Nadciśnienie w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. Nadciśnienie tętnicze pojawia się u 5% wszystkich kobiet w ciąży, stanowiąc największą przyczynę zgonów matek i płodów. Rozpoznanie nadciśnienia tętniczego w ciąży sugeruje wzrost wartości ciśnienia tętniczego powyżej 140/90 mmHg lub 15 mmHg i więcej w porównaniu do wartości mierzonych przed ciążą lub w..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...rozwarstwienie aorty należą: nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ); zespół Marfana; zwężenie cieśni aorty ( koarktacja aorty ); płeć męska w wieku 50 - 60 lat lub kobiety w trzecim trymestrze ciąży. 60 - 70% tętniaków rozwarstwiających aorty lokalizuje się w aorcie..

Nadciśnienie ciążowe

Nadciśnienie ciążowe

.. Nadciśnieniem ciążowym nazywamy nadciśnienie, które rozwija się w drugiej połowie ciąży, tj. po dwudziestym tygodniu ciąży. Wyjątek stanowią kobiety w ciąży bliźniaczej ( lub mnogiej ), u których nadciśnienie ciężarnych może rozwinąć się wcześniej niż przed upływem 20 tygodni. Bardzo istotne jest ustalenie,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 159

.. ...żelazo, ale przy lekach na nadciśnienie nie mogę go brać, bo ciśnienie wtedy szaleje jak opętane. Lekarz domowa powiedziała, że wystarczą witaminy dla kobiet w ciąży więc posłuchałam. Ale badania bardzo spadły i czuję się kiepsko. Do tego te lęki. Chyba oszaleję, a zostało do końca ciąży..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 193

.. ...leki psychotropowe, na nadciśnienie, przeciwbólowe i inne odstawione, burza hormonów, wszystkie objawy nerwicy i skaczące tętno i cisnienie. Chciałam już nie być w ciąży tylko wziąć leki i żyć dalej. Ale póxniej sie uspokoiło. Oczywiście mam czasami napad paniki, lęków i tp, ale jakoś..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 996

.. ...przepisał mi leki na nadciśnienie ale ja dalej się żle czułam więc porobiłam prywatnie wszystkie badania serca które wyszły dobrze tylko to nadciśnienie.W między czasie poroniłam ciąże póżniej za rok znów zaszłam i na szczęście urodziłam zdrowego synka który ma teraz nie spełna 4 latka i..

Nadciśnienie płucne a ciąża

.. Czy ktoś ma może nadciśnienie jak z tym życ a moze ktos był w ciąży i moze mi doradzić!!! Prosze pomóżcie ja mam 20 lat i tnp w III klasie czynnościowej. Z tego co wiem kobieta z tnp nie powinna zachodzić w ciąże Nie piszesz czym jest ono spowodowane i czy ma charakter pierwotny czy wtórny. Wiem, że dzieci..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 82

.. ...poniżej 100. Leczę sie na nadciśnienie, ale od trzech miesięcy nie mogę brać dawnych leków, jak również leków na nerwicę, lęki i depresję ( jestem w ciąży ). Dostałam tylko jakiś lek na nadciśnienie, ale odkąd go biorę głowa mi pęka. Ciągle się boję, że moje serduszko nie da rady dłużej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 121

.. ...większość chorówb ( a mam nadciśnienie ) słabnie, a nawet mija w czasie ciąży. ginekolog także powiedział, że w wiekszości przypadków choroby słabną w ciąży. Kardiolog też tak twierdzi. Niestety ja uzależniłam się od brania leków i kiedy odstawili mi prawie wszystkie w ciąży, boję się,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 350

.. ...300mg z wit. b6. No i na nadciśnienie dopegyt. Czasami jak tętno mi bardzo rosło to isoptin, ale to naprawdę rzadko. Przez całą ciąże miałam ok. 5 - 6 silnych ataków paniki. Tak to ogólnie ból klatki, pieczenie i tp. Lęki co i raz inne, zaleznie od burzy hormonów: ) Ale jak to lekarze..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 517

.. ...kawę, pomimo że mam nadciśnienie. Jakoś kawa na mnie inaczej działa. Nie podnosi mi ciśnienia tylko je reguluje, sama kardiolog powiedziała, że tak jest w niektórych przypadkach. Mojej mamie też regulowała. Ostatnio miałam bardzo niskie i jakoś trzeci kubek nic nie podniósł. A co do..

Nerwica w ciąży - Str. 2

.. ...brać tylko dopegyt na nadciśnienie. Przerażenie, strach, że jak cos to żadnego leku nie mogę wziąć ( chyba się uzalezniłam ). Ginekolog stwierdził, że mogę brać ziołowe i homeopatię. Tak więc ratowałam się validolem ( stały przyjaciel: ), mentowalem, melisą ( nie mogę już na nią patrzeć..

Nerwica w ciąży - Str. 7

.. ...w tym jeden tylko z nadciśnieniem, a drugi z nadciśnieniem i nerwicą, lekami i depresją. I oba naturalne. Uwierz da się: ) Tylko trochę trzeba opanować strach. Enka ja też jestem z W - wy: ) dlatego pytam: ) matiiaga dzięki za słowa otuchy, tez mam nadzieje, że przeżyje, najbardziej to..

Nerwica w ciąży - Str. 8

.. ...obniżenie cholesterolu i nadciśnienie, a czasem również pramolan, ale źle się po nim czułam.. Przy wszystkich tych lekach nie można być w ciąży bo źle wpływają na dziecko. Pomimo że planowałam ciążę, nadal brałam leki. odstawiłam je gdy się dowiedziałam, że jednak jestem w ciąży ( ok. 5..

Nerwica w ciąży - Str. 17

.. ...pięciu lat choruję na nadciśnienie. Nabawiłam się go podczas końcówki ciaży z pierwszym dzieckiem. U mnie w rodzinie prawie wszyscy chorowali na nadciśnienie i w czasie ciąży choroba się ujawniła i tak została. Terazs jak biorę leki to ciśnienie mam ok. Nieraz mi bardzo spada i wtedy to..

Ból głowy, zawroty głowy, biegunka i mdłości

.. ...zaczną dobrze leczyć na nadciśnienie lepiej wykonać badania bo może coś je powodować w twoim organizmie np. tarczyca, nadnercza itp. Jeśli to ciąża to ci nie mogę pomóc ,ale może jakaś dziewczyna z forum się wypowie czy na początku występują takie dolegliwości. Na dzień dzisiejszy chyba..

Zastawka trójdzielna

.. ...sercem, narazie nie mam nadciśnienia, tylko ciśnienie graniczne - lekarka nie zabroniła ciąży , ale przy nadciśnieniu chyba nie wolno mieć dzieci. Trochę sie boję zajsć w ciażę choć bardzo bym chciała. Nie chcę więcej problemów niż mam. Leczę sie na śląsku. A i w necie wszyscy są na TY ;..

Propranolol a ciąża

.. ...skurcze serca i lekkie nadciśnienie - od tamtej pory biorę Beto ZK ( Betaloc ). Jednak planuję ciążę i lekarz polecił mi brać Propranolol. Nie był to ten sam lekarz, co wcześniej, bo tamten wyjechał na 2 miesiące. Mieszkam w małym mieście i jest tu tylko 2 kardiologów. W ulotce..

Sezonowe nadciśnienie?

.. Dzień Dobry, Czy nadciśnienie może być sezonowe? Późną jesienią 2007 przy okazji o podejrzenie nadciśnienia u mojej żony ( wtedy w ciąży ) zmierzyłem sobie również ciśnienie ( od jakiegoś czasu źle się czułem - duszności, kilkusekundowe zaburzenia rytmu serca ) pokazało 170/110 i takie utrzymywało się przez..

Ciąża a nadciśnienie i niedomykalność zastawki

.. ...jesli chodzi o nadciśnienie i niedomyklaność zastawki to naprwno ine sa przeciwskazania do ciąży, co do tętnicy to nie wiem. proponuje zapytac na innym forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=585..

Alveo na choroby serca i nadciśnienie

.. Jesli ktos z Was stosowal Alveo w leczeniu chorob serca i nadcisnienia to bardzo prosze o podzielenie sie doswiadczeniami z tym produktem. Serdecznie pozdrawiam! Ja juz ałóżyłąm podobny wątek i w zasadzie nikt mi nie odpisał....Sama kupiąłm alveo ale ejstem w 9 miesiacu ciąży i jeszcze ich nie..

Mitralna niedomykalność zastawki, a tabletki antykoncepcyjne?

.. ...możliwe wystąpienie nadciśnienia. Oczywiście najlepiej skonsultować się z kardiologiem, znającym się na wadach wrodzonych. Na Twoim miejscu nie bałabym się ciąży. Ja przy swojej wadzie ( m. in. ubytek międzykomorowy ), choć po korekcji całkowitej mam zakaz zajścia w ciążę. Dziewczyny,..

Powikłania ciążowe a ryzyko chorób układu krążenia

Powikłania ciążowe a ryzyko chorób układu krążenia

.. Przeprowadzone niedawno badania wykazały, że stan przedrzucawkowy lub cukrzyca w trakcie ciąży zwiększają ryzyko chorób układu krążenia w późniejszym okresie życia. Stan przedrzucawkowy ma związek z większą liczbą czynników ryzyka chorób układu krążenia i może być skuteczniejszy w przewidywaniu tego typu..

Fakty i mity o nadciśnieniu tętniczym

Fakty i mity o nadciśnieniu tętniczym

.. ...kobiety, które przeszły nadciśnienie w ciąży mają również zwiększone ryzyko wystąpienia w przyszłości różnych powikłań w układzie krążenia. Picie kawy przy nadciśnieniu tętniczym jest niewskazane – MIT!. Kawa czy mocna herbata w przeciwieństwie do alkoholu lub papierosów nie..