Narządy jamy brzusznej

Aorta

Aorta

.. ...doprowadzają krew do wszystkich narządów jamy brzusznej ( żołądek, śledziona, wątroba, trzustka, jelita itd ). Aorta brzuszna dzieli się w końcu na dwie tętnice biodrowe wspólne, których kolejne rozgałęzienia doprowadzają krew do narządów miednicy i do kończyn dolnych. Na całym przebiegu..

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...obszaru jamy brzusznej ale również z klatki piersiowej. Zawał serca może zamiast typowym bólem zamostkowym manifestować się właśnie bólami w okolicy nadbrzusza. Jest to tak zwana maska brzuszna zawału...

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...ono ocenić nie tylko narządy jamy brzusznej, ale także naczynia krwionośne - w tym przypadku aortę. Ocenia się jej przebieg, odgałęzienia, poszerzenie średnicy lub ewentualne zwężenia oraz oboczność blaszek miażdżycowych i charakter przypływu krwi przez naczynie. Badanie ma w takiej..

Bóle w pachwinie

.. ...chorobowych toczących się w narządach jamy brzusznej lub miednicy. Bardzo istotny jest charakter bólu, okoliczności jego wystąpienia oraz zjawisko promieniowania. Kłujący ból promieniujący z okolicy lędźwiowej w dół do pachwiny może być na przykład związany z kamicą układu moczowego. Z..

Ból trzustki

.. Trzustka jest narządem położonym w lewym, górnym kwadrancie jamy brzusznej, do tyłu do żołądka i pomiędzy śledzioną a dwunastnicą ( dwunastnica obejmuje głowę trzustki ). Bóle wywołane patologią tego narządu, najczęściej ostrym lub przewlekłym zapaleniem trzustki, są odczuwalne głównie w lewym nadbrzuszu...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 211

.. ...Kreatynina, USG tarczycy i narządów szyjnych, USG jamy brzusznej, rentgen zatok * Teraz poszlam do neurologa i jak na razie mam zrobione EEG i zapisana jestem na tomografie, na jutro mam tez skierowanie na pobranie krwi po katem boreliozy. Te wszystkie badania oprócz OB, które w jednym..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...w tej okolicy innymi narządami. Objawem perforacji jest bardzo silny ból w górnej części brzucha, porównywalny do ukłucia nożem, zaś cały brzuch jest twardy jak deska. Leczenie jest wyłącznie chirurgiczne i polega na otwarciu jamy brzusznej i zeszyciu przedziurawienia. Groźnym..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 3

.. ...pochodzić również od narządów położonych w górnej części jamy brzusznej: pęcherzyka żółciowego, żołądka oraz trzustki. W napadzie kolki żółciowej na tle kamicy pęcherzyka żółciowego bóle promieniują do pleców, zwłaszcza do prawej łopatki. Wrzód żołądka drążący do trzustki również..

Tętniak IAS

.. ...tętniczym mózgu, serca oraz narządów jamy brzusznej i kończyn. Częstość występowania drożnego otworu owalnego szacuje się mniej więcej na 30% w populacji, aczkolwiek tylko u niewielkiej części może on stać się przyczyną wystąpienia incydentu zatorowego ( np. udaru mózgu ). W chwili..

Nadciśnienie tętnicze, pigułki, drganie rąk

.. ...kształtu i wielkości, inne narządy jamy brzusznej również w normie. Wykonano scyntygrafię nerek z testem kaptoprilowym, w obu badaniach nerki o prawidłowym kształcie i rozmieszczeniu znacznika w miąższu. W arteriografii nerek podwójne unaczynienie obu nerek, poza tym arteriografia nerek..

Życiowa szansa ! - jak oszukać aparat ECHO ?

.. ...tak jak są np. badane narządy w obszarze jamy brzusznej.Według mojego stanu wiedzy ( a mialam robione takie echo serca ) takiego badania nie sposób * oszukać * . Na ekranie pokaże Ci się taki obraz jaki faktycznie jest w środku. Oczywiście * pokaże * ale opis na karcie badania to bardzo..

Ból w niedomykalności aortalnej

.. ...komputerową wszystkich narządów, albo chociaż usg jamy brzusznej. Arturze! Skoro jesteś osobą z wada serca, to zapraszam Cię na forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie są także ludzie w naszym wieku, przed operacjami zastawek i po nich. Można zasięgnąc porady, dostać wsparcie psychiczne...