Nasilające

Niewydolność serca

.. ...leżących ). Obrzęki nasilają się po przebudzeniu organizmu. Innymi objawami mogą być: wzmożone oddawanie moczu w nocy ( nycturia ), suchy męczący kaszel kaszel w nocy, ochłodzenie kończyn, kołatanie serca ( uczucie nierównego bicia - potykania serca_, bóle wieńcowe, zawroty głowy i..

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...związku chemicznego nasilającego agregację ( zlepianie się płytek krwi ). Działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe tego związku spowodowane jest jego hamującym wpływem na syntezę i uwalnianie prostaglandyn. Kwas acetylosalicylowy doskonale się wchłania z przewodu pokarmowego i..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...muszą unikać wysiłków nasilających objawy, często muszą korzystać z tlenoterapii. Leczenie farmakologiczne opiera się na lekach rozkurczających naczynia ( Ca blokery, inhibitory enndoteliny, sildenafil ), lekach hamujących przerost śródbłonka naczyń oraz lekach moczopędnych i..

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...jest nieznośny ból, nasilający się w pozycji leżącej. Ból uniemożliwia choremu poruszanie się, uniemożliwia również sen. Nie ustępuje nawet po narkotycznych lekach przeciwbólowych. Kolejne dwa objawy są niemożliwe do oceny przez pacjenta. Lekarz mierząc ciśnienie na ramieniu i na podudzi..

Refluks

.. ...pieczenia w nadbrzuszu, nasilające się po jedzeniu. Refluks pęcherzowo - moczowodowy. Refluks pęcherzowo - moczowodowy, czyli cofanie się moczu z pęcherza do moczowodów, jest zwykle spowodowany niedojrzałością lub wadę ujść moczowodu. Refluks ten może być przyczyną nawracających zakażeń..

Drżenia

.. ...). Drżenia samoistne nasilają się w spoczynku, pod wpływem stresu i emocji. Czynne ruchy wykonywane drżąca kończyną zmniejszają nasilenie ruchów mimowolnych. Drżenia występują także w przypadku uszkodzenia móżdżku lub rdzenia kręgowego. W tym wypadku są to tak zwane drżenia zamiarowe...

Tiki

.. ...Sytuacje stresowe zwykle nasilają objawy, we śnie natomiast tiki ustępują. Przyczyna tików nie jest do końca wyjaśniona. Prawdopodobnie zaburzeni ma związek z nieprawidłowym przewodnictwem dopaminergicznym w mózgu ( zaburzenia stężenia dopaminy ). Fakt, że tiki mogą występować jako..

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...Dolegliwości nasilają się w nocy i podczas stresu lub wysiłku. Leczenie powinno być nie tylko objawowe ( leki przeciwbólowe ) ale przede wszystkim przyczynowe - dobre efekty przynosi intensywna insulinoterapia...

Fibraty

.. ...wzrost poziomu HDL oraz nasilają proces oddawania lipidów z tkanek. Poza działaniem związanym z gospodarką lipidową, fibraty wykazują także aktywność przeciwpłytkową i przeciwzapalną. Zwiększają także wrażliwość komórek mięśniowych, komórek tkanki tłuszczowej i fibroblastów ( komórek..

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...nawracających, stopniowo nasilających się cech niewydolności serca, prowadzących w końcu do śmierci. Pierwszy w świecie skuteczny zabieg implantacji został przeprowadzony w Vancouver w maju 2005 roku. Od tego czasu zabieg implantacji zastawki aortalnej alternatywną metodą przeprowadzono..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 21

.. ...uczucie drętwienia, a z nasilającego się niepokoju zaburzenia rytm. Może być oczywiście odwrotnie. Nie da sie przez internet. Przyczyny drętwienia mogą być np neurologiczne - np zmiany w kręgosłupie, z nich drętwienie, potem niepokoj i arytmia. itd. Nie da rady przez komputer. Sorry...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...ciąży zwykle objawy sie nasilają. Nigdy jednak nie miałam tak wysokiego tętna i to tak długo. Próbowałam przeczekać jak zwykle, al ew końcu poszłam do przychodni no i tam po ekg od razu wezwali karetkę. Dramatycznie to wyglądało, strasznie trudno wtedy wierzyć że to tylko nerwica. W..

Echo serca - Str. 3

.. ...serca zostały, w dodatku nasilają się, czasem są bardzo mocne hmmmm, może wiecie co powinnam zrobić i co się ze mna dzieje? serduszko 22lata Witam oto mmoje wyniki z marca 2006!: Zastawka Mitralna - Obraz prawidlowy Zastawka Aortalna - Obraz prawidłowy Zastawka Trojdzielna - Obraz..

Echo serca - Str. 15

.. ...Uogólniona hipokineza nasilająca się w segmentach koniuszkowych. EF%:40 - 45% Powiekszony lewy przesionek, odcinkowe zaburzenia LK - tak jakby po niedokrwieniu sciany przedniej( czyli po zawale ), ale to moge tylko domniemywac Pani Izabelo mam pytanie . Duzo sie tu mówi o dodatkowych..

Echo serca - Str. 51

.. ...kilka leków które bardzo nasilają tycie, a on sam też ma swoja słabosc - pali jak smok. z tuszą nalezy walczyc DLA SWOJEGO ZDROWIA, a lekarze owszem, maja prawo nam o tym przypominać, ale na pewno nie moga byc nieprzyjemni, nie mówiąc juz o tak karygodnych zachowaniach jak wysmiewanie,..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...Zauważyłam, ze skurcze te nasilają sie, kiedy przezywam silny stres. Pocieszam sie tym, ze gdyby naprawde mi cos bylo, to kardiolog by przeciez tego nie zignorowal...ale te skurcze są okropne, odbierają mi chec do wszystkiego:( Jesli ktos chcialby pogadac, podaje moj nr gg 4078046...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...kilka dni duszności nasilające się przy wyjściu z domu, dławienie w gardle z każdą chwilą spędzoną dłużej poza domem, lęk przed zostaniem samej nawet na pare minut, panika przed snem, że się nie obudzę, ciągłe uczucie zmęczenia, mdłości, uczucie wiotkich mięśni, brak apetytu to już było..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 52

.. ...początku stosowania nasilają one objawy choroby podstawowej. Ja np. miałam paniczne ataki lękowe. Choć Seroxat znosiłam lepiej niż Effectin. Z początku Seroxat wywoływał u mnie panikę , a Effectin z kolei ciągłe zdenerwowanie. Aktualnie wolałabym teraz brać Seroxat, ale boje się zmiany..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 149

.. ...klimakterium.Wszystkie objawy nasilają się.Mówisz jeszcze o skaczącym ciśnieniu i uderzeniach gorąca.Nie wiem ,jak wysokie miewasz cisnienie,ale moim zdaniem powinnaś mierzyć je rano i wieczorem i notować,by móc porównać.Tak robić przynajmniej przez tydzień. Pozdrawiam Witam serdecznie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 184

.. ...objawy stopniowo się nasilają , nie czekaj tylko wybierz się do lekarza.A powiesz mu dokładnie to co tu napisałeś,ludzie mają tyle problemów i różnych objawów,że on z pewnością się nie zdziwi tylko zrozumie.Jeśli są to objawy nerwicowe i nic nie będziesz z tym robił będzie coraz..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...aktywność antykoagulantów nasilając ( NLPZ, chinidyna, butapirazol, amiodaron, sulfonamidy, antybiotyki, leki przeciwcukrzycowe ), bądź osłabiając ich działanie ( barbiturany, glikozydy naparstnicy, atropina, glikokortykosteroidy, a nawet prowadząc do powikłań Nakładanie się działanie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...stale - zdecydowanie nasilają się, gdy w organiźmie dochodzi do zaburzen elektrolitowych ( niedobór wapnia, magnezu, potasu ), w sytuacji stresowej. Silniej odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...takich jak ja objawy te nasilają się może sie myle. pozdrawiam Witam wszystkich * płatkowców * . Mam 40lat, z tą wadą żyję już około 20 - tu jeżeli to Was pocieszy lub coś pomorze to przeczytajcie. Na początku było bardzo ciężko to samo co u Was, jak już wiedziałam co mi jest ( że nie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 22

.. ...inwazyjne z objawami nasilającymi się a inne to bomby zegarowe tzn. że może nam się zdawać że to tylko wypadanie płatka zastawki a gdzieś na ulicy możemy stracić przytomność człowiek musi się pilnować to wszystko! i nie oszczędzać im bardziej się wusportujemy tym więcej nasze serce..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...ciąży objawy choroby się nasilają? Podobno w czasie ciąży może być gorzej ze względu na dodatkowe obciążenie serca. Bardzo często u kobiet właśnie w czasie trwania ciąży objawia się zespól barlowa. Rozumiem ze po porodzie mija? pozdr Witam u mnie tez wykryto ta chorobe... Czesto kulo..

Skurcze dodatkowe a papierosy

.. ...czasami mi się one tak nasilają, że zaczynam panikować. Dodam, że leczę się na nerwicę lękową. Pytałam kardiologa czy nerwica jest przyczyną tych skurczy. Twierdzi, że nie. Teraz jestem na etapie rzucania palenia. Nie palę czwarty dzień. Podobno jest to najgorszy, kryzysowy dzień i co?..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 23

.. ...duszności, suchego kaszlu nasilającego się w nocy oraz ogólnego osłabienia. Lekarze nie wiedzieli co mi jest, aż zdecydowaliście się zrobić mi Echo Serca. Diagnoza brzmiała jak wyrok. Nie wydolność Serca IV * , Kardiomiopatia Roztrzeniowa, Niedomykalność Zastawki Mitralnej III * , EF 10..

Po ablacji - Str. 9

.. ...na razie jest OK.Bóle nasilają się u niego przy zmianie pogody, po wysiłku,dlatego badż ostrożna,bądż w kontakcie ze swoim lekarzem.Myślę ,że nie należy się forsować,trzeba się trochę oszczędzać. Dzisiaj to wiem z doświadczenia,bo lekarz robiący ablacje mówił o 2 tygodniach ochronki,a..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...te dolegliwości się nasilają. Wedy się deneruję i to jest takie błedne koło. Leków żadnych nie przyjmuję. Jeśli masz podobne dolegliwości powinnaś zrobić sobie echo serca - to podstawowe badanie które określi stopień zaawansowania z.B. Ja szczerze powiedziawszy też dużo czytam na temat..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...Zauważyłem że objawy nasilają się najbardziej w okresie wiosennym oraz jesiennym, a także zdarzaja sie często w lecie. Wiec tym bardziej polecam życie na łonie natury : ) Takie są moje sposoby radzenia z nerwicą i muszę powiedzieć ze są całkiem skuteczne. Jeśli ktoś znalazł także jakies..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...serca zostały, w dodatku nasilają się, czasem są bardzo mocne, tylko że ja jestem dosyć spokojna, hehe - tzw bezstresowa, ps bóle w klatce też mam.. serduszko do Asiuli mam podobne objawy wydają się jakby związane z sercem u mnie jest to spowodowane chorobą refluksową , męczy mnie to już..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...szczególnie moje objawy nasilają sie w nocy myślę,że umieram, mam wiec lęki przed położeniem się do łóżka, trafiłam w końcu do irydologa który potwierdził diagnozę stawianą przez w/w lekarzy, silna nerwica serca i nerwica wegetatywna. Też stale myślę, że lekarze coś przeoczyli bo nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 31

.. ...dolegliwości szczególnie nasilają się jesienią.Dlatego cały czas muszę przyjmować lanzul. Kochana Lidio,od refluksu się nie umiera.Do spania układaj głowę wysoko.Cofająca sie treść żołądkowa to niestrawione jedzenie plus kwasy żołądkowe.Ma ona negatywny wpływ na szkliwo zębów i może..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 53

.. ...nasiliły.Często objawy się nasilają gdy dotknie nas w życiu jakaś sytuacja z którą nie potrafimy sobie poradzić.Leku który stosujesz nie znam osobiście,ale może ktoś inny na forum to zażywał.. pozdrawiam Moni Robson ma racje,ja tez tak mam,przezycia z przeszlosci caly czas wracaja i nic..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 87

.. ...barku itd. Objawy się nasilają wraz z dużymi wahaniami ciśnienia atmosferycznego Masakra juz mi rece odpadaja ja jak prasuje to zawsze dolka lapie pierwszy atak mialam przy prasowaniu :/ jeszcze na dodatek szef mojego chlopaka mnie wkurzyl mam wrazenie ze On ma niskie mniemanie o..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...,kołatania serca często nasilające sie przy stresie,wysiłku ,zmęczeniu, opalaniu sie lato to dla mnie koszmar czuje sie słabo zwłaszcza przy wysokiej temperatuże unokam słońca .solarium,lecze się w szpilalach raz w roku tam trafiam na obserwację lekarz muwi ze dziecko urodzę ale niemam..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...zawsze, takie duszności nasilają sie przeważnie wieczorem i w nocy, co zauważyłam że jak śpie na kilku poduszkach to lepiej mi się oddycha, czyli wysoko głowa. Robiłam badania na alergie i nie jestem alergikiem czy to może być serce prosze o odpowiedź MAGDA bardzo proszę o odpowiedz w..

Dziwne ataki serca

.. ...są one dokuczliwe i nasilają inne objawy. Niestety z pogłębioną nerwicą mam do czynienia dopiero od kilku miesięcy i nie zawsze potrafię powiedzieć sobie nic mi nie jest. Najgorsze w tych przypadkach jest poczucie osamotnienia i braku pomocy. Nie słyszałem wprawdzie o przypadkach..

CK-MB - Str. 2

.. ...ksiązkowe! ) jest dusznościa nasilająca się przy wysilku i w pozycji leżącej 9dlatego chorzy np. spia na siedzaco ) Droga Doroto, kardio0logia to zdecydowanie dziedzina,w ktorej czuję sie dosyć dobrze. Zajmuję się nią już od dłuzszego czasu( a ściślej od 15r.ż.: ) ).więc trochę czssu już..

Silne bóle w okolicach serca

.. ...Pozdrawiam Jeżeli bóle nasilają się podczas niektórych ruchów ( także oddechowych ) to znaczy, że nie pochodzą od serca. Są to prawdopodobnie neuralgie czyli pochodzące od nerwów międzyżebrowych lub bóle mięśniowe. Spróbuj stosować maści na mięśniobóle parę razy na dobę. Jeśli pomogą..

Zespół wazowagalny - Str. 2

.. ...obniżenie a one dodatkowo nasilają omdlenia wazowagalne - błędne koło. masz race stymulator chroni cię przez zwolnienie albo zatrzymaniem tetna a nie przed spadkiem RR ja nie mam stymulatora bo ja mam mega tachykardie prawie całą dobę - heh mój naturalny stymek ; ) . nawet jak zwania..

Zespół wazowagalny - Str. 3

.. ...na rok mi też sie one nasilają, też to czuję i staram się kontrolować ale nie ustoję nawet 10 minut. nawet chodzić za dużo nie mogę. kaludia możesz oprócz zespołu wazowagalnego mieć inne choroby które mogą sie na siebie nakładać. kurcze nie mogę sobie teraz przypomnieć nazwy tego zespołu..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...arytmie )zdecydowanie nasilają się po wypiciu alkoholu( co prawda i bez niego występują,ale po nim się bardzo nasilają ). Odkąd dowiedziałam się o swojej przypadłości nie piłam,tylko 3 razy zrobiłam odstępstwo,i za każdym razem te objawy wystąpiły - wystarczyło 1 piwo lub kilka łyków..

Dodatkowe skurcze - Str. 25

.. ...odchorować, skurcze się nasilają, ale w końcu przechodzi. Tak będzie i u Ciebie już za kilka dni, a skoro to ostatni egzamin, to się mocno spręż i będzie po wyszystkiemu, jak mówią w jakimś kabarecie. Ja nad morzem czułam się dobrze, a w porywach bardzo dobrze, dopiero na sam koniec..

Dodatkowe skurcze - Str. 28

.. ...rzecz. Przeskakiwania sie nasilają jak mam mocne wzdęcie brzucha. Jestem już 7 lat po wycięciu woreczka żółciowego i od tej pory stałam się podwójną kaleką. Wcześniej męczył mnie woreczek teraz z braku odpowiedniej ilości żółci nawalają mi jelita no i te serce. Koszmar...byle się z tego..

Dodatkowe skurcze - Str. 34

.. ...bardzo moge bo mi sie nasilają skurcze można by jakiś koniaczek od czasu do czasu ale sie troche boje, A co do twojej mamy bardzo ci współczuje wiem co to znaczy moja mama zmarła na raka trzustki Pozdrawiam cię i wszystkich forumowiczów. czy to prawda ze ablacja nic nie poradzi na te..

Dodatkowe skurcze - Str. 42

.. ...mnie kiedy objawy sie nasilają, a dzieje sie to co jakiś czas. I wtedy zawsze dopadają mnie straszne zawroty, ostatnio kiedy miałam taki gorszy czas kupiłam sobie nawet homeopatyczny lek na zawroty, ale nie za bardzo pomagał. Natomiast po zwiększeniu dawki leku który biorę ( concor 5 )..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...Niestety, z czasem zmiany nasilają się, zwężenie jest coraz ciaśniejsze i zazwyczaj w wieku kilkunastu lat dzieci wymagają już leczenia operacyjnego. W wadzie tej dziecko musi być systematycznie kontrolowane przez kardiologa, ponieważ posiada ona swoja dynamikę rozwoju, zmienia się z..

Ból po prawej stronie, nasilający w pozycji leżące

.. Jak w tytule, wczoraj rano pojawił się ból w okolicach prawej łopatki, ból ma charakter przeszywający, kłujący przy głębokim wdechu, w pozycji pionowej w zasadzie ustąpił, jednak gdy położyłem się do snu bardzo szybko dał o sobie znać uniemożliwiając przebywanie w tej pozycji,uczucie jakby strzała..

Bóle serca w ciąży

.. ...klatce piersiowej które nasilają sie podczas arytmi!! Boli mnie tak jakby z prawej strony w okolicy mostka ale dosc wysoko - czesto mnie kłuje serce, boli. szczypie. Zobiono mi echo serca i wyszlo niby ok, za wyjątkiem przepływu krwi przez zastawke mitralną własnie!!!norma jest EF (..

Jakie pokarmy mają wpływ na krzepnięcie krwi?

.. ...Syncumaru ) Tabela 2. Leki nasilające działanie doustnych antykoagulantów Allopurinol Aminoglikozydy Amiodaron Ampicylina Bezafibrat Cefalosporyny II i III generacj Chinidyna Chloramfenikol Cimetydyna Erytromycyna Dihydroergotamina Fenylbutazon Fenytoina Flukonazol Heparyna i heparyny..

Silny ból pod lewą łopatką

.. ...w klatce piersiowej, nasilający się np. przy schylaniu. Mam też problemy z oddychaniem. Czy to coś poważnego? Powinnam się zwrócić do lekarza, czy czekać aż samo przejdzie? Mam 23 lata. Prawdopodobnie jest to zapalenie opłucnej ( boli przy kaszlaniu?? ) Musisz koniecznie zrobić zdjęcoe..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...się dłużej, a nawet nasilają mimo ustąpienia sytuacji stresowej i braku zewnętrznych, * obiektywnych * czynników mogących je powodować, mówimy o zaburzeniach nerwicowych. Nerwica jest poważną dolegliwością o wielorakich skutkach zarówno dla tego, kogo dotyka, jak też dla jego otoczenia...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 16

.. ...dolegliwości u mnie się nasilają!! sama nie wiem jakie na to jest lekarstwo...ale wiem ze trzeba z tym walczyc i nie dac sie pokonac tej ohydnej chorobie!! I wiem że niektórzy nie są w stanie nas zrozumiec wręcz myślą ,że to jakies nasze wymysły... no ale coz!!Piszcie jak coś..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 18

.. ...mnie dodatkowe skurcze, nasilające się przeważnie wieczorem.A przy tych dodatkowych skurczach następuje duszność i lęk przed śmiercią. Miałem robione badania usg serca. Stwierdzono niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej. Lekarz stwierdził, że z tym można normalnie żyć i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 31

.. ...ataki kołatania serca nasilają mi się okrutnie - często myślę,że dłużej nie wytrzymam. Mam 28 lat i 2 letnią córeczkę, taraz jestem na zolnieniu lekarskim i bardzo dużo o tym myślę i wydaje mi się,że to jeszcze gorzej. Na pewno czułabym się lepiej ponieważ nie myślałabym w kółko tylko o..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...stale - zdecydowanie nasilają się, gdy w organiźmie dochodzi do zaburzen elektrolitowych ( niedobór wapnia, magnezu, potasu ), w sytuacji stresowej. Silniej odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...piersiowej to normalny objaw, nasilają się przede wszystkich podczas oddychania, zmiany pozycji podczas snu. Może to jest spowodowane zrastaniem się klatki piersiowej? Nie wiem - dlatego pytam. Nie odsyłajcie mnie do lekarza bo niedługo jedziemy na wizytę, chcę poprostu usłyszeć opinię..

bóle w boku - Str. 2

.. ...wyszedł ujemny. Mam to samo. Bule nasilają się przy wstawaniu oraz napinaniu mięśni brzucha co to morze być ???? Proszę o pomoc. Boli mnie tez w Lewym boku i mam zgrubienie pod zebrami co to morze być?..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...duszności,ktore nieraz sie nasilają:( chodze na terapie do psychologa ale jakos nie jestem jeszcze przekonany aby to mi pomogło!!!! nie wiem co mama robić? czy zapisać sie pywatnie do psychiatry? bo chodze do psychologa na NFZ i on mi ciagle wmawia ze musze sobie z tym poradzic np...

Nerwica - artykuł

.. ...długo, zamiast ustępować nasilają się i zaczynają negatywnie wpływać na Twoje życie, być może masz nerwicę. Zaburzenia nerwicowe są plagą naszych czasów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że coraz częściej żyjemy w warunkach, które sprzyjają ich rozwojowi: napięcie wynikające z..

Ostre ataki pulsu i ciśnienia do granic możliwości

.. ...arytmię,której objawy mocno nasilają się w tych trudnych chwilach.Wszystkie badania zrobione, i są ok jedynie trójglicerydy wysoko,co teraz robić? przeziębię się i kaplica?na tym pogotowiu zawsze ruszają się jak muchy w smole i bagatelizują objawy zazwyczaj a mi serducho mało nie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 27

.. ...choroba śmiertelna ale nasilająca sie nerwica może doprowadzić do depresji a ta z kolei może wywołać myśli samobójcze i wtedy człowiek nie umiera od tego tylko sam może się zabić. Wiem o tym miałem okres w swoim życiu że miałem myśli samobójcze tylko dzięki silnym lekom i wizytom u..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 28

.. ...przyszlością. Problemy te nasilają się wlaśnie w tym czasie jesienno - zimowym gdzie jest krótki dzień i malo światła. Depresja dotyka osoby wrażliwe nie dające sobie rady z rzeczywistością. Wiedz, że to minie. przyjdzie zima , spadnie śnieg, będziesz miał bardziej pozytywne spojrzenie..

Ucisk, gula w gardle - Str. 8

.. ...denerwuję doligliwości te nasilają się, ale czasem pojawiają się tak same z siebie np. w środku nocy. Mam podobno powiększone węzły chłonne na szyi. Czasem mam takie napady zimna, duszności i drżenia rąk. Na krótko pomaga natomiast picie wody mineralnej i mycie zębów lub płukanie gardła..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...objawy ( już od paru lat, nasilające się ): 1.Podczas wzmożonego wysiłku: - ściskanie w sercu - ból w klatce piersiowej - szumienie w głowie - omdlenia 2.Przy odpoczynku po wysiłku: - bardzo duża duszność - kaszel - mrowienie dłoni - trzęsące się dłonie - * powrót do siebie * trwa..

Dolegliwości serca u trenujących bieganie

.. ...czasem kłucie po lewej stronie , uczuciec ucisku ale podczas biegania wszystko jest ok , dolegliwości występują okresowa nasilają się pod wpływem strsu , proszę o odpowiedzmoże ktoś ma podobny problem...

Kłucie w sercu

.. ...skurcze ostatnio się nasilają, a dziś po skurczu miałam puls 105 - czyli o wiele szybszy niż zazwyczaj... A to i tak był w miarę łagodny skurcz. Muszę się w końcu zmobilizować i pójść do lekarza. Pozdrawiam. proponuje zrobic badanie krwi na potas i magnez, nie pic duzo szczegolnie kawy i..

Po operacji bajpasów

.. ...z bólami w piersiach nasilającymi sie i tak już został po badaniach z nakazem kategorycznego leżenia max mógł usiąść ... bali sie o zawał ... najpierw koronarografia - zrozpaczona Mama dzwoniąca , że na sygnale odwieźli Tatę do Ustronia na te USG żył ... a potem od razu Ochojec i..

Wiotka zastawka mitralna

.. ...zazwyczaj stale ale nasilają sie w sytuacjach stresowych, także w przypadku zaburzen elektrolitowych ( niedobór wapnia, magnezu, potasu ). Czy badałaś sie pod kątem tarczycy ? Pozdarwiam i zycze zdrowia. mam to samo. mój lekarz powiedział mi że to taka * uroda * jak np. odstające uszy u..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być? - Str. 2

.. ...w klatce piersiowej, nasilające się w sytuacjach stresowych, bądź wspak - podczas błogostanu. Również często pojawiające się w trakcie wysiłku, zazwyczaj mają swe podłoże na tle psychicznym. To nie oznacza nic na tyle złego, by się załamywać ! ( mogłeś/aś trafić na wiele podlejszych..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 55

.. ...r.ż.mam skurcze dodatkowe nasilają sie podczas stresu mam stwierdzona nerwice i wypadanie płatka zastawki mitralnej.przez ostatnie miesiące miałam dosc dużo stresu i doszły nowe dolegliwości nie umiem tego nawet właściwie opisać trwa to do 10 sekund czuje jakby wokoło serca az w gardle..

Stymulator serca a skurcze przepony - Str. 2

.. ...stawów.Podczas chodzenia nasilają się dolegliwości.Ten rozrusznik pewnie ma wadę fabryczną i wysyła impulsy w nieodpowiednim momencie,które nie mają zgodności z moim rytmem serca. Chciałam dowiedzieć się, czy istnieje jakaś metoda,żeby to sprawdzić.Jeżeli coś wiecie na ten temat proszę..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 6

.. ...leki na nadciśnienie nasilają mi omdlenia. no on kombinuje razem z moim specem od nadciśneinia co ze mną zrobić. jest podejrzenie że mogę jeszcze mieć nadwrażliowśc zatoki szyjnej - to by wyjaśniło spadki RR kiedy śpię. no się okaże bo 25 listopada wiedzę się z moim prof od nadciśnienia..

Ból brzucha, wymioty, trzęsą mi się ręce i kłucie w serce

.. ...czymś te objawy się nasilają ) ciągle boli mnie, brzuch, chce mi sie wymiotować, nic nie moge jeśc, trzęsą mi się ręce i czasem czuje takie nagłe i krótkotrwałe ukłucie jakby szpileczka w serce. Pozdrawiam ja chciałam też zapytać co mi jest. Otóz rok temu lekarz stwierdzil u mnie..

Narkoza a niedomykalność zastawki

.. ...dolegliwości Twoje się bardziej nasilają ! pozdr! Ewa bardzo Ci dziekuję za odpowiedź i za te pocieszające słowa. Masz rację tak się boję że na samą mysl sece mam w gardle. Mam takie głupie myśli. Nie potrafię się wyciszyć . Nie porafię się skupić w pracy. Chyba zwariuję przez te 2 tyg...

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...opakowaniu ), które nie nasilają takich dolegliwości, jak wzdęcia, zgaga czy ból. Ogranicz spożywanie kawy, jeśli jesteś w ciąży. W ogóle z niej zrezygnuj, kiedy karmisz piersią - w twoim mleku będzie kofeina. Nie dawaj kawy dzieciom - to silna używka. Witam wszystkich. Mam 20 lat, dwa..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy

.. ...Dodam, iż bóle głowy nasilają się rano, mam kłopoty z koncentracją, również problemy z menstruacją mam :/ Jak mnie złapie taki ból głowy, to po prostu mam ochotę zasnąć na dwa dni...nie mam jakiegoś światłowstrętu czy czegoś podobnego, ale taki ból głowy, który wręcz rozsadza mi czaszkę..

Nerwica żołądka - Str. 5

.. ...wszystkie dolegliwości nasilają się wczesną wiosna i jesienią. Mnie osobiście pomaga sport - bieganie. Wtedy myślami jestem gdzieś indziej. Każdego wieczoru piję też napar z ziół ( gastrosan ) dzięki temu mogę regularnie się wypróżniać co niewątpliwie ułatwia mi sprawę : ) Jest mi..

Duszenie się - Str. 39

.. ...gorsze. U mnie duszności nasilają sie zaraz po wstaniu z łóżka ( rano ). Dopóki śpię wszystko jest ok. Ty też tak masz? Cały czas oprócz duszności dokuczają mi zaburzenia rytmu serca i jak zwykle słabość. Do tego jeszcze od jakiegoś czasu mam zawroty głowy. Byłam już na pierwszej..

Duszenie się - Str. 40

.. ...przepony i wtedy nerwy nasilają te objawy 2. Alergia - Jestem na coś uczulony i jak pyli mocniej wtedy się dusze. 3. Astma lub problemy z refluksem żołądkowym. Aktualnie przyjmuje Xanax SR i Rexetin rano oraz inchalatory fluxotide i severent popołudniu. Troche mi pomagały ale ostatnio..

Głowa, ucisk i nerwica

.. ...stresującym, objawy się nasilają. Na koniec dodam, że czasem mam dziwne różne nieokreślone doznania... raz mnie w karku coś ukłuje, raz tu zaboli, raz tam... Jednego wieczoru miałem duszności. Bardzo się tym przejmuję i chciałbym wiedzieć, czy aby nie mam guza i czy to na pewno nerwica...

Szkoła, praca i nerwica, czy tak się da żyć?

.. ...zajęcia bo moje objawy się nasilają. chce zmienić swoje życie i zacząć wszystko od nowa. Zamiast się uczyc chciałabym iść do pracy. Jeszcze nie pracowałam, ale chce podjąć się wyzwaniu, ze szkoły chce zrezygnowac, bo wywiera na mnie wielką presje i to przez szkołę najbardziej się..

Epizody ST z EKG

.. ...niedomykalność zastawki, od 4 lat nasilające się zawroty głowy, oraz zasłabnięcia, dodatkowo czuję ból w klatce po lewej stronie, ale co najciekawsze to ten ból występuje nie w czasie wysiłku, ale po nim. Lekarz zlecił wykonanie 24 EKG. Poniżej jest część treści z pierwszej strony z..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 3

.. ...uważam, że u mnie ataki nasilają się rzeczywiście w wyniku jakiś stresów , często jakiś czas po jakimś przeżyciu emocjonalnym. Ostatnio jednak najgłubsza uwaga ze strony znajomych prowokowała serduszko do przyspieszonego bicia. Trafiłam do kardiologa miałam troche badń i stwierdzono..

Obniżenie i uniesienie odcinka ST

.. ...niedomykalność zastawki, od 4 lat nasilające się zawroty głowy, oraz zasłabnięcia, dodatkowo czuję ból w klatce po lewej stronie, ale co najciekawsze to ten ból występuje nie w czasie wysiłku, ale po nim. Lekarz zlecił wykonanie 24h EKG. Poniżej jest część treści z pierwszej strony z..

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 4

.. ...objawy coraz bardziej się nasilają. Powiedzcie, jak możecie do jakiego lekarza najlepiej się udać aby stwierdził lub wykluczył nerwicę? Z góry dziękuję. Witaj Sebir Lekarz pierwszego kontaktu da Ci skierowanie do psychiatry lub neurologa,chyba że chcesz prywatnie zacząć leczenie no to..

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 5

.. ...dzięki temu lęki się nie nasilają tylko ustępują gdy odpocznę. 3. Coraz mniejszą wagę przykładam do opinii innych ludzi. Robię więcej dla siebie dla własnej przyjemności. 4. Przestały mnie boleć wspomnienia z dzieciństwa. Zrozumiałam, że ten ból to tęsknota za beztroskim dzieciństwem. 5...

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 19

.. ...siebie ,kiedy lęki się nasilają, co może je powodować.Przeanalizowałam i rozłożyłam na czynniki pierwsze całe swoje dotychczasowe życie.Kiedy pozbywałam się jednych lęków,dochodziły nowe.Bałam się,że zwariuję.Wiedziałam,że nie mogę się skupiać cały czas na sobie, ponieważ to też dobrze..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 7

.. ...martwię bo objawy się nasilają. 15 minut nie wytrzymam stojąc. W piątek wracając do domu z Łodzi busem zasłabłam i od tego czasu czuje że teraz może być tylko gorzej. Nawet teraz czuje ból w serduchu, jest mi zimno chodziaż w mieszkaniu jest gorąco!!! mam zimne dłonie i stopy, drgawki..