Nerwu błędnego

Bradykardia

.. ...nadmierna aktywność nerwu błędnego ) oraz patologicznie: zaburzenia powstawania bodźca w układzie bodźcotwórczym, zaburzenia przewodnictwa, działanie leków. Wśród stanów patologicznych powodujących bradykardię można wymienić: zmiany zwyrodnieniowe w układzie bodźcoprzewodzącym; choroba..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...serca; wzmożone napięcie nerwu błędnego - dziesiąty nerw czaszkowy ( powoduje to zmniejszenie ilości uderzeń serca podczas wysiłku i w spoczynku ). Powiększenie objętości jam serca i zwiększenie jego masy powoduje wzrost objętości wyrzucanej z komór podczas skurczu. Wzmożone napięcie..

Zespół wazowagalny

.. ...przywspółczulnego, głównie nerwu błędnego ( łac. nervus vagus ) i w konsekwencji rozszerzenie naczyń ( łac. vasa, stąd spolszczona nazwa - zespół wazowagalny ) oraz zwolnienie czynności serca. Na chwile przed omdleniem mogą wystąpić objawy zapowiadające w postaci zawrotów głowy,..

Tachykardia zatokowa

.. ...wynikać z zmiany wpływu nerwu błędnego na węzeł zatokowy ( odhamowanie ). Nerw błędny ma działanie przeciwstawne do układu współczulnego, aktywowanego podczas wysiłku czy stresu. Są to dwie sytuacje, w których tachykardia zatokowa jest zjawiskiem prawidłowym. Wzmożone napięcie (..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...pobudzenie aktywności nerwu błędnego ). Digoksynę stosuje się zwykle u chorych z ciężką niewydolnością serca, szczególnie jeśli współistnieją zaburzenia rytmu ( migotanie lub trzepotania przedsionków ). Lek należy dawkować ściśle według zalecań lekarza. Glikozydy naparstnicy mają wąskie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...mnie też przecięciem nerwu błędnego. nie wiem jaką podjąć decyzję i cały czas mam nadzieję że znajdą jakiś nowy lepszy lek. ostanio brała PROCOROLAN ale miałam zaburzenia widzenia i lekarz zalecił odstawienie. nie wiem jaką mam podjąć decyzję, czy zdecydować się na ten zabieg? boje się..

Arytmia zatokowa

.. ...zależnie od napięcia nerwu błędnego danej osoby. Dlatego u jednych jest wyraźne, u innych - słabo zauważalne. Z reguły można jednak zaobserwować, jakie są różnice na wdechu i wydechu i jakich wartości na pewno nasz rytm nie przekracza. Jednak są i inne postaci niemiarowości zatokowej,..

Dodatkowe skurcze - Str. 175

.. ...uspokojenie pobudzanie nerwu błędnego czyli parcie o którym pisałaś, picie zimnej wody, ucisk gałek ocznych itd. raz pomogło, raz nie, częsciej nie, heh, i musiałam się męczyc do rana aż po prostu padałam oto cała tajemna wiedza o skurczach..... jeszcze jedno, jesli masz trigeminie( 2..

WPW i inne objawy

.. ...przedsionków ), czy to sprawa nerwu błędnego? czy może jakoś przeziębiłem żołądek, naprawde nie wiem co z tym zrobic a to jest uciązliwe, tym bardziej ze musze łykac no - spe i apap a po tym dłużej śpie. Mam nadzieje, że ktoś mi coś napisze na ten temat. Pozdrawiam serdecznie i czekam na..

Blok A-V

.. ...do wzrostu napięcia nerwu błędnego. Wyzwolony przez hiperwagotonię blok AV typowo ma charakter napadowy i często towarzyszy mu dobrze widoczne w EKG zwolnienie rytmu zatokowego. Blok węzła AV z reguły współistnieje z wyraźnie nieregularnymi i dłuższymi odstępami P - P i z bradykardią (..

Niski puls połączony z podwyższonym ciśnieniem

.. ...nastepowac pobudzenie nerwu błędnego i spowolnienie akcji serca. Objawy ze strony ukladu pokarmowego tez za tym przemawiają. Mialem podobne objawy - puls skakał raz w górę, ale zwykle mocno w dół, do tego duszności no i ciśnienie - wysokie. Obecnie leczę się na nerwicę, ale naturalnie..

Proszę o odpowiedź

.. ...refluksu - pobudzenia nerwu błędnego w żołądku z nadmiaru gazów jelitowych. Jeśli tak Ci się robi do 1,5 godziny po jedzeniu, to możesz wcale nie mieć nerwicy tylko problem z układem pokarmowym i trzeba do gastrologa. o może i to jest możliwe ... bo problem z gazami w jelitach i wogole..