Napięcie nerwowe

Wyciąg z ziela melisy (Nervosol)

.. ...w stanach wzmożonego napięcia emocjonalnego, wyczerpania nerwowego i bezsenności i stanach lękowych. Kozłek i arcydzięgiel zawierają wśród swoich substancji czynnych miedzy innymi kwas walerianowy. Mieszanka ziołowa wspomaga również trawienie, ma działanie antyseptyczne. Istnieje..

Fenobarbital (milocardin)

.. ...związanych z wzmożonym napięciem nerwowym ), także w zespołach bolesnego miesiączkowania. Fenobarbital może wchodzić w różnego typu interakcje i innymi, przyjmowanymi farmaceutykami, stosować zgodnie ze wskazaniami lekarza. Milocardin to handlowa nazwa preparatu złożonego zawierającego..

Zasłabnięcie

Zasłabnięcie

.. ...obronnym organizmu spada napięcie mięśniowe, pozycja pionowa nie sprzyja prawidłowemu ukrwieniu ośrodkowego układu nerwowego. Zasłabnięcie można określić jako stan przedomdleniowy, dolegliwości ustępują samoistnie. Przyczyny zasłabnięć mogą być podobne jak omdleń ( zaburzenia napięcia..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...niektóre leki oraz wzmożone napięcie nerwowe wywołane stresem. Dotychczas arytmię serca leczono przy użyciu całkiem odwrotnej techniki – ablacji. Polega ona na działaniu na wybrany narząd wysoką temperaturą. W przeciwieństwie do krioablacji, jest to jednak procedura nieodwracalna,..

Echo serca - Str. 11

.. ...może wystąpić podczas napięcia nerwowego w czasie bdania? Dodam że leczyłem się na nerwice i dłuższy czas zażywałem seroxat. Wczasie leczenia w/w lekiem wszelkie dolegliwości nerwicowe również te sercowe ustąpiły. Po odstawieniu leku po okresie 8 m - cy choroba zaczęła powracać a wiec..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 224

.. ...mnie dręczy.Ale podczas napięcia nerwowego miałem wiele razy nerwowe reakcje za kółkiem..duzo zbyt nerwowe jak na zaistniałą na drodze sytuację... Mattiaga - gratulue pomysłu z obiadkiem.Niestety nie jestem w stanie cie skopiować.Jedzenie w miejscu publicznym wywołuje u mnie silny lęk,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 279

.. ...lekarskiej... Wrzody żołądka i napięcie nerwowe Jestem mężczyzną w wieku 50 lat. Niedawno stwierdzono u mnie wrzody żołądka. Powstały zapewne wskutek częstego napięcia nerwowego. Biorę wypisany przez lekarza lek, przestrzegam diety, jednak moje samopoczucie nie poprawia się. Który..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 918

.. ...lewa połowa ciała od napięcia nerwowego!mnie kiedyś w samochodzie cała ręka zdrętwiała nie mogłam nią ruszyć,przez wiele lat nie wierzyłam lekarzom i chodziłam od jednego do drugiego i straciłam tyle czasu!a badania były ok!tylko nie chciałam się przed sobą przyznać,że to nerwica..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1029

.. ...nie potrafiło w tym napięciu żyć, przez co sobie odebrali życie . Jedyne moze być złe to, ze wiele osób mających nerwicę mają tachykardię , przez co na starość serduszko będzie słabsze. Więc na terapie od razu wyganiam : ) Witam wszystkich nerwowych inaczej...; ) mam nrewicę lękową 5 lat..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 2

.. ...być również wynikiem napięcia mięśni klatki, albo wynik nerwobólu np. od kręgosłupa. Wydaje mie się, że idąc do lekarza z tym problemem nie ośmieszysz się. Jeśli nawet lekarz miałby powiedzieć, że to objaw nerwicowy, a nie nic somatycznego to chyba warto uspokoić nerwy i udać się na taką..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 104

.. ...i czuję jak to całe napięcie nerwowe ze mnie powoli schodzi, ale mimo to byłam u psychiatry i przepisała mi lexotan 1/4 tabletki i rexetin 1/4 talbetki na poczatku. Ten pierwszy przeciwlękowy, ten drugi antydepresyjny. Jak się to wszystko zaczęło ze mną dziać, a nie wiedziałam o co..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 191

.. ...moga pochodzić np od napięcia nerwowego, które w nerwicy jest normalne. Dziewczyny... bylo mi tak dobrze przez ponad tydzien. Serce sie unrmoowalo... przytyłam ( od marca z 46 kg spadlam na 42 ). Poszlam spac i nie moglam zasnac... potem budzilam sie z bolu plecow. Zasnelam. Az nagle nie..

Dziwne ciepło w głowie

.. ...świdrowania w głowie, silnego napięcia wokół karku i w głowie. Byłem u neurologa, zrobiłem TK głowy+kontrast, dwykrotne EEG glowy i tak jakby wszystko w porządku. Mam też nadciśnienie tętnicze, które systematycznie leczę. A lekarz stwierdził BÓLE NAPIĘCIOWE na tle nerwowym, te bóle są..

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...odreagowuje nagromadzone napięcia nerwowe.Nie martw sie to przejdzie napewno mnie z biegiem czasu przeszło oczywiście nie obeszło sie bez leków uspakajających choć nie jestem ich zwolennikiem ale nie było wyjścia teraz jest o niebo lepiej i gdyby nie te skurcze dodatkowe i zawroty głowy..

Dodatkowe skurcze - Str. 256

.. ...aparaturze wychodziło. Plus napięcie nerwowe i mamy niemarodajny obraz tętna. greg jak chcesz mierzyc tetno, to moja kardiolog mnie pouczyla ze najbardziej jest miarodajne przylozyc palec tam gdzie jest koniuszek serca, i policzyc przez 15 sek i pomnozyc przez 4,pozdrawiam mnie to sie..

Ból w mostku tak mocny, że nie mogę się ruszać

.. ...stresu, lęku, nerwów, napięcia itp. A i jeszcze jak uciskam mostek to też odczuwam ból ale zupełnie inny niż tamten. czasem też jak przychodziłem z treningów ( siatkówki ) to tez mnie zaczynało boleć i znowu nie mogłem sie wyginać, ale podczas treningu nie bolało. byłem z tym u lekarza,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 64

.. ...organizmu na zbyt duże napięcia nerwowe jakie w nas siedzą. Jakoś one powstały mogły się odkładać latami i wyszło po czasie. Bo chyba nie jest to normalne, że jak zdwoni telefon to mnie serce dusi. Do WOJTKA Bardzo ci dziekuję tez miałam taka nadzieje ze to normalne, bo przeciez kazdy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 122

.. ...po dłużej trwającym napięciu mięśni rąk, a także wów­czas, kiedy po udaniu się na spoczynek odczuwa tętnienie w uszach - podajemy co 15 minut Lachesis C15 po 5 kropel. Jeżeli na uderzenia krwi do głowy i nierównomierne bicie serca cierpią osoby nerwowe lub histeryczne ( szczególnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 249

.. ...stres w pracy i duże napięce nerwowe dawał się we znaki. Na tych lekach nawet jak się denerwuje to tak się nie wyczerpuje fizycznie, wracam do domu i nie padam na twarz tylko mam siłę na zabawę z synem. Nie chcę jednak do końca życia jechać na tych prochach szukam więc lekarza który..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 250

.. ...związana jest z jakimś napięciem mięśniowym, w dodatku lek ten rozładowuje napięcie oraz lęk, a wspomniana wcześniej przeze mnie witamina * PP * odpowiada za prawidłowe działanie układu nerwowego i * żelazo * które działa tak aby nie powstało zapalenie np. w żołądku. Jak chodzi o leki..

Ucisk, gula w gardle - Str. 3

.. ...gardle, puchnięcia szyi, napięcia mięśni szyi. Przeczytałem wasze opowiadania no i trochę mi lepiej. Już myślałem że coś mi jest ( jak większość mam kancerofobię ) a to być może poprostu nerwowe. Uważam się za osobę odporną psychicznie - potrafiłem sobie radzić w b.trudnych sytuacjach i..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...kilku lat żyję w stałym napięciu nerwowym( mając dwadzieścia parę lat usłyszałam, że mam nerwicę ), jednakże ostatnie wydarzenia i to co się ze mną działo zaniepokoiły nie tylko mnie. Mianowicie.. w marcu przeżyłam tragedię rodzinną..byłam cała roztrzęsiona przez kilka dni( cały czas..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 67

.. ...czuję w klatce jakby napięcie,poddenerwowanie i różnego rodzaju podszarpywania np.nagła zmiana pozycji ciała,choć migotanie jak totąd występuje raz na 6 - 12 miesięcy to psychika ma awarię,jakieś wczsy wyjazd za miasto to duży problem, czy w tej sytuacji to normalne !! co sądzicie ? z..

Zero koncentracji i sztywnienie szyi i rąk

.. ...więc sie trochę głowa trzęsie a jak sie zdenerwuję to napięcie nerwowe powoduje że mięśnie są wyprowadzane z równowagi i nie zapewniają już takiej stabilności - wtedy więc trzęsie sie jeszcze bardziej...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 280

.. ...myślenie powoduje często napięcia i załamania nerwowe * ja jestem pesymistką ktoś mi mówi że to białe a u mnie czarne ,ja nie przeżyłam stasznej tragedi mam wspaniałego męża,jesteśmy szczęśliwi mam świetne dzieciaczki nic mi nie brakuje a mam to cholerstwo ,jak czytam na tym forum ludzie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 441

.. ...fachowa nazwę - - zespół napięcia przedmiesiączkowego.Ja się zaliczam do tych drugiej kategorii.Ma to związek poniekąd z tym ,że w wieku 25 lat przeszłam poważną operacje ginekologiczną .Od tego czasu minęło co prawda wiele lat ale w dalszym ciągu jestem pod kontrolą lekarską. W te dni..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 448

.. ...tez normalne od stresu napięcia są tzw. nerwobóle. To jest cała nerwica. Myli nas na każdym kroku ale nie dajmy sie jej zwieść - trzymaj się kochana - to napewno przejdzie Chyba najbardziej brakuje mi kontaktu z przyjaciółmi.Czasem czuję się jak mała dziewczynka.Chciałabym,żeby ktoś mnie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 556

.. ...gardle,jakieś rozpieranie napięcie nerwowe w klatce piersiowej, dusi mnie kaszel , słabo mi się robi itp.Ja Ci dam,że nie będziemy chcieli Cię tutaj!!!! Spróbuj się tylko nie pojawiać na naszym forum...to będzie klaps ( hihihihihihi ).Pewnie,że możemy wymienić się fotkami,a czy Ty..

Nerwica w ciąży - Str. 116

.. ...niemożność zajścia w ciąże z napięciami nerwowymi, blokada emocjonalną, spadkiem libido ,a co za tym idzie hormonami, niz z psychotropami...jednak tak jak mowie...zalezy jakie leki sie bierze. Moze ktorys psychotrop uniemozliwia ciąże i lekarze jeszcze o tym nie wiedzą?? Na pewno nie..

Nerwica w ciąży - Str. 217

.. ...Jestem ostatnio w ciągłym napięciu i nie potrafię nad tym zapanować, a przecież nie mam powodów - nic złego się nie dzieje. Dlaczego to COŚ jest silniejsze. Ciągle sobie coś wkręcam i chwilami sama już nie wiem czy naprawdę coś mi dolega czy to co czuję jest urojone na tle nerwowym...

Swędzenie skóry na całym ciele - Str. 3

.. ...preparat znosi uczucie napięcia, niepokoju, strachu, zaburzenia równowagi umysłowej a także łagodzi świąd w pokrzywce skórnej. Zastosowanie: Niepokój, stany napięcia. Nadpobudliwość u dzieci. Stany lękowe u pacjentów starszych. Świąd skóry z pokrzywką. Pokrzywka na tle nerwowym...

Ataki paniki z depersonalizacją - Str. 2

.. ...witamin troche mniej czuję napięcie nerwowe, więc napewno chociaz troche działa. nie chcę brac leków, chcę za wszelka cenę wyleczyc się sama, chociaz nie jest to chyba mozliwe. mam juz tak dosyc moich ataków że juz zrobie wszystko i postaram sie zmobilizowac żeby tylko móc normalnie..

Nerwica czy coś innego?

.. ...że jeszcze rośniesz a napięcie nerwowe może dawać takie dolegliwości. Rzuć pety, weź się za naukę znajdż miłą i sypatyczną dziewczynę to o wszystkim zapomnisz. troche się uspokoiłem dzieki Wam ; ) bo bałem sie że bede mial cos z plucami ;( ( pety juz rzucam .. a jutro do lekarza ide ...

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 105

.. ...do bani, czuję jakieś napięcie nerwowe, które powoduje, że czuję się bez energii do życia i bez chęci do pracy. Nawet zdążyłam się położyć na pół godziny, ale niestety nie udało mi śię zasnąć. Wstałam więc i postanowiłam z wami popisać. Czy wy też czujecie się rano gorzej a wieczorem..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...sercowego na skutek m.in. napięcia układu nerwowego, niedokrwienia serca, toksyn, leków, zaburzeń elektrolitowych. Dodatkowe skurcze komorowe serca mogą także mieć tło genetyczne - nieprawidłowości w obrębie tzw. kanałów jonowych.Postępowanie diagnostyczne jak i ewentualne leczenie..

Rozpoczęcie częstoskurczu.

.. ...zastawce ,często przy napięciu nerwowym lub przy wysiłku z emocjami ( gra w piłkę.bieganie na czas itp ). Wróciłem do starego niezawodnego Beta blokera - Propranol , biore 20mg co 8godzin i mam swięty spokój z tyrkotaniem ,moge biegać ,pływać , pozatym beta blokery zwiekszają wydajnośc..

Problemy ze snem, stres, nerwowość, chwiejność emocjonalna, nerwica?

.. ...emocjonalna, stan podwyższonego napięcia, bardzo łatwo się irytuję , nie umiem się zmotywować, bardzo łatwo się poddaję. plus częste występowanie Zaburzenia adaptacyjne; natręctwa paranoidalne [ ? ] ( rzadziej :mam wrażenie, że ktoś mnie obserwuje, chociaż wiem, że tak nie jest; częściej..

Holter do oceny

.. ...zaburzeń elektrolitowych, napięcia układu nerwowego. Migotanie przedsionków może także mieć tło genetyczne i wrodzone. cisnienie mi skacze czasem do 150/90 do tego ten ciagły powracający problem z Helicobacter pylori Gastroskopia z dnia 2009 - 09 - 03 Przełyk,wpust,opuszka,czesć..

Nie czuję bicia mojego serca

.. ...z pogodą, porą dnia, napięciem układu nerwowego, stanem zapalnym czegoś innego niż serce, w gorączce, apatii, zaburzeniach jonowych, etc.etc. ogółem jego istotą jest labilność - czyli chwiejność po prostu; zapewne wszyscy badający tętno czują czasami różnice, raz twarde, napięte, raz..

Nerwica, serce, stany lękowe

.. ...ustąpi gdy pozbędę się napięcia nerwowego i stresu? Mam już same nejgorsze wizje. P.S Jeśli ktoś kiedyś miał tremę i trzęsły mu się np. nogi to powienien zrozumiec o co mi chodzi - tylko u mnie to jest bez powodu!! Porsze o odpowiedź Hej, to znowu ja: ) Owszem mam takie drgawki -..

Nerwica, serce, stany lękowe - Str. 2

.. ...mozliwe że z tego całego napięcia nerwowego serce zaczęlo nie wytrzymywać. Nie mozliwe, żeby to był skutek używek - bo ich nie stosuje. W młodości nigdy nie narzekałem na serce. Tą drągą wykluczyłem jaeiś wrodzeone wady. Czy ktoś z was ma podobnie?? Porszę o odpowiedź! Witam Wszystkich...

Niepokój, nierównomierne bicie serca, czy coś jest nie tak?

.. ...powoduje jeszcze większe napięcie nerwowe a co za tym idzie zwiększenie wyładowań elektrycznych w układzie nerwowym przez co ilość dodatkowych skurczów może wzrosnąć.Co na to poradzić?Przede wszystkim przestać się tego bać,jeżeli kardiolog nie wykrył u nas poważnych chorób serca takie..

Cos Dziwnego...

.. ...problemy dojzewania i raczej wysmieje mnie i powie ze wymyslam. siema,jak ci nic nie pomorze spróbuj uprawiać jakiś sport najlepiej basen koi napięcie nerwowe i kup sobie w aptece ginko biloba i magnez...

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat)

.. ...do wieczora odczuwają napięcie ,zdenerwowanie i przerażenie tym ŻE MOGA MIEC NAPAD PANIKI .Pojawia się też żal i rozdrażnienie ,gdyż ostatnio wszystko szło dobrze ,a tutaj nagle zły dzień jak grom z jasnego nieba.Jest jak sąsiadka ,która ma w zwyczaju przychodzić na pogawędkę w najmniej..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 3

.. ...coś co mogło wywoływać napięcie i nerwowość. Zobaczcie ile porównawczo mieliście napięcia w życiu młodzieńczym a ile w dorosłym i zróbcie rachunek z tego tematu a wszystko wam wyjdzie jak na tacy czyli co trzeba zrobić aby coś zmienić aby nerwica ustapiła. Czasem warunki są trudne ale..

Czuje sie dziwnie

.. ...labofarm * * .Łagodzą napięcie nerwowe.Spróbuj czy ci po nich ulży. czyli ty tez uwazasz ze to nerwy + dojrzewanie ? uff : ) milo slyszec takie zeczy, ale i tak mi to nie pomoze w 100% ale kupie sobie tabletki te uspokajajace a magnez juz mam, w wodzie tez ostatnio jakos dziwnie sie..

Ból brzucha

.. ...wywołać krwawienie.A napięcie przedmiesiączkowe objawiające się bólem głowy można złagodzić np. ziołowym nerwobonisolem lub innymi ziołowymi lekami uspokajającymi ,poczytaj o nich w internecie.W większości jest napisane ,że łagodza stany napięcia pprzedmiesiączkowego oraz zaburzenia..