Neuralgia międzyżebrowa

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...okolica podżebrowa: neuralgia międzyżebrowa, zatorowość płucna, myositis, zapalenie płuc lub opłucnej, zawał śledziony, zespół zagięcia lędzionowego, ropień podprzeponowy, urazy; Ramiona: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból z kręgosłupa szyjnego/piersiowego, zespół mięśni pochyłych;..

Nerwoból (neuralgia)

.. Nerwoból ( neuralgia ) to określenie dolegliwości bólowych zlokalizowanych w obszarze zaopatrzonym czuciowo przez konkretny nerw lub nerwy. U ludzi młodych często występują dolegliwości zwane nerwobólami międzyżebrowymi. Są one jedną z przyczyn dolegliwość bólowych w obrębie klatki piersiowej nie związanych..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie - Str. 2

.. ...) stwierdzono u mnie neuralgię międzyżebrową która objawiała się bolem po lewej i prawej stronie brzucha i promieniował do pleców i łopatki. Lekarz od razu stwierdził tą chorobę i dał leki przeciwzapane, po 5 dniach minęło. Lek nazywa się IBUPROFEN. Ale co się okazuje? Jeden lek leczy..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...no i padła diagnoza neuralgia międzyżebrowa i wypadanie płatka zastawki mitralnej. Na szczęście obie niegroźne. Jeżeli chodzi o neuralgie to dostalam lek na zwiotczenie mięśni, który zażywa się bezpośrednio przed pójściem spać. No i pomógł mi muszę przyznać : ) Czyli diagnoza neuralgii..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 7

.. ...bóle okolic mostka, neuralgie międzyżebrowe, nadwrażliwość jelita i wiele innych ). Oczywiście w pierwszej kolejności należy wykluczyć chorobę organiczną obiektywnymi badaniami i tu rola lekarzy specjalistów, a jeżeli nie znajdzie się obiektywna przyczyna dolegliwości należy zająć się..

Silne bóle w okolicach serca

.. ...Są to prawdopodobnie neuralgie czyli pochodzące od nerwów międzyżebrowych lub bóle mięśniowe. Spróbuj stosować maści na mięśniobóle parę razy na dobę. Jeśli pomogą będziesz miał dowód. Magnez i witaminy B complex też ci się przydadzą. Z gory dziekuje Monika za zainteresowanie...

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 6

.. ...szczęście ostanio ustapiły - neuralgia międzyżebrowa ). Obecnie boli mnie w środkowej części kręgosłupa ( siedząca praca ), serce czasami gdzies chce uciekać...drętwieje mi mały palec u ręki, piękny dżwięczny kaszel... i to chyba wszystko. Nie mam dawnej chęci do życia ( mam 38 lat,a nie..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 2

.. ...sposób.? Nerwoból lub neuralgia to określenie dolegliwości bólowych zlokalizowanych w obszarze zaopatrzonym czuciowo przez konkretny nerw lub nerwy. U ludzi młodych często występują dolegliwości zwane nerwobólami międzyżebrowymi. Są one jedną z przyczyn dolegliwość bólowych w obrębie..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 3

.. ...tego ,że być może to neuralgia , zapalenie stawu międzyżebrowego. Nie wiem skąd to się wzięło...stało się to nagle...( nie stresowałam się...no może 3 tygodnie temu jak moją córkę pogotowie zabrało do szpitala ) Miałam iść do lekarza...ale pacjentów w tym dniu było bardzo wielu...

Osłabienie, drętwienie, ból prawej strony ciala

.. ...wytłumaczyć, ale miałem też neuralgie międzyżebrową i może przeszła ona w przewlekły stan zapalny... najgorsze jest uczucie odrealnienia tej strony ciała ;| Witam Was - to mogą być sprawy neurologiczne i raczej polecam odwiedziny u lekarza .Dzisiaj własnie z powodu takich objawów mój..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 12

.. ...lekarze stwierdzili że to neuralgia międzyżebrowa. później badania kardiologiczne wykazały, że z sercem wszystko ok, nawet przecieku nie ma, bo dziurka sie zarosła ( co było możliwe ). więc dałam sobie spokój z sercem. choc czasem mnie zakuje. od ponad 2 miesięcy mam zawroty głowy, ale..

Ból po lewej stronie podczas kaszlu

.. ...stresującą... może to neuralgia międzyżebrowa? Będę wdzięczna za podpowiedzi. Najlepsza zecza zrobisz jak pujdziesz do lekarza,bo to moga byc rozne rzeczy,wiec udaj sie do lekarza. witam ja to samo mam od wczoraj bylem u lekarza wczoraj bo sie przeziembilem i przepisał mi antybiotyk i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 379

.. ...ustąpiły. Diagnoza: Nerwica. Neuralgia międzyżebrowa. Zalecenia lekarskie: Propranolol 10mg 1 tab. doraźnie i Hydroxyzinum 10mg 3X1 tab. oraz rade abym poszedł do lekarza rodzinnego. Poszedłem po jakims tygodniu. W przeciągu tego tygodnia codziennie miałem ataki jak próbowałem zasnąc. W..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 12

.. ...dobrze/, kiedy mnie dopadła neuralgia międzyżebrowa, a w jej efekcie - nerwica. Na przepuklinę najlepsza jest odpowiednia dieta /służą radą zainteresowanym/. Chcę Cię przestrzec przed lekami na to. Jeden z lekarzy zasugerował mi /bo przecież żaden nie powie tego nikomu wprost!/ że..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 23

.. ...zwyrodnienie kręgosłupa lub neuralgia międzyżebrowa /coś naciska na nerw i powoduje uczucie duszenia się/. Jeśli o tym nie pomyślałeś może warto odwiedzić ortopedę? Witam, od jakiegos czasu odczuwam takie same dolegliwości jak i Wy. cieżko zlapac mi oddech, jak to ktos ladnie okresli,..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 24

.. ...neurologiczne, tj. jakaś neuralgia blokująca nerw międzyżebrowy /daje uczucie sztywności i braku powietrza/. Dla ciekawych wyniki moich badań kardiologicznych - lekka arytmia podłoże prawdopodobnie nerwicowe : ). Holter wykazał, że w nocy serce bije i najwyraźniej oddycham. Czyli..

Ból w nadbrzuszu nad pępkiem i pod piersią po lewej stronie

.. ...zatokowej zaczęłam mieć neuralgię międzyżebrową. lekarz przepisał mi ibuprofen ktory brałam 5 dni ( lek przeciwzapalny ). Wszystko jest z tym już ok, wyleczyłam się. Jednak gdzieś po tygodniu od tego czasu zaczęło mnie boleć po lewej stronie brzucha, hmm jakby obok pępka czuje takie..

Tachykardia zatokowa

.. ...lek, który brałam na neuralgię międzyżebrową ) no i jak mnie zakłuje pod sercem przez to, to zaraz panikuje i serce też przyśpiesza... dlatego we wtorek idę do lekarza, wyleczyć to i zrezygnować z tych tabtetek, ponieważ w tachykardii trzeba leczyć przyczynę a myślę, że to mam za sobą...

Liczne dolegliwości i stan podgorączkowy

.. ...coś nowego. Najpierw: neuralgia międzyżebrowa potem problemy z żoładkiem ( chyba od leków na ta neuralgię ) a teraz stan podgorączkowy nie przekracający 38stopni. Nie mam pojęcia z czego może on wynikać. Nie ma żadnego przeziębienia, miałam osłuchiwane płuca 4 razy i nic. Tylko gardło..

Nerwica lekowa

.. ...silnej i długotrwałej neuralgii międzyżebrowej utrudniającej oddychanie/ jakby wymuszonego oddychania, wydaje mi się, że muszę kontrolować swój oddech bo inaczej przestanę oddychać. Im mocniej o tym myślę, tym bardziej się nakręcam, hiperwentyluję i totalnie się duszę. Może podpowiesz..

Nerwica od podszewki

.. ..., której dostałam po neuralgii międzyżebrowej i prawdopodobnie pewnych lekach gastrologicznych. Mam problem z nabraniem głębszego oddechu, potworne bóle pleców i lęki, że jak przestanę myśleć obsesyjnie o oddychaniu, to przestanę oddychać, co wydaje się o tyle idiotyczne, że w nocy..

Neuralgia międzyżebrowa czy coś więcej

.. ...mi się, że to zwykła neuralgia międzyżebrowa i zacząłem samodzielną terapię ( naproxen, ibuprom max, magnez, vit. b6 oraz multiwitaminka i calcium ), do tego próbowałem jeszcze napojów izotonicznych dla sportowców, jednak po drugim dniu już nie mogłem wytrzymać bólu. Pojechałem więc na..

Ból w klatce piersiowej i brak oddechu.

.. ...od tego, co Ci dolega. Jeśli to neuralgia międzyżebrowa lub nerwica, albo nawet serce, to raczej nie wyjdzie kompletnie nic. Jeśli jednak jakiś konkretny problem z płucami, to będzie widać. Pozdrawiam..

Ból pleców w górnej części

.. ...dokładnie Twoje objawy. Zacznij od ortopedy i to szybko. A plecy smaruj dalej i śpij całkiem na płasko. Próbuj też trochę ćwiczyć i baaardzo delikatnie się rozciągać. Jest szansa że przejdzie za parę dni...

Straszny ból w lewym boku.

.. ...prawdopodobnie takie neuralgie międzyżebrowe, niestety czasem trzeba nawet kilku miesięcy, żeby było lepiej. Śpij na płasko, ciepło się ubieraj i nie dźwigaj ciężarów. Maść i plastry rozgrzewające Voltaren /w aptece można kupić/ też powinny pomóc, ale to trochę potrwa. Paskudztwa długo..

Przeskoki w sercu

.. ...tylko takie blokady, neuralgie międzyżebrowe. Podłoże neurologiczne + po pewnym czasie - nerwicowe. Udaj się do neurologa. No tak rozumie ale dlaczego czasem przechodzi to w palpitacje serca ja juz niewiem co jest grane np.dzis wsiadlem do pociagu mialem do pokonania 4 stacje ale juz..

Ból z lewej strony klatki piersiowej i duszność.

.. ...postawy. Dają takie właśnie jak opisujesz objawy, pomaga dobry ortopeda i rehabilitacja typu masaż, krioterapia i ćwiczenia rozciągające tzw. kinezyterapia. poczytaj nasze posty z w/w wątku. pozdrawiam..

Bóle w okolicach serca, duszności, kłucia

.. ...objawy powodują często neuralgie np. międzyżebrowe /ma się wrażenie, że to serce/ oraz zwyrodnienia kręgosłupa. Bardzo charakterystyczne są bóle w łopatkach oraz takie kłujki okołosercowe i duszności. Zrób ekg i echo serca, jeśli tam nic nie wyjdzie to raczej nie serce. Polecam wtedy..

Dziwne uczucie...

.. ...kłujki w okolicy serca, albo wrażenie bolesnego przeskoku, to lekarka ma rację, to nie serce tylko takie neuralgie międzyżebrowe. Może dlatego że przestałeś trenować i organizm nie może sie przestawić...

Witam wszystkich:)

.. ...relaksujące... Jak napisał * 4 * to może być od kręgosłupa /blokady, neuralgie międzyżebrowe/, idź do ortopedy. Masaż zdecydowanie, basen też. Daj spokój z tym rakiem, moim zdaniem mało prawdopodobne. Pozdrawiam..

Kujący ból serca przechodzący do żołądka

.. ...wędrujące kłujące * wężyki * , pojawia się nagle i na krótko, to takie objawy dają czasem również tzw. neuralgie lub blokady międzyżebrowe. Warto sprawdzić wtedy sprawę u neurologa. Dziękuję Tobie bardzo : )..