Nadciśnienie tętnice dzieci

Migotanie przedsionków

.. ...migotania przedsionków. nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ) choroba niedokrwienna serca ( IHD ) nadczynność tarczycy - nadmiar hormonów działa niekorzystnie na szybkość pobudzeń mięśnia sercowego; niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki dwudzielnej, zwężenie..

Koarktacja aorty

.. ...prowadzi do rozwoju nadciśnienia tętniczego i przerostu lewej komory serca. Zdecydowana większość pacjentów z koarktacją aorty ma nadciśnienie tętnicze już w dzieciństwie. Przeciążenie lewej komory spowodowane utrudnionym odpływem krwi może prowadzić do rozwoju niewydolności lewej..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...zapalenie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze itd. ). Bardzo istotna jest przede wszystkim odmienna symptomatologia ( objawy ). Cześć wad serca przebiega z sinicą, takie sytuacje nie pozostawiają wątpliwości, co do faktu, iż dziecko wymaga pomocy lekarskiej. Jednak część wad,..

Nadciśnienie wtórne

.. Nadciśnienie wtórne, czyli wywołane uchwytnymi przyczynami, stanowi jedynie 5% przypadków nadciśnienia tętniczego dorosłych. Proporcje są jednak odwrotne w przypadku dzieci. Przyczyny nadciśnienia wtórnego. U noworodków i niemowląt najczęstszą przyczyną nadciśnienia tętniczego są patologie naczyń nerwowych...

Nadciśnienie - dobre leki, złe leczenie

.. ...skuteczne leki przeciw nadciśnieniu, dobrze leczonych jest tylko kilkanaście procent Polaków, podczas gdy w USA - około 40 procent - mówiła prof. Danuta Czarnecka na konferencji zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego i Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia. Prof...

Światowy Dzień Serca 2008

.. ...zdrowia: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, otyłość, cukrzyca, stres i depresja, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu. W Polsce centralne obchody Światowego Dnia Serca zorganizuje w Zamościu Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. W niedzielę odbędzie się piknik rodzinny. Na rynku głównym..

Chipsy szkodzą sercu

.. ...dzieci i młodzieży z nadciśnieniem tętniczym. Według badacza, dobrym sposobem na ograniczenie akrylamidu w diecie byłoby wyhodowanie odmiany ziemniaków zmodyfikowanych genetycznie, o obniżonej zawartości asparaginy z których w procesie smażenia będzie powstawać mniej akrylamidu. PAP -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...stwierdzono u mnie przełom nadciśnienia tętniczego.Od tamtej pory biorę betaloc zok 50,prestarium 5,polocard75.Jednak muj prawdziwy problem zaczoł się w styczniu tego roku ,wtedy odnioslem wrażenie że serce zatrzymało mi się na dłuższą chwile iświad mi zawirował.Trafiłem do szpitala..

Echo serca - Str. 58

.. ...Mała IT - istnieje. Bez nadciśnienia w tętnicy opłucnej. Bez cech wady przeciekowej. osierdzie echogenne. dodam ze babcia ma niewydolność serca - wieńcówke, chrobe niedokrwienna serca i ogólnie w rodzinie wystepowaly choroby serca. Na ekg mam arytmie - bigeminie komorową. Czasem się *..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 15

.. ...tylko??? ) Chyba że jest nadciśnienie... bo to szkodzi na zastawki. pozdrawiam s a ja słyszałam że przy wypadaniu płatka bierze sie tylko magnez i witaminę b6 a te wszystki betablokery to przy duzym tętnie stracella, kiedy w marcu przepisala mi kardiolog - profesor, betabloker to..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...owszem. Może powodować nadciśnienie tętnicze i inne problemy więc nie zawsze to co z legalnego zródła musi być dobre dla organizmu. ćwiczyłem przez okres 6 - 7 lat i jak na taki okres ilość zażywanych środków była naprawde nie wielka. Opowiedziałem o tym kardilogowi mówi że żadnych zmian..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 16

.. ...styczniu wykryto u mnie nadciśnienie i biore leki.W marcu kolejny raz wylądowalam w szpitalu na badania,tym razem wykryto komorowe i nadkomorowe zaburzenia rytmu serca,nadciśnienie tętnicze i nie domykające sie zasiawki;mitralna,płucna i dwudzielna wszystkie w stopniu małym.Od tego czasu..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 5

.. ...zastój krążenia płucnego, nadciśnienie w tętnicy płucnej - ot, takie tam drobnostki. Bardzo ziekuje ci za rade a możesz mi powiedziec co może byc przyczna jego bólu serca i to tak czestego ?? strasznie sie o niego martwie ( mojego chlpaka ) on zabardzo nie slucha sie lekarzy i nie chce..

Interpretacja koronarografii

.. ...chorobą wieńcową oraz nadciśnieniem tętniczym w drugiej godzinie bólu stenokardialnego został zakwalifikowany do pilnej koronarografii w ramach ostrego dyżuru hemodynamicznego, gdzie stwierdzono istotnie zwężoną gałąź przednią zstępującą, amputowaną, wypełniającą się od obwodu GPZ gałąź..

Obawa o zawał serca

.. ...Ogólnie ma miażdżyce żył, nadciśnienie tętnicze, miał robioną również koronorografie i balonikowanie. Teraz po raz kolejny ma zator w nodze. Wykonano mu przepychanie żyły, to nie poskutkowało. Następnie podano mu w kręgosłup zastrzyk rozluźniający, który również nie pomógł. 6 dzień jest..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...sie od 4 lat z powodu nadciśnienia tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie..

Nadciśnienie pomimo wielu leków

.. ...sie od 4 lat z powodu nadciśnienia tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie..

Skoki ciśnienia i bóle brzucha z wymiotami

.. ...kilku lat leczę się na nadciśnienie tętnicze. Z regularnością raz na tydzień - rano nagle ciśnienie mi skacze do wartości 180/150, itp. Próba zażycia tabletek kończy się wymiotami. Potem przychodzi bardzo silny ból brzucha. Pomaga mi tylko ...piwo. Na drugi dzień wszystko wraca do normy...

Zwężenie aorty a tabletki antykoncepcyjne

.. ...krwotoczne - poważne nadciśnienie tętnicze - inne powikłania zakrzepowe w układzie krążenia ( szczególnie w małych, ale ważnych życiowo naczyniach, jak np. żyła lub tętnica siatkówki ) Dziekuje: )czyli wnioskuje ze wiekszych przeciwskazan w mojej wadzie nie ma tak?? wiem ze jakies ryzyko..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...najczęsciej jest spowodowany nadciśnieniem , rzadziej chorobami genetycznymi, urazem itd. ZAbieg przeprowadza siew krążeniu pozaustrojowym, wymienia sie poszerzoną częśc aorty wszczepiając specjalną protezę, jesli zastawka aortalna jest niedomykalna lub zmieniona , to takze ją sie..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...Wcześniej nie leczył się na nadciśnienie, a ono musiało tak skakać już od dawna i niszczyć tętnice. Mąż ma 31 lat, to za wcześnie żeby umierać, mamy czteroletniego synka. Wiem, że to nie jest prosta operacja, boję się chociaż próbuję wierzyć, że będzie dobrze. I tak szczęście w..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 9

.. ...tętniczego krwi, bo nadciśnienie może spowodowac pęknięcie tętniaka. Bianka powinna byc pod stałą opieką kardiologów i kardiochirurgów, ale nie może panikowac, bo stres tez jest niebezpieczny w naszym stanie. Ja normalnie pracuję, jestem dziennikarką. Działam też w Fundacji Serce Dziecka..

Arytmia nadkomorowa z omdleniami

.. ...stwierdzono u mnie przełom nadciśnienia tętniczego.Od tamtej pory biorę betaloc zok 50,prestarium 5,polocard75.Jednak mój prawdziwy problem zaczoł się w styczniu tego roku ,wtedy odnioslem wrażenie że serce zatrzymało mi się na dłuższą chwile iświat mi zawirował.Trafiłem do szpitala..

Metocard

.. ...zdiagnozowano u mnie nadciśnienie tętnicze, dostałam metocard. Chciałabym się dowiedzieć jakie są najczęszcze skutki uboczne stosowanie tego leku?? na ulotce jak zwykle pisze ogólnie. z góry dziękuje za odpowiedzi. Witaj. Sam biorę Metocard od pół roku i nie doświadczyłem żadnych skutków..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 18

.. ...dziennie ) propranolol - nadciśnienie tętnicze, powalnie prace serca i rozszerza naczynie krwionośne.( mam brać 3 razy dziennie ) FLUOXETIN - W leczeniu dużej depresji mam brac 1 tab dziennie po śniadaniu a po 10 dniach 2 ) ale już widze że beda mi pomagać bo już dzisiaj sie lepiej..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...piersi: ) Witam. Mam nadciśnienie tętnicze i leczę się już kilkanaście lat ( a mam dopiero 27 lat! ). Niestety efekty leczenia są beznadziejne. Ciśnienie nie spada poniżej 150/80. Często dochodzi do 160 - 170/50 - 80. Niczym karuzela. Wizyty u prywatnych kardiologów, szpitale, lekarze..

Dziwne akcje serca przy nadciśnieniu tętniczym

.. Witam mam 25 lat i nazywam sie Artur.Od 2 lat lecze sie na nadcisnienie tetnicze miałem robione chyba wszystkie badania,ktore mialy wykryc z jakiego powodu,niestety tak sie nie stalo.Codziennie standardowo zarzywam leki jednak od dluzszego zaczelem odczuwac dziwne akcje z sercem.Na poczatku wyglądało to tak..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...do zapalenia płuc i nadciśnienia płucnego. Serce wykonujące nadmierną pracę przerasta. Jeżleli dziecko nie zostanie w odpowienim czasie zoperowane , istnieje niebezpieczeństwo, że na skutek wtórnych zmian w naczyniach płucnych dojdzie do znacznego wzrostu ciśnienia w tętnicy płucnej (..

Beta blokery i kaldyum

.. ...uzmysłowiłam sobie jeszcze, że kardiolog właściwie nie spytał mnie czy ja to ciśnienie codziennie kontroluję, a jeśli tak, to jakie mam...a lek ten przecież leczy nadciśnienie tętnicze?! Pozdrawiam, Kate..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 14

.. ...nerwica może spowodować nadciśnienie tętnicze?Moja historia jest taka podejrzewam u siebie nadcisnienie i nerwice od około 3 lat.Trzy lata temu wracając z podwórka zrobiło mi się nagle słabo i serce mi zaczło nieziemsko walić pojechałem do kardiologa nosiłem holtera,ekg, lekarz..

Moje boje, czy to na pewno nerwica?

.. ...leczonego od dzieciństwa nadciśnienia tętniczego. Proszę o jakieś rady, ewentualnie wskazówki dotyczące moich dziwnych przypadłości. Wszystko zaczęło się jakoś na końcu października, tuż przed 28 urodzinami. Będąc w pracy dostałem pierwszy w życiu atak, który objawiał się kłóciem w..

Pytania o blok wiązki przedniej lewej odnogi pęczka Hisa

.. ...gdyż jestem leczona na nadciśnienie tętnicze,mam niskie tętno. Czy ten blok mam jakiś wpływ na nadciśnienie tętnicze i niskie tętno? Czy ktoś może wie,co to jest ten blok i jakie niesie ze sobą niebezpieczeństwa ? Może ktoś ma podobne schorzenie ? Czy blok wiązki przedniej lewej odnogi..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...już patologia, do tego nadciśnienie, na pewno będzie Pani miała przepisane leki na nadciśnienie, do tego podwyższony cholesterol świadczy o miażdżycy tętnic i jest to dużym wskazaniem do porady lekarskiej gdyż w Pani wieku może ona wystąpić i jest ona groźna. proszę wiec udać sie do..

Zioła, które mnie wyleczyły z nerwicy - Str. 5

.. ...pomoc od wielu lat mam nadciśnienie tętnicze ( obecnie unormowane lekiem o nazwie Noliprel Forte - 125/80 ),podłożem mego nadciśnienia jest nerwica. A konkretnie nerwica serca.Najbardziej dokuczliwe to przyspieszone tętno,uczucie zamierania serca, tzw. * szarpnięcia * , drżenie mięśni,..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty

.. ...meżczyzną. Lubię sport. Mam nadciśnienie tętnicze, leczone tabletkami atacand i concor ( 1,25 mg ). Miałem rok temu bóle i skoki ciśnienia. Kardiolog zrobił testy wysiłkowe, usg i ekg i wszystko wyszło dobrze. Przepisał w/w tabletki i przez prawie rok było dobrze. Spacerowałem codziennie..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...spowodowany najprawdopodobniej nadciśnieniem tętniczym Dziekuję za odpowiedz a czy to uposledzenie kurczliwości moze wpływac na normalne funkcjonowanie ? 1/ Upośledzona relaksacja lewej kmory ( serca ) dotyczy okresu rozkurczu serca ( wg tradycyjnego podziału ), a nie skurczu, do którego..

Benosen przy nadciśneniu

.. ...taki ziołowy środek nasenny jak Benosen? Nie ma przeciwwskazań do stosowania tego preparatu przy nadciśnieniu tętniczym. Przyjmuje Pani leki hipotensyjne? Pzdr. Dziekuje za odpowiedź.Przyjmuje Atacand..

Niskie ciśnienie tętnicze i wysoki puls

.. ...Sama też mam kłopoty z nadciśnieniem i męża po obszernym zawale serca dlatego oboje dobrze Pana rozumiemy. Pozdrawiam Pana i będziemy myślami z Panem chociaż Pana nie znamy. Jeśli lekarze twierdzą że serce jestzdrowe i nie ma wad organicznych, ani zaburzeń przewodzenia to nie wykluczone..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...lub niekontrolowane nadciśnienie tętnicze. Prawdopodobieństwo krwawienia rośnie wraz ze znaczącym wzrostem wskaźnika INR ponad docelowy zakres terapeutyczny. Jeśli dojdzie do krwawienia, podczas gdy INR znajduje się w zakresie docelowym, zwykle istnieje przyczyna współistniejąca, której..

Niedomykalność zastawki mitralnej i tójdzielnej

.. ...Barlowa, lub skutek nadciśnienia tętniczego ). Masz niedomykalność zastawki trójdzielnej ( miedzy prawą komorą i prawym przedsionkiem ) i mitralnej ( między lewą komorą i przedsionkiem ), nie napisałaś jak poważna jest to wada stopień od I do IV ( stopień III/IV to już poważna wada..

Opuchlizna serca

.. ...przyczyn między innymi nadciśnienie tętnicze, wady zastawkowe lub dziedziczna. Serce robi się coraz większe w skutek przeciążenia co prowadzi do spadku kurczliwości i z czasem nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi. Nie wiem na czym polegać będzie operacja u pani brata bo..

Odżywki dla sportowców przy nadcośnieniu tętniczym i dziurce w zastawce

.. ...wykryto u mnie lekkie nadciśnienie tętnicze i małą dziurke w zastawce. Czy mogę chodzić na siłownie, ćwicząc małymi ciężarami, małe tzn ok 30 kilo, i do tego wspomagać się odżywkami ( nie sterydami ) ???? Odżywki??? co masz na myśli. Obecnie jest taki wysyp na rynku, że trudno powiedzieć..

Dosyć wysokie ciśnienie u 18-latki, czy potrzebne EKG?

.. ...wysiłku może być objawem nadciśnienia tętniczego. Warto zrobić jeszcze parę pomiarów ( 4 w ciągu dnia ) i pokazać lekarzowi, który jak będzie trzeba zleci inne badania. Sprawdz wartości ciśnienia podczas wykonywania jakiejś czynności np. po wejściu po schodach, a może po prostu za dużo..

Wysokie ćiśnienie tętnicze u 13-latki

.. ...mówią, że jest to wysokie nadciśnienie... Ale przyznam też, że nie jestem za szczupła.. przy wsroście 165 ważę 68 kg.. Czy moja waga jakoś wpływa na moje ćiśnienie? I ewentualnie jak mogę je zmniejszyć? Mam też problemy z krwią ale to już zupełnie inna bajka.. Mam nadzieję, że coś mi..

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...– myślnik nadciśnienie płucne ) tętniak przegrody międzyprzedsionkowej 1,4 na 1,8 cm z przeciekiem lewo - prawy …średnica ubytku 1,1 na 1,4 cm z powiększeniem prawego serca ( w projekcji 4 CH prawe serce większe niż lewe ) osierdzie bez zmian Mogę Ci tylko powiedzieć..

Drżenie rąk po alkoholu w nadciśnieniu?

.. Witam mam nadciśnienie tętnicze już od paru lat. Pigułki biorę dwa razy dziennie rano i wieczorem. Ostatnio piłem alkohol i nie brałem wieczorem pigułek. Strasznie drżą mi ręce, szczególnie mały palec prawej ręki. Bardzo mnie to niepokoi. Proszę o pomoc!!! dołączam sie do pytania ja mam podobnie ale mi drży..

Dodatkowe skurcze oraz lęki

.. ...też,tsh w normie.Mam nadciśnienie tętnicze ale kardiolog przepisał mi lek i jest w normie.Jestem strasznie nerwowy,często jak gdzieś jestem nie mogę podnieść szklanki herbaty jedną ręką. Skąd się biorą takie skurcze?Błagam pomóżcie Wydaje mi się że to wszystko mogą być nerwy, tak czytam..

Przy oddychaniu uczucie tarcia o żebra

.. ...zastawka może prowadzić do nadciśnienia tętniczego. Także, teraz wydaje mi się, że te dwie choroby oddaliłem od siebie. Przynajmniej, jeżeli wystąpią to z mojego powodu a nie z powodu wady. Aha, ja np nie miałem robionego echa przez przełykowego, tzn może i miałem ale pod narkozą bo na..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...Jeśli ma stwierdzone nadciśnienie, to powinien codziennie mierzyć ciśnienie tętnicze. Często po operacjach wad serca pojawiają się różne zaburzenia rytmu, które mogą być groźne. Aby to stwierdzić, konieczne jest badanie dobowe ekg, czyli holter. Dziecko też powie, że się źle czuje. Widac..

Dziedziczenie wad serca

.. ...powikłania samej wady, np. nadciśnienie, arytmia,. tętniak aorty wstepującej ( akurat mam i nadciśnienie, i tętniaka ), więc stąd każda osoba czuje się inaczej i ma różną tolerancję wysiłku. Ja wciąż szybko się męczę, ale dopiero od stycznia zeszłego roku biorę leki na stałe. Rodzina..

Leki na nadciśnienie, lepsze Beta-Blokery vs Ca-Blokery?

.. ...Blokery vs Ca - Blokery ? nadciśnienie tętnicze 1 stopnia można samemu obniżyć odpowiednim odżywianiem,jeśli palisz rzucić,nie pic alkoholu i kawy,Pływac co najmniej 3x w tyg.Codziennie jeżdzić na rowerze,a jak nawaga ,to schudnąć.Pić nalewkę z jemioły. Codziennie 2 ząbki czosnku..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. ...osobom z nieleczonym nadciśnienie i dźwigającym rzeczy o wadze powyżej 5 kg. Zosiu. Myślę że nalezy słuchać lekarzy. Jeśli nie poganiają to chyba wiedzą co mówią. Zastanawia mnie jedno. Żyły z wiekeim stają się coraz bardziej * kruche * i chętnie bym zapytał czy po przekroczeniu..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...widok aparatu juz mam nadciśnienie , mam taki syndrom tzw białego fartucha Całe życie tak reaguje na widok aparatu a jak idę do lekarza i będzie mi mierzył ciśnienie to bioręlek na uspokojenie i jest wtedy dobrze Może to smieszne ale tak mam Mnie ciśnienie podnosi silny stres i wtedy..

Meridiany serca

.. ...dysfunkcji meridianu serca nadciśnienie tętnicze wykazuje wyraźną zależność od emocji. Pojawia się głównie w dzień, a nocnym zwyżkom ciśnienia towarzyszą koszmary senne. Ponadto, różnica między ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym jest duża, co praktycznie oznacza, że podwyższone jest..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat)

.. ...nerwicy mam również nadciśnienie tętnicze ( a nie raz mi mówiono że nerwica nic nie powoduje ) . Sądzę że jestem przykładem osoby , która się nerwicy nie poddaje - chodzę do pracy ,wychowuję dzieci , robię zakupy w marketach obecnie nawet zaczęłam studia podyplomowe i cóż z tego jak..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 5

.. ...niedokrwiennej serca, łagodzi nadciśnienie tętnicze krwi, spowalnia utlenianie odkładających się w tętnicach lipidów i obniża stężenie hormonu stresu. TM to proste ćwiczenie umysłowe, praktykowane codziennie, 20 minut , rano i wieczorem.Okazuje się łatwe do nauczenia , a uprawianie TM..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...sercu. Badania przyczyny nadciśnienia, które dość łatwo można wykonać to USG nerek i ocena tętnic nerkowych. Jest dziedzina kardiologii - hipertensjologia - zajmująca się nadciśnieniem tętniczym. W diagnostyce nadcisnienia bardziej może Ci pomóc dobry internista ( lekarz chorób..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...mózgowe Pacjentów z nadciśnieniem tętniczym w wywiadzie lub łagodną do umiarkowanej zastoinową niewydolnością serca, z zatrzymaniem płynów i z obrzękami należy odpowiednio kontrolować i wydawać właściwe zalecenia. Zatrzymanie płynów i obrzęki były zgłaszane w związku z leczeniem NLPZ. Z..