Narośla

Osteofity

Osteofity

.. Osteofity to narośla kostne, jedna z postaci zmian zwyrodnieniowych dotyczących najczęściej kręgosłupa, bocznych powierzchni kręgów. Osteofity mogą być przyczyną dolegliwości bólowych poprzez wywoływanie ucisku na nerwy. Sama ich obecność nie zwalnia jednak lekarza z poszukiwania innych możliwych przyczyn..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...mi na gardle jakieś narośla - lekarz twierdzi, że to normalne po wycięciu migdałków - jakieś przewlekłe schorzenie. Neurolog - tomograf nic nie wykazał, neurolog sugeruje nerwice i przemęczenie. Gastrolog. Mam przewlekłe i w zasadzie ciągłe bóle brzucha zlokalizowane w okolicach wątroby,..

Śluzak?

.. ...że mam FPO 4 cm, oraz narośl przypominającą śluzaka - jest to jednak bardzo małe. Czy to moze jest śluzak? - nadal robią mi badania - teraz czekam na rezonans magnetyczny serca...Lekarze mówią że jeżeli jest to śluzak to na tyle mały że takich się nie operuje ale czy to może rozsnąć? no..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 73

.. ...uszkodzenie kręgów, jakieś narośla, trochę skrzywienia i tp. Moja lekarz stwierdziła, że to nic takiego i można z tym spokojnie żyć. Ale teraz myślę, że chyba pójdę do ortopedy żeby on zobaczył to rtg i niech oceni czy tak ma być. Bóle głowy już wyjaśniłam - okazało się że powoduje je..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 286

.. ...sercu nie ma żadnej narośli, ani nic takiego...jeśli zrobisz badania nie wykażą nic...to jest adrenalina, kiedy się boisz, denerwujesz, wyzwala się i płynie do sera, powodując szybkie tętno, kołatanie, bół i wszystko... po to sa własnie bloker typy propranolol, któr blokuja dopływ..

Ucisk, gula w gardle - Str. 10

.. ...w gardle, jak jakaś narośl, nie mogę się jej pozbyć, nie boli ale przeszkadza i mam wrażenie jakby ktoś mnie * trzymał za gardło * . Do tego dochodzą bóle mięśni szyjnych, a także wrażenie spuchniętej szyi, ale mam także lekkie zawroty głowy. Zrobiłam wszystkie badania dwa razy. Jest ok,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 73

.. ...zdiagnozowano u mnie narośl na lewej komorze serca ( 43 mm ). Ponieważ wycięcie tej narośli przesuwa się ciągle na dalszy termin , a czytałam że ablacja może pomóc na migotanie ,chciałam dowiedzieć się czy nie powinnam poprzestać na tym zabiegu , może te bardzo częste migotania..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 6

.. ...i zauważyłam białłą narośc na migdale myślałam że to guma do żucia wiec postanowiłam ja odkleic poprzez najadzenie sie chleba myślałam że chleb mi weźmie popcha do żołłądka tą gume w końcui chleb mi stanoł w gardle gdyz miała tak wszystko opuchnięte że nie mogłam nic łykac. Zawieziono..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 910

.. ...tłuszczak czy jakaś inna narośl. Ja wiem, że przychodzą najgorsze myśli, ale je odpędzaj i nie pozwól im sobą zawładnąć. Na nerwy zawsze jest czas, a teraz trzeba wierzyć, że będzie wszystko dobrze.Trzymaj się. Madziu, a Ty gdzie się podziewasz ?? Jak tam Twoje spanie ? Freciu jak tam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1004

.. ...na początku... Taka narośl, to ja zauważyłam u siebie, że to dziąsło takie, ale wiem co za ból... ja tabletki aż kiedyś brałam, bo nie dało się wytrzymać. Hej kochani ja w pracy zaraz padne takie nudy;/ a pogoda do kitu zimno jak nie wiem co! Mnie cos ten zoladek juz mniej pobolewa i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1285

.. ...moja kuzynka miała taką narośl i też w tym samym miejscu i musiała usunąć, to zwykły zabieg ale po co czekać. A może u Ciebie wystarczą leki na wysuszenie tego czegoś, tak czy inaczej koniecznie lekarz. Aga 28, super, że masz lepsze dni, tak trzymaj mała : ) A nie wiesz może Aga co się..

Uczucie duszenia, przedmiotu w gardle

.. ...gardle jakby coś było, narośl. Po wycięciu objawy przeszły. Tak więc lepiej opowiedzieć rodzinnemu co i jak i wziąść skierowanie do gastrologa lub kardiologa; - ].Dużo zdrowia życzę Taka małą rada. Posłuchaj rady osoby piszącej post wyżej a później mojej. Okazało się że to nerwica która..

Uraz nogi

.. ...urazie, mogą powstawać narośla, stawy * strzelają * i bolą ( bolą też okoliczne mięśnie i mogą występować ich skurcze ) dlatego o niej pomyślałam. Teoretycznie może zająć wszystkie stawy z tym, ze najczęściej są to najbardziej obciążane stawy rąk, nóg i kręgosłupa. Nie jest wyleczalna,..

Guz na nodze po udzerzeniu

.. ...opatrunkow siniak zszedł ale narośl taka została . juz mija miesiac ja to mam .. czy to normalne po 2 uderzeniach ??? nie mam kolorow ale jakas narosl czy guz zostało .. ?? to normalne ?? czy moze to cos poważnego prosze pomocy !! to nie rak ;( ??? Zrób sobie prześwietlenie. To może być..

Amfetamina spowodowała problemy z przełykiem i całym układem pokarmowym

.. ...i zauważyłam białłą narośc na migdale myślałam że to guma do żucia wiec postanowiłam ja odkleic poprzez najadzenie sie chleba myślałam że chleb mi weźmie popcha do żołłądka tą gume w końcui chleb mi stanoł w gardle gdyz miała tak wszystko opuchnięte że nie mogłam nic łykac. Zawieziono..

Badanie histopatoligiczne

.. ...wycinki z podejrzanych narośli... Wynik brzmi: znamię skórne, wycięcie niecałkowite no właśnie,ale co oznacza to wycięcie niecałkowite,bo tego nie rozumiem jaaga wyciecie powinno byc z marginesem tkanki zdrowej, a chyba nie bylo. aha,ale jeśli znamię nie było zaatakowane to tym bardziej..

Mam ostrofity na kręgosłupie szyjnym i piersiowym

.. ...ostrofity ,a osteofity.Są to narośla kostne na bocznych powierzchniach kręgówl;.Częst towarzyszą skrzywieniom kręgosłupa.Najlepiej jedż do uzdrowiska,albo na miejscu skorzystaj z reHabilitacji.Pomaga krioterapia - działa przeciwbólowo i laser.No i odpowiednia gimnstyka.A byłeś u..

Anomalia tt. wieńcowych?

.. ...uprawiania.sytuacja wygladala tak ze jakos one wygiete byly i to zwiekszalo szanse zawalu iles tam razy jakos tak czy narośl jakaś tam była sam nie pamiętam. Pozdro Odświeżam wątek ; ) rozwarstwienie tętnicy?..

Błagam o pomoc..

.. ...jądrze mam coś jakby narośl ( miałem to od dziecka ale nigdy nie zwracałem uwagi ). W styczniu 2009 udałem się do urologa do lecznicy na Mokotowie w celu badania urologicznego. Lekarz wykluczył raka jądra, stwierdził, że wszystko jest ok. a moje problemy mają tło hormonalne. Po zrobieniu..