Niedomykalność komory serca

Powikłania zawału serca

.. ...brodawkowatego, nagle występująca niedomykalność zastawki mitralnej ( dwudzielnej ), perforacja ( pęknięcie przegrody międzykomorowej ) oraz pęknięcie ściany serca. Obraz kliniczny zawału mięśnia sercowego może być powikłany poszerzeniem obszaru martwicy, odczynem osierdziowym,..

Niewydolność serca

.. ...nadciśnienie płucne, izolowana niedomykalność zastawki trójdzielnej powodująca napływ dodatkowej krwi do prawej komory podczas rozkurczu, zaciskające zapalenie osierdzia. Zawał prawej komory serca także jest częstą przyczyną niewydolności prawokomorowej. Każda postać niewydolności serca..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...zawału - ostra pozawałowa niedomykalność zastawek, ubytek przegrody międzykomorowej; krańcowa niewydolność krążenia u chorych oczekujących na transplantację serca. Przeciwwskazania kontrapulsacji. niedomykalność aortalna; rozwarstwiający tętniak aorty. Kryteria zastosowania..

Fala zwrotna

.. ...zastawkowym o charakterze niedomykalności zastawek. Zjawisko to ocenia się w badanie ECHO serca, bardzo dobrze widoczna w opcji color dopller. Jeśli niedomykalność dotyczy jednej z zastawek odgraniczających przedsionki od komór ( zastawka trójdzielna pomiędzy prawym przedsionkiem i..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...i trzech płatków. O niedomykalności prawej zastawki przedsionkowo - komorowej mówimy, gdy przy skurczu serca krew cofa się z prawej komory do przedsionka. Niedomykalność zastawki trójdzielnej może mieć charakter organiczny, lub ( co zdarza się znacznie częściej ) czynnościowy. U podłoża..

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...towarzyszy jej także niedomykalność ( tak zwana wada złożona ) i wady zastawki mitralnej. Dolegliwości w przebiegu stenozy zastawki przedsionkowo - komorowej prawej wynikają z przepełnienia układu żylnego krwią. Fizjologicznie, krew wraca do serca właśnie przez prawy przedsionek. W..

Plastyka serca

.. ...prowadzi do wtórnej niedomykalności lewej zastawki przedsionkowo - komorowej ( zastawki mitralnej ), z czasem prowadzi do śmierci. Liczba wykonywanych przeszczepów serca jest wciąż zbyt mała, aby można było uznać transplantację tego narządu za realną metodę leczenia dla większości..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 58

.. ...przedsionków, a teraz jest niedomykalność zastawki mitralnej i trzepotanie przedsionków. Niedomykalność jest mała więc nie będziemy się teraz tym zajmować bo może sama się wstąpić tak jak przed laty wstąpiło mi się powiększenie ( bardzo znaczne ) prawej komory i wypadanie łącznie z..

Echo serca - Str. 6

.. ...skurczowej, niewielkie niedomykalnosci zastawki mitralnej , plucnej i trojdzielnej. Generalnie bez dużych patologii Dzień dobry pani Izo mam 33lat i wszczepiony defibrylator robiłam niedawno badanie echo ale wizyta dopiero na maj u lekarza i proszę o diagnozę tego badania. lewa..

Echo serca - Str. 9

.. ...lewej komory. Niewielka niedomykalnośc mitralna i ciut większa trojdzielna. Lakonicznie też o kurczliwości. Co echokardiografista pisze we wnioskach? Wnioski: Do pilnej obserwacji zastawki ujść przedsionkowo komorowych. Nie mam nic więcej na ten temat, a czuję się fatalnie... Jako 3 -..

Echo serca - Str. 35

.. ...- srdedniego stopnia niedomykalnośc zastawki mitralnej P. Adian - badanie bez większych patologii, graniczny wymiar prawej komory, ale nie wiem w której projekcji mierzyl sonografista. generalnie ok I na koniec - kochani , netowo i na podstawie kilku słow nie jestem w stanie wnioskowac..

Echo serca - Str. 40

.. ...natomiast nie ma oceny niedomykalnosci mitralnej , w pierwszym badaniu jest średniego stopnia niedomykalnośc , bez dokladnej oceny ilościowej W badaniu drugiej osoby poza nieco powiększonym prawym przedsionkiem , prawa komora , niewielka niedomykalnościa mitralna i trójdzielną oraz..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...tego dochodzi relatywna niedomykalnosc zastawki mitralnej i trojdzielnej i NYHA 4/2,i napadowy czestoskurcz pochdzenia komorowego,wszczepino mi ICD ktory od maja do lipca zadzialal 6 razy,niestety przeszczep serca jest nie unikniony ale najwazniejsze jest to by o tym nie myslaec.Lezalem..

Choroby serca - genetyczne?

.. ...i skoki ciśnienia i niedomykalność zastawki 1 stopnia. moja młodsza siostra ma wadę serca - wspólny kanał przedsionkowo komorowy( nie ma zespołu downa gdyż właśnie ta wada występuje najczęściej u dzieci z tą chorobą ) mój dziadek również miał wadę serca. moje dodatkowe skurcze ( mocno..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 237

.. ...: aha, czyli ma Pani niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej 8 - / Myślałam,że umrę tam na tym krześle. Podobno diagnoza mojego echa sprzed roku to niedomykalność zastawki lewej i prawej komory serca a nawet mi o tym nie wspomniał! Lekarz mówi,że tego się nie leczy, tylko..

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...letniego, który oprócz niedomykalności zastawek i zespołu Barlowa ma właśnie także zaburzenia komorowe pracy serca. U nas jest to efekt wady. Podczas takich zaburzen syn bywa nieswój i podobnież odczuwa je. Myśle, że macie dużo szczęścia trafiając na lekazrza rodzinnego potrafiącego..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...Doppler mitralny E=A niedomykalność II st., Doppler aortalny V max 1,5 m/s, Doppler trójdzielny - niedomykalność II st. RVSP 26 ms, Doppler płucny ACT 90 ms, Kurczliwość : Akineza segmentu podstawowego ściany dolnej i przegrody międzykomorowej. W ocenie lekarza moja kondycja i..

By-passy operacja Zabrze

.. ...serca ) czy pozawałowa niedomykalnośc mitralna. Wykonujemy wtedy we wspólpracy diagnostycznej z naszymi wspaniałymi kardiologami uzupełniajace badania oceniające żywotnośc obszaru objetego zawałem serca( próba dobutaminowa, rezonans serca ) oceniami kształt i objetośc komory lewej serca(..

Analiza biopsji serca

.. ...zastawkowe zastawka mitralna niedomykalność fala zwrotna III/IV zastawka aortalna prawidłowa zastawka t. płucnej prawidłowa zastawka trójdzielna międzykomorowa fala zwrotna IV RVSP=48 Uwagi: obraz kardiomiopatii zastoinowej. Proszę o opinię..Pozdrawiam! asia skad jesteście - gdzie brat..

Szukam kardiochirurga na komisję rentową do ZUS

.. ...moja wada to podobno niedomykalność zastawki aortalnej, powiększona lewa komora serca, serce wydolne!. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź lub pomoc, z góry serdecznie dziękuję. http://www.eth.pl/gcm/index.php?m=1&lang=pl Czesc. Poslalem ci adres gdzie ja sie lecze , mieszkam blisko to..

Zmiejszenie niedomykalności jest możliwe?

.. ...zdjagnozowano u mnie niedomykalność zastawki mitralnej drugiego stopnia oraz powiększenie lewej komory serca o 6mm. Niedawno bylem na kontroli i okazało się że mam niedomykalność I/II stopnia i prawidłowy rozmiar lewej komory. Czy możliwa jest poprawa czy też to jakiś błąd w badaniach?..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...urodzenie potomstwa. Niedomykalność zastawki aortalnej Podobnie jak zwężenie aorty, jest wynikiem uszkodzenia zastawki. Jej płatki wskutek zgrubienia, zesztywnienia, czasem ich ubytków nie mogą szczelnie zamykać się i krew cofa się do komory z aorty w czasie rozkurczu serca. Często..

Powiększenie serca po zawale

.. ...lewa komore , czyli np. niedomykalnośc aortalna , rowniez powodują jest powiekszenie , a takze nadcisnienie , niewydolnośc skurczowa lewej komory ( np. związana z chorobą wiencowa ) , kardiomiopatie itd u mojej mamy stwierdzono powiekszona lewa komore...dostala jakies leki i na tym..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...Zabieg był pomyślny, ale niedomykalność zastawki tętnicy płucnej na poziomie jak przed zabiegiem /++/. Obecnie syna zakwalifikowano do operacji zastawki trójdzielnej, ponieważ nie domyka się, jedna z nich minimalnie zwisa ku dołowi, a druga jakby jednym końcem była przymocowanado ściany..

Struna na sercu 12-latka

.. ...mam szmery w sercu i niedomykalnosc zastawki w lewej komorze serca...u mnie ta struna powoduje szybsze zmeczenie przy duzym wysilku ale to tez zalezy od organizmu...jedna osoba dobrze Ci napisała ze w mlodym wieku to nic groznego...dopiero w starszym wieku moze to doprowadzic do..

Plastyka serca - co to jest? na czym polega?

.. ...napisać. W jakim stopniu niedomykalnosci sie to robi, czy nalezy ten zabieg powtarzac itp. Ja ma 30 lat i niedomykalnosc zastawki mitralnej drugiego stopnia oraz mam powiekszona lewa komore serca. Pozdrawiam Adam To zalezy.Nie tylko stopien niedomykalności jest wazny ,ale także..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...wypadanie płatka czy tez np niedomykalnośc zastawki ? Witam. Ja mam wypadający płatek w lewej komorze serca dowiedziałam się o tym wczoraj. 8 lat temu byłam w klinice kardiologi we Wrocławiu i tam nie stwirdzono tej wady ale zupełnio inną była to rzekoma struna w lewej komorze srca,..

Dodatkowa struna w lewej komorze serca

.. ...zastawki dwudzielnej bez niedomykalnosci. czy ktos umie mi wyjasnic coz to znaczy ? Niedawno robiłam badanie echokardiograficzne i wykazało to samo. Jesli chodzi o dodattkowa strunę serca, to Struna cięgnista jest po prostu cechą ( taką jak np. skośne oczy ) i nie ma żadnego wpływu na..

Nieznacznie powiększona aorta wstępująca

.. ...zastawek. Przy zwezeniach i niedomykalnosci zastawek jest zwiekszone cisnienie ktore powoduje powiekszenie naczyn i niektorych czesci serca. Ja jestem 3 tyg. po wszczepieniu homograftu zastawki plucnej i przeszczepie zastawki aortalnej.Jednym ze wskazan do operacjie wlasnie teraz bylo to..

Zespół WPW i brak skierowania na ablację

.. ...wypadanie płatka oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej II/I stopień. Od roku łapią mnie częstoskurcze nadkomorowe i tachykardia zatokowa - tak to zostało nazwane fachowo czy gdyby to było wpw to po ekg holterach MRI serca i teście wysiłkowym zostałoby to właśnie tak..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...niewydolności serca NYHA II. Niedomykalność zastawki dwudzielnej 2 st. Komorowe zaburzenia rytmu Lovn Ii . Nerwica neurosteniczna. Czuje się źle mam częste bicie serca i boli mnie głowa w skroniach. Proszę o poradę Witaj Lusia 1.1! Skoro czujesz się żle, wybierz się do kardiologa, może..

Zastawki i lewa komora serca , jak długo się leczy?

.. ...zastawka, jaki stopień niedomykalnosci i jaki jest przerost lewej komory. Bedzie mozna cos powiedziec wiecej. Nie jestem ekspertem ale przerost lewej komory towarzyszy niedomykalnosci zastawki aortalnej. Leczenia farmakologicznego jako tako nie ma. Czeka sie a w odpowiednim czasi..

Wysokie tętno 122/86/125

.. ...serca ) * nieistotną niedomykalność komory serca * nic poza tym..moje normalne tętno to ok 140/90/115 a ostatno miałem tętno 122/86/125..z ekg ciągle wynika że ( opinia lekarza ) coś jest z sercem z lekka nie tak hmm..z ekg wykazuje tj: * okres na następny zawał * * czas zawałowy *..

Moja przygoda z zawałem serca cz. V

.. ...Doppler mitralny E=A niedomykalność II st., Doppler aortalny V max 1,5 m/s, Doppler trójdzielny - niedomykalność II st. RVSP 26 ms, Doppler płucny ACT 90 ms, Kurczliwość : Akineza segmentu podstawowego ściany dolnej i przegrody międzykomorowej. W ocenie lekarza moja kondycja i..

Echo serca, córka ma 18 miesiecy i podejrzenie MVP

.. ...zastawki dwudzielnej bez niedomykalności * CO TO JEST? JEJ WYNIKI ECHO: wymiary serca - komora prawa - 1.0, k. lewa - 2.6/1.5 cm, FS - 42.5%, EF - 75.6% lewy przedsionek - 1.6 cm, aorta - 1.5, przegrody serca bzm. niewielkie ugięcie płatka przedniego zastawki dwudzielnej bez..

Tetralogia Fallota a sport

.. ...operacyjnie. Pozostałości to: niedomykalność zastawki trójdzielnej II stopnia, powiększenie prawej komory serca, Bardzo lubię sport. Po wysiłku nie mam żadnych duszności, omdleń, zaburzeń rytmu, kołatania itp. Nie wiem, czy sport ( dokładnie siatkówka ) może mi zaszkodzić. Robiłam..

Echo serca - proszę o interpretację

.. ...gradienty 3,8/1,3 mmHg niedomykalność mitralna ++ powierzchnia fali zwrotnej 3,5 cm2 płatki przeciwstawnie ruchome , niepogrubiałe zastawka pnia płucnego Vmax. 94 cm/sek gradienty 3,6/2,2 mmHg cechy upośledzonej podatności lewej komory bez cech płynu w worku osierdziowym badanie z 2008..

Echo serca interpretacja

.. ...0.7 m/s E=A ślad fali niedomykalności LAA=16cm2 zastawka aortalna 1.1 m/s zastawka trójdzielna 0.5 m/s RAA=15cm2 mała fala niedomykalności Zastawka płucna 0.9 m/s ACT= 150ms Obraz zastawki aortalnej: Prawidłowy - Zastawki mitralnej: Prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory: EF 63 %..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...Hypokineza dolnej ściany , Niedomykalność mitralna+ , Typ napływu restrykcyjny , Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg. Czy dna moczanowa która zaatakowała mi nerki w postaci obustronnej kamicy może czy też ma..

Zastawki fizjologiczne

.. ...niedomykalności zastawki mitralnej ( dwudzielnej ). TI - dla niedomykalności zastawki trójdzielnej PI - prawdopodobnie dla niedomykalności zastawki płucnej RV - prawa komora serca Pozdrawiam serdecznie Ola..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...migotanie przedsionków. Niedomykalność zastawki mitralnej i aoralnej. Stan po zawale serca ( 1994 ). Nadciśnienie tętnicze II. Miał wykonane USG serca : LK : 8,3 - 7,2 Ao : 2,9 LP : 9,9 !!! PK : 3,4 PMK/TS : 0,9 - 1,3 Wybitne powiększenie wszystkich jam serca. Uogólniona kineza lewej..

Arytmia serca u zawodnika kulturystycznego

.. ...barykardie.Nie zazywa żadnych dopingów ja Ci wyżej, ale mam problem czy pozwolić jej dalej wyczynowo grać i jakie moga być tego konsekwencje mama maniac a echo wykazało Ci powiększenie lewej komory serca ?..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...3,8 EF 73% n. 65 - 75 niedomykalnosc - mitralna slad, aortalna +, trojdzielna slad, plucna slad predkosc - aortalna 1,4, plucna 1,0 wymiary jam serca w normie. aorta i pien plucny nieposzerzone, luk aorty w normie 2,6cm, graniczna grubosc scian lewej komory. kurczliwosc scian odcinkowa i..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...tylko uspokoić. IM - niedomykalnośc zastawki dwudzielnej ( mitralnej ), IT - niedomykalnośc zastawki trójdzielonej - śladowa, a więc bliska fizjologicznej. EF - 70% - bardzo dobra frakcja wyrzutowa lewej komory. Dodatkowa struna to cecha podobne do np. dodatkowej tętnicy nerkowej, takie..

Choroba serca u dziecka (szmery w serduszku i przerost lewej komory)

.. ...otwór w przegrodzie lub niedomykalność zastawek ), ale o tym powiedzieli by ci po zrobieniu echa. To byłby już trochę poważniejszy problem, ale przecież nie do wyleczenia. Ciśnienie tak czy inaczej trzeba obniżać, bo podwyższone powoduje przerost lewej komory. Jeszce jeden artykuł -..

Silne bicie serca, pocenie się i uczucie lęku

.. ...serca i wyszło wszystko niedomykalność zastawki trujdzielnej 3 stopnia,powiększona prawa komora serca z początkami nadciśnienia płucnego,nie wiem co dalej będzie mam nadzieję że wszystko ok. Chce teraz wyjść za mąż i urodzić jeszcze jedno dziecko.Jedno wiem napewno chcę żyć i jestem..

Bieganie z niedomykalnością zastawki

.. Witam, mam 38 lat i niedomykalność 4 - go stopnia zastawki aortalnej. Operacje odwleka w czasie dobry skurcz lewej komory serca, która i tak jest powiększona do granic. Nigdy nie uprawiałem żadnych sportów, ale chciałbym sobie 3 - 4 razy w tygodniu potruchtać. Spróbowałem przez tydzień i po każdym 30 - to..

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...zwrociliby uwage. Sladowa niedomykalnosc zastawki mitralnej i aortalnej w echo. W MRI serca zwracaja uwage powiekszone obie komory serca ale bez zaburzen kurczliwosci z prawidlowymi frakcjami. Bez cech obecnego czy tez przeszlego stanu zapalnego. Kardiolog twierdzi, ze jestem duzy chlop..

Analiza echo serca młodego typ sportowca

.. ...stwierdza sie niewielka niedomykalnosc zastawki mitralnej. jest się czym martwić ? prosze o opinie tylko specjalistow up - naprawde nikt nie jest mi w stanie nic odpowiedziec ... ? Zastawki zapewne zmienione przez chorobe, jaka przebyles. Powiekszenie lewej komory serca bez niewydolnosci..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...naprawiło, ale wyszła niedomykalność zastawki aorty ( tętnicy? ) płucnej i gdy dziecko miało 4m - ce przeszła przez zabieg balonikowania. Aż bardzo widoczne było że jest jej lepiej i lżej!! Dziś córka ma 8m - cy i dziurkę pomiędzy przegrodami oraz znaczne przerosty lewej komory serca no..

Różnica między niedomykalnością, a prolapsem zastawki mitralnej.

.. ...zdiagnozowano u mnie niedomykalność zastawki mitralnej, jednak po ostatniej wizycie( miałam robione echo serca ) otrzymałam wyniki: Powiększony lewy przedsionek i lewa komora. Znacznego stopnia prolaps przedniego płatka zastawki mitralnej, płatek wydłużony w odcinku dystalnym zmieniony..

Wyniki ECHO Serca czy one są dobre ?

.. ...Hypokineza dolnej ściany , Niedomykalność mitralna+ , Typ napływu restrykcyjny , Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg no, to powinno wszystko tlumaczyc. Miales zawal? Hypokineza dolnej sciany moze swiadczyc o..

Niedomykalność zastawek

.. ...wykryto u mnie wadę serca: niedomykalność zastawek ( prawdopodobnie mitralnej ). Pierwsze Echo: Prawidłowa wielkość jam serca. Aorta wstępująca i zstępująca dostępne z asynchronia skurczu z paradoksalnym ruchem przegrody międzykomorowej. AV – trójpłatkowa o prawidłowej..

Przy przełykaniu uczucie dodatkowego skurczu serca

.. Mam niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia, powiększona lewa komora. Odczuwam ból w nadbrzuszu, dokładnie jak nacisnę lekko wyrostek mieczykowaty ( dolne zakończenie mostka ) oraz podczas przełykania dużych kęsów dodatkowe skurcze serca? Czy ktoś ma podobne objawy bo podobno wg kardiologów nie powinny..

Niedomykalność zastawki Aortalnej a przerost lewej komory

.. Witam czy przy niedomykalności zastawki aortalnej może dojść do przerostu serca po wzmozonym wysiłku ( biegi długodystansowe ) czy przerost serca jest grożny dwa razy tak Właśnie tak , lepiej odpuść sobie wysiłkowe przygody i nie tylko wysiłkowe.Bo przy niedomykalności spowoduje to, że będziesz miał przerost..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...zastawki mitralnej i trójdzielnej... Ale frakcja wyrzutowa jest prawidłowa...65% i mięsień kurczy się prawidłowo co jest pocieszające... Pozdrawiam a dlaczego w temacie jest komorowe zaburzenia rytmu?..