Niedomykalność aortalnej zastawki

Migotanie przedsionków

.. ...pobudzeń mięśnia sercowego; niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki aortalnej, zwężenie lub niedomykalność zastawki trójdzielnej; zespół chorego węzła zatokowego reumatyczna wada mitralna kardiomiopatia..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...zawału - ostra pozawałowa niedomykalność zastawek, ubytek przegrody międzykomorowej; krańcowa niewydolność krążenia u chorych oczekujących na transplantację serca. Przeciwwskazania kontrapulsacji. niedomykalność aortalna; rozwarstwiający tętniak aorty. Kryteria zastosowania..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. Niedomykalność zastawki aortalnej jest wadą stwierdzaną względnie często. Śladowa niedomykalność, bez objawów klinicznych, występuje u znacznego procenta ogólnej populacji. Wada może być spowodowana uszkodzeniem płatków zastawek w przebiegu choroby reumatycznej serca, infekcyjnego zapalenia wsierdzia, na tle..

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...informacje. Czy miałeś niedomykalnośc czy stenozę zastawki aortalnej ? Czy przez te lata przed operacją odczuwałes jakies dolegliwości ? Mój syn dośc szybko się męczy, choc jak czytam co piszesz to się uśmiecham. jJst młodszy bo ma 12 lat , ale kocha jazdę na rowerze, rolkach,..

Echo serca - Str. 22

.. ...rozkurczowy.Niewielka niedomykalnośc zastawki z falą zwrotną i niewielkim zasięgu.Zastawka aortalna bez zmian morfologicznych, przepływy w normie.Prawidłowa wielkość lewych jam serca/ LA - 3.40; EDDLV - 4.30; ESD - 2.58; IVS - 0.84; PW - 0.78 cm/.Prawidłowa grubość ścian LV. Kurczliwość..

Echo serca - Str. 30

.. ...Na zastawce mitralnej niedomykalnośc I stopnia, a więc niewielka. Niedomykalnośąc zastawki aortalnej juz poważniejsza, okreslona jako II na II stopien z IV. czasami niedomykalnośc mitralna występuję właśnie przy wadzie aortalnej. W opisie podejrzenie dwupłatkowej zastawki mitralnej...

Echo serca - Str. 41

.. ...??. Mam 16 lat i mam 3 niedomykalnosci zastawek aortalna +/++ ,mitralna ++/+++,trójdzielna + .Ogolnie jest poprawa z zastawkami mitralna i rojdzielna ale jeszcze niedokonca sie domykaja ,poniewaz jest jeszcze fala zwrotna ...A co do AnkiS to neidomykalnosc mitralna + nie jest grozna = )..

Echo serca - Str. 46

.. ..., że mam jakąkolwiek niedomykalnośc o za wysokim cisnieniu w prawej komorze i tętnicy płucnej nie wspomnę. nic nie mam w opisie, nikt mi nic nie powiedział. tymczasem mój wynik wygląda następująco: zastawka mitralna - płatki prawidłowe, dobrze ruchome zastawka aortalna - płatki..

Zespół Fallota

.. ...po operacji serca ( niedomykalnosć zastawki aortalnej i zwężenie aorty )mój najstarszy syn tez mial wade i niedawno zostałam poinformowana że każde moje dziecko ma 10% że urodzi się z wadą serca.Na sześcioro dzieci mam jedno chore więc to i tak nieźle: ) jesteśmy rodzicami 5 letniego..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...roku zycia wiem,że mam niedomykalnośc zastawki aortalnej,wtedy,zupełnie jak pisał Sławek,też spanikowałem,pózniej jednak w czasie różnych badań trafiłem na starszą panią kardiolog,która wlała mi troche rozumu do głowy i to muszę przyznać na długo,bo dziś mam 32 lata i spokojnie..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...jest wrodzona wada tzn. niedomykalność zastawki aortalnej. Zastanawiam sie czy musze sie juz poddawac tej operacji ( mam 21 lat ) czy nie moge jeszcze poczekac. W szpitalu w Rzeszowie lekaz powiedzial ze moge jeszcze zyc z ta wada od 5 do 10 lat, lecz w klinice w Zabrzu pan doktor..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...wade serca pod postacia niedomykalności i zwapnienia zastawki dwudzielnej, oczywiscie od kilku lat byłam kwalifikowana do operacji. .Przez przypadek dowiedziałam sie o kuracji w Gliwicach. Z wielka rezerwą i niedowierzaniem w skutki działania cudownego materaca , pojechałam na 10 dniową..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 3

.. ...rytmu oraz z powodu niedomykalności zastawki mam wszczepioną mechaniczna zastawkę aortalną. Odkąd sięgam pamięcią lekarze zawsze mówili mi i pisali na wypisach szpitalnych: ”wybitnie oszczędzający tryb życia”. Pierwszą operację na serce miałam w wieku 4 lat w..

Analiza biopsji serca

.. ...zastawkowe zastawka mitralna niedomykalność fala zwrotna III/IV zastawka aortalna prawidłowa zastawka t. płucnej prawidłowa zastawka trójdzielna międzykomorowa fala zwrotna IV RVSP=48 Uwagi: obraz kardiomiopatii zastoinowej. Proszę o opinię..Pozdrawiam! asia skad jesteście - gdzie brat..

9 dni po wymianie zastawki aortalnej

.. ...ciąży cofneła mi sie niedomykalnośc mitralna. Po porodzie jeszcze nie byłam na konsultacji. Ale czuje sie świetnie: ) Pozdrawam i życze dużo zdrówka: ) Ola Pytanie do Oli jeśli jeszcze tu zaglądasz.Jak to możliwe, że w ciąży cofnęła ci się niedomykalność mitralna? Mogłabyś coś więcej o..

Szukam kardiochirurga na komisję rentową do ZUS

.. ...moja wada to podobno niedomykalność zastawki aortalnej, powiększona lewa komora serca, serce wydolne!. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź lub pomoc, z góry serdecznie dziękuję. http://www.eth.pl/gcm/index.php?m=1&lang=pl Czesc. Poslalem ci adres gdzie ja sie lecze , mieszkam blisko to..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. Mam III st. niedomykalności zastawki aortalnej.Czeka mnie operacja. Kto może mi doradzić który szpital jest najlepszy???? Kryteria echokardiograficzne oceny wady zastawkowej są tylko elementem uzupełniającym diagnostykę. Decydującym kryterium kwalifikacji do operacji wymiany zastawki są objawy kliniczne, a..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...Mój brat chorował na niedomykalność zastawki od urodzenia. Leczył się w WOKu w Zabrzu. Najpierw u prof. Z. Religi, później u prof. Zębali. Lekarze starali się * przeciągnąć * czas oczekiwania na operację jak najdłużej. W międzyczasie brat żył normalnie. Hulajdusza - niczego sobie nie..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. Mam zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia. Ostatnio źle się czuję, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej i głowy czy to może oznaczać że operacja jest blisko? Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa? Prosze o szybka..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. Mam zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia. Ostatnio źle się czuję, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej i głowy czy to może oznaczać że operacja jest blisko? Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa? Prosze o szybka..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...urodzenie potomstwa. Niedomykalność zastawki aortalnej Podobnie jak zwężenie aorty, jest wynikiem uszkodzenia zastawki. Jej płatki wskutek zgrubienia, zesztywnienia, czasem ich ubytków nie mogą szczelnie zamykać się i krew cofa się do komory z aorty w czasie rozkurczu serca. Często..

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...zastawkami? Moja mama ma niedomykalność II/III coraz gorzej się czuje i nie może trafić na dobrgo specjalistę. Cześć 3 stycznia miałem przeprowadzoną operację wymiany zastawki aortalnej na sztuczną - przyczyna postępująca stenoza wada wrodzona zastawka dwupłatkowa bardzo duże zwapnienia..

Niedomykalności zastawek

.. ...zastanawia coś takiego:niedomykalność zastawki aortanej z falą zwr.II st.niedomykalność zastawki pnia plucnego i zastawki trójdzielnej - co, u licha tak mnie poodmykało? i jeszcze zwłókniałe płatki zast mitralnej i aortalnej. Daleka jestem od samorozczylania, ale tak gwoli babskiej..

Zwiężenie zastawki aortalnej i zabieg z balonikiem

.. ...ubocznym tego zabiegu jest niedomykalność zastawki. Może też pozostać śladowe zwężenie zastawki. Ogólnie rzecz biorąc zabieg daje bardzo dobre rezultaty. Pobyt w szpitalu jest przeważnie nie dłuższy niz 5 - 6 dni. Pozdrawiam, Ania ( mama Adasia ur. 15.11.2003 - zwężenie i niedomykalność..

Nieznacznie powiększona aorta wstępująca

.. ...zastawek. Przy zwezeniach i niedomykalnosci zastawek jest zwiekszone cisnienie ktore powoduje powiekszenie naczyn i niektorych czesci serca. Ja jestem 3 tyg. po wszczepieniu homograftu zastawki plucnej i przeszczepie zastawki aortalnej.Jednym ze wskazan do operacjie wlasnie teraz bylo to..

Co to jest homograf i w jakich schorzeniach jest stosowany?

.. ...Wszczepiono mi ją, bo miałam niedomykalność zastawki aortalnej, co z tym idzie zwężenie mirtalnej. były dwa pomysły. Albo dwie sztuczne zastawki, albo homofraf ( jednak zaznaczyli, że za 10 - 15 lat będzie trzeba do tego wrócić ). Wybrałam homograf. Leki przeciwkrzepliwe bedę brac tylko..

Zwężenie zastawki aortalnej

.. ...który ma stenoze aorty+niedomykalność zastawki aortalnej.Szukam informacji na temat dzieci z tą wadą>Proszę o kontakt może mogłabyś mi pomóc??Pozdrawiam!!! witam mój syn ma niedomykalność zastawki aorty polecono mi kontakt z doc. mollem czy ma Pani jakieś namiary? Jeśli tak proszę..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...Cześć mam 16 lat i mam niedomykalnośc zastawki aortalnej. Ostatnio dowiedziałem sie że w najbliższym czasie położą mnie do szpitala , zrobią gruntowne badania i ocenią czy zrobić mi operacje naprawienia bądź wszczepienia sztucznej zastawki. Chciałem wiedzieć czy po takiej operacji będę..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 6

.. ...wrodzoną wadę serca ( niedomykalność zastawki aortalnej ) w konsekwencji czego na aorcie powstał tętniak, który rok temu miał48 mm a 3 miesiące temu 53mm. lekarze z Anina radzili aby jeszcze zaczekać z operacją aż tętniak trochę sie zmniejszy.I własie teraz wybiera się na konsultację do..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. ...jak wiekszość na forum.Niedomykalnośc zastawki aortalnej i tętniak aorty.Niestety rozmiary aorty to 5,7cm.Chociaż wynik ten nie zmienia się od 5 lat to kardiolog postanowił skierować mnie do kardiochirurga. A kardiochirurg proponuje zabieg za dwa miesiące.Będąc w wieku 38 lat i czując..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 2

.. ...życia żyje z nabytą niedomykalnością zastawki aortalnej. Na dzień dzisiejszy jest to już chyba +++. 21 sierpnia mam konsultację w Aninie i zobaczymy. Kiedyś prowadziłem bardzo aktywny tryb życia, dużo sportu itp. Obecnie nie wolno mi się przemęczać.Kaszana jak nie wiem co.Najgorsze że..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 7

.. ...wade serca zweżenie i niedomykalność zastawki aortalnej. Czekanie na objawy to decyzja na operacje gdy serce jest w gorszej kondycji. Potrafia zajść nieodwracalne zmiany w sercu. W CZD gdy przestałem rosnąć i przybierac na wadze zaproponowali mi operację. Zastawka cyka już 13 lat : )..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 18

.. ...u mnie wadę serca - niedomykalność zastawki aortalnej - poczułem się jak po uderzeniu tornada - zdruzgotany i rozsypany... Zaczeło się szukanie odpowiedzi na pytania dlaczego? i co dalej? Rózni lekarze... Ośrodki... Rózne odpowiedzi... i sugestie... co dalej? Po wielu kilometrach..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 19

.. ...dowiedziałem się, że mam niedomykalność zastawki aortalnej drugiego stopnia. Nie będę rozpisywał się przy jakiej okazji to wyszło. Najgorsze, że wyszło. Leczony jestem objawowo betalockiem25. Obecnie moje samopoczucie jest tak różne jak pogoda zaoknem i ciśnienie. Ogólnikowo bóle w..

Zastawki i lewa komora serca , jak długo się leczy?

.. ...zastawka, jaki stopień niedomykalnosci i jaki jest przerost lewej komory. Bedzie mozna cos powiedziec wiecej. Nie jestem ekspertem ale przerost lewej komory towarzyszy niedomykalnosci zastawki aortalnej. Leczenia farmakologicznego jako tako nie ma. Czeka sie a w odpowiednim czasi..

Badania echo i EKG serca i co dalej?

.. ...posiadasz niedomykalnośc dwóch zastawek serca - mitralnej i aortalnej, ale jak sam czytasz małego stopnia, w przypadku jednym śladowa, czyli bliska fizjologicznej. Nieistotne hemodynamicznie, czyli OK...

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...nie mam praktycznie niedomykalności, którą można w ten sposób „reperować”, tylko jest to przewężenie aortalne ( cokolwiek to oznacza ), co oznacza jedynie możliwość wymiany; natomiast jakby jednak się nie dało ich naprawić, dadzą zastawki biologiczne - i jeszcze raz..

Dziwne problemy z sercem, przeskakiwanie, szczybkie tętno a raz wolne

.. ...wiencowe ,kazdy stwierdził niedomykalnos zastawki a czwarty ze tylko zastawke,tam tez sie dowiedziałam ze zostalismy skierowani z podejrzeniem ,,niedomykalnosc zastawki aortalnej i przetoke wiencową,,wynik tego badania w opisie niestwierdzono zadnych zmian.mam 5 opini róznych kardiologow..

Przełożenie wielkich pni - Str. 3

.. ...kogos na forum kto ma niedomykalnosc zastawki aortalnej i trójdzielnej! prosze odezwijcie sie maz moj za 6 tygodni bedzie mial operacje na zastawki w Aninie pozdrawiam elutka Elutku, trzymam kciuki za Twojego męża. Wiem, że się boisz. Ja juz na samą myśl. Ale sił dodaje mi fakt, że na..

Zastawka dwu płatkowa u dziecka

.. ...np AI czy Ar czytli niedomykalnośc zastawki aortalnej. Natomiast AS jesli dobzre odczytuję to skrót od zwężenia zastawki aortalnej. Nie mam pojęcia jak jest wielki gradient. Koniecznie konsultój w odbbrym ośrodku o dopbrego specjalisty. Być może, że nie będzie takiej potrzeby jeśli jest..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...Dziękuje, Marta Mam niedomykalnosć zastawki mitralnej mala 2+ z wymiarem LVESD 4.6CM. Sladowa fala zwrotna aortalna nieistotna.Przerost mięśnia sercowego niewielki. Często czuję się żle,duszno mi i skacze cisnienie. Czy muszę spodziewac sie operacji? Bardzo proszę może ktos miał takie..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...wpisz w wyszukiwarce np. niedomykalność zastawki mitralnej. Tam jest to dość szczegółowo opisane, lub poszukaj na forum korzystając z wyszukiwarki. Pozdrawiam Dzieki, wiem na czym to polega, interesują mnie raczej informacje dot. samego zabiegu - jakie jest ryzyko,jakie szanse, jak długo..

Zastawka aortalna i zastawka mitralna stan zdrowia?

.. ...przeprowadzoną operację niedomykalności zastawki aortalnej,( ma też zwężenie zastawki mitralnej ). Wszyscy bardzo się boimy o nią. Ma nas czworo, ma jedną wnuczkę i też ma dla kogo żyć. W czerwcu ma być wesele mojego brata więc wszystko jest pod wielkim znakiem zapytania. Jedna osoba..

Duża niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...ma zdiagnozowaną dużą niedomykalność dwupłatkowej trójspoidłowej zastawki aortalnej. Fala zwrotna III/IV lewa komora 38mm/57mm, aorta 32mm gradient max 14mmHg, frakcja wyrzutowa 61% Wszystkie inne wyniki są OK. nie ma żadnych objawów. Proszę powiedzcie mi na ile jest to poważna sprawa,..

Zrośnięte płatki zastawki aortalnej

.. ...zastawce dwupłatkowej. Mała niedomykalnośc, a więc coffanie się krwi przez zastawkę w kierunku przeciwnym, może być niedomykalnością śladową, a więc bliską fizjologicznej. Ale mała może byc też użyta na określenie np. niedomykalności 1 stopnia. Najlepiej wie to speclaista wykonyjący..

Anin czy inna klinika kardiologiczna

.. ...jak najszybciej. Ma niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie zastawki mitralnej. Teraz czeka ją szpital( jeszcze nie zna terminu ), badania i decyzję kardiochirurgów. Wiem, że każda operacja to ogromne ryzyko ale mam nadzieję, że większość wychodzi z tego obronną ręką. Masz rację..

Niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie mitralnej

.. ...moja mama( 49l ) ma niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej. Powiedziano jej dziś, że operacja jest konieczna jak najszybciej. Ona w sumie nie czuje się bardzo źle ale nie to jest istotne. Była dziś na konsultacji w Aninie. Teraz czeka ją szpital, badania i opinia kardiochirurgów(..

Problemy z sercem pomimo prawidłowego EKG

.. ...wrodzona wade serca - niedomykalnosc zastawki aortalnej. Moj problem polega na tym ze jak jezdze na EKG to mam dobre wyniki, ostatnio mialem podwyzszone cisnienie. Jednak cala rzecz polega na tym ze dzisiaj w nocy ( juz 3 raz ) zdarzylo mi sie cos dziwnego, nawet nie wiem jak to ujac w..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...temu miałem wykrytą niedomykalność zastawki aorty. Lekarze twierdzili że z wiekiem to minie. Ciśnienie tętnicze skurczowe wahało się od 150 do 220 a ciśnienie rozkurczowe od 40 do 80. Po za ciśnieniem żadnych objawów zewnętrznych nie miałem. Lekarze przepisywali mi najróżniejsze leki na..

Wada zastawki aortalnej i tachykardia zatokowa

.. ...stwierdzona wada zastawki( niedomykalnosc ) oraz tachykardia zatokowa. Pani doktor stwierdzila,ze wystarczy jak bede pic 2litry wody plus maly wysilek i bedzie ok. Zastanawiam sie czy faktycznie to wystarczy,czy po prostu zostalam odprawiona z kwitkiem ze wzgledu na mlody wiek. Jezeli sa..

Niedomykalność zastawki aortalnej a wysiłek fizyczny

.. Mam lekką niedomykalność zastawki przy aorcie i łagodne nadciśnienie tętnicze. Czy mogę ćwiczyć na siłowni? Skonsultuj to ze swoim kardiologiem. On najlepiej będzie wiedział co dla Ciebie jest wskazane, a co nie. Generalnie duzy wysiłek fizyczny, sporty wyczynowe są przeciwskazaniem, z uwagi na mozliwośc..

Echo serca interpretacja

.. ...0.7 m/s E=A ślad fali niedomykalności LAA=16cm2 zastawka aortalna 1.1 m/s zastawka trójdzielna 0.5 m/s RAA=15cm2 mała fala niedomykalności Zastawka płucna 0.9 m/s ACT= 150ms Obraz zastawki aortalnej: Prawidłowy - Zastawki mitralnej: Prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory: EF 63 %..

Po przeszczepie zastawki aortalnej, przeciek okołozastawkowy

.. ...fala zwrotna. łagodna niedomykalnośc zastawki trójdzielnej z TVR 1.5 m/sek. Osiedzie wolne. Martwimy się tym przeciekiem okołozastawkowym. Czy to znaczy że puścił jakiś szew? W pierwszych badaniach ECHO nie było nic o przecieku, dlatego się niepokoimy. Czy to może byc powodem do ponownej..

Kardiochirurdzy zajmujący sie zwężeniem i niedomykalnością zastawki aortalnej

.. Mój syn urodził się ze stenozą właśnie kończy 18 i od 17 lat byliśmy pod opieką i obserwacją CZD w Międzylesiu niestety teraz kończy się nasz „parasol ochronny” ( oddają nam dokumentację jesteśmy zdani sami na siebie ) poszukuje ośrodka z dobrymi kardiochirurgami tej wady czy ktoś wie coś..

Żyłki na bypassy

.. ...prawostronny luk aorty, niedomykalnosc zastawki aortalnej, nieprawidlowe odejscie tetnic szyjnych, ubytek medzykomorowy ) Nikt ani w polsce ani w Europie nie chcial sie podjac tak skomplikowanej operacji i wtedy dowiedzial sie o mnie prof. Religa i razem z prof. Wojtalikiem podjeli..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...migotanie przedsionków. Niedomykalność zastawki mitralnej i aoralnej. Stan po zawale serca ( 1994 ). Nadciśnienie tętnicze II. Miał wykonane USG serca : LK : 8,3 - 7,2 Ao : 2,9 LP : 9,9 !!! PK : 3,4 PMK/TS : 0,9 - 1,3 Wybitne powiększenie wszystkich jam serca. Uogólniona kineza lewej..

Niedomykalność / zwężenie zastawki aortalnej czy dziedziczne?

.. ...dziecinstwie wykryto niedomykalnosc/zwezenie zastawki aortalnei. wykonano balonikowanie i wymiane zastawki. czy ta wada mogla zostac dziedzicznie przeniesiona na nasza coreczke? ma dopiero 3 tyg. jeszcze nie robilimy badan Kiedyś interesowałam sie pod katem niedomykalności zastawki -..

Infekcyjne zapalenie wsierdzia sercowego

.. ...z innego szpitala ). Niedomykalność zastawki mitralnej dużego stopnia w wyniku zerwania nici ścięgnistej do PPM ( I05 ). Zwężenie zastawki aortalnej umiarkowanego stopnia z dużymi zwapnieniami płatków ( I06 ). Klasa czynnościowa II wg NYHA. Został wypisany do domu. W epikryzie pisze * w..

Operacja serca i interpretacja wyników

.. ...z innego szpitala ). Niedomykalność zastawki mitralnej dużego stopnia w wyniku zerwania nici ścięgnistej do PPM ( I05 ). Zwężenie zastawki aortalnej umiarkowanego stopnia z dużymi zwapnieniami płatków ( I06 ). Klasa czynnościowa II wg NYHA. UKG: IVS - 12/20( mm ), LV - 65/46( mm ) RV -..

Plastyka zastawki

.. ...okazało sie, ze mam niedomykalnosc zastawki aortalnej,płucnej oraz wypadanie płatka mitralnej. Ewentualnie proszę o kontakt na gg 96788260 lub k.radecka@wp.pl Zgóry dziękuję za wyjaśnienia. witam, mam 23 lata niedlugo czeka mnie operacja, prawdopodobnie plastyki płatka. czy po wykonaniu..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory ok 60% Remodeling koncentryczny lewek komory - lewa komora powiększona Mała niedomykalność dwudzielna i trójdzielna Powiększony..

Bieganie z niedomykalnością zastawki

.. Witam, mam 38 lat i niedomykalność 4 - go stopnia zastawki aortalnej. Operacje odwleka w czasie dobry skurcz lewej komory serca, która i tak jest powiększona do granic. Nigdy nie uprawiałem żadnych sportów, ale chciałbym sobie 3 - 4 razy w tygodniu potruchtać. Spróbowałem przez tydzień i po każdym 30 - to..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...wadę serca mianowicie niedomykalność zastawki aortalnej niewielkiego stopnia.Nie przyjmowałam żadnych leków.Choroba moja ujawniała się wysokim pulsem czasem nawet dochodził do 150 uderzeń na minute.Wiem ponieważ mój tato chorował na nadciśnienie i dysponował ciśnieniomierzem, gdzie był..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...operację. Obecnie mam niedomykalność aortalną +++. Ciśnienie o jakim piszesz to u mnie obecnie normalne ciśnienie. O tym jak się czuję nie będę już pisał. Proszę napisz mi w jakim stanie było Twoje serce w chwili kiedy lekarz skierował Cie na operację? Pozdrawiam i życzę zdrowia! Witam..

Zastawka mitralna - prośba o interpretacje wyników

.. ...dane to jest to znaczna niedomykalnośc ( wąska fala ) zastawki - określa sie ją w 4 stopniach, przy czym istotny jest cały obraz, zmiany hemodynamiczne ect aby okreslić stan pacjenta Zastawka aortalna - śladowa niedomykalnośc a więc bliska fizjologicznej Podobnie zastawka trójdzielna...

Sztuczna zastawka w sercu

.. ...roku życia.Teraz mam niedomykalnośc zastawki aortalnej.Mam miec operację ,wymiana zastawki aortalnej.Ale mój lekarz mówi że nie tak szybko,bo czekają jak z zastawki zaczną wypadac płatki.Boję się tej operacji.Od dłuższego czasu męcze się ,ręce mi puchną.Niewiem co mam robi boję się..

Niedomykalność zastawki aortalnej a lot samolotem

.. ...Witam. Mam 14 lat i mam niedomykalność zastawki aortalnej. Chciałbym się Was zapytać czy mogę latać samolotem. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję. POZDRAWIAM Cześć, nie wiem jak dużą masz niedomykalność. Ja obecnie mam 28 lat i moja niedomykalność wynosi +++. Kilka razy latałem i..

Niedomykalność zastawki mitralnej i aortalnej

.. ...dowiedziałam się, że mam niedomykalność zastawki mitralnej ( pierwszego stopnia ). Poza tym czasami miałam zaburzenia rytmu serca i bóle w klatce piersiowej ( ale bóle chyba spowodowane nerwami itp. ). Dziś miałam robione echo serca i lekarz wykrył u mnie również lekką niedomykalność..

Echo serca - interpretacja wyników

.. ...aortalnej. Nie wiem jak pozostałe parametry i hemodynamika bo się na tym nie znam. Frakcja wyrzutowa u zdrowego człowieka ponad 60 %. www.arytmiaserca.pl jest dr koźluk i odpowiada zazwyczaj raz w tyg zapraszam..

Niedomykalność zastawki a służba w wojsku

.. Mam niedomykalnoś zastawki aortalnej pierwszego stopnia i chcę iść do wojska czy to jest możliwe jest wo wada wrodzona która się nie powiększa ćwiczę w szkole na w - f i nie mam większych problemów tylko szybciej się męczę proszę o..

Zapalenie wsierdzia - objawy i przebieg

.. ...mam pogłębiającą się niedomykalność aortalną i niedługo czeka mnie wymiana zastawki. Badanie które jest najlepsze do stwierdzenia zapalenia wsierdzia to tzw. * Posiew krwi * . Jeżeli lekarze znajdą w niej bakterie to trafiasz do szpitala. Ja spędziłem w szpitalu miesiąc z penicyliną w..

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...zwrociliby uwage. Sladowa niedomykalnosc zastawki mitralnej i aortalnej w echo. W MRI serca zwracaja uwage powiekszone obie komory serca ale bez zaburzen kurczliwosci z prawidlowymi frakcjami. Bez cech obecnego czy tez przeszlego stanu zapalnego. Kardiolog twierdzi, ze jestem duzy chlop..

Ciąża a nadciśnienie i niedomykalność zastawki

.. ...mam m.in. nadcisnienie niedomykalnosc zastawki aortalnej zwezona tetnice nerkowa( ale juz niedlugo mam zabieg DSA ) 4 lata temu moja ciaza obumarla, czy mogla to byc tego przyczyna?? Czy taerz gdybym zaszla w ciaze to bylo by to zagrozenie dla mnie lub dziecka?? Prosze bardzo o odp!!!..

Niedomykalność zastawki aortalnej a oddawanie krwi

.. ...temacie.Tata cierpi na niedomykalność zastawki aortalnej, przy czym jest honorowym dawcom krwi. jeden z lekarzy odradził przy tym schorzeniu oddawania krwi, inny nie widzi problemu. czy ktoś wie, jak to tak na prawdę jest?? czy ta choroba stanowi w tym wypadku podstawę do rezygnacji z..

Jednopłatkowa zastawka aortalna

.. ...ona jednopłatkowa ( niedomykalność ( +++ ). Termin operacji mam ustalony na koniec czerwca. Niewiele na ten temat udało mi się odszukać i w związku z tym moje pytanie: czy taka operacja a z nią rechabilitacja będzie przebiegała „rutynowo”. Czy z góry jestem skazany na..

Skoki z dużych wysokości

.. Mam pytanie czy z niedomykalnością zastawki aortalnej mogę skakać ze spadochronem - wiem że z niedomykalnością zastawki można latać samolotem Skontaktuj sie ze specjalistą. Na perwno nie możesz nurkować. a czemu nie mozna nurkować ? - - ja to robie - czym to grozi smiercia a czemu i w jaki sposób..

Nerwobóle czy coś poważniejszego?

.. ...a potem stwierdzono niedomykalność zastawki aortalnej i 2 msc. temu - dodatkowo mikroprzetokę wieńcową czy coś takiego. Lekarze ciągle mówią mi, że to nie jest zbyt poważne i nie ma się czym martwić. Cały czas boli mnie to serce, zaciska tak jakbym miała obręcz wokół niego, nie mogę..

Jakość życia po operacji stenozy zastawki aortalnej

.. ...tętniaka aorty a przy tym niedomykalnośc zastawek Tętniak ma 5,4 ale mnie podobnie nikt nie proponuje operacji zbyt duże ryzyko a ja czuje sie całkiem dobrze i może dlatego nie ma propozycji wręcz odwrotnie .Byłam w Aninie i w łodzii nie poganiano mnie do operacji ,Zyje normalnie chodze..

Ciąża a niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...kardiologa. Powodzenia. niedomykalności w ciązy mogą sie pogłębiać gdyz serce rośnie, i więcej jest krwi, dlatego przede wszytskim powinnaś powtórzyć badanie po ciązy i zobaczyc czy ta niedomykalnośc nadal jest. Jesli to I stopień niedomykalności to możesz spokojnie zachodzic w ciążę...

Niedomykalność zastawki aortalnej u niemowlęcia

.. ...śladową ekscentryczną niedomykalność zastawki aortalnej * z komentarzem, iż może być konieczna operaCJA.... Czy ktoś spotkał się z podobną diagnozą? Jak wyglądał dalszy przebieg choroby/ leczneia takiego dziecka? Czy istnieje prawdopodobienstwo cofnięcia się tej wady? Na jakie parametry..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. ...zastawke dwu płatową . Niedomykalnośc zastawki aortalnej 2 i 3 stopnia. Czy ktos przechodził tak operacjią .prosze o odpowiedz . Ja się na taką operację szykuję, U mnie średnica 5,5 Trzymaj za mnie kciuki. Taka operacja to powazny zabieg ale naprawde da sie przezyc. MIalem taka operacje..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...zastawka mitralna 3 stopień niedomykalności zastawka aortalna 3 stopień niedomykalności, zastawka trójdzielna 3 stopień niedomykalności i tętniak 5,5 i i jeszcze przeszłam blok przedsionkowo - komorowy nieraz się zastanawiam że ja żyje i jak to serce jeszcze pracuje I pomimo tego ja..

Niedomykalność zastawki aortalnej z 1 st na 2 st

.. ...gdzie wykryto u mnie niedomykalność zastawki aortalnej 1 stopnia. Lekarz powiedział, że póki co mam się nie martwić tylko iść i zrobić kolejne badanie po 5 latach. Więc minęło blisko pięć lat jak znalazłem się na kolejnym badaniu. Wynik: niedomykalność zastawki aortalnej drugiego..

Problem, prosze o rady

.. ...wykazalo na EkG ze mam niedomykalnosc zastawki i mialam operacje ( wymieniana zastawke aortalna ).operacje mialam w wieku 8 lat. Moja rada:idz do lekarza bo z sercem nie ma żartów,chcesz to pisz na moja poczte asienka08081992@op.pl z checia ci odpowiem na twoje pytania.. ok dzieki, jak..

Dwupłatkowa zastawka aortalna z jej niedomykalnością III-go stopnia

.. ...przepisane jakies leki ? niedomykalnoscia plucna i trojdzielna nie zawracaja sobie glowy, sladowa wystepuje u wiekszosci chyba populacji. Niedomykalnosc mitralna prawdopodbnie zwiazana z aortalna. Nie wiem jak hemodynamiznie to wyglada u ciebie, F masz chyba OK bo pow. 65%. Ale samo..

Zastawka aortalna dwupłatkowa

.. ...ekscentryczna II stopnia. Śladowa niedomykalność trójdzielna. Gradienty przez ujscia prawidłowe . Osiedzie bz. SPAP 30 mmHg. Wskazane badanie TEE . Czy to już naprawde koniec z uprawianiem tego sportu..

Niedomykalnośc zastawki aortalnej 1 stopnia czy może minąć z wiekiem

.. Czy niedomykalność zastawki aortalnej 1 stopnia( wada wrodzona ) może minąć z wiekiem czy niedomykalnośc pierwszego stopnia to niedomykalność duża czy mała To mała ( najmniejsza ) niedomykalność. Istotne jest również jaką masz fale zwrotną ( o ile wystepuje ). Z wiekiem raczej sama się nie naprawi. Bardziej..

Prawidłowe tentnona s astojąco

.. ...do wysiłku. Zrób holtera... będzie wiadomo czy prawidłowy. pozdrawiam mam niedomykalnosc zastawki aortalnej - ale wszystkie * parametry * sa w normie oprucz tej niedomykalności ( nieeużej, wrodzonej )..

Przepływowość 50mmhg - co to oznacza

.. ...50mmhg - co to oznacza przy niedomykalności zastawki aortalnej - tylko w tym nie wiem o co chodzi Zawsze jak jest niedomykalność oznacza się gradient ciśnień. pozdrawiam a majac 50mmhg to duzo czy malo..

Niskie ciśnienie 80/50

.. ...Okazało się, że miałem niedomykalność zastawki aortalnej. Teraz już 7 m - cy po operacji i jest OK. Koniecznie do kardiologa niech wykona ECHO. a jakie badania tarczycy robiłaś? Cześć. Również uważam, że warto wybrać się do kardiologa. Ja miałam kiedyś ciśnienie 80/40, ale podczas napadu..

Przy przełykaniu uczucie dodatkowego skurczu serca

.. Mam niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia, powiększona lewa komora. Odczuwam ból w nadbrzuszu, dokładnie jak nacisnę lekko wyrostek mieczykowaty ( dolne zakończenie mostka ) oraz podczas przełykania dużych kęsów dodatkowe skurcze serca? Czy ktoś ma podobne objawy bo podobno wg kardiologów nie powinny..

Niedomykalnosc zastawki aortalnej a bieganie

.. Czy przy niedomykalności zastawki aortalnej można biegać czy to mi nie zaszkodzi Lekarz Kardiolog zalecił Ci pewnie abyś się oszczędzał. Mam to samo i nie mogę uprawiać żadnego sportu ;| wiem tyko ze cienzarów podnosic nie..

Nadciśnienie

.. ...zwiekszonego rzutu serca np. w niedomykalnośc zastawki aortalnej ( co badanie UKG jak rozumiem wykulczyło ). Nadciśnienie tętnicze najczęściej dzieli się na pierwotne i wtórne. Pierwotne stanowi * 90% przypadków i rozpoznaje sie go po wykluczeniu przyczyn wtórnego nadcisnienia. Przyczyn..

Proszę o interpretację wyników Echa serca

.. ...ograniczenia ruchomości. Mała niedomykalność aortalna. Pozostałe zastawki bez istotnych zmian. Jamy nie poszerzone. Grubość, kurzliwość i czynność rozkurczona ścian w normie. Gradienty ciśnień przez ujścia zastawkowe prawidłowe. Osierdzie bez płynu. Zrobiłem wyniki ponieważ miałem bóle w..

Holter - wyniki

.. ...stwierdzoną śladową niedomykalność zastawki aortalnej oraz mikroprzetokę wieńcową. Po kilku miesiącach oczekiwania, udało mi się * zdobyć * holter, na który skierował mnie kardiolog. Po badaniu właściwie nie dowiedziałam się zbyt wiele. Lekarz tylko wykonał opis, ale nie powiedział mi..

Wynik echo trzynastolatka - prośba o interpretacje

.. ...Generalnie - umiarkowana niedomykalnośc aortalna ( ale Lk w normie ) , no i oczywiscie dwuplatkowa zastawka Jak dla mnie raczej do obserwacji 9 i porownania z poprzednimi parametrami Po stylu wyniku domyslam sie skąd byl echokardiografista ) ) ) Pozdrawiam ) ) ) a ja chyba znam inny nick..

Niedomykalność zastawki Aortalnej a przerost lewej komory

.. Witam czy przy niedomykalności zastawki aortalnej może dojść do przerostu serca po wzmozonym wysiłku ( biegi długodystansowe ) czy przerost serca jest grożny dwa razy tak Właśnie tak , lepiej odpuść sobie wysiłkowe przygody i nie tylko wysiłkowe.Bo przy niedomykalności spowoduje to, że będziesz miał przerost..