Nadgarstek

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...na minutę wynosi ok. 60 - 80. U dzieci: 90 - 140/minutę. Tętno można sobie zbadać przykładając opuszki palców 2, 3 i 4 ( wskazujący, środkowy, serdeczny ) nad tętnicą promieniową ( okolica nadgarstka )...

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...nadgarstkowych należy unieść nadgarstek z aparatem na wysokość serca. W przypadku aparatów tradycyjnych ważne jest aby dolny brzeg mankietu znajdował się około 2 - 3 centymetry nad łokciem. Istotny jest sposób zawiązania mankietu na ramieniu - nie powinien krępować ramienia jednocześnie..

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...rękę częścią dłoniową nadgarstka i nad nią drugą rękę. Zewnętrzny masaż serca należy prowadzić tylko przez przyłożenie części dłoniowej nadgarstka tak, aby miejsce przylegania na mostku było jak najmniejsze ( w myśl zasady: przy tej samej sile, im mniejsza powierzchnia przylegania, tym..

Tętniak rzekomy

.. ...okolicy pachwiny ( lub nadgarstka, jeśli zabieg był wykonywany z dostępu tętnicą promieniową - zależne od kliniki ) czasem z krwiaków powstają tętniaki rzekome. Tego typu powikłania mogą również pojawić się po operacjach naprawczych tętnic w miejscach zespolenia protezy z tętnicą. W..

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...( np. zespół cieśni nadgarstka ) oraz zespoły bólowe związane z leczeniem insuliną. Objawy opisywane przez chorego to parestezje o charakterze pieczenia lub mrowienia, alodynia czy bóle samoistne w obrębie stóp, podudzi i rąk ( skarpetki i rękawiczki ). Dolegliwości nasilają się w nocy i..

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...obecne w zespole cieśni nadgarstka. Względnie częstymi schorzeniami, których objawem są dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia, są choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz dyskopatie. Potencjalnie banalną przyczyną występowania parestezji są zaburzenia elektrolitowe, szczególnie..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...przerwy trzymałam się za nadgarstek i liczyłam skurcze dodatkowe( ok.10 - 15/min ).I jeden mądry lekarz stwierdził, że powodem tych zaburzeń może być nieprawidłowość w innym organie, zaburzająca przewodnictwo elektryczne ( np.chory ząb,kamienie żółciowe,czy mięśniaki ).Po dwóch..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...ktoś mi odciął dłonie w nadgarstku i przyłożył je do pozostałej części ręki palcami ku górze.Ból był niesamowity.Ale to mi jeszcze nic nie powiedziało.Pomyślałam sobie ,że to minie i wrócę do pracy na drugi,trzeci dzień.Wróciłam , po trzech miesiącach a później jeszcze bardzo długo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 14

.. ...myśli, załóż sobie na nadgarstek gumkę i kiedy tylko Cie napadną strzelaj ile wlezie: ) albo, jak radzi Seligman, pryśnij sobie wodą w twarz, walnij pięścią w stół i krzyknij * DOść TEGO!!! * Dodam jeszcze, że moim największym lękiem jest śmierć. O ile wszystkie inne można sobie jakoś..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 22

.. ...kark, skronie, czoło, nadgarstki, a najczęściej całe ręce. Po chwili wszystko znika. Piszecie też, drogie panie, o dzieciach, bo jesteście już mamami lub o planach na kolejne pociechy. Dobrze, że temat ten wszedł na tapetę, bo ja mam z tym wielki problem. Nie wiem, czy będę potrafiła się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 36

.. ...wodą, 3 ) założyć na nadgarstek gumkę recepturkę i kiedy tylko nadejdzie uporczywa myśl, strzelać ile wlezie. Szczerze mówiąc ja od tej gumki zaczynałam. Nawet w mieście, będąc na zakupach * strzelałam z nadgarstka * : ) Pomaga, choć na chwilę, a z czasem całkiem odwraca myśli. Tylko..

Szybkie tętno - Str. 4

.. ...sobie ciśnieniomierz nadgarstkowy i jak czuje jakies wachania albo mam chętkę na kolejna kawę to mierzę tętno. Jak podsumowałam ostatni miesiąc to okazuje się, że ciągle mam tętno w granicach 90 - 110 - może dlatego prawie non stop odczuwam ucisk w klatce piersiowej między piersiami i na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 29

.. ...muszę podeprzeć brodę nadgarstkiem. To dziwne - prawda? A i w dzieciństwie a nawet jeszcze teraz mam nerwicę natręctw czy ty też ją masz? Kochana Lidio,powiedz mi,czy Ty leczysz się u psychiatry,bo jakoś w Twoim poście nie doczytałam się tego.Wspominasz tylko o psychologu.Twój stan..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 99

.. ...złamaną nogę i rękę w nadgarstku. Fizycznie nie ucierpiałam bardzo mocno ... te obrażenia nie były skomplikowane i szybko zaczęłam wracać do pełni zdrowia fizycznego. Jednak pojawiły się inne objawy: bardzo dokuczliwym był objawy silne bóle brzucha, biegunka, zaburzenia trawienia,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 137

.. ...zginaniu - bóle stawów ( nadgarstki, stawy szczękowe ) - bóle z tyłu głowy, w okolicy karku i wzdłuż kręgosłupa - oblewanie się potami - uczucie zimna - ataki przyspieszonego bicia serca - bóle i kołatanie serca - uderzenia gorąca do głowy - nudności, brak apetytu - ucisk, * klucha * w..

Dziwny ból ręki i uczucie ciężkości w palcach

.. ...badania zlecone ( cieśni nadgarstka, Doppler. rtg kręgosłupa ), brak jakichkolwiek oznak ze coś jest gdzieś źle czegokolwiek do czego można by się przyczepić. zacząłem pisać jedna ręka bo lewej nie mogę nawet trzymać przy klawiaturze. P.S. Jak masz jakieś racjonalne wytłumaczenie lub..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...+/ - 120/80. ( cis. nadgarstkowy dobrej firmy ) W przeciągu ost. 2 miesięcy miałem 2 wizyty u kardiologa. Pierwsza wizyta 150/90, druga 140/90. Czułem się zestresowany: oczekiwanie na wizytę, kolejka, ogólem stres samej idei wizyty u kardiologa. Było dla mnie czyms oczywistym że..

Pulsowanie w brzuchu

.. ...pulsowania w rekach i nadgarstkach. Robilam usg i wszelkie mozliwe badania i nic. Nie robilam ekg i echa. Strasznie zle sie z tym czuje, te pulsowanai powoduja bardzo zle samopoczucie psychiczne - bo nie wiem co sie dzieje ... Powiem Wam że mam identyczne objawy... i do tego mam je odkąd..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 5

.. ...przez udo, drugi przez nadgarstek. Drugi sposób zdecydowanie lepszy. Nie trzeba leżeć plackiem 6 godzin, nie robią się wylewy. W tym przypadku tylko opaska uciskowa na rękę i nie ma śladu po zabiegu, można chodzić. To naprawdę nie boli. Powinna to być standardowa metoda. A badanie mozna..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...zegarkiem w reku na nadgarstku albo na skroniach skoro mozna to robic dyskretnie nawet podczas waznych zebrań czy rozmów dotykajac niepostrzeżenie zegarka - fajne nie? Taka paranoja nerwicowa. Nie wiem po co mierzę - przecież gdyby nie biło to bym nie zył ale wbrew logice mierzę i to..

Dodatkowe skurcze - Str. 2

.. ...sobie cisnienie takim nadgarstkowym cisnieniomierzem??? Mnie on bardzo czesto nie pokazuje pulsu tylko samo cisnienie - to mnie tez doprowadza do furii - TAK bardzo chce byc zdrowa taka jak kiedys!!!! Artur pisz jaka masz recepte bo nie zasne P.S. Bezpieczniejszego sposobu nie znam. Bez..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...nakładany rekę przy nadgarstku. Nie wiem czy on wariuje czy ja mam taką huźdawkę ciśnienia( średnio 13090 puls 80 ). A i jeszcze dodatkowo mam skucze mięśni na całym ciele typu skacząca powieka. Stosuję dietę bogatą w magnez i nic to nie daje. Może mam jakieś zaburzenia wchłaniania tych..

Dodatkowe skurcze - Str. 8

.. ...Dłonie trzeba trzymać nadgarstkami do góry. Takie cwiczenia należy robić trzy razy dziennie po 15 minut, nie można krócej niż 15 minut naraz. To nie pomaga od razu i pewnie nie na każdą arytmię, ale mi kiedyś pomogło, czułam się lepiej, ćwiczyłam dwa miesiące codziennie, chyba znów..

Dodatkowe skurcze - Str. 10

.. ...kazała mi złapać się za nadgarstek, żebym poczuł jak nierówno bije jej serduszko. Nawet nie znała medycznej nazwy tego! rozmawiałem nawet na ten temat z moim kardiologiem, który powiedział, że takie właśnie * dziwactwa * ( bardzo wyostrzona percepcja, ponieważ gro ludzi w ogóle nie czuje..

Posiłek a bicie serca

.. ...przykładania ręki do nadgarstka.Skupiając myśl na czymś,mózg mój przechodzi automatycznie na liczenie uderzeń.A skurcze dodatkowe mam od zawsze,tj.od około 30 lat i żyję i w dupie z nimi,na nie kiedyś reagowałem panicznie.10 lat temu miałem przez nie początki klaustrofobii.Jadąc..

Szukam dobrego ciśnieniomierza

.. ...przed ramieniu a nie na nadgarstku, poniewaz nadgartkowe nie pokazuja puslu jesli ktos mam arytmie. Najleiej idz do apteki i powiedz ze potrzebujesz cisnieniomiesz dla osoby chorej na arytmie, koszt od 170 - 200zł, a swoja droga to co dzieje sie z tym Twoim cisnieniomierzem podczas..

Szybka praca serca

.. ...tetnicy ( szyja lub nadgarstek ) i liczcie ile razy uderzylo w ciagu minuty. Powinno byc okolo 70. Powyzej 80 jest ZA WYSOKO. przy tym cisnienie krwi moze byc w normie, lekarze zwykle badaja cisnienie krwi, a to nie to samo co puls - ilosc skurczow serca na minute. W przypadku SVT ta..

Dziwne mijajace bóle serca

.. ...słsbosć w łydkach i nadgarstkach.Słabo sypiam. Wykonałem EKG - kilkakrotnie w różnych przychodniach ,wynik w granicach normy. Echo serca dwukrotnie - wynik dobry.Lekarze nie wiedzą od czego te objawy...? Moze stres ?Jestem wysportowanym 43 - letnim mężczyzną.Coraz bardziej brak mi sił..

Ciśnieniowmierz nadgarstkowy

.. ...być stałe. Najlepiej nadgarstek przysunąć centralnie tuĹź powyĹźej najniĹźszego Ĺźebra. Wtedy wyniki są powtarzalne i porĂłwnywalne do półautomatu z tego co mówią lekarze, nadgarstek jest dobry tylko dla młodych ludzi. U starszych osób już są inne naczynia i często nie potrafią go..

Jaki ciśnieniomierz kupić?

.. ...cisnieniomierz? interesuje mnie nadgarstkowy, tylko nie wiem czy on jest wystarczajaco dokladny, wiem, ze mozna taki kupic na allegro do 100zl. a moze lepiej zostac przy tradycyjnym mechanicznym? no jeśli to ma być dla osoby >50 lat, to proponuję jednak nadgarstkowy. dlaczego? ano..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 2

.. ...instytutu kardiologi. Co do nadgarstkowych czy naramiennych powiem tak. Ja mam w domu dwa: nadgarstkowy ( kupiony dla żony jak była w ciąży z zalecenia lekarza do tej pory nie wiem poco ) to jest tensowal mobil i dla niej jest dobry szwagierka tez go sobie chwaliła ale u mnie zaniża..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 3

.. ...przypadku nie kupować nadgarstkowego, jest on przeznaczony dla dokonywania pomiarów szacunkowych i to raczej u ludzi młodszych. dla 50 - latka który powinien dokonywać pomiarów samodzielnie, regularnie w warunkach domowych powinien być ciśnieniomierz automatyczny, mozna kupić na allegro,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 44

.. ...mrowki w lewym kciuku i nadgarstku jak mam bol w piersi. Mam tez inne objawy nie sercowe, na przyklad straszne bol w brzuchu podczas ataku, w tedy nie jestem w stanie wogole jesc i trawic. Mam bezsennosc jak sie martwie. Jam sie bardzo martwie, nie moge sie skoncentrowac, ani skupic, ani..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 65

.. ...dłoni - mi też siwiały nadgarstki ale to już w stanach krytycznych. Nie mam pojęcia właściwie jak mi się udało to przetrwać. Było już naprawdę źle.A!Dodam też że mam także Hashimoto - taką chorobę tarczycy, która objawia się częstoskurczem, silnym poceniem, ogólną niechęcią i apatią...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 92

.. ...ciśnieniomierz taki nadgarstkowy nic nie mógł zmierzyć. Ja od wczoraj czuję się kiepsko, ale ponieważ ciśnienie miałam wyższe tzn 130/80 to wzięłam concor, który przepisała mi kardiolog. Mam też jakiś spadek nastroju. To chyba jesień. bardzo wam dziękuje że mnie wspieracie i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 113

.. ...sama juz nie wiem. Ten nadgarstkowy choc dobrej firmy jest nic nie warty. Wskazania sa nieprawdziwe.Ciagle na nich mam bardzo niskie cisnienie, a kiedy jestem u lekarza wskazania sa zupelnie inne.W szpitalu choc wydawalo mi sie ,ze mam bardzo niskie to jednak okazywalo sie ,ze..

Brak pulsu wyczuwalnego

.. ...wyczuc go rowniez na nadgarstku lecz tez go nie wyczulam. wystraszona szybko wstalam,zaczelam sie ruszac i mocno kaszlec i w koncu serce zaczelo walic 120 na min. nie wyczuwalam tetna przez jakies 10 - 15 sekund mialam blade usta , szum w uszach i bylo mi slabo ale przechodze wlasnie..

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...,że elektroniczne ( nadgarstkowe )są mało dokładne. Dlatego zdecydowałem się na ten sprężynowy. zalezy od modelu, ten ktory mam ma od razu pomiar tetna i raczej wyniki sie zgadzaja Najlepszym ciśnieniomierzem jest ten ze stetoskopem i rtęcią. I powie ci to każdy specjalista. najgorsze..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 20

.. ...przez udo tylko przez nadgarstek. Tak jest o niebo lepiej, bo nie trzeba leżeć 8 godzi bez ruchu, tylko normalnie się funkcjonuje. Zakładają opaskę uciskową na nadgarstek i to wszystko. Byłam bardzo zadowolona z takiego obrotu sprawy. Po wszcepieniu zastawki czuję się super, uważać tylko..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 15

.. ...pierwsze objawy - bóle nadgarstków, potem 2 lata później bóle całych dłoni i takie bóle kości jak przy grypie, a przy tym straszne poty, następne 2 lata później straszne bóle kolan , łokci nadgarstków... No a teraz wszystko naraz - czyli to co u góry jest z plusikiem Może warto żebyś..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 21

.. ...okropnego bólu ręki i nadgarstka, zrobiłam rezonans wyszła dyskopatia z uciskiem na worek oponowy. Wpadłam w przerażenie - operacja, paratiż itp. Zaczełam szukać w necie różnych informacji i przebiegła mi myśl o tych stwardnieniach no i zaczeło się. Opropne bóle i mrowienie w nochach,..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 32

.. ...czesciach ciała, w lokciach, nadgarstkach. nerwobole w glowie mam juz dluzszy czas, zanim jeszcze pojawiła sie reszta objawów. co to może być? bardzo się boję, miałam robioną morfologie i ekg i wszystko bylo ok. Zacznij uprawiać seks oralny i analny poczujesz sie lepiej. Karas ,to nie..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...infekcje,powiklania?bola mnie nadgarstki kolana biodra czy to normalne?pozdrawiam wszyskich,mam tylko nadzieje ze to kiedys minie i bedzie w miare normalnie: ) ) ) Witaj Beti 38! Może u ciebie nie jest to zwyczajne przeziębienie , skoro masz takie bóle stawów. Nie chcę tu niczego..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 55

.. ...próbowałam puls zmierzyć na nadgarstku ale raz że panika a dwa krótko to trwa.powiedzcie mi czy to są objawy migotania założyłam holtera ale nie miałam ataku i nic nie wyszło lekarz mówi że moze to byc migotanie,jestem w ogromnym strachu,...może to salwy prosze o odpowiedż pozdrawiam ....

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...kostami i na ręce przed nadgarstkiem to też nie boli. wszędzie pełno kabelków. musisz leżeć pzrez kilka minut bez ruch i spokojnie oddychać . wszystko będa ci mówić. czsami każa na chwilę wziąć głeboki oddech i przez chwilę nie oddychać. potem drukują zapis ekg i cię odpinają z tych..

Działanie uboczne clexane

.. ...nie założyc opaske na nadgarstek i czekac az sie napompuje... Witam. Brałem 30 szt po 120 ml. i 90szt po 100 ml. nie mam żadnych objawów jakie wystąpiły u Ciebie. Musiały się nałożyć leki z którymi nie wolno podawać clexane. Pozdrawiam Wygląda na to że jesteś uczulona na ten lek, Ja na..

Dziwne dolegliwości, drętwienie rąk, bóle w klatce, plecach

.. ...plus Diprophos 1 ml w nadgarstek.Mam zapisane 5 szt.Ale po jednym mam poprawe, Barbara! pojęcia nie masz jakie są skutki uboczne leczenia diprophosem!!!!!!!!! U mnie leczono w ten sposób astmę. Skutek owszem był, ale konsekwencje... poczytaj na ten temat. Ja wymienię tylko kłopoty z..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu - Str. 2

.. ...cisnienie cisnieniomierzem nadgarstkowym to wynosi ono raz 130/75 a raz nawet 115/68, ale w momencie gdy sie denerwuje np. gdy jestem u lekarza przed ważnym badaniem to od razu dostaje takiego cisnienia ze w tym momencie gdy lekarz mierzy mi cisnienie to wynosi ono nawet 180/95 no i..

Drętwienie palców u rąk w ciąży

.. ...od łokcia i obejmuje nadgarstek i palce. Najbardziej dokucza mi to nocą, budzę się z bólu kilkakrotnie i rozmasowuję ręce. Co to może być i co z tym robić? Bardzo utrudnia mi to normalne funkcjonowanie... Witaj: ) najprawdopodobniej maluszek rośnie i uciska główne naczynia, zwróć uwagę,..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116 - Str. 2

.. ...ramieniu , lokciu i nadgarstku. one moga rowniez powodoawc bole klatki piersiowej lewej strony osobiscie sam sie otym przekonalem . U mnie po operacji uwolnienia nerwow nastapila znaczna poprawa ale jeszcze kregi szyjne i kregoslup i nieraz mam cisnienie wysokie 160/100/95 a nieraz przy..

Drętwienie palców u rąk

.. ...na reke usztywniajaca nadgarstek. Wkladalam ja na noc i czesto w dzien by zaoszczedzic nadgarstek. No i zadziałało. Warto spróbwać. Pozdrawiam WITAM Mam problem z prawa dłonia od 4 dni robi mi sie sinawa mniałam juz kiedys skurcze dosc silne palcówCzy moze ktos wie jaka to moze byc..

Brak czycia prawej dłoni

.. ...braku czucia ( mały palec - wzdłuż jego do nadgarstka ) prawej dłoni.Proszę o radę...

Duszenie się - Str. 45

.. ...zgięciu kolan i łokci, nadgarstków i okolic stawów skokowych? Od tych objawów i częstych złych samopoczuć można dostać nerwicy tylko ja nigdy normalnie tak się nie czułam. Cżęsto mam tak, że nie mogę wziąść pełnego wdechu bo coś blokuje w klatce albo w szyi. Oglądała mnie też neurolog i..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 10

.. ...krew a aorty u reki w nadgarstku jedynie co wszyszlo to to ze mialem zamalo tlenu we krwi podlaczyli mnie pod maske tlenowa na 1h i to wszystko.Od paru dni zazyam deprim zobaczymy czy cos to da,raczej watpie jesli ktos jest nam w stanie pomuc to bardzo prosze , ale wydaj mi sie ze to my..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...mogłabyś chodzić.Mam aparat nadgarstkowy i chcę Ci powiedzieć,że moim zdaniem nie jest on wiarygodny,pomimo tego,że oddawałam go do serwisu w celu sprawdzenia.Serwis odpowiedział,że wszystko jest ok.Poza tym zauważyłam,że wykazuje duze wahania zależnie od przyjętej przy badaniu pozycji..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...oceny stawów tworzących nadgarstek, a także niewielką bliznę pooperacyjną [11]. Opieka pooperacyjna obejmuje odpowiednie zabezpieczenie rany, przez założenie ochronnego opatrunku uciskowego na okres 2 - 3 dni, co zapobiega potencjalnym powikłaniom. Powikłania Najczęstszym powikłaniem..

Drętwienie palców

.. ...zdrętwiały ręce aż do nadgarstków. Jeśli to od kręgosłupa to do kogo się udać, do naurologa? moja chistoria zaczeła sie tak: o tuz od jakiś ok trztech miesiecy dretwieje a raczej jest taki otępiały palec u lewej ręki ten najmniejszy,nie przejmowałam sie tym do póki któregoś dnia na..

Drętwienie palców - Str. 2

.. ...- ciesni - kanalu - nadgarstka - 428.html ..Cierpnięcie palców to jeden z objawów zespołu cieśni kanału nadgarstka. Choroba często źle diagnozowana i nieleczona może spowodować nieodwracalne uszkodzenie nerwu i doprowadzić do zaburzeń czynności ręki. U wielu pacjentów pierwszymi objawami..

Dziwne ciśnienie tętnicze

.. ...cisnieniomierz * ?Chodzi Ci o nadgarstkowy?Patrzysz pewnie na pierwszą wartość ciśnienia.Jest ona trochę wyższa,natomiast druga do 60 jest uważana za normę.Tak naprawdę to nie ma co się czepiać specjalnie Twojego ciśnienia.Wejdz w google i poczytaj o cisnieniu,jeśli nadal Cię to..

Mrowienie i drętwienie lewej ręki

.. ...powodowac * zespół cieśni nadgarstka * http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_cie%C5%9Bni_nadgarstka a bez lekarza się i tak nie obejdzie. Nie wiem czy mam to samo ale od 2 dni czuje ból w łokciu lewej reki czasami czuje mrowienie w okolicach kciuka i dłoni ale rzadko ten sam ból..

Skaczące cisnienie i nerwica

.. ...pory reka ucieka na nadgarstek zeby sparawdzic puls.To jest takie zamkniete kolo,wiemy ze to nerwica,ze to nie fizyczna choroba,lae jak zle sie czujemy to sie nakrecamy,i serce jeszcze szybciej zaczyna bic,myslimy o tym i tak kolko sie zatacza.Ja zaczelam troche nad tym panowac,po prostu..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 385

.. ...część lewej dłoni i przy nadgarstku i prawej ręki:/ dobranoc= * = * = * = * Kochani ja już zmykam !!! Dobranoc! Małgosiu nie mam pojęcia od czego to Cię swędzi ale jutro może ktoś Ci coś doradzi!!!! Do juterka skarby - - śpijcie dobrze Witajcie kochani !!! U mnie w końcu za oknami piękna..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 597

.. ...,,to,, do góry aż za nadgarstek.Po chwili od nadgarstka zaczęło mi to schodzić tylko w odwrotnym kierunku,czyli do palców.Zrobiło mi się może ze strachu niesamowicie gorąco,rozbolała mnie głowa momentalnie. Ja mam coś takiego ale z lewą nogą, z tym że wygląda to tak,że zaczynam czuć że..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 843

.. ...przeswietlili tylko nadgarstek,a mowilam ze mama ma osteoporoze,myslalm ze wtedy lepiej sie nia zajma.po zdjeciu gipsu okazalo sie ze nadgarstek jest zle zlozony,jeszcze nie zrosniety i ogolnie niesprawny.malo tego,wiecie co,to przechodzi ludzkie pojecie,wymusila mama przeswietlenie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 893

.. ...ciśnieniomierz taki nadgarstkowy co puls pokazuje.no i ja widząc,że go niemam dostałam paniki i lęki okropne a serce wali jak szalone.ah człowiek potrafi sie nakręcić.i ja marze o dziecku - mam dość tej choroby - nienawidze jej.to marnuje mi tyle już lat życia i moje marzenia czekają..

Boję się o swoje życie

.. ...po przebudzeniu mnie nadgarstek zaczął kłuć od wewnętrznej strony jeszcze jakieś lekkie klucia w szczęce( dziwne to jest bo kiedyś jeszcze byłem zdrowy jak koń nie czułem żadnych takich dolegliwości,wtedy jeszcze byłem przekonany że dożyje NAPEWNO do dziewiędziesiątki ).Ale naprawde..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 17

.. ...łopatkami - ból w stawach nadgarstkowych - uczucie słabości w nogach podczas stania - budzenie się rano z bólem kolan - to taki dogłębny denerwujący ból niepokojący - ogólna męczliwość organizmu To wszystko utrudnia funkcjonowanie i jak tu iść do pracy chociąż na pewne objawy staram się..

Swędzenie skóry na całym ciele - Str. 2

.. ...swedziec mnie w okolicach nadgarstka.Mysla bylem ze to uczulenie od ziola( bazyli )poniewaz pracowalem krotki czas przy scinaniu tego ziola.Zaczalem te kropki drapac i rozprzestrzenilo mi sie to miedzy palcami na nogach na rekach,nawet na preciu i mosznie zrobily mi sie duze zadrapania..

Drętwienie i mrowienie opuszka kciuka

.. ...mocnego stłuczenia okolic nadgarstka na izbie przyjęć lekarz ( ortopeda ) założył mi częściowy gips. na drugi dzien poczulem takie lekkie mrowienie w opuszku kciuka z kazdym dniem mrowienie a raczej juz dretwienie sie nasilalo ani na chwile nie ustepuje. W poniedzialek ( zgodnie z..

Koronografia - powikłania i znieczulenie

.. ...koronografia była przez nadgarstek lewej ręki. Boli, nasilenie jest różne, lekarz o wszystkim mówi i uprzedza ( gorąco, rozpieranie ), będzie bolało )40 minut szybko minęło, da się wytrzymać. Uważam że było gorzej przy ucisku, nie wytrzymałam 3,5 godziny, trzeba było poluzować. ( dłoń 2..

47 uderzen na minute 45-latek

.. ...Najlepiej mierz sobie na nadgarstku z sekundnikiem. pozdrawiam s. w Holterze miałem tętno minimalne 47 uderzeń na minutę. Kardiolog powiedział mi że jest to w normie... tym bardziej że było to o 4:41. w nocy puls jest zawsze mniejszy wiec nie ma problemu serce w czasie snu tez odpoczywa..

Opuchnięte stopy i dłonie

.. ...zaczęły puchnąć dłonie od nadgarstków i stopy od kostek, przy tym bardzo ją bolą i babcia czuje że są * lodowate * a kiedy my dotykamy babci dłoni mamy wrażenie że są rozpalone... babcia nie może w pełni ruszać palcami ( np. dogiąć palców do dłoni... ) Od tamtej pory chodzi do lekarzy..

Mrowienie i drętwienie lewej dłoni u dziecka

.. ...niej pojawic sie tzw. zespół cieśni nadgarstka. Wpisz w google i poczytaj. Cierpniecie ręki moze też np. być zwiazane z dyskopatia w obrebie kręgów szyjnych kręgosłupa. Warto skonsultować sie z lekarzem...

125/100 ciśnienie

.. ...jakim aparacie mierzysz nadgarstkowy - tym mierzyłam też wcześniej. Ja ostatnio głęboko zdziwiłam się, kiedy u lekarza wyszło mi ciśnienie 130/90, bo ja nigdy takiego nie miałam ( zawsze niskie, np.90/70 ), w dodatku biorę leki, ktorych skutkiem ubocznym jest obniżanie ciśnienia. P...

Potrzeba zwierzeń :) problem z nerwicą i depresją

.. ...szczegolnie boli mnie przy nadgarstkach... i w dlugich kosciach. Ech, gdyby tylko dalo sie jakos uspokoic rozszalaly umysl...kliknijcie co tam slychac. Pozdrawiam : ) Witam Cię Jahtiel... * mówili :szukajcie ,a znajdziecie.. * Trafiłam wreszcie na tą stronę...kotuś Mogą to być stawy ,czy..

Potrzeba zwierzeń :) problem z nerwicą i depresją - Str. 2

.. ...Twoim poście o bólach nadgarstków, to bardzo typowy objaw przy Hashimoto. Może to przypadek, ale radzę Ci zrobić te badania! Pozdrawiam! barbarella jak widze u wszystkich doszukujesz sie choroby hashimoto ja tez mam bole nadgarstkow to co tez mam hashimoto bzdura mam chora tarczyce ale..

Duża różnica w pomiarach ciśnienia

.. ...ciśnienie przy pomocy nadgarstkowego urzadzenia kupionego w hipermarkecie za kilkadziesiąt złotych. Jak wyniki zaczęły oscylować około /górna wartość/ 170 - 180 przestraszyłem się i pożyczyłem od rodziców tradycyjny ciśnieniomierz /taki ze stetoskopem i pompką/. Gdy zmierzyłem nim..

Silne bicie serca, pocenie się i uczucie lęku

.. ...lewej piersi, w lewym nadgarstku..czasem szybki ale ledwo wyczuwalny puls, czasami miałam wrażenie że moje serce zwalnia zwalnia i nagle szybko przyspiesza.. Miałam wykonane badanie krwi - bardzo dobre, EKG 24 h - dobre, USG i ECHO serca - też dobre. A dolegliwości co jakiś czas..

Płatki zastawki mitralnej nieco pogrubiałe

.. ...zwyrodnienia palców dłoni i nadgarstków z tym związane ale nie jest to coś bardzo poważnego. Dzięki bardzo za odpowiedź! Jeżeli bedziesz rozmawiał z tym kardiologiem to mozesz wspomnieć o owych * nerwobólach * . Dołączam artukuł:..

Nadciśnienie i prestarium

.. ...moje pomiary robie na nadgarstkowym cisnieniomierzu ktory zawyaza przeciez wyniki...!!Na pompkowym mam zawsze 135 na 80 najwiecej..140/90 .Tak wiec to zalezy jaka jest twoja granica..ja jestem osoba otyla wiec mam troche inaczej.. po enarenalu czulam sie zle cisnienie spadalo mi do 100..

Już nadciśnienie? zapisano bisocard

.. ...zdenerwowaniu. Proszę kupić sobie nadgarstkowy ciśnieniomierz i przez jakieś 2 tyg. mierzyć w różnych porach dnia kilkukrotnie ciśnienie i póżniej udać się z zapisanymi pomiarami do lekarza, celem ustalenia, czy rzeczywiście cierpi Pani na nadciśnienie. Jeżeli już zdiagnozuje je u Pani,..

Silne drżenia prawej nogi

.. ...to musisz kupić sobie nadgarstkowy ciśnieniomierz i przez kilkanaście dni, kilka razy dziennie mierzyć i zapisywać puls i ciśnienie. Z tym powinnaś udać się do lekarza. On powie Ci co dalej. Jeśli podwyższony puls ( 132 ) występuje sporadycznie, to może to być z nerwów. Chyba jednak nie..

Prosze o rade czy to choroba serca?

.. ...unikaj cisnieniomierzy nadgarstkowych, one pokazuja... nie wiadomo co ). A z piciem basta dopoki lekarz nie stwierdzi inaczej, sam chyba widzisz, ze ci to nie sluzy. Zgadzam się ciśnieniomierze nadgarstkowe pokazują co chcą. Wystarczy lekko zmienić położenie nadgarstka, a wynik będzie..

Nadciśnienie, leki nie obniżają mi już ciśnienia, wypadają mi włosy

.. ...październiku odniosłem kontuzje nadgarstka i musiałem zerwać ze sportem. W grudniu pojawił mi się ból za oczami i duszności zaczęły mi troszkę wypadać włosy. Poszedłem do lekarza a ten przepisał mi Bisocard ale spowalniał mi on akcje serca. Lekarz przepisał mi lek o nazwie Prestarium (..

Dziwne wrażenie... jakby brak bicia serca

.. ...klp., to sprubuj na nadgarstku - u mnie w takim przypadku jest wtedy dobrze wyczuwalne. Może wtedy Cię to trochę uspokoi. A tak w ogóle, to może nie warto aż tak bardzo sprawdzać bicia serca - można od tego dostać nerwicy natręctw. Pozdr. może i racja bo jak nie mysle o tym to wogole nie..

Ciśnieniomierze, pulsometry - ile kosztują?

.. ...to kup naramieny nie nadgarstkowy ; ) pozdrawiam Prawda co napisal Grzes.Lepiej troche dolozyc i kupic nowy w aptece.Taki jak ja kupilam maja u nas na WOK.Ja dalam 120zl. ale to bylo dwa lata temu.Mysle ze w tej chwili jest tanszy.Cisnieniomierz kupuje sie na kilka lat wiec dobrze jest..

Strzelanie w stawach

.. ...najmniejszym palcem nadgarstek drugiej dloni ), poczytaj sobie w sieci o syndromie marfana i syndromie ehlersa - danlosa - i zapraszamy na testy genetyczne do poradni. Galaretki nie pomoga. Dziękuję za odpowiedz.Czytałam o tych syndromach ,ale u mnie w rodzinie nikt na takie choroby nie..

Szybkie bicie serca (tachykardia) - Str. 2

.. ...puls bezposrednio z nadgarstka, a co do WPW, to mialem zalozonego holtera, ktory wykazal jedynie tendencje do tachykardi, pozniej zkoerowano mnie na echo serca ktore nic nie wykazalo i a WPW stwierdzono poprostu przy zwyklym badaniu EKG, Doktorek mi zalozyl elektrody, wlaczyl maszynke i..

Gazometria i jej interpretacja

.. ...promieniowej w okolicy nadgarstka ). sadzac po wyniku u pani badaniu zostala poddana krew zylna a wtedy te normy zupelnie nie obowiazuja. Witam ,nie myslałam ze mi ktos jeszcze odpisze i nie zagladałam ostatnio - bardzo dziekuje .. krew była pobierana z ucha . Tz pierwszy raz miałam tak..

Dziwne skurcze w klatce - przełyk albo serce?

.. ...pisalem te pare miesiecy temu. to moje ciśnienie ~150 to był efekt ciśnieniomierza nadgarstkowego, który pokazuje w moim przypadku nieprawdziwe wyniki. atom to napisz cos o tym na gg 13285761 pozdrawiam..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 150

.. ...prawie z płaczem boli nadgarstek,zawinęłam bandazem i zobaczymy do jutra .Lewa ręka ale nie mogę ruszać.Narka muszę zrobić przerwę bo mocniej boli.pa Ewulek koniecznie kup altacet,rozpusc ,namocz gaze i zawin to bandazem. Ja mam problemy z nadgarstkami od pilki i wiem jaki to bol. A tak..

Ciśnieniomierz nadgarstkowy źle wskazuje?

.. ...cisnieniomierzem na nadgarstek to tez wyniki miałem przerazające i co chwile mierzylemm czy cos sie zmieniło ale lekarz mi powiedział zebym niezawracał sobie głowy tym sprzetem tylko zebym zakupił sobie taki z mankietem i miał racie bo wyniki w domu były zupelnie inne a wiec proponuje ci..

Widoczne żyły na wewnętrznej stronie dłoni

.. ...poniżej kciuka a powyżej nadgarstka ( nie wiem jak to miejsce nazwać ) są po prostu mocno sine. Jak to odwrócić i czy w ogóle jest taka możliwość - nie wiem :( witaj maciek ja mam 31 lat i tez biore tabletki na nadcisnienie obecnie mam ok normy ok 125=130/80 - 85 dzis czuje mrowienie..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków

.. ...ręke w tętnice przy nadgarstku. Gdyby się nie udało w tętnice u ręki to wtedy w lewą pachwinę w tętnice.Zabieg trwał 3 godziny z czego to tak lekką ręką przespałem około godziny.Zabieg wykonał doktor Kożluk z asystą doktor Piątkowskiej.Najgorsze to jest to że 24 godziny po zabiegu lezysz..