Niedociśnienie 90

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE-I)

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE-I)

.. ...zwiększeniem stężenia bradykininy we krwi, bóle głowy, niedociśnienie, wysypka, uczucie zmęczenia. Przykłady ACE - inhibitorów: Enarenal ( enalapril ), Accupro ( quinapril ), Prestarium ( perindopril )...

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

.. ...zawroty głowy, zaparcia, uczucie zmęczenia, bradykardia - zwolnienie rytmu serca poniżej 60 uderzeń na minutę. Przykładowe preparaty: Isoptin ( werapamil ), Oxycardil ( Diltiazem ), Amlopin ( amlodypina )...

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...angiotensyny II. niedociśnienie tętnicze, zawroty głowy, szczególnie po pierwszych dawkach preparatu, kaszel, uczucie kołatania serca. Przykłady preparatów: Cozaar ( Losartan potasu ), Aprovel ( Irbesartan )...

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...przebiegu wad serca, niedociśnienia, zaburzeń rytmu, nadciśnienia, kardiomiopatii przerostowej ( HCM ). Objawowy okres miażdżycy tętnic wieńcowych nazywa się chorobą wieńcową ( Coronary Artery Disease - CAD ). Objawy choroby niedokrwiennej serca. ból, uczucie dławienia, ucisku odczuwalny..

Miododryna (Gutron)

.. ...stosowana w ortostatycznym niedociśnieniu i w niektórych nawracających spadkach ciśnienia z rożnymi, przykrymi dla pacjenta objawami jak zawroty głowy, omdlenia, duszność. Lek ten jest także stosowany w niektórych schorzeniach przebiegających z nietrzymaniem moczu. Miododryna jest także..

Niedociśnienie

.. Prawidłowe wartości ciśnienia tętniczego powinny mieścić się w przedziale: skurczowe 120 - 129 mmHg oraz rozkurczowe 80 - 84 mmHg. Biorąc pod uwagę rolę, jaką wzrost ciśnienia odgrywa w rozwoju choroby niedokrwiennej serca i uogólnionej miażdżycy tętnic, wskazane są nawet niższe wartości. Za optymalne uważa..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...Tymbardziej, że jestem niedociśnieniowcem, dla którego ruszenie się z miejsca to wielki ból egzystencjalny: ) Czy możecie mi doradzić? Pozdrawiam i mam nadzieję, że trening się przyda: ) Witam Jestem na tym forum całkiem przypatkiem ale ciesze się źe ztą chorobą nie jestem sama. Choruje..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...kofeiny ( choć jestem niedociśnieniowcem i farmaceuta powiedział, że tabletki mogą mi unormować ciśnienie ), wzięłam tylko 1 tabletkę. Czułam się dobrze, więc dziś postanowiłam wziąć 2 kapsułki. I oczywiście się zaczęło - już miałam wmówiony ucisk w głowie, już nasłuchiwałam czy oby..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 30

.. ...) Ja również jestem niedociśnieniowcem ( czemu mnie to nie dziwi;P? ), bywają dni, że mam 90/60, mój rekord dolnego ciśnienia to chyba 48. A to dziwne, bo zazwyczaj tętno mam dobre - standardowe 76 lub podwyższone ciut do 80 - 87, ale to już jak jestem zdenerwowana. Dziś w radiu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 46

.. ...Czy może wina mojego niedociśnienia ( czy zimno może powodować jeszcze jego obniżenie, w efekcie skurcz naczyń krwionośnych i zaburzenia rytmu? )? A może to przez to, że przedwczoraj pobrano mi dwie fiolki krwii do badania, a tego samego dnia dostałam okres, więc tracę ją nadal? Wiem -..

Zespół chorej zatoki

.. ...zastawki mitralnej i spore niedociśnienie. Od roku mam postawioną diagnoże - zespól chorej zatoki. Objawy to przede wszystkim tachy - brady i bigeminia, no i oczywiście niskie ciśnienie. A moje życie ostatnio to już horror omdlenia, stany przedomdleniowe,zerowa tolerancja wysiłku,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 169

.. ...takich przeważnie ja mam niedociśnienie mimo napadów paniki podczas których się denerwuje i powinno mi skakać pozdrawiam masz rację czarna, ja też nie mam skoków cisnienia, chociaz czuje sie tak czasami jak bym miała wysokie, ale kiedy sobie mierze to jest w granicach normy więc wydaje..

Dodatkowe skurcze - Str. 63

.. ...malwiny_st dla dla chorego z niedociśnieniem * malwina_st, 2007 - 12 - 18 12:57:04, w: Niskie ciśnienie Hmm zgadzam się z minią - kieliszek od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi, przecież np. czerwone wino dobrze wpływa na serce : ) więc jeśli ktoś wypije jeden w tygodniu to nic mu się..

Dodatkowe skurcze - Str. 219

.. ...u płodu bradykardię, niedociśnienie tętnicze, zaburzenia kurczliwości mięśnia serca - więc nie wiem co mam zrobic. Jakbym ich wogóle nie miała to juz bym brała...a tak - kolejna wizytę mam chyba 21 kwietnia. A próbowaliście brac olbrzymie dawki magnezu?Ja biorę 6 taletek magnezinu 500...

Dodatkowe skurcze - Str. 297

.. ...anemia, odwodnienie, niedociśnienie, niedokrwienie serca, zator płucny, niewydolność serca, nadczynność tarczycy, stany zapalne, guz chromochłonny, nieprawidłowe funkcjonowanie węzła zatokowego i zaburzona regulacja układu nerwowego. Tachykardia może być także skutkiem działania kofeiny..

Zespół tachy-brady

.. ...już od dosc dawna duże niedociśnienie RRmax 100/70 nie badzo wiem jak to lecza... Na echo wykryli wypadanie płątka zastawki mitralnej...Holter - epizody bigeminii i oczywiście tachykadie na zmiane z bradykadia.. Zaczynam sie bardzo zle czuc, bo wszystko mnie meczy...czy ktos cierpiał na..

Ciśnienie 106/67 i 93 puls

.. ...miażdżycy.W USA nie ma niedociśnienia.,to nie jest choroba,chociaż samopoczucie okropne.W przypadku choroby serca ,to może być problem.Dużo ruchu, kofeiny,na basenik popływać.Przy bardzo złym samopoczuciu można poprosić lekarza,aby zapisał gutron,Miałam też ten problem,moje córki i..

Bradykardia zatokowa z hipotonią ortastatyczną

.. ...hipotonia ortastatyczną ( niedociśnienie 90/60 ) przebywałem na badaniach w szpitalu na oddziale kardiologicznym gdyż mam czeste stany przedomdleniowe bóle głowy i karku, duszność, zle czasami widze oraz zawroty głowy - obiawy te nie powinny byc winikiem bradykardi tak twierdzą..

Bradykardia zatokowa

.. ...hipotonia ortastatyczną ( niedociśnienie 90/60 ) przebywałem na badaniach w szpitalu na oddziale kardiologicznym gdyż mam czeste stany przedomdleniowe bóle głowy i karku, duszność, zle czasami widze oraz zawroty głowy - obiawy te nie powinny byc winikiem bradykardi tak twierdzą..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 273

.. ...wzmacnia strach przed niedociśnieniem i nieobudzeniem sie już rano...Wiem,paranoja,ale ciężko jest zasnąć,gdy człowiekowi słabo i słabo bije serduszko... Co do pytania fiko0007, to ja osobiście myślę, że psychoterapia naprowadza nas na właściwą drogę,ale czy będziemy nią podążać - zależy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 276

.. ...co napisałeś...ja mam niedociśnienie często a oprócz tego miałam objawy identyczne jak twoje + kołatanie serca bardzooo szybko przy tym brak tchu. Już naprawdę czuję się dobrze, dziś miałam wziąć ostatnią tabletkę propranololu wg kardiologa u którego ostatnio byłam i... zapomniałam! : )..

Niedociśnienie, skąd się bierze i co zrobić?

.. Witam serdecznie, chcialam zapytac skad bierze sie niedocisnienie i w jaki sposob moge z nim walczyc. Badajacy mnie niedawno lekarz ze zdziwieniem stwierdzil ze mam niskie cisnienie 90/60 nie przepisal jednak nieczego na poprawienie tego stanu...czy 90/60 kwalifikuje sie do lecenia? Z tego co pamietam zawsze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 46

.. ...ale u mnie było mocne niedociśnienie np. 90/50/180, 70/50/121 lub 58/40/28 ( skurcz.,/rozkurcz/tętno ) takie jakieś dziwolągi. Po ablacji w początkowym okresie 150/98/90 i zażywałam Sortis, a teraz nie zażywam nic i mam skaczące raz nisko a raz wysoko. Radzę sobie jak mogę i szczerze..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...podrażnienie gardła, obrzęki, niedociśnienie przyspieszony puls zdarzają się najczęściej. Uczucie zimnych kończyn i drętwienia to pewnie wynik działania Bisocardu beta blokery dają takie objawy u niektórych ludzi. Oczywiście nie powinno się z dnia na dzień odstawiać Bisocardu , również..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...okresie karmienia piersią, niedociśnieniu, jaskrze z wąskim kątem przesączania, ostrej niewydolności wieńcowej, przeroście gruczołu krokowego, drgawkach, u osób w podeszłym wieku i u chorych osłabionych. Działanie niepożądane Objawy niepożądane występują rzadko i mają niewielkie..

Bajpasy - Kraków J.P.II czy Katowice Ochojec?

.. ...ciśnienia( zawsze miałem niedociśnienie teraz po operacji mam 100/60, ale da się z tym żyć ) i lekkiego przeziębienia nic mi do tej pory nie dolegało. Dlatego z ręką na sercu polecam I Klinikę Kardiochirurgii w Katowicach - Ochojcu pod kierownictwem profesora A. Bochenka. Jest tam..

Syndrom białego fartucha

.. ...komisji wojskowej miałem niedociśnienie ( może dlatego, ze nic z rana nie zjadłem? :P ). mili panstwo powiedzcie mi przy jakim cisnieniu mozna zemdlec i moze dojsc do zatrzymania akcji serca?? mialem pewnien przypadek mianowicie siedziałem sobie ogladajac film w tv i nagle tetno zaczeło..

Infekcyjne zapalenie wsierdzia sercowego - Str. 2

.. ...wziął całą ), Furosemid 40mg 1x1 tabl, Spironol 100 1x1 tabl. Cały czas ma ciśnienie ponizej 100 Niedociśnienie może być w tym przypadku skutkiem zażywania leków, można to wyczytać chociażby z ulotek...

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...zdrowsz ą i korzystną dla niedociśnieniowców niezależnie od wieku, działa korzystnie przy białaczkach i przy hemoroidach, usuwa nieprzyjemny zapach potu, a często i skurcze w nogach, usprawnia pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego, a więc tarczycy, przytarczyc, przysadki, nadnercza..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 187

.. ...na nadciśnienie czy niedociśnienie to też są uzależnieni od leków?! NIe ...ta i ta to choroby wieku XXI i potrzebują leczenia przez całe życie bardzo często...wplyw na nie ma wiele powodów i uwarunkowań,często również genetycznych i nic sami na to nie poradzimy bez fachowców ...lekarzy..

Drętwienie kończyn spowodowane niedociśnieniem?

.. ...może być spowodowane niedociśnieniem?? Mam to po mojej mamie ona też ma drętwienia...czy to może być groźne dla mojego życia?? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam... Na Twoim miejscu sprawdzilbym kregoslup.Jak ?Kolyska na podlodze.Kolana pod brode,dlonie obejmuja kolana.Kiwasz..

Niedociśnienie - jakie leki bierzecie ?

.. Co polecacie na niedociśnienie? Borykam się z tym od dłuższego czasu, zdarza mi się mieć zawroty głowy i inne nieprzyjemne objawy, cóż - typowe dla niedociśnienia. Od długiego czasu biorę Cardiamid, ale mam wrażenie, że przestał działać, zresztą z reguły nie zauważałem większego wzrostu ciśnienia po nim, niż..

Niedociśnienie – czy jest groźne???

.. ...dziecko… Okazało się, że ma niedociśnienie. Latami miał omdlenia, mroczki przed oczami, zawroty głowy, uczucie senności inne takie – ale ignorował, nie chciało mu się iść do lekarza. No i zasłabł za kierownicą, zabił dziecko. Leczy się dopiero teraz, a jakby ruszył do..

Ból głowy, drżenie rąk, zmęczenie, smutek, lekliwość

.. ...że to anemia, potem niedociśnienie krwi, coś związanego z tarczycą, ale ani morfologia, ani badania THS nic nie wykazały. Myślałem, że może to być nerwica albo być może jakaś choroba związana z układem krążenia. Prosze o pomoc. Witaj przeczytałam to co piszesz o swojej dziewczynie miałam..

Drętwienia nóg i niedociśnienie po IPOREL?

.. ...rzucania * nimi, później niedociśnienie ortostatyczne, a teraz to już w ogóle - tego działania niepożądanego nie mogę nigdzie znaleźć - już półtora tygodnia mam miesiączkę taką, że z domu nie mogę się ruszyć inaczej niż tylko z pampersem! Moze mi ktoś to wytłumaczyć? Dodam jeszcze, że..

Niskie ciśnienie w wieku 16 lat

.. ...dodatkowe przyczyny niedociśnienia, np. utrate krwi, bardzo znaczne odwodnienie. To nie był pierwszy pomiar, 5 lat temu też właśnie miałem poniżej 100 skurczowego ( wtedy to było wykonywane na ramieniu ciśnieniomierzem z mankietem ). A teraz robiłem tym ciśnieniomierzem nadgarstkowym...

Zawroty głowy po spamilanie ...

.. ...piersiowej, nadciśnienie, niedociśnienie, napady padaczkowe, mlekotok, zaburzenia cyklu miesiączkowego, czynności tarczycy, zaburzenia w oddawaniu moczu, kurcze mięśniowe. Lek nie powoduje zależności fizycznej i psychicznej, ale nagłe odstawienie może czasem spowodować zawroty i ból..