie jej skacze. Opowiem Wam jej przykład - cudowne dzieciństwo, niedobre małżeństwo - mąż alkoholik, zdradzał, zostawi,ł ja z 2 dzieci dla innej, wrócił jak go ta 2ga wywaliła jak już był chory na gruźlicę. Potem 2..

Prosze o interpretacje wyników UKG - patologiczny przepływ

.. ...krązenia i nieodwracalnego nadciśnienia płucnego. Mały ubytek daje objaw właśnie w postaci glosnego szmeru skurczowego. Niewielkie ubytki okołobloniaste mozna zamknąć przy pomocy tzw. parasolki - małoinwazyjnie. Np w Zabrzu. Z tym urkowaniem wstrzymaj sie do kompletu badan, ktore jak mam..

Echo serca i baypasy

.. ...trójdzielna. Bez cech nadciśnienia płucengo. Osierdzien bez zmian. Hematologia WBC 7,0 RBC 5,08 HGB 15,6 HCT 49,6 MCV 97,6 MCH 30,7 MCHC 31,5 RDW 10,7 PLT 205 MPV 7,9 Biochemia Aminotransferaza alanlnowa ( ALT ) 34 Amihotransferaza asparaghowa ( AST ) 26 Cholesterol całkowity w surowicy..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...zachowana. Prawa komora bez nadciśnienia. Osierdzie wolne. USG Jamu brzusznej ok , RTG klatki piersiowej : przepona ustawiona prawidłowo. Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Serce radiologicznie w normie wieku. Zrosty przy koniuszku serca. Nie wiem czy wyniki są..

Ciaza po operacji serca

.. ...regularnie badać pod tym kątem. Poza tym zapraszam żone i Ciebie na forum Fundacji Serce Dziecka ( www.forum.sercedziecka.org.pl ), tak jak anetas : - ) Tam są kobiety z WWS, które rodziły. Pozdrawiam..

Podwyższone ciśnienie płucne a ciąża i sport

.. ...wyczytałam iż w badaniu echo nadciśnienie łagodne rozpoznaje się przy wartościach RVSP 36 - 50mmHg. Czy przy takiej granicznej wysokości ciśnienia można spokojnie zajść w ciąże bez obaw że się pogłębi i przejdzie w nadciśnienie? Co może być przyczyną że jest wyższe niż przy zeszłym..

Zastawka trójdzielna

.. ...lewego serca mogących wpływac na serce prawe, ani nadciśnienia płucnego. Chciałabym aby napisali ludzie którzy mają tę wadę - wiedzą o jej przyczynie i śledzą postęp, czy z czegoś musza rezygnować itd...