Niedomykalność zastawek u dzieci

Niewydolność serca

.. ...nadciśnienie płucne, izolowana niedomykalność zastawki trójdzielnej powodująca napływ dodatkowej krwi do prawej komory podczas rozkurczu, zaciskające zapalenie osierdzia. Zawał prawej komory serca także jest częstą przyczyną niewydolności prawokomorowej. Każda postać niewydolności serca..

Migotanie przedsionków

.. ...pobudzeń mięśnia sercowego; niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki aortalnej, zwężenie lub niedomykalność zastawki trójdzielnej; zespół chorego węzła zatokowego reumatyczna wada mitralna kardiomiopatia..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...komory w młodym wieku, niedomykalność zastawki dwudzielnej ( mitralnej, czasami jako zawał mięśnia sercowego u noworodków! Kilka procent pacjentów z tą wadą przeżywa dzięki uruchomieniu mechanizmów kompensacyjnych jednak jest to tak poważne zaburzenie, że z reguły cierpią oni na..

Szmery w sercu

.. ...korelować z nasileniem wady - konieczne jest badanie ECHO. Coraz częściej zdarza się, że szmery nad sercem dorosłego człowieka są związane z pozostałościami po wrodzonych wadach zoperowanych w dzieciństwie...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...calosci normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki trójdzielnej śladowa.niedomykalnosc zastawki płucnej śladowa i mitralnej 1+.. z kolei holter odnotowywal od 180 do 3200 skurczów dodatkowych nadkomorowych oraz kilka kilkanascie komorowych. dominowal rytm zatokowy. w nocy bradykardia 35 -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...- 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1 Graniczna wartosc cisnienia koncowoskurczowego w prawej komorze( 30 - 35% mmHg ) z czynnoscia niedomykalnosci zastawki trojdzielnej 1. Pozostale przeplywy w normie. Aha chcialem dodac ze byle w zabrzu ale jak wiadomo terminu sa odlegle a..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...trigeminia nadkomorowa ) oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej. Po porodzie zastawka domknęła się ale arytmia pozostała ( było gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką przegrodę..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 35

.. ...cechami wypadania do LA. - niedomykalnosc zastawek mitralnej II stopnia MVR++ - trojdzielnej TVR slad - aorta vwstepujaca nieco poszerzona reszta ok po obejrzeniu holtera z przed ciazy stwiedzil WPW,po czym na moje pytanie co z porodem? ze na 90%powinno byc dobrze!!! marne pocieszenie -..

Zastawka trójdzielna i nerwica wegetatyna

.. ...wykonujący echo stwierdził niedomykalnośc zastawki trójdzielnej II na III stopnia ( znaczna ) oraz niedomykalnośc zastawki mitralnej I na II stopnia. Mnie laikowi stwierdzenie o wąskości kojarzuy sie ze zwężeniem ale sama jaestem ciekawa co powiedzą fachowcy. Jak rozumiem powodem badania..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 22

.. ...treningu ) i nieznaczna niedomykalność zastawek. Co z tym robić?! Czy mogę te ataki wyeliminować jakimiś bezpiecznymi lekami?! Proszę o wasze opinie! dodam jeszcze, że tętno spoczynkowe mam w granicach 49 - 56. Moja siostra ma mieć nie długo ablację w Warszawie. Martwie się. Czy ktoś..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 46

.. ...miała trzecią ablację - niedomykalność zastawki mitralnej. Muszę wykonać jeszcze parę badań i wtedy będę miała pewność ( dr O. Kowalski przepowiedział mi * u pani to będą trzy ablacje * ( każda na co innego ) no i sprawdza się Pozdrawiam. Byłem u lekarza bo mój stan ciągle się pogarszał..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 47

.. ...jak wygląda ablacja niedomykalności zastawki mitralnej, ale jak pójdę z wynikiem HOLTERA ( założony będzie we wtorek ) do mojego doktora to wypytam się szczegółowo i nie omieszkam o tym napisać. Do wszystkich przed ablacją: podzielam zdanie Beaty - bądźcie dzielni i chciejcie sobie pomóc..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 55

.. ...szczęśliwa, bo mam tylko niedomykalność zastawki dwudzielnej serca i skaczące cisnienie ( nieznacznie ). Zawsze myślałam pozytywnie podnosząc się sama na duchu, bo oparcia w mężu nie miałam a wręcz odwrotne zawsze bagatelizował moje choroby i dołował mnie. Nie dawałam się i już. Mimo..

Echo serca - Str. 4

.. ...Echo wykazało że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej IV stopnia,ponadto mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. Pierwsze pytanie - Jak..

Echo serca - Str. 5

.. ...Echo wykazało że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej IV stopnia,ponadto mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. : Pierwsze pytanie - Jak..

Echo serca - Str. 6

.. ...skurczowej, niewielkie niedomykalnosci zastawki mitralnej , plucnej i trojdzielnej. Generalnie bez dużych patologii Dzień dobry pani Izo mam 33lat i wszczepiony defibrylator robiłam niedawno badanie echo ale wizyta dopiero na maj u lekarza i proszę o diagnozę tego badania. lewa..

Echo serca - Str. 7

.. ...Dziękuję. IM , IT - niedomykalnośc odpowiednio zastawki mitralnej i trójdzielnej; śladowa w granicach fizjoligicznej. Dokladnie tak , echo w normie. Wiotka przegroda czesto jest * urodą * u mlodych osob jestem 14 rok po zapaleniu mięśnia sercowego czuję się dobrze niedawno robione miałem..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...- 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1 Graniczna wartosc cisnienia koncowoskurczowego w prawej komorze( 30 - 35% mmHg ) z czynnoscia niedomykalnosci zastawki trojdzielnej 1. Pozostale przeplywy w normie. czy ktos moze mi cos na ten temat powiedziec tak prosto z mostu bo mnie te..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...wyszla lekka arytmia i niedomykalnosc zastawki sercowej I - go stopnia. Zignorowalam to. Mialam wprawdzie przepisane tabletki ( min. Propranolol ), ale ich nie zazywalam. Wszystko wrocilo zupelnie niedawno i nie wiem czy jest to przyczyna mojej mlodzienczej ignorancji czy coś calkiem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 39

.. ...dowiedziałam się że mam niedomykalność 3 zastawek ale wierze że uda mi się i że chorobę pokonać i że wszystko bedzie dobrze.Mam wspaniała pania doktor i jest super.Pani Ania Kleinwechter jest super i polecam ją wszystkim dziecią młodzieży .jak macie ochotę to piszcie moj..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...nei powiedziala ) te niedomykalnosc , czy sie nie poglebia.Mam niedomykalnosc zastawki mitralnej( dwudzielnej ) i trojdzielnej i obie I/II stopnia. Mam tez Miokardopatie w okresie wydolnosci krazenia, ale o co tu chodzi to nie wiem, jak bede u kardiolog to zapytam.Tachykardie zatokowa..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 558

.. ...mam mala wade serca ( niedomykalnosc zastawki ) wyjechalam za granice i dwa razy myslalam ze mam zawal... mialam dusznosci i klocie w okolicach mostku... Dwa razy juz mialam ponad tygodniowe bole glowy, podobno to od wychadzacej przyblokowanej 8. Maja mi ja za tydzien usunac. Pod narkoza..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...okazało się że mam ostrą niedomykalnosc zastawki dwudzielnej i czym predzej skierowano mnie na operacje do szpitala. Jestem juz 23 dni po zabiegu wszczepienia pierscienia. Domykalnos obecnie jest całkowita.Powoli wracam do zdrowia... już wchodzę powoli spokojnie na II pietro mam 52 lata...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...o wypadaniu platka i niedomykalnosci zastawki u mnie trojdzielnej dowiedzialam sie przez przapadek w 2002 roku.I jak myslicie czulam sie? Oczywiscie bole w klatce piersiowej.slabosci.omdlenia leki itd.Po prost balam sie ze cos mi sie stanie.Bylam u wielu kardiologow,robiono mi wiele..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...objawy fizyczne lub gdy niedomykalność jest większa i występują np.zaburzenia rytmu serca, omdlenia mówimy wtedy o zespole wypadania płatka zastawki mitralnej i wówczas wskazanym jest unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego a czasem małe dawki beta blokeru, zazwyczaj stosowane przez..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 8

.. ...od 2 lat cierpie na niedomykalnośc zastawki dwudzielnej,lekarze mówili mi że to nic powaznego i jest to normalne.Nie moge sie przemeczać,i uprawiac sportu.Po wysiłu nnawet najmniejszym mam problemy z oddychaniem i mdleje.Latem gdy jest gorąco siedze cały czas w domu bo wyjście na dwór..

Zespół Fallota

.. ...po operacji serca ( niedomykalnosć zastawki aortalnej i zwężenie aorty )mój najstarszy syn tez mial wade i niedawno zostałam poinformowana że każde moje dziecko ma 10% że urodzi się z wadą serca.Na sześcioro dzieci mam jedno chore więc to i tak nieźle: ) jesteśmy rodzicami 5 letniego..

Kardiolog z sercem w Szczecinie - Str. 2

.. ...poziomie + - 200100 ( mam niedomykalnosc zastawek ).Polecona mi inna doktor z pilsudzckiego Pania litkowiec - Ligaj.Lecze sie u niej od tego czasu i jak narazie jestem zadowolony.Konczac chcialbym powiedziec ze nie kazdy lekarz bedzie odpowiedni dla kazdego pacjeta i jego choroby.ja z..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...doc.moll.dziecko w tej chwili ma niedomykalnosc zastawek autograftu i homograftu 2 stopnia ale czuje sie swietnie.narazie jezdzi do lodzi na kontrole i nie ma potrzeby wymiany na nowy homograft.dla pocieszenia powiem ci ze arnold szwarceneger tez jest po takiej operacji.uszy do gory..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...serca. Zwęszenie aorty i niedomykalnośc zastawki. w 2000 roku przeszedłem plastykę ( balonikowanie ) 27 lipca jadę na badania przymiarkowe to przeszczepu zastawki serca. Chciałem się dowiedziedzieć jak takie badania będą wyglądać, słyszałem że polegają one na tym co plastyka (..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...duperelki takie jak niedomykalność zastawek i wypadanie płatka mitralnego z zastawki. Od pół roku hipotensja zmieniła mi się w nadciśnienie. Za tydzień mam wyznaczony termin ablacji - przeprowadzą ją dr Kułakowski i dr Stec - fantastyczni ludzie. Mam najprostszą odmianę częstoskurczu -..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...krazenia III stopnia i niedomykalnosc zastawki II. Teraz czekamy na koronografie choc tak naprawde nie wiem w czym ona ma pomoc bo czytajac to wydaje mi sie , ze robi sie ja przy wiencowce. Jak narazie maz bierze leki siedzi na zwolnieniu a ja nie wiem co bedzie dalej..........

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...krążenia III stopnia,niedomykalność zastawki mitralnej II oraz niedomykalność I stopnia zastawki trójdzielnej i aorty.Po 4 miesiącach intensywnego leczenia wróciłam do pracy.Wydawało mi się,że już wszystko było dobrze.Niestety po roku nastąpiło pogorszenie - doszło migotanie przedsionków..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 16

.. ...Niewydolność Serca, Niedomykalność Zastawki Mitralnej I / II * . 2 miesiące leżałem w Klinice Kardiologii Dziecięcej w Katowicach. Po wyjściu moja frakcja wyrzutowa EF wynosiła 40 % i nagle po kilku miesiącach spadła do około 30 % i znowu powolutku rośnie. I nikt nie wie dlaczego to..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 18

.. ...niewydolnością serca, niedomykalnością zastawki, wymiarami serca? No i jak się czujesz? przecież dopiero co miałaś EF 25, czujesz tę poprawę? Marian o Klinice w Zabrzu niewiele ci powiem bo jeździłam tam 2 razy z mężem a z dzieckiem to na pewno coś zupełnie innego. W razie gdyby był..

Po ablacji - Str. 21

.. ...przedsionków. Teraz jest niedomykalnośc zastawki dwudzielnej serca ale na szczęście I stopnia.To bywa różnie bywa u różnych ludzi, Każdy organizm inaczej reaguje i odczuwa. Pozdrowienia dla wszystkich. Ewa Proszę mi powiedzieć, czy 5 tys. pauz o czasie trwania pow. 2 sek każda ( 24 godz...

Niedomykalność zastawek i szmery w okolicach zastawki trójdzielnej

.. ...zastawki trójdzielnej i niedomykalność zastawek. Odesłano mnie do Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii w Kielcach, tam ponownie miałam robione badania: krew, prześwietlenie klatki piersiowej, EKG i ECHO. Przepisano mi leki ( nie pamiętam ich nazwy ) i przede wszystkim kazano mi unikać..

Choroby serca - genetyczne?

.. ...i skoki ciśnienia i niedomykalność zastawki 1 stopnia. moja młodsza siostra ma wadę serca - wspólny kanał przedsionkowo komorowy( nie ma zespołu downa gdyż właśnie ta wada występuje najczęściej u dzieci z tą chorobą ) mój dziadek również miał wadę serca. moje dodatkowe skurcze ( mocno..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...i trójdzielną Spora niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej Lekarz stwierdził, że musi mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q w aVR..

Operacja na otwartym sercu

.. ...prosze o pilny kontakt ze mna obecnie oczekuje na operacje moj nr na tel komurkowy 510 688 653 bardzo dziekuje mam 40 lat nic nie wiem na temat tego schorzenia i wogole bardzo sie boje tego wszystkiego..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...serca a mianowicie z niedomykalnoscia zastawki dwudzielmnej ( plucnej ) O wypadaniu platkow mitralnych dowiedzialam sie ok. 2 lat temu a o tym ze zwiazane jest to z zespolem Barlow`a dowiedzialam sie wczoraj. Nie jest to jeszcze takie straszne jesli nie to ze podejrzewaja zespol Marfan`a..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 3

.. ...Wy u mnie też wykryto niedomykalność zastawki I stopnia, czyli zespół Barlowa. Dowiedziałam się o niej jakieś 6 - 7lat temu. Mam podobne objawy jak Wy opisujecie, a jaśniej: podwyższone tętno nawet powyżej 100udeżeń na minutę, które praktycznie mam na co dzień, okresowe bóle w klatce..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 5

.. ...zabieg - hemodynamiczna niedomykalność mitralna ( morfologiczne cechy rozszczepienia płatka przedniego zastawki ), cechy obturacji ciężkiego stpnia, zastój krążenia płucnego, nadciśnienie w tętnicy płucnej - ot, takie tam drobnostki. Bardzo ziekuje ci za rade a możesz mi powiedziec co..

Zastawka trójdzielna i płucna - fala zwrotna

.. ...góry dziękuję też mam niedomykalność trójdzielnej - chyba nic poważnego póki nie ma ewidentnych objawów, o których można przeczytać w necie, ale będę również b.wdzięczna za wszystkie info na ten temat Sladowa - bliska fizjologicznej. nie , nie jest to patologia. a co oznacza fala zwrotna..

Ablacja - Str. 9

.. ...mnie trzecia ablacja - niedomykalność zastawki mitralnej ( termin bliżej jeszcze nieznany, bo trzeba wykonać szereg badań ). Jestem dobrej myśli. Pozdrawiam wszystkich życząc dobrego zdrowia. Ewa z Zabrza.Fajnie że masz takie podejście,oby było wszystko jak trzeba. Ja czuję się coraz..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...piszesz,wynika,że jest to tzw. niedomykalnośc zastawki ( najpewniej zastawki mitralnej ). Przez to właśnie krew może sie cofać i powodować omdlenia, spadek ciśnienia, przejściowe oslabienie i inne objawy. Faktycznie, nie jest to bardzo groźne. nie powoduje tez istotnej zmiany trybu..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...kardiologicznej i w yniki wykazały niedomykalność zastawki dwudzielnej.W związku z tym kardiolog przepisał mi Betaloc.Ostatnie badania robiłem jakies pół roku temu przed wyjazdem do Anglii i okazało sie,że od czasu do czasu występuje u mnie mała arytmia.Powiedziano mi,żebym sie nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...w trezch zastawkach niedomykalnosc I stopnia oraz zwloknienie i zwapnienie platkow zastawki mitralnej, natomiast dwa kolejne badania wykluczyly to i wykazaly ugiecie platka zastawki i mitralnej ale nie jest to zespol wypadania platka wiec sama nie wiem. Na co dzien ciagle cos mi jest od..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 237

.. ...: aha, czyli ma Pani niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej 8 - / Myślałam,że umrę tam na tym krześle. Podobno diagnoza mojego echa sprzed roku to niedomykalność zastawki lewej i prawej komory serca a nawet mi o tym nie wspomniał! Lekarz mówi,że tego się nie leczy, tylko..

Solarium a choroby serca

.. ...zastawki tętnicy płucnej, niedomykalność zastawki mitralnej i fale zwrotną przez zastawkę tętnicy płucnej i dziś właśnie wybieram się na solarium. Na początek na 3 minuty aby sprawdzić jak moje serduszko na to reaguje.Mam nadzieję, że nic sie nie stanie. pozdro: * KArola88 i jak było w..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...wade serca pod postacia niedomykalności i zwapnienia zastawki dwudzielnej, oczywiscie od kilku lat byłam kwalifikowana do operacji. .Przez przypadek dowiedziałam sie o kuracji w Gliwicach. Z wielka rezerwą i niedowierzaniem w skutki działania cudownego materaca , pojechałam na 10 dniową..

Wypadanie płatka zastwaki dwudzielnej a arytmia

.. ...zastawki dwudzielnej z małą niedomykalnością i podobne do ciebie objawy. Mój lekarz twierdzi, że wszystkie te atrakcje - kołatania, potknięcia serca itp. mogą być spowodowane wypadaniem płatków zastawki i trzeba to zaakceptować... Ciekawi mnie tylko jedna rzecz, że wypadającą zastawkę..

Niedomykalność mitralna I stopnia u dziecka

.. ...niedomykalność mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Wykryto to za pomącą ECH serca bo Hollter nie wykazał nic .Cz powinnłam sie martwić tym.Prosze o pomoc i wiadomości na ten temat...

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...nadciśnienia płucnego i niedomykalności zastawki trójdzielnej i niewydolności prawokomorowej. Nie bój się - badanie nie powoduje żadnych istotnych skutków ubocznych - to jak gastroskopia - do przeżycia : ) Może się zdarzyc oczywiscie jakaś drobna perforacja przełyku, albo inne drobiazgi..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...lat.Od 6 lat zaczeła sie niedomykalność zastawki mitralnej i trojdzielnej.Zaczeły sie też coraz czestrze migotania lub trzepotania przedsionkow .Jestem zakwalifikowana do zabiegu wymiany zastawki mitralnej ( III/IV )na sztuczna( ze wzgledu na kardiomiopatie przerostowa ).Jest to..

Zespół wazowagalny typ mieszany wg.Vasis

.. ...pomagają na dodatek mam niedomykalność zastawek trój i dwudzielnej ale jakoś daje sobie rade i próbuje żyć normalnie. dr mdleję i już ...mam 40lat od 3 wiem że mam zespól wazowagalny trafiłem do szpitala bo myśleli że mam zawał póżniej miałem testy w trakcie których stwierdzono typ..

Analiza biopsji serca

.. ...zastawkowe zastawka mitralna niedomykalność fala zwrotna III/IV zastawka aortalna prawidłowa zastawka t. płucnej prawidłowa zastawka trójdzielna międzykomorowa fala zwrotna IV RVSP=48 Uwagi: obraz kardiomiopatii zastoinowej. Proszę o opinię..Pozdrawiam! asia skad jesteście - gdzie brat..

Szukam kardiochirurga na komisję rentową do ZUS

.. ...moja wada to podobno niedomykalność zastawki aortalnej, powiększona lewa komora serca, serce wydolne!. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź lub pomoc, z góry serdecznie dziękuję. http://www.eth.pl/gcm/index.php?m=1&lang=pl Czesc. Poslalem ci adres gdzie ja sie lecze , mieszkam blisko to..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...zastawkimitralnej i niedomykalność zzastawki trójdzielnej i nerwicę.Biore lek concor juz dwa lata ale nigdy nie czułam się komfortowo dobrze ale mogłoby być lepiej.I teraz dzięki tobie wiem że są tez inne beta - blokery i faktycznie bede próbowac az któryś zaskoczy.Próbowałam tez..

Dodatkowe skurcze - Str. 16

.. ...trigeminia nadkomorowa ) oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej. Po porodzie zastawka domknęła się ale arytmia pozostała ( było gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką przegrodę..

Dodatkowe skurcze - Str. 25

.. ...dokucza... Ewa ty masz niedomykalnosc zastawki tak?cos mi sie tak gdzies przewinelo...powiedz to sie jakos szczegolnie leczy czy co?czy po prostu sie z tym zyje?a te dodatkowe to masz w zwiazku z ta niedomykalnosci?a wystepuje u cibie cos takiego jak szybkie meczenie sie? jESTEM PO..

Dodatkowe skurcze - Str. 64

.. ...i trójdzielną Spora niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej Lekarz stwierdził, że musi mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q w aVR..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...internecie wiadomosci o niedomykalnosci zastawki trojdzielnej stopnia 1 ( 2 ) oraz o wypadaniu jej platka oraz o minimalnym niedomykaniu zastawki mitralnej.O mojej chorobie dowiedzialam sie w 2002 roku po smierci mojej mamy na zawal serca.Mam 39 lat i nie moge dac sobie z tymi zastawkami..

Operacja zastawki trójdzielnej u dziecka

.. ...jakiego stopnia jest niedomykalność ? prosze o kontakt 0 - 61 833 - 68 - 40 lub e mail lub praca 0 - 61 846 - 35 - 32 forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35361 cześćjestemm Magda z Poznania powiedz Eli że to sa namiary na COONIE to ta co odpowiada na pytania ( ona jest chyba z Zabrza )..

Reoperacja zastawki

.. ...aortalna - zwezenie i niedomykalnosc... lekarze mowia ze mozliwa bedzie plastyka ale musza to dokladnie zbadac... wiem ze to byloby najlepsze wyjscie... jak mozesz to napisz cos wiecej pozdrawiam... Z tego co do mnie mówią lekarze to najlepsze wyjście dla pacjenta, tzn. mozliwość..

Zwężenie aorty a tabletki antykoncepcyjne

.. ...postacią zwężenia aorty i niedomykalnośi zastawek moze byc przeciwskazaniem do zażywania tabletek antykoncepcyjnych??? jesli tak to dlaczego... z góry dziekuje: ) czy nikt nie ma takiego problemu???? bo ja tez jestem ciekawa Na pewno nie powinno sie zakladac wkladki wewnatrzmacicznej..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...Zabieg był pomyślny, ale niedomykalność zastawki tętnicy płucnej na poziomie jak przed zabiegiem /++/. Obecnie syna zakwalifikowano do operacji zastawki trójdzielnej, ponieważ nie domyka się, jedna z nich minimalnie zwisa ku dołowi, a druga jakby jednym końcem była przymocowanado ściany..

Struna na sercu 12-latka

.. ...mam szmery w sercu i niedomykalnosc zastawki w lewej komorze serca...u mnie ta struna powoduje szybsze zmeczenie przy duzym wysilku ale to tez zalezy od organizmu...jedna osoba dobrze Ci napisała ze w mlodym wieku to nic groznego...dopiero w starszym wieku moze to doprowadzic do..

Druga operacja zastawki

.. ...Rozuemiem ,ze ma istotna niedomykalnośc zastawki trojdzielnej ,ale czy sztuczna zastawka dziala prawidlowo?( na to pytanie moze wlasnie pomóc odpowiedzieć echo przezprzelykowe , jesli echo przezklatkowe jest niejednoznaczne )Przy duzym nadcisnieniu plucnym cewnikowanie prawostronne( a..

Niedomykalności zastawek

.. ...zastanawia coś takiego:niedomykalność zastawki aortanej z falą zwr.II st.niedomykalność zastawki pnia plucnego i zastawki trójdzielnej - co, u licha tak mnie poodmykało? i jeszcze zwłókniałe płatki zast mitralnej i aortalnej. Daleka jestem od samorozczylania, ale tak gwoli babskiej..

Zabrze - czy ktoś się tam leczył? - Str. 2

.. ...w trakcie badań ) na niedomykalność zastawki. Po ablacjach wspomagano mnie lekami tylko przez 3 m - ce. Jest dobrze i nie odczuwam tych dolegliwości, które miałam przed ablacjami. Polecam SCCS w Zabrzu. A tak na marginesie to w przyszłym roku będzie oddana nowa przychodnia z kompleksem..

Kwas foliowy a serce

.. ...temu wykryto u mnie niedomykalność zastawki trójdzielnej oraz tachykardię. Obok blokerów biorę żelazo( niska zawartość we krwi ) oraz kwas foliowy 5 mg. Czy 3 tabletki 2 razy dziennie kwasu( razem 30mg!! )to nie za dużo? Moja pani kardiolog chyba przesadziła...Ostatnio dowiedziałam..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...migotania przedsionków, niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej, powiększenia lewej jamy serca więc chyba nie mamy większego wyboru. A ablacja naprawdę weszła w fazę bardzo bezpiecznych zabiegów, znam mniej bezpieczne i udane , a więc śmiało do przodu bo nic innego nam nie..

Niedomykanie zastawki dwudzielnej

.. ...w google hasło:niedomykalnosc zastawki dwudzielnej u dziecka i wyskocza Ci wszystkie informacje na ten temat, nie martw sie !! to wszystko zalezy od tego jak duza jest ta niedomykalność???Głowa do góry..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...=Hej u mnie tez wykryto niedomykalność zastawki mitralnej a mam 16 lat mam ją nabyta czy może ona minąć bo słyszałam że tak od czego to się tak dzieje? Witam wszystkim, ja mam 28 lat i niedawno dowiedziałam sie, że mam Zespoł Barlowa! Dreszcze i częstoskurcze w nocy, w pociągu i..

Dwupłatkowa zastawka aortlana a sport

.. ...zastawke aortalną i niedomykalność.Badanie ekg i dalsza budowa serca jest ok, w normie.Moje pytanie jest takie:, narzeczony jest osobą bardzo sprawną fizycznie,uprawia cały czas wyczynowo sport. Czy wiedząc o tej wadzie która jest wada wrodzoną ( ma 28lat ) ma wszystkiego zaniechać...

Niedomykalność zastawki dwudzielnej a sport i treningi

.. ...serca - wyniki wykazały niedomykalność zastawki dwudzielnej, syn trenuje, życie bez sportu jest dla niego bardzo ciężkie.Czy ktoś potrafi coś na ten temat i ew.wpływ na uprawianie sportu powiedzieć? Tutaj niestety trzeba być ostrożnym. Głównie chodzi o to jak duży jest przeciek krwi..

Zastawka mitralna - niedomykalność u dziecka

.. ...powiedzieć, czy groźna jest niedomykalność zastawki mitralnej u dziecka 6 letniego? Czy to może się samo naprawić? Jak to się stało, że wcześniej żadnych szmerów pediatrzy nie zauważyli? Jak postępować z dzieckiem z taką wadą? Bardzo się martwię, proszę o odpowiedź. Kiedyś lekarz..

Drożny otwór owalny i otwarty przewód Bottala

.. ...może doprowadzić do niedomykalności zastawki głównie trójdzielnej i nadciśnienia płucnego - ale o tym decyduje lekarz - bo też nie u każdego. 25 - 30% ludzi ma ten otwór niezamknięty i żyje z tym nawet nie wiedząc - zwykłe echo tego nie potwierdzi w 100% tylko przezprzełykowe - a tego..

Zastawka serca a normalne życie

.. ...zastwki aortalnej i jej niedomykalność. Ma na razie rok i 3 miesiące, ale pewnie w przyszłości będzie musiał też miec wymienioną zastawkę na sztuczną. Z tym da się żyć. Operacja jest poważna, ale po niej odżyjesz. Pozdrawiam, Anfido Organizuję w Trójmieście Pomorską Grupę Wsparcia dla..

Co to jest homograf i w jakich schorzeniach jest stosowany?

.. ...Wszczepiono mi ją, bo miałam niedomykalność zastawki aortalnej, co z tym idzie zwężenie mirtalnej. były dwa pomysły. Albo dwie sztuczne zastawki, albo homofraf ( jednak zaznaczyli, że za 10 - 15 lat będzie trzeba do tego wrócić ). Wybrałam homograf. Leki przeciwkrzepliwe bedę brac tylko..

Zwężenie zastawki aortalnej

.. ...który ma stenoze aorty+niedomykalność zastawki aortalnej.Szukam informacji na temat dzieci z tą wadą>Proszę o kontakt może mogłabyś mi pomóc??Pozdrawiam!!! witam mój syn ma niedomykalność zastawki aorty polecono mi kontakt z doc. mollem czy ma Pani jakieś namiary? Jeśli tak proszę..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa

.. ...dawali mu szans - CZD - Warszawa - nigdy tam nie pojadę.Pan Profesor Moll operuje w CZMP W Łodzi.Nie ma lepszego fachowca od Rosa!Uwierzcie mi wiem co mówię.Życzę z całego serca zdrowia dla waszych dzieci...

Przyspieszona akcja serca podczas snu

.. ...stad te objawy. byc moze u ciebie tez jakis problem z sercem, ale rownie dobrze moze to byc cos innego...niestety musisz czekac na wizyte bo kardiolog dopiero po badaniu bedzie mogl cos orzec pozdrawiam..

Komplikacje po wymianie zastawek

.. ...zastawek gdyż cierpiala na niedomykalnosc ww zastawek. Na codzien nikt jednak nie powiedzialby ze owa kobieta moze miec chore serce, gdyz wszedzie jej bylo pelno. Twierdzono wrecz ze cieszy sie nie tylko dobrym samopoczuciem ale i niezlym zdrowiem. Rzeczywistosc jednak byla inna... Pod..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...Cześć mam 16 lat i mam niedomykalnośc zastawki aortalnej. Ostatnio dowiedziałem sie że w najbliższym czasie położą mnie do szpitala , zrobią gruntowne badania i ocenią czy zrobić mi operacje naprawienia bądź wszczepienia sztucznej zastawki. Chciałem wiedzieć czy po takiej operacji będę..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. mam niedomykalnosc I - go stopnia od kilku lat i nie jest to nic powaznego.. przy II i III stopniu stosuje sie leczenie.. dokladnie nie wiem jakie.. Dzień dobry. Mam 12 lat i choruję na niedomykalność płatka zastawki mitralnej. Lekarze mówią że gdy będe pełnoletnia ( gdy przestanę rosnąć ) czeka mnie..

Niedomykalność zastawki mitralnej a wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...usg stwierdzono u mnie niedomykalność zastawki mitralnej czy to jest to samo co wypadanie płatka zastawki dwudzielnej proszę o wyjaśnienie jeśli ktoś wie ,z góry bardzo dziękuję pozdrawiam Specyficzną forma niedomykalności mitralnej jest zespół wypadania płatka / płatków zastawki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...serca a oprocz tego niedomykalnosc zastawki trikuspidalnej( trojdzielnej ).Zaczelo sie to po smierci mojej mama 3 lata temu. Basiu - bardzo prawdopodobne że mam to co ty. Na jednym echo wyszło mi że mam wypadanie platka zastawki mitralnej na drugim okazało się że tylko jest wiotka. Co ci..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 18

.. ...usg serca. Stwierdzono niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej. Lekarz stwierdził, że z tym można normalnie żyć i pracować.Od dłuższego czasu nie chodzę już do lekarza, poprostu leczę się sam. Kupuję w aptece lek o nazwie Propranolol 40, biorę go dwa razy dziennie, lek ten..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 28

.. ...okazało się, że mam niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej , tętniak między przegrodami, na razie bez cech przecieku .Zmienił lek na celipress 100 i odżyłam.W odpowiedzi na : Re: nerwica serca?! ktoś z Was to ma? wysłane przez asik dnia 2006 - 08 - 23 18:26:51: : Proplanolol..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 79

.. ...wstać. Sam mam śladową niedomykalność płatka zastawki dwudzielnej co było podejrzeniem moich objawów. Kardiolog do którego chodze wykluczył taką możliwość aby to mogło dawać tak silne dolegliwości. Przypisywałem sobie wszystkie możliwe choroby w tym również zapalenie wysierdzia. Po 4..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...dwupłatkową zastawkę, niedomykalność zastawki IV stopnia, powiększoną opuszkę 47mm, znacznie powiększoną lewą komorę i oczywiście nadciśnienie. Wiadomość ta zmieniła całe nasze dotychczasowe życie. Nie bardzo wiem co nas czeka, czy w ogóle coś będzie, czy damy sobie z tym wszystkim radę..

MVP z niedomykalnością o widocznym znaczeniu homodynamicznym

.. taka dolegliwosc wykryl u mnie lekarz podczas badania echa serca. W zwiazku z powyzszym mam pytanie. Czy taka dolegliwosc moze sprawic, ze ominie mnie wojsko? Z gory dziekuje, za pomoc. Jak rozumiem doskwiera ci wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - zespół Barlowa. Czy wystepuje ono z objawami czy też bez..

Niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej

.. ...może być róznego stopnia. Generalnie wiem po dzieciach z chorym serduszkiem, że wyjeżdżają w góry i jest wszystko OK. dzięki za szczerą odpowiedź bo spanikowałam tyle jset poglądów ile osób pozdrawiam..

Nerwica? nie wierzcie w to!

.. ...nieszczelnosci , fchowo NIEDOMYKALNOSCI , ZASTAWKI DWUDZIELNEJ oznacza pewn podatnosc na PODOSTRE BAKTERYJNE ZAPALENIE WSIERDZIA. Kazdy wiec , kto m SZMERY W SERCU wynikajace z bardziej lub mniej nieprawidlowego funkcjonowania tej ZASTAWKI , powinien profilktycznie brac antybiotyki tak..

Niedomykalność trójdzielna u niemowlęcia

.. ...miesięcznej córki stwierdzono niedomykalność trojdzielną obecność fali zwrotnej 1,5 m/s. Czy jest to duża wartość i co to właściwie oznacza. Witaj Zofio Serdecznie zapraszam na nasze forum Wrodzone wady serca u dzieci: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 Z tego co znalazła to..