Nerki

Gazometria

.. ...w tej kwestii pełnią nerki i płuca. Nieprawidłowe wyniki akwametrii mogą świadczyć o uszkodzeniu tych narządów. Gazometria jest kluczowym badaniem w ocenianiu wydolności oddechowej pacjenta. Uczucie duszności jest subiektywne, dopiero ocena prężności tlenu i dwutlenku węgla ( czyli..

Układ renina-angiotensyna-aldosteron (RAA)

.. ...wpływa między innymi na nerki i skłania je do oszczędzania sodu. Sód zatrzymuje wodę w naczyniach i przez to także przyczynia się do wzrostu ciśnienia tętniczego. W przewlekłym nadciśnieniu tętniczym dochodzi do uszkodzenia nerek, przepływa przez nie mniejsza ilość krwi. Nerki bronią się..

Niedobory magnezu

.. ...przyczyną niewielkich niedoborów magnezu jest picie dużych ilości kawy, która działa moczopędnie i nasila wydalanie magnezu przez nerki. Przy tego tupu zaburzeniach świetnym lekarstwem jest czekolada...

Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

.. ...atakować płuca, stawy, nerki, układ pokarmowy, układ nerwowy. Toczeń może także atakować serca. Możliwe jest wtedy wystąpienie zapalenia osierdzia, zapalenia wsierdzia z uszkodzeniem zastawek serca i wtórną ich dysfunkcją, rzadko dochodzi do zapalenia mięśnia sercowego. Bardzo..

Chelatacja

.. ...łatwością wydalić przez nerki. Od lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku chelatacja jest przez niektóre ośrodki stosowana jako terapia miażdżycy. EDTA podaje się dożylnie w pulsach. Według zwolenników tego sposobu leczenie, kwas wersenowy wiąże się z cholesterolem i wapniem zawartym w..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...element funkcjonalny nerki ), w którym działa lek ( pętla Henlego ). Torasemid hamuje wchłanianie zwrotne sodu, chlorków i wody. Mechanizm działania jest wspólny dla całej grupy ( diuretyki ), poszczególne preparaty różnią się siła działania i częstością występowania efektów..

Kwasica

.. ...organizmu to płuca i nerki. Do rozwoju kwasicy może dojść w przebiegu wielu chorób: cukrzycy ( kwasica ketonowa, ketoza ), zatrucia alkoholowego, chorób nerek ( niewydolność nerek ) i przewodu pokarmowego, płuc, układu sercowo - naczyniowego ( prawokomorowa niewydolność serca ). Kwasica,..

Przytarczyce

.. ...wchłanianie wapnia ), nerki ( jeden z etapów syntezy aktywnej postaci witaminy D ), oraz kości ( resorpcja wapnia ). Do prawidłowego funkcjonowania przytarczyc jest konieczne odpowiednie stężenie magnezu we krwi. Jedną z patologi przytarczyc jest ich nadczynność, najczęściej wynikająca z..

Leczenie arytmii w ciąży

Leczenie arytmii w ciąży

.. ...większym przepływem przez nerki, a więc większą filtracją i większą ilością wydalanego moczu, a z nim, części metabolitów leku. Jednocześnie, im większa dawka, tym większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Dlatego dawki leków dobiera się indywidualnie w każdym przypadku, stosując..

Choroby tkanki łącznej

Choroby tkanki łącznej

.. ...wewnętrznych ( płuca, serce, nerki, jelita ). Leczenie jest niestety jedynie objawowe, w zależności od konkretnej jednostki podaje się preparaty mające na celu spowolnienie lub zatrzymanie progresji choroby...

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...nadciśnieniowa ). Uszkodzone są nerki, szybko rozwijają się objawy niewydolności serca, szczególnie często dochodzi do obrzęku płuc. Istnieje także duże ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Złośliwe nadciśnienie tętnicze może stanowić ewolucję zarówno pierwotnego jak i wtórnego nadciśnienia..

Diuretyki (leki moczopędne)

.. ...jednostkę funkcyjną nerki. Poszczególne grupy diuretyków różnią punktem uchwytu, czyli miejscem w nefronie, w którym wywierają swoje działanie. Najczęściej stosuje się diuretyki pętlowe i tiazydowe. Przykładem pierwszej grupy jest furosemid. Lek ten hamuje resorpcję zwrotną sodu..

Badanie moczu

.. ...nadciśnienia tętniczego ( wykluczenie patologii nadnerczy poprzez oznaczenie stężenia 17 - hydroksykortykosteroidów ). Pozwala także określić dobową filtrację, czyli ilość produkowanego przez nerki moczu...

Nefropatia cukrzycowa

.. ...organizmu, w tym także nerki ( nefropatia cukrzycowa ). Patologiczne procesy zachodzące w kłębuszkach nerkowych ( zmiany w budowie i funkcji błony podstawnej ) mogą być przyspieszane przez inne, współistniejące choroby, jak np. nadciśnienie tętnicze. Bardzo istotny jest także poziom..

Serce na miarę 21 wieku bije w laboratorium

.. ...transplantologii. Teraz można będzie stworzyć dowolny organ - nerki, wątrobę, płuca, trzustkę. Pacjent powie nam czego potrzebuje, a my, miejmy nadzieję, będziemy w stanie mu to dać - cieszy się profesor Taylor...

Pierwsza udana transplantacja serca w Polsce przeprowadzona była 20 lat temu

.. ...drogowego. Pobrane od niego nerki uratowały życie jeszcze dwóm młodym kobietom. Wewiór prowadzi teraz własną działalność gospodarczą, pracuje w wagonie Warsu. Kiedy tylko jadę przez Włocławek, a jeżdżę dosyć często, wspominam tego chłopaka. Dostałem życie w prezencie od niego i prof...

Pszczeli jad w leczeniu nadciśnienia

.. ...odzyskiwanie soli przez nerki. Kanały jonowe selektywnie regulują przepływ małych jonów, takich jak jon sodowy, potasowy czy wapniowy. Toksyna, zwana tertiapiną ( TPN ) hamuje przepływ jonów potasu przez błony komórkowe zatykając je od zewnątrz komórki. Kanały zwane Kir, które występują..

Pomiar ciśnienie w tętnicy udowej

.. ...narządów - na przykład nerki czy mózg. Skuteczne leczenie nadciśnienia wymaga przeprowadzenia dokładnych pomiarów, ale długotrwałe mierzenie ciśnienia tętniczego bywa próbą cierpliwości zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Trzeba robić pomiary odpowiednim aparatem wiele razy w ciągu doby..

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

.. ...przeszczepów serca, 10 - płuca, 762 transplantacje nerki, 214 - wątroby i 20 - trzustki. W 2008 roku dokonano tylko 61 przeszczepów serca, w rekordowym 2000 takich operacji było 129. Nauka w Polsce PAP..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 21

.. ...tylko idealnie zdrowe nerki wydala nadmiar potasu. magnez latwiej. Taka pol - odpowiedz ale za to prawdziwa. Pani syle - hmm jechac i pokazac. Nie powinienem przed wizyta dawac jakichs opinii. nie wypada, prosze zrozumiec. Pani Tomaszu - jak widac faktycznie nie daje rady ( tu powinienem..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...nefrologa. Powinnaś zbadać nerki czy nie ucieka ci potas. Idź do przychodni przyszpitalnej bo inaczej cie zbędą - badania muszą być wykonane w szpitalu - dobowa zbiórka moczu. pozdrawiam Do Pawełka, miałam podobnie. Na początku ok 1000 dod. skurczów kom. na dobę. Po czterech latach..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...dowiedzial ,ze ma 3 nerki. Jakies takie felerne te dzieci mama porodzila; )Juz zaczelam sobie zartowac z tego. Mam uwazac,zeby nie dopuscic do zapalenia wsierdzia , co przy mojej anomalii serca moze sie zdarzyc.To co musze robic to brac antybiotyki np przed usuwaniem kamienia nazebnego,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 258

.. ...przyszlosci, lepiej watrobe i nerki oszczedzac jakby chcialy byc kiedys potrzebne : ) narazie tylko hydroksyzyna doraznie chociaz czasem wole pocierpiec niz ja wziasc.. Ex - ja nie bylem jeszcze biegac sprzatam w pokoju teraz przy otwartym oknie i powiem ci ze czuje sie niezbyt dobrze, w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 683

.. ...wyszło ok potem usg nerki też ok, ból trwa cały czas boję się niewiem czy to coś poważnego mam 31 lat lekarze rozkładają ręce nie wiedzą co to może być a ja już nie wiem czy mam się z tym bólem nauczyć żyć czy może mieć nadzieję że kiedyś przejdzie najgorzej że niewiadomo co to jest..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 707

.. ...równowagi, mowy, oczopląs. * Nerki i wątroba: pierwotna marskość wątroby, stłuszczenie wątroby, kłębuszkowe zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie wątroby. * Choroby endokrynologiczne: cukrzyca typu I, zaburzenia płodności, skłonność do poronień, schorzenia tarczycy i trzustki, choroba..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...2007roku miałam operacje nerki po której dostałam zatorowośc płucną i przez 8 miesięcy brałam Sintrom w dawce 10 - 11 mg a INR i tak mi spadał poniżej 2. Od listopada jestem na innym leku.Warfin - ie którego niestety biore duzo bo 15 mg. ale INR jest przynajmniej stały bo nie spada..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...wyrobi: siadają np. nerki. To klasyka w stylu: biorę leki od nadciśnienia - normuje się, ale... pierwsze co: sadzam żołądek, stopniowo... Coś kosztem czegoś. Dlatego leki syntetyczne lecząc - szkodzą. .. i nie będę się wdawał w jakieś przycinki za przecinki, choćby nawet dlatego, że..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...szykuje sie do przeszczepu nerki i przy badaniach do zgloszenia na wysilkowym ekg okazalo sie ze mam jakies zaburzenia komorowe trudne do okreslenia. lekarze spierali sie miedzy soba. uznano to za utrwalony czestoskurcz komorowy i zlecono koronarografie. to badanie nic nie wykazalo wiec..

Duży puls - Str. 4

.. ...nie woreczek zolciowy,nerki czy tez jelita albo stress .Po sobie wiem ze jest to fobia mierzenia sto razy na dzien pulsu i za kazdym pomiarem jest coraz szybszy i trzeba sie z tynm pogodzic. sprobujcie sobie zmierzyc puls kiedy jest za szybki i za dwie minuty jeszcze raz i napewno bedzie..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...jeszcze moczu,czyli nerki przestaja pracowac,tez nie wiedza czemu.Jestesmy strasznie zalamani,bo ta niewiadoma jest okropna.Jezeli ktos slyszal o podobnych przypadkach to blagam - piszcie:( . POZDRAWIAM luna witaj,jestem dokladnie w takiej samej sytuacji jak ty.operacja taty rowniez 5..

Chelatacja - Str. 2

.. ...samopoczucia i kontrolowac nerki sam pan jestes szarlatanem Mam podobne zdanie na temat stosunku niektórych lekarzy do chelatacji. Słyszeliśmy ostatnio o cudownych lekach niektórych firm farmaceutycznych i skąd się bierze taka ivh popularność. Teraz można to naocznie stwierdzić, że..

Chelatacja - Str. 3

.. ...kroplówki mogą uszkodzić np. nerki. * Nie bardzo rozumiem...jeśli to tylko nabieranie i dojenie zdesperowanych pacjentów...to szefowie tych ośrodków szarlataneri powinni liczyć się z zemstą takiego jednego czy drugiego desperata, który obejrzał się że bezczelnie był dojony...a jeszcze..

Chelatacja - Str. 16

.. ...które wydalane są przez nerki. Powoduje to szybkie zmniejszenie stężenia metali ciężkich w surowicy ( oprócz wymienionych wyżej, nie tworzacych połączeń z kwasem wersenowym ). Wskazania: ostre i przewlekłe zatrucia ołowiem, magnezem, strontem, wanadem i nnnymi metalami cieżkimi, z..

Chelatacja - Str. 19

.. ...przez to uszkodzone nerki.Ja sam miałem problemy z żyłą po tyakim zastrzyku ale steżenie było znacznie wyższe więc nie jest to dziwne.Dlatego zrezygnowałem z zastrzyków a z kroplówką miałbym problem. Nie będę testował doustnie bo po co sprawdzać coś co teoretycznie działa gorzej? Z..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...minie...szczegolnie nerki i uklad moczowy ...stawy i glowa mi peka do tego zimno jak nie wiem co pomimo ze jestem goraca jak wegiel w piecu..ale da sie zyc : ) pozdrawiam wszystkich chorobusiów : ) chcialam jeszcze dodac ze jezeli ktos ma problemy ze znalezieniem fachowej pomocy w..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...biegunki, przetoki b ) przez nerki - środmiązszowe zapalenie nerek , ostra niewydolnośc w fazie wielomoczu c ) polekowa np. po diuretykach bez suplementacji, sterydoterapia d ) przewlekly i wtorny hiperaldosteronizm e ) nadmiar glikokorykosteridow w organizmie - hipokalemia..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...pogorszyło przestaja nerki pracowac ma podłaczona hemiodialize i leki dalej najwieksze dawki powiedziała mi ze musze sie liczyc z tym ze otrzymam telefon z informacja o smierci.Wiem ze nic nie moge na to poradzicmusze sie z tym pogodzic i zyc dalej bo mam dzieci i musze dla nich zyc,..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 4

.. ...ilosc leków albo ze nerki przestały pracowac dopiero po tych najgorszych 2 tyg usłyszałam ze jes coraz lepiej ale ja wierze w to asiu ze twoja mama tez z ego wyjdzie i bedzie dobrze zreszta nie moze byc inaczej jak dobrzebede bardzo mocno trzymac kciuki za twoja mamusie i za swoja zeby..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 10

.. ...czy to co mnie boli to nerki czy może co innego niemam na to za dużo czasu jak go mam to śpie pewnie przez niskie ciśnienie.I tak mi dni mijaja już małe dwa lata przebiegły a ja nadal nie wiem co dalej bedzie.A co do przeszczepu to akurat nic na ten temat nie wiem Pozdrawiam witam..

Woda w płucach

.. ...przed usunięciem drugiej nerki lekarze zapewniali, że da się bez nich żyć nawet latami - problem w tym, że teraz Tatą opiekuje sie inny oddział a chirurg, który ( w dobrej wierze zdecydował się na wycięcie 2giej nerki - pierwszą usunięto 16 lat temu ) niekoniecznie miał pojęcie o..

Woda w płucach - Str. 3

.. ...pracowac samodzielnie nerki sylwia.witam.proszę doradzcie coś ,nie wiem co mam Witam,Sylwia.błagam pomóżcie,już nie wiem co mam robić i co myśłeć.Miesiąc temu moja mama trafiła do szpitala z niewydolnością płuc,tam okazało się że ma wodę w płucach w kolorze marchewkowym,ściąganie jednak..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 17

.. ...schorzenia: serce , nerki, tarczyca ok. Tez nie mialem czesto ochoty wychodzic dopracy ale to wlasnie zajecie sie czyms pomaga. Naprawde duzo optymizmu, radosci. Bez zmuszania sie, ale takeigo codziennego. To pomaga. Wiem, ze Ci ciezko Gosia. Warto odwiedzic psychiatre czy psychologa. Ja..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 37

.. ...czeka.Usg jamy brzusznej nic nerki nic.Badania przewodnictwa prądowego ok.Jakięs czujniki na głowie nic nie wykazały.Punkcja nic nie wykazała.Faszerowali mnie jakimiś tabletami ale nie pomogło raczej, może na trochę tylko.Diagnoza - zmiany naczyniowe na tle nerwowym.Kazali do psychiatry..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 59

.. ...skok adrenaliny że mi nerki zaraz wysiądą że mam coś w głowie i że już nigdy nie poczuję się normalnie. To było straszne. Już nigdy później nie dostałem tak silnego ataku jednak pojawiały się dość często. W drugiej klasie liceum nawet się zastanawiałem czy nie zrezygnować ze szkoły..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 122

.. ...zaraz mysle ze mnie nerki bolą ize chyba cos mi dolega i znowu sie nakrecam i cały dzien zrypany...pozdrawiam wszystkich.... Witam wszystkich !!!! U mnie ( odpukać ) , jest lepiej jesli chodzi o samopoczucie i te rozne symptomy fizyczne z nim zwiazane, chociaz cały czas jestem na lekach..

Bypassy i co dalej?

.. ...farmaceutyków może i nerki nie nadązają z przerabianiem tego , Nie ma jeszcze dobrego apetytu , mało pije co na pewno również przyczynia się do tych wszystkim skutków ubocznych. Mam nadzieję , że w końcu zdiagnozują i te odchylenia i właściwie podziałają , żeby mógł już trochę spokojniej..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 3

.. ...języka ...choruję na nerki od kilku lat oraz od kilku miesięcy na astmę( jest ona praktycznie niezauwazalna )wogole jej nie odczuwam ...czy jest jakies ryzyko jakie te choroby moga wywołać po przekłuciu??prosze o odpowiedz ... a na co Ci to przeklucie jezyka co sobie tym poprawisz chyba..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...roku mialam operację nerki i ten ból w porównaniu z bólem uciskowym tętnicy udowej, był dla mnie koszmarem. Wpadlam w depresję, przyplątała się jeszcze niedoczynność tarczycy a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że pani doktor orzecznik z ZUS - u, nie przedłużyła mi renty...

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...wymienione serce, brzuch, nerki, stawy, mięśnie. Wszystko może boleć bez patologicznych zmian. Najczęściej boli właśnie głowa. Pozdrawiam wszystkich wystraszonych i na prawdę.. nie musicie bać się bólów głowy... Przeczytałam amiga Twój post. Bardzo Ci dziękuje za wyczerpujące informację..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 2

.. ...inne narządy takie jak nerki czy wątroba ,Choruje na HCM od 16lat ,od niedawna mam wszczepiony kardiowerter - defibrylator.Jestem obciążona rodzinnie hcm 5nagłych zgonów w rodzinie każdy do 55lat ,za każdym razem historia się powtarza i ta sama przyczyna zgonu niewydolność..

Dawstwo organów w celu ratowania życia lub zdrowia

.. ...po co mi serce albo nerki w grobie jeśli komuś mogą darować drugie życie? Chciałbym poznać państwa opinie na ten temat.Proszę o wpisy i jednocześnie dziękuje wpisującym się. Witam serdecznie, Mysle iz rzeczywiscie jest to bardzo wazny temat lecz jesli chodzi o to forum,to raczej..

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...01 - 09 sprawdz sobie nerki to badzie lepiej A czy ktoś z Was zrobił próby wątrobowe?? Pokazują stan wątroby, ale i trzustki - warto do nich dodać cholesterol i cukier ( glukozę ) najlepiej z krwi, ale i z moczu. Poza tym sprawdzając choćby OB dowiecie się czy jest jakiś stan zapalny czy..

Dodatkowe skurcze - Str. 66

.. ...kiedys chorowalam na nerki to mialam wysokie cisnienie majac 25lat, ale 190/160 to ona opisuje bzdury i nie obnizyli jej w szpitalu tylko puscili do domu haha. Zycze Wszystkim forumowiczom Szczesliwego Nowego Roku spelnienia wszystkich marzen i jak najmniej dodatkowych POMYSLNOŚCI W..

Dodatkowe skurcze - Str. 81

.. ...jestem już po operacji nerki, gdyby nie ta operacja, mogłabym już jej nie mieć. Życzę wszystkim takiego świetnego lekarza , chyba musiałam przejść zawał, żeby do niej trafić, inaczej nigdy nie wiedziałabym o jej istnieniu. Dużo zdrowia wszystkim życzę i dbajcie o siebie, bo życie okazuje..

Dodatkowe skurcze - Str. 172

.. ...ginekologiczne sprawy,o nerki,czy kamieni nie mam,no i o tarczyce,przejde sie do internisty i zrobie te badania,rok temu mialam goraczki niewiadomego pochodzenia,kazala mi nie jesc po 18 a ja taka glodna jestem...pociesze sie jabluszkiem Gabi laseczko, dobry kucharz gotuje z sercem, a u..

Dodatkowe skurcze - Str. 177

.. ...tyle samo we krwi - bo nerki większośc wydalają. jedne leki mają wiecej skutków ubocznych inne mniej. ja też łykałam betablokerów tyle że szok biosotal 80 3 razy dziennie i już mi nie pomagał nawet nie działał na mnie . owszem na początku tak ale ja mam dziwny organizm i jużtak mam co..

Zespół WPW kwalifikuje się do renty inwalidzkiej?

.. ...tak, boje sie ze mnie czeka to samo tez mam uszkodzone nerki mam kwasice cewkowa mam uszkodzone cewki i kanaliki w nerkach oraz uposledzone zageszcanie i zakwaszanie moczu, do tego klopoty z sercem : - (..

Śpiączka po zawale serca jak długo trwa?

.. ...przestal robic siku nerki mu siadaja chyba to juz jest roslinka * ( ( ( tylko najgorsze jest to ze czlowiek nawey mu nie powiedzial za zycia jak bardzo go kocha a teraz jest juz za pozno mimo ze mu to mowie jak do niego jezdze ale czy on mnie slyszy to tez tego nie wiem pozdrawiam * ( (..

Ból po prawej stronie, nasilający w pozycji leżące

.. ...Najczęściej jest to wątroba, nerki albo zwyrodnienie kręgosłupa. Dzisiaj byłam na USG. Wynik jest dobry. Nie ma zmian w nerkach ani w wątrobie. Może więc to jest od kręgośłupa. Jutro idę z wynikami do lekarza i zobaczę co mi powie. wybite kręgi lub dysk, tam mi sie wydaje.. mam ten sam..

Jak można przytyć kilka kg? - Str. 3

.. ...nerkami...poniewaz mam ruchome nerki i tłuszcz by sie przydał do podtrzymania ich...pomocyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!11111 WITAM!!! Mam taki sam problem,jak większość tu z nas,Mam 21 lat, 170 cm wzrostu i do niedawna ważyłam 52 kg,teraz waga trochę spadła.Ale to jest ,,usprawiedliwione * *..

Ludzie z sercem po prawej stronie - Str. 2

.. ...sie ze nie ma jednej nerki, co sie z nia stalo... naprawde niewiadomo. witam moja córeczka ma dwa latka i ma serce po prawej stronie i do tego jeszcze wade serca bardzo powazna Zapraszam Was na stronę www.sercedziecka.org.pl Tam są opisy wielu wrodzonych wad serca, ośrodków i metod..

Oporne nadciśnienie

.. ...siądzie żołądek, wątroba, nerki... No i zacznie zarabiać lekarz o specjalności żołądek, wątroba, nerki... Jedna ze znajomych mego szwagra od leków na nadcisnienie dostała owrzodzeń skóry i rozwałki żołądka - brała je garściami. Teraz jest OK - 1 tableteczka, zdrówko w normie. Ale to..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...wtórne... tzn.. niby nerki.. bo miałam białkomocz..ale nie duzy ..wiec bez tragedi.. miewam przewaznie 140 na 90 ( no najwiecej to mi wyszlo w gabinecie 150 na90 ) i to tylko raz.Przewaznie mam 130 na 80 .lub 140 na 90.Moja kardiolog mowi ze to taka granica.Po miesiacu brania enarenalu..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...17%.Dodatkowo chore nerki i cukrzyca. zabieg ojciec miał wykonywany w szpitalu na Banacha. Proszę sie absolutnie nie sugerować i nie martwić tym, że komuś sie przytrafiły komplikacje i musi się to przytrafić mamie. Z tego co słyszałam udar mózgu przytrafia sie raz na ok 1000zabiegów...

Odstawienie tabletek na cholesterol a by-pasy

.. ...bolała mnie wątroba i nerki czy dobrze zrobiłem .Prubuje zastąbić dietą ,miodem .pyłkiem pszczelim proszę o poradę Statyny ( bo tak nazywają sie tabletki na cholesterol ) oprócz tego że zmniejszają cholesterol to jescze przciwdziałają powstawaniu blaszek miażdżycowych, więc jeżeli po..

Powikłania po wymianie zastawek

.. ...przedtem nie chorowała na nerki. Wszystkie wskażniki dotyczące pracy watroby i nerek z dnia na dzień się pogarszały. Po 2 tygodniach po operacji mama zmarła. Pozostalam z dożywotnimi wyrzutami sumienia. Czy mozna było przewidzieć takie powikłania jezeli tak to na jakiej podstawie. Czy są..

Zespół hipoplazji lewego serca

.. ...wątroba, śledziona i nerki wróciły do normy a leukocytoza spada. Jest ok. Pozdrawiam Czarek Witam! Mam na imię Monika,mam 20 lat,jestem na końcu 8 miesiąca ciąży,23.10.2008 roku dowiedziałam się że u mojego maluszka wykryto wadę HLHS.Bardzo się zdenerwowałam,ponieważ to jest moje..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...Warto tez skontrolowac nerki i poziom elektrolitow w organizmie. Przynajmniej jak ja poszlam z podwyzszonym cisnieniem do lekarza, to na poczatku byly przeprowadzone badania w tych wszystkich kierunkach. Pozdrawiam i zycze polepszenia zdrowia Miałem podobne problemy z ciśnieniem. Lekarz..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...chleba. Albo smażone nerki wieprzowe z cebulą bez chleba. Galareta z nóżek wieprzowych na porządku dziennym. Od czasu do czasu zjem jabłko. Pijam czysty, nie słodzony sok z aronii z wodą. Nawet nie znałem diety diety Kwaśniewskiego zanim sam zacząłem się podobnie odżywiać. Po prostu sam..

Dziwne bóle w środku mostka

.. ...ginekologicznie tez ok nerki zdrowe a ja prawie mdleje z bolu.pomozcie. Edyto, a czy bierzesz tabletki antykoncpecyjne lub jakieś hormony? Albo masz może żylaki? Idź szybko do lekarza!!! - to po pierwsze. A po drugie, skoro już u niego będziesz, niech Cię skieruje na EKG, prześwietlenie..

Stymulator serca - a świadczenia?

.. ...jeszcze na nadcisnienie i nerki. o rente mosesz sie jak najbardziej ubiegac.pozdrawiam Hej! Mam 23 lata a stymulator od ponad 5 lat Z ta renta socjalna to wcale nie jest tak pieknie bo jak mi ostatnio powiedzial lekarz na komisji lekarskiej to z ich * tabelek * wynika ze ani za samo..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...wcześniej miałam przeszczep nerki. Na dzień dzisiejszy czuję się bardzo dobrze.Wszystkim mówię że, gdybym miała te siły co teraz ,20 lat wcześniej to zbudowałabym dom własnymi rękoma.Oczywiście denerwowałam się przed operacją, ale ponieważ tak źle się czułam że nawet bardzo się nie..

Za dużo potasu - co jeść, aby zmniejszyć?

.. ...czego masz nie jeść. nerki są tak zaprogramowane aby usuwać z organizmu potas a oszczędzać sód, kiedy są niewydolne - nie filtrują prawidłowo - stad rosnacy u Ciebie poziom Potasu. Jest go dużo w bananach, wszelkich owocach i jarzynach barwy pomarańczowej, żóltej, wiec nawet sok z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 11

.. ...Postraszono mnie ze to pewnie nerki mi siadaja i ten potas sie nie utrzymuje, a czy nie moze to byc przyczyna tachycardii???tzn ze przez tachycardie mam za niski poziom? dodam tylko dla pocieszenie innych ze mam dopiero 26lat, pozdrowienia Witam wszystkich serdecznie : - ) Zabrzmi to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 139

.. ...normy, na szczescie nerki mi go trzymaja. natomiast cynk ze mnie wylatuje, nerki wypuszczaj mi na dobe 6 krotnie wiecej niz norma przewiduje. poza tym w miejsce cynku zaczal mi sie instalowac olow, metal bardzo toksyczny, jestem z nim lekko powyzej normy. cynk jest bardzo wazny, rowniez..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 230

.. ...zaczeła chorowac na nerki. Moje obiawy to bolesci w klatce piersiowej ,szybki puls bicia serca bul glowy,a nawet dretwienie lewej rekitez boli mnie z lewego boku niewie czy to ma cos spulnego z nerwica.Prosze odpiscie czy was tez boli z lewego boku. Do Rybki,jesli chodzi o skurcze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 231

.. ...dodatkowo badałem tarczyce i nerki tez przez usg i wszystko było super. Jednak od czasu do czasu mam napadowy częstoskurcz, nie moge spać w nocy a i w dzień mam ten sam problem bo budze się wtedy nie do zycia z pieczeniem w klatce i szybkim biciem serca. Jest wiosna a mnie niestety znowu..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 5

.. ...dodatkowe 2 stengrafty bo nerki przestały pracować ... teraz nerki są ok maja krew i Monia siusia ok ale wciąż nie może sie wybudzić a to już 24 godziny mineły .... od operacji Nie martw się 24 h to bardzo mało , czasami wybudzają po 3 dobach , Lekarze wiedzą co robią , widocznie tak ma..

Starsza kobieta i bardzo niski puls

.. ...łuszczycy, dochodzą do tego nerki, nogi, otyłość i już sama nie wiem co jeszcze, bo tego dużo jest. Bierze całą mase leków. Nie wiem jak jej wytłumaczyć, że powinna wezwać pogotowie, uważa, że to zbędne. Ale czuje się każdego dnia źle. Co jej powiedzieć, że w końcu zrozumiała, że jest z..

Śmierć po chelatacji

.. ...kroplówki mogą uszkodzić np. nerki. * Ale ludzie wierzą i będą umierać. Zawsze znajdą się tacy, którzy będą myśleli że im pomogło i będą nakręcać szarlatanom koniunkturę. Życie jest smutne... Zgadam się z Tobą Pawle. Przekleiłam swój post do już istniejącego topiku Pani Ewo, czy gdyby ta..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 28

.. ...wysiadły mi między innymi nerki ) to z leków tzn.z antybiotyków. Dzięki tym wskazówkom trafiłam w internecie na ślad choroby zwanej kandydozą układową spowodowaną przez nadmierny wzrost w jelitach ( i nie tylko ) drożdżaków z rodzaju candida, które to grzyby mikroskopowe atakają..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 37

.. ...która jest po usunieciu nerki ciagle po operacji robiliśmy kontrolne badania i ciągle były złe niekorzystne dla tej nerki co ma bardzo sie balismy co dalej będziei też zabrałam córkę do zielarza na poczatku było ciezko bo jak wiado dzici niesom zwolenikami picia ziół .Ale po krótkim..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 39

.. ...krwi,bo okazalo sie ze nerki mi teraz siadaja!dowiedzialam sie ze jest badanie w Warszawie na borelke - niby jeszcze lepsze niz w Poznaniu,jakies badanie LTT - koszt 500zl.: ) ) ) ) ) )krew wysylaja do Niemiec.ciekawe czy cos to by dalo,gdybym je zrobila???!!!moze ktos wie cos na ten..

Operacja zakrzepliny lub śluzaka w lewym przedsionku

.. ...sobie przerzuty po guzie nerki. Mam nadzieję, że niedługo ktoś mu powie coś konkretnego bo niedługo z tego wszystkiego dostanie zawału. Już jest dwa tygodnie w szpitalu i ma wszystkiego dość. Wiem, że podają mu leki na rozpuszczenie skrzepu, ale nic jednoznacznie nie zostało powiedziane...

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...na dnie oka. trochę nerki mi szwankują ale to z powodu betablokerów na które była uczulona i niestety o mało nie zniszczyły mi nerek. po ich odstawieniu moje nerki powoli wracają do normalności. po zatym nie wiem co jest. pomimo tych leków mam ciśnienie od 120/80 do 180/100 - to wszystko..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...elektrolitowej, moga byc to wady nerki, np zbyt mala ilosc nefronow, lub zla gospodarka potasem. z pewnych powodow organizm podwyzsza cisnienie aby wyrownac gospodarke w swoich komorkach, dlatego w tych wypadkach leki hipotensyjne nie dzialaja, gdyz nawet pomimo rozszerzenia naczyn..

Propranolol a betaloc zok

.. ...choruje na nadcisnienie i nerki. na nadcisnienie bralam propranolol i wogole nie zbijal mi pulsu a mialam wtedy ok 130 w spoczynku teraz biore betaloc ZOK 100 mg dzienie i puls jest w ok 50 - 55. pozdrawiam ja biore propranolol 40, pol rano i pol po poludniu. jestem bardzo zadowolona...

Omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym

.. ...duszności, obrzęki, nerki zaczęły źle pracować, wysypki, zapalenia skóry itp. nikt mi nie chciał uwierzyć ze to uczulenie na betablokery. w końcu ktoś mi uwierzył jak któryś raz wylądowałam w szpitalu nieprzytomna z objawami wstrząsu anafilaktycznego. wtedy zrobili mi badania..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...samym przeplucze sobie nerki. Ta opuchlizna moze byc wlasnie od nerek. Dobrze byloby robic mu masaz nog, to poprawi krazenie. Wychodzcie razem z dzieckiem na spacery, ruch i jeszcze raz ruch. Pozdrawiam. Basiu proszę wejdź na stronę ( przychodnia internetowa ) tam dyżurują specjaliści i..

Ból nerek

.. ...jakiś czas bolą mnie nerki nie jest to ból który mocno przeszkadza ale trochę zacząłem się tym martwić. Do tego dochodzi jeszcze kłucie w klatce piersiowej a w gardle cały czas przeszkadza mi jakaś gęsta wydzielina. Gdy czasem mocno pociągnę nosem do ust pada mi jakiś niewielki żółtawy..

Obawy co do bypassów

.. ...tego,przestaly pracowac nerki:( Lekarze niewidza co sie dzieje albo nic nie mowia... Niewiem co o tym myslec co robic,tez jestesmy wszyscy zalamani. Witam, tydzień temu moja 72 - letnia babcia miała operacje by - passów w klinice na Pomorzanach w Szczecinie. Jutro powinna być..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...usuwane sa przez wątrobę i nerki i jezeli zechcemy oszczędzać te akurat narzady, to bedziemy zmuszeni do bezsennych nocy i dni z AF. Nie dajmy sie zwariować działaniami niepożądanymi leków zawartymi w ulotkach, to tylko zabezpieczenie firm farmaceutycznych na wypadek działań..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 35

.. ...miejsce na taniec? ) nerki trzeba pilnować i badać ciągle INR i elektrolity, TSH i in.. A - Sex do lamusa. Ostatnio miałam okazję być u lekarza. którego złapał atak częstoskurczu, to on teraz mnie rozumie bo do tej pory to podchodził teoretycznie. Ale choć pogoda nędzna, życzę tobie i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 48

.. ...wraca do magicznej wysokości minimalnej 140/95 Dzisiaj dostałam znów nową kombinację leków. Przy tak wysokim tętnie jakie mam to nerki już mają co robić a jeszcze dodać silne leki moczopędne to już horror...

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem - Str. 2

.. ...do tego zalacza sie nerki jelita chore jak przewracaja go na bok robi sie caly siny ma 40 stppni goraczki goraczka nie spada albo jest 49 albo 40s.bede mu robic badanie na watrobe czy jest wszystko dobrze.lekarze mowia jak by go na dzien dziejysz wybudzily ze spiaczki zyl by tylko 10..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...szereg badań sprawdź nerki tarczycę i nie wiem co jeszcze bo mnie diagnozowano z powodu nadciśnienia ponad 1 lat temu . też byłam wtedy w twoim wieku. dostałam leki. jedne działąły a inne nie. do tej poey mam skoki. zrób koniecznie badania i może trzeba będzie brać leki ale tego nie..

Kardiostymulator

.. ...jest calkowicie wyleczalne ?? bipore betaloc ZOK 50 mg dziennie. aha i czy np przy grypie lub przeziebieniu moge znowy zlapac to paskuctwo ?? pozdrawiam odpiszcie na kasialisiecka@wp.pl lub gg 2335748..

Dobry kardiolog w Gdańsku

.. ...od 3 lat choruje na nerki i nadcisnienie. przed wszczepieniem stymulatora stwierdzono u mnie zapalenie miesnia sercowego. szukam dobrego kardiologa w gdansku jak najszybciej. pozdrawiam wszędzie są długie kolejki, zależy jajiej specjalności potrzebujesz. prof Narkiewicz - super od..

Kłucie w różnych miejscach ciała

.. ...miłam też podejrzenie nerki wędrującej - ale nie robiłam badań bo neurolog powiedział mi że nie wiele to pomoże jedynie w skarjnych przypadkach robi się operacje mocowania czy jakoś tak : ) a wy macie zdrowe plecki itp? może warto sprawdzić? jak nic nie wyjdzie - to mogą byś zwykłe..