Niedokrwistość

Zespół Dresslera

.. ...opłucnej, gorączki, niedokrwistości i podwyższonego OB ( odczyn Biernackiego ). Przyczyny zespołu Dresslera. Przyczyna występowania zespołu Dresslera nie jest do końca wyjaśniona. Wśród teorii patogenezy zespołu Dresslera dominuje pogląd że za jego powstanie odpowiedzialna jest reakcja..

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...zmian lepkości krwi, niedokrwistości; migotanie przedsionków, wady serca, zawał serca z obecnością skrzeplin w uszku lewego przedsionka mogą być źródłem materiału zatorowego powodującego udar mózgu. Krwotok mózgowy ( 15% ). ponad 60% przypadków wywołane jest pęknięciem tętniaka naczynia..

Hipoksja

.. ...wystąpić w chorobach płuc, niedokrwistości płuc, niewydolności serca a także w jego wadach ( przeciek prawo - lewy ). Następstwa długotrwałej hipoksji. zwiększenie produkcji erytrocytów ( erytrocytoza ) - erytrocyty ( RBC ) są to krwinki zawierające hemoglobinę odpowiedzialne za..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...zwalczanie zakażeń, niedokrwistości, redukcja nadwagi mogą zahamować progresję niewydolności serca. Główne zasady postępowania objawowego w niewydolności serca u ludzi starych nie różnią się od procedur u osób młodszych. Podstawą leczenia są ACEI i diuretyki, a przy nietolerancji tych..

Ciągłe zmęczenie

Ciągłe zmęczenie

.. ...również konsekwencją niedokrwistości ( anemii ). Jest to stan, w którym krew nie ma wystarczających zasobów hemoglobiny aby zapewnić wszystkim organom odpowiedni dowóz tlenu. Ciągłe zmęczenie towarzyszy infekcjom. Znany jest na przykład zespół chronicznego zmęczenia po przebyciu..

Duszność

Duszność

.. ...chorobach hematologicznych ( niedokrwistość czyli anemia ). Duszność jest więc to objaw istotny z uwagi na choroby, którym może towarzyszyć i jednocześnie mało swoisty z uwagi na liczbę tych chorób. Jeśli stanowi jedyny objaw u człowieka bez żadnych schorzeń kardiologicznych czy innych..

Krążenie hiperkinetyczne

.. ...tarczycowy ), w znacznej niedokrwistości ( krew z mała ilością hemoglobiny dostarcza za mało tlenu do tkanek, serce próbuje więc zwiększyć ilość tlenu przez zwiększenie ilości dostarczanej krwi ), w marskości wątroby ( nadciśnienie wrotne ) czy w przypadku istnienia przetok tętniczo -..

Niedotlenienie

.. ...tlenu. Mówimy wtedy o niedokrwistości ( anemii ) - graniczny poziom hemoglobiny wynosi 11 - 12 g%. Poniżej 6 g% pojawiają się objawy neurologiczne wynikające z niedotlenienia mózgu. Istnieje możliwość niedoborów tlenu we krwi, mimo wysokiego poziomu hemoglobiny i czerwonych krwinek...

Niedotlenienie serca

.. ...stężenia tlenu we krwi: w niedokrwistościach i chorobach płuc przebiegających z upośledzeniem wymiany pęcherzykowej. Niedotlenienie serca jest elementem niedokrwienia. Krew dostarcza do narządów, w tym wypadku do kardiomiocytów, substancji energetycznych ( glukoza ) oraz tlenu..

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

.. ...Jest on wtedy spowodowany spadkiem syntezy hemoglobiny, w wynikach morfologii będziemy więc obserwować przede wszystkim obniżenie się właśnie poziomu hemoglobiny oraz zwykle również ilości erytrocytów...

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...zmniejszeniem prężności tlenu we krwi ( POChP, zespół bezdechu sennego ) lub ze spadkiem zdolności krwi do transportu tlenu ( niedokrwistości ) niektóre objawy wynikają właśnie z niedotlenienia mózgu...

Przytarczyce

.. ...endokrynologicznych ( niedokrwistość lub cukrzyca ), przez zaburzenia psychiatryczne ( depresja ) i żołądkowo - jelitowe i neforlogiczne ( kamica nerkowa wynikająca z zbyt wysokiego stężenie wapnia we krwi )aż po zespołu kardiologiczne - nadciśnienie tętnicze ( wtórne do nadczynności..

Miano ASO

.. ...konieczne jest stwierdzenie objawów klinicznych choroby lub przynajmniej objawów toczącego się procesu zapalnego w wynikach badań krwi ( podwyższony poziom leukocytów, podwyższone OB, często niedokrwistość )...

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

.. ...hemoglobiny oznacza niedokrwistość ( anemie ). Trzecim istotnym parametrem jest objętość krwinki czerwonej ( MCV ), która powinna zwierać się w przedziale 80 - 100 fl. Występowanie zarówno małych jak i dużych erytrocytów świadczy o pewnych procesach chorobowych, przede wszystkim o..

Tachykardia zatokowa

.. ...infekcji ( gorączka ), niedokrwistości czy odwodnienia i innych stanach chorobowych. Im również towarzyszy tachykardia zatokowa. Nieadekwatną tachykardią zatokową nazywamy przyspieszenie rytmu serca bez przyczyny lub nieadekwatne do przyczyny ( np. wysiłku ). Zjawisko to wynika z..

Hematokryt

Hematokryt

.. ...adaptacji układu krążenia kobiety ciężarnej do wymogów płodu. Inną często przyczyną spadku wartości hematokrytu ( wraz z spadkiem stężenia hemoglobiny i ilości czerwonych krwinek ) są stany niedokrwistości...

Senność

Senność

.. ...bezdechu sennego czy niedokrwistością ( anemią ). Senność może być również działaniem niepożądanym wielu leków, nie koniecznie leków nasennych. Uczucie ciągłego zmęczenie i senności utrzymujące się przez długi czas i bez żadnej uchwytnej przyczyny może być jednym z objawów depresji lub..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...tętniczego krwi oraz niedokrwistość wywołane utratą krwi w czasie zabiegu. Te wszystkie czynniki zmniejszają przepływ przez naczynia wieńcowe w sytuacji, gdy zapotrzebowanie na tlen jest wyższe niż w normalnych warunkach. Naturalnie, procesy te czynią większe szkody w sercu, którego..

Echo serca - Str. 60

.. ...dobrze odczytałam ) Niedokrwistość ( niewydolnosc ) zatoki tu nie odczytam I st. Prosze o interpretacje wynikow oraz co oznaczaja te skroty: Wymiary serca ( mm ): PMK - 1.1 LK - 4.8 cm, LP - 3.3 cm, Ao - 3.6 cm, PK - 2.3 cm Ocena kurczliwosc: prawidlowa Frakcja wyrzutowa ( met. Simpsona..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 606

.. ...badania i wyszło że mam niedokrwistoąś mięśnia sercowego do tego spada mi hemoglobina i krwinki czerwone ale szczeże ci powiem że już mam dość tych lekaży bo każdy mówi co innego ja poczekam za miesiąc powtóże sobie te badania i jężeli się pogorszą to pujde do niej i zarządam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 674

.. ...nadzieję że wyjdzie u mnie niedokrwistośc to przynajmniej będę wiedziała skąd tak silne objawy, bo to że mam nerwice to wiem od dawna zawsze potrafiłam sobie z nia jakoś radzić ale to co się zaczyna dziać ze mną to zaczyna mnie już przerazac, wiem doskonale że przy nerwicach osoba..

Kardiolog z sercem w Szczecinie - Str. 2

.. ...Moja babcia cierpi na niedokrwistość, przebyła 2 zawały, ma miażdżycę i jej stan jest naprawdę pozważny. Ponieważ lekarze z naszych okolic nie są w stanie jej pomóc, jedynie zmieniają leki( zresztą dobierają je bardzo niudolnie ), postanowiłam znaleźć dla niej kardiologa w Szczecinie(..

Szum w uszach wieczorem przed snem

.. ...brak żelaza związany z niedokrwistością, MAm to od dawna, obniżony HB i hematokryt, ponizej dolnej granicy. Szum w uszach jest nieznosny najbarzdiej wieczorem przed zasnieciem. witam, mam tak samo tylko u mnie to nawet w ciagu dnia te pulsowanie slysze ale wystarczy ze obroce glowe w..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...kwietnia leczyłam się na niedokrwistość hemolityczną,w tej chwili wyniki mam dobre,a do kardiologa skierowała mnie moja pani doktor właśnie z objawami arytmii,szybkie tętno,osłabienie,mroczki przed oczami,zimno,trzęsło mną jak galaretą.Moja pani doktor przepisała mi bisopromerc czy jakoś..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...stosowany prowadzi do niedokrwistości. ja dziś odebrałam wyniki ,okazało się,że mam podwyższone trójglicerydy[230].muszę iść do lekarza,glukoza 62.cholesterol w normie.poradżcie co zrobić aby obniżyć trójglicerydy.muszę się przyznać ,że palę papierosy no i nie dawno stwierdzono u mnie..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...także doprowadzić do niedokrwistości serca i obumieranie mięśnia sercowego a nawet zawału z czasem!!! Trzeba uważać najlepiej nie pracować w takim zakresie robót. Górnictwo wapienne w Szczególności!!!! Osoby z astmą także mogą się nabawić problemów z płucami i chorobą serca, Najlepiej..

Niedobór potasu - Str. 2

.. ...coś innego...? Jakaś niedokrwistość...? Sama nie wiem... Obecnie jestem w trakcie badań w poradni neurologicznej...bo na szpital się nie zgodziłam, z przyczyn osobistych...nie mogłam zostać i leżeć...ale nie wiem czy dobrze mi to wyjdzie...??? Niedawno trafiłam na ostry dyżur z..

Dodatkowe skurcze - Str. 224

.. ...jakis tam zaburzeniach niedokrwistosci itd.....a ty mimo wszystko nie wiesz o co chodzi i wychodzi z tego jedno wielkie zamieszanie? nie rozumiem - zawsze mi sie wydawalo ze lekarz jest po to by uswiadomic pacjeta co mu dolega fakt skierowal cie na inne badania ale co do tego czasu masz..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...nadczynność tarczycy, niedokrwistości. Frakcje cholesterolu HDL ( * dobry * cholesterol ) u mężczyzn 35 - 70 mg/dl ( 0,9 - 1,8 mmol/l ), u kobiet 40 - 80 mg/dl ( 1,0 - 2,1 mmol/l ) ( im więcej, tym lepiej - ta frakcja działa ochronnie na mięsień sercowy ). LDL ( * zły * cholesterol ) -..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 7

.. ...niskiego cisnienia i do niedokrwistosci. Zalecam kazdemu udanie sie do homeopaty! pozdrawiam i zycze powodzenia - wyleczenia. U mnie to jest różnie , najczęściej drętwienia czuję podczas spania , pewnie dlatego , że śpię akurat na danej ręce. Przepraszam asiu że tak długo nie pisałam ,..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 8

.. ...czas poniewarz mam małą niedokrwistość chyba od zawsze kwas fpliowy to cała grupa wit b i może ją brać doraznie każdy najlepiej 5 mg jest to dawka dobowa pozdrawiam oby tak dalej gazeciarz idz do innego lekarza myśli samobójcze czysta depresja nie zwlekaj to już alarm tyrzymam za ciebie..

Kłucie w różnych miejscach ciała

.. ...glowy i wykryło u mnie niedokrwistosc na szczescie udalo sie to wyleczyc. : ) ale teraz miewam bardzo czesto bole po calym ciele. jestem bardzo nerwowa osoba wszystko mnie denerwuje. moze to od tego . niedawno robilam sobie bagania teraz czekam na wyniki mam nadzieje ze beda dobre. w..

Osoby z zastawką mechaniczną

.. ...anemię,bo ja walczę z niedokrwistoŚciĄ .mam 41 lat i,,w te dni * * poprostu żelazo ucieka mam 8.6 hemoglobiny witam mam na imie malgorzata chcialabym sie spytac co to jest wskaznik inr czym sie go miezy jakie sa jego normy oszekuje na operacje serca mam niedomykalnosc zastawki mitralnej3..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 2

.. ...krzepliwosci krwi,B12na niedokrwistosc zlosliwa,M na proces krwiotworczy,bez witaminy H powstaje bialaczka,ale pojedynczymi witaminami nawet naturalnego pochodzenia niczego zalatwic nie mozna. L - /lewatywa z / - mleka w proszku,lub soku z marchwi ,lub z drozdzy albo z jajka.4./Gotowe..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1048

.. ...jedna z moich córek ma niedokrwistosc i bierze leki na 3 miesiące mam tylko nadzieje ze jej pomogą pozdrawiam was kochani i sciskam: ) witam nowe osoby * ) Niestety chyba będę musiała oddać znowu psa byłemu mężowi mojej siostry:( Mój tata się już naklął jak powiedziałam, że nie oddam..

Zimne nóżki (marnące stopy, dłonie)

.. ...takie objawy? Nie sinieja mi dłonie, wiec choroba Raynaud raczej odpada. Niedokrwistosc? A cisnienie krwi sprawdzilas? A masazu stop probowalas? A kawe pijesz.?A ...jest jeszcze wiele mozliwosci i pytan...

Nerwica w ciąży

.. ...dowiedzialam sie ze mam niedokrwistosc i dostalam zastrzyki zelaza bo tabletki mi nie daja poprawy.Znow sie zmartwilam bo jak malo zelaza to i tlenu malo we krwi ktore dziecko dostaje i boje sie zeby nie odbilo sie to na jego zdrowiu.jest ciezko naprawde,ja to bym chciala gdzies wyjechac..

Interpretacji wyników badania krwi

.. ...zdiagnozowano u mnie niedokrwistość mikrocytarną z niedoboru żelaza ( Fe 14, MCV 71, MCH 24, MCHC 34, OB 50, reszta wyników łącznie z HGB i RBC w normie. Po leczeniu dozylnym żelazem poziom FE wzrósł, ale po 3 tyg znów spadł do 24. Wczorajsze wyniki: HGB 12,1 RBC 5,54 HCT 36,7 czyli jak..

Dziwne objawy i napady po alkoholu

.. ...zaraz stanie i czuje niedokrwistosc...kiedys było zupełnie inaczej, kac był niczym w porównaniu co teraz odczówam... To nerwica która ma pole do popisu gdy jestesmy słabi a tacy włąsnie jestesmy po wypiciu zarówno fizycznie , jak i psych, brak serotoniny, magnezu... odparowanie alko i..

Silne bole lewego barku, klatki, reki i twarzy

.. ...pewnie bedzie lekka niedokrwistosc ).Wiec po uzupelnieniu vit B dorzucic Zelazo. Nie stosowac wszystkich preparatow na raz. Znerwicowany organizm usuwa/nie przyswaja wiekszosci mineralow wiec trzeba cierpliwosci bo jednostka stanowiaco o poprawie ( przynoszaca efekt leczenia ) jest..

Podwyższon ciśnienie i od razu krew z nosa

.. ...Występuje u Ciebie tzw.niedokrwistość,którą należy leczyć w poradni Hematologicznej/sądzę że się leczysz i zostało określone jaki typ niedokrwistości występuje u Ciebie/może to mieć wpływ na wzrost ciśnienia.Stany nerwicowe powodują też wzrost ciśnienia,część z tych zaburzeń jest..

Niedobór magnezu czy coś poważniejszego?

.. ...diagnozy * może jakaś niedokrwistosć * ? Dodam, że z natury jestem nerwowy, czasem zbyt emocjonalnie podchodzę do pewnych spraw. Jak myślicie czy warto zrobić dodatkowo badanie TSH ?( rodzinny powiedział że objawy opisane przeze mnie raczej nie towarzyszą zmianom tarczycowym ) Czy..

Czy serce w ciąży się powiększa?

.. ...się o fizjologicznej niedokrwistości ciężarnych. Wraz z rozwojem płodu serce matki stopniowo się powiększa, zwłaszcza jego lewa komora. Jego masa rośnie proporcjonalnie do wzrostu ciężaru ciała matki i płodu. Rozszerza się też średnica naczyń wieńcowych. Po rozwiązaniu, gdy zostanie..

Niedobór żelaza bez niedokrwistości??

.. ...zdiagnozowano u mnie niedokrwistość mikrocytarną z niedoboru żelaza ( Fe 14, MCV 71, MCH 24, MCHC 34, OB 50, reszta wyników łącznie z HGB i RBC w normie. Po leczeniu dozylnym żelazem poziom FE wzrósł, ale po 3 tyg znów spadł do 24. Ostatnie wyniki: HGB 12,1 RBC 5,54 HCT 36,7 czyli jak..

Nachodząca woda w kolanach u starszej osoby

.. ...przewlekłej może wystąpic niedokrwistość,białko w moczu,leukocyty w osadzie,krwinki czerwone... przy dnie jest konieczne odpowiednie odżywianie.nie jesc potraw z podrobów,wyciągów mięsnych,rosołów,mięso bardzo ograniczyć. Czyli Waszym zdaniem należy rozumieć ze leukopenia i problemy z..

Uczucie leku w brzuchu i koltania serca

.. ...powodu braku zelaza ( niedokrwistosc widac w morfologii krwi, ale warto czasem zrobic dodatkowo jony zelaza ) Co do lekow - nie przejda same, musisz im pomoc zmiana trybu zycia - duzo spij i odpoczywaj, spaceruj, rozmawiaj z ludzmi bez emocji ( tych zlych i dobrych ). Musisz zadbac o..

Problemy z myśleniem, mową, z pamięcią

.. ...pogorszenie wzroku, niedokrwistość, bezpłodność, zwiększone ryzyko chorób sercowo - naczyniowych. Niedobór MAGNEZU: - przede wszystkim utrata witalności, złe samopoczucie, budzenie się bez energii - w dalszej kolejności przychodzi nerwica i depresja - tak, one w zasadzie zawsze pojawiają..

Nie wiem na co choruję ?

.. ...anemią,a bardziej swojso niedokrwistością,wcale się przy tym nie upieram.że to właśnie to.W takiej sytuacji sięgnąłbym po zioła * * krwiotwórcz * * ,pił więcej wody i jadłbym owoce i jarzyny w ilości większej niż dotychczas.aby organizm miał z czego uzupełniać braki.O ile wiem,nie ma..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...najczęstszymi przyczynami są niedokrwistość i nadczynność tarczycy. szmery serca u osób młodych powstające w wyniku szybkiego przepływu krwi przez aortę i tętnice płucną stwierdza się w pierwszej połowie skurczu serca. głośność szmerów fizjologicznych nie przekracza zazwyczaj drugiego..

Przewlekla niedokrwistosc malego stopnia

.. ...Wiem ze to swiadczy o niedokrwistosci z niedoboru zelaza, lekarz zapisuje zelazo, po nim sie poprawia....Ale mnie niepokoi fakt wystepowania tez anemii, skad ona sie bierze, jaka przyczyna - wiem ze moze ich byc duzo od banalnych do powaznych. Jak to zbadac, od czego zaczac, lekarz..

Dam Nobla jak ktoś mi pomoże !! - Str. 5

.. ...zalozylam watek na temat niedokrwistosci i odezwala sie jedna, moze dwie osoby, a tu przynajmniej zdrowa rozmawia ze mna, doradza i pociesza, wymieniamy sie doswiadczeniami, ale podsunelas mi pomysl przeniesienia tego naszego dialogu np na gg, poprosze Zdrowa o numer, a jesli wolisz to..

Guzek na stopie

.. ...21:03:45 Przewlekla niedokrwistosc malego stopnia a to tylko maly wycinek... : ) nie masz nic do napisania w temacie to nie pisz, a jak cie nuda zzera to wlacz tv : ) To jest forum kardiologia. Nie odróżniacie tagów od podforum. Takie problemy to się zamieszcza w dziale o chorobach..

Kobiece dolegliwości sercowe i nie tylko

.. ...jesc podobnie, a jednak niedokrwistosc ciagle sie przewija. Podobno herbata, zwlaszcza zielona, wyplukuje zelazo ( magnez tez ) z organizmu, a ja troche tego pije, wlasciwie glownie herbatki popijam. Ja w mojej diecie stosuje tez olej lniany niektorzy twierdza, ze jest lepszy od oliwy z..

Interpretacja wyników badań. Czy lekarka miała rację?

.. ...chociaż w normie się mieści - być może powinnaś skonsultować się z hematologiem. OB jest trochę za wysokie, wskazuje na lekki stan zapalny lub jakieś przeziębienie /powinno być o połowę niższe/. Pozdrawiam..

Anemia niedokrwistosc, wyniki krwi

.. Odebralam wyniki morfologii, hemoglobina 10,4 przy normie od 12 - 16, natomiast poziom zelaza idealny jak na mnie 67 przy normie od 50 - 150, jeszcze miesiac temu hemoglobina byla 11, a zelazo 32. Czy moze mi ktos powiedziec o co tu chodzi? : ) Hemoglobina spadla przez miesaic, a poziom zelaza podniosl sie..

Echo serca

.. ...dobrze odczytałam ) Niedokrwistość ( niewydolnosc ) zatoki tu nie odczytam I st. zbyt fajnie nie brzmi. Co to znaczy * Zbyt fajnie nie brzmi * Pewnie chodzi o niedomykalnośćI stopnia, czyli mała. Co powiedział kardiolog? Trzeba sprawdzić prawidłowe wartości wymiarów serca. chodziło mi o..

ECHO serca.

.. ...tarczycowy ), w znacznej niedokrwistości ( krew z mała ilością hemoglobiny dostarcza za mało tlenu do tkanek, serce próbuje więc zwiększyć ilość tlenu przez zwiększenie ilości dostarczanej krwi ), w marskości wątroby ( nadciśnienie wrotne ) czy w przypadku istnienia przetok tętniczo -..

Objawy infekcyjnego zapalenia wsierdzia

Objawy infekcyjnego zapalenia wsierdzia

.. ...zakażeń bakteryjnych, niedokrwistość. Należy podkreślić, że wszystkie wymienione zmiany świadczące o toczącym się procesie zapalnym, nie są w żadnym wypadku specyficzne dla omawianej choroby. Ich zmiany następują w wielu procesach o charakterze zapalnym. Niezwykle ważnym badaniem w..