Nadciśnienie w wieku 23 lat

Przewlekła niewydolność serca

.. ...niedokrwienna serca i nadciśnienie tętnicze nadciśnienie tętnicze. Kolejna analiza ryzyka rozwoju niewydolności serca przeprowadzona w ramach badania Framingham Heart Study u ponad 5 tysięcy osób w wieku 40 - 89 lat obserwowanych przez ponad 20 lat ( średnio 14,1 ) wykazała, że najmniej..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...rozwarstwienie aorty należą: nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ); zespół Marfana; zwężenie cieśni aorty ( koarktacja aorty ); płeć męska w wieku 50 - 60 lat lub kobiety w trzecim trymestrze ciąży. 60 - 70% tętniaków rozwarstwiających aorty lokalizuje się w aorcie..

Bezsenność zwiększa ryzyko nadciśnienia

.. ...czynnikiem ryzyka dla nadciśnienia tętniczego - ostrzegają naukowcy z USA na łamach czasopisma Sleep . Badaniem objęto 1741 mężczyzn i kobiet, a średnia wieku uczestników wynosiła 49 lat. Osiem procent z nich przynajmniej od roku cierpiało na przewlekłą bezsenność, 22 proc. miało..

Echo serca - Str. 29

.. ...znaczenie? Choruję na nadciśnienie ( 170/90 ) i niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam, Aga. Witam, mam pytanie jakie sa prawidłowe wymiary aorty i pnia płucnego dla kobiety w wieku 25 lat ważącej ok 65 kg przy wzroście 170cm? W zasadzie to jeszcze jedno pytanie co to jest paradoksalny ruch..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 707

.. ...lekarz leczy mnie na nadciśnienie ( tłumacząc mi ,ze jak mama dostała nadciśnienia w wieku 52 lat i tata w wieku 40 to ja tez już mam ) mam 27 lat a sam już nie wiem na co jestem chory... Z góry dziękuję za odpowiedz hej ; ) jestem tu nowa ale cos mnie z wami łaczy - nerwica!! zyje z ta..

Dodatkowe skurcze - Str. 212

.. ...super człowiekiem. A czy nadciśnienie przy arytmi i dodatkowych skurczach w wieku 17 lat to normalny objaw, bo nie wiem czy mama leczyć dwie dolwgliwości czy jedną ;( na nadciśnieniu się nie znam - wiem tylko, ze lek isoptin dziła na jedno i drugie... Wojtku a jakie leki na to paskudztwo..

Nadciśnienie w wieku 17 lat

.. ...Dowiedziałam się , że mam nadciśnienie i mam dopiero 17 lat . Czy to sie jakos leczy .Napiście mi coś wiecej na ten temat!! to Ty jesteś ? ! takie bzdury piszesz a sama prosisz o pomoc - WSTYD dodam dyskretnie, że wyraźnie napisałem aby nie pisać tytułów tematów w stylu * Prosze o..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...12 lat wykryto u mnie nadciśnienie ( to był pierwszy pomiar ciśnienia jaki mi wykonano ). Wtedy wartości przy lekarzu wynosiły nawet 170/100 - 110. Miałem już kilka prób leczenia, wtedy, w wieku 19 lat, połączone z badaniami. Orzeczenie to pierwotne nadciśnienie. Metody leczenia były..

Operacja zastawek w wieku 75 lat

.. ...nie dolega,ma tylko nadciśnienie na które bierze leki,mam pytanie ,czy ktos z was spotkał sie z osobami które w tym wieku miały operacje i jak takie operacje sie zakończyły,czy 75 lat to juz nie zapóżno na taką operację?chętnie z kimś kto spotkał sie z osobami w tym wieku po operacji..

Puls 90 w wieku 15 lat

.. ...lewą komorę serca - nadciśnienie - wysokie tętno - szmery w sercu - zaawansowaną arytmię - niedomykalności zastawek i jeszcze w dodatko kłpoty z aortą. Tak się chciałam z wami tylko tym podzielić. Bo trochę mi z tym cięzko. Ojj bardzo współczuje mi sie ciężko żyje z samym częstoskurczem..

Nadcisnienie w wieku 23 lat

.. ...Jeśli masz tylko to nadciśnienie to miesiąc mogłoby od biedy poczekać, ale może też towarzyszyć jakiejś innej chorobie. Lekarz pewnie zrobi ci jakies dodatkowe badania. Im wcześniej się zaczniesz leczyć tym lepiej. Dzieki wielkie za odpowiedz, tak zrobie. A mam jeszcze jedno pytanie...

Wysokie ciśnienie 16 lat

.. ...jakiego rodzaju jest to nadciśnienie, ponieważ jest to rola lekarza, do którego powinieneś się zgłosić jak najszybciej. Pozdrawiam A jakie powinno być ciśnienie w tym wieku.? Daj do diety orzechy wloskie w ostatecznosci moga to byc arachidowe lub migdaly - jedz je codziennie i DUZO (..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...mój tato chorował na nadciśnienie i dysponował ciśnieniomierzem, gdzie był również badany puls.Ale nie tylko tym nie ćwiczyłam na w - f bo każdy wysiłek kończył się omdleniem.Z czasem przestałam reagować na podwyższony puls przyzwyczaiłam się. Często odczuwałam swojego rodzaju ukłucia w..

Czy kilka dodatkowych skurczy naraz to już arytmia?

.. ...podobny problem dostałam nadciśnienia w wieku 35 lat i miałam moment że brakło mi tchu zawroty głowy i myślałam że to koniec mojego życia,i dlatego zrobiłam echo miałam powiększone serce i falę zwrotną jak dobrze pamiętam.I teraz po roku powtórzyłam echo,serce wróciło do normy biorę leki..

Częste omdlenia w wieku 17 lat?

.. ...to można mówić tu o nadciśnieniu, które nie leczone potrafi z czasem doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Lepiej nie podchodzić do tego w ten sposób, że teraz jestem młody to nic mi nie grozi. Ból głowy i w klatce piersiowej są to częste objawy nadciśnienia, a że się..

Nadciśnienie w młodym wieku 18 lat

.. ...miałeś na początku roku. Nadciśnienie może występować przy chorobach tarczycy, a wypadanie włosów, zimne ręce i nogi to już bardzo typowe objawy. Dlatego radzę zbadać hormony tarczycy i przeciwciała tarczycowe. Pozdrawiam. * mogą być jeszcze zmiany na skórze, zwłaszcza na twarzy -..

Nadciśnienie tętnicze u osiemnastolatka

.. Czy to normalne że w wieku 18 lat mam ciśnienie 150/100 wiem że powinienem mieć 140/90 . Rodzice mówią że mam za duże cnienie i że powinienem pójść do lekarza ale ja sadze że to przesada . uważam że jest to spowodowane okresem dojrzewania . Czy się mylę?? Czy powinienem udać się do lekarza ??? Jak szukasz..

Nadciśnienie, choroby a długość życia

.. ...operacjach, tak, jak ja. Nadciśnienie może się pojawić w każdym wieku, jest groźne, dlatego trzeba je stale leczyć, czyli brać leki przepisane przez kardiologa, nie dopuścić do nadwagi, nie palić tytoniu, uprawiac wysiłek fizyczny. Ale z tym można żyć i to dość długo. Nikt nie ma..

Nadciśnienie w wieku 17 lat?

.. ...Czy to może być już nadciśnienie? Gdzie powinnam się z tym zwrócić? Czy to może wskazywać na jakieś poważniejsze problemy z sercem? mała zrób sobie dietę ryżowo - jabłkowa,o której pisze w poprzednim na temat nadciśnienia.Pij ziółka ,zero palenia i picia alkoholu i kawy.Odżywianie..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...zachowana. Prawa komora bez nadciśnienia. Osierdzie wolne. USG Jamu brzusznej ok , RTG klatki piersiowej : przepona ustawiona prawidłowo. Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Serce radiologicznie w normie wieku. Zrosty przy koniuszku serca. Nie wiem czy wyniki są..

Nadciśnienie w młodym wieku a sprawność seksualna

.. ...mlodych, które chorują na nadciśnienie czy zauwazyły u siebie jakieś problemy z potencją. Mam 24 lata, na nadcisnienie leczę się od około 6 - 7 lat, jest co prawda unormowane i pod kontrolą ( staram się nie przekraczać 140/80 ) i ostatnio podczas stosunków zauważyłem ze mój wzwód jest..

Kobieta/23 lata, puls ponad 130, czasem nawet do 160

.. ...) Maż mój choruje na nadciśnienie, więc mamy w domu odpowiedni sprzęt do pomiarów i go używamy. Przed pójsciem do lekarza zrobiłam sobie tydzień kontrolowanych pomiarów, 3x dziennie o tej samej porze, aby mieć co doktorowi powiedzieć. Bałam się, że mnie zignoruje, ze usłysze, iz w moim..

Nadciśnienie

.. ...to, że mam izolowane nadciśnienie skurczowe, bo bardzo rzadko kiedy wysokie ciśnienie rozkurczowe. To dziwne w moim młodym wieku ( 22 lata ), bo ponoć to występuje tylko u ludzi starszych. Co może być przyczyną izolowanego nadciśnienia skurczowego w tak młodym wieku? Czy jak UKG ( nie..