Niedokrwienie objawy

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...pierwszym objawem choroby niedokrwiennej u ludzi dotychczas zdrowych. W bardzo rzadkich przypadkach jest spowodowany przez inną przyczynę. Objawy zawału serca. Zawał serca objawia się przede wszystkim bardzo silnym, długotrwałym ( z reguły ponad 20 min. ) bólem zamostkowym. Pacjent..

Niewydolność serca

.. ...serca. choroba wieńcowa ( niedokrwienna ); nadciśnienie tętnicze; wada zastawkowa; kardiomiopatia: rozstrzeniowa, przerostowa; infekcje obejmujące mięsień sercowy; inne. Objawy niewydolności serca. Najczęściej występującymi klinicznie objawami niewydolności serca jest osłabienie i łatwe..

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...przyczyną objawów choroby niedokrwiennej serca. Objawy choroby niedokrwiennej serca spowodowane są przyspieszeniem rozwoju miażdżycy w naczyniach wieńcowych i zwiększonego zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen ( wzrasta masa mięśnia sercowego a naczynia wieńcowe nie mają możliwości..

No reflow phenomenom

.. ...odcinka ST w badaniu EKG ( niedokrwienie mięśnia ). Zamknięcie tętnicy wieńcowej powoduje drastyczne zmiany w mikrokrążeniu, objawiające się obrzękiem miocytów ( komórki mięśniowe serca ). Obrzęk miocytów powoduje ich ucisk na naczynia włosowate. Badania dowodzą, że w patogenezie..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. Choroba niedokrwienna serca ( IHD, ischaemic heart disease, Angina pectoris, dławica piersiowa, choroba wieńcowa ) to objawowy okres miażdżycy naczyń wieńcowych. Spowodowana jest zmianami morfologicznymi w naczyniach wieńcowych lub naczyniach ich odgałęzień. Choroba niedokrwienna serca to ostre lub..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...organ bardzo wrażliwy na niedokrwienie, stąd chorzy ze zważeniami tętnic szyjnych mogą cierpieć na zawroty głowy, utraty przytomności, z czasem także udary niedokrwienne mózgu. Siatkówka również jest organem bardzo wrażliwym na niedokrwienie, stad w tej samej grupie pacjentów przy..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...na niedotlenienie i niedokrwienie narządem naszego organizmu. Pozbawiony tlenu i substancji energetycznych ( głównie glukoza ) ulega nieodwracalnym uszkodzeniom już po 4 minutach. Prawidłowe ukrwienie mózgu nie zawsze oznacza, że organ ten otrzymuje odpowiednią ilość tlenu. Objawy..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...być w każdej chwili przerwana na życzenie pacjenta. Ponadto lekarz przerwie badanie, jeśli wystąpią komorowe zaburzenia rytmu, spadek ciśnienia, objawy sugerujące możliwość omdlenia badanego pacjenta...

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

.. ...wielopoziomowe. Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych długo może nie dawać objawów, jest jednak procesem postępującym. Z czasem zwężenia stają się tak znaczne, że nie jest możliwe dostarczenie odpowiedniej ilości krwi w stosunku do zapotrzebowania mięśni nóg. Pojawia się objaw zwany..

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. Krytycznym niedokrwienie kończyny dolnej może być konsekwencją postępującego zwężenia naczyń na tle miażdżycowym lub ostrego zatoru tętnicy. Podstawowym objawem jest nieznośny ból, nasilający się w pozycji leżącej. Ból uniemożliwia choremu poruszanie się, uniemożliwia również sen. Nie ustępuje nawet po..

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. ...przemijającymi atakami niedokrwiennymi ( ang. Temporary Ischaemic Atacks ). Przyczyną wystąpienia chwilowego niedokrwienia mózgu może być nagły spadek ciśnienia u osób ze zwężonymi naczyniami szyjnymi, zaburzenia rytmu, lub miażdżycowe zmiany samych naczyń mózgowych. Objawem zespołu TIA..

Zwężenia tętnic szyjnych

.. ...może dojść do udaru niedokrwiennego mózgu. Zwężenie tętnic szyjnych operuje się, jeśli towarzyszą mu objawy i osiągnie minimum 70% światła tętnicy szyjnej, lub jeśli przekroczy 74% ( nawet bez objawów ). Możliwe jest leczenie wewnątrznaczyniowe, ale popularniejsza jest nadal metoda..

Wsierdzie

.. ...warstwy wymaga odpowiednio długiej fazy rozkurczu serca. Krew wypełniająca komory może uciskać na drobne naczynia warstwy podwsierdziowej i powodować jej niedokrwienie objawiające się bólem wieńcowym...

Ból w klatce piersiowej u dziecka

.. ...przede wszystkich choroby niedokrwiennej serca ( choroby wieńcowej ). U dzieci jednak tego typu dolegliwości niezmiernie rzadko związane są z sercem i układem krążenia. Ból w klatce piersiowej u dzieci jest najczęściej objawem patologii dotyczącej układu oddechowego. Może to być ból..

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

.. ...się rzadziej niż udar niedokrwienny mózgu. W chwili gdy tkanka mózgowa została już zniszczona, objawy udaru zależą nie tyle od jego typu ( niedokrwienny, krwotoczny czy zatokowy ) co od lokalizacji uszkodzenia. W przypadku udaru krwotocznego najczęściej dochodzi do uszkodzenia jąder..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...krwi skutkuje natomiast niedokrwieniem odżywianego przez nią narządu ( np. serca lub mózgu ). Głównymi objawami aterotrombozy są: uczucie ciężaru lub piekącego bólu za mostkiem podczas wysiłku, niedowład kończyny, zaburzenia mowy, drętwienie ust, zaburzenia widzenia i utrata równowagi. W..

Echo serca - Str. 34

.. ...kątem ewentualnej ch. niedokrwiennej serca, trudno dolegliwosci diagnozować netowo. P. Kasia - wynik echo bez istotnych patologii P. Minio - objawy najpewniej kardiomiopatii rozstrzeniowej , w sumie echoa porownywalne , przynajmniej w tych parametrach , ktore sa podane. Moze konsultacja..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 9

.. ...serduchu i chorobie nie niedokrwiennej ( hehe - sama próbuję diagnozowac swoje objawy uważająć iż może lekarze nie w pelni się znają - sami to znacie pewnie.. ; ) Na codzień w zyciu nikt by nie powiedzial ze cos mi jest - nauczyłam się nieźle grać ze wszystko jest oki.. ale mam te same..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 244

.. ...Ja wykrylem u siebie niedokrwienie serca... Z tym,ze wszystkie objawy pasuja...Chociaz wiem,ze pewny bede dopiero jak zrobie badania...Powoli zbliza sie wieczor chyba trzeba sobie jakis film wybrac do ogladniecia : ) Jak cos ogladam to odrazu jest lepiej ; ) Agus,jestem juz. Wyskoczyłam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 252

.. ...chorob to ja przechodze niedokrwienie serca...Wszystko sie zgadza jak czytam o objawach.Musze badania zrobic i bede mial spokoj albo i nie ... Witam Was Kochani!! jestem tutaj nowy... Ale problem mam jak wszyscy. Zaczelo sie chyba w zasadzie we wrzesniu. Pamietam siedzialem z siostra (..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 266

.. ...itp.Powiedzialem jej o obawie przed niedokrwieniem serca.Wyslala mnie na ekg wyczytalem tam na tej kartce ,ze mam znaczne obnizenie OT i prawdopodobne niedokrwienie serca miesniowego.Do tego czesciowe zatkanie czegos tam na H nie pamiet dokladnie.Odrazu zaczela mnie bolec glowa i cala..

Sztuczna zastawka i normalne życie

.. ...koronarografie, bo jesli bylo niedokrwienie to moze warto powtorzyc? Dzięk. Lekarz niestety niewiele mówi. Że to nic i tyle. Żadnych objawów chyba nie mam ( nic o nich nie wiem : - ) ). Ostatnio laryngolog zalecil mi wyciecie migdalów, ze wzgledu na serce, ponieważ mam gronkowca w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 10

.. ...niedotlenienie czy tez niedokrwienie i tak w kolko.Badania mam ok,mimo to chce je robic dalej tylko nie wiem po co.Trzymajcie sie i szukajcie celu w zyciu to pomaga. Cześć jestem tu pierwszy raz , bardzo zainteresował mnie przypadek Kuby . Mam takie same objawy mrowienie lewej części..

CK-MB

.. ...zedydowanie czulszym markerem niedokrwienia mięśnia serca, au Ciebie byla ujemna. Jak duża byla i czy w ogole byla niedomykalnośc zastawki mitralnej w echo i jaka byla tzw. frakcja wyrzutowa ( EF )? Czy Twoje objawy wystepuja w spoczynku czy po wysilku lub w czasie stressu. ? czy masz..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...pojedyncze i gromadne, objawy niedokrwienne itp. Mam też niewielkie wypadanie płatka zastawki mitralnej. To zapalenie było najprawdopodobniej efektem nieleczonej anginy. Dziś niektórzy lekarze twierdzą, że może wcale nie było to zapalenie mięsnia sercowego. ????????. Wiem, że może mieć..

Napady lęku panicznego

.. ...się on tylko podczas niedokrwienia mięśnia sercowego,co nie jest zawsze połączone z napadem paniki. Co prawda jednym z objawów ataku serca jest własnie lęk,ale wystepuje on wtedy tylko jako objaw dodatkowy i sprowokowany jest przez naszą psychikę ( wiemy,że dzieje się cos zlego,dlatego..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 135

.. ...krwionośne ( co skutkuje niedokrwieniem mięśni i zawrotami głowy ). Dlatego to, co próbuje się diagnozować jako objawy nerwicy, często można leczyć masażem leczniczym. Mam masażystę który setki ludzi uratował przed bezsensownymi zabiegami - to naprawdę działa. Tylko że to jest DOBRY i..

Zadziwiająco rozbieżne wyniki badań serca

.. ...nie mam żadnych cech niedokrwienia. Cierpię * jedynie * na niedomyklność zastawki i tachykardię, co zdaniem kardiologów z AM nie jest groźne. Mam 37 lat. Na dolegliwości ze strony serca uskarżam się * od zawsze * . Już jako dziecko miałem podwyższone ciśnienie. Od kilku lat mam wszystkie..

Nerwica serca, czy też może przerost?! - Str. 2

.. ...sie obawiam o chorobe niedokrwienna serca. Ja spożywam bardzo duzo weglowodanow prostych ( soki pomaranczowe, soki z czarnej porzeczki ), a one zawierają duzo glukozy. Chorobe niedokrwienna serca moze powodowac hiperglikemia co tutaj moglo by sie zgadzac, a objawy mam bardzo podobne. Ehh..

Jak leczyć udar mózgu?

.. ...niedokrwiennym udarze mózgu miała dzine objawy - wciąz uskarązała sie na pieczenie stóp :( . Masaz stóp, nacieranie spirytusem salicylowym, maścią dla sportowców, moczenie w masażerze dawało tylko chwilowa ulgę...

Nerwica i dziwne objawy? - Str. 2

.. ...,aby porobil badania na niedokrwienie serca,ekg wysilkowe,na zapalenie miesnia sercowego,eeg,tomograf tetnic.Dobrze tez byloby zalozyc holter min. 24h .Jesli wszystkie te badania wyjda ok ,to na 99% nerwica.Czeste bole glowy i zawroty tez sa przy niedotlenieniu mozgu. Gajus32 dzięki za..

Dziwne objawy i napady po alkoholu

.. ...Przyczyny drętwienia rąk to niedokrwienie a może nawet zakrzepica. Pilnuj aby na drugi dzien rozrzedzic swoja krew odp. lekami które powinien przepisac ci lekarz po konsultacji... no i niestety nie mozna pić za duzo bo rujnujemy własny organizm i obciązamy bardzo serce, pozdrawiam...

Niskie ciśnienie czy nerwy?

.. ...każde przewężenie, a niedokrwienie mózgu może prowadzić do omdlenia. pytałam Cię o uszy, bo ich zatkanie - jak u mnie - może być objawem zmiany - spadku - ciśnienia. czesc,napiszcie do mnie jesli ktos mial wlasnie takie ala omdlenia,zatkane uszy...uczice odretwienia,,,wrazenie ,ze cos..

Chwilowy, mijający paraliż rąk i nóg

.. ...czyli przejściowego niedokrwienia mózgu i wszystkie objawy zgadzają się z tym co wczoraj działo sie z moją mamą. Oczywiście nie wiem czy jest to ta choroba - mama sie uparła ze nie chce iść do lekarza. Chciałabym wiedzieć co to moze być za choroba, może u kogoś z was występowały podobne..

Jak dział alkohol na układ krążenia.

.. ...puls. Ja mam kłopoty z niedokrwieniem mózgu.Czekając na swój termin u neurologa( miesiąc ) popijam sobie ( 50 g ) raz dziennie koniak i to rozszerza mi naczynia krwionośne.Bez tego bałabym się,że umrę.Takie mam objawy.Mrowienie twarzy,drżenie rąk i nóg, uczucie kłucia w głowie i całym..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...T,umiarkowane obniżenie ST,niedokrwienie podwsierdziowe ściany dolnej i bocznej. Badanie ECHO Lewa komora poszerzona , EF55% , Hypokineza dolnej ściany , Niedomykalność mitralna+ , Typ napływu restrykcyjny , Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek..

Drętwienie palacy u rąk

.. ...pisał o takim jakby niedokrwieniu palca... stąd moje pytanie. na poprawę krążenia zioła wenoforton Witam - wspolczuje, poniewaz mam takie same objawy z tym, ze dretwieja i bieleja mi za kazdym razem rozne palce. Glupie i niepokojace uczucie - dlatego tez szukam przyczyn - jezeli znajde,..