Nadczynność

Tachykardia

.. ...stosowanie używek ( kawa, papierosy ( nikotyna ), kofeina w napojach ); migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków; niewydolność serca, infekcyjne zapalenie wsierdzia; zapalenie mięśnia sercowego...

Migotanie przedsionków

.. ...niedokrwienna serca ( IHD ) nadczynność tarczycy - nadmiar hormonów działa niekorzystnie na szybkość pobudzeń mięśnia sercowego; niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki aortalnej, zwężenie lub niedomykalność..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...wywołującą; może to być nadczynność tarczycy, choroby nerek, hiperadldosteronizm, zwężenie tętnicy nerkowej i wiele innych. Zwiastunami nadciśnienia tętniczego często są bóle głowy ( najczęściej w okolicy potylicy, krwawienia z nosa, zawroty głowy, pogorszenie tolerancji wysiłku. Często..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...chorób tarczycy ( zarówno nadczynności, jak i niedoczynności usunięcie tych stanów przynosi znaczącą poprawę. Również leczenie nadciśnienia tętniczego, zwalczanie zakażeń, niedokrwistości, redukcja nadwagi mogą zahamować progresję niewydolności serca. Główne zasady postępowania..

Arytmia serca

.. ...mięśniem sercowym ( np. nadczynność tarczycy ). Arytmie dzieli się na nadkomorowe i komorowe. Pojęcie arytmii nadkomorowej odnosi się do zaburzeń powyżej węzła przedsionkowo - komorowego. Są to na przykład: migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków, częstoskurcze przedsionkowe...

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...innymi zaburzenia rytmu serca o charakterze bloków przewodzenia, skurcz oskrzeli i duszność ( szczególnie niebezpieczne u astmatyków ), impotencja, zawroty głowy i nadmierne spadki ciśnienia tętniczego...

Sotalol (Biosotal, Darob, Satohexal)

.. ...stosowania amiodaronu ( np. nadczynność tarczycy ). Z racji zwalniania rytmu serca i spowalniania przewodnictwa w układzie bodźcoprzewodzącym serca, sotalol jest przeciwwskazany u chorych z blokami przewodzenia lub bradykardią - nasila tego typu zaburzenia. W przypadkach konieczność..

Miododryna (Gutron)

.. ...nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze ( skurcz naczyń doprowadzi do wzrostu ciśnienia ), jaskra, przerost prostaty, niektóre choroby serca. Gutron to handlowa nazwa preparatu zawierającego miododrynę...

Nadczynność tarczycy

.. Nadczynność tarczycy to stan wynikający z nadmiaru hormonów tarczycy we krwi. Nadczynność może być pierwotna, to znaczy ze wynika z procesu chorobowego umiejscowionego w samej tarczycy, lub wtórna. Najczęstszą przyczyną wtórnej nadczynności jest hormonalnie czynny gruczolak przysadki mózgowej. Rzadszą..

Niedoczynność tarczycy

.. ...chirurgicznym leczeniem nadczynności ( wycięcie tarczycy ) lub terapii radiojodem. Tego typu zaburzenia endokrynologiczne mogą także być spowodowane przyjmowaniem niektórych leków ( np. amiodaron, fenytoina ) oraz niedoborem jodu w środowisku. Leczenie polega uzupełnianiu niedoborów..

Krążenie hiperkinetyczne

.. ...także rozwinąć się w nadczynności tarczycy ( przełom tarczycowy ), w znacznej niedokrwistości ( krew z mała ilością hemoglobiny dostarcza za mało tlenu do tkanek, serce próbuje więc zwiększyć ilość tlenu przez zwiększenie ilości dostarczanej krwi ), w marskości wątroby ( nadciśnienie..

L-tyroksyna (Letrox, Eltroxin, Euthyrox N)

.. ...choroba Hashimoto, stan po nadczynności leczonej całkowitą resekcją, wole nietoksyczne itd ). L - tyroksyna wywiera działanie analogiczne do naturalnego hormonu, przyspiesza procesy przemiany materii, metabolizm glukozy, tłuszczów i białek, podnosi temperaturę ciała, przyspiesza czynność..

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

.. ...tachyarytmii w przebiegu nadczynności tarczycy. Jeden z beta blokerów, sotalol, razem z amiodaronem tworzą trzecią grupę leków antyarytmicznych. Podstawą ich działania jest blokowanie kanałów potasowych w komórkach układu bodźcoprzewodzącego serca. Ostatnią, czwartą grupę opisywanych..

Niedowaga

Niedowaga

.. ...endokrynologicznych ( np. nadczynności tarczycy ) i chorób metabolicznych ( cukrzyca typu 1 wiąże się między innymi z nagła i znaczną utratą masy ciała - przed włączeniem leczenia insuliną ). Niedowaga często pojawia się u ludzi z chorobami rozrostowymi ( nowotwory ), może także..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...TSH i wywoływać wtórną nadczynność tarczycy z objawami ze strony układu sercowo - naczyniowego ( tachykardia i zaburzenia rytmu, nadciśnienie tętnicze itp ). Ponieważ średnica mikrogruczolaków może być znacznie mniejsze niż 1 cm ( poniżej 3 mm są niewykrywalne w badaniach obrazowych np...

Przytarczyce

.. ...przytarczyc jest ich nadczynność, najczęściej wynikająca z obecności gruczolaka. Nadmiar parathotmonu może manifestować się w różny sposób, od zaburzeń hematologicznych i endokrynologicznych ( niedokrwistość lub cukrzyca ), przez zaburzenia psychiatryczne ( depresja ) i żołądkowo -..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...organicznej, na przykład nadczynności tarczycy czy innych zaburzeń endokrynologicznych. Przy nagłych i znacznych skokach ciśnienia należy wykluczyć obecność guza nadnerczy ( pheochromocytoma ) produkującego znaczne ilości adrenaliny. Bardzo częstą przyczyną skoków ciśnienia tętniczego..

fT3 (trijodotyronina) i fT4 (tyroksyna)

.. ...gruczołu tarczowego ( nadczynność, niedoczynność ) oznacza się standardowo poziom TSH. Jest to hormon tropowy, wydzielany w przysadce mózgowej. Jego zadanie polega na pobudzaniu tarczycy do wydzielania hormonów, które z kolei zwrotnie hamują wydzielanie TSH przez przysadkę mózgową (..

Temazepam (Signopam)

.. ...pomocniczy w leczeniu nadczynności tarczycy. W zespołach psychosomatycznych. W anestezjologii, jako lek sedujący ( ograniczający świadomość ) przed drobnymi zabiegami chirurgicznymi. Temazepam nie wolno podawać dzieciom oraz kobietom w ciąży. Podczas leczenie nie wolno spożywać alkoholu...

Częstoskurcz

.. ...wystarczy usunąć przyczynę, na przykład wyrównać nadczynność tarczycy. Często stosowanymi lekami objawowymi są beta - blokery. Dobre efekty dają zabiegi ablacji. Ostatecznością jest wszczepienie stymulatora...

Nagła utrata wagi

.. ...- klasycznie nadczynności tarczycy. Najpoważniejszą grupą chorób związanych z szybką utratą masy ciała, przy prawidłowej diecie lub z obecnością zaburzeń łaknienia ( apetytu ), są choroby nowotworowe...

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...gospodarki mineralnej, nadczynność tarczycy, ale też niektóre leki oraz wzmożone napięcie nerwowe wywołane stresem. Dotychczas arytmię serca leczono przy użyciu całkiem odwrotnej techniki – ablacji. Polega ona na działaniu na wybrany narząd wysoką temperaturą. W przeciwieństwie do..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...alkoholu, kofeiny, otyłość, nadczynność tarczycy, operacje płuc, przełyku, uszkodzenie mózgu, czynniki genetyczne. Dwa zasadnicze rodzaje leczenia to leczenie farmakologiczne ( mała ilość leków o udowodnionej skuteczności i silnych, niepożądanych działaniach ubocznych, trudności z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...nadciśnienia, ale też np. nadczynności tarczycy, choroby wieńcowej, przewlekłych infekcji - stomatolog! ). Ojej to temat na godzinną pogaduszkę z doktorem. Najlepiej tym który już Pana zna i robił ablację. Zachęcam, proszę po prostu pytać. Pani Aniu: proszę sie uspokoić. Już jest Pani..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...jak np przewlekła infekcja dróg moczowych. Jak i nadczynnośc tarczycy. itd itd. Myślę, że w trakcie hospitalizacji musi Pani na to zwrócić uwagę i posprawdzać kilka rzeczy. Dochtory będą wiedziały co....

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 34

.. ...dlatego, ze miałem dużą nadczynność tarczycy. Ale teraz od kilku, dobrych m - cy tarczyca jest uregulowana. Witam Panie Doktorze, mam 27 lat, od jakis 5 lat wystepuja u mnie jak ja to nazywam telepniecia w klatce piersiowej, takie przewalanie w srodku potkniecia , trwa to sekunde moze..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 44

.. ...wyniki krwi wskazywały na nadczynność brałam leki ponad 3 miesiace na niedoczynność i w tym czasie miałam robionego holtera o to wyniki: W ciagu 24 godzin przeanaLIZOWANO 142120 POBUDZEŃ QRS srednia częstość rytmu to 98 z maxymalna 148 o godzinie 07:12 i z minimalna 41 o godzinie 1:51 (..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...ze miałem przy okazji nadczynność tarczycy. Pojechałem na konsultacje do instytutu e - fizjol. do Poznania. Tam doktor powiedział, że z tym można żyć, nie ma przeciwwskazań do pracy w zawodzie, ale muszę sam zdecydować czy chcę się położyć na stymulację i ew. ablację. Wtedy odmówiłem,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 52

.. ...kierunku wykluczenia nadczynności tarczycy. Echo serca wykryło jakieś nieprawidłowości, ale nie jestem w stanie powtórzyć jakie - wiadomo: medyczny żargon; ) Ja jestem jeszcze bardzo niestabilna nerwowo, od czasu odstawienia antydepresantu nie minęło dużo czasu, może dlatego tak bardzo..

Echo serca - Str. 36

.. ...hiperkinetycznego moga występowac w nadczynności tarczyyc, infekcji ,anemiii , a takze częste są u mlodych , wrażliwych kobiet. Witam. Pani Izo, czy nadciśnienie płucne - 41 mmHg - wymaga dalszej diagnozy czy nie a jeżeli tak to u jakiego specjalisty. Pozdrawiam Witam Pani Izo, czy..

Echo serca - Str. 37

.. ...to byc związane np. z nadczynnościa tarczycy , infekcja , wzmożonym poburzeniem ukladu adrenergicznego Witam Dziekuje Pani Izo, a czy moze mi Pani podpowiedzieć do dalej należy robić? W tej chwili biore metocard, aspargin, ale nie do konca czuje sie dobrze prosze o rade witam czy może mi..

Echo serca - Str. 38

.. ...cierpialam na tarczyce - nadczynnosc,ktora pozostawila po sobie tezyczke, a od dwoch lat wiem o swoim sercu tyle iz chodze z bombą w srodku.moje echo to; wymiary jamserca ;lewa komora 31mm/51mm miesien ivs - rozkurcz 8 mm lewyprzedsionek 38 mm sciana tylna 9mm aorta 32 mm prawa komora 29..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...oczywiście w konsekwencji nadczynności tarczycy - znowu leczenie ( pieprzony konował nie zlecił badania hormonów ) dowiedziałem się od swojego endokryno doktora, że jestem najmłodszym pacjentem z polekową nadczynnością tarczycy - wyleczył mnie. Dodał, że zalecane przez kiklu kardiologów..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 36

.. ...pierdoły.Moja siostra ma z kolei nadczynność tarczycy,tez sie leczyła na depreche( przez dwa lata nie wiedziała co jej jest )ale nigdy nie miała stanów lekowych od ktorych same wiecie mozna zwariować.To by było narazie na tyle.Ide wypic kawke i moze jakies małe co nieco: )buziaki pa Mała..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 71

.. ...dobrze, pa Tom masz nadczynnosc tarczycy Tak iwo mam dzielnego syna dzisiaj pożegnanie trwało już znacznie krócej i łez też było mniej ,już zapowiedział że w poniedziałek musi iść bo umówił się z nowym kolegą .Nie wiem jak u was , ale u mnie pada nieustannie od kilku dni już są..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 72

.. ...masz w normie i masz nadczynność?Napisz co bierzesz na tarczycę i czy pozostałe wyniki masz dobre.A jeśli chodzi o te guzki to powiedziano mi że najlepiej wyciąć ale sama nie wiem .Kilka lat temu wynik miałam w dolnej granicy normy i kazano mi brać lek na nadczynność ale on nie przynosił..

Tachykardia i metacord 50

.. ...zdrowa jak ryba i mam nadczynnosc ukladu nerwowego : ) Dodam ze mialam robione badania jak:ekg, holter, wysilkowe i badana krwi, moczu.wszystko wyszlo ok.A wiecie co jest najsmniejszejsze z tego wszystkiego?jak siedze, puls mam 70, jak wstane dochodzi nawet do 110, 120 : ) nie kumam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...natężeniu występują na tle nadczynności. Proszę uprzejmie o odpowiedź i pozdrawiam! czesc mam na imie Pawel.U mnie rowniez zdiagnozowano wypadanie płatka ale mam wrażenie że współczesna medycyna bagatelizuje ten problem.Przeszedlem serie badań po gwałtownych objawach jakie u mnie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...objawów podobnych do nadczynności ( jestem bardzo szczupła, za sczupła, zimne dłonie, stopy, nieraz drżenie rąk ) ale wiele z nich to chyba objawy nerwicy. Pozdrawiam.Jęśli ktoś chciałby pogadac na ten temat mój nr.gg 402314 Witam wszystkich. mam 33 lata i od ok roku też mam wypadanie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...nietrafionych diagnoz - nadczynnosci tarczycy na przemian z niedoczynnością , nerwicy, astmy, nadciśnienie płucne trafiłam do któregoś z kolei kardiologa w Chorzowie , który zdiagnozował myślę poprawnie moją przypadlość! Właśnie dzis po kolejnej nieprzespanej nocy , pelnej bólu klatki..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...nawet tarczycę ( miałam nadczynność i guzy, które się wycofały przy zmianie trybu życia ). Odrzuciłam wszystko to, co chemiczne - chemię z domu, z kuchni vegetę, kucharka i rosołki w kostce. Nie kupuję przetworzonej żywności. Pewnie, że wszystkiego zupełnie się nie da wyeliminować, bo..

Stent to zło?

.. ...chorobe wieńcową lub nadczynność tarczycy. Musimy podjąć decyzję o założeniu stentów. Muszą być założone od razu podczas pierwszej koronorografi, ponieważ mama nie może mieć podawanego kontrastu dwukrotnie w małym odstępie czasu. Mama ma arytmie komorową, ataki dodatkowych skórczy ok 2x..

Ablacja Łódź

.. ...powdu kordarone miałem nadczynnośc w tarczycy - pech. odstawiony cordarone i zmiana różnych lekoów typu propranonolo i sotahexal = częstoskurcze . do zeszłego roku nie pamietałem co to jest czestoskurcz a żyłem bardzo intensywnie. teraz lecze tarczyce mam obecnie niedoczynnośc i..

Chelatacja - Str. 6

.. ...nadczynności tarczycy z guzami. Nadczynność prawdopodobnie spowodowała te wszystkie dolegliwości. Wcześniej dałam się namówić na HTZ. To był ogromny błąd. Chcę przedstawić krótką historię choroby mojego ojca. Ma on 62 lata i choruje na miażdzycę, głównie chodzi o tętnice udową która jest..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 18

.. ...tarczycy pod postacią nadczynności tarczycy.TSH przed Opacorden - 1,9;styczniu - 0,9;marzec - 0,04.;kwiecień - 0,01;a teraz 0,008.FT3 i FT4 na szczęście w normie,przeciwciała też.Jestem pod opieką endo.Dowiedziałam się nieoficjalnie,że przy tym typie nadczynności właśnie wzrasta EF.Ja na..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 20

.. ...tarczycy/wysiadła mi po lekach,mam nadczynność/a później radiojod.Darku trzymaj się i daj znać ci dalej.Masz rację,ostatnio coś nasz wątek zamiera,mało nas się tu wypowiada.Mam nadzieję,że po wakacjach się to zmieni. Pozdrawiam. ~Kuleczka dzięki za dobre słowo i za jakąś nadzieje że może..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...ICD,najpierw muszę się uporać z nadczynnością tarczycy.Też wiem,co to znaczy złośliwość ludzka,jestem ciut starsza od Ciebie i też pozostały mi tylko spacery.Przed świętami chciałam trochę pomóc moim chłopakom i już są tego skutki. Mirek111 - tak jak czytasz,z naszą chorobą jest..

Po ablacji - Str. 21

.. ...miejscu pojawia się nadczynność, jakieś pobudzanie. Ja nic z tego nie rozumiem, czy mogę prosić o waparcie? Pozdrawiam! Wojtek Cześć Wojtek,ja miałem każdy dzień po kilkanaście pobudzeń,po ablacji mam czasami jeszcze pojedyncze skurcze,ale nie mają już takiej siły i są rzadsze,ja miałem..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...wykonałbyś badania w kierunku nadczynności tarczycy? Wystarczy określić poziom TSH i FT4. Pozdrawiam. hej, Monika - jak tam Twoje sprawy, zadzwonili ze szpitala, wiadomo co z druga ablacja? Daj znac, bo ja tu kciuki trzymam. A kto wie, moze wlasnie jestes w trakcie? U mnie nic narazie..

Szybkie tętno - Str. 16

.. ...czestoskurcze i do tego nadczynnosc tarczycy na poczatku mialam zdiagnozowana tylko nadczynnosci ale przez 1,5 roku jadlam metizol i propanolol i niby wyniki ok ale ja sie czulam do dupy kolatania serca wilczy glod i albo tylam albo chudlam i moj endo skierowal mnie do kardio tez zrobil..

Niedoczynność tarczycy

.. ...!!!Od 10 lat choruję na nadczynność GB nie udało mi się zachamować jej na długi czas to jest mój piaty nawrót wciągu 10 lat więc powinnam przyjąć radjojod.mam 30 lat i nie mam jeszcze dzieci ale bardzo pragnę jednak z parnerem zdecydowaliśmy się jeszcze poczekać.okres jaki moge zacząć..

Niedoczynność tarczycy - Str. 2

.. ...temat zdrowia. Miałam nadczynność i udało mi się z niej wyjść dzięki medycynie rozumnej, nie akademickiej. Minia - wydaje Ci się to takie proste radząc koleżance:,,weźmiesz tylko jedną tabletkę...: * a potem ,,będziesz chodzić na kontrolę, czy radiojod był dobrze dobrany * . A co będzie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...odstawieniu wpadałam w nadczynność w dalszym ciagu. Działały tylko wtedy, kiedy je przyjmowałam ). Nie poszłam na jod i przestałam lekarstwa przyjmować. Od tamtego momentu zaczęłam wspomagać organizm dodatkami zywieniowymi. Powoli, powoli ( poza lepszym samopoczuciem,robiłam co miesiąc..

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...ponieważ tak w ogóle mam nadczynność.muszę powiedzieć ,że człowiek jest wtedy nie dożycia, ale przez miesiąc brałam euthyroks i wszystko wróciło do normy , łącznie z opuchlizną, która była najgorsza w tym wszystkim.ale obecnie prawdopodobnie mam raka tarczycy.i nie wiem jakie są..

Propranolol - Str. 2

.. ...awaryjnych z powodu nadczynności tarczycy mam częstę kołatania serca i biorę go tylko wtedy kiedy stwierdzam że jest taka potrzeba 1 )Po co łączyć b - blokery selektywne z nieselektywnymi? betaloc jest selektywny i działa bardziej, ze tak powiem na sprawy kardiologiczne 2 )jakby ta osoba..

Propranolol - Str. 3

.. ...rąk i nerwowości była nadczynność tarczycy. Badania robiłam tzw. po nitce do kłębka, ( mnóstwo różnych badań ) obecnie biorę propranolol 10mg 2xdziennie po 1 tabl. drżenia rąk ustały po dwóch tygodniach od zastosowania, lekarz powiedziała mi że jak poczuję kołatanie serca mam wziąść..

Po bajpasach

.. ...niedoczyyności wpadła w nadczynność. Dodatkowo a może przede wszystkim ma chorą nogę. Miała mieć robiony by - pass w udzie, ale dopiero jak tarczyca się spłaszczy. Dzisiaj się dowiedziałam, że chociaż ma zły wynik z tej tarczycy, musi operacja nogi być bo może dojść do amputacji. Leży w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 42

.. ...przy chorobie wyszlo ze nadczynnosc mam - 3x wizyty u endokrynologa ktory mowi ze jestem zdrow jak ryba - za 2x razem wszystkie hormony w normie ) a teraz aktualnie przerabiam ziarnice i sm.Krew mialem pobierana 3x.Za kazdym razem ob crp i reszta w normie.Od 2tygodni mam pulsowanie pod..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 113

.. ...badanie tarczycy TSCH , nadczynność tarczycy też daje różne objawy...jeśli bedzie w porządku to wygląda faktycznie na nerwice.. Wojtas kup sobie sedatif pc czesto je polecam bo mi pomagaja ,sa bez recepty i rozpuszczaja sie pod jezykiem,to jak bedziesz w tłumie to wtedy sobie zażyj,albo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 155

.. ...hormon TSH ) wykluczyc nadczynność tarczycy, możesz tez zbadac poziom magnezu. Za wszystkie te dolegliwości odpowiedzialny jest BRAK MAGNEZU pierwiastek stresu, ja zażywałam regularnie ASPARGIN MAGNEB6 I CALCIUM GLUCONICUM . Jesli chodzi o kłucia wokół serca, to nic innego jak skurcze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...czy niedoczynnosć czy nadczynność, i zrobiłam badania tsh czy takie coś, słyszłam ze są jeszcze jakieś t4 t3 czy takie coś i czy te pierwsze wystraczą do określenia czy rzeczywiście cos jest ? ; * Mam 16 lat dużo przeszlam,mam nerwice i depresje potrzebuje pomocy pisz co ci jest..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 4

.. ...Może to być spowodowane nadczynnoscią lub niedoczynnowścią tarczycy. Zbadajcie poziom hormonu tsh. Cieszę się że znalazłam to forum gdyż widzę że nie tylko ja mam takie problemy mam silną nerwicę nie wiem czasami co mam ze sobą zrobić Dlaczego tak jest teraz jak przeczytałam to forum to..

Propranolol a tętno

.. ...Pozdrawiam. Sprawdż,może masz nadczynność tarczucy czesc dziewczyny tez od nie dawna mam problemy z tetnem i uczuciem dziwnych dusznosci moje tetno to 76 - 92 cisnienie w normie 100/70 120/65..biore aspargin ekg ok propranolol 10g..mam takie dziwne uczucie ze nie moge zaciagnac powietrza..

Wysokie tętno spoczynkowe w ciąży

.. ...sprawdzić poziom potasu i magnezu a w twoim przypadku też żelaza. Nadczynność tarczycy też daje podwyższone tętno. Pozdrawiam cię i twoje dzieciątko. Monika Dziekuje za odpowiedz i rowniez pozdrawiam!..

Zbyt szybki puls

.. ...ft3,ft4, zeby wykluczyc nadczynnosc )...Pozdrawiam dzieki Sylka,problem w tym ze internista uwaza ze skoro TSH jest idealne ,nie ma potrzeby winnic tarczycy za wyzej opisany stan,aplikuje mi nastepne leki,na ktore tylko wydaje kasę a ktore nie przynosza ulgi,ostatnio czestuje mnie bromem..

CK-MB - Str. 3

.. ...niewydolności nerke i nadczynności terczycy. Wiem,ze większość tych chorób albo urazów nie pasuje do Ciebie,ale chcę,żebyś miala całość wiedzy na temat podwyższonej wartości tego enzymu. Mam nadzieję,że udzielilam Ci wyczerpującej odpowiedzi na ten temat,mimo tego ocziwiście zadawaj tyle..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...różne przyczyny ( od nadczynności tarczycy do wad serca ). Więc zainwestuj w holterek i się dowiedz : ) Witam wszystkich! zdiagnozowano u mnie wypadanie płatka zastawki a zaczęło się od bólu lewej nogi nad kostką.Ból po woli przemieszczał się najpierw udo, pózniej lewa ręka i szyja także..

Częstoskurcz komorowy

.. ...zmiane niedoczynnośc i nadczynność !!! ale to nieważne .N aczestoskurcz przepisamo mi Propranonol w dawce 3X 80mg. niestety pomimo rtej dawki i tak miałem napady. Teraz biore skolei SOTAHEXAL 80 mg x3 dziennie. pomimo tego nadal mam napady czestskurczu . CZY MOŻE CIE MI NAPISAC JAKIE..

Niskie ciśnienie czym grozi?

.. ...groźnego. Ja choruję na nadczynność tarczycy i miałam bardzo podobne problemy - ciśnienie niskie ok.110/70 a tętno nie schodziło poniżej 115...tak było zanim zaczęłam się leczyć. W takim razie porozmawiaj z lekarzem czy nie masz innych objawów, które mogłyby wskazywać na nadczynność..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy

.. ...poniewaz spodziewano się nadczynności. Zalecono mi przy zwiększeniu częstotliwości napadów arytmii rozważyć ablację. Funkcjonowanie z tym, rzeczywiscie nie jest łatwe. Kardilog w szpitalu podał mi 3 domowe metody jak mozna temu zapobiec: pierwszy to nabranie powietrza i działanie jak do..

Dodatkowe skurcze - Str. 7

.. ...zmieniło, bo dopadła mnie nadczynność tarczycy i będę musiała zmienić lek. Jeszcze przed cordarone brałam atenolol, propranolol, isoptin, betaloc, bisocard - i inc mi nie pomagało. Nie wiem, co teraz ze mną będzie. Może podpowiecie mi jakiś lek? Pozdrawiam i czekam na parę słów od Was...

Dodatkowe skurcze - Str. 27

.. .....się nie gniewam, a mam nadczynność, tyle, że u mnie to kolejność jest odwrotna: najpierw zachorowałam na serce, a tarczyca to skutek uboczny jodu zawartego w leku na serce. I tak w koło Macieju. Ewka, czyżbyś udała się na emigrację wewnętrzną? A może * popłynęłaś * za Nadmorskim?..

Dodatkowe skurcze - Str. 83

.. ...zaczęto mnie leczyć na nadczynność.Kilka tyg brałam metizol nic nie pomagało i w końcu inny lekarz specjalista stwierdził,że to nie jest nadczynność i postraszył ,ze miałam szczęście ,że nie przeszło w niedoczynność. Widzisz jakie my mamy problemy,dotrzeć do tej prawdziwej przyczyny..

Dodatkowe skurcze - Str. 201

.. ...podobno moze wpadlam w nadczynnosc ztad te ataki i takie spiecie u mnie.jutro ide to endykrynologa zobaczymy co powie.A dodatkowe dzis tez mi dokuczaja chyba z 10 mialam tylko jakby jeden drugi trzeci naraz tez tak macie ?bo juz sie boje i mysle niewiadomo o czym. Do Miki - te skurcze..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...puls może wynikać z nadczynności tarczycy. witam, ja mam tez na ogół niskie ciśnienie 100/70, 95/60 ale przy tym wysokie tętno 95 - 120 w spoczynku. Czuję sie wtedy fatalnie. Ostatnimi czasy zaczęłam tracic momentalnie przytomnośc i towarzyszy mi przy tym przyspieszone tętno. Dostałam..

Napady szybkiego bicia serca

.. ...wyleczenia jej i nie miewam częstoskurczów ... A może to napady paniki? Warto sprawdzić. Przyśpieszenie akcji serca, bez * widocznych * powodu, to jeden z charakterystycznych objawów tej właśnie przypadłości...

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...czytałan że moge mieć nadczynność tarczycy, więc może pójdę i zrobie sobie wyniki z hormonów, mam nadzieję że cos wykażą, tzn. wolałabym być całkowicie zdrowa, ale lepsze to niż jakieś wady serca, albo coś z czym nie mogę walczyć, bo nie wiem dokładnie co to jest :( , zresztą wolałabym..

Sotahexal 80mg

.. ...które wywołało u mnie nadczynnośc tarczycy która prawie luz wyleczyłem .Podczas leczenia tarxczycy lekarz przepisał mi propranonol 80 mg x 3 dziennie. Pomimo tego miewałem napady częstoskurczu . Zmioenił mi lek na Sotahexal 2 x 80 i wieczorem 40mg. W pierwszym dniu po zazciu leku tetno..

Jak można przytyć kilka kg? - Str. 2

.. ...być spowodowane np. nadczynnością tarczycy. Warto to sprawdzić! Popieram, warto sie przebadać. A nawet trzeba. Choć w moim wypadku okazało się, ze wszystko ok i pomogło mi przyjmowanie tych odżywek. Tak jak Dorota wspominała Ensure jest super w smaku i podobno pomaga bo ma dużo białka i..

Jak można przytyć kilka kg? - Str. 3

.. ...występować np. przy cukrzycy, nadczynności tarczycy, chorobach jelit, zwężeniu pnia trzewnego itd. Przebadaj się porządnie. Pozdrawiam. No Barbarella ma rację Karola lepiej zrób jakieś badania bo chyba Twoja niedowaga jeść dość duża. To ja myslałam że jestem bardzo chuda a ja mam 168cm..

Kołotanie serca

.. ...wiecej o tych kołataniach, jak je odczuwaasz? czy to na zasadzie przyspieszenia serca czy takiego potykania sie serca? napisz cokolwiek!!!a i co masz nadczynnosc czy niedoczynnosc tarczycy?Pozdrowienia..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 2

.. ...poniewaz spodziewano się nadczynności. Zalecono mi przy zwiększeniu częstotliwości napadów arytmii rozważyć ablację. Co powinnam zrobić? I czy ktoś wie skąd się wziął ten częstoskurcz nadkomorowy? Najbardziej martwi mnie fakt, że za rok chciałabym poczynić próby zajścia w ciążę, a nie..

Szybka praca serca

.. ...sygnałów świadczący o nadczynności tarczycy. Należy zbadać poziom hormonów tarczycy TSH. W sumie nie musi to byc nic powaznego podczasz szybkiego unoszenia sie zwieksza sie cisnienie krwi i to jest najprawdopodobniej przyczyna zawrotów głowy. Radze Pani isc do lekarza i dobrze zbadac..

Słyszę swoje serce przy wysiłku i w stresie

.. ...znajomi. Co to jest? Co mam zrobić? Znów pójdę na badania i akurat będzie spokojne. Poradźcie proszę. Zbadaj tarczycę, poważnie. Mój kuzyn miał podobne objawy z powodu nadczynności tarczycy. Pozdrowienia...

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...głodzenia, posocznica, nadczynność tarczycy, niedokrwistości. Frakcje cholesterolu HDL ( * dobry * cholesterol ) u mężczyzn 35 - 70 mg/dl ( 0,9 - 1,8 mmol/l ), u kobiet 40 - 80 mg/dl ( 1,0 - 2,1 mmol/l ) ( im więcej, tym lepiej - ta frakcja działa ochronnie na mięsień sercowy ). LDL ( *..

Wysokie tętno u 28 latka

.. ...nerwica Moze jest to nadczynność tarczycy, niech sobie zbada krew szczegolnie TSH ( polecam zrobienie morfologi, cukru itp, moze wyjdzie cos innego ) Nalezy pamietac ze pozornie dobre TSH, tuz przy dolnej granicy wcale nie swiadczy ze tarczyca jest OK. Badania... to moze by wszystko - od..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...przyśpieszony puls to objaw nadczynności a nie niedoczynności. Jeśli chodzi o leki... Przejdź się do kardiloga, to wygląda na nerwicę, jednak to lekarz powinien ją zdiagnozować a nie * nieznajomy z forum internetowego * . Spróbuj porozmawiać z lekarzem, pomyślcie wspólnie o konsultacji z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 12

.. ...diagnoza tachykardia na tle nadczynnosci tarczycy.Leczylam sie 5 lat.Po 5 latach mam zdrowa tarczyce jednak od roku zaczely sie problemy z sercem.Mialam robione EKG,bylam u kardiologa i nic stwierdzili,serce mam zdrowe.Mimo to caly czas odczowam skurcze i klucia jak by pieczenia.Nic mi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...tachycardia sugeruja nadczynnosc tarczycy. Badania wykluczyly tarczyce. Dostalam lek od internisty PROPRANOLOL bralam go 2 razy dziennie po 1 tabletce i bicie ustalo. Az do terazpo 3 tygodniach zaczelo kuc i bic mimo tego ze bralam leki bilo okolo 84 na minute po lekach. Wiec w swieta..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 20

.. ...nastrojów .Moja mama miała nadczynnosc tarczycy i miała usówane gózki Justynko ja to rozumiem ze wszystko cie drazni ale to nie od ciebie zalezne a tój moż to rozumie? Pozdrawiam i niemartw sie bedzie dobrze tylko musisz regularnie chodzic do lekarza i leczyc to . Zgodnie z obietnicą -..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 21

.. ...tam stwirdzono ze to nadczynnosc tarczycy.Leczylam sie przez 5 latlykajac kolejne leki .Lekarz medycyny chinskiej postawil mnie na nogi.Unormowal moja tarczyce i pozniej nerwice serca. Pozdrawiam i zycze powodzenia. skad bierzecie tych lekarzy medycyny chinskiej??? ja jestem z Katowic i..

Wysoki puls od ponad 80 do ponad 100

.. ...nadwagą 110kg/187cm Nadczynność tarczycy też przyśpiesza puls . Zbadać TSH, FT3, FT4 czy trzymają normę. taki puls ja mam codziennie i jak by tak bylo to ok ale on jest wyszy zawsze i wtedy sie zle czuje pozdrawiam ja mam też wysoki,ale zawsze rano jak wstaje.100 - 110.pózniej jest juz..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 4

.. ...mojej żonie wyskoczyła nadczynność tarczycy TSH - II gen 0,050 pani endokrynolog zleciła wykonanie badania Ft4 istwierdziła że nikt nie zoperuje żony jeżeli nie poprawi się wynik czy jest możliwa poprawa wyniku w ciągu 8 dni,przypomnę zona ma mieć wymienianą zastawkę aortalną termin..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 7

.. ...nagle ) dostała dużej nadczynności tarczycy co spowodowało migotanie przedsionków i strasznie się przez to męczy. Wiosną 2007 r. wszczepiony miała rozrusznik. Czy taki stan zdrowia nie jest zbyt poważny, aby poddać ją tak poważnej operacji? Czy serce wytrzyma i wznowi pracę po zabiegu?..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 41

.. ...aortalną i ma kłopoty z nadczynnością tarczycy, proszę niech się odezwie , pilne, pozdrawiam Witam, przed operacją czułam się nie najgorzej, tylko szybkie męczenie się. Jak na konsultacji kardiochirurg powiedział: albo operacja albo 2 lata, to nie miałam wyboru i jestem z tego wyboru..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 42

.. ...okazało uaktywniła się nadczynność tarczycy, leczenie której zaniedbaliśmy kierując swoją uwagę tylko na badanie krzepliwości.Jak będzie zobaczymy,pozdrawiam Operacja zastawki bez otwierzania klatki jest jeszcze w powijakach. Jestem po operacji zstawki 2 miesiące. Otwierano mi klatkę..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 19

.. ...przy chorobie wyszlo ze nadczynnosc mam - 3x wizyty u endokrynologa ktory mowi ze jestem zdrow jak ryba - za 2x razem wszystkie hormony w normie ) a teraz aktualnie przerabiam ziarnice i sm.Krew mialem pobierana 3x.Za kazdym razem ob crp i reszta w normie.Od 2tygodni mam pulsowanie pod..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 25

.. ...który wyszedł źle 0,05.( nadczynność tarczycy ). Udałam się do endokrynologa, zapisał leki, mówił, że niektóre objawy pasują do nadczynności tarczycy, ale nie wszytskie - typu mrowienie ciała. Teraz cały czas czuje okropne mrowienie rąk i pleców, no i ciągle pulsują mi mięśnie w nogach...

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 28

.. ...hormony tarczycy.Przy nadczynności tarczycy również układ nerwowy jest pobudzony.Trudno się dziwić, bo przecież wtedy w organiźmie jest dużo jodu.Wychodzi więc na to, że trzeba unikać soli jodowanej, również ze względu na to, że jod osłabia florę bakterejną jelit. Preparaty jodu..