Nadnercza

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...glikokortykosteroidów przez nadnercza czy tyroksyny i trójodotyroniny przez tarczycę. Do podobnych zaburzeń może dojść również w wyniku przedawkowania leków hormonalnych np. L - tyroksyny ( Letrox, Eltroxin, Euthyrox N ). Inne leki, których przedawkowanie i objawy niepożądane wpływają na..

Układ renina-angiotensyna-aldosteron (RAA)

.. ...produkcji aldosteronu w nadnerczach. Aldosteron z kolei wpływa między innymi na nerki i skłania je do oszczędzania sodu. Sód zatrzymuje wodę w naczyniach i przez to także przyczynia się do wzrostu ciśnienia tętniczego. W przewlekłym nadciśnieniu tętniczym dochodzi do uszkodzenia nerek,..

Tianeptyna (Coaxil)

.. ...przysadka mózgowa - nadnercza ). Co ważne, tieneptyna nie powoduje uzależnienia, wiec może być bezpiecznie stosowana przez długi czas. Nie działa też sedatywne, jednak refleks i szybkość reagowania mogą być osłabione, szczególną ostrożność powinni więc zachować pacjenci prowadzący..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...tarczyca, przytarczyce, nadnercza, jądra, jajniki ). Przysadka wydziela odpowiednie hormony tropowe regulujące funkcje pozostałych gruczołów, te z kolei, pracując, hamują aktywność wydzielniczą przysadki ( sprzężenie zwrotne ujemne ). Gruczolaki przysadki są dość często guzami czynnymi..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...wykluczyć obecność guza nadnerczy ( pheochromocytoma ) produkującego znaczne ilości adrenaliny. Bardzo częstą przyczyną skoków ciśnienia tętniczego jest nieodpowiednio dobrane dawkowanie leków przyjmowanych z powodu nadciśnienia tętniczego. W takim wypadku charakterystyczne jest..

Nadciśnienie wtórne

.. ...odpowiadać wrodzone choroby nadnerczy, guzy hormonalnie czynne ( np. pheochromocytoma, guz wydzielający aminy katecholowe - adrenalinę i noradrenalinę ) czy choroby miąższu nerek wywołane przewlekłym zapaleniem tego narządu. Nie można przenosić na dzieci norm ciśnienia tętniczego..

Sterydy

.. ...produkowanych przez korę nadnerczy. Wyróżniamy dwie główne grupy hormonów nadnerczowych: glikokortykosteroidy; mineralokortykosteroidy. Głównym przedstawicielem glikokortykosteroidów jest kortyzol, mineralokortykosteroidów - aldosteron. Funkcje hormonów nadnerczowych są rozliczne:..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...wzmożona aktywnością układu andrenergicznego. Przyczyną może być np. guz nadnerczy. Częstą kardiologiczną przyczyną napadowych lęków jest zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej ( zespół Barlowa )...

Badanie moczu

.. ...nadciśnienia tętniczego ( wykluczenie patologii nadnerczy poprzez oznaczenie stężenia 17 - hydroksykortykosteroidów ). Pozwala także określić dobową filtrację, czyli ilość produkowanego przez nerki moczu...

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...niezależne od naszej woli, jak reakcja na stres ). Efektem tego jest m.in. wzrost produkcji hormonów nadnerczy o nazwie katecholaminy, które powodują skurcz naczyń, wzrost pracy serca i ciśnienia krwi...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 279

.. ...jednocześnie poziom hormonów nadnerczy ( kortyzolu i glikokortykosterydów ), wytwarzanych w nadmiarze w sytuacji stresowej. Dzięki zawartości opioidów endogennych, zmniejsza szkodliwy wpływ stresów na mięsień sercowy, zapobiega arytmii i miejscowemu niedokrwieniu. Sklep Internetowy * *..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 707

.. ...męczy produkowany jest w nadnerczach - to taka dodatkowa informacja. Będę jeszcze szukała odpowiednika dobrego polskiego. Jak znajdę od razu was poinformuje. Bakozin – 2 razy dziennie 1 - 2 tabletek ( wspomaga efektywność umysłowe, ale i działa na stres ) koszt około 18 złotych..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 868

.. ...gruczolaka chromochłonnego nadnerczy, wydzielającego za dużo adrenaliny. Nieźle nie?! Ale już wiem, że to nie to.I pogodziłam się z myślą, że to nerwica. Wiem , że możnie z nią normalnie funkcjonować. Tylko trzeba spokoju wewnętrznego. Nabrania nawyku dobrego samopoczucia. Wyrobienie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 932

.. ...układ nerwowy uwalnia z nadnerczy ). Jakkolwiek to teraz brzmi to zaakceptowałem swoją śmierć. W tym sensie umarłem i urodziłem się na nowo. Z panią psychiatrą niestety nie nawiązałem dobrego kontaktu. Zapisała mi oxazepam na wypadek ataku paniki i zaproponowała jakąś formę..

Duży puls - Str. 4

.. ...minuty jeszcze raz i napewno bedzie jeszcze wyzszy.... Na cisnienie najlepiej przeplukac nerki ( nie piwem!!! ) bo tam a scislej w nadnerczach znajduje sie regulacja. Pozdrawiam Slawek elektronika22@o2.pl..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...nie tylko nerki ale i nadnercza - upośledzenie ich funkcji moze powodować utratę potasu. Ja gubiłem potas łykając źle dobrane leki na nadcisnienie. Po zmianie medykamentów - potas wrócił do normy. Miałem jazdy z sercem gdy potas spadł mi kiedyś poniżej 3. Częstoskurcze, ekstrasystolia i..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...brac go prz chorych nadnerczach! ) i nic,nadal mam skurcze diabelnie olące!Pomózcie,co robić,biorę Hydrokortyzon. dlaczego boli mnie serce?! pomozcie! Krótko i zwięźle: pić 2x dziennie 2 łyżeczki na szklankę przegotowanej wody octu jabłkowego!!!! W jakich dawkach bierzesz kalipoz..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...w ciągu dnia. Może i nadnercza nie funkcjonują, jak trzeba...? : - ( Dodam, że stosuję suplementację, starając się, aby były to naturalne składniki Niektórzy twierdzą, że to Czernobyl przyczynił się do tak dużej ilość chorób czy niedomagań tarczycy, jaką obserwuje się teraz u kobiet..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 169

.. ...pogotowia zasugerował ,ze to nadnercza moga byc wiec poszedłem do wyzej wym.lekarza,dostałem skierowanie na tomografie i rez.mag ale musze czekac do...........29.07.09czyli kilka miesiecy,a ja juz mam dosc.DZiwny ten kraj w ktorym zyjemy,ciezko uzyskac pomoc.wszsystkie badanie robilem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 220

.. ...szyjnym C5 - C7,gruczolak nadnercza lewego...rozpadająca się rodzina...itd.Mam już dość wszystkiego bo brak powoli mi sił na walkę z tym wszystkim...Jeśli ktoś może coś napisać,doradzić to proszę o Was pomoc. Krzysiek Witajcie kochani, ja dzisiaj mam tylko siłę,żeby Wam napisać,że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 221

.. ...inspekcją gruczolaka nadnercza.Gastroskopia ok oprócz HELICOBACTER którą leczyłem.Dno oka ok ze wskazaniem na problemy neurologiczne.Tomografia klatki piersiowej ok - znaleziony guz nadnercza odpowiadający łagodnemu gruczolakowi nadnercza.Na badania hormonalne jestem umówiony.MRI..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 3

.. ...innych zwiazanych z nadnerczami rozpoznań ale faktem jest, mój ojciec zmarł na serce! Tak mam zaburzenia snu, niemalże z dokładnościa budzę się co godzina i ta mysl o śmierci. to ja tez sie dolaczam z hisem.. dzisiaj mi stwierdzili tyle ze jestem pol roku po zapaleniu mieśnia sercowego...

Do tych którym pomogły betablokery!

.. ...nazwa ) układy. Kora nadnerczy wydziela wtedy wiecej sterydów,które powodują miażdzycę. Leki chemiczne nie leczą, one działają tylko na objawy, a choroba rozwija się dalej.Trzeba zlikwidować przyczynę, a nie objaw. tel. 0501 232 804 Ja mam nadciśnienie i dodatkowe skurcze. Ciśnienie się..

Skoki ciśnienia i bóle brzucha z wymiotami

.. ...guza chromochłonnego nadnerczy. To bardzo rzadka sprawa ale te objawy troche do tego pasują. Objawy guza - Napadowe nadciśnienie, zaczerwienienie twarzy, objawy żołądkowo - jelitowe. Trzeba wykonać oznaczenie katecholamin oraz tomografię nadnerczy. Jeśli to zostanie wykluczone to..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...mozgu,badania tomokomputerowe nadnerczy,tarczycy setki badzn krwi i moczu,cukier, cholesterol i juz sam nie wiem co jeszcze rozpoczalem 15 lat temu.Odwiedzajac lekarzy postrzegany bylem jako nie grozny dla otoczenia swir,panikarz i hipochondryk ktory szuka sobie problemu.Najgorsze bylo..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...diagnozę: guz chromochłonny nadnercza prawego. Piszę żeby Was uczulić. Skoki ciśnienia pomimo leczenia mogą świadczyć o czymś nieładnym. Tak było w moim przypadku. Za dwa tygodnie ide do szpitala ponownie , tym razem na operację. Mam nadzieję,że po usunięciu guza unormuje mi sie..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...nadciśnienia pochodzenia nadnerczowego miałam wykonane USG jamy brzusznej z oceną dopplerowsą przepływu krwi w naczyniach nerkowych Zalecono stosowanie preparatów na obniżenie ciśnienia Było OK Ponad rok temu zaczęłam stosować dietę optymalną Kwaśniewskiego ( wysokotłuszczowa ) leki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 61

.. ...miec podniesiony gdyz nadnercza wytwarzaja hormony stresu i generalnie cala gospodarke organizmu nerwicamoze rozregulowac Cześć Wojtek83, te ataki paniki są zwykle następstwem silnych przeżyć. Niektórzy dają radę nad nimi zapanować, ale w większości przypadków naprawdę potrzebna jest..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 268

.. ...wyczerpuje się w nadczynności nadnerczy i przytarczyc. Przyswajanie magnezu utrudnia wiele środków farmaceutycznych. * Chyba nie muszę dodawać jak ważny to pierwiastek dla nas - nerwicowców. Jedzcie go REGULARNIE!!! Witaj Małgorzata: ) )mam 26 lat i mieszkam pod Poznaniem.Wiesz ja juz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 291

.. ...Jako jedyny zalecił USG nadnerczy ( poprzedni lekarze o tym zapomnieli ? ). Przepisał mi Atarax. Mam brać w momencie gdy serce zacznie przyspieszać. Nikt na razie nie wie co mi jest. Każdy gdyba może to może tamto... Mam już tego dosyć i tej całej naszej służby zdrowia. Mam 32 lata,..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...jest.mam mieć robione TC nadnerczy ale dopiero 27.04. bo prywatnie kosztują 550zł więc narazie czekam .Jak to wyjdzie ok to pomyślę o ablacji.pa pa Witam! No tak nie wiem jak by to było gdybyśmy jednak nie mieli pieniędzy na te ( chociaż !niektóre ! )badania czy prywatne wizyty..

Skoki ciśnienia z którymi nie mogę sobie poradzić

.. ...badania krwi tarczycy nadnerczy wszedzie wszystko ksiazkowo a po wysilku 200 na liczniku jest doradzcie co mam robic ?????????????? Witam! Twoje ciśnienie rozkurczowe jest wporządku. Skurczowe co prawda jest NIECO niepokojące... ale po wysiłku są zruzumiałe takie skoki. Uważam, że nie..

WPW a drętwienie kończyn, uderzenia gorąca

.. ...przysadki mózgowej, leczę nadnercza. Ale do rzeczy! Zespół WPW mam w opisie każdego wykonywanego EKG. Holtery nie są najgorsze. Chyba najbardziej dokucza fakt, ze nigdy srednia dobowa tetna nie spada ponizej wartosci 100. Tyle ze strony serca. Teraz pytania: czy nagłe uderzenia gorąca,..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...chromochłonnego wraz z nadnerczem, a 11.06 wszczepiono mu w aninie sztuczną mechaniczną zastawkę aortalną. Po zdjęciu szwów mąż wrócił do domu, wszystko było ok, mąż czuł się świetnie, jedynie ramiona go bolały. Dziś jednak zawiozłam go na ostry dyżur: migotanie przedsionków serca,..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 13

.. ...dawał o sobie znać guz nadnercza ). Według mojej skromnej wiedzy wydaje mi się że powinieneś poddac się operacji. Wiem, że gdy zastawka daje już o sobie znać może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń serca. Ja męża namawiałam na operacje i myśle, że nie będe tego żałować. Sama..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 32

.. ...ktore moga podraznic nadnercza i potem do 6iu miesiecy sie to wyplukuje poczytaj co to za zastrzyki byly jesli sterydowe to moze byc od nich to chyba od alkoholu, pozniej nawet po jednym piwie objawy wracały, psychiatra i psycholog powiedziały, że to od kokainy, która zdażyło mi się..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...tarczycy oraz nerek nadnerczy a czasami jelita !. Organizm jest całością i gdy zaburzona jest równowaga w jakimś układzie cały organizm cierpi. Brak magnezu potasu nadmiar soli brak systematycznego ruchu stresy bea! masz zaskok,smutny od napisania ostatniego postu zdazyl juz pewnie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 44

.. ...podejrzenie, że mam guzek na nadnerczu i to jest przyczyną skoków ciśnienia. Nie jest to pewne i wymaga jeszcze potwierdzenia, ale teraz nie można było wykonać dodatkowego badania które to potwierdzi albo wykluczy. Muszę trochę odczekać po ablacji i ct serca. Pamiętam, że po pierwszej..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 53

.. ...powodem może być guz nadnercza, który powoduje nagłe wyrzuty adrenaliny, ale nie zostało to do końca zdiagnozowane ponieważ nie można było zrobić mi następnego CT w krótkim odstępie czasu. Jednocześnie ze skokiem ciśnienia pojawiało się zwiększenie tętna i zaburzenia rytmu prowadzące z..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...wpływają kłopoty z korą nadnerczy. u mnie neurolog podejrzewa że mogę mieć tocznia i może dodtakowo to nasila moje omdlenia ale to się okaże. ogólnie jest coraz gorzej, wczoraj rano zemdlłam aż 3 razy w ciągu 2 godzin. najzabawniejsze że zus na komisji uznał mnie za zdolną do pracy - no..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 7

.. ...na hormony tarczycy i nadnerczy i morfologie koniecznie. a Dk traktuj na wesoło to wariat ale cóż jedyny w tej części polski i do tego jest mądrym lekrzem tylko ma często takie szalone zachowania i traktuje wszystkich ja wariatów. jak się czegoś dowiem to dam zanć i pozdrowię dagmare od..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 13

.. ...by sprawdzić hormony nadnerczy, które mają duży wpływ na ciśnienie krwi i pracę serca. Zaburzenia w pracy nadnerczy mogą objawiać się nagłymi atakami wysokiego ciśnienia i bólem głowy. Ale na razie koniecznie sprawdź tarczycę. Daj znać jak coś się wyjaśni. Pozdrawiam : ) Aha, zapomniałam..

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 13

.. ...dokładnie tarczycę i nadnercza. To może być również jakieś uczulenie na składnik pożywienia ( gluten lub mleko ). Na Twoim miejscu jeszcze bym poszukała przyczyn, ale zrobisz jak zechcesz. Pozdrawiam. Witam wszystkich!!! wiecie czekam na taki dzien kiedy usłysze ze jest lek skuteczny na..

Nerwica i zespół nadwrażliwego jelita

.. ...przeszło... Lotnikus, podobne objawy wywołuje niedoczynność kory nadnerczy, robi się badania krwi na hormony sterydowe: kortyzol i aldosteron. Poczytaj też o celiakii, to nietolerancja glutenu. Pozdrawiam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1130

.. ...badania biochemiczne nadnercza, pirotest wykazaly nieprawidlowosci tzn nierowne skurcze serca, arytmia serca, nie prawidlowosci z praca tarczycy. Lekarz stwierdzil ze ,,organizm atakuje tarczyce jako obcy organizm,, Pomiomo 6 - ciu wizyt lekarz ciagle proponuje nowe badania i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1218

.. ...nadnerczy .. ...problemy z nadnerczami wbrew pozorom dotykaja sopry procent populacji. ....uklad podwzgorze ,przysadka ,nadnercza,to znany problem . ...skonsultowalam sie z zapalona bdaczka schorzen trudnych i ciekawe rzeczy uslyszalam . ...choroby nerwowe sa scisle powiazane z..

Niedoczynność tarczycy a grupa inwalidzka

.. ...mam niedoczynnocs kory nadnerczy i tarczycy. mialam przyznana rente ale mi ja odebrano 5 lat temu. dostalam grupe inwalidzka II, a teraz mam III. widocznie cudownie wyzdrowialam. nie licz na zbyt wiele A czy powiedzieli lekarze skąd ta niedoczynność się wzięła? Ona przecież ma swoją..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 4

.. ...tkwić może w hormonach nadnerczy. Przez wiele lat brałem leki przeciw zapalne ( na chorobę kręgosłupa ), zdarzały się też sterydy. W sumie nie wiem od jak dawna mam obniżoną temperaturę; dawniej mierzyłem tylko gdy wydawało się, że mam gorączkę, ale termometr pokazywał wtedy ok. 36,6...

Zaburzenia nerwowe lub nerwica - Str. 2

.. ...aTPO, kortyzol ( hormon nadnerczy ). Sprawdź też żołądek, najlepiej zrób gastroskopię, duża utrata wagi i wymioty to objawy, których nie wolno lekceważyć. Bez dokładnych badań niczego nie da się wyjaśnić i dalej będziesz się tak męczył. Nie można zwalać wszystkiego na nerwicę! Pozdrawiam..

Ciśnienie 150-190 / 50-70 przy tętnie 50

.. ...Zrobiłem więcej badań: Nadnercza i nerki w normie, sód, potas w normie. Byłem u kolejnego kardiologa i poradził tak jak mówisz a do tego zapisał * Concor 2,5mg a od 2 tyg dawka się zwiększyła do 5mg * 1x dziennie Po 6tyg stosowania moje ciśnienie waha się w zależności od dnia 128 -..

Blok pęczka Hisa

.. ...zapalenie nerek, guz nadnerczy, jestem po zapaleniu miesnia sercowego, mam zaburzenia rytmu serca i mam rozrusznik to Ty sie kobieto jeszcze tym przejmujesz?? :D:D:D nie wiem co to znaczy to sie przejmuje, tez bys sie przejmowal jesli lekarz by ci powiedzial, ze ekg wyszlo zle i dostal..

Interpertacja wyników badania krwi

.. ...tkanek, kwasicą metaboliczną lub oddechową, zmniejszonym nerkowym wydalaniem, ostrą niewydolnością nerek, pierwotną niedoczynnością kory nadnerczy ( choroba Addisona ), leczeniem indometacyną, Kaptoprilem..

Ból głowy, zawroty głowy, biegunka i mdłości

.. ...organizmie np. tarczyca, nadnercza itp. Jeśli to ciąża to ci nie mogę pomóc ,ale może jakaś dziewczyna z forum się wypowie czy na początku występują takie dolegliwości. Na dzień dzisiejszy chyba jednak musisz ustalić czy jesteś w ciąży bo te ten spozniony okres... Marcin ) mam pytanko..

Syndrom Shmidta, niedoczynność tarczycy i kory nadnerczy

.. ...6.5. niedoczynnosc kory nadnerczy i tarczycy mam od 10ciu lat. biore letrox 100( jedna tabletka dziennie ) i hydrocortisonum 0.02 ( dwie tabletki dziennie ). miewalam podwyzszone TSH ale lekko. nie zwracalo to uwagi lekarzy. zawsze myslalam ze wytrzeszcz oczu jest problemem osob z..

Ciśnienie a Valsacor

.. ...Niektóre choroby nerek i nadnerczy mogą doprowadzić do nadciśnienia. A jeśli chodzi o wartości Pani ciśnieia to są one raczej szalone i wypada potaktować sprawę poważnie. Życzę powodzenia. dziękuję.mam 33 lata,jest to pierwszy lek,lekarz mnie nie uświadomił,jaki to rodzaj nadciśnienia,on..

Legi na nadciśnienie tętnicze

.. ...czy wykluczył chorobę nadnerczy ( USG )? najczęściej przyczyny nadciśnienia są niewyjaśnione. jeżeli po 3 tygodniach leczenia, ciśnienie się nie wyregulowało, prawdopodobnie powinieneś mieć dobrane inne leki. ja miałem zmieniane kilkakrotnie zanim mi dopasowały. życzę zdrowia Dzięki za..

Nadmierne pocenie przy wysiłku i wysokich temperaturach

.. ...przyczyną są hormony nadnerczy, a nie np tarczyca lub inna choroba. Ja mam dokładnie na odwrót - inni mają nagie nogi a ja w czapce i szaliku. A ja jestem kobieta i chyba jdyna bo nie widze tu innej i mam taki sam problem, kurcze kiedy przychodzi lato lub wysilek fizyczny, wlasnie..

Niskie ciśnienie tętnicze i wysoki puls

.. ...mnie niedoczynność kory nadnerczy. Niestety to nic nie pomaga, Również lekarze są bezsilni stwierdzili,że nie są w stanie mi pomóc. Pragnę dodać ,że wyniki badań mam jeszcze w normie, tak EKG jak i Echo serca. Może ktoś z Państwa zetknął się z podobnymi objawami. Gdyby Ktoś mógłby mi..

Nerwica i dziwne objawy?

.. ...Robilem badania, usg nadnerczy. Pozostalo mi testy wątrobowe i hormony. Choć tarczyca jest ok. Jedynie co to mam podniesiona bilirubine, ale ALAT ASPAT ok. Jak mnie dopada to zle samopoczucie to mam wrazenie ze jestem na cos powaznego chory i mam dodatkowa panike. Byc moze tak..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...może być wiele jak np. nadnercza, tarczyca i to trzeba zbadać przed podjęciem leczenia. Po twoich wynikach widać że występuje bo większość przekracza dość sporo ponad normę zwłaszcza druga wartość( wartość rozkurczowa ) * 90. Optymalne ciśnienie w spoczynku powinno wynosić * 130/ * 80...

Ataki paniki trwające kilkanaście sekund i inne, co mi jest?

.. ...moze to byc problem nadnercza. co to jest problem nadnercza i na czym on polega bo kiedys uderzylem sie o kant luzka w okolicy nerki Ja mialam 5 lat temu guza na nadnerczu - zostlo wyciete - mialam podobne objawy - badania moje wtedy wykazaly za duza ilosc adrenaliny - poczytaj sobie o..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...przytarczyc, przysadki, nadnercza itp., łagodzi i uspokaja bezsenność i zdenerwowanie, działa przeciwwymiotnie i przeciwbiegunkowo, przywraca wewnętrzny spokój organizmowi, broni organizm przed zakażeniami, reguluje pracę przewodu pokarmowego, działa korzystnie na proces krzepnięcia..

Młody wiek a bardzo wysokie ciśnienie

.. ...pozdrawiam ; ) Czy na usg jamy brzusznej można zobaczyc guza na nadnerczach czy trzeba zrobic tomografie ? Na prawym nadnerczy powinien być widoczny, gorzej z lewym. W moim przypadku guz uwidoczniła dopiero TK...

Koarktacja aorty - czy to możliwe?

.. ...brzusznej pod katem nerek i nadnerczy, rtg klatki piersiowej, badana była tarczyca - usg i poziom hormonow we krwi - wszystko bez zarzutów, prawidłowo. Bardzo sie tym martwie. Prosze, poradzcie - czy to mozliwe, zebym miała taka wade nie majac wczesniej zadnych dolegliwosci? co jeszcze..

Nadciśnienie, leki nie obniżają mi już ciśnienia, wypadają mi włosy

.. ...tarczycy i na przyssadke i nadnercza. można też udać się do nefrologa bo moze przyczyna jest nadciśnienia jakaś? albo do poradni nadciśnieniowej bo są takie i tzreba szukać przyczyny nadciśnienia= same leki nie leczą tylko łagodzą a jak jest przyczyna to można się jej pozbyć - no..

Okresowe porażenie hipokaliemiczne

.. ...może być coś z korą nadnerczy,która może nie przyswajać potasu do organizmu, że to może jakaś sprawa hormonalna, dziwne jest to że nie ma też potasu w moczu. A tak ogólnie to słyszałam że dziewczynki nie chorują na porażenie hipokalemiczne. Ale jak widzę to nie jest prawdą. Nie martw się..

Nerwica czy serce?

.. ...bede robic tomografie nadnerczy .a wogole to u nas ta diagnostyka jest do dupy .moja mama jest w stanach .tam ja wsadzili do tuby i zrobili tomograf calego ciala .do tego 200 parametrow z krwi to lekarz ma jakies spojrzenie .ale mnie nie dali wizy .... ...a co pisza o tarczycy ja mam..

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...występują przy chorobach nadnerczy, więc warto też zrobić usg jamy brzusznej. Witaj: - )Masz to od kregosłupa szyjnego.SAM NAPISAŁES ZE WYNIK JEST ZŁY.nie martw sie.potrzeba Ci nastawic kregi. Przepraszam nie wiem czy szyjnego.napisales dyskopatia c5.w kazdym razie kregosłu.dyskopatia..

Nadciśnienie wtórne

.. ...nie wykazała zmian w nadnerczach, uwidoczniono jedynie we wnęce śledziony ( twór o wym. 18mm mogący odpowiadać śledzionie dodatkowej ). Czyli co? mogący odpowiadać? sami nie wiedzą co to jest? W chwili obecnej jestem w domu, przyjmuję leki: Betalok - Zok 100mg, Doxanorm 4mg, Metocard..

Setki badań i nic poza nadciśnieniem nie wyszło

.. ...hypertensjologii czy to nie guz nadnercza,do tego stwierdzili - wypadanie płatka zastawki mitralnej.Poproś lekarza o skierowanie na taki oddział! Ale co Ci tam wycieka moze zmien TY kardiologa.Jesli chodzi o zawroty głowy wskazana konsultacja neurologiczna koniecznie - TK głowy ,usg..

Rozstępy na udach, pośladkach

.. ...metabolity steroidów nadnerczych: 17 KS 19.96 mg |24h 17 OHKS 5.17 mg |24h 2. Nazwa badania: TIBC wynik: 355.80 Jedn.: ug/dl Norma min: 250.o Norma max.: 450.0 3.Wyniki wstępnych badań dodatkowych: Data: 22.04.2008r: RBC mln/ml: 4,76 WBC tys/ml: 6,3 Hb g/dl: 12,3 Ht %: 37,5 Plt tys/ml:..

Nadciśnienie 220/160 przy regularnym braniu leków

.. ...trzeba wykluczyć choroby nadnerczy. Pozdrawiam Gabi nie, gdzie najlepiej się udać? Widzę,że Pan jest z Bydgoszczy. Klinika referencyjna znajduje się w Szczecinie przy Unii Lubelskiej. Proszę wziąć od lekarza rodzinnego skierowanie do Kliniki Hipertensjologii. Przy takich skokach..

Nadpotliwość

.. ...powodu braku hormonu nadnerczy tzn. DHEA SO4. Gdy pojawił się Polsce BIOSTERON - zaczęłam go zażywać - początkowo 5 mlg, a później i obecnie 10 mlg 1 raz dziennie rano. Dolegliwość ta ustąpiła .Latem funkcjonuję normalnie, mogę odkurzyć mieszkanie bez rozbierania sie * do rosołu *..

Zlany potem

.. ...brakiem jednego z hormonów nadnerczy tzn, DHEASO4 ( wynik był mniej niż 30 ). Drugi tzn. DHEA był w dobrej normie. Problem rozwiązał Biosteron ( bez recepty ). Teraz nie pocę się . - Biostereon biorę raz dziennie 10 mg. Myślę, że powinnaś zrobić badanie hormonów nadnerczy, albo ze..

Objawy nerwicy serca (i innych)

.. ...charakterystyczne uczucie w nadnerczach jak się wydziela adrenalina ) gdy dzwoni telefon, szczególnie podczas wyrwania ze snu lub drzemki po obiedzie. 15 )Czasem strach przed utratą kontroli, strach przed odejściem od zmysłów. 16 )Nieznośne bóle pleców, nie są bardzo silne, ale częste i..

Leki mi nie pomagaja

.. ...Witaj Mojemu mężowi pomogły produkty naturalne, jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się ze mną gg 636693 kreatinina i potas w normie, teraz juz biore piramil 10mg wieczorem i dalej nic nie pomaga:(..

Nerwica...

.. ...kierunku tarczycy i nadnerczy? Tak,ja mam wszystkie badania... I wszystko w porządku...co zrobić trzeba z tym żyć;( kurcze Marciocha czytajac Twój post widze siebie dokładnie takie same objawy rok sie meczyłem bez leków bo bałem sie ich brac teraz od 3 dni biore Xanax Sr 0,5mg i Paromerc..

Nadciśnienie a aldosteron, aldsteron

.. ...hormon wydzielany przez nadnercza.Z tego co wiem podwyższony poziom aldosteronu spowodowany jest przerostem nadnerczy , lub guzami nadnerczy. Ta, to fajnie że lekarze sobie nic z tego nie zrobili. Ogólnie powiedzieli że coś z wynikami nie tak, ale to fajnie bo badania mialem dwa razy...

Wysokie ciśnienie

.. ...ciśnieniem.Ma podejrzenie nadnerczy jutro idziemy na usg brzucha a w sobotę do kardiologa .Proszę doradzcie mi jaki tryb ma prowadzić do czasu wizyty .Jedni mówią żeby jak najwięcej chodzić a inni żeby leżeć. Błagam napiszcie co robić i jak postępować. ci co mowia ze ma lezec to chyba mu..

Ucisk w gardle,przełyku od ponad roku...

.. ...badania krwi,tsh usg nerki nadnercza itp... i tutaj też nic mój gg 4203540 jeżeli ktoś chciałby mi cos doradzic lub o tym pogadać. a prześwietl sobie kręgosłup szyjny i zobacz czy to nie od tego.Jaką wykonujesz pracę? Czy długo siedzisz przy kompie schylony?A może w pracy musisz się..

Ciągłe kołatania

.. ...i tak: tarczyca ok, nadnercza ok, brak cukrzycy, miałam niby usg nerek, ale państwowo i bardzo ekspresowo, tu ciekawostka cyt: * wydaje mi się że nie jest tak źle, jakieś małe zapalenie, ale nic nie robić, samo przejdzie * USG trwało może wszystkiego 4 min. Piszcie prosze do mnie co mam..

Nerwica serca, inne

.. ...badania biochemiczne nadnercza, pirotest wykazaly nieprawidlowosci tzn nierowne skurcze serca, arytmia serca, nie prawidlowosci z praca tarczycy. Lekarz stwierdzil ze ,,organizm atakuje tarczyce jako obcy organizm,, Pomiomo 6 - ciu wizyt lekarz ciagle proponuje nowe badania i..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia - Str. 2

.. ...na badania nadnerczy czy jakoś tak: ) Leczę się również kardiologicznie i neurologicznie ale to akurat nie ma związku w moim przypadku. Pozdrawiam Wielkie dzięki za odpowiedź i życzę Ci dużo zdrowia: )..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 31

.. ...aktywizującego korę nadnerczy, zapoczątkowując w ten sposób reakcje alarmową ( uruchamianie sił obronnych organizmu ). Wszystkie nieswoiste odczyny składają się na ogólny zespół adaptacji ustroju, ze wzmożonym wydzielaniem kory nadnerczy, przebiegający w trzech fazach: reakcji pogotowia,..

Mnóstwo objawów sercowych, nerwica?

.. ...inne badania w kierunku nadnerczy. Wysoki kortyzol może także występować przy niedoczynności tarczycy. Jakie badania na tarczycę robiłeś? To ważne, bo lekarze zlecają zwykle tsh, a to badanie nie jest wystarcza do sprawdzenia czy tarczyca jest zdrowa. barabrella, to co zbadać poza tsh i..

Tarczyca wyniki czy są OK? - Str. 2

.. ...dodatkowe moga być przez nadnercza? moje skoki cisnienia i napadowa tachykardia może byc zwiazana z nadnerczami. mam zrobic badanie moczu i tomografie nadnerczy normalne badanie moczu? A co tam moze wyjść? a hormonów juz zadnych? badanie moczu 24 godzinne, jeszcze nie wiem o co chodzi..

Tendencje do podwyższonego ciśnienia

.. ...wiem dlaczego. Zbadam nadnercza nie wiem jak długo sie czeka na tomografie. Do tej pory miałem robione echo serca, usg brzucha, tarczyca, badanie krwi i wszystko w porzątku. ja niestety przy wysokim cisnienu czuje sie zle * ~stracatella, 2009 - 12 - 23 00:31:18 ( IP: 83.22.2 * * * ) A..