Nie mogę oddychać

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...krawędzi łóżka wykorzystuje dodatkowe mięśnie oddechowe - ułatwia mu to oddychanie; osłuchowo stwierdza się trzeszczenia nad całymi polami płucnymi; pobudzenie psychoruchowe; przyspieszona czynność serca...

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...oddechowych B - Breathing - oddychanie C - Circulation - krążenie Punkt A - Airway - drogi oddechowe. Punkt A - Airway - drogi oddechowe składa się z następujących etapów: Sprawdzenie przytomności - ratownik chwyta poszkodowanego za oba barki, delikatnie nimi potrząsa i zadaje proste..

Migotanie komór

.. ...przeprowadzić sztucznego oddychania metodą usta - usta, pamiętajmy że już sam masaż serca zwiększa szanse nieprzytomnego na przeżycie. Masaż prowadzimy aż do przybycia wykwalifikowanych ratowników lub do wyczerpania własnych sił. Zaburzenia rytmu niosące ze sobą duże ryzyko wystąpienia..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...śmiechu i głębokiego oddychania. Ulgę przynosi unieruchomienie uszkodzonych żeber, na przykład poprzez leżenie na obitym boku. Inną bolesną przypadłością są nerwobóle międzyżebrowe. Ból ma charakter kłujący lub jest określany jako podobny do prądu biegnącego wzdłuż żeber . Może nasilać..

Krążenie w życiu płodowym

Krążenie w życiu płodowym

.. ...funkcją płuc. Płód nie oddycha płucami, tlen czerpie z krwi pępowinowej. Przepływ płucny, konieczny do natlenowania krwi po porodzie, u płodu jest więc zbędny. W chwili porodu, gdy dziecko wykonuje pierwszy oddech, płuca rozprężają się i podejmują swoją funkcję. Zmieniają się gradienty..

Płyn w jamie opłucnowej

Płyn w jamie opłucnowej

.. ...oddychanie, należy założyć drenaż. Zabieg pozwala nie tylko usunąć płyn. Pozwala także na uzyskanie materiału do badań, które określają charakter płynu oraz mogą wyjaśnić przyczyny jego gromadzenia się...

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...w powietrzu, którym oddychamy. Pęcherzyki są wypełnione powietrzem doprowadzanym do nich przy każdym wdechu za pośrednictwem oskrzeli i oskrzelików. W sytuacji, gdy światło pęcherzyków jest wypełnione płynem, wymiana gazowa jest upośledzona. Chory odczuwa ten fakt w postaci duszności...

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...pediatry. Niewydolność serca na tle wrodzonych wad ma zwykle charakter przewlekły. Ostra niewydolność może rozwiana się w przebiegu chorób takich jak zapalenie mięśnia sercowego czy zapalenie wsierdzia...

Buspiron (Spamilan, Mabuson)

.. ...zaburzeń pamięci, depresji oddychania ( jest to bardzo poważne działanie niepożądane benzodiazepin, występujące zwykle po przedawkowaniu lub przy jednoczesnym stosowaniu leków z tej grupy i spożywaniu alkoholu ). Nie zaobserwowano dotychczas zjawiska tolerancji na buspiron, to znaczy..

Ból w klatce piersiowej u dziecka

.. ...uczucie utrudnionego oddychania, konieczna jest konsultacja lekarska. Może to być tak zwana odma samoistna. Jest to stan, w którym powietrze dostaje się pomiędzy blaszki opłucnej i powoduje uciśniecie fragmentu płuca. Inne przyczyny dolegliwości bólowych to zaburzenia psychogenne, urazy..

Śmierć kliniczna

.. ...zdolny do samodzielnego oddychania a jego serce nie bije. Według klasycznej definicji śmierci, człowiek jest martwy. Jeśli przyczyny zatrzymania akcji serca i oddychania nie są nieodwracalne, możliwe jest jeszcze przeprowadzenie skutecznej reanimacji. Punktem bez powrotu, według obecnej..

Bromazepam (Lexotan, Sedam)

.. ...powodować zaburzenia oddychania. W przypadku przedawkowania wykonuje się płukanie żołądka. Lek odwracający działanie benzodiazepin, wykorzystywany w detoksykacji, to flumazenil. Przy dłuższym stosowaniu bromazepamu odstawiać stopniowo redukując dawkę. Nie wolno stosować u kobiet w ciąży..

Narkoza

.. ...warunkiem sprawnej i poprawnej intubacji pacjenta ( przy pełnej narkozie pacjent zawsze jest zaintubowany i oddycha dzięki respiratorowi ). Po drugie, zwiotczenie i arefleksja ułatwia pracę chirurgowi...

Zanieczyszczone powietrze niszczy serce

.. ...Smog i spaliny, którymi oddycha większość mieszkańców miast na naszej planecie, uruchamiają w naszym organizmie kaskadę szkodliwych procesów, czytamy w serwisie Eurekalert. Prowadzą one do uszkodzenia komórek i zapoczątkowują procesy zapalne. Nie musi nastąpić katastrofa ekologiczna, by..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...zatrzymanie krążenia i oddychania - dlatego właśnie chorobę tę nazywa się cichym zabójcą . Najpoważniejszym problemem szpitali, wbrew dotychczasowym przekonaniom, nie są zakażenia wewnątrzszpitalne, tylko zakrzepica żył głębokich. Zator tętnicy płucnej, będący jej powikłaniem, jest..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...stopnia,że nie mogłam oddychac,przyjechalo pogotowie zabrali mnie do szpitala żeby to zbadac,wyniki krwi i ekg w normie.I co - pewnego dnia a własciwie wczoraj powiedzialam dość,zmieniam nastawienie jestem zdrowa,nie mysle o sercu ze strachem,że za chwile uderzy,bo tak też sie dzialo..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...wrażenie że nie mam czym oddychać, choc oddycham spokojnie, normalnie ( komuś z Was też się to zdarza? ). Tętno pomiędzy 80 - 100. Ciśnienie, zawsze było jak u kosmonauty, teraz od 100/70 do 150/80. Forumowicze, każdy pewnie czuje inaczej, ale chyba najgorszy, przynajmniej na początku,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...za serce i przy tym nie mogę oddychać, innym razem jakby serce chciało wyskoczyć i mnie opuścić. Ból w klatce jest taki kłujący, piekący... chciałabym znać Pana doktora opinię ponieważ już dwóch lekarzy zbyło mnie słowami - proszę się nie martwić to nic takiego, jeden z nich powiedział..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 45

.. ...moco ze mam trudnosci w oddychaniu. Pozatym często czuję jakbym miała zasłabnać, czuję też dyskomfort w klatce piersiowej. Miałam zamkniete PFO we wrześniu... czy to jesli nie od tych dolegliwosci z echa to moze być jeszcze po zabiegu i minie? Powiem szczerze ze na wypowiedziach pani..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 9

.. ...ataki oraz cięzko mi się oddycha. Z tego tez powodu musiałam z tego zrezygnować.( przynajmniej jak narazie!Moze po ablacji jesli się powidzie to sie zmieni ) Pozdrawiam. Aniu dzięki za odpowiedz, nie pocieszylas mnie. Za dwa tygodnie lece do Angli.Jak uspokoilas serce w samolocie, czy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 11

.. ...robiła , ciężko mi sie oddycha:( nie wiem co robić czy to normalnie ?? ciśnienie mi skacze puls podwyższony KAsia objawy takie jakie masz sa normalne, poniewaz ablacja to dosc duze uszkodzenie tkanki sercowej. mozesz czuc sie oslabiona tym bardziej ze dostalas krwotoku. Mozesz napisac co..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 22

.. ...zaczyna mi sie ciezko oddychac zaczyna mi walic serce szybko i jak by mi sie mialo slabo zrobic i cisnienie mi idzie do góry.Mam tak praktycznie co miesiac.Bylem pare razy u kardiologa robil echo i ekg.I nic nie wykazuje przepisal mi tyko tabetki na uspokojenie.Jestem troche nerwowy.U..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 53

.. ...jakość życia, inaczej oddycham, mogę wziąć córeczkę na ręcę, nie mdleję pod prysznicem... To wspaniały człowiek, jestem mu niezmiernie wdzięczna za profesjonalizm i za to, że podarował mi lepsze życie. Ogólnie ekipa koszalińskiej kardiologii - bez zarzutu, życzliwy, przyjazny personel...

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...czesto nie moge przez nie oddychac.. przeszkadza bardzo to zwlaszcza ze mam dopiero 18 lat. a jesli mam puls 109 to duzo?? hm ja mam problemy z sercem i cisnieniem i w ogole prawidlowy puls jest w granicy 80 uderzen na minute...u mnie raz jest 44 a raz 178 takze sie nie przejmuj ; )..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...skrzydelka nosa,nie oddychajac ustami i przyj.Oczywiscie nie za dlugo do kilku sekund,mozna powtorzyc pare razy. Ja obecnie lykam Betaloc zok 25mg,a gdy mnie zlapie napad to aplikuje sobie 50mg,ale Ty lepiej nie eksperymentuj.Lykaj regularnie magnez i potas bo ich niedobory powoduja..

Echo serca - Str. 16

.. ...utrzymuje się problem z oddychaniem( trudności z nabraniem powietrza ),słaba tolerancja wysiłku i szybka męczliwośc. Do ratownika! Przede wszystkim pomierzyć ciśnienie , kilka razy , w róznych porach dnia. Schudnąc na pewno, dieta niskocholesterolowa też sie przyda, wysilek fizyczny (..

Echo serca - Str. 19

.. ...że nie był w stanie oddychać. To niesłychanie twardy człowiek ale rano byłem przerażony jego wyglądem. Sądziliśmy że to coś z płucami i udaliśmy się do pneumologa. To on stwierdził szmery w sercu i niedomykalność zastawki i przepisał leki jakie podałem. Po dwu dniach było echo serca i..

Echo serca - Str. 34

.. ...z tym,że staram się oddychać głęboko,uspokajać.Do tego cierpię na nerwicę ,jednak nikt do tej pory mi nie potrafil pomóc,chociaż byłam juz u niejednego specjalisty,leki nie pomagaly więc stwierdzili,że sama sobie muszę pomóc,tylko pytanie jak?!nie potrafię.Moje życie rodzinne stopniowo..

Echo serca - Str. 35

.. ...Muszę wtedy głęboko oddychać, żeby przeszło. Mierzę sobie ciśnienie i tętno, mam normalne. Ale w czasie jak serce mi tak szybko bije to tętno gwałtownie wzrasta. Raz miałam nawet 170! Co to może być? Witam!!! Mam 39 lat. Wczoraj robiłam badanie echa serca. Oto jego wyniki: Ao - 32mm LA -..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...wpadac w panike, gleboko oddychac, zajac sie czyms innym, cos czytac - odwrocic od tego uwage. I czasem staram sie myslec: a mam Was gdzies, wy dodatkowe skurcze, nic mi nie mozecie zrobic : ) ) ) ) Tak sobie tlumacze, bo wiem od lekarza, ze to nic groznego. Nielatwo samego siebie..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...bije ze nie nadazam oddychac az piecze mnie w klatce z niedotlenienia mam syna 5 letniego i bardzo sie boje ze umre doradz kto moze witam wszystkich ja ze swoimi skurczami mencze sie juz pare lat tez mam ich dosyc nabawilam sie terz nerwicy tak mi czasami dokuczaja wydalam juz kupe kasy..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 2

.. ...uspakajam sie i głeboko oddycham. na to człowiek nie umiera, wiec nie narazam sie na operacje. Nie wiem jak wy.. nie mysle o tym na codzień. juz sie przyzwyczaiłam jezeli z tego powodu mi nic nie grozi to po co mam sie martwić. pozdrowienia.. U mnie zespół WPW typu A wykryto 2 lata temu...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...potliwosc - trunosci z oddychaniem - strach przed wyjsciem z domu - hipochondria, baczne obserwowanie swojego organizmu - zmienne nastroje: o placzu po entuzjazm Czasami mysle sobie, ze nerwica jest choroba tragi - komiczna. Najgorsze jest to, ze tak naprawde tylko sami mozemy ja..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...ktory przeszkadza w oddychaniu.Bylam u wielu specjalistow robilam usg tarczycy,echo serca itd.neurolog po wizycie nie widzial absolutnie nic...a ja sie czuje coraz gorzej,nie daje sobie rady ze soba.nie wiem gdzie mam szukac pomocy ,boje sie.caly czas mi sie wydaje ze to jakas grozna..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 8

.. ...głowy,bóle karku,trudności z oddychaniem,itd.Pozdrawiam. no ja też mam bardzo podobne objawy jak Ty Iza. Jak ten neurolog coś wymyśli to napisz na forum. Trzymaj się. WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE Mam przeszlo 30 lat i znerwica lekowa borykam sie od 15 ,dokuczliwa stala sie jakies 7 lat..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...codziennie. Trenuję oddychanie, jogę, sama sobie tłumaczę że od tego nie umrę że to tylko siedzi w mojej głowie, ale jest bardzo ciężko. Wszędzie gdzie wychodzę muszę iść z osobą towarzyszącą, bo inaczej nie wyjdę.Uczucie despersonizacji towarzyszy mi prawie na okrętkę. Jak sobie pomyślę..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...najdziwniejsze jest to ze oddychalam caly czas normalnie i w jednej sekundzie cos takiego mnie lapalo. Nie wiem jak to lezyc, dostalam tabletki na wyrownanie pulsu, szczeze mowiac nie biore ich bo bol i tak nie znikal. Kiedys dawno temu bylam u lekaza Chinczyka, w tedy zadko mialam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 8

.. ...najmniejszym mam problemy z oddychaniem i mdleje.Latem gdy jest gorąco siedze cały czas w domu bo wyjście na dwór konczy sie wizytą w szpitalu.Moze umiecie mi pomóc? Prosze o kontak: dora - 1986@o2.pl lub gadu gadu:630389 Cześć Doroto! Na pewno masz tylko niedomykalnosć? Może masz jescze..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...kolatanie serca, problemy z oddychaniem, lęki, czesto kreci mi sie w glowie, mam utraty przytomnosci. Macie racje piszac ze lekarze bagatelizuja ta wade serca mowiac ze to nic powaznego, tym jednak ktorzy to maja stwarza problemy w codziennym zyciu i to nie male. Tym ktorzy maja podobne..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...piersiowej, problemy z oddychaniem, to wszystko to dla mnie norma. Wcześniej też zdarzały się te objawy, ale rzadziej i nie były tak nasilone. Tylko raz trzy lata temu Przez to musiałam zrezygnować z tańca. Dzisiaj wreszcie zdiagnozowano mi wypadanie płatka zastawki mitralnej z falą..

Nerwica? stwierdzono nerwicę wegetatywną ale nie miałam problemów

.. ...łopatek.Brak oddechu, muszę oddychać delkatnie, kichanie , kaszel nie ma mowy. Nie mogę się podnosić, promieniuje do lewej ręki. Ból w krzyżu rwa od 17 stycznia to wyniki nerwicy i depresji. Jestem leczona od 18.08.2004r. lekami depresyjnymi, uspakajającymi, na spastyczność i nic nie..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...zimnego. I jeszcze spokojne oddychanie przeponowe, chociaz to jest czasem ciezkie, bo czestoskurcz bywa, ze wywoluje uczucie paniki, a wtedy trudno zmusic sie do regularnego oddechu. Dodatkowo wiem, ze napary z glogu, hibiskusa, dzikiej rozy, wplywaja korzystnie na miesien sercowy,..

Duży puls - Str. 2

.. ...powiekami i głębiej oddycha.Puls skacze ( przez ułamek sekundy 328!!! )130 - 150.Lekarze niewiele mówią.Lerzy pod respiratorem,ale większość ma swoich oddechów.Proszę,odpowiedzcie mi szybko!!! Ja mam zawsze ok 100 - 110 i mowia mi że ok... dzisiaj czuję sie gorzej, ale to chyba nie jest..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...ani nawet poprawnie oddychac i mowic podczas ruchu tez boli do tego mam mdlosci i wymiotuje...najbardziej mnie bola wszystkie zebra z lewej strony. nie mam ani opuchlizny ani goraczki nie wiem co mi jest. jesli ktos z panstwa mam podobne objawy * czegos * albo choruje na to...to prosze..

Chelatacja - Str. 18

.. ...tego, co jemy, czym oddychamy, jaką pijemy wodę, jak żyjemy. Powiadają: ,,przeciez ja się dobrze odżywiam... * Na choroby zarabiamy przez całe życie, a potem chcemy je szybko wyreperować. Nie da się. Chelatacja, owszem, choć niekoniecznie ta bardzo droga, ale to nie wszystko. Konieczne..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...leczenie...wyciszanie , melisa, oddychanie ...itd. Nawet bym sie z tym wszytkim pogodziła bo zycie wiadomo jakie jest...wszedzie STRES!!, a ze mnie jest nerwus taki ze wszytko trzymam w sobie wiec nie dyskutowałam tylko sie leczyłam. Tymczasem ataki były coraz silniejsze. Zaczynały sie..

Śpiączka po zawale serca

.. ...Teraz leży w śpiączce, oddycha przez respirator, tętno w przedziale 72 - 90. Brak jakich kolwiek odruchów, był badany neurologicznie, stwierdzono uszkodzenie kory mózgowej, brak odruchu kolanowego, nie reaguje na światło. Od poniedziałku kilka razy nieprzytomnie otworzył oczy i 1 raz..

Silny ból w okolicach serca

.. ...kość ; ) i nie mogłam oddychać a jak juz miałam dosyć tego to musiałam wziąść głeboki oddech( a to boli jak cholera ) i poczułam jak poś tam sie przestawiło i potem tylko lekko pobolało i był spokój Hej jestem Marysia,mam 13lat mnie już od tygodnia nawala serce,rano jest ok. Natomiast po..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...wymioty, problemy z oddychaniem drzenie miesni i kolatania serca ale myslalm ze taka moja natura - teraz juz wiem ze brakowalo mi wtedy potasu bo piwko jest moczopedne i sie duzo siusia a w ogole alkohol odwadnia strasznie. Z sercem mam klopoty przez czeste anginy w koncu 2003 r wycieli..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...wolniej,ciezko mi sie oddycha,boli mnie czasami,słabo mi.CO TO MOZE BYĆ?bo ja juz nie moge tego wytrzymac od 3 tygodni to samo?czy czestoskurczx ostatni mógł mi cos uszkodzic w sercu czy to nie ma zwiazku?napiszcie prosze co myslicie na ten temat Witam..ja mam wszczepiony kardiowerter(..