Nerw wzrokowy

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...duży, uciska sąsiadujące struktury i wywołuje objawy neurologiczne. Typowy jest ucisk na nerwy wzrokowe w obrębie skrzyżowania wzrokowego, co wywołuje ubytki w polu widzenia ( zaniewidzenie dwuskroniowe )...

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

.. ...oraz obrzęku tarczy nerwu wzrokowego. Zmiany obserwowane na dnie oka są podzielone na 4 okresy. Początkowo obserwuje się jedynie poszerzenie naczyń. Z czasem wyraźne staje się zwężenia ich światła. Objaw miedzianych drutów pojawia się w trzecim okresie, świadczy o zaawansowaniu zmian...

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

.. ...naczyń, przesięki i krwotoki, z czasem włóknienie i zwyrodnienie tarczy nerwu wzrokowego. Podstawowym badaniem służącym do postawienie podejrzenia AMD i do monitoringu progresji choroby jest badanie dna oka...

Jaskra

Jaskra

.. ...neuropatia ( uszkodzenie ) nerwu wzrokowego. Typowemu obrazowi tarczy nerwu wzrokowego w badaniu dna oka towarzyszy postępujące uszkodzenie nerwu wzrokowego, charakterystyczne ubytki w polu widzenia oraz typowa ewolucja tych zmian. Wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego nie jest koniecznym..

Padaczka i wady serca

.. ...sie przyzwyczaic pozatym ze praktycznie na ile opisales to mamy podobna sytuacje...jeszcze sugeruje kontrole u okulisty z cisnieniem galki ocznej bo u mnie po latach stwierdzili martwice nerwu wzrokowego..

Ból głowy nad okiem - Str. 2

.. ...zatoki są czyste... Z nerwem wzrokowym też wszystko ok - tak stwierdził okulista. Neurolog także niczego nie wykrył. Wszyscy umyli ręce a ja nie mogę funkcjonować, nie pomaga nawet kilka tabletek wziętych jednocześnie, spanie też nie. Kiedy ból złapie, potrafi trwać TYGODNIAMI, BEZ..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...wskutek ucisku na jakiś nerw w okolicy szyi lub twarzy, na pewno cierpisz. głowa unerwiona jest bardzo dobrze i lekkie uciski są dolegliwe. zbadaj dobrze odcinek szyjny kręgosłupa. wszyscy cierpiący na podrażnienie błędnika lub newrów wzrokowych - także uciski kręgów szyjnych dają taki..

Rozrusznik i rezonans magnetyczny

.. ...stwierdzono martwice nerwu wzrokowego zrobiono wszystkie mozliwe badania ..i skierowano na rezonans... ale z rozrusznikiem nie moge miec...slyszalem ze jest jakas wersja rmi ktora jest dozwolona z rozrusznikiem czy to prawda i gdzie mozna to wykonac Niestety chyba nie..

Chwilowy, mijający paraliż rąk i nóg

.. ...wierze , ostatanio wlasnie dowiedzialam sie ostatnio ze mam uszkodzony nerw wzrokowy ito jest przyczyna , wlasnie jezdze na rezonanse i na rehabilitacje ; ) zycze powodzrnia w odnalezieniu tej choroby..

Badanie dna oka na czym polega

.. ...siatkówce,oraz tarcza nerwu wzrokowego.To co widzi od razu opisuje i od razu masz wynik.Dno oka jest zmienione u osób z miażdżycą, długotrwałym nadciśnieniem,stanami zapalnymi w narządzie wzroku i in.Idąc na to badanie należy wziąć okulary przeciwsłoneczne,bo rozszerzone żrenice są..

Drętwieje mi prawa ręka i tracę świadomość!!!

.. ...wzrokowego.To też może wiele wyjaśnić. Straciłaś świadomość ale czy czułaś lewaą rękę , tzn widziałaś ją , poruszałaś paluszkami. a nogę prawą widziałaś? To bardzo ważne podczas nieświadomości, bardzo ważne...

Przetrwały otwór owalny, proszę o pomoc!mam 20 lat i wielkie problemy!

.. ...diagnozy ( zapalenie nerwu wzrokowego ) wypuscili mnie do domu, bYłam we wrocławiu, katowicach i po 2 miesiącach zrobiłam , badanie echo serca, bo tylko jeszcze takiego nie miałam, badanie wyszło ok, Pani dr postanowiła zrobic mi jeszcze raz przezprzełykowe echo , które wskazywało ze..