Niedokrwienie kończyn

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...występujących zaliczamy: choroba niedokrwienna i zawał mięśnia sercowego; udar mózgu ( Insultus cerebri ); retinopatia - uszkodzenie siatkówki w wyniku nadciśnienia; przyspieszenie rozwoju zmian miażdżycowych w tętnicach wieńcowych, tętnicach szyjnych, nerkowych, oraz w obrębie tętnic..

Chromanie przestankowe

Chromanie przestankowe

.. ...przestankowe jest objawem niedokrwienia kończyn. Podczas pracy mięśnie zwiększają swoje zapotrzebowanie na tlen. Ponadto, w wyniku przemian energetycznych, w pracujących mięśniach powstaje wiele metabolitów, które powinny być wypłukane przez strumień krwi. Aby mięśnie pracowały wydajnie,..

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...żylaki kończyn dolnych i niedokrwienie kończyn dolnych w wyniku chorób tętnic. Dla pierwszej jednostki bardziej charakterystyczne jest uczucie ciężkości nóg , ustępujące po nocnym odpoczynku lub obrzęki nóg, dla niedokrwienia tętniczego z kolei - chromanie przestankowe. Określenie..

Zespół wazowagalny

.. ...powoduje przejściowe niedokrwienie mózgu. Podstawową sytuacją prowokującą omdlenie jest, w przypadku zespołu wazowagalnego, długi czas zachowywania pozycji pionowej ( np. w kościele, na apelu szkolnym, podróż autobusem na stojąco itp. ). W takiej sytuacji mniej krwi dopływa z kończyn..

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

.. ...wielopoziomowe. Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych długo może nie dawać objawów, jest jednak procesem postępującym. Z czasem zwężenia stają się tak znaczne, że nie jest możliwe dostarczenie odpowiedniej ilości krwi w stosunku do zapotrzebowania mięśni nóg. Pojawia się objaw zwany..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...procesu chorobowego niedokrwienia kończyn dolnych, tak, aby komfort życia pacjenta był jak najwyższy, a operacja zbędna jak najdłużej. Podstawą leczenie zachowawczego jest ruch. Systematyczne spacery lub trening kontrolowany na specjalnej bieżni, pozwalają na rozwinięcie się tak zwanego..

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. W sytuacji znacznego zwężenia tętnic kończyn dolnych lub, gdy chromanie przestankowe uniemożliwia choremu normalne funkcjonowanie, tętnice udrażnia się chirurgicznie. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Warunkiem powodzenia takiej operacji jest drożność naczyń tętniczych poniżej zwężenia. Jeśli jest to..

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. Krytycznym niedokrwienie kończyny dolnej może być konsekwencją postępującego zwężenia naczyń na tle miażdżycowym lub ostrego zatoru tętnicy. Podstawowym objawem jest nieznośny ból, nasilający się w pozycji leżącej. Ból uniemożliwia choremu poruszanie się, uniemożliwia również sen. Nie ustępuje nawet po..

Choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń)

.. ...odpowiadają przewlekłem niedokrwieniu kończyn, pojawia się chromianie przestankowe, z czasem bóle spoczynkowe i zmiany martwicze. Choroba jest postępująca. Leczenie chirurgiczne polega na wszczepianiu protez naczyniowych lub na, niestety często koniecznych, dokonywaniu amputacji..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...typowe dla przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych, z uwzględnieniem faktu, iż zwężenie jest dość wysoko. Chromanie przestankowe jest odczuwalne w okolicy pośladków. Nogi mogą być chłodne. Tętno na tętnicach udowych ( w pachwinie ) jest niewyczuwalne, lub bardzo słabo wyczuwalne (..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...potencję i mogą nasilać niedokrwienie kończyn dolnych, wymieniał prof. Rynkiewicz. Dlatego naukowcy ciągle poszukują nowych leków, które skutecznie obniżałyby tętno i miały mniej działań ubocznych. Jednym z ostatnich owoców tych poszukiwań jest iwabradyna - lek, który w 2006 roku został..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...krwi skutkuje natomiast niedokrwieniem odżywianego przez nią narządu ( np. serca lub mózgu ). Głównymi objawami aterotrombozy są: uczucie ciężaru lub piekącego bólu za mostkiem podczas wysiłku, niedowład kończyny, zaburzenia mowy, drętwienie ust, zaburzenia widzenia i utrata równowagi. W..

Chelatacja - Str. 4

.. ...udar mózgu czy bóle niedokrwienne kończyn. Wywołuje zjawisko zwane rewitalizacją - powrót do życia i proporcjonalnych do wieku sił życiowych - można wyczytać w internecie. Podobnie opisują tę terapię ulotki reklamowe i reklamy prasowe. Można się z nich dowiedzieć, że po chelatacji..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 459

.. ...przynajmniej nie mam choroby niedokrwiennej; ) ). I jakoś przeszło. najgorszy jest fakt, że urlop mi się kończy i będę musiał wytrzymać z tym wszystkim w pracy:/ Dorotko - może kiedyś o tym powiem, jak na razie sądzę, że mamy w domu na tyle problemów, że dodatkowy jej nie jest potrzebny...

Siniejące dłonie

.. ...krwionośnych... co prowadzi do niedokrwienia kończyn ( w tym wypadku dłoni... ). To tak jakbyś owinął palec sznurkiem... przez co krew nie dopłynie do końcówki palca...i cały zrobi się siny. Siniejące kończyny, tj zespół Raydana, mam 23 lata, i leczyłam się na tą chorobę w zeszłym roku w..

Przewlekłe niedokrwienie kończyny dolnej stopnia 4

.. Zostałem zdyskwlifikowany z leczenia operacylnego ze względu na obraz radiologiczny tetnic i zakwalifikowany do diagnostyki i ewentualnie zabiegu endowaskularnego. co to oznacza i jakie mam szanse że nie amputuja mi..

Ból skroni, mrowienie, co to mogło być?

.. ...gwałtownie i nastapiło niedokrwienie, stąd zimno.No i jak naczynia mózgowe równocześnie też się skurczyły, to ból przeszedł.Tym skurczem organizm sam się obronił.Tak właśnie kończy się napad migreny, nagle i niespodziewanie ból ustepuje. To, ze na drugi dzień czujesz sie dziwnie,..

Udar mózgu proszę pocieszcie chociaż...

.. ...tata zachorował na udar niedokrwienny z prawej strony, a z tego co wiem jest bardziej niebezpieczny niż z lewej. nie ruszał prawymi kończynami, nie mówił po moim języku, tylko wymyślał jakieś dziwne słowa, czasami śmiał się nie wiadomo z czego i nucił wesołe piosenki, ale przecież on..